Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Разговорки


Донка

Recommended Posts

Орионски е учен в тази област и това е просто инфо по темата. Защото, виждам, че темата и "какво сме чули" по въпроса.

Обаче си права - не ме "топли" чак толкова какви "-лети" има, поне докато не се сблъскам челно с някой.

Ама, ти какво толкова се заяждаш с мен днеска? Едва ли щеше да го направиш, ако мнението беше пуснато от друг.

Можеше поне да си по-толерантна към новорегистрирани потребители като мен. За да ги поощриш да пишат по-активно, а не форумът да се поддържа от малцина.... Освен, ако не е точно това целта..

:D

Линк към коментар
Share on other sites

Не, не е това целта.

И не бих казала, че се заяждам и то точно с теб.

Напротив - стана ми интересно, като се появи. Веднага погледнах профила ти. И изчаках да видя какво те вълнува.

За съжаление това "копи/пейст" на материали от друг сайт не е толкова интересно според мен. И само с това "копи" не може да стане нормален разговор, нито дискусия - не мислиш ли?

Линк към коментар
Share on other sites

Няма проблем, не приемам нищо лично.

Но, за да не гадаеш - смятам, че е етично да ти се представя с няколко думи.

Материалите не са просто копи/пейст, а са мои, но от други сайтове. Също не харесвам плагиатството и не го прилагам. Просто работата и интересите ми са в сферата на парапсихологията и пиша в доста сайтове, но по-научни.

Навсякъде в Нет-пространството съм с този псевдоним на Хор, което също не е случаен избор.

Вашият сайт го зная отдавна, т.к. съм потомствена последователка на Учителя и вегетарианка от раждането си. Познавам и повечето хора тук и отдавна ме канеха да се присъединя.

Най-после вчера го направих.

Надявам се, че тук нямате чак такива "правила и норми" - както ме сплаши одеве :D

Защото, къде, ако не тук трябва да сме толерантни.

Линк към коментар
Share on other sites

Приятно ми е да се запознаем! :)

Радвам се също, че материалите са авторски.

И продължава да ми е интересна появата на Окото на Хор в нашия сайт :D

Правла и норми има, но нито аз съм целяла сплашване, нито те имат такива функции и задачи. :) Според нас са нормални, разумни и би следвало всички потребители да се придържат към тях.

В конкретния случай имах предвид следното от тях:

Академичност при цитиране.

При цитиране на мисли / кракти текстове, моля посочвайте точния източник във формат: автор, книга, ISBN(ако има); страница. Ако цитата е от интернет, посочете и точния линк. При преразказване на мисли / идеи е препоръчително, но не е задължително да се посочи източникът на инфромация. В случай, че дадена тема (или дадено мнение) е написана "по вдъхновение", това трябва да бъде изрично споменато. Моля, не публикувайте медиумични текстове във форумите на портала.

Темите и мненията не трябва да бъдат много големи по обем. В случай, че искате да публикувате тема или мнение с размер по-голям от 3 принтирани страници, моля изпратете ЛС (лично съобщение) с информацията, която искате да публикувате до някои от администраторите, за да получите разрешение.

П.П. Доста разводнихме тази тема с обясненията между нас. Мисля, че е по-добре, да помоля модератора на този форум да изтрие последните ни няколко поста, но представянето е важно и ценно - него да го прехвърлим примерно в темата "Да се опознаем", или пък да напишеш едно специално представяне там ... както желаеш?

Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

Не, не е това целта.

И не бих казала, че се заяждам и то точно с теб.

Напротив - стана ми интересно, като се появи. Веднага погледнах профила ти. И изчаках да видя какво те вълнува.

За съжаление това "копи/пейст" на материали от друг сайт не е толкова интересно според мен. И само с това "копи" не може да стане нормален разговор, нито дискусия - не мислиш ли?

