Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Разговорки


Донка

Recommended Posts

Vorfax, ако не престанеш да бъдеш груб, аз няма да престана да бъда язвителна.Така, че не знам как ще съжителстваме в този форум .Съветвам те да игнорираш моите мнения, за да не се получава спам.

Другият начин да се опиташ да говориш с мен като мъж, достойно, без грубости и като се опиташ да разбереш и моята гледна точка.Не те карам да ставаме приятели, просто да проявиш достойнство, колкото и да не ти харесвам като човек.

За мен не е важно дали ще имам твоето одобрение, просто това не представлява интерес за мен.

Но, ако малко положиш усилия да ми говориш с уважение, а не презрително, би могло да бъде доста по- добре, аз също ще проявя воля и ще ти говоря с уважение.Толкова са прости нещата.

Линк към коментар
Share on other sites

Изписахте 2 страници с обидни аналогии за хомосексуалистите.Но това показва определена позиция, която аз не споделям.
Къде видя обиди в коментарите ми ?:)
Линк към коментар
Share on other sites

Сега сериозно. Вчера си инсталирах една програмка да ми отчита температурата на харда. Мърда между 50-52 градуса по Целзий. Изчетох достатъчно да се убедя, че според модела е в рамките на допустимото. Предложиха ми да си пържа яйца на него. Това сериозно го предложиха. Въпросът ми е 50 градуса достатъчни ли са?

Линк към коментар
Share on other sites

Някой е бил толкова разсъдлив, че е изтрил личната ми история. Ще погледна в правилата, за да зная поне коя точка съм нарушил. За да подобрите сигурността на форумът съставете такова правило, което да гласи, че всякакви критики и нагативизми към нещо или някого са абсолютно недопустими. " Ако ще възхваляваш прави го, ако ли не - мълчи си!" Или нещо подобно. Може дори да се въведе и правило, гласящо, че не е желателно честото изписване на отрицателната частица "не". Ще е трудно, докато потребителите свикнат (3, 4г .), но свикнат ли съм сигурен, че форумът ще заприлича на райска градина! Подчертавам, че не иронизирам, знам, че е забранено. Това е съветът, с който мога да съм от полза.

Линк към коментар
Share on other sites

Изписахте 2 страници с обидни аналогии за хомосексуалистите.Но това показва определена позиция, която аз не споделям.
Къде видя обиди в коментарите ми ? :)

Христо цялостното ви отношение беше точно обидно, просто никой от вас не може да се постави на мястото на човекът, който е гей.

Ти каза, че допускаш чувства в гейовете, но веднага след това се извъртя и отново акцентът ти беше върху тяхната сексуалност, а не върху тяхната личност.Започна да разпъваш локуми за бисексуалните, като имаш предвид отново някаква извратеност и т.н.

Т.е. ти сериозно не мислиш това, отново се поде общия обиден тон.

Това, което Емил изкоментира за педерастията при животните е толкова унизително, че думи нямам . Тук човекът беше принизен до животното.

Изобщо всички всички. Явно нито един от вас не се е сблъсквал в живота с тези хора, няма такива приятели или колеги и затова така говори пълен с предразсъдъци и едва ли не отвращение.А това е обидно, повярвай ми.За всеки човек, с хомосексуална ориентация.

Линк към коментар
Share on other sites

Ти каза, че допускаш чувства в гейовете, но веднага след това се извъртя и отново акцентът ти беше върху тяхната сексуалност, а не върху тяхната личност.
Няма такова нещо. Не съм допуснал, аз казах, че и те имат чувства, свобода, любов. Никъде не съм допускал, а директно го посочих (за втори път твърдиш, че съм допуснал и за втори път те опровергавач). Нямам спомен да съм говорил с отвращение, нито пък да съм ги обидил. Някой може ли да открие поне една обида. :)

Мисля че лезбийките (или поне бисексуалните жени) са симпатични на много мъже...Поне така се рекламира.:) Ами Фреди Меркюри, Азис - те имат много фенове. Даже имаше и някакви метъли гейове - "Слипкнот" ли се казваха...не помня...И те имат хетеро фенове. Пък Азис дори до френските трамваи е стигнал, по думите на ЕОЛ (не подозирах).

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Мисля, че надценяваш кучешките ми възможности...

Виждам, че нищо не си прочела, значи напразно съм писал. Тюх...

Аз виждам, че ти отново не виждаш голямата сериозност и дори тъга и умора в думите ми.Кажи ми не ти ли е неприятно, неестетично и уморително да се заяждаш с мен нон стоп. Защото за мен е точно така.Ти ме отваряш на най- агресивната страница от моя характер.А всичко може да е много по- интересно, с приятелски тон, а може и нещо добро и полезно да открием в комуникацията помежду ни в този форум ?

Линк към коментар
Share on other sites

Но Христо каза, че поне лично той допуска , че и при тези хора има тези същите ценности като при нас, като любов, брак, лична свобода.
Аз не съм допуснал, аз ги посочих като реални неща. Да, имат тези неща.

