Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Разговорки


Донка

Recommended Posts

всичко това по-горе е спекулация.

Да виждаме ясно какво сме /ако успеем/ наистина е някакво... израстване /в смисъл на проглеждане/, но ако прекалим със самобичуването с думи /мисли/ прилича на лицемерие.

Не е грях да се усмихваш. Не е нужно непрекъснато да се самообвиняваш. Това са емоции, които не помагат за изчистване на себето, на Аз-а, на егото, нито за заличаването им. Напротив - дори трупат отгоре им други нещица. Достатъчно сме черни та да напираме да се очерняме още а сами не можем да се спасим. Нужна е Помощ.

Ако имаш съзнание да се погледнеш без да си кичиш ангелски крилца и ореоли, това е достатъчно, и дори много повече.

А финала на по-горния ти постинг е много хубав. Ние наистина сме капчица само. Но това не е причина да драматизираме.

Хубави са и накъсаните ти мисли. Подредеността много често е просто маска.

Аз те чета. Успех.

Редактирано от infinity1305
Линк към коментар
Share on other sites

Bethedi, думата "виновен" не се среща нито веднъж във всичките ми постове, доколкото си спомням. Поправи ме, ако греша. Тази дума си е изцяло твоя, както и светогледа, свързан с нея, изразен в писанието ти. Надявам се разбираш, че не виждам какво да кажа по повод всичките проекции, които си направил в поста си. Нямат много връзка с мен.

И честно казано, ако форумът ти пречи по някаква причина и ти е "писнало", и тук не мога да помогна. Просто не чети.

И между другото, кои сме "ние" дето престъпваме Божия закон? Само от любопитство питам.

П.П. Само едно нещо да кажа още за немците и евреите. Думите на една моя приятелка, която е споделила мойта съдба във въпросното минало, ми отекват сега в мислите. Голямо късо съединение е била всъщност тази война. Това не е бил Божественият план, разбира се, и е безумие да се мисли, че Бог може да измисли такова нещо. "Нещото" си е човешко дело. Божественият план, ако можем ние хората да го схванем в неговата цялост, според интуитивното усещане на тази моя приятелка, е бил немците и евреите да работят заедно. Те и са го правели - доказателство за това е бумът в науката в Германия непосредствено преди войната. Моят университет има над 40 нобелови лауреати преди войната, нула такива след. И това не е просто "ционистки заговор". С преследването на евреите Германия си е отрязала цялата творческа мисъл. И до ден днешен страда от липса на такава. И точно в това са ги допълвали евреите - евреинът знае какво, немецът знае как. Евреите са творчески, но неорганизирани. Немците са прецизни и изпълнителни. Гениална комбинация, но... за съжаление хората не винаги прочитаме Божествените намерения. Имаме свободен избор - и той понякога е самоубийствен.

Е, и това е учене. The hard way.

И всъщност за твоето широко пробудено човешко сърце, Bethedi, има ли значение дали са 6 милиона или 1 милион? Само питам.

Всъщност хрумна ми и друго, на фона на обичайните разсъждения за това кой каква карма бил изкупвал. Ми да, евреите си изкупвали кармата заради Христа (добре че нашта църква не е повярвала в това, иначе в Германия са освещавали оръжия в църквата, за да ходят да трепят гадни евреи с тях), сега пък Германия заради това че е карала евреите да си изкупват кармата, и тя си има карма, която кой знае как ще изкупва и така... до безкрай. А уж искаме да излизаме от тоя кръг - нъл тъй?

E, azbuki,

с горните цитати тогава какво всъщност искаш да кажеш? Кое е човешко и кое Божествено? Колко милиона евреи и колко милиона германци е трябвало да погинат според теб? Ти ли държиш тефтера с Божествените сметки?