точно и на място аз може да пиша простовато но пиша това което ми казва душата и така както мога и най вече си е само мое с дълбоко уважение 266191_fr.jpg

Линк към коментар
Share on other sites

Началото на всичко е покаянието и обръщението. Отваряне сърцето за Бога и след това идва Божественото ръководство. Първо е млякото, Словесното мляко и постепенно навлизане в по- дълбоките неща за които говориш ти, но Бог и Неговото ръководство то е най- същественото иначе абсолютно всичко е напразно. Както и където Бог ръководи душата така иначе на сила хубост не става. Ако Бог (Любовта) не е благоволил ще се напъва човек, ще се напъва и напъните му ще останат напразни и безплодни. Всичко се осмисля когато Бог е на първо място в сърцето на човека, без това нищо няма смисъл повярвай ми или недей, както предпочиташ.

Линк към коментар
Share on other sites

И към кого трябва да се обърне един будист преди медитация, след като за будистите няма Бог? А и смисълът който се влага в думата от другите учения на изток е съвсем различна от приетия смисъл от християнството. Защо е нужно да се смесват различните методи? Темата е за медитацията. Катарзисът на мистика може да доведе до всичко друго, но не и до дълбока медитация.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Началото на всичко е покаянието и обръщението. Отваряне сърцето за Бога и след това идва Божественото ръководство. Първо е млякото, Словесното мляко и постепенно навлизане в по- дълбоките неща за които говориш ти, но Бог и Неговото ръководство то е най- същественото иначе абсолютно всичко е напразно. Както и където Бог ръководи душата така иначе на сила хубост не става. Ако Бог (Любовта) не е благоволил ще се напъва човек, ще се напъва и напъните му ще останат напразни и безплодни. Всичко се осмисля когато Бог е на първо място в сърцето на човека, без това нищо няма смисъл повярвай ми или недей, както предпочиташ.

:)

Е, ако човек умееше да чува Словото Божие и да се ръководи по Него, то едва ли щеше да има подобни форуми и теми.

Словото Божие не е в думите и в буквите. То е живо и носи Светлина.

Преди покаянието е знанието за това че си съгрешавал, а то идва от разбирането върху Закона, т.е. някой да ти разясни - Кръщение с вода се нарича. Което пък идва поради страхът, който е свързан със страданието. След Кръщението си Покаян (от Покой), поради това че си се очистил от греха, което става с изповядването и обречанието, зариченато, сам пред себе си, и ако си искрен - Бог прощава.

Началото, както писах, е доста дълбоко и отива до "първородния грях".

Но този тема е за медитацията и нейното начало е концентрацията. "Стъпалцето", преди медитацията да започне, е концентрацията.

:)

Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

И към кого трябва да се обърне един будист преди медитация, след като за будистите няма Бог? А и смисълът който се влага в думата от другите учения на изток е съвсем различна от приетия смисъл от християнството. Защо е нужно да се смесват различните методи? Темата е за медитацията. Катарзиса на мистика може да доведе до всичко друго, но не и до дълбока медитация.

Защо трябва концентрацията да е насочена към Бог за да премине в медитация. Будистите са заменили думата "Бог" с Пустотата, което според Буда е било начин да се премахнат споровете и полемиките, философстването, които и до ден днешен се вършат. Ето защо в Будизма не е прието да се говори за постижения от практиките.

Бог при будистите е Пустотата, което си е баш така.

При еврейте е Йод-Хе-Вав-Хе (Аз; Не Аз; Аз и Не Аз)

При египтяните е Нун (Водите на изначалния хаос).

При даосите е У-Дзи (Безпределното).

При християните се достига най-често до Бог Отец, което е Бог в Проявата Си - Математичиски се изразява с 1-цата.

Бог Непроявения е 0 (Нула) или Пустота.

