Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Разговорки


Донка

Recommended Posts

Не ми ги пробутвай тия. :D

(Мълча)

"Мълчанието е злато"- дерзай, пък като "навъртеш" първото кюлче, може и да почерпиш,...или ще налееш едносмълчано (със срочно-пенлива лихва), та като се "сгреем", да вземе да ни подгони и нас златната треска...и да се разкопаме нейде из "смълчаните полета"... :rolleyes:

Подозирам, че не само аз съм била еврейка в минал живот. ;)

(Млък!)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Питам и вас, понеже съм имал колебания по този въпрос. Повечето хора занимаващи се с духовното се изказаха одобрително. Но един кришнар каза, че Левски се е прекланял не пред Бога, а пред предците си( не това бяха думите, но смисъла - да), че се е борил за политическа свобода, а важна е духовната и че към нея трябва да се стремим, към освобождаване от материята и т.н. и т.н.Даде и пример с това, че Левски е зодия рак и е привързан към черупката си . :) Има ли смисъл в твърдението : "Левски е служил на егото на народа."

:) Ти защо не издири от коя зодия е неговият гуру Прабхупада и после да извадиш от всяка булевардна астрология само възможните негативи, написани за тоя зодия?! :D

Кришна е висок пилон в духовното битие на човечеството, макари в далеч отминала епоха, но не мога да кажа същото за Прабхупада. Хората на Запад и у нас отъждествяват вече Кришна с кришнарите, които имат по-силни устои именно само на запад, защото незнайно как са се сдобили с мощно издателство... В самата Индия преобладават други версии на индуизма и повечето според мен са и по-широки по възгледи, и по-проникновени... :)

Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

Ех, че си хитрец... ;)

Какво се случва с Меркуриевия ти жезъл? Я, сподели, че хем ми е интересна асоциацията ти, хем има връзка и с темата (двете змиички).

Жезъла дефектира, а и уволних Меркурий...кофти мЕнталитет има, а и на боса Юпитер на му понасят въздухари... :rolleyes:

П.П. Двете змии вече не са две...едвам смогвам да ги изхранвам- добре че все още хамстерите са евтини... :D

Линк към коментар
Share on other sites

Ама че работа! Додето разбера защо участвам, и вече откривам защо да не участвам ...

  Наблюдавам те, че продължаваш да участваш. "Безпричинно".

  Яснотата в причинно-следствените връзки е част от себепознанието. Искреността е форма на истината. А обещанието е изпитание за волята, или пък елементарна демагогия.

Модераторска бележка: Мнението е преместено от тук.

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

Жезъла дефектира, а и уволних Меркурий...кофти мЕнталитет има, а и на боса Юпитер на му понасят въздухари... :rolleyes:

П.П. Двете змии вече не са две...едвам смогвам да ги изхранвам- добре че все още хамстерите са евтини... :D

Аааа и аз тъй знам, изхвърляме си живака, ама после един друг се излива, с малко по-поносим менталитет. Обаче аз бих изхвърлил и боса.

Ама змиичките уж трябваше да намаляват...

Нищо, те, хамстерите, дето ми гризат кокалите са достатъчно на брой, ще има за всички безкрили и укрили се змийчоци.

Линк към коментар
Share on other sites

Жезъла дефектира, а и уволних Меркурий...кофти мЕнталитет има, а и на боса Юпитер на му понасят въздухари... :rolleyes:

П.П. Двете змии вече не са две...едвам смогвам да ги изхранвам- добре че все още хамстерите са евтини... :D

Аааа и аз тъй знам, изхвърляме си живака, ама после един друг се излива, с малко по-поносим менталитет. Обаче аз бих изхвърлил и боса.

Ама змиичките уж трябваше да намаляват...

Нищо, те, хамстерите, дето ми гризат кокалите са достатъчно на брой, ще има за всички безкрили и укрили се змийчоци.

