Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Разговорки


Донка

Recommended Posts

Guest Кристиян

Ако си келт, и си нейде из келтския ландшафт- бива на 17 март "келтския кръст" да се напъне и да работи на този ден със сила, с която на следващия ден махмурлука да не е неизбежно следствие...Пък ако човек се хване и за зелено- може да извади късмет :)

Линк към коментар
Share on other sites

(но това трябва да бъде действително, а не предизвикано от въображението усещане)

(пак не трябва да бъде представа, а действително усещане!)

Понеже това е един прекрасен метод за раздуване на егото и свързване със същности от огледалната сфера, необходимо е да дадем и нужния критерий за действително и въображаемо, та да не се бъркат хората.

Та, значи, всичко, което се поражда в Моя си мозък е абсолютно действително. Ако е в някой чужд, то вероятно е съвсем въображаемо.

Това да не се приема като заяждане, защото наистина е единствения човешки критерий - бъдете ми благодарни, че ви го давам (свише).

Линк към коментар
Share on other sites

А ти vorfax, пак разглеждаш нещата едностранно и в една плоскост.

Ами, направи ме триизмерен, ако можеш m021.gif

... то кажи ми, ако си затворен в една стая с най-отвратителното за теб ядене, дълго време и нямаш нищо друго под ръка - ще го изядеш ли?

Ще го хапна m148.gif И какво?

Иначе за мен човек може да предприема едно или друго нещо (включително пресичането на улицата), усещайки че така е в унисон/синхрон/хармония със света.

EM_YoCi191.jpg ?

Оглеждам се, защото изпитвам "унисон/синхрон/хармония със света"?

И ако е така, защо когато съм на село и няма такова движение по улиците, не се оглеждам?

Линк към коментар
Share on other sites

А ти vorfax, пак разглеждаш нещата едностранно и в една плоскост.

Ами, направи ме триизмерен, ако можеш m021.gif

Aми, де да можех ... rolleyes.gif

... то кажи ми, ако си затворен в една стая с най-отвратителното за теб ядене, дълго време и нямаш нищо друго под ръка - ще го изядеш ли?

Ще го хапна m148.gif И какво?

Тъй де, и какво, по каква причина ще го изядеш, от удоволствие ли или от страх да не умреш от глад?

Иначе за мен човек може да предприема едно или друго нещо (включително пресичането на улицата), усещайки че така е в унисон/синхрон/хармония със света.

EM_YoCi191.jpg ?

Оглеждам се, защото изпитвам "унисон/синхрон/хармония със света"?

И ако е така, защо когато съм на село и няма такова движение по улиците, не се оглеждам?

Точно по тази причина не се оглеждаш на село smile.gif - дали ще си в унисон, ако се оглеждаш, пък, както казваш, няма движение?

Линк към коментар
Share on other sites

Да, явно съм надменна, страхлива, че и още някаква поне ... примерно почитателка на Петко Бочаров. biggrin.gif

Пък пластелина ... има кой да го мачка.

Линк към коментар
Share on other sites

Ами, направи ме триизмерен, ако можеш m021.gif

Aми, де да можех ... rolleyes.gif

Представи си, че съм тесто за питка, обаче остави време и за втасване m173.gif

Ще го хапна m148.gif И какво?

Тъй де, и какво, по каква причина ще го изядеш, от удоволствие ли или от страх да не умреш от глад?

От удоволствие. Чувството на болка ще потуша с храната и ще се заситя. Но пак да попитам: И какво?

Точно по тази причина не се оглеждаш на село rolleyes.gif - дали ще си в унисон, ако се оглеждаш, пък, както казваш, няма движение?

Разбрахме се, че аз се оглеждам, за да не ме прегази нещо, а ти от кумова срама. Кажи сега това дето ми го спести.

vorfax, още ли не си се замислил, че толко много хора ти отговарят....:)

Какво общо има замислянето с питането и отговарянето?

Попитали един мъдрец как е станал мъдър.

- Не ме беше срам да питам - отговорил.

Няма значение какво знам или какво не знам, това не ми пречи да питам.

А щом питам, значи имам интерес да науча нещо и склонност да го приема, ако е убедително.

Линк към коментар
Share on other sites

Да, явно съм надменна, страхлива, че и още някаква поне ... примерно почитателка на Петко Бочаров. biggrin.gif

Пък пластелина ... има кой да го мачка.

Визирах се като обект на нечий сърбеж m131.gif

Върви отговарай из темите, че вече станах на питка. Месене, месене, втасване и после на бавен огън...