Кое се различава, би ли посочил? Ще обясня и ще посоча единосъщието на нещата. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Зная че тази тема е за медитацията, но човека е нов и просто се е чудел откъде да започне, затова го е направил от тук. Естествено, че началото тръгва от първородния грях и т.н...Словото (Бог) трябва да е привлякъл човека и т.н... няма да правим и от тази тема, тема по богословие. Явно човекът е привлечен за да е тук и да търси и пита. Аз си направих труда да погледна в профила му и разбрах, затова се обадих въпреки, че знаех, че търсиш сгоден случай за пореден път да си направим една среднощна разговорка на всеослушание :D .

Линк към коментар
Share on other sites

Зная че тази тема е за медитацията, но човека е нов и просто се е чудел откъде да започне, затова го е направил от тук. Естествено, че началото тръгва от първородния грях и т.н...Словото (Бог) трябва да е привлякъл човека и т.н... няма да правим и от тази тема, тема по богословие. Явно човекът е привлечен за да е тук и да търси и пита. Аз си направих труда да погледна в профила му и разбрах, затова се обадих въпреки, че знаех, че търсиш сгоден случай за пореден път да си направим една среднощна разговорка на всеослушание :D .

Мерси за етикирането! :)

Както винаги темата се измества към личностното.

Благодаря за което! Изводите всеки може да се ги прави сам. Достатъчно красноречиво е. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Мерси за етикирането! :)

Както винаги темата се измества към личностното.

Благодаря за което! Изводите всеки може да се ги прави сам. Достатъчно красноречиво е. :)

Моля :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Мерси за етикирането! :)

Както винаги темата се измества към личностното.

Благодаря за което! Изводите всеки може да се ги прави сам. Достатъчно красноречиво е. :)

Моля :feel happy:

:)

До колкото видях човекът попита как да медитира. Това, че молитвата е начало на медитацията не е вярно. Така е, молитва върши работа на първо време, но не и за да се достигне до медитация.

Ако знаеш как да го насочиш към медитацията - нямама нищо против. Направи го. С молитва обаче не става. Това написах и това твърдя.

Не виждам нищо лошо в това човек да изкаже истината. :)

Линк към коментар
Share on other sites

И към кого трябва да се обърне един будист преди медитация, след като за будистите няма Бог? А и смисълът който се влага в думата от другите учения на изток е съвсем различна от приетия смисъл от християнството. Защо е нужно да се смесват различните методи? Темата е за медитацията. Катарзисът на мистика може да доведе до всичко друго, но не и до дълбока медитация.

Станимир тук въобще не става дума за това. Не знам към кого би трябвало да се обърне един будист, будистите си знаят това. Тук става въпрос за нещо съвсем нормално, просто погледни в профила на потребителя и ще разбереш. Не знам защо е избрал точно тази тема, можело е да бъде и друга някоя, той просто се чуди от къде да започне това е :). Първи стъпки както се казва. Поне аз така разбрах нещата.

Линк към коментар
Share on other sites

Мерси за етикирането! :)

Както винаги темата се измества към личностното.

Благодаря за което! Изводите всеки може да се ги прави сам. Достатъчно красноречиво е. :)

Моля :feel happy:

:)

До колкото видях човекът попита как да медитира. Това, че молитвата е начало на медитацията не е вярно. Така е, молитва върши работа на първо време, но не и за да се достигне до медитация.

Ако знаеш как да го насочиш към медитацията - нямама нищо против. Направи го. С молитва обаче не става. Това написах и това твърдя.

Не виждам нищо лошо в това човек да изкаже истината. :)

Ники явно сме разбрали различни неща :). А за медитация аз въобще не бих отворила дума тук. Не бих си позволила този лукс за нищо на света, скъпо струва и се плаща с много ценна енергия.

Линк към коментар
Share on other sites

Мерси за етикирането! :)

Както винаги темата се измества към личностното.

Благодаря за което! Изводите всеки може да се ги прави сам. Достатъчно красноречиво е. :)

Моля :feel happy:

:)

До колкото видях човекът попита как да медитира. Това, че молитвата е начало на медитацията не е вярно. Така е, молитва върши работа на първо време, но не и за да се достигне до медитация.