Според твоите разсъждения, изглежда Бог е оставил човечеството да се оправя само както знае, да се избива, изгаря, унищожава, да потъпква Божиите творения, да се гаври с Единородния му Син, да се вършат престъпления и беззакония, без никой после да отговаря за тях? А Бог е затворил очите си на своя висок трон и нехае за своето творение? Така ли е според теб?

azbuki, ако още се заблуждаваш, мога да те уверя, че и последния косъм на главата ти е преброен, и най-скритите ти мисли и чувства са открити пред Отца. Който е решил да си прави съдба с Господа, нека да я прави. Нека изпробва свободната си воля. Световната и българската история са наситении все с примери и последици от такива опити.

Еврейският народ бе на изпит по времето на Христа. И като цяло не си издържа изпита. Малцина представители на евреите разбраха, кой са разпнали на хълма Голгота. Малцина от тях днес вярват в Христа.

И azbuki,

Най-сетне не забравяй, че Бог освен Любов, е и Огън всепояждащ.

Бог е най-строг към онези, които най-много обича. Да си избран народ, не значи само да точиш от рога на изобилието, но и да отговаряш с живота си за своите неразумни действия и бездествия.

Преди 70 години и немците бяха подложени на изпит, и не само те - а и много други народи. Кой как го е издържал - чети история и ще разбереш. Знаете какво разказва Библията за братята Каин и Авел, и какво е рекъл Бог за онези, които решат да извършат посегателство на престъпника Каин.

Българите и те бяха тръгнали да изпращат своите евреи в лагерите на смърта и само и единствено благодарение на Учителя и на двама Негови ученика - единият представител на Бялата, а другият на Черната ложа, те бяха запазени живи и не опитаха от този ОГЪН ВСЕПОЯЖДАЩ.

Bethedi

П.П. В твоя университет с 40 нобелови лауреати така ли Ви учат да пишете - "нъл тъй"?

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

E, azbuki,

с горните цитати тогава какво всъщност искаш да кажеш? Кое е човешко и кое Божествено? Колко милиона евреи и колко милиона германци е трябвало да погинат според теб? Ти ли държиш тефтера с Божествените сметки?

Според твоите разсъждения, изглежда Бог е оставил човечеството да се оправя само както знае, да се избива, изгаря, унищожава, да потъпква Божиите творения, да се гаври с Единородния му Син, да се вършат престъпления и беззакония, без никой после да отговаря за тях? А Бог е затворил очите си на своя висок трон и нехае за своето творение? Така ли е според теб?

С риск да шокирам някой, но да, така мисля. Бог не е е брадат старец там горе "на трона си", който се гневи и наказва. Бог, или да кажем Вселената, не се намесва в човешките ни работи, дотолкова доколкото имаме воля да творим и творенията ни, добри или лоши, имат своята валидност по силата на закона, че сме създадени по образ и подобие Божие, следователно сме творци. Бог е тази светлина, която чака да кажем, че можем да я приемем. Тя винаги е била там, винаги ни е била дадена и никога не би споделила нашите методи на борбата. Отворим ли се, изпълва ни. Единородният син на Бога е показал пътя, който всеки от нас може да извърви. И всички сме Синове Божии. Няма нужда на този форум да обяснявам, че Бог няма тефтер със сметки. Такива картини поражда образното мислене на непорасналото съзнание, което все има нужда от нещо, на което да се опре, за да може да си представи изобщо Бог. Това е човекът, непознал вярата като светлина и любов, неспособен да помири противоположностите и поради това принуден да живее в тях и да се лашка от едната крайност в другата. При това според мен твоите образи са някъде от времето на Инквизицията - и тонът ти също. Светът в последно време е дръпнал доста по-напред от тези образи и представи за устройството на света - слава Богу!

Признавам си, голяма част от написаното по-горе си е кабала.

И azbuki,

Най-сетне не забравяй, че Бог освен Любов, е и Огън всепояждащ.

Бог е най-строг към онези, които най-много обича. Да си избран народ, не значи само да точиш от рога на изобилието, но и да отговаряш с живота си за своите неразумни действия и бездествия.

