Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Разговорки


Донка

Recommended Posts

Ники, всичко е наред, пак казвам, не съм имала към тебе осъждане или какъвто и да било негатив.

:)

Но се присъединявам към молбата на Теодора, и аз също моля да не се сипят в темата обиди и негативни квалификации.

Не си ли противоречиш, или това за теб не важи.

След като си такъв радетел за толерантност, не ми давай анализ за рецептивните ми способности (по-горе), две от които са четенето и разбирането.

Извинявам се за оф топика.

Линк към коментар
Share on other sites

Важи за всички, но най-вече за тези, на които единственият им принос в темата е дрязги, провокации, спорове и лични нападки. Сега забелязвам, че горепишещата е модератор. Намирам абсолютно недопустимо един модератор да квалифицира определени мнения за "шизофрения".

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

Общото е нуждата друг да ти казва какво да правиш или кога да умреш. Обичам да илюстрирам логиката си с примери, които могат да се сторят крайно отвлечени, но и позволят да бъда разбран от този който поне се опитват.

Не виждам къде си прочел тук някой да те задължава да вярваш или да правиш каквото и да било.

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

Аз смятам, че всеки има право да ВЯРВА в каквото пожелае и никой няма право да го упреква за вярата му.

Съгласен съм, че всеки може да вярва в каквото си поиска, но не съм съгласен, че какъвто и избор да вземе, то никой няма право да го упрекне. За пример сатанистите, човекоядците и... да не изброявам.

Линк към коментар
Share on other sites

Не виждам къде си прочел тук някой да те задължава да вярваш или да правиш каквото и да било.

А къде сте прочела, че тук някой го прави?

Ами вие сам писахте, че никой няма право да ви казва кога ще свърши вашип свят. И затова казвам, че никой не ви задължава. :3d_146: Иначе защо го пишете тогава, като че ли някой тук ви задължава да вярвате?

И изобщо, никой, ... ... ... няма право да ми каже кога ще свърши моя свят.

Аз смятам, че всеки има право да ВЯРВА в каквото пожелае и никой няма право да го упреква за вярата му.

Съгласен съм, че всеки може да вярва в каквото си поиска, но не съм съгласен, че какъвто и избор да вземе, то никой няма право да го упрекне. За пример сатанистите, човекоядците и... да не изброявам.

Добре, но тук не става дума за сатанисти и човекоядци. :3d_146:

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

Ами вие сам писахте, че никой няма право да ви казва кога ще свърши вашип свят. И затова казвам, че никой не ви задължава. :3d_146: Иначе защо го пишете тогава, като че ли някой тук ви задължава да вярвате?

А къде сте прочела, че тук някой не го прави?

Добре, но тук не става дума за сатанисти и човекоядци. :3d_146:

Става, става. И те се числя към "всеки".

Аз смятам, че всеки има право да ВЯРВА в каквото пожелае и никой няма право да го упреква за вярата му.

Линк към коментар
Share on other sites

Добре, но тук не става дума за сатанисти и човекоядци. :3d_146:

Става, става. И те се числя към "всеки".

Много забавно. :3d_146: Къде видяхте в тази тема сатанисти и човекоядци? Не е ли по-добре да ги потърсите другаде, че пак ще заключат темата. Тук се опитваме да си говорим за Квантовия преход.

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

Аз смятам, че всеки има право да ВЯРВА в каквото пожелае и никой няма право да го упреква за вярата му.

Съгласен съм, че всеки може да вярва в каквото си поиска, но не съм съгласен, че какъвто и избор да вземе, то никой няма право да го упрекне. За пример сатанистите, човекоядците и... да не изброявам.

Забърсали сте това мнение по темата заедно с офтопика. Не смятам, че вярата и сляпата вяра са едно и също понятие и бих искал да бъдат разграничавани.

Линк към коментар
Share on other sites

"Да висиш по цял ден във форумите и да се гордееш с това, че не гледаш телевизия е същото, като да си на хероин и да се радваш, че не пиеш."