Ако знаеш как да го насочиш към медитацията - нямама нищо против. Направи го. С молитва обаче не става. Това написах и това твърдя.

Не виждам нищо лошо в това човек да изкаже истината. :)

Ники явно сме разбрали различни неща :). А за медитация аз въобще не бих отворила дума тук. Не бих си позволила този лукс за нищо на света, скъпо струва и се плаща с много ценна енергия.

Ето го и въпроса: Питането на съфорумеца

Според мен е достатъчно ясно написано.

А иначе за медитация има толкова литература и посочки... Губили ли са си времето и енергията тези, които са разяснявали на хората начините, методите и техниките за достигане до медитация?

Как мислиш?

Какво са платили разясняващите?

Кой е готов на тази саможертва, ако не смелите и Любящите люде? :)

Линк към коментар
Share on other sites

Ето го и въпроса: Питането на съфорумеца

Според мен е достатъчно ясно написано.

А иначе за медитация има толкова литература и посочки... Губили ли са си времето и енергията тези, които са разяснявали на хората начините, методите и техниките за достигане до медитация?

Как мислиш?

Какво са платили разясняващите?

Кой е готов на тази саможертва, ако не смелите и Любящите люде? :)

Аммм покрай много дългите постове съм го пропуснала всъщност :(. А за другото ми плува корабче в окото ;) . Толкова от мен засега.

Линк към коментар
Share on other sites

Ето го и въпроса: Питането на съфорумеца

Според мен е достатъчно ясно написано.

А иначе за медитация има толкова литература и посочки... Губили ли са си времето и енергията тези, които са разяснявали на хората начините, методите и техниките за достигане до медитация?

Как мислиш?

Какво са платили разясняващите?

Кой е готов на тази саможертва, ако не смелите и Любящите люде? :)

Аммм покрай много дългите постове съм го пропуснала всъщност :(. А за другото ми плува корабче в окото ;) . Толкова от мен засега.

:)

Всъщност никой не е длъжен да бъде внимателен в четенето, както и не задлъжаващо да бъде човек точен в изказванията си.

Но винаги при появата на нещо неточно ще се появява и точността ( в света на двойствеността е така), без значение кой ще я изяви - "ти" или "аз" - все едно е.

За мен лично е едно и също кой ще напише истината. Дали ще я напише "той", "тя", или "то" - няма никакво значение.

Питащия сам определя кое да приеме и към кое да се насочи.

Ако молитвата му се вижда добра практика - нека бъде свободен да я практикува. :) Никой не твърди че е лошо нещо.

Мненията, които написах са конкретно за медитацията и принципно по въпроса. Те служат на темата.

Пък дали онези лица, които се бъхтат, или са се трепали да разясняват техники и методи за медитация, са загубили, или са спечелили - Бог ще отсъди, не и аз-а.

Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

E действай чрез недеянието де 0028.gif

Как според теб се действа без да действаш? Би ли разяснила? И как определяш кой действа действайки и кой действа недействайки? Ако може нещо конкретно да напишеш!

:)

Интересно ще е и по темата, смятам.

А инак за онези, които са жертвали себереализацията си, за да останат на нивото, така че да разясняват методи и практики е хубаво да се размисли над този цитат:

Йоан 15:13

Никой нема по-голема любов от тази, щото да положи некой душата си за приятелите си.

Беинса Дуно е бил именно такъв човек, който се е жертвал и е пилял енергия и време да разяснява. Даже е давал медитативни практики. Дано да не е напразно тази и подобна саможертва!

Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

Мерси за етикирането! :)

Както винаги темата се измества към личностното.

Благодаря за което! Изводите всеки може да се ги прави сам. Достатъчно красноречиво е. :)

Моля :feel happy:

:)

До колкото видях човекът попита как да медитира. Това, че молитвата е начало на медитацията не е вярно. Така е, молитва върши работа на първо време, но не и за да се достигне до медитация.