Не знам, ама колкото повече те чета, толкова повече си мисля, че се познаваме някъде от средновековието в Италия. И пак такива си ми ги приказвал тогава, само дето не съм била еврейка и не съм била жена. Пропомняш ми и главата за Великия Инквизитор от "Братя Карамазови". Там където инквизиторът говорил на Исус (който дошъл, но хората не го разпознали, само инвизиторът) и му рекъл: "Ти ми идваш тука с един гол обет за свобода, а аз им давам на хората хляб. Затова на мен вярват. Върви си, не им трябваш". А Исус, неподдавайки се на изкушението да започне и той да "предлага хляб" рекъл: Аз искам да ме възлюбите и по своя воля да ме последвате. Не мога да ви дам никакви гаранции, защото сте родени да сте свободни.

Нека го разпнем Достоевски.

П.П. Чак сега прочетох модераторската бележка. Това може би не е точно по темата, но пък е друга тема. Наказва ли Бог?

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Аз знам няколко истории за любимите ми светии- Свети 40,60,100 и 200W, и най-интересното е, че във всичките истории става въпрос за фасонка и крушка, като главния герой- токът или се е появил преди да започне историята, или е спрял малко преди историята да започне...Но, не са толкова смешни...Но, откакто канонизираха и неоновите светила (да се светят формите им и рекламните им "асани"- тежки обети, които поемат още преди да ги изпълнят със светещия дух...) за светещи тела...получавам просветление и нощем-0 по няколко пъти...ама това е друга история, която ще разкажа тогава, когато и мен ме канонизират и осветят лика ми, като заварчик след нощна смяна- със сигурност историята ще си струва и шапката...която обаче ще си седи на главата ми (да не ми завидят за Ватовете, или да не вземат да практикуват странни ритуали на посвещение....):3d_124:

Линк към коментар
Share on other sites

........................

Виж сега Ян,

..................................

Хайде до скоро, че всичките мечки на остров Врангел ме помолиха да им сторя няколко стандартни сезонни добринки...

И ако взема та случайно се издъня, понеже само ти ме разбираш Ян, да знаеш, че съм те препоръчал на белите мечки...

Виж сега, МЕСИЯ-та от ТКЗС-то,

За мене няма значение твоят ТУТУ на колко закони те е научил. Най-вероятно на николко, щом не можеш да ги преброиш или назовеш. Но със сигурност може да се издъниш, защото твърде е възможно да объркаш сезонните добринки с подбните непоискани злинки, щом си ме препоръчал на белите мечки на остров Врангел. Понеже по последни данни на асоциацията на Бриджит Бардо, най-вероятно някой МЕСИЯ от съседното ТКЗС ги е хранил с месо с възвисочка концентрация на тетрадоксин и те белите мечки май са "преплували" Беринговия проток в източна посока към Аляска. Та звеноводите от местното ТКЗС усилено търсят този преносител на тетрадоксина. Или ако не го намерят по-вероятно да разпитат препоръчителя му. Едва ли местните ТКЗС-ари ще допуснат месце като моето толкова пренаситено с тетрадоксин. А такова прегрешение се плащало според местните обичай с охлажадане на препоръчителските амбиции, като държат препоръчителя 1 седмица без дрехи през Януари на крайбрежието на о. Врангел до пълни самопризнания за източника на тетрадоксина. Хич не им е до твоите ТУТУ-та (Транстибетски Ултрасибирски Турбочукотски Учители) , защото Бриджит Бардо се е заканила да ги съди за нарушаването на екологичното равновесие поради отровените и прокудени бели мечки..... 3d_146.gif

Извод: Правенето и на поискано добро понякога е опасен бизнес.

друг извод: По-добре направи едно "опъване" на кожата на Бриджит Бардо с помоща на скалпела, като елеминираш известен метраж от лицевата й кожа и скриеш шева дълбоко зад ушите й. Хем ще ти плати доволно, , хем ще замажеш гафа от неточните препоръки към белите мечки. 3d_003.gif

Линк към коментар
Share on other sites

........................

