Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Разговорки


Донка

Recommended Posts

Докато търсех материали, по - подходящи за темата за еротиката в изкуството, попаднах на нещо друго, което ми беше интересно като информация. И в други случаи така се е получавало. В темата за Хитлер и расизма, бях споменал за полк. Клаус фон Щауфенберг - който е бил част от антихитлеристката съпротива в редиците на немската армия. За полковника има информация и в Уикипедия, и на други места (част от информацията става и за темата за вдъхновяващи истории, не само защото се е опънал на Фюрера - някои от направилите го са били измъчвани преди да ги убият, близките им също понесли страдания;вдъхновяваща и защото след осакатяването му във войната, той не загубва високия си дух). Подбрал съм някои моменти :

Клаус фон Щауфенберг е висок, забележителен мъж, харесван от жените (горе е с жена си Нина). Сравняват го със статуя на средновековен рицар. Но не само външността му е такава – и вътрешно той е един воин, сякаш дошъл от миналото. Може би затова в началото на Втората световна война той е в еуфория. Това е възможност за него да води война в името на Германия – картина, която изглежда едва ли не романтично-героична. Съвсем скоро реалността ще го удари като с камшик.

И до днес има спорове одобрявал ли е или не Щауфенберг методите на Хитлер в началото на войната. Едно е сигурно – с напредването на събитията, окупирането на все повече територии и появата на лагерите дори немските военни не могат да не видят какво се случва. Поне някои.

В началото, при окупацията на Франция, в която Щауфенберг участва, илюзиите му може и да са били още живи. Тогава той дори получава Железен кръст за заслуги. Но на Източния фронт, по време на операция „Барбароса”, в ужасните руски зими Щауфенберг вече ясно вижда какво представлява нацисткият режим. Вижда какво се случва в лагерите и малко по малко романтичният воин от миналото се събужда, за да види суровата реалност. По това време Щауфенберг за пръв път се среща със съпротивата вътре в немската армия. Малко по малко у него се оформя идеята, че докато Хитлер е жив, реалността ще е именно такава.

Когато в началото на 1943 г. немците са в капан при Сталинград и Хитлер не позволява на войниците да се предадат, осигурявайки по този начин унищожението на собствените си хора, Щауфенберг е потресен и поисква преместване.Пращат го в Тунис.

На 7 април същата година съюзниците извършват въздушно нападение над немските позиции в пустинята на Тунис. Сред тежко ранените е и Клаус фон Щауфенберг. Всъщност по-точно е да се каже, че той е стигнал до прага на смъртта. Изгубва лявото си око, дясната си ръка и два от пръстите на лявата.

Няколкото месеца, за които се възстановява, смайват лекарите в болницата в Мюнхен. Щауфенберг не само успява да преживее загубата на окото, ръката и пръстите си, но и се научава да се облича с такава сръчност с помощта на зъбите и останалите си три пръста, че околните още веднъж са изумени. Полковникът не е паднал и духом – шегува се, че се справя толкова добре с трите си пръста, че се чуди за какво са му били преди останалите седем.

Въпреки че е вярващ католик, той прегръща идеята за убийство, защото мишената е „въплъщение на злото”.

Секунди преди фаталните изстрели, които отнемат живота му, полковник фон Щауфенберг успява да изрече последните си думи: „Да живее нашата свята Германия!”

Цялата статия, тук : http://www.vratovraz...1%80%D0%B3.html

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Не обичам да ми задават тъпи въпроси, но се е случвало и продължава да се случва !!! Като цяло отговарям нормално, меко : или не се дразня, или леко се дразня, но се опитвам да не дам вид, че съм се подразнил.

Днес : шляя се из коридорите в една почивка. Един колега, с който днес ме е видял не веднъж, та даже сме и обядвяли заедно и сме си говорили, ме пита :"Ице, какво правиш ?" Аз :"Нали виждаш". Казах го с мек тон и усмивка, без заяждане или нещо от сорта. Той :"Какво?". Аз пак отговорих по същия начин. Видях на лицето му физиономия на леко недоволство от отговора му.И други тъпизми са ми били задавани и ми се задават. Или пък друго : видял си се с някого, седяли сте близо един до друг, говорили сте си. После в коридора пак сте близо един до друг - към вас се присъединява нов човек (сега идва) - и тоя с който вече сте се видяли подава ръка и с теб да се ръкува, все едно и ти си дошъл току що ( и той не те е видял в коридора изневиделица, видял си те е и още преди да се появи трети). Абе какво е това бе, пфффф. А някои хора не може ли просто да замълчат, както аз правя !!!!!! Не е нужно постоянно нещо да се казва, баси !!! :3d_158: Или пък живееш с някой, през деня се виждате една камара часове и през същия този ден, той поне два пъти като те види ще те пита (след като за даден интервал от време не си му бил пред очите):"Какво правиш/какво става ?" Като в същото време те вижда какво правиш !!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Линк към коментар
Share on other sites