ха ха ха

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Холандия са вицесветовен шампион, а България затъващ отбор в последните 8 години. На стадиона в Амстердам имаше повече публика отколкото в официален мач на българския национален отбор в София (макар че вчерашната среща е била само контрола). Чудо, чудооо... :lol:

България покори Амстердам Арена,побеждавайки Холандия / 26.05.2012 Холандия - България 1- 2/

[media=]http://www.vbox7.com/play:06fe785e4b

http://www.gol.bg/footballbulgaria/2012-05-27/bylgariia-izravni-balansa-sreshtu-holandiia.131841

0000131841-article.jpg

Робен пада за дузпа - няма кой да му я даде, а и "лалето" без това ги пропуска

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Девалвацията на образа на Майката опира в желанието да нямаме желание за промяна.

В образа на Майката е преплетено съграждането и разрушението, живото и мъртвото, стабилността и потъването.

При ацтеките Чилчиутликое, е повелителка на земетресенията. При този древен народ това извиква алюзия за люлката, люлеенето на земята приспива. Две несъвместими идеи в съвременния свят, особено ако се сетим за последните земетръсни събития.

Образ на Майката е и Кали, тази която покровителства едновременно домашното огнище и в същото време изисква човешки жертви, за да продължи живота. Кали е и тази, която след края ще събере семената за новия живот, за да го погълне отново. Тя е промяната, Тя е кръговрата, в Нея е и живота и смъртта.

Девалвацията на образа на Майката има и в астрологията.

Първо малко митологическа предистория.

Египтяните са смятали, че когато е сътворен света, Asc в момента на сътворението е бил в знака на Рака, знака в който Луната има своята най-голяма сила. Майката е поставила началото.

Факт е, че когато наблюдаваме проблеми в личността - паранои, истерии, ПА и много, много други, Луната в картата е проблемна. Тя е по един или друг начин свързана със Сатурн, Козирог, 12-ти дом. Позиции, които отслабват Луната, правят я скована, негъвкава. От подобни позиции следват и проблеми със зачеването и износването - липсва контакт с женската същност.

За нас Великата Майка е мъртва, защото сме се отказали да живеем в един променящ се свят. Отказали сме се да следваме сезоните, отказали сме се да приемаме промяната. Приели сме, че утрешния ден ще протече по план, не по различно от предишния. Изненадите се изчерпват, а и се допускат, само в графата на подарък, романтична вечеря или изискващо обяснение в любов.

Динамиката на Луната е заменена със стерилността на Сатурн. Решили сме да се оттеглим, отново по Сатурн, в пещерата на кабинета, в графите на графика, вместо да се променяме и приемаме, че не сме ос на света.

Архетипът на Майката е мъртъв, защото е мъртво и усещането ни за живот.

Чудничко.

Арехетипът на майката бил мъртъв.....значи отсега нататък нито една майка няма да роди?!?!?! Ама това за всички ли или само за тези, които смятат, че им е мъртво усещането за живот? И къде е общото между личното усещане и архетипа?

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Съвсем не смятам, че в образа на майката има разушаване или потъване, а в архетипа пък е основно поставена ролята за сътворението. Образа на майката в астрологията бил девлавирал- любопитно да разбера от какво е девалвирал :3d_146: Майката и луната били девлавирали?!!? Параноята била девалвация на образ на майката- пълни глупости; Ясно е че в астрологията луната представя образа на майката в наталната картна, но й може да отговаря за доста други неща ( още повече ако това е женска карта, а да не говорим, че има 12 зодиакални знака и толкова домове, които да дават разлини характеристики)

Що се отнася до образа на Кали явно липсва доста сериозно разбиране за индийската митология: има 2 Кали, Дурга и Кали и нито едно от тези две превъплащения не се асоциира с майката; Съвсем друг е образът на Парвати ( майката на бог Ганеша), която е основното женско божество в хиндуизма;

Редактирано от Вятър*
Линк към коментар
Share on other sites

Не можах да намеря темата за хваленето. Днес мисля, че добре се справих с един изпит, даже помогнах и на две колежки още преди да съм си свършил моята работа (дано това, че съм им обръщал внимание не ми е навредило на представянето). Ще ми се да съм по - лошичък, та да се правя на глух като ми искат помощ, поне докато си свърша моята работа напълно. Остава утехата, че всичко се връща и на мен ще ми се помогне. :D

Иначе тази нощ и предишната имах яка кашлица - завчера час и нещо не можах да заспя, а тази сутрин и вчера вечерта около 2-3 часа се мъчех. :D Позитивното в подобни преживявания е, че биха могли на човек да му помогнат за това по - малко да прилепва към земните стойности, както би казал Лазарев. :lol:

Линк към коментар
Share on other sites

Остава утехата, че всичко се връща и на мен ще ми се помогне. :D

Да. Някой ден и на теб ще помогнат да измамиш. Иначе на тези моми не знам кой ще им подсказва в живота. Учиш ги, че не е нужно да са способни за да успеят, но живота ще ги научи по-късно друго. Само отлагаш неизбежното...

