Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Разговорки


Донка

Recommended Posts

Браман, чакай да заобиколя темата за Кастанеда защото тя е под наблюдение и да ти кажа нещо за фантастиката. Понеже започнах да ти чета мнението, но не го дочетох защото мноооого бързам.

Имам приятелка много стара приятелка то аз я имам за сестра нея отдавна та тази моя приятелка чете само научна фантастика, много рядко фентъзи, почти може да се каже, че фентъзи не чете. Учителка е мацката по биология и химия т.е. може да се каже, че е много здраво стъпила на краката си в реалността :))). Значи като започнем да си говорим се оказва, че изводите до които тя е стигнала четейки научна фантастика никак не се различават от това до което аз съм стигнала четейки моите духовни четива. Та значи човек във фантастиката ако не открие огромна доза истина, незнам къде. А дали книгите на Кастанеда са фантастика, за мен това не е толкова важно skype-06.gif. Поздрав най- сърдечен и чао за сега.

п.п. Браман не се заяждам, споделям и прооооосто никак ама ниииикак не ми се спори да знаИш. Всеки си знае батЦе нещо си там. Ай до скоро :sorcerer:

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Браман, чакай да заобиколя темата за Кастанеда защото тя е под наблюдение и да ти кажа нещо за фантастиката. Понеже започнах да ти чета мнението, но не го дочетох защото мноооого бързам.

Имам приятелка много стара приятелка то аз я имам за сестра нея отдавна та тази моя приятелка чете само научна фантастика, много рядко фентъзи, почти може да се каже, че фентъзи не чете. Учителка е мацката по биология и химия т.е. може да се каже, че е много здраво стъпила на краката си в реалността :))). Значи като започнем да си говорим се оказва, че изводите до които тя е стигнала четейки научна фантастика никак не се различават от това до което аз съм стигнала четейки моите духовни четива. Та значи човек във фантастиката ако не открие огромна доза истина, незнам къде. А дали книгите на Кастанеда са фантастика, за мен това не е толкова важно skype-06.gif. Поздрав най- сърдечен и чао за сега.

п.п. Браман не се заяждам, споделям и прооооосто никак ама ниииикак не ми се спори да знаИш. Всеки си знае батЦе нещо си там. Ай до скоро :sorcerer:

Е, чакай къде хукна сега. 59.gif И като имаш време прочети го, щото това е цитат от Ошо, а аз по-разкрепостен човек от него не съм виждал до сега.

П.П. Ще добавя, че Кастанеда ми е от любимите автори.

Линк към коментар
Share on other sites

А така, метни на в Разговорки!

Ами ако някой трябва да е недоволен от преместването на мненията в Разговорки, това съм аз, защото текстът, с който бях открил темата „За жалбите, оплакванията и недоволството“ е доста ценен според мене, за разлика от останалите мнения, които си бяха чист спам. Сега този текст може да се намери само тук, в Разговорки, цитиран от Канел. Е, мен това въобще не ме притеснява, но мисля, че е хубаво да се гледа на нещата не само от собствената гледна точка, а и от чуждата.

П.П. Видя ли како Пенке, че не може едновременно фитки и китки.

Такива претенции пък никога не съм имал.

Линк към коментар
Share on other sites

Тази тема не е предназначена да се коментират в нея въпросите от подфорум „Духовни мостове“. Моля не злоупотребявайте.

Ако имате да кажете нещо конструктивно по темата за Кастанеда, най-добре е да го споделите в самата тема. Останалото може да дискутирате на ЛС.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

П.П. Видя ли како Пенке, че не може едновременно фитки и китки.

Такива претенции пък никога не съм имал.

Кой те пита пък сега?! Ти,случайно,Пенка ли се казваш? :)

Линк към коментар
Share on other sites

За "Как се приготвя лютеница от печени небелени чушки". Една от малкото теми, с които се гордея :) ... в нея няма твърди мнения, че това е единствената рецепта за правене на лютеница, че е най-духовна, а другите рецепти за правене на лютеница са тъпи и лайняни. Тази тема поради същността си е неутрална, приятна за хората, неконфликтна, обединяваща, където всяко мнение е приемливо.

Така е ...:thumbsup1: Успех!