Има няколко малки неточности в текста. Едната е, че най-вероятно става въпрос за два портрета, чийто автор е Херман Шмийхен (тук и тук). Предположението на Н. Дойнов, че може да става въпрос за картини на Рьорих е доста несериозно. Има и други неточности, като наред с това се правят и някои много странни изводи, но засега няма да ги коментирам.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Само по себе си плюете, не по друго. П. Дънов, който някои от вас наричат Учителя, и той ли е спекулирал да заблуждава наивните хора? Споровете тук са излишни, разберете го.

shining_star, чети бавно/разумно и не прибързвай със заключенията кой по какво плюел.

Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

Отново спорове и паранои по свършека на света.

Май всички искат да намерят реална обосновка само за едно - дали техният личен край ще има смисъл и дали са/не са/ живели напразно.

Светът като такъв, ще свърши в един ден, миг, когато отдавна няма да има човеци и на никого няма да му пука, защото егоимът владее света.

Аз лично, като доста чела за маите, съм отвратена. Не можеш да принасяш в жертва хора и да се смееш на това, да обличаш кожи на деца и да искаш от теб да струи проникновеност. Хайде да поспрем с алюзиите за свършеци на света, на нашите лични и малки светове ...

От една шизофрения тръгва друга. Заразно е.

Ивета, имам въпрос.

Сигурна ли си, че чете темата внимателно? :)

Линк към коментар
Share on other sites

Отново спорове и паранои по свършека на света.

Май всички искат да намерят реална обосновка само за едно - дали техният личен край ще има смисъл и дали са/не са/ живели напразно.

Светът като такъв, ще свърши в един ден, миг, когато отдавна няма да има човеци и на никого няма да му пука, защото егоимът владее света.

Аз лично, като доста чела за маите, съм отвратена. Не можеш да принасяш в жертва хора и да се смееш на това, да обличаш кожи на деца и да искаш от теб да струи проникновеност. Хайде да поспрем с алюзиите за свършеци на света, на нашите лични и малки светове ...

От една шизофрения тръгва друга. Заразно е.

Ивета, имам въпрос.

Сигурна ли си, че чете темата внимателно? :)

Ивета чете.

И си плаща сметките.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Отново спорове и паранои по свършека на света.

Май всички искат да намерят реална обосновка само за едно - дали техният личен край ще има смисъл и дали са/не са/ живели напразно.

Светът като такъв, ще свърши в един ден, миг, когато отдавна няма да има човеци и на никого няма да му пука, защото егоимът владее света.

Аз лично, като доста чела за маите, съм отвратена. Не можеш да принасяш в жертва хора и да се смееш на това, да обличаш кожи на деца и да искаш от теб да струи проникновеност. Хайде да поспрем с алюзиите за свършеци на света, на нашите лични и малки светове ...

От една шизофрения тръгва друга. Заразно е.

Ивета, имам въпрос.

Сигурна ли си, че чете темата внимателно? :)

Ивета чете.

И си плаща сметките.

Не бързай с отговора. Питах, дали си чела внимателно. Помисли, прегледай отново. :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Отново спорове и паранои по свършека на света.

Май всички искат да намерят реална обосновка само за едно - дали техният личен край ще има смисъл и дали са/не са/ живели напразно.

Светът като такъв, ще свърши в един ден, миг, когато отдавна няма да има човеци и на никого няма да му пука, защото егоимът владее света.

Аз лично, като доста чела за маите, съм отвратена. Не можеш да принасяш в жертва хора и да се смееш на това, да обличаш кожи на деца и да искаш от теб да струи проникновеност. Хайде да поспрем с алюзиите за свършеци на света, на нашите лични и малки светове ...

