Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Разговорки


Донка

Recommended Posts

В момента ( а и в миналите дни) това трябва да правя, но тук ми е по - интересно. :D

И на мен така ама сега понеже си чудо чудесато за пореден път чрез теб ми се напомни че и аз трябва да си стягам 4-ри буквието :(. Въпреки, че и на мен тук ми е по- интересно. Наскоро си дръпнах всички кабели на компа и го маскирах само за де не го включвам и да се разсейвам, но файдата от ползата е на лице :((( отново загубих цял ден в разговорки :3d_077: Кръгом марш към книгите!

Линк към коментар
Share on other sites

" Е, че това не е баща ми, а бесовете му, е ясно."

Къде отиват свободната воля и отговорността ни - ако направим добро Бог го направил чрез нас, ако направим зло - бесовете го направили :blink::blink:

Линк към коментар
Share on other sites

" Е, че това не е баща ми, а бесовете му, е ясно."

Къде отиват свободната воля и отговорността ни - ако направим добро Бог го направил чрез нас, ако направим зло - бесовете го направили :blink::blink:

Никой не говори за добро и зло. За Бог и бесовете са добро.

Линк към коментар
Share on other sites

" Е, че това не е баща ми, а бесовете му, е ясно."

Къде отиват свободната воля и отговорността ни - ако направим добро Бог го направил чрез нас, ако направим зло - бесовете го направили :blink::blink:

Да трябва ти интензивен курс по сравнителна религия наистина или поне по основните християнски доктрини като за начало. Аз останах без пръсти днес :3d_167:

Линк към коментар
Share on other sites

Не го приемай като пихтия, а като кашичка с духовно млекце от което ти естествено нямаш нужда защото вече си в по- горната група. И не се заяждай с малките а отивай да се възпитаваш с по- големите.

hrisko_89 нямаш оправдание приятелю :3d_158: носиш си пълна отговорност и си сърбаш попарката от последствията която си надробил чрез неправилното използване на свободната си воля т.е. от неправилните си избори. Нали важен е крайния резултат, като си допуснал бесчетата да те водят за нослето ще си научиш и урочетата без оправдания защото няма да помогнат :).

Линк към коментар
Share on other sites

Ами черните магьосници ? Те например знаят за кармата, но не им дреме. :) Те например на какво разчитат ? :) Явно не всеки получава възмездие. B)

ВрЪвИ ги питай аз от къде да знам какво се върти в главата на един черен магьоссник!? Впрочем ако допускаш лоши мисли в главата си и ти се превръщаш в черен магьосник и тогава ще те питам за възмездията. Не те ли учат на това в училище по религия, че човек трябва да се стреми към чистота в мислите си?

Линк към коментар
Share on other sites

В училище никога не сме изучавали религия. Тя е въведена в начален курс преди 2-3години ;) Добре ще питам Един. :)

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

В училище никога не сме изучавали религия. Тя е въведена в начален курс преди 2-3години ;) Добре ще питам един. :)

Значи започвай да четеш всичко от тука (направи си списък с по важните въпроси и ползвай търсачката)и като прочетеш всичко ела и ми се обади. :blink:

Линк към коментар
Share on other sites

Чел съм лекция на Учителя, в която той казва, че любов има там където обмяната между съществата е правилна - тоест единия дава на другия, и после обратното. Той дали е говорил буквално ? Нали според Библията любовта към която трябва да се стремят хората е безкористната ( тоест да обичаш дори без да ти дават) :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

Чел съм лекция на Учителя, в която той казва, че любов има там където обмяната между съществата е правилна - тоест единия дава на другия, и после обратното. Той дали е говорил буквално ? Нали според Библията любовта към която трябва да се стремят хората е безкористната ( тоест да обичаш дори без да ти дават) :hmmmmm:

Ами то е същото, което казва и Учителя. Човек трябва да обича без да очаква, да дава без в замяна непременно да иска. Ако и двамата се обичат така, те всъщност и дават, и получават, но даването е от любов към другия, а не заради получаването.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ама каквито сме си бърборанки...

Бърборенето го няма в тези стъпала.

Значи наистина сме под първото!

Модераторска бележка: Това и следващите пет мнения са преместени от темата Степен на духовно развитие ?!?

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Да не е подобно на мойто - диета след ядене, няколко пъти дневно.

това има ли нещо общо с духовното развитие?

Може би това, че имам разни добри уж намерения, но не ги изпълнявам на практика и съм си все същата - тъпча на едно място.

Линк към коментар
Share on other sites

Ето. Сега имам цел. Да мълча. ;)

Да имаш цел е хубаво..ама средства имаш ли? Ако е "да"- сполай ти и със здраве да си ги ползваш, ако пък е "не"- знам един духовен "мол", от който може да си напазаруваш всичко, ама всичко ти казвам- ако нямаш средства, не е проблем- дават и на кредит....Може да си татуираш дори и аурата..Аз си "барнах" една татуировка "Дишайте ми праха...невежий!!!(и с пръст им показвам къде точно е средния път- без ограничения вскоростта- ама е малко нецензурно, въпреки че определено засвидетелства недвусмислено какво и как е степенувано и защо...), а и смятам да си направя още една- харесах си една <Другата ми душа е "Ферари">..може да си купиш диплома за което си искаш духовно ниво, може да си купиш религЬозна книжка- професионална категория за изнасяне на проповеди извън всякакви граници...абе изобщо- и самия духовен "мол" е на много нива...Миналата седмица бях там в сряда, и две седмици обикалях и пазарувах, и пак в сряда си излязох- въпрос на КЕФ...и в някои случаи на КПД (Кармично Преоценена Духовност...ама може да е и Крими-версията на КПД-то)...

Та...що ще рече..въх- що ще мълчиш по въпроса за закупуване на духовни цели на кредит? Аз да си питам, пък... :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Не ми ги пробутвай тия. :D

(Мълча)

"Мълчанието е злато"- дерзай, пък като "навъртеш" първото кюлче, може и да почерпиш,...или ще налееш едносмълчано (със срочно-пенлива лихва), та като се "сгреем", да вземе да ни подгони и нас златната треска...и да се разкопаме нейде из "смълчаните полета"... :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...