Е, аз проявявам астрологична лоялност към босът Юпитер. Ако не ти е зодиакален бос- изхвърли го...ама после не се оплаквай ако ти потрябва "проблясък", пък вземе та те тресне светкавица...Такъв му е нравЪт на Юпитер...

Иначе със змиите въртя бизнес...Споменавал съм за един от астралните ми гидове- Херпес Втрис-им-гис, който ми продиктува съдържанието на "Корпус Херпетикум" под формата на ритуално словоприношение. Всъщност, всеки със сигурност познава някои херпетични принципи, най-известния от които е "Каквото те сърби- това и чеши"..или "Всички ги сърби, и, повечето се чешат, но малцина са чешити"...Херпетика...Та, трак-татът "Корпус Херпетикум" си върви с чифт змии и дряновица и специално приложение относно това, как змиите да бъдат научени да танцуват около дрянов "пилон" , и специална брошура за това, как да накараме бял гълъб да кацне на дряновицата точно когато свърши "неволната" програма на смоците (така се привлича по-голям бакшиш и обстановката става по-духовна..щото ръкопляскат повече и...помещението се проветрява по-добре)...Това е- ако си заинтригуван, можеш да пишеш до централния офис на "Astral Джанъм Project", и ще получиш формуляр за доставка и заплащане на целия пакет- трактат, дряновица, градински смоци- 2 броя (нахранени) и екстра приложанията към тях, на разумна четирицифрена сума, която с отстъпката незнайно защо става петцифрена...ама сигурно е заради това, че се плаща и Данък Духовен Статус (ДДС му викат)... :rolleyes:

Хайде по живо и по здраво....щото и друга работа имам- предлагам в почивните дни и хирургични услуги от типа "спешно зашиване на душевни рани", "лифтинг на аурата", "регулиране оборотите на чакрите", "духовни импланти"... :) и оперативна промяна на пола на душата- което е по темата, ама съвсем малко е по темата, и на дискусия подлежи само упойката..и ако съм в настроение- умерена дискусия върху цената на услугата... :)

Линк към коментар
Share on other sites

Ама че работа! Додето разбера защо участвам, и вече откривам защо да не участвам ...

Наблюдавам те, че продължаваш да участваш. "Безпричинно".

Яснотата в причинно-следствените връзки е част от себепознанието. Искреността е форма на истината. А обещанието е изпитание за волята, или пък елементарна демагогия.

Наблюдавай по- интересни неща...

Има причини и за двете- и за участие и за неучастие. Въпрос на съотношение на потенциали. Абсолютната им амплитуда при това положение не е от съществено значение.

Тук би било мястото, може би, да обясня искрено и лично за какви потенциали става дума. Но силният ми отрицателен потенциал се дължи на невъзможността такова нещо да се случи. Което далеч не е личен проблем.

Поживем- увидем. Този свят си има кой да се грижи за него. И това не съм аз.

Модераторска бележка: Мнението е преместено от тук.

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

Ама че работа! Додето разбера защо участвам, и вече откривам защо да не участвам ...

Наблюдавам те, че продължаваш да участваш. "Безпричинно".

Яснотата в причинно-следствените връзки е част от себепознанието. Искреността е форма на истината. А обещанието е изпитание за волята, или пък елементарна демагогия.

mecholari , много правилно и изчистено разсъждаваш, но ми се струва, че си направил една грешка дължаща се навярно на недоглеждане... Да откриеш някаква причина, не означава да дадеш обещание, нали ?

Човек непрекъснато открива причини "за" и "против" ,но единствено след "кантара" може да се обещае нещо и тогава едно обещание е демагогия (както се съмняваш за Багира) или изпитание на волята (което е също много правилно).

Изобщо жалко е, когато идейни и умни хора (като Вас) решат да воюват за такива незначителни неща... Мисля,че ще ме разбереш правилно!

Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

Ники, благодаря за орловия поглед!