Относно бисексуалната оргийна промискуитетна мазохистка и примерът и с костенурката ( за малко да напиша "бисексуалната костенурка") - това ли имаш предвид под подкрепа за принизяването на хомосексуалните посредством сравняване със зоофилия ( зоофилия сигурно е филия намазана с животински продукти :D)? Ако в мнението ми е имало критика, то тя най - слаба ще да е била към бисексуалността от така изброените неща, а пък и стана въпрос за хомосексуалните, а не за бисексуалните (макар че и двете групи хора се водят от един отбор). А и това сравнение е на въпросната жена - може би тя самата се има за извратена, щом дава такъв пример. Ако е така, явно поне тя няма нужда от защита (а тя може би не е визирала бисексуалността си като признак за извратеност, може друго да има предвид). Колкото до смяната на партньорите, то това едва ли се смята за особено извращение в днешно време, колкото до садо-мазото - чувал съм, че много хора имат поне малко от това в себе си (било то и като тип поведение в ежедневието като цяло или в конкретни ситуации). Не съм приравнил хомосексуализма на зоофилията. Още по - малко пък на педофилията (макар че ако някой пренаситил се на жените развратник започне за разнообразие да спи с мъже, след това като му стане скучно, може да премине на деца, а после на животни; то от малкото се почва :D).

Ето Христо, заповядай ! Виж си това мнение, колко е саркастично!

Линк към коментар
Share on other sites

Не виждам обида, отвращение камо ли омраза в горното мнение. Само малко хумор. Нищо повече. ЗооФилия - филия намазана с животински продукти. :D Бисексуална костенурка. :D Не виждам обида към гейовете, камо ли към лезбийките. :) Щом не виждам, значи не съм вложил. Привижда ти се. :)

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Аз виждам, че ти отново не виждаш голямата сериозност и дори тъга и умора в думите ми.

Няма нищо по-тъжно от това да се вземаш насериозно. Чакам да ми посочиш грешките, поради които наричаш написаното от мен неграмотно.

Линк към коментар
Share on other sites

Не не ми се привижда, просто нямаш достойнството да си признаеш това.Мнението то е в общия дух на елементарно презрително отношение.Но както и да е аз се уморих да защитавам, някой който го няма, мисля, че проявих достатъчно доблест, жалкото е , че на други не им стиска да я проявят .

И после защо жените били по- разтропани и т.н.

Линк към коментар
Share on other sites

Някой е бил толкова разсъдлив, че е изтрил личната ми история. Ще погледна в правилата, за да зная поне коя точка съм нарушил. За да подобрите сигурността на форумът съставете такова правило, което да гласи, че всякакви критики и нагативизми към нещо или някого са абсолютно недопустими. " Ако ще възхваляваш прави го, ако ли не - мълчи си!" Или нещо подобно. Може дори да се въведе и правило, гласящо, че не е желателно честото изписване на отрицателната частица "не". Ще е трудно, докато потребителите свикнат (3, 4г .), но свикнат ли съм сигурен, че форумът ще заприлича на райска градина! Подчертавам, че не иронизирам, знам, че е забранено. Това е съветът, с който мога да съм от полза.

Не е хубаво да бъдем третирани като мъртъвци - или хубаво или нищо. Добрия тон изисква да не се унижава достойнството и убежденията на събеседника, но да се използва това с неаргументирани обвинения в грубиянство е некоректно. Още повече, когато някой претендира, че е дама, а не се държи като такава.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз виждам, че ти отново не виждаш голямата сериозност и дори тъга и умора в думите ми.

Няма нищо по-тъжно от това да се вземаш насериозно. Чакам да ми посочиш грешките, поради които наричаш написаното от мен неграмотно.

Ти отново се хващаш за сламката.

Начина, по който си си подредил мислите е тотално хаотичен, няма никаква постройка, цел и извод в това, което си написал.Да не говорим за естетика, в графичното оформление, дори самата тема по характер е неестетична, характерна за жълтите вестници и нискоразредната журналистика.

Трудно бих нарекла този текст статия, колкото и да отдавам чест на доброто настроение, което според теб лъха от нея. Просто някакъв лош вкус към речта, външния вид на текста и проблематиката.Но !

С тези свои думи, държа да отбележа не целя да те обидя, а да отговоря на въпроса ти, защо аз си позволих да я нарека така, в своето раздразнение.

Ако прецениш ти ще се замислиш над това, което ти казвам и ще надраснеш лошия вкус в писането, като запазиш доброто си настроение.

Това е най- приятелското обяснение, което мога да ти дам, защо за мен тази статия е неграмотна, и в яда си съм я нарекла така.Не мога да си спомня дали имаше и правописни и пунктоационни грешки, не ми се влиза пак, за да бъда по- конкретна. Говоря ти по спомен в момента.

Линк към коментар
Share on other sites

Ти отново се хващаш за сламката.