Виж сега Ян,

..................................

Хайде до скоро, че всичките мечки на остров Врангел ме помолиха да им сторя няколко стандартни сезонни добринки...

И ако взема та случайно се издъня, понеже само ти ме разбираш Ян, да знаеш, че съм те препоръчал на белите мечки...

Виж сега, МЕСИЯ-та от ТКЗС-то,

За мене няма значение твоят ТУТУ на колко закони те е научил. Най-вероятно на николко, щом не можеш да ги преброиш или назовеш. Но със сигурност може да се издъниш, защото твърде е възможно да объркаш сезонните добринки с подбните непоискани злинки, щом си ме препоръчал на белите мечки на остров Врангел. Понеже по последни данни на асоциацията на Бриджит Бардо, най-вероятно някой МЕСИЯ от съседното ТКЗС ги е хранил с месо с възвисочка концентрация на тетрадоксин и те белите мечки май са "преплували" Беринговия проток в източна посока към Аляска. Та звеноводите от местното ТКЗС усилено търсят този преносител на тетрадоксина. Или ако не го намерят по-вероятно да разпитат препоръчителя му. Едва ли местните ТКЗС-ари ще допуснат месце като моето толкова пренаситено с тетрадоксин. А такова прегрешение се плащало според местните обичай с охлажадане на препоръчителските амбиции, като държат препоръчителя 1 седмица без дрехи през Януари на крайбрежието на о. Врангел до пълни самопризнания за източника на тетрадоксина. Хич не им е до твоите ТУТУ-та (Транстибетски Ултрасибирски Турбочукотски Учители) , защото Бриджит Бардо се е заканила да ги съди за нарушаването на екологичното равновесие поради отровените и прокудени бели мечки..... 3d_146.gif

Извод: Правенето и на поискано добро понякога е опасен бизнес.

друг извод: По-добре направи едно "опъване" на кожата на Бриджит Бардо с помоща на скалпела, като елеминираш известен метраж от лицевата й кожа и скриеш шева дълбоко зад ушите й. Хем ще ти плати доволно, , хем ще замажеш гафа от неточните препоръки към белите мечки. 3d_003.gif

Знаех си, че на теб може да се разчита...А на прокудените бели мечки освен да си плюят на лапите и бутайки любимия им антициклон, да вземат да мигрират чак до тук- какво друго им остава? Е на нас би ни останал спомен за Малък Сечко посред август- но, в такъв случай ТУТУ-тата що да се хабят да ми пращат разни вселенски закони, и що да си слагам аз таралеж в гащитьи и да те препоръчвам- ако КПД (Коефициент на Приложна Духовност) на тези вселеннси закони е незначителен, и ако не бях сигурен, че баш ти си човекът за препоръчване пред най-големата популация бели мечки в света, а?

А това че правенето на поискано добро си е опасен бизнес- е па така си е. Опасен, ама бизнес...:3d_092: Де що е природа- колкото повече зелено- толкова повече зелено :3d_166: (принцип на Мечо Пух, който дори и да не е бяло мече, все пак е мече)

Линк към коментар
Share on other sites

А това че правенето на поискано добро си е опасен бизнес- е па така си е. Опасен, ама бизнес...3d_092.gif Де що е природа- колкото повече зелено- толкова повече зелено 3d_166.gif (принцип на Мечо Пух, който дори и да не е бяло мече, все пак е мече)

Виж ся, адаш, аз чудесно те разбирам за бизнеса и ти предлагам с твоите мечки и моите вълци, да вземем с тебе да си направим едно печелившо "Крисна Съзнание"... и само глей що народ ще подобрим непоискано. 3d_115.gif