От една шизофрения тръгва друга. Заразно е.

Ивета, имам въпрос.

Сигурна ли си, че чете темата внимателно? :)

Ивета чете.

И си плаща сметките.

Не бързай с отговора. Питах, дали си чела внимателно. Помисли, прегледай отново. :rolleyes:

Няма какво да мисля и да препрочитам.

Не ме интересуват свършеци на света, когато мои сънародници гладуват и когато, хора, чакали с дълги години правосъдие не го получават.

Езотеричните фантасмагории не са по моя вкус.

Всеки е свободен да чете и препрочита заблудите си.

Светът на проекциите е голям и спасение не дебне отвсякъде.

Линк към коментар
Share on other sites

Няма какво да мисля и да препрочитам.

Не ме интересуват свършеци на света, когато мои сънародници гладуват и когато, хора, чакали с дълги години правосъдие не го получават.

Езотеричните фантасмагории не са по моя вкус.

Всеки е свободен да чете и препрочита заблудите си.

Светът на проекциите е голям и спасение не дебне отвсякъде.

Ясно, разбирам.

Чудесен реализъм.

Има и други теми в Портала. Пък и всеки е свободен на вяра и убеждения, както и на участие във форума, по един или друг начин (в рамките на правилата). За един заблуда е това, за друг - онова... Един вижда нещата така, друг иначе. Като цветята в полето - прекрасни в разнообразието. :sorcerer:

Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

Интересно, Божидаре, какво разбираш под разводняване на тема, още повече, когато някой ти говори с факти. Фактите такива каквито са, факти които са продиктувани от действие и последствия.

Единственото, за което може да сте благодарни, е че няма да сте живи, за да видите несбъдването на пророчествата, продиктувани от болното време, в което живеем. Защото вашите животи отдавна не са за този живот, вие отдавна сте загубени за живеенето и търсите повод в Края на дните, за да оправдаете бездействието на душите си.

Ники, винаги съм се чудил, как успяваш да си свидел на толкова епохи, на толкова времеви периоди и всичкото това в едно тяло. Но, клиниците може би имат обяснение, и то не се лекува с валериан.

Извън това, още имаме време да сме хора, не пророци, да помогнем на гладуващия и жаден съсед, за да запазим това, което пророчествата искат да ни отнемат.

Линк към коментар
Share on other sites

405218_233335680075461_219349601474069_502450_703595976_n.jpg

Не обичаме да гледаме такива картини, но те са реалности. От битието. Великото бъдеще на света. Когато никой не мисли за другия, а за нови духовни епохи.
Линк към коментар
Share on other sites

Ники, винаги съм се чудил, как успяваш да си свидел на толкова епохи, на толкова времеви периоди и всичкото това в едно тяло. Но, клиниците може би имат обяснение, и то не се лекува с валериан.

:)

Кат жокерът/Глупакът - някак си успявам да изиграя/заместя всяка роля/карта от живота/тестето.

Въпросът за лекуване е относителен и да валериана "сваля", но временно.

Чувал ли си за "срещата на 100 бога"? :)

Явно и пророчествата различно виждаме, като предназначение.

Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

Защо ми говориш за 100 бога, когато няма един, който да помилва мъртвите от глад жена и дете.

Ти в кой свят живееш?

Милостта има много измерения. :yinyang:

Не само в този свят живея. :v:

Разсъждавай над въпроса "Защо съществува страданието?".

п.п.: Ще предваря следващия евентуален въпрос с отговор:

http://www.beinsadou...=20#entry154717

http://www.beinsadou...=20#entry160963:

Някак, в будистките кръгове, ако не приемаш пустотата, не си готин. Затова ние се преструваме, че оценяваме пустотата и се преструваме, че медитираме върху нея. Ако не я разбираме правилно обаче, може да се получи един лош страничен ефект. Може да кажем: “О, всичко е пустота. Аз мога да правя каквото си искам.” И така ние пренебрегваме и нарушаваме законите на карма, поемането на отговорност за действията си. Ние губим “елегантността” си и в тази игра обезкуражаваме и другите. Негово Cветейшество Далай Лама често говори за това падение, при което не се разбира пустотата. Правилното разбиране на пустотата ни кара да виждаме как нещата са взаимозависими и как ние носим отговорност за своя свят.

