Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Разговорки


Донка

Recommended Posts

Хм, виждали ли сте древни амфитеатри? Правило ли ви е впечатление, какви големи каменни седалки/пейки имат? Защо са такива според вас? На мен лично не са ми удобни, зад гърба ми хлопа, краката ми висят, а не съм чак толкова ниска, 164см. съм. По думите на Щайнер, сегашното ни физическо тяло е в упадък в момента; апогеят му е бил в средната (четвърта) от седемте културни епохи, гръко-римската.

Линк към коментар
Share on other sites

Какво имаш предвид относно вида на пейките и облегалките на древните стадиони? :)

Обаче едва ли моралът им е бил по - висок от нашия...

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Христо, не си прав, че гей секса е сравним със зоофилията и педофилията. При последните две има насилие и злоупотреба.

Ако гейовете се държат възпитано, което важи за всички нас, не виждам на теб или мен какво ни пречи, че правят еднополов секс. Дори и парада - голяма работа, че в няква събота минали из града цветно облечени. Доста по-често можеш да видиш столичани дето плюят, храчат и си бъркат в носа.

Линк към коментар
Share on other sites

Имам предвид, че хората по време на гръко-римската епоха, в противоречие на възгледите на съвременната наука, са били доста високи и атлетични, за да правят такива високи и дълбоки седалки. И че статуите оттогава са едно към едно с тогавашните хора, а не доста съмнителното за мен твърдение, че тогавашните скулптори са ваяли своите фигури спрямо идеала си за човешко тяло. А откъде са го измислили точно такъв идеала?

Линк към коментар
Share on other sites

Христо, не си прав, че гей секса е сравним със зоофилията и педофилията. При последните две има насилие и злоупотреба.

Ако гейовете се държат възпитано, което важи за всички нас, не виждам на теб или мен какво ни пречи, че правят еднополов секс. Дори и парада - голяма работа, че в няква събота минали из града цветно облечени. Доста по-често можеш да видиш столичани дето плюят, храчат и си бъркат в носа.

Къде съм казал, че са сравними ? Посочи ми.Или може би пишеш въз основа на коментар на Инатари, без да си прочела какво всъщност съм написал аз ? Ако още един напише подобно нещо, ще си помисля, че това е заговор и че членувате в клуб "Неу Гьобелс Антихристо". :D Не съм коментирал парада.

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Имам предвид, че хората по време на гръко-римската епоха, в противоречие на възгледите на съвременната наука, са били доста високи и атлетични, за да правят такива високи и дълбоки седалки. И че статуите оттогава са едно към едно с тогавашните хора, а не доста съмнителното за мен твърдение, че тогавашните скулптори са ваяли своите фигури спрямо идеала си за човешко тяло. А откъде са го измислили точно такъв идеала?

Аз пък си мислех, че са били по - ниски от нас...Това не им пречи да са били по - мускулести. И в днешно време се правят статуи с нереални размери. Относно идеята : не може ли човек да сътвори нещо, което не съществува реално, поне не и в нашия свят.:) То и в една студентска зала, банките са много високи (пред тях се чувствам нисък, а не съм), пък зад тези банки не сядат само хора с баскетболистки габарити.

Линк към коментар
Share on other sites

За височината на хората в различните народности и епохи може да се намерат доказателства в историческите музеи. Примерно военни доспехи и др. под. Като цяло средната височина на хората в миналото (имам предвид последните две-три хиляди години) е била по-малка.

Линк към коментар
Share on other sites

Който иска да има истински исторически познания, не трябва да разчита само и прекомерно на езотериката и апокрифните книги (стана дума за това темата "Чета и не вярвам на ушите си"). Браво Станимир, не се сетих за това с дрехите и доспехите, макар че е прост, но категоричен аргумент !:)

Линк към коментар
Share on other sites

Христо, не си прав, че гей секса е сравним със зоофилията и педофилията. При последните две има насилие и злоупотреба.

Ако гейовете се държат възпитано, което важи за всички нас, не виждам на теб или мен какво ни пречи, че правят еднополов секс. Дори и парада - голяма работа, че в няква събота минали из града цветно облечени. Доста по-често можеш да видиш столичани дето плюят, храчат и си бъркат в носа.

Къде съм казал, че са сравними ? Посочи ми.Или може би пишеш въз основа на коментар на Инатари, без да си прочела какво всъщност съм написал аз ? Ако още един напише подобно нещо, ще си помисля, че това е заговор и че членувате в клуб "Неу Гьобелс Антихристо". :D Не съм коментирал парада.

Христо не се опитвайте да ме изкарате такава каквато не съм само.Ясно е , че пеете в един хор с vorfax, всеки си избира кой му е по- симпатичен.Изписахте 2 страници с обидни аналогии за хомосексуалистите.Но това показва определена позиция, която аз не споделям.