Линк към коментар
Share on other sites

Венци, след като толко неохотстваш от дуализма защо веднага раздели темата на два лагера макар и с прекрасни имена: ягодки и черешки.

Аз пък искам да съм от отбор голям праз.

Я внимавай всички! Двата отбора да почнат да събират камъни...... ха ха ха ха 3d_076.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

Венци, след като толко неохотстваш от дуализма защо веднага раздели темата на два лагера макар и с прекрасни имена: ягодки и черешки.

Аз пък искам да съм от отбор голям праз.

Я внимавай всички! Двата отбора да почнат да събират камъни...... ха ха ха ха 3d_076.gif

Не е ли по-добре вместо да събират камъни, да си обират крушите?

Линк към коментар
Share on other sites

Аз не съм следствие.

Стан, дай да се видим, че отдавна чакам Създателят да ме приеме, ама му е претрупан графикът. Чак сега разбирам, че Оня ти е бил само секретарката.

Между влюбените съществува съответствие на някакво ниво, което те откриват, а не създават

Ти дори и плътските страсти ми уби.

Линк към коментар
Share on other sites

Бре, не знаех, че толкова съм я населил тази тема.

И като видя, че постовете ми тук са били все предизвикани, чудя се как би трябвало да кръстя поводите им - подговорки вероятно, знам ли...

Линк към коментар
Share on other sites

Бре, не знаех, че толкова съм я населил тази тема.

И като видя, че постовете ми тук са били все предизвикани, чудя се как би трябвало да кръстя поводите им - подговорки вероятно, знам ли...

Поводите, може да са били предизвикателни, ама все пак са били по съответната тема. Пък и да не са по темата, мнения, които съдържат нещо полезно (признавам, че преценката за това е съвсем субективна – моя или на някой друг от модераторите), пак няма да бъдат преместени в разговорки.

Линк към коментар
Share on other sites

Именно...

Полезно за някои его-екземпляри...

ама и аз имам его, щадете ме малко.

Друг е въпросът колко е друг въпросът, ама....

Редактирано от Венцислав_
Линк към коментар
Share on other sites

Простете, ама аз от край време се опитвам всячески да избягам от точно тоя бог, дето има нужда от моите думи, че да облекчи нечие (по човешките ни мерки) страдание.

Гати бога...

Аз в заслепението си предпочитам да го лиша от моите думи, за да опитам да чуя Неговото Слово.

Това обаче не би могло да стане преди да си отрежа езика...

Това и следващите мнения са преместени от темата Защита на животните.

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

Пак специално за Венци:

Божието благословение прониква във всички същества. По-нисшите същества не го задържат, всичко изтича навън. Трябва да станем спокойни като тихата водна повърхност, за да се отрази Бог в нас. Ако той се проектира в нас, ние ще се повдигнем. Ако не се оглежда в нас Божият образ, ние ще си останем такива, каквито сме. Трябва да бъдем чисти, за да се отрази Божият образ в нас. Мирът и чистотата са условия, за да се отрази Божият образ в нас. Щом не вярваме в Бог, ние сме неспособни да приемаме Неговата Любов.

Бог не туря никога слепи хора да разнасят неговата светлина. Господ отнема дарбите си от глупавия, за да вдигнат и другите доверието си от него, за да не се излъгват. Господ ще простре глупавия на легло, за да не лъже и злоупотребява.

Някои мислят, че Господ им се е разсърдил. Ние мислим, че Господ се е разсърдил на нас, а всъщност ние сме сърдитите. Ние се оглеждаме в Господа, а казваме, че Господ е сърдит. Това заблуждение го оставете настрана. Бог не е Бог на гнева. Бог е Бог на Любовта. Понеже ние се гневим, мислим, че и Бог се гневи. Това е наше разбиране. Когато Бог ви наказва, това наказание е Неговото поучение, за да се върнете в правия път.

Ще ви кажа една велика истина: към всяка душа Бог проявява любовта си по специален начин. Любовта на Бога към всяка душа е специфична.

"Любовта на Единния" - "Изворът на Доброто"

:3d_046:

Линк към коментар
Share on other sites

Простете, ама аз от край време се опитвам всячески да избягам от точно тоя бог, дето има нужда от моите думи, че да облекчи нечие (по човешките ни мерки) страдание.

Гати бога...

Аз в заслепението си предпочитам да го лиша от моите думи, за да опитам да чуя Неговото Слово.

Това обаче не би могло да стане преди да си отрежа езика...

Е, тя молитвата е преди думите...както се знае, но не всички са на твоите духовни висоти...затова има думи които са сияеща тишина, но...задълбахме много, а на мен вече нито ми се пише нито ми се говори.

