Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Разговорки


Донка

Recommended Posts

Приемам хомосексуалните хора / и животни/ по принцип, но не и като пример за подражание.

Човешката слава не е абсолютен критерий за духовна висота.

Човек в някои области може да има големи постижения, да заслужава признание, но в други да не е за пример.

Считам за разумно да се приеме хомосексуализмът като част от разнообразието в природата и живота, но все пак мисля, че като явление е донесъл повече отрицателни неща, отколкото положителни.

Линк към коментар
Share on other sites

Нима може да има човек - пример за подражание? Това за мен лично могат да бъдат само Отец и Сина Му. Защото ако като хора сме свободни и различни, спрямо тях сме ограничени образ и подобие.

Линк към коментар
Share on other sites

Това е идеалът. Говорих за общия случай.

Обичайно хората, дори и тези, които се считаме за вярващи християни, гледаме не към Отец и Сина Му, а към света, към хората. Някои от тях предизвикват в нас отрицателни реакции, а други ни дават с примера си нещо ценно, събуждат в нас сили, които да ни водят напред.

Аз като дете, израсло по времето на социализма, никога не съм имала подтик за култ към личността, какъвто беше модерен /дали не и задължителен към Ленин, Георги Димитров, Маркс, Енгелс и т.н./ тогава. Наистина недоумявах защо да се прекланям на хора като мене. Умни били - браво, но какво толкова?!

Това, което ме е насочвало в живота, беше и е вътре в мене - вътрешният ми глас, съвестта. Не винаги я слушах, но усещах реално присъствието й. След години, когато съзнателно повярвах / доколкото вярвам, защото вярата е за неща, които не се виждат/, аз разбрах за себе си, че Бог е записал законите Си в сърцата на хората и те винаги могат да се развият като Негови образ и подобие - нали така сме създадени поначало.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо6

Хахааа, вижте БожидарЗим какво изказване към Вендор е направил. Изказването му е цитирано в едно от по - горните мнения в темата ( мнение на Мона).:lol::D:3d_146:Ето ви линк за мнението на Мона :

http://www.beinsadou...ndpost&p=118436

Всъщност, просто така се е получило.:D Това изказване не е на БожидарЗим. Божидаре, шегувам се, приеми го с чувство за хумор. НО добре се е получило, бога ми !!!:3d_115: Нали казват, че няма нищо случайно на този свят ?!:lol:

Редактирано от Христо6
Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо6

Мона е сбъркала при цитирането, а ти Ицка си егати сеирджията :)

Ами дяволско се е получило.:lol::D Нали се казва, че нямало случайни неща и че грешките не били случайни.:D Смешно е. :lol::D Ами така е, от толкова напъни за разпространение на поста, стават грешки. По същия начин в живота някои хора сигурно стават жертви на грешки.:D

Редактирано от Христо6
Линк към коментар
Share on other sites

Мона е сбъркала при цитирането, а ти Ицка си егати сеирджията :)

Ами дяволско се е получило.:lol::D Нали се казва, че нямало случайни неща и че грешките не били случайни.:D

Да, явно много силно му желаеш злото на тоз човек.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо6

Мона е сбъркала при цитирането, а ти Ицка си егати сеирджията :)

Ами дяволско се е получило.:lol::D Нали се казва, че нямало случайни неща и че грешките не били случайни.:D

Да, явно много силно му желаеш злото на тоз човек.

Какво общо има грешката с това какво аз желая или не желая ?:) Аз ако бях на твое място щях да искам да изтрият грешката.:D

Линк към коментар
Share on other sites

Мона е сбъркала при цитирането, а ти Ицка си егати сеирджията :)

Ами дяволско се е получило.:lol::D Нали се казва, че нямало случайни неща и че грешките не били случайни.:D

Да, явно много силно му желаеш злото на тоз човек.

Какво общо има грешката с това какво аз желая или не желая ?:) Аз ако бях на твое място щях да искам да изтрият грешката.:D

Моето място си е много добро, ти си този, който мразиш.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо6

Ами не знам защо така си мислиш. Както казах вчера, преди да тръгнеш да правиш обобщения, чети наред, вниквай в нещата, а не коментирай на парче. Явно ти по - добре от мен знаеш дали мразя или не мразя, хубаво .:) Омммм, омммм, това му мнение не е истинско, това е илюзия, това не е реалност. Оммммм.:)