Можете да прочетете милион страници на тази тема. Само Нагарджуна е написал пет различни коментара, които основно се занимават с това, а съществуват и коментарите на неговите последователи. Има безброй учения за установяване на този възглед. В Махаяна храмовете и манастирите хората пеят “Сърдечната сутра на Праджняпарамита” – това също е учение за третия печат.

Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

Ето защо не сме спасени.

Не запалвай огъня, там където е казал Учителя да не се пали ..

Малцина ще успеят да го направят, жертвайки се.

Останалите ще очакват меча на мъжествеността, какъвто няма да имат никога.

Не пали онова, което ще изгори.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Ето защо не сме спасени.

Не запалвай огъня, там където е казал Учителя да не се пали ..

Малцина ще успеят да го направят, жертвайки се.

Останалите ще очкават меча на мъжествеността, какъвто няма да имат никога.

Не пали онова, което ще изгори.

Съдейки от повърхностната гледна точка, без цялостния поглед над картината, нещата изглеждат точно така.

Никой не е длъжен да се съгласява с нищо, поне докат истински не бъде принуден. :)

А колкото до огъня - видно е, че той вече достатъчно буйно гори. Опитите за гасене са обречени на провал. Но опитвайте и аз опитвах и чат-пат продължавам да опитвам, щото видиш ли, ако мине номера. :rolleyes:

Дет се вика: "Боже, накажи но не убивай!", щото обещал си Милост.

Ама на - и страданието, и смъртта продължават да съществуват, и поне още малко ще е тъй. Кога ще свърши - това не казвам, а и не знам с точност, но знам, че и на тия две чуми им се види края, както е и писано...

Хубаво е, когато в душата ти се буди състрадателността. Ето това не бива да се гаси. Похвално! Само избери вярната методика - докато "спасяваш" едни, да не "убиваш" други, я с дело, я с чувство, я с мисъл. :3d_108: Всите сме за... Пловдив.

Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

Дискусии до безкрай и то безмислени, единствено спрямо твоето его.

Ти си безкрайно скучен и безкрайно последователен, изненади няма, няма нищо.

Когато някой страда, за теб това е не глижиране и това не е поука, това е трагедия.Защото, и ти, като всички, си умрял, да ти се зачита егото, но сам прокламираш теми.

Ти навсякъде и само за себе си говориш, да ти имам и учителите извънземни и даоистки.

Умрели са всички за публика, ама не от такава, която да помага.

Видя мъртва жена и дете, и какво направи - премести си го в другия крачол

Не пука на дълбоките умозаключения. На едни езотерики.

Но и на мен не ми пука за отнесени духовни същостни, каквито няма, да се изявяват на гърба на страданието.

Няма да стане - ти ще си говориш, те ще си говорят.

И накрая всички ще си говорите.

Докато всички страдат, ние ще изясняваме понятия и то за деца.

Ивета, грешиш, но си и права.

Днес закъснях за вечеря, защото се погрижих за здравето на един човек без жлъчка. Ужким му помогнах. Права си - от его-то е, от аз-а. :)

Вчера върху двама поработих, пене, ако не броим "другите". А онзи ден..., но стига, че и това е от его-то. Все пак хората са доволни, но и това е опасно за его-то. Тъй че права си. :thumbsup:

Правя каквото мога. Не ти се сърдя, защото и ти тъй. :wub:

Няма нищо, спокойно!

Линк към коментар
Share on other sites

Аз лично, като доста чела за маите, съм отвратена. Не можеш да принасяш в жертва хора и да се смееш на това, да обличаш кожи на деца и да искаш от теб да струи проникновеност. Хайде да поспрем с алюзиите за свършеци на света, на нашите лични и малки светове ...

От една шизофрения тръгва друга. Заразно е.

Човешки жертви са правили не маите, а ацтеките. При маите се е срещало рядко, и то под ацтекско влияние.

http://dimy.blog.bg/...d-aik-qu.952697

Предлагам да поспрем с илюзиите "аз съм прав, а вие ... ххххххх" . Наистина има много страдание и несправедливост по света, но за това, както и за всичко друго, си има причини, както и природните катаклизми. Също така има и начини тези проблеми да се решат. Но това е разговор за друга тема. Отново моля да не се замърсява темата с лични нападки и обиди.

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...