Към Веселин :Веско, не виждам как определена сексуалност може да е резултат от изкривено съзнание.Това просто е много старомодно мислене и непознаване на съвременността според мен. С риск да те обидя това е моето мнение.

А ти каква сексуалност имаш? Имал ли си достатъчно сексуални контакти, за да си я изследвал и т.н.?Какво внимание отделяш на сексуалния си живот?

Смяташ ли сексуалността за важна част от живота си изобщо?

Тук се говореше за девици и неспособност да се ражда от нормалните жени с нормален полов живот, що за измишльотини ?

Това е пълно демагогстване.А не е ли нормално да изпитваш удоволствие и нужда от сексуалния си живот?Не мисля, че човек става по- духовен, ако не води такъв, най- много да завърши със силно изкривено съзнание.

Това е енергия, която търси път да излезе на повърхността и е важно да намери своя пристан, своето удовлетворение, не бива да се подтиска .

В съвременния свят само някакви сектанти имат по една връзка в живота си и т.н.

Нормално е да сменяш партньори в една определена възраст с цел опознаване и нормално е да опитваш, т.е. да имаш някакъв натрупан опит в секса, защото това си е цяло изкуство и за да можеш да общуваш по този начин с партньора си, ти трябва да владееш този език на тялото, да знаеш как да използваш ползотворно сексуалната си енергия.

Сексуалните отношения са много важна част от общуването и истинска нормална връзка няма как да се случи без секс. Не казвам, че е основното, но е важен, това е като да не можеш да се изразяваш и да сглобяваш изречения на даден език.

Линк към коментар
Share on other sites

Inatari, ти пък "пееш фалшиво". Престани с офтопиците си и да настояваш за неща за които не можеш да приведеш доказателства.

След като сме писали това:

Според вас как трябва да се отнасяме към една гей двойка с която по някакъв начин имаме контакт, било работа, съседство, роднинство? :3d_152:

Ами как, нормално, оставяш хората да си изживеят техния си сценарий.

И аз така смятам. Докато не ми дадат роля.

не виждам за какво си тръгнала да ни упрекваш, или по-скоро критикуваш, защото изхождаш от позицията, че (отново) знаеш много повече от нас, простосмъртните.

Не съм длъжен да обожавам гейовете, нито да ги превъзнасям. Споделих, че личните ми наблюдения са, че са посредствени хора, но изрично допълних, че са само мои наблюдения и може да греша, защото допускам, че може и да греша.

Това изречение "Докато не ми дадат роля." се отнасяше до непровокирано поискани от мен свирки от двама обратни. С това нарушиха личното ми пространство и изводите си ги правя за себе си.

Линк към коментар
Share on other sites

Между другото пея доста добре, джазирам, импровизирам и съм вярна в интерпретацията си, имам и прекрасен музикален вкус.

Никого не упреквам , говорете си за свинята, девиците, и каквото там намерите за добре.Само не искам повече определения за моята скромна личност. Виждам докъде стигат пределите на нечии разбирания,но това не може да се промени с един разговор във форум, особено когато целта е да се уязви другия.

Линк към коментар
Share on other sites

Мисля че скоро ,ще е старомодно да се мисли за хомосексуалноста като нещо съвсем в реда на нещата :) А въпросите за сексуалният живот към мен ли бяха отправени ,ако е така имам някакъв опит веднъж докоснах крака на едно момиче :)

Линк към коментар
Share on other sites

Веско доста истинно ми звучи това с крака.Е, в такъв случай не се знае каква точно сексуалност имаш и самият ти.

Линк към коментар
Share on other sites

Да благодаря за милите думи :) нямаше нужда :) .Между другото яростното нападение на мнение различно от твоето и недопускането ,че е възможно и да не си права също е добре да се отчете :) .

Линк към коментар
Share on other sites

Съжалявам, ако си се почувствал засегнат, но просто целият свят/цивилизованата част/ мисли по този толерантен начин към гей хората.

Може би съм прозвучала малко яростно, защото защитавам определена идея, която се аргументирах защо защитавам, просто имам приятели, които са гей, талантливи, умни, интересни съвременни хора, с които е любопитно да общуваш и някакси не мога да побера в себе си идеята, че са болни или имат изкривено съзнание. Просто няма как да не ги защитя, независимо, че те не присъстват тук в този момент.Ако съм истински приятел ще ги защитя.

А иначе нямам нищо лошо против теб или който и да било.Просто свободата на словото дава свобода на изказа, свободна съм да изкажа несъгласието си по аргументиран начин.Тук не влагам нищо лично, повярвай.