И все пак - остава нещо несподелено, недоизречено в тази култова тема,

иначе - пълна с достойнства ...

Та питам се - дали езикът, този дирещ съвършенството естет -

у когото все пак са останали остатъчни люспи

от печения,

но небелен зеленчук,

не се изкушава да кривне в негативност,

вместо уверено да държи позитивността,

при всяко затруднение, предизвикано от поредна хапка -

когато му се налага да участва в консумацията на въпросния деликатес?...

С две думи - реч иде за компромиса...

Администраторска бележка: Моля пишете по темата!

Линк към коментар
Share on other sites

За "Как се приготвя лютеница от печени небелени чушки". Една от малкото теми, с които се гордея :) ... в нея няма твърди мнения, че това е единствената рецепта за правене на лютеница, че е най-духовна, а другите рецепти за правене на лютеница са тъпи и лайняни. Тази тема поради същността си е неутрална, приятна за хората, неконфликтна, обединяваща, където всяко мнение е приемливо.

Така е ...:thumbsup1: Успех!

И все пак - остава нещо несподелено, недоизречено в тази култова тема,

иначе - пълна с достойнства ...

Та питам се - дали езикът, този дирещ съвършенството естет -

у когото все пак са останали остатъчни люспи

от печения,

но небелен зеленчук,

не се изкушава да кривне в негативност,

вместо уверено да държи позитивността,

при всяко затруднение, предизвикано от поредна хапка -

когато му се налага да участва в консумацията на въпросния деликатес?...

С две думи - реч иде за компромиса...

Администраторска бележка: Моля пишете по темата!

И аз така си мислех. Тези люспи хубаво, ама да не стане "ядеш и плюеш"? От друга страна нали препятствията ни каляват. И умът ни, щем не щем, яко концентриран е в процеса.

П.П. Според мен, тази тема си е за езотерика!

Линк към коментар
Share on other sites

Едно малко дете няма амбиции, няма желания. То е до такава степен погълнато в момента - някаква летяща птица поглъща напълно вниманието му; достатъчно е да види пеперуда, прекрасните й цветове, и е все едно омагьосано; дъгата в небето... и то не може да си представи, че може да има нещо по-важно, по-богато от тази дъга. А нощта е пълна със звезди, безброй много звезди.... Невинността е богата, тя е пълна, тя е чиста. Невежеството е бедно, то е просяк - то иска това, иска онова, иска да е учено, иска да го уважават, иска да бъде богато, да има власт. Невежеството върви по пътя на желанието

Ошо за зрелостта

Редактирано от pass_to
Линк към коментар
Share on other sites

За "Как се приготвя лютеница от печени небелени чушки". Една от малкото теми, с които се гордея :) ... в нея няма твърди мнения, че това е единствената рецепта за правене на лютеница, че е най-духовна, а другите рецепти за правене на лютеница са тъпи и лайняни. Тази тема поради същността си е неутрална, приятна за хората, неконфликтна, обединяваща, където всяко мнение е приемливо.

Така е ...:thumbsup1: Успех!

И все пак - остава нещо несподелено, недоизречено в тази култова тема,

иначе - пълна с достойнства ...

Та питам се - дали езикът, този дирещ съвършенството естет -

у когото все пак са останали остатъчни люспи

от печения,

но небелен зеленчук,

не се изкушава да кривне в негативност,

вместо уверено да държи позитивността,

при всяко затруднение, предизвикано от поредна хапка -

когато му се налага да участва в консумацията на въпросния деликатес?...

С две думи - реч иде за компромиса...

Администраторска бележка: Моля пишете по темата!

Добре (веднага се съобразявам със забележката),

но какво повече от това можех да сторя? :)

Аз си мисля (доколкото все пак ми се отдава мисленето),

че постът ми е наситен с достатъчно кулинарни термини,

за да се твърди - но непредубедено, че е извън рамките на темата... :)

Люспи, печен, небелен зеленчук, хапка, консумация, деликатес - всичко това

е очевидно напълно присъщо на порядъка на оная тема, в която първоначално постът ми бе ситуиран... :)

Не че се оплаквам от новата му тема... :)

Напротив - зарадвах му се и тук, защото първоначално го бях отписала... :)

А той си е готин...