Редактирано от Христо6
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

НАЙ - ВЕЛИКИЯТ МАЧ НА ПФК "ЛЕВСКИ" СЛЕД 1989Г. МАЧЪТ НА "ЛЕВСКИ", В КОЙТО МОЖЕ БИ СЪМ ВЛОЖИЛ НАЙ - МНОГО ЕМОЦИЯ !!! ЯДОСВАХ СЕ МНОГО, КОГАТО РИЧАРД ПОКРИ ИЗКУСТВЕНАТА ЗАСАДА И УДИНЕЗЕ НИ ПОВЕДЕ. НАПРАВО СЕ РАЗГНЕВИХ, КОГАТО ЙОВОВ ПРОПУСНА НА ПРАЗНА ВРАТА ОТ ПЕТ МЕТРА!!! :lol: НЕ Е БИЛО ХУБАВО, НО ТОГАВА СЪМ СИ БИЛ ТАКЪВ ! ТРЯБВАШЕ НИ ЗАДЪЛЖИТЕЛНА ПОБЕДА, ЗА ДА ГИ ОТСТРАНИМ ! НА ПОЛУВРЕМЕТО КАЗАХ, ЧЕ СЪМ ГОТОВ ДА СТАНА ЧИСТАЧ НА СТАДИОНА НА "ЛЕВСКИ", САМО И САМО ДА ПОБЕДЯТ ! ДАЛИ ПЪК НЯМА ДА МИ СЕ СБЪДНЕ ! :3d_146: И ПРЕДИ СЪМ МОЛИЛ БОГ ДА ПОМОГНЕ НА СИНИТЕ, НО КАТО ЧЕ ЛИ НЕ Е ЧУВАЛ МОЛБИТЕ МИ. :hypocrite: НО ТОЗИ ПЪТ СЕ ПОЛУЧИ И ИЗПАДНАХ В ДИВА РАДОСТ !!! ГООООЛ ГООООООООЛ ГООООООЛ, САМО "ЛЕВСКИ", БЪЛГАРИ ЮНАЦИ !

"ЛЕВСКИ" - УДИНЕЗЕ 2 : 1 ( 16 МАРТ 2006Г., ОСМИНАФИНАЛ ЗА КУПАТА НА УЕФА). "ЛЕВСКИ" УЕФСКИ.НАЙ - УСПЕЛИЯТ БЪЛГАРСКИ ОТБОР ОТ 1989Г. НАСАМ. :sorcerer: От разпни ( Йовов) до осанна "Левски" ! :3d_146:

0:1, 1:1, ДВА НА ЕДИН !!! :3d_146:

Един на един

http://www.vbox7.com/play:2a9f3fc9

Два на един

http://www.vbox7.com/play:a2f4f5c3

В тема " Сподели настроението си с музика или стих - 6, Продължение" - прочувствени обръщения на фен на "Левски" към другите фенове на "Левски" и всички подкрепящи отбора в този мач. Головете на сините и коментара на мача : представени на музикален фон.

Редактирано от Христо6
Линк към коментар
Share on other sites

Прочувствени обръщения на един левскар към другите левскари и към всички обичащи българския футбол. Головете на сините и коментара към тях : на хубав музикален фон.

http://www.vbox7.com/play:fe369f1b

Редактирано от Христо6
Линк към коментар
Share on other sites

Твърде много искаме,

а твърде малко даваме...

Твърде много мечтаем,

а твърде малко се опитваме да ги осъществим...

Твърде много мразим,

а искаме да ни обичат...

Твърде бързо падаме,

за да можем да се спрем...

Твърде много лъжи,

а търсим истината...

Твърде много страх,

а се правим, че ни е смешно...

Твърде много илюзии,

на които искаме да повярваме...

Твърде много тъмнина,

в която все още търсим светлината...

Твърде дълго искахме смъртта,

а сега търсим живота...

Твърде много презирахме,

а сега искаме да бъдем единствени...

Твърде много мамихме,

а сега търсим честност...

Твърде много фалшиви сълзи проляхме,

а сега ще се удавим в истинските...

Твърде дълго чакахме слънцето да изгрее,

че вече не помним топлината му...

Толкова много зло направихме,

а очакваме прошка...

Толкова малко направихме,

а искаме да получим нещо...

Твърде дълго живяхме така,

а сега не можем по друг начин...

Толкова много болка,

но още съществуваме... докога?

Да искаме, да очакваме, да молим и да обещаваме...

Толкова много време,

че не помним дори кои сме....

Това прочетох във форум и много ми допадна

Линк към коментар
Share on other sites

Треньора на Северна Корея са го пратили в концлагер...Казаха че щял да работи там по 14 часа на ден, физически труд... :31::o:(

http://www.vbox7.com/play:5df9d39d

Редактирано от Христо6
Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 weeks later...

в-к "Стандарт", ПЕТЪК, 3 Септември 2010

Дядо Галактион сменя Бербо :3d_146:

Дядо владика е тайният ни коз за мача с Англия довечера. След като голмайсторът Димитър Бербатов заряза националите, старозагорският митрополит Галактион поведе "лъвовете" към "Уембли". "Бог пред нас и ний след него", дружно заявиха избраниците на треньора Мъри Стоилов и се качиха след Божия служител в самолета. Дядо Галактион ще благослови нашите, преди да стъпят на митичния стадион.

"Време е Господ отново да стане българин поне за 90 минути", навиваха се Стилиян Петров, Валери Божинов и компания. Кой е номерът на Дядо Господ, да му звъннем, шегуваха се играчите, докато разглеждаха новите GSM-и. Телефоните им бяха подарени от спонсора на трикольорите "М-Тел" точно преди първата евроквалификация.