Дет съ вика: Харе Рама! Харе Крисна!... Хари Потър! 3d_099.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Е най- вече Хари Потър хихихихихиииииииии. Ох, ще ме побъркате от смях :3d_139:. Може да помислите и за съвместен бизнес с памперси щото ако знаете какъв смях ме е налегнал определено ще ви потръгне и там :3d_145:Благодаряяяя, смехът е здраве казват, а аз много здравословно се порадвах и посмях тази вечер :))))

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

А това че правенето на поискано добро си е опасен бизнес- е па така си е. Опасен, ама бизнес...3d_092.gif Де що е природа- колкото повече зелено- толкова повече зелено 3d_166.gif (принцип на Мечо Пух, който дори и да не е бяло мече, все пак е мече)

Виж ся, адаш, аз чудесно те разбирам за бизнеса и ти предлагам с твоите мечки и моите вълци, да вземем с тебе да си направим едно печелившо "Крисна Съзнание"... и само глей що народ ще подобрим непоискано. 3d_115.gif

Дет съ вика: Харе Рама! Харе Крисна!... Хари Потър! 3d_099.gif

"Човек за човека е вълк"- рекъл някакъв си римлянин..."Вълк за вълка е цяла вселена"- помислил си Вълка. След това, на пук на Голямата и Малката мечка, помахал с опашка и попял на Луната, и Луната взела че кацнала върху Вълка.

"Обратното е човешко, твърде човешко"-с доволна усмиФка си просъскала змията наум, но мисълта й изпълзяла в храсталаците-доловила движението на една сочна и кръшна емоция- и поради стар навик или поради еволюция, за пореден път змията не пропусна...И така, още една емоция бе лишена от възможността да се превърне в осъзнато чувство до изгрева на слънцето...

Тази горска приказка няма начин да съм я чул, ни да съм я видял. Или съм я измислил, или тя се е самоизмислила- това обаче е безполезно по отношение на въпроса дали в нея има или няма някакъв смисъл, и ако има някакъв смисъл- дали е настъпила ферментация превръщаща смисъла в поука...Или- може би съм прекалил с ферментиралите приказки и просто нямам спомен...или- ако няма друго, то поне от "просто"-то винаги има по много...

Виж, бизнес с простотия без проблеми мога да развивам- може би имам потенциал за първо място в категория "износ на простотия"

Упс...постна се преди да съм довършил...

Виж, Луций..аз не съм по бизнеса всъщност, а по застраховането на бизнеса...Припомням- все още съм собственик на контролния пакет акции и шеф на трансастрална застрахователна корпорация, и за мен работи цяла йерархична пирамидална структура от ангели-охранители...Чак душата на човек да затрепери...или да трепне- или...както там беше писал поета...

Редактирано от Кристиян
Линк към коментар
Share on other sites

:) Хубаво пише и за мен е удоволствие да го чета :thumbsup2:. Покрай вълчетата, мечетата, змийчетата и цялата приказна фауна се отнесох в размисъл, за моите любими приказни истории... и ... за някои други неща които са ми останали като завет от близък човек...:) Поздрави!

http://www.youtube.c...feature=related

http://www.youtube.c...feature=related

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Виж, Луций..аз не съм по бизнеса всъщност, а по застрах оването на бизнеса...Припомням- все още съм собственик на контролния пакет акции и шеф на трансастрална застрахователна корпорация, и за мен работи цяла йерархична пирамидална структура от ангели-охранители...Чак душата на човек да затрепери...или да трепне- или...както там беше писал поета...

Аз пък съм от тия, дето ежегодно им одрусват корпорацията с всякакви застраховки... нищо, че цял свят купува и доброволно се облъчва с GSM-те и джаджите ми, ама нейсе 60.gif. Добре, че освен потрфейла друго още не ми е трепнало и стигна ли до там - при теб ще дойда, да знаеш.

Кво да прайш, страх ги е хората и се застраховат - значи, на печалба си ти с твоя бизнес biggrin.gif

P.S. Приказката ти ми хареса.