Мислех си, че като е написано- ще се види. Обаче хем е така, хем не е. А с по- сложните неща е още по- нетака!

Линк към коментар
Share on other sites

Ама че работа! Додето разбера защо участвам, и вече откривам защо да не участвам ...

Наблюдавам те, че продължаваш да участваш. "Безпричинно".

Яснотата в причинно-следствените връзки е част от себепознанието. Искреността е форма на истината. А обещанието е изпитание за волята, или пък елементарна демагогия.

mecholari , много правилно и изчистено разсъждаваш, но ми се струва, че си направил една грешка дължаща се навярно на недоглеждане... Да откриеш някаква причина, не означава да дадеш обещание, нали ?

Човек непрекъснато открива причини "за" и "против" ,но единствено след "кантара" може да се обещае нещо и тогава едно обещание е демагогия (както се съмняваш за Багира) или изпитание на волята (което е също много правилно).

Изобщо жалко е, когато идейни и умни хора (като Вас) решат да воюват за такива незначителни неща... Мисля,че ще ме разбереш правилно!

Поздрави!

Ники, недоглеждане е като интервалът между думите, отправени към Багира и тези, които подпират предишните ми постове.

Обещал съм си да не вампирствам, но всъщност на хората съм им нужен лош, за да осъзнаят собствената си доброта, глупав, за да си повярват колко са умни, и черен за да бъдат по-бели от сняг. Или пък в мое лице да избълбукат собствените им борби. А Вавилон е счупил кантара много отдавна.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

...

Обещал съм си да не вампирствам, но всъщност на хората съм им нужен лош, за да осъзнаят собствената си доброта, глупав, за да си повярват колко са умни, и черен за да бъдат по-бели от сняг. Или пък в мое лице да избълбукат собствените им борби.

...

Да си обещаеш да правиш осъзнато "добро" (да си израснал!), но обстоятелствата да те накарат да правиш точно обратното,...и то в името и за благото на ближния си, ... е МИСИЯ, която не се дава безразборно и на всеки от Невидимия сват. Трудна е !

Критерий за истинност при такива хора и тези мисии е това, че "Целта не оправдава използваните средства".

Какъв е смисъла на твоята жертва, с която ставаш "екран" на хората, ...ако в крайна сметка създадените благодарение на теб по-добри, по-умни и по-силни хора ги унищожиш? Има ли смисъл? (риторика)

Границата е много тънка ! "Ледът" върху който си стъпел е тънък, а в горните ти мнения се вижда, че той започва да се пропуква под краката ти. Затова писах !

А за това, че "... Вавилон е счупил кантара много отдавна" не се притеснявай ! Гледай напред и не се обръщай! Прави това, което ти е отредено, а за другото има Кой да се грижи. Непоколебимо вярвай в това! :)

Иначе принципно те разбирам,...а за обратното,... вече се прокрадват съмнения в мен. Нищо!

Поздрави.

п.п. Няма да коментирам темата повече!

Линк към коментар
Share on other sites

Какъв е смисъла на твоята жертва, с която ставаш "екран" на хората, ...ако в крайна сметка създадените благодарение на теб по-добри, по-умни и по-силни хора ги унищожиш? Има ли смисъл? (риторика)

Границата е много тънка ! "Ледът" върху който си стъпел е тънък, а в горните ти мнения се вижда, че той започва да се пропуква под краката ти. Затова писах !

Има разлика между това да създаваш хората и те сами да се самосъздават благодарение на предварително изградената си представа за теб. А има и друг момент- не можеш да видиш у другите повече от това, което самия представляваш. Така, че у другите проектираш част от самия себе си (винаги). И си внушаваш, че само те еднолично я притежават.

Но ако казваш , че едновременно съм унищожител и жертва, събирателен образ на това състояние го самонарекох "овца с вълчи зъби". А учителя Дънов го прочетох някъде "Може ли една овца да излекува пастира? Не може. Но пастира да излекува овцата може". Затова често се моля на Господ, да ми изпрати добър пастир, да ме спаси от умирачката под леда. И Той винаги ми праща някой да ме проводи по безопасен път. Т.е. , благодаря Му на Него за теб.