Линк към коментар
Share on other sites

И да имаш нещо против за мен не е проблем ,свикнали сме както се казва :) .Не съм споменал ,че немогат или не са достойни граждани в обществото ,дори са доста по достойни от много други .Нямам особенно сериознно и научно наблюдение върху тях ,един съученик от средното училище беше с такова поведение ,беше добро момче ,много се шегуваха с него де ,за моя радост не съм го обиждал или шегувал с него ,но пък и с нищо не съм помогнал с него да се държат по човешки .

Линк към коментар
Share on other sites

Уверявам те нямам нищо против теб, единствено ме дразни малко правописа ти, но нямам право да те критикувам за това според правилата на Портала.

Аз също не мога да кажа, че ги разбирам напълно, но интимният им живот не ме интересува, ние обменяме идеи, свързани с изкуството,модата, творчеството изобщо съвременността.

Интимният им живот е доста деликатна тема и те никога не демонстрират своята сексуалност, дори са много подтиснати и винаги деликатно показват каквато и да било близост помежду си.Но това са моите приятели, признавам, че има и друг вид хора, което важи и за хетеросексуалните .

Зависи от духовното развитие и духовните стремежи на всеки.

Има много талантливи художници измежду тях, с прекрасно чувство за цвят, за композиция, за съвременно звучене и дизайн .Как може един талантлив човек, който предлага стойностни неща, говори стойностни неща и е ценен ум, да бъде с изкривено съзнание и изобщо да бъде дискриминиран или подложен на подигравки само заради различната си сексуалност.Хората от културните среди са толерантни и това смятам за правилно, хуманно.

Просто съм приела , че се различаваме по това, но никога това не е имало значение, в оценката ми за тях като личности и то талантливи личности.

Линк към коментар
Share on other sites

Как може един талантлив човек... да бъде дискриминиран или подложен на подигравки само заради различната си сексуалност.

Много лесно. Дискриминация идва от лат. discriminatio - „правене на разлика“. Хомосексуалистите обират автоматично половата и сексуалната дискриминация.

На мен ми допада дискриминацията към блондинките. В България блондинки няма. Боядисването на косата е клиширана показност на субкултура издигаща в култ лекото поведение и красотата като ценност. Даже си мисля, че ако на едно будно момиче му се прииска да си боядиса косата руса, няма да посмее заради тези съображения. Примерно брат ми искаше да си боядиса колата жълта, но като направиха такситата жълти и се отказа.

Имах един учител по английски, който беше англичанин, по някаква програма. Почти дума не знаеше български. азпитваше ни в часовете си, за да говорим. Веднъж ни попита дали бихме ходили като гаджета с негърки. Ние естествено категорично отказахме, а той ни обясни, че това е така само защото не сме свикнали да живеем с тях. И си мисля, колко време трябва да мине, за да не обръщаме внимание на това, че момченцата си щипят дупетата и се натискат в междучасията, докато момиченцата...

Линк към коментар
Share on other sites

Слава Богу най- сетне ги махнаха тези ужасни 4 страници от темата, намерил се е разсъдлив човек.

Линк към коментар
Share on other sites

Слава Богу най- сетне ги махнаха тези ужасни 4 страници от темата, намерил се е разсъдлив човек.

Inatari, редно е да се засрамиш, вместо да си отдъхваш. На това му се вика тролене. Едно мнение нямаш по темата и всячески отклоняваше извън нея. Сега като погледнах назад, все нещо се обясняваме с теб, все нещо не си разбрала или по-скоро криво си го разбрала.

Твоите "ужасни страници" съдържаха и полезна информация и такава, която е ковствала на мен, а вероятно и на други да я открият, систематизират и предложат.

Слава богу, че дойде някой да ни почисти дупетата, че направихме белята. Много хубави разсъждения.

Линк към коментар
Share on other sites

Vorfax чудя се теб какво би засрамило?Ти с какво си допринесъл към темата освен с непрестанното си дърлене ? С неграмотната си статия с някаква отвратителна тема може би ?

Едиствените стойностни, интелигентни мнения са моите, но твоето тролско съзнание не може да възприеме това.Хайде вече ме остави на мира, че направо ме поливаш с кал.

Линк към коментар
Share on other sites

Защо ми наричаш статията неграмотна? Ясно посочих за какво е тя - да разведри, да внесе малко позитивизъм с чувство на хумор. Това е моя начин да покажа на света, че не се вземам насериозно. Ти защо все се биеш в гърдите? И професор да станеш и доктор да станеш и медал от президента да получиш, вече не си ли човек? Кога за последно си си признавала, че си сгрешила за нещо?

С кал се поливаш самичка, аз най-много да скачам в локвите, които поиш. Аз обичам да казвам, че когато някой говори за друг, казва повече за себе си. Ти все се оправдаваш с другите, а какви ги вършиш не си даваш сметка. Даваш ли си?

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...