------------------------------------

П.п. Давай деде, вкарай им ! :3d_118:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

237. (Апр. 24). Намираме за вредно замърсяването на пространството с жалби за каквото и да е. Оплакванията сами по себе си са безцелни. Та това не е нищо друго, освен обичайните гримаси на астрала, жалващ се когато отговорността си е изцяло на човека. Но астралът желае да се прояви в своя проводник и да овладее съзнанието. Може да се гледа на склонността към оплакване и недоволство като явление на подчинение на съзнанието на този проводник [астралния]. Това, което предизвиква оплакване може да бъде по някакъв начин подобрено или използвано за да се извлекат от него сили за противодействие. Именно, на всичко е най-добре да се гледа като на подходяща възможност, чрез противодействащите условия в живота, да се умножат собствените сили. Добрият стопанин в доброто стопанство ще намери приложение на всичко. Така и опитният ученик от дадено събитие в живота си ще извлече полезен опит, знание, и най-важното, сили да преодолее това препятствие, стоящо пред него на съответното стъпало, което трябва да бъде разрешено и преминато. Разрешаването на дадено явление от живота стои в правилното му разбиране и в отношение към него. Не за оплаквания се дават трудностите в живота, но затова на всички тези невъзможни трудности да се гледа като на нещо преодолимо и подлежащо на разрешаване, и при това, при пълно спокойствие и равновесие на духа, все едно животът си тече по обичайния коловоз. Решението е в това, в най-невъзможните условия, да се чувстваме така, както когато всичко е спокойно и благополучно. Работата съвсем не е в трудностите или в неприятностите, или в огорченията, а единствено в това да не се дава свобода на волята на астралната обвивка и да не се свалят от нея юздите на духа. И когато цялото внимание на съзнанието е насочено не на поредните трудности, а на това да се обуздае астралната обвивка, стоящата пред нас задача от живота е разбрана правилно. Задачите се дават не заради тях, а заради възходящото движение на духа. Правилното им разбиране и разрешаване е необходимо, тъй като те няма да си отидат, докато не бъдат разрешени правилно. За добрата закалка е необходима продължителност. И само когато тя е завършена, старите задачи ще отстъпят, заменени от нови. Искам да утвърдя разбиране за това, че всички външни явления нямат никакво значение сами по себе си. Те се дават или се допускат от Учителите за проявяване на неизживени и нежелателни качества в ученика и замяната им с положителни. Те трябва да предизвикат в ученика правилна здрава реакция и насред трудностите да утвърдят в него нови духовни качества. Затова на всичко външно трябва да гледате като на работен материал от който се създава твърдината на духа, като на глина от която скулпторът създава желаната форма. Задачата е една: да се извлече от всичко това жизнен опит и сила. Сила може да бъде развивана от всяко насрещно обстоятелство, ако е съхранено равновесието. Тогава противодействащата енергия на насрещните условия се подчиняват на волята и служат в полза на победителя. В сблъсъка с насрещната вълна, трябва да бъде запазено равновесието и да не се позволява пламването на астрала. Пътят на живота лежи във вас самите. Поставяйки го извън себе си, допускате заблуждение.

Грани Агни Йоги – 1958 г.

А бе Станимире, ти не си ли чувал какво е отношението на Беинса Дуно към учителя Мория? :huh:

Линк към коментар
Share on other sites

Тъй или иначе темата е определена и въпросите си остават. Желанието ми е всеки да сподели мисли по темата – собствени или от други източници.

Линк към коментар
Share on other sites

А бе Станимире, ти не си ли чувал какво е отношението на Беинса Дуно към учителя Мория? :huh:

По-скоро към "Мория" от Агни Йога. Защото дори и според американското теософско общество, този, който се е свързвал с Блаватска и другия, нямат нищо общо.

Линк към коментар
Share on other sites

А бе как така изчезват, променят се и се преименуват теми? Това е твърде неприятно.

Сега едва ли не излиза, че аз съм пуснал темата и то със заглавие "За Мория". :thumb down:

Освен това, Станимир беше написал едни въпроси под цитата, които сега ги няма и неговото второ съобщение виси във въздуха. :ph34r:

Линк към коментар
Share on other sites

За "Как се приготвя лютеница от печени небелени чушки". Една от малкото теми, с които се гордея :) ... в нея няма твърди мнения, че това е единствената рецепта за правене на лютеница, че е най-духовна, а другите рецепти за правене на лютеница са тъпи и лайняни. Тази тема поради същността си е неутрална, приятна за хората, неконфликтна, обединяваща, където всяко мнение е приемливо.

Така е ...:thumbsup1: Успех!

Редактирано от velinavasileva
Линк към коментар
Share on other sites

Е, бъдете малко по-търпеливи де :)

Някои мненията първоначално бяха отделени от темата „За жалбите, оплакванията и недоволството“ в нова тема в Духовни мостове, защото само там е позволено да се коментират въпроси отнасящи се не толкова до отделни постулати в различните Духовни Учения, а до самите Учения като цяло и връзката им с Учителя Петър Дънов. Сега на моя отговорност вместо да изтрия, премествам въпросните мнения тука с надеждата, че здравия разум и уважението към правилата на форума ще надделее и няма да започне характерното за много други форуми с религиозна и духовна насоченост съпоставяне на Учения и Учители.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...