Линк към коментар
Share on other sites

Обещал съм си да не вампирствам, но всъщност на хората съм им нужен лош, за да осъзнаят собствената си доброта, глупав, за да си повярват колко са умни, и черен за да бъдат по-бели от сняг. Или пък в мое лице да избълбукат собствените им борби. А Вавилон е счупил кантара много отдавна.

Интересно. От свое име казвам, че не изпитвам потребност да виждам когото и да е като лош. За другите не знам. Това би била една много ограничена, монохроматична представа! А и знам добре колко съм "добра". Нямам нужда от витаминизиране на представата си. Всъщност, дали ти самият не изпитваш потребност да изпълняваш ролята на "лошото" момче? Подобно явление не е никак непознато...

Но вампирстването е нещо, друго нещо много сериозно. И изначално за човешкото същество в сегашната му модификация. Така че тук обещания не оправят нещата.

Редактирано от Багира
Линк към коментар
Share on other sites

Интересно. От свое име казвам, че не изпитвам потребност да виждам когото и да е като лош. За другите не знам.

Много пъти в живота съм осъждал постъпките на хората и еднолично съм ги определял като "лоши". Но те са били неконфортни, нежелани, за представите ми. Затова мога да кажа, че съм изпитвал потребност да етикирам хората. Но понеже сме в света на полуистините и обременените с представи хора като мен, е възможно аз да съм съвсем раличен от другите. Но понеже едно такова твърдение като твоето не ми се вписва в интерпретационната система, и нещата, които самия аз върша, като сложа на кантара полуистините, почвам да се заигравам с полулъжите които ми се привиждат.

Ако взема и това твърдение:

А и знам добре колко съм "добра".

Автоматично ми отпада "да виждам който и да е" от горното. И за пореден път установявам че съществуват думи и твърдения, вкарващи съзнанието ми в идейно противоречие. И при комуникацията ми с хората остава въпросът, защо и как хората искат да ги "виждам"? И какво им носи всичко това?

Също ако продължа да разсъждавам върху думите:

Всъщност, дали ти самият не изпитваш потребност да изпълняваш ролята на "лошото" момче? Подобно явление не е никак непознато...

Искам да споделя впечатлението си, че сякаш хората, с които общувам искат да им кажа "кой съм аз" , за да могат вторично да се самоопределят. Т.е. създавайки си представата за мен, да се мушнат в отрицанието или пък в съгласието с това, което представлявам. Т.е., "заформя се манталитет" да говориш за другия, защото е трудно да изразяваш самия себе си, заради насъбралите се вътрешни противоречиви твърдения. Та моята малка искреност се състои в това, че тези неща ги проявявам самия аз и не виждам смисъл от първия цитат-твърдение на Багира, състоящ се в пълното отрицание на нещо си. Пълното отрицание на нещо си в моята интерпретационна система е "полюс", и затова го приемам като полюсно твърдение. Думичките "да" и "не" са полюсите в общуването и когато се срещнат се създава напрежение. Между тях лумва яко твърдоглава елекрическа дъга. Ако бъдат процентни, напрежението би било по-малко. Така,че моя полюс го пускам да варира, за да симулирам "нетвърдоглавост". Но това, не означава, че ми е присъща. Игрички.

Линк към коментар
Share on other sites

mecholari, благодаря ти за твоята "малка искреност" - аз мисля че е голяма искреност! :thumbsup2:

Много хора тук имат претенции за духовност, за извисеност, че са поели по верния път и т.н., но много малко от тях могат да се похвалят с това, което виждам в теб: тази твоя искреност, нежеланието ти да се криеш зад думите и да спекулираш с тях, твоята непредубеденост и желание да прозреш в смисъла/същността на нещата, отвъд високопарните и философстващи приказки ...

Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

....

"Да ти имам мисленето"(с извининение)Добре,че не ти е на главата и се имаш за нормален(не става въпрос за мен)

ДА ОТРИЧАШ ОЗНАЧАВА ДА БЯГАШ ОТ СЕБЕ СИ И ДА ОТРИЧАШ ТОВА,КОЕТО ТИ Е ДАДЕНО Е ДА ОТРИЧАШ УРОЦИТЕ,КОИТО СА ТИ ДАДЕНИ ДА НАУЧИШ И РАЗБИРАНЕТО,КОЕТО ДА ПОЛУЧИШ СЛЕД КАТО ГИ НАУЧИШ!

Никой не трябва да се крие понеже всеки човек е ТОЧНО ТАКЪВ КАКЪВТО Е ИЗБРАЛ ДА БЪДЕ и трябва да бъде такъв(не трябва да се променя освен ако не почувства,че трябва да се промени и не трябва да се променя ако другите му казват понеже най-верният съветник е вътрешният"Аз"който да следва)

...

...

Благодарна съм,че имам умението да разбирам хората и ситуациите в живота,благодарна съм,че имам постоянното желание да разбера защо става нещо или защо някой постъпва по даден начин и ми помага да разбера това,което не мога.

...

Нека цитатите са като тема за размисъл ... Разликата във времето е 11 дни, а какво става с нещата които ги пишем преди 111 дни или 1 111 дни ... Можем ли да носим отговорност за тях или просто сменяме ника и "обръщаме палачинката" ?

Духовност, съзнателен живот, отговорност,...време,... истинност,....Интересни теми и взаимовръзки!

Нищо лично към aviana, чието право на мнение уважавам и не искам да влизам в спор или уточнения.

Линк към коментар
Share on other sites

mecholari, благодаря ти за твоята "малка искреност" - аз мисля че е голяма искреност! :thumbsup2:

Много хора тук имат претенции за духовност, за извисеност, че са поели по верния път и т.н., но много малко от тях могат да се похвалят с това, което виждам в теб: тази твоя искреност, нежеланието ти да се криеш зад думите и да спекулираш с тях, твоята непредубеденост и желание да прозреш в смисъла/същността на нещата, отвъд високопарните и философстващи приказки ...

Напоследък избягвам понятията правилно-грешно, добро-лошо и т.н. Не винаги успявам, ама като усетя, че ме свива душата, знам, че пак съм я оковала в дуализма. Горката.

Изобщо не е важно дали един човек е духовен или не. Това противопоставяне не съществува. Човек е повече или по-малко преодолял дуализма, повече или по-малко освободен от неговата илюзия. Докато е "духовен" или "бездуховен", той е впримчен в същата полярност. Между горещото и студеното разликата принципно е малка.

Истинският творчески процес, в който човек изявява своята изконно божествена природа, обединява противоположностите. не знам друг начин човек да постигне мир със себе си. Докато не е в центъра, ще се лашка я на едната, я на другата страна.

И така в едно безкрайно клатене ;)

Настъпи един момент в живота ми, в който реших, че съм уморена от всичко това. Оставих се на мира. И колкото повече се оставям на мира, толкова по-малко ми се привиждат полярности тук или там. И колкото по-малко са полярностите, толкова повече хармонията се възцарява в отношенията ми със заобикалящата ме среда.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

...Особено така разпространената индийска философия, която е остаряла лунна религия.Колкото до Кабала-тя е чудесна компилация от знания, но ДО ТАМ!Тук тона ми е рязък и за да не изпадна в нецензурирани изказвания по отношение на тези философии, ще спра.

Само думите на Дънов тук могат да лекуват!