Линк към коментар
Share on other sites

Божко и Вятър пак са останали без работа и са подхванали форум Таро :)

Не ви ли омръзна да се чудите за какво да се заяждате? :)

Това ли решихте на "оперативката" :) ха ха ха

Странно е, че Йордан не отговаря на коментар и въпроси към него, а се крие зад гърба ти...

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Остава утехата, че всичко се връща и на мен ще ми се помогне. :D

Да. Някой ден и на теб ще помогнат да измамиш. Иначе на тези моми не знам кой ще им подсказва в живота. Учиш ги, че не е нужно да са способни за да успеят, но живота ще ги научи по-късно друго. Само отлагаш неизбежното...

Те не бяха красавици и не съм го направил под влияние на техен чар или нещо от сорта. Просто ми беше неудобно да откажа (за съжаление квесторите намалиха силно контрола над изпита - единият дори излезе и не се върна, в един момент нямаше нито един квестор, а професорът се разприказва с колежките). Вчера вечерта се оказа, че съм сбъркал в решаването на един важен въпрос от теста, та май не съм се представил добре... :(:lol: Но поне съм помогнал в по - малка степен на момичетата, отколкото си мислех...понеже те са получили грешен отговор. :D

Учиш ги, че не е нужно да са способни за да успеят, но живота ще ги научи по-късно друго. Само отлагаш неизбежното...
На нищо не ги уча. Според мен ако човек хич не подсказва, другите може и да се настроят срещу него ( ако тези други са някакви непознати, каквито бяха въпросните момичета, айде карай..., но ако са ти добри познати или приятели, може да се разсърдят). На мен също много пъти са ми подсказвали, по мое желание.Така че се чувствам длъжен и аз да помагам. :D Е, може би не е много редно... :3d_003: Но е неделима част от учебната култура по света и у нас. :)
Линк към коментар
Share on other sites

Това ли решихте на "оперативката" :) ха ха ха

Странно е, че Йордан не отговаря на коментар и въпроси към него, а се крие зад гърба ти...

Божидаре, имай милост :) вогоните са живи! И за да не става объркване, нищо общо няма форум таро, а писаници на хора от форума.

Редактирано от Вятър*
Линк към коментар
Share on other sites

Божко и Вятър пак са останали без работа и са подхванали форум Таро :)

Не ви ли омръзна да се чудите за какво да се заяждате? :)

Това ли решихте на "оперативката" :) ха ха ха

Странно е, че Йордан не отговаря на коментар и въпроси към него, а се крие зад гърба ти...

Хехехе, драги, ние не се движим на партийка като вас, пише който както прецени :)

Ама се надявам поздрава да ти е харесал!

Линк към коментар
Share on other sites

Божко и Вятър пак са останали без работа и са подхванали форум Таро :)

Не ви ли омръзна да се чудите за какво да се заяждате? :)

Това ли решихте на "оперативката" :) ха ха ха

Странно е, че Йордан не отговаря на коментар и въпроси към него, а се крие зад гърба ти...

Хехехе, драги, ние не се движим на партийка като вас, пише който както прецени :)

Ама се надявам поздрава да ти е харесал!

Не съм гледал поздрава. Както казах в темата за стреса, съм учтив към себе си :)

Ами в интерес на истината си се движете, както си искате като партия се движете и т.н.. Само недейте да омотавате хора

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Според мен ако човек хич не подсказва, другите може и да се настроят срещу него...

Така е. Хубаво от време навреме да шофираш пиян, да хвърляш боклук по улиците и да псуваш - от солидарност и за да не се цепиш от колектива.

Линк към коментар
Share on other sites

Не съм гледал поздрава. Както казах в темата за стреса, съм учтив към себе си :)

Ами в интерес на истината си се движете, както си искате като партия се движете и т.н.. Само недейте да омотавате хора

може пък да са станали наистина добронамерени :) отивам да проверя

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...