Ако знаеш как да го насочиш към медитацията - нямама нищо против. Направи го. С молитва обаче не става. Това написах и това твърдя.

Не виждам нищо лошо в това човек да изкаже истината. :)

Ники явно сме разбрали различни неща :) . А за медитация аз въобще не бих отворила дума тук. Не бих си позволила този лукс за нищо на света, скъпо струва и се плаща с много ценна енергия.

Ето го и въпроса: Питането на съфорумеца

Според мен е достатъчно ясно написано.

А иначе за медитация има толкова литература и посочки... Губили ли са си времето и енергията тези, които са разяснявали на хората начините, методите и техниките за достигане до медитация?

Как мислиш?

Какво са платили разясняващите?

Кой е готов на тази саможертва, ако не смелите и Любящите люде? :)

Ник не се гневи де :) . Едно е да жертваш от Любов и да бликаш като вечен извор, друго е да се набираш като балканче по нанагорнище. Нищо лично, не го приемай толкова навътре, а иначе Латина си е Латина, казала го е толкова хубаво, достъпно, така че да го разбере всяка душичка. Простичко, естествено, дълбинно, защото самата тя е изворче. Ето затова говорех и то се усеща, поне аз така го усещам icon12.gif. Не че научните трудове нямат място, нещата не бива да се разделят, всичко си е с времето и с мястото, но тази душичка беше помолила точно затова, така го почувствах. Поздрави!

Медитация, молитва - това са само думи.

Единение с Всичко, с Бога - за мене това е същината.

Възможно е, ако си простил и не задържаш нищо лошо към никого и нищо, ако си в хармония с всички и всичко.

Ако отдадеш своята любов от дълбините си към Всичко, Всичко ще ти отвърне и ще те залее с Неизмеримата Си, Свята Любов. Бог е Любов. Когато в отговор те залее Неговият Благодатен дъжд - усеща се като изключително силен и приятен Поток през върха на главата, пронизващ цялото тяло и лекуващ всичко по пътя си и наоколо, тогава разбираш, че си изпитал нещо наистина изключително. Ефектът впоследствие се оказва не само в тялото и психиката, но и всяка сфера на реалния живот, включая отношенията с близки хора и дори техния живот. Например мигновено излекуване от дългогодишни болежки, преоткриване и сдобряване на близки хора...

Ето това означава според мене да действаш чрез недеянието. Когато се усмихнеш на Вселената и Тя ти се усмихне и ти даде онова, което желаеш. Изключително важно условие при това е да не вредиш никому, а всекиму да желаеш Доброто.

Но защо се оказва толкова трудно, щом не можах през този живот да преживея това втори път? Защо е толкова трудно да се разделим с претенциите, обидите, осъждането и какви ли не отрицателни боклуци?

Няма значение дали си вярващ или атеист. У всеки има Божествено ядро, у всеки са заложени Знанието и Законите, всеки има възможност да преживява Единението.

Бог е Бог на всички, никой не е пренебрегнат заради това в какво вярва или не вярва, в каква среда е роден и т.н.

Латина ти може би не си даваш сметка, но правеш връзката и то става естествено, като дишането, без да се замисляш и това се усеща, аз поне така го чувствам от страни след като те изчитам на един дъх и това което протича през теб ме повдига. Това не го казвам като хвалба някаква там, а за да поясня точно какво съм имала в предвид давайки пример чрез това което си написала :). Поздрави!

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

е тук вече блокирах кажете нещо по просто с което да започна бе хора моля за ВАШЕТО съдействие това тук е за професори а АЗЪ още чирак съм си

Мнение #152

gender_male.pngzlatnia56

мислех че ВСИЧКО знам а се оказа че нищо не знам хора приятели помогнете насочете ме от къде и с какво да започна сумати материали изчетах по форумите от добри още по добри и..... БЛОКИРАХ

Вчера, 20:43 gender_male.pngzlatnia56

всички и всичко във вселената действа и се развива УСПЕШНО замен

21 Jun 2009 - 18:16 gender_male.pngzlatnia56

дали съм достоет за тука сташно ерудирани хора а аз съм само един обикновен златар

Изт.