но самото желание за нецензурни изказвания по отношение на някоя философия или религия означава, че този ред който сте се опитали да внесете не е по Бога, не е Божествен защото в същността си всичко е Бог, а Божият ред внася хармония и дълбок вътрешен мир. Да, думите на Учителя наистина лекуват защото и учението Му е Универсално. По друг начин казано то съдържа всичко в себе си и...Да речем води до дълбоко единство с всичко...Пожелавам Ви тези думи да се вселяват богато във вас. Поздрави! :3d_041:

И гнева е от бога, драга!Когато е справедлив и има Причина!

Опознай човешката си природа ,Опознай себе си и тогава ми Пожелавай!

Колкото до Дънов, не мисля дори ,че повечето тук цитирайки словото му ,то е дълбоко у тях, именно защото не познават себе си!

Честит празник! :angel:

Линк към коментар
Share on other sites

Само думите на Дънов тук могат да лекуват!

... но те не лекуват сами, а всеки трябва да ги вземе в ума си, както се взема лекарство в ръка и да ги приложи съзнателно и с воля:

Мисъл на деня – 5 март 2009 г.

Да имаш интуиция, това значи да разбираш кому какво е нужно и да го задоволиш по най-разумен начин. Ако срещнеш някой философ, ще се разговаряш на неговия език. Необходимо е всеки човек да развие в себе си интуицията. Тя му е дадена от Бога, за да схваща той отдалеч събитията. Условията се дават даром, а резултатите се придобиват. Това значи: условията за развиване на интуицията са дадени на човека даром, а той трябва да работи върху себе си, да прави усилия да я развие.

Из Възможни постижения, ООК, 2 март 1927 г.

Мисъл на деня – 6 март 2009 г.

Който се ръководи от своята интуиция, той е затворен за шума на външния свят. Той влиза в сърцето си, затваря се там, взима си бърсалката и започва да изтрива. Кой какво казал, това се изтрива и остава чисто сърце, на което ще се пишат само Божествени работи. Красиво е да отидете до една чиста дъска, на която нищо не е написано и очаквате да дойде Божият пръст да пише!

Из Възможни постижения, ООК, 2 март 1927 г.

Опитайте чрез интуицията да стигнете до отговора на въпроса, нужен ли ви е отговор, нужен ли ви е въпрос и защо.

Чудя се кой ли ти отговаря на твойте въпроси, които си задаваш сама на себе си.А знаеш ли кого и какво да попиташ?

Същото ще напиша и на теб, което написах по горе, че Гнева е от Бога също!За справедливост!

Чувствителността ми е дотолкова, че различава фалшивото от истинското!А толкова празни и объркани хора има,което ме прави тъжна.

Колкото до фалшиви, превзети изказвания дори с цитати от Учителя, не могат да ме заблудят по отношение на неопознатите тъмни страни на човешката природа, които така упорито повечето прикриват с прекрасни слова!

Да бъдеш себе си!ХА!Та това е най-трудното!

Честит празник и на теб!

Редактирано от Silviya
Линк към коментар
Share on other sites

Silviya :) Колкото и странно да ти прозвучи днес след като написах последния си пост си мислех точно за Божия гняв, просто предчувствие така го наричам :) . Като че ли знаех че точно това ще кажеш и мислих по въпроса т.е. имам готов отговор. Да и гневът е от Бога, но Той (Божият гняв) винаги е сияещ, винаги е Любов и по благоуханието и плродовете Му Той винаги се разподнава :) . Колкото до познанието на себе си и своята природа това е нещо съкровено което бих споделила в тайната си стаичка само с Единия. Поздрави + много, много Мир и хармония ти пожелавам с искрено сърце.

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

Чудя се кой ли ти отговаря на твойте въпроси, които си задаваш сама на себе си.А знаеш ли кого и какво да попиташ?

Същото ще напиша и на теб, което написах по горе, че Гнева е от Бога също!За справедливост!

Чувствителността ми е дотолкова, че различава фалшивото от истинското!А толкова празни и объркани хора има,което ме прави тъжна.