"Неутрален, приятен за хората, неконфликтен, обединяващ".Също както и темата-майка "Как се приготвя лютеница от печени небелени чушки", с която някои хора имат правото да се гордеят, а аз - не...Уж "тук всяко мнение е приемливо"... :) Но не е така май...

Просто зададох най-естествения въпрос -

повече яде ли се, или повече се плюе

(тази нова манджа,

в заключителния етап от съществуването си)?

Това попитах и то - най-кулинарно...:)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

В четвъртък вечерта, в декемврийския студ,"Левски" победи класния отбор на "Спортинг"(Лисабон) с 1:0. Основна заслуга за успеха и този път имаше синята голова машина, синия терминатор Гара Дембеле, който се оказа доста успешен трансфер за сините.Той изработи почти напълно гола срещу "Спортинг", за Дани Младенов остан...а само да вкара топката на празна врата. Дембеле се прояви и като вратар, попречвайки на португалците да вкарат най - доброто си положение в мача. Той изби топката с глава от голлинията на сините и предотврати почти сигурен гол. Силният удар в главата му го повали на земята, но това не ме попречи да се изправи и да продължи да играе агресивно, пресирайки противниците в собствената им половина.

"Левски" победи "Спортинг" (Лисабон) с 1:0 в "Лига Европа".

http://vbox7.com/play:ed0e554b

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Годината е 2005г. "Левски" играят за първи път в новосформираните групи на турнира за купата на Уефа. Първа победа за сините в тези групи. Срещу "Динамо" Букурещ. В последната секунда на триминутното продължение, Емил Ангелов - Бабангида нокаутира северните ни съседи. Поздрав за всички левскари и за всички подкрепящи отборите ни в Европа.

http://www.vbox7.com/play:89dca47e

Линк към коментар
Share on other sites

Днес се ровех из форума и си спомних какъв е бил когато за първи път влезнах в него.Стана ми много приятно като виждам колко много теми са се родили.Липсват ми постовете на хора, които са ми били интересни,но вече не пишат тук.Помислих си, че от форума може да се получат чудесни книги на много теми.Помагала :) да се научим как да живеем по-добре ,доста по-съдържателни от повечето книги, които съм чела за това например.

И ако мога да споделя,може и аз да не съм се ориентирала правилно ,но когато чета някаква тема това отваряне на отговорите поотделно направо си ме затруднява много.

Поздрави

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Втори ден моя град е новина номер едно. Нападението на банков клон и вземане на заложници. Толкова емоции се отприщиха! Колко думи се изговориха! На работа за това говорим, с познати пак това, в магазина това, на улицата това, навсякъде това. Сякъш най-нисшите мисли са направили пробив и са влезли в устите на хората и те ги изричат ли изричат...

Линк към коментар
Share on other sites

Привет на всички!

Прощавайте, че ще задам този въпрос тук, но... така и не намерих по-подходяща тема.

Та, въпроса ми е: дали има тема във форума (или из самия портал), която да съдържа полезни ориентировъчни данни, от които новаци като мен биха могли да се възползват? Примерно – хрумнало ми е да се разходя, но си нямам и идея къде точно се намира братския център в кв. Изгрев (специално този адрес го намерих във форума, но... просто примерно), книжарници на издателството, тази гостилница за която прочетох... а, и мястото, на което е погребан учителя... Изобщо има ли тема, или статия в която да са събрани по-ключовите места и техните физически местонахождения?

Благодаря ви предварително за информацията! :wub:

Редактирано от Sybilla
Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Сибила!

Мястото на Учителя и Бялата къща, Новият център са все на Изгрева. До руското посолство.

Там има и книжарница. Иначе книжки можеш да си купиш и на други места, има други издателства. Прегледай форума за Учителя, там има разказа за места, които са посещавани.

Паневритмия се играе до ТВ кула /старата/.

И ако имаш конкретни въпроси, питай, все ще има някакъв отговор. Дано ти е полезен...:feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

ще бъда благодарен на тези,

които ме трият понякога,

да се представят като координати и позиция , и кои точки съм нарушил евентуално.

ако моите мнения ги смущават с нещо,

нека посочат с какво ,

а ако проблемите се решават с тишина,

бих могъл да не ги притеснявам , щом са толкова стеснителни.