Линк към коментар
Share on other sites

Може да помислите и за съвместен бизнес с памперси щото ако знаете какъв смях ме е налегнал определено ще ви потръгне и там 3d_145.gif

Ив, много печеливша и свежа идея - аз викам тях да ги даваме като бонус към застраховката g.gif Щото, то който го е страх от мечки (вълци, влечуги и други споменати в рекламата... опа, в приказката по-горе) - да не ходи в гората. Пък на който му се ходи - да се застрахова при нас, нали така! biggrin.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Лу, идеята за бонусите никак не е лоша :dancing yes:. Добър бизнесмен си и бизнесът ще тръгне добре за всички. Дори снощи имах идея малко в страни от темата, но си казах че ще я оставя за друг път, но сега ще я споделя. Тъй като стана въпрос, за облъчванията от GSM-те си казах - що ли да не помоля добрия приятел Лу да дойде и да размаха вълшебна пръчка и да ги накара нашичките вагабонти да свалят ужасната антена която се е облещила току срещу прозорците ни и побърква цял блок с народ :(. В чудо сме се видели, но нали са всемогъщи паралии нищо не можем да им направим и ще ни изморят като мишоци. Всички се оплакваме от главоболие, световъртеж и т.н... и всички наедно споделят, че като излязат от домовете си и се отдалечат им минава, но иначе замерванията както винаги са в нормата, а и градоначалничката си изми хубаво ръцете. Мда, то това им е работата на градоначалниците :). Азбуки, предложението ти е страхотно :thumbsup:. Като че ли тук човек повече се отпуска и се създава една приятна и хармонична обстановка. Поне аз така усещам нещата за себе си. Поздрави!

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Последни новини относно бизнеса. Току що получих поръчка на първо време да изпратим десетина мастербокса памперси по спешност, за всички ангелски и т.н... йерархии защото съобщиха, че им станало много весело. Казаха също, че наоколо страхливци не се навъртали, а само мъдреци. Аз като ти казах Лу, че бизнесът ще тръгне :3d_007:...

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Знаех си, че на теб може да се разчита...А на прокудените бели мечки освен да си плюят на лапите и бутайки любимия им антициклон, да вземат да мигрират чак до тук- какво друго им остава? Е на нас би ни останал спомен за Малък Сечко посред август- но, в такъв случай ТУТУ-тата що да се хабят да ми пращат разни вселенски закони, и що да си слагам аз таралеж в гащитьи и да те препоръчвам- ако КПД (Коефициент на Приложна Духовност) на тези вселеннси закони е незначителен, и ако не бях сигурен, че баш ти си човекът за препоръчване пред най-големата популация бели мечки в света, а?

(Л)Уе...(л)уе... ей на това му се казва иновационни технолигии.... миграция на бели мечки яхнали антициклон в близост до субтропичния пояс и Малък Сечко през август на същото място .... thumbup2.gif

А помнете ли онзи същият август, кога ни хвана Малък Сечко по без гащи и кога снегорина вървеше отпред, пък комбайна след него жънеше житото? sorcerer.gif Да ви дам една идея - по-добре вместо да харчите ресурси за две машини в тази криза, сложете греблото на снегорина с две колела и да го бута комбайна идващ след него. Те тогава наистина можем да съберем цялата планета на 1 педя площ. Пък по въпроса за вълците и вселената им... в грешка сте да знаете, не са го измислили римляните. Когато са минавали латинското племе през Балканите, взели, че пленили неколцина нашенци от нашите земи. Та те от там е дошла приказката "човек за човека е вълк"... И с това сме обогатили римската култура. Че то с тези спагети какви вълци могат да развъдят по земите си? Освен ако не са ги направили вълци-вегетарианци .... rolleyes.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Елфи 3d_146.gif Ако си готова да поемеш риска да го качим онова двуметровото влечуго на покрива да свали антената - трябва да опънем отдолу здрав батут, че току-виж паднал и си напукал силикона 3d_065.gif (за мозъка му става въпрос, да не помислиш друго 3d_065.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Спокич ще го запозная със спасителната дружинка :). Въпроса е само един път да го докараме после ще има да си катерят и да си летят на воля... А ние с теб ще си прескачаме по полянките ту на Стара планина ту на Средна гора. Ееееехххх мечтииии wallpaper_395-9.jpg