Колкото до фалшиви, превзети изказвания дори с цитати от Учителя, не могат да ме заблудят по отношение на неопознатите тъмни страни на човешката природа, които така упорито повечето прикриват с прекрасни слова!

Да бъдеш себе си!ХА!Та това е най-трудното!

Честит празник и на теб!

Aко обръщението е към мен - да, аз намирам отговори на своите въпроси.

И въздухът изглежда кух за тези , които не са го изследвали под микроскоп. Другите знаят, че в него има големи богатства ...и вредни вещества също.

Ако нещо ти изглежда кухо, просто не си потърсила верния инструмент и начин за разглеждане. Питай, не предполагай. Мисли, но и прилагай.Така няма да сбъркаш, а ще знаеш от личен опит.

Аз бях най-върлата материалистка и болнава скептичка... докато не се убедих в неподозирани неща - просто с опитване. :)

Благодаря за пожеланията! Честит празник на всички!

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Чудя се кой ли ти отговаря на твойте въпроси, които си задаваш сама на себе си.А знаеш ли кого и какво да попиташ?

Същото ще напиша и на теб, което написах по горе, че Гнева е от Бога също!За справедливост!

Чувствителността ми е дотолкова, че различава фалшивото от истинското!А толкова празни и объркани хора има,което ме прави тъжна.

Колкото до фалшиви, превзети изказвания дори с цитати от Учителя, не могат да ме заблудят по отношение на неопознатите тъмни страни на човешката природа, които така упорито повечето прикриват с прекрасни слова!

Да бъдеш себе си!ХА!Та това е най-трудното!

Честит празник и на теб!

Aко обръщението е към мен - да, аз намирам отговори на своите въпроси.

И въздухът изглежда кух за тези , които не са го изследвали под микроскоп. Другите знаят, че в него има големи богатства ...и вредни вещества също.

Ако нещо ти изглежда кухо, просто не си потърсила верния инструмент и начин за разглеждане. Питай, не предполагай. Мисли, но и прилагай.Така няма да сбъркаш, а ще знаеш от личен опит.

Аз бях най-върлата материалистка и болнава скептичка... докато не се убедих в неподозирани неща - просто с опитване. :)

Благодаря за пожеланията! Честит празник на всички!

Драга ''късметче'', наистина имаш късмет,че определени случки в живота ти са те пробудили за духовния живот.Но си все още на Пътя, както и всички ние.Няма такова нещо като Личен опит, има ОТНОШЕНИЕ към Личността,но докато не Научиш Коя си, този опит не ти дава Знанието, а е Знаене, опитност, адекватна към ежедневието, която в повечето случаи е свързана с физическо оцеляване, далеч от връзката ти с душата и Духовността!

Личността страда от раз;-дву;-три, и прочие -ение, следваща сляпо модели, която само вижда , но не наблюдава, няма вътрешни сетива за дълбоките връзки.

Ученика е огледало на Личността.

"Аз бях най-върлата материалистка и болнава скептичка... докато не се убедих в неподозирани неща - просто с опитване. :) "

Ти си все още дълбоко в материята.Имаш идеята за духовност, но дълбоко вкоренените ти комплекси не ти позволяват още да пропускаш свободно през себе си. Собствените ти страхове се отразяват само!

Опит без съзнание, е кармично повторение на подсъзнателни модели от които половината човечество не може още да се оттърси.И дълбокото разединение е между Мъжа и Жената!При теб няма обмен, хармония, затова и работиш още в ниските полета на опитността си, бъркайки я с духовно развитие.

С удоволствие бих продължила разговора с теб публично, само нека да не намесваме цитати и духовни водачи.Искрено и с разбиране!

Интуицията ми никога не ме е подвеждала!

Има една поговорка която много харесвам-''Не всеки, който те бута в калта е твой враг, и не всеки, който те вади от калта е твой приятел''!

Слънчев ден, късметче! :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...