Един прост овчар живял на един уединен остров. Той всякога се молел на Бога, но по свой начин: слагал тоягата си на земята и я прескачал. Като я прескачал от едната страна, той казвал: Господи, това правя заради Тебе. Прескачал я от другата страна и казвал същото. Това била неговата свещена молитва. По едно време един руски параход спрял случайно на острова. Един руски архиепископ слязъл от парахода да разбере, защо този човек прескача тоягата, ту от едната, ту от другата страна. – Какво правиш, Божи човече? – Моля се на Бога. – Така не трябва да се моли човек. Ето, аз ще те науча една молитва. Започнал той да го учи молитвата „Отче наш". Архиепископът чете, овчарят повтаря след него. Като се убедил, че овчарят научил вече молитвата, архиепископът се отправил към парахода, който скоро отпътувал. Щом останал сам, овчарят започнал да чете молитвата, но останал огорчен, като видял, че я забравил. Моментално той съблякъл кожуха си, турил го на водата, седнал на него и заплувал по направление към парахода, да го стигне. Архиепископът видял, че овчарят стигнал парахода и търсил някого, с поглед, устремен към хората. – Какво искаш, Божи човече? – Отче, свети, забравих молитвата, искам да ме научиш. – Върни се на острова и бъди доволен от твоята молитва. Това, което ти можеш да направиш, аз не мога да го направя.

Здравословни и болезнени състояния

Линк към коментар
Share on other sites

Ник не се гневи де :) . Едно е да жертваш от Любов и да бликаш като вечен извор, друго е да се набираш като балканче по нанагорнище. Нищо лично, не го приемай толкова навътре, а иначе Латина си е Латина, казала го е толкова хубаво, достъпно, така че да го разбере всяка душичка. Простичко, естествено, дълбинно, защото самата тя е изворче. Ето затова говорех и то се усеща, поне аз така го усещам icon12.gif. Не че научните трудове нямат място, нещата не бива да се разделят, всичко си е с времето и с мястото, но тази душичка беше помолила точно затова, така го почувствах. Поздрави!

:)

Човек вижда в другите само това, което е той самия. Това е принципът на огледалото.

На кой да се гневя тогава? :) На себе си? В това няма смисъл. :king:

Линк към коментар
Share on other sites

Ник не се гневи де :) . Едно е да жертваш от Любов и да бликаш като вечен извор, друго е да се набираш като балканче по нанагорнище. Нищо лично, не го приемай толкова навътре, а иначе Латина си е Латина, казала го е толкова хубаво, достъпно, така че да го разбере всяка душичка. Простичко, естествено, дълбинно, защото самата тя е изворче. Ето затова говорех и то се усеща, поне аз така го усещам icon12.gif. Не че научните трудове нямат място, нещата не бива да се разделят, всичко си е с времето и с мястото, но тази душичка беше помолила точно затова, така го почувствах. Поздрави!

:)

Човек вижда в другите само това, което е той самия. Това е принципът на огледалото.

На кой да се гневя тогава? :) На себе си? В това няма смисъл. :king:

Тоз лаф изтъркан дай нов. Ти пък от както го знаеш не даваш човек и с любов да те разобличи т.е. да ти посочи приятелски нещата0028.gif. Аз като почувствам такова нещо си го казвам чистосърдечно и така...Ето, споделям ти опитност. Критика не приемам, отхвърлям я но ако разобличението/ посочването на грешката с любов ми се каже приемам я със сърцето си. Защото знам, че чрез когото и каквото и да идва все от Бога е :) .

П.П. Честит Празник и на теб Ян и на всички съфорумци :3d_041:

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...