Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Разговорки


Донка

Recommended Posts

Часът е 1:51...Освен това пак ще ни преместят в Разговорки, предупреждавам ви...друзя, фенове на съветската армия...

Линк към коментар
Share on other sites

По принцип 16-годишните могат да сключват брак при съответните условия, без значение колко голям е партньорът им.

Съгласявам се, че е въведен такъв закон и признавам, че съм се отнесъл в определението си за педофилията, но аз оставам нащрек и не се отричам от думите си, че е напълно възможно браковете между гейове да донесат негативи за обществото и не мога да съм сигурен, че нямат користни подбуди. Така че оставам да бдя, готов да извадя меча на истината, за да съсека измамата!
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Добре, ти не харесваш и не приемаш астрологията, това го разбрахме, но защо заблуждаваш хора като Viva Caselli, с разни уж научни опровержения. До сега не си дал нито едно такова. Само жонглираш с думите.

Диана Илиева, vorfax не ме е заблудил. Ако съм заблуден, че астрологията не е наука, то отчети, че по-скоро съм се самозаблудил. Редактирано от Viva Caselli
Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Те са светци! Светът са те! Ще направя една тема за тях и борбата им срещу мафията, когато имам готовност за подобна чест. Иначе защо ще ти кажа на лични. Просто трябва да реша. Това са неща, които не е редно споделям с тоя или оня. Радвам се, че си разпознал аватара ми.

Линк към коментар
Share on other sites

Търся израза "на бик", който наскоро срещнах, но сякаш не от потребителя, който днес забелязах да го ползва.

... Здрав съм на бик.

За съжаление търсачката на форума не може да изпълни запитването.

Линк към коментар
Share on other sites

Вече го направих, но и така не открих търсеното. Наскоро четох това "здрав на бик" или нещо такова и го запомних, защото помислих, че е смислова грешка, а ето че срещам същото повторно...

Линк към коментар
Share on other sites

Здрав на бик е израз, както и пиян на куче, употребяван често от младите подпиналци - разбирай, пийнали доволно, след петък вечер. Не схващам, vorfax, защо се хвана за тоя израз? "на" замества "като". По друг начин - направил си се, заприличал си на бик, на куче, на мишка... Толкова е просто. Или те притеснява това, че се употребява, а никъде не е дефинирано какво трябва да значи, така ли?

Линк към коментар
Share on other sites

За пръв път го срещам, затова съм го запомнил. А любопитството ме накара да потърся дали източник на израза е един и същи човек.

Аха. Аз съм чувал подобни изрази често, и все от различни усти. Всъщност, не знам откъде са дошли, но съм ги приел.
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Станимир, не казвам ,че не си личен пример. Напълно може да си.

 

Но действай като такъв. А мястото не е форумът. Тук какъв героизъм да проявиш?!?!?! Да пляскаш мнение след мнение :)

Линк към коментар
Share on other sites

В подобни мнения си проличава кой какъв е. Не аз превръщам темата в поле за лични нападки и изява. Форумът е за да пишем в него, това и правя. Мен никой не може да ме намери по информацията оставена във форума. За разлика от теб. Каквото и да напиша, аз в реалния живот няма да имам никаква полза. Не съм написал в профила си "консултант човешко развитие" и не съм оставил интернет адрес, който да ме рекламира. Помисли върху това.

Линк към коментар
Share on other sites

Това е малко встрани, но не съвсем.

 

Виж, аз доста съм мислил по въпроса. Дали вътрешния ми живот да съвпада с външния. Дали личния ми въпрос да съвпада с другия. Дали да изразявам себе си или да се редактирам, или да се страхувам да се покажа пред света такъв, какъвто съм.

 

Ако изразявам нещо, то важи на всички нива. Ако споделям нещо като философия, то мога да покажа на всеки как практически да провери нещата :) Ако съм написал нещо, то е защото наистина съм такъв :)

Линк към коментар
Share on other sites

Виж сега, има нещо, което се нарича морал, а аз нагледно мога да ти покажа, че ти нямаш такъв. Все ми е едно какви илюзии имаш за себе си. Смирението за което говориш при теб е само на думи. То за това и постоянно пишеш за него, защото не го притежаваш. Нещо повече - много ти е далечно. Нямам нищо против да си играеш игричките на духовен съветник, въпреки че да натрапваш услугите си е крайно некоректно, а ти снощи го направи в подфорум хомеопатия, пък и не ти е за пръв път. Но да ме обвиняваш в мненията си в гордост и някакви болни амбиции, само защото мненията ми не се вързват с възгледите ти - няма да стане. Някои хора ти правят много лоша услуга, въпреки добрите си намерения, но аз няма да кажа нищо повече за това.