:3d_047:

Линк към коментар
Share on other sites

Знаех си, че на теб може да се разчита...А на прокудените бели мечки освен да си плюят на лапите и бутайки любимия им антициклон, да вземат да мигрират чак до тук- какво друго им остава? Е на нас би ни останал спомен за Малък Сечко посред август- но, в такъв случай ТУТУ-тата що да се хабят да ми пращат разни вселенски закони, и що да си слагам аз таралеж в гащитьи и да те препоръчвам- ако КПД (Коефициент на Приложна Духовност) на тези вселеннси закони е незначителен, и ако не бях сигурен, че баш ти си човекът за препоръчване пред най-големата популация бели мечки в света, а?

(Л)Уе...(л)уе... ей на това му се казва иновационни технолигии.... миграция на бели мечки яхнали антициклон в близост до субтропичния пояс и Малък Сечко през август на същото място .... :thumbsup2:

А помнете ли онзи същият август, кога ни хвана Малък Сечко по без гащи и кога снегорина вървеше отпред, пък комбайна след него жънеше житото? sorcerer.gif Да ви дам една идея - по-добре вместо да харчите ресурси за две машини в тази криза, сложете греблото на снегорина с две колела и да го бута комбайна идващ след него. Те тогава наистина можем да съберем цялата планета на 1 педя площ. Пък по въпроса за вълците и вселената им... в грешка сте да знаете, не са го измислили римляните. Когато са минавали латинското племе през Балканите, взели, че пленили неколцина нашенци от нашите земи. Та те от там е дошла приказката "човек за човека е вълк"... И с това сме обогатили римската култура. Че то с тези спагети какви вълци могат да развъдят по земите си? Освен ако не са ги направили вълци-вегетарианци .... :rolleyes:

Миии...Нали се сещаш що е то хирургична лампа- в операционната на тавана си имаме две такива. Едната е малка- с 6 крушки, и една голяма с 12 крушки- Малката лампа е в центъра, голямата е като пръстен и като ги цъкнат и двете...получавам просветление...Вдъхновението идва поради неизправност в анестезиологичните тръби- изпускат, а и понеже работата ми е най-често в непосредствена близост до интубационната тръба- от време на време се случва я с иглата, я с някой друг остър инструмент да я дупна...И така може да се просветлявам и вдъхновявам часове наред...Накрая пациента го будят от анестезията, а тези дето сме го оперирали- сме с единия крак в "пустотата", с другия крак в "лай _ _ та". Така че, това дето пишеш за комбайн и снегорин- на мен ми е познато, но не бих казал че съм го сънувал, а и не смея да твърдя, че съм го видял баш наяве...Ето защо такива като мен са мнооогооо удобни за Квизицията- щото като те назначат за МЕСИЯ, няма на кой да се жалваш...а и смееш ли...

Та, добър съвет, и само този път- безплатно- е този: Не вярвай на написаното от хирург...На хирурзите може да се довериш само когато запретнат ръкави и препашат ръкавици, щото като изпаднат в състояние на просветление и вдъхновение- мисленето попада в "зоната на здрача", и...просто си вършат работата. Та, аз като хирург си върша добре работата, но признавам- с мисленето не се справям добре...

..Все пак, "иновация" си е направо комплимент в сравнение с "дъската му хлопа"...:thumbsup2::rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Въпроса е само един път да го докараме

Вашто лоша фея от "Силиконовата долина" отдавна е в Бг и смята да поостане още доста. Дай адрезъ на антената да й видя сметката 3d_067.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...