Начина, по който си си подредил мислите е тотално хаотичен, няма никаква постройка, цел и извод в това, което си написал.Да не говорим за естетика, в графичното оформление, дори самата тема по характер е неестетична, характерна за жълтите вестници и нискоразредната журналистика.

Трудно бих нарекла този текст статия, колкото и да отдавам чест на доброто настроение, което според теб лъха от нея. Просто някакъв лош вкус към речта, външния вид на текста и проблематиката.Но !

С тези свои думи, държа да отбележа не целя да те обидя, а да отговоря на въпроса ти, защо аз си позволих да я нарека така, в своето раздразнение.

Ако прецениш ти ще се замислиш над това, което ти казвам и ще надраснеш лошия вкус в писането, като запазиш доброто си настроение.

Това е най- приятелското обяснение, което мога да ти дам, защо за мен тази статия е неграмотна, и в яда си съм я нарекла така.Не мога да си спомня дали имаше и правописни и пунктоационни грешки, не ми се влиза пак, за да бъда по- конкретна. Говоря ти по спомен в момента.

Ама как успяваш да изпишеш толкова много и нищо по въпроса, който ти зададох? Не ме интересува дали написаното от мен отговаря на някакви префърцунени изисквания за постройка на научна статия, защото не съм го и искал. Поисках от теб да ми покажеш неграмотното в нея, за да я наречеш неграмотна. Знаеш какво се нарича грамотност, нали?

Редактирано от vorfax
Линк към коментар
Share on other sites

Някой е бил толкова разсъдлив, че е изтрил личната ми история. Ще погледна в правилата, за да зная поне коя точка съм нарушил. За да подобрите сигурността на форумът съставете такова правило, което да гласи, че всякакви критики и нагативизми към нещо или някого са абсолютно недопустими. " Ако ще възхваляваш прави го, ако ли не - мълчи си!" Или нещо подобно. Може дори да се въведе и правило, гласящо, че не е желателно честото изписване на отрицателната частица "не". Ще е трудно, докато потребителите свикнат (3, 4г .), но свикнат ли съм сигурен, че форумът ще заприлича на райска градина! Подчертавам, че не иронизирам, знам, че е забранено. Това е съветът, с който мога да съм от полза.

Не е хубаво да бъдем третирани като мъртъвци - или хубаво или нищо. Добрия тон изисква да не се унижава достойнството и убежденията на събеседника, но да се използва това с неаргументирани обвинения в грубиянство е некоректно. Още повече, когато някой претендира, че е дама, а не се държи като такава.

Ето отново се заяждаш.Ами аз вече не знам какво трябва да се направи, за да се престане с това. Опитах се всячески да проявя някаква коректност и опит за разбиране с теб, но все едно сме от различни планети.Ти просто се забавляваш, като не осъзнаваш колко вредиш и на мен и на другите като правиш това.

Редактирано от Inatari
Линк към коментар
Share on other sites

Все още чакам да ми отговориш, защо нарече статията ми неграмотна. Към теб съм отправил само една обида и тя е, че тролиш. Има риск това да се превърне само в констатация, обаче.

Линк към коментар
Share on other sites

Ти отново се хващаш за сламката.

Начина, по който си си подредил мислите е тотално хаотичен, няма никаква постройка, цел и извод в това, което си написал.Да не говорим за естетика, в графичното оформление, дори самата тема по характер е неестетична, характерна за жълтите вестници и нискоразредната журналистика.

Трудно бих нарекла този текст статия, колкото и да отдавам чест на доброто настроение, което според теб лъха от нея. Просто някакъв лош вкус към речта, външния вид на текста и проблематиката.Но !

С тези свои думи, държа да отбележа не целя да те обидя, а да отговоря на въпроса ти, защо аз си позволих да я нарека така, в своето раздразнение.

Ако прецениш ти ще се замислиш над това, което ти казвам и ще надраснеш лошия вкус в писането, като запазиш доброто си настроение.

Това е най- приятелското обяснение, което мога да ти дам, защо за мен тази статия е неграмотна, и в яда си съм я нарекла така.Не мога да си спомня дали имаше и правописни и пунктоационни грешки, не ми се влиза пак, за да бъда по- конкретна. Говоря ти по спомен в момента.

Ама как успяваш да изпишеш толкова много и нищо по въпроса, който ти зададох? Не ме интересува дали написаното от мен отговаря на някакви префърцунени изисквания за постройка на научна статия, защото не съм го и искал. Поисках от теб да ми покажеш неграмотното в нея, за да я наречеш неграмотна. Знаеш какво се нарича грамотност, нали?

Знаеш ли vorfax отделих ти достатъчно време и внимание , за да те образовам.

Посочих ти точните грешки в твоя текст. Аз какво да направя, че ти не знаеш, че това са принципи и в публицистиката и в художествената литература. Това вече е твой проблем. Отново стигам до извода, колко е бедна информацията, до която си се докоснал във връзка с българския език и литература.

Статията може да е закачлива, хумористична, но написана ГРАМОТНО. С отношение към текста. А при теб тотално липсва това.Да не говорим за вкус или стил.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...