п.п. "Трябва да станем спокойни като тихата водна повърхност, за да се отрази Бог в нас." Именно, това е условието за истинката молитва :)

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Само дето нещо не мога да свържа тихата водна повърхност с конкретната човешка цел, ако ще да не е една, а милион кучешки лапи...

Хами, бих се радвал Дънов да е говорил специално за мен...

Иначе и богове не върви да си посочваме, защото е прекалено ясно, че всеки от нас е със собствен.

Нека поне се разберем тук за името на егрегора, примерно Пенчо, че да не разпиляваме ненасочено молитвената си сила.

Ама разбира се, че предварително е заложил думите в устата ми, нали и неговото меню трябва малко да се поразнообразява...

Горкото куче, в какви конспирации го намесихме...

Линк към коментар
Share on other sites

Ясно, твоят бог е Григорчо, от Егрегорчо, Бог Григорчо с пълното стомахче, ок, моят Бог се проявява чрез Любовта, Мъдростта и Истината. Едно нещо обаче не разбирам, а то е защо всеки път когато някой призове да се помолим за нещо се надава такъв вой...

Линк към коментар
Share on other sites

И аз не разбирам кой луд ме бие по главата.

Хем не вярвам, че е възможно подаряването на очи... Особено от такива с половин.

Напълно сте прави, че мястото ми не е тук. Достатъчно несъвместим с околността се чувствам и аз.

Успех!

Линк към коментар
Share on other sites

Тоест, до колкото разбирам, току що "натирихме" Венци да си търси късмета другаде?..

Венци, приятелю, аз ще те подкрепя в твоите схващания B) Дръж се, брат!

Линк към коментар
Share on other sites

Ъ ъ ъ, реших и аз да си изкажа мнението по темата, чета чета и какво разбирам- няма такава, тя се е изгубила някаде между редовете...темата де

Хайде моля по-сериозно го давайте, не си ги губете темите в игра на думи 3d_047.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Тоест, до колкото разбирам, току що "натирихме" Венци да си търси късмета другаде?..

Венци, приятелю, аз ще те подкрепя в твоите схващания B) Дръж се, брат!

А!? Да натирим Венци!? От къде накъде!? Това пък и през ум не ми е минавало дори, пък дори и да е, коя съм аз че да натирвам когото и да било от някъде?! Както се вижда, аз съм само един обикновен потребител както повечето хора тук. Това че се разминавам с Венци в ключов момент, съвсем не означава че аз не уважавам безкрайно начинът по който той вярва в Бога. Всеки един от хората които пишат тук е безкрайно стойностен човек въпреки различията които имаме помежду си които сами по себе си имат своята стойност, така мисля. Ако съм имала някакво желание вчера то е било да замълча, защото както казах по- горе, има ключов момент в който се разминаваме и от един момент нататък това прави общуването ни неползотворно, ако мога така да се изразя. Не от днес се засичаме в интернет пространството и съм го установила за себе си отдавна. Така че, ако съм имала някакво желание то е било просто да се оттегля от спора, моите уважения, към всички вас :).

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Тоест, до колкото разбирам, току що "натирихме" Венци да си търси късмета другаде?..

Венци, приятелю, аз ще те подкрепя в твоите схващания cool.gif Дръж се, брат!

А!? Да натирим Венци!? От къде накъде!? Това пък и през ум не ми е минавало дори, пък дори и да е, коя съм аз че да натирвам когото и да било от някъде?! Както се вижда, аз съм само един обикновен потребител както повечето хора тук. Това че се разминавам с Венци в ключов момент, съвсем не означава че аз не уважавам безкрайно начинът по който той вярва в Бога. Всеки един от хората които пишат тук е безкрайно стойностен човек въпреки различията които имаме помежду си които сами по себе си имат своята стойност, така мисля. Ако съм имала някакво желание вчера то е било да замълча, защото както казах по- горе, има ключов момент в който се разминаваме и от един момент нататък това прави общуването ни неползотворно, ако мога така да се изразя. Не от днес се засичаме в интернет пространството и съм го установила за себе си отдавна. Така че, ако съм имала някакво желание то е било просто да се оттегля от спора, моите уважения, към всички вас smile.gif.

Да, и аз го забелязвам, не само в нета: казал си едно, а отсреща са разбрали друго. Получава се...А за бога, който "се нуждае от думи за да ни помогне в страданието"... Елфчо, тоя бог може би иска да пораснем и да си правим нещата сами, а не той да ги прави вместо нас...нали и между хората ако някой човек страда, можеш ли ти, насила, да му промениш нещо и да му помогнеш? Той само може да си помогнеhypocrite.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...