Линк към коментар
Share on other sites

Виж сега, има нещо, което се нарича морал, а аз нагледно мога да ти покажа, че ти нямаш такъв. Все ми е едно какви илюзии имаш за себе си. Смирението за което говориш при теб е само на думи. То за това и постоянно пишеш за него, защото не го притежаваш. Нещо повече - много ти е далечно. Нямам нищо против да си играеш игричките на духовен съветник, въпреки че да натрапваш услугите си е крайно некоректно, а ти снощи го направи в подфорум хомеопатия, пък и не ти е за пръв път. Но да ме обвиняваш в мненията си в гордост и някакви болни амбиции, само защото мненията ми не се вързват с възгледите ти - няма да стане. Някои хора ти правят много лоша услуга, въпреки добрите си намерения, но аз няма да кажа нищо повече за това.

 

Аз да съм се предлагал за духовен съветник?!?!? Да си чул нещо такова?!

 

Не знам какво ти пречи, че се опитвам да помогна на някого. И то се опитвам да помагам не като "духовен съветник", а със съвсем практични науки. Аз съм НЛП Мастер, което означава и НЛП терапия, занимавам се професионално с Хюман Дизайн, Бах Терапия и Радиестезия.

 

Все с нещо мога да помогна, нали? Със съвсем практична основа. Или ще обвиниш всички психотерапевти, хомеопати, енерго-терапевти във форума, че са неморални?!?!?!?

Линк към коментар
Share on other sites

Да, Божидар, смирението ти започва да изпъква все по-ярко. Няма да те провокирам повече защото не държа да видя докъде ще стигнеш. А всеки прочел последните ти две мнения в хомеопатия може да си прецени дали се натрапваш или не.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 7 months later...

Братски хумор 

 

Споделено

 

Като разглеждам празничната програма и наряд за днешния 22 септември мили братя и сестри, искам да ви кажа, че има четири лоши новини.

Първата е ,че първата беседа "Близо и далеч" от 22 септември 1939г. я нямам.

Втората е, че и втората беседа "От север към юг" от 22 септември 1941г. също я нямам.

Трето; понеже разчитам ,че Бог е написал словото в сърцата ви не съм взел и Библията.

И четвърто ,за ангелската супа, която трябва да се направи под звуците на последната за сезона Паневритмия, нито казан съм взел, нито картофи. 

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ще видим!!!!!!!!!!!!!!!!

Някога живял в централен Китай един фермер. Той бил богат и вместо трактор имал стар кон, с който орял нивата си.

Един ден, докато фермерът работел на полето, конят паднал и умрял. Всички в селото съжалили фермерът :”О, каква беда!” Той обаче само отвърнал:

-Ще видим.

Бил толкова спокоен, че всички в селото се събрали в знак на уважение към неговото достойнство и му подарили кон.

Сега всеобщата реакция била: „Ама, че щастливец!”, но фермерът отново казъл:

-Ще видим!юСлед няколко дни конят прескочил оградата и избягал. Всички селяни поклатили глави: „Горкият човек!”, а фермерът се усмихнал:

-Ще видим!

Конят се върнал след няколко дни и всички казали: „Късметлия!”, освен селянинът, който отново кротко отвърнал: „Ще видим”

След няколко месеца синът на фермера паднал от коня и си счупил крака. „Горкото момче, колко жалко” носело се от уста на уста. А фермерът само промълвил:

-Ще видим

След 2 дни в селото дошли военни, за да вземат младите мъже за войници. Видели, че синът на фермера е със счупен крак, и го оставили в къщи.

Всички казали: „Щастливец”, а фермерът за сетен път повторил:

- Ще видим

МНОГО ПЪТИ ОНОВА, КОЕТО НИ ИЗГЛЕЖДА, КАТО ЛОШ КЪСМЕТ, СЕ ОКАЗВА СКРИТ ДАР. А ЩОМ СЪРЦАТА И УМОВЕТЕ НИ СА В ХАРМОНИЯ, ВСЯКА СЛУЧКА Е ДАР, ОТ КОЙТО МОЖЕМ ДА НАУЧИМ ВАЖЕН УРОК!

 

http://prochetiblog.wordpress.com/%D0%BA%D1%83%D1%80%D0%BE%D1%81%D0%B2%D0%B5-%D0%B8-%D1%81%D0%B5%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D1%80%D0%B8/

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...
Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...