/а ако евентуално съм под модераторско наблюдение ,биха могли да ме уведомят,за да им спестя усилията/

thumbup2.gif

Редактирано от val68z
Линк към коментар
Share on other sites

dcveta, чакай сега, ти самата се жалваш от държавата пък в същото време осоли Максим и Емил от Лоняберя, че избягали в чужбина? Нещо не ми се връзва. Ако искаш да те разбираме, моля изразявай се по-ясно.

Освен това няма заплати по $100, това прави 130-140 лв. Минималната е 240, ако не се лъжа. Но у нас бедността не е главният проблем, а е следствие на други неуредици.

Не се жалвам! Изразявам становището на масите, докато Диана изразява становището на политиците. То се превърна като в онова предаване май.

За да се изразявам ясно, трябва много да пиша, а вече не ми се ще. Ще ви оставям да си скучаете.

Не можем да държим сметка на никого, че е заминал в чужбина. Самото отношение на Максим не ми допада към страната и сънародниците му. Това е!

Това, че споделям разни случки на болшинството от хората в тази страна - жалване ли го наричаш? А колко още има несподелени.

Просто заех страната на по-слабите в диалога си с Диана, защото тя определено е на другата позиция.

Да, малко пресилено съм се изразила в цифрите, но разликата не е кой знае колко голяма. По-точно ще е казано 200 долара на месец. Та и такава заплата не знам да има в европейския съюз. Ти знаеш ли за подобна в други държави от европейския съюз?

След като знаеш на какво е следствие бедността, действай както и доколкото можеш, с Божията помощ. Лъжите и кражбите ако могат да се спрат, ще бъде добре. Това е, което се сещам в момента. И обикновено честните си обират и за останалите. Не трябва да е така.

Линк към коментар
Share on other sites

Проблемите на страна си ги знаем, всеки ден са пред очите ни. Ако може да ни светнеш за причините, не за следствията които описваш, ще те слушам с интерес. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Емил от Льонеберя

Знаете ли колко много хора по света мечтаят за една заплата от 200 долара на месец? 2-3 милиарда души?

1 милиард души нямат достъп до питейна вода. Те мечтаят за вода - за това, което ние знаем, че струва 2 лв/куб. метър.

Ние сме недоволни от заплата 200 долара на месец. Аз съм сигурен, че българинът няма да е доволен и от 500 долара на месец, и от 1000 долара на месец.

Защото да е недоволен е негова национална черта.

Ще кажете - преувеличавам.

Ето, веднага пример с братята словаци, където имах честта да работя 4 години почти - моите колежки взимаха заплати 3 х по-високи от българските си колеги и непрекъснато се оплакваха, точно толкова, колкото и българските ми колеги. Лаборантката си взела телефон за 800 лв и пъшкаше, че вече 2 години го изплаща... В България биха казали лаборантките с по 200 лв заплата - ха! Да й имам проблемите!!! Ама да сме честни със себе си, трябва да кажем, че и на нашите да им вдигнем заплатите, и те ще си купят телефони по 800 лв и ще пъшкат още по-силно как заплатите им са малки.

На такива хора и 1400 евро да им дадеш заплата, все малко ще им се струва.

Лично моите колежки казваха, че ще работят като почнат да им дават заплата 6000 евро. Обаче има едно "но". Къде е това "но"? То седи в това, че те си МИСЛЯТ, че ще почнат да работят.

Те не са работили през живота си така, както трябва да се работи - те не знаят как се работи организирано, ефективно. И да им дадем тази заплата, те няма да изкарат резултат, който да съответства на заплащането. И би било грехота да им дадем такава заплата.

В Словакия по принцип се отнасят с едно пренебрежение към Италия, към италианските коли, италианските стоки. Обаче... словаците дори не подозират колко добре е организиран трудовият процес в тази "хаотична" за тях държава - Аз в Италия за 1 седмица работа - като съм работил от 9.30 ч до 18.30 ч (ако кажете на словак, че започвате да работите в 9.30ч, той ще получи удар, понеже това означава, че сте супер мързелив - Словаците стават в 5 сутринта и отиват на работа в 6.30 или 7.30 - но това не означава, че работят) - получих резултат, който би съответствал на 2 месеца работа в Словакия от 8.00 до 19.00ч (за да мога да твърдя подобно нещо, признавам, съм работил от 8 до 19 часа в Словакия в продължение на 2 години).

Кажете сега - кой е мързеливият?

Сметката - В Италия човек с моето образование за този вид дейност получава 1000 евро месечно - за 1 седмица - 250 евро

В Словакия - Заплатата е 500 евро - за 2 месеца - 1000 евро.

Сами виждате, че да се прави едно нещо в Словакия е 4 пъти по-скъпо, отколкото в Италия (в моята област, но съм сигурен, че подобна е ситуацията и на останалите места - вероятно няма да е чак толкова по-скъпо, но с вероятност да има едно оскъпяване от 100%).

И за 2 месеца в Италия (2000 евро) аз получих резултат, който е несъизмерим с резултатите ми за 2 години (12000 евро) в Словакия - Качествено нови резултати! Независимо от факта, че съм работил доста усилено в Словакия и съм работил доста спокойно в Италия. Тук не включвам консумативите за тези 2 години в Словакия, защото е ясно, че са много повече от консумативите за 2 месеца в Италия.

А къде е България?

Редактирано от Емил от Льонеберя
Линк към коментар
Share on other sites

Сметката - В Италия човек с моето образование за този вид дейност получава 1000 евро месечно - за 1 седмица - 250 евро

В Словакия - Заплатата е 500 евро - за 2 месеца - 1000 евро.

Сами виждате, че да се прави едно нещо в Словакия е 4 пъти по-скъпо, отколкото в Италия

Антон Каро от Льонеберя (;)), объркал си малко сметките, разликата е 2 пъти, не 4.

Иначе си прав - има едно нещо наречено "производителност на труда", което далеч не ни е от най-силните страни. Тук вече може да се поучим от германците, защото имат най-високата производителност на труда в света. :v:

Линк към коментар
Share on other sites

Максиме, ти си просто един манипулатор.

В случая ти ме съдиш, защото ти казвам истината, а тя не ти отърва.

Не те плаша, просто ти казвам истината и ти я приемаш като заплаха.

Няма как да схванеш писаниците ми, защото моят свят е много по-широк от твоят и твоят е тесен за мене.

А самозваните пророци са на почит, тях не ги гонят и не ги обвиняват, искам да ти кажа. Истинските пророци винаги са презрени. Примерът с Исус е показателен и никой пророк не е пророк в родината си е казано.

И много внимавай когато съдиш, защото така може да си осъдил не човека, а Бога! Това не е заплаха, просто предупреждение.

Да съдиш дарбите на Светия Дух е грях, който се нарича хула против Духа! Описан е в Матей 12 ако не се лъжа.

А това, което ти казвам е просто знание.

ПП: Ти живееш в ада, иначе можеш да си го отричаш! И манипулатор трябва да знаеш какво означава още, защото другите думички Бог не ми позволява да ги кажа тук.

Ако би могла още веднъж внимателно да прочетеш всичко това, което написа по мой адрес. И да се огледаш в това огледало, няма да е лошо за теб. Манипулатор...истина...сравняваш се с Исус...и пак размахване на пръст да съм внимавал кого съдя...а съденето е изцяло в посока към мен, че имало и други думички в главицата ти, които Бог не ти позволявал да кажеш. По-добре спри, ти си по-тежък случай, отколкото си мислех. А всичко, което казах е самата истина и получих цял куп дивотии. Дори не мога да се ядосам, само ми е смешно и жалко за теб...

По мненията на останалите-да в Германия не са ме оставяли нито минута без работа. Знаят как да уплътняват времето с работа. Когато пиша във форум, не съм на работа, иначе е немислимо, и по-добре!

Редактирано от Максим
Линк към коментар
Share on other sites

Guest Емил от Льонеберя

Канел,

за мен си е 4 пъти - защото ако един бизнесмен иска нещо от мен, работейки в Словакия, аз ще му кажа - два месеца ще работя, по 500 евро - 1000 евро.

Като дойде в Италия ще му кажа - една седмица по 1000 евро месечно - 250 евро.

Та разликата си е 4 пъти.

(сумите са илюстративни)

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...