Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Разговорки


Донка

Recommended Posts

:)Не се ядосвам малко ме хваща яд просто иначе си прав.
Линк към коментар
Share on other sites

Ох, жена съм :) . Аман от този ник откъде ми щукна преди време и аз се чудя :) )). Всъщност след като приключих с "дългия" си пост преди малко изведнъж ми хрумна в АкЪлЯ една много интересна думичка. Сигурна съм, че ще свържеш тези прекрасни неща (ЦЪК) с темата :thumbsup: :

вътък - Нишки, които при тъкане се преплитат с основата.

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

"Когато човак сам се погрижи да изработи нещо ( ясно, че не може всичко) - той влага душата си в него."

Нима вярваш в това което казваш?

Знаеш ли че хората които влагат душата си в предметите са сатанисти и слуги на злото,защото с вещите искат да покорят душите на другите хора.

За пример ще ти дам проклятията на скритите съкровища,златото,и на къщите с духове.

Те наистина влагат в предметите не душата си,а зло което да привлича и изсмуква доброто от хората.

Именно поради тази причина колективният труд е наи-хубавото нещо на света,

защото предметите преминават през много ръце и губят енергията на злият човек,които иска с помощтта на дадена вещ да изсмуква енергия.

Линк към коментар
Share on other sites

Ха-хах, значи всички художници, скулптори, занаятчии и въобще всички творци са сатанисти.

За пример ще ти дам проклятията на скритите съкровища,златото,и на къщите с духове.

Те наистина влагат в предметите не душата си,а зло което да привлича и изсмуква доброто от хората.

Щом не влагат душата си защо го даваш като пример и го свързваш с творчеството, за което става въпрос в цитираното от тебе изречение?

Именно поради тази причина колективният труд е наи-хубавото нещо на света,

защото предметите преминават през много ръце и губят енергията на злият човек,които иска с помощтта на дадена вещ да изсмуква енергия.

Всъщност така наистина не може да се получи предмет силно зареден с отрицателна психична енергия, но не може да се получи и такъв, чиято енергия да е изцяло положителна, освен ако не предположим че всички хора в колектива са или крайно зли, или с висока степен на духовност. Истински цени са уникалните неща, в които е вложена индивидуална психическа енергия от автора им с високо качество, т.е. авторът трябва неотклонно да е излъчвал тази възвишена енергия през целия процес на създаването на предмета.

Психичната енергия натрупана около една вещ не се губи, а по-скоро се наслагва на пластове. Енергията на създателя на предмета ще си остане свързана с този предмет без значение през колко ръце ще премине той.

Линк към коментар
Share on other sites

E, май и аз ще пробвам да дойда. Срещата първоначално е на паметника на потриарх Евтимий, 18.30, нали?

Съчувствам ти за "Salt & Pepper". :3d_026:

После, надявам се, няма да разкажеш.

Интересно беше да се проследи разминаването ви с местенцата. Охарактеризиращи са и желанията за местопребиваване... :3d_104:

Сигурно ще ви е приятна срещата с попа... :3d_002:

Приятно изкарване! :3d_115:

Линк към коментар
Share on other sites

Съжалявам!

Ако аз вменявам -

не вменявам.

:3d_023:

Включих се заради Багирка, която знам, че почти колкото мен би се изтормозила в едно "модерно" младежко заведение. А обичаме да си хапваме в "Дрийм хаус"-чето.

После ми беше вече смешно и продължих да ръся глупости. Но и наистина ми бяха много интересни реакциите около разминавката.

Не ми обръщайте внимание.

:3d_142:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте на всички!

:)

Наистина една прекрасна идея е това хората да се събират, да се виждат. За съжаление себичността (аз-а) когато се намери стават разминаванията във възгледите, както и конфликтите. Тогава "всеки дърпа чергата към себе си". Духовното и Божественото остават на по-заден план... някъде там в задния двор на съзнанието. Аз-а се изявява с голяма сила.

Каква е целта ви?

Защо никой не иска да погледне през очите на другия?

Защо липсва желание за компромис?

Къде е умението да се постовиш на мястото на другия?

За "мен" всички сте прави. Всеки търси своето или по-точно това да му е добре, уютно и приятно! Но не е ли това най-лесното? Не е ли по-трудно да пребиваваш в среда, която ти е "непривична", "неприятна"? Не е ли по-трудно да се съгласиш с изненадата на Живота, с това да не бъде по твоему?

Къде изчезна смирението?

Помислете!

Намерете вариянт, който да удовлетворява всички ви, въпреки че това е невъзможно, но за тези, които не са удовлетворение от това или от онова ще се осмеля да дам съвет за един вид практика.

Скъпи приятели, опитайте се да бъдете там, където не ви е добре, където ви е дискомфортно, където не ви е хармонично и не е по плана ви. Прибивавайки на такива места работете вътрешно. Разбирайте, усмисляйте, медитирайте, налбюдавайте, трансформирайте, променяйте се... вижте през всички възможни ъгли. Това смятам, че ще донесе разширение!

Ако съм привърженик на светлите тонове, а отхвърлям тъмните и ги отбягвам, то как ще се науча?

Ако имам постоянно своя "рай" и нямам "ада" си, то кое ще ме води към израстването, към издигането и разширението на съзнанието?

Ако човек успее да се хармонизира в първоначално нехармонична среда, то той е постигнал много.

Лесно е човек да бъде хармоничен, когато е сам, когато е у дома или когато е на познато и уютно място, но същия винаги ще излиза извън хармонията си, когато бъде докоснат от ситуация или събитие, което не му е приятно.

Да направи неприятното - приятно. Това според мен е целта. Това според мен е успех. Тогава, ако си трансформирал свички "неприятности" и си ги направил неща от които получаваш дешевен оргазъм, кое би могло да те разклати, да те разстрои, или да те събори? Нищо не би могло! Тогава се превръщаш в Нещо съвършенно стабилно и умерено, което се е издигнало над двойствеността.

Ще се опитам да дойда, където и да е, само бъдете така добри едни към други и намерете компромис, който да доведе до единение, а не до разделение!

Очаквам по-напредналите от вас да са по-компромисно настроени и по-смирени.

Бъдете здрави!

Линк към коментар
Share on other sites

Ще се опитам да дойда, където и да е, само бъдете така добри едни към други и намерете компромис, който да доведе до единение, а не до разделение!

Очаквам по-напредналите от вас да са по-компромисно настроени и по-смирени.

Бъдете здрави!

Всички търсят доброта, компромис, единение ... Интересно е защо не ги намират. Все чета приказката за едно племе, което се опитвало да извади по заповед на владетеля си една златна чаша от дъното на едно море, пък тя не била там, а на върха на една непристъпна планина, само отражението и се виждало в морето ...

Ники, защо поставяш условия? Не можеш ли да приемеш, че всеки ще дойде точно такъв, какъвто е?Лош, безкомпромисен, разделен?

Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

...

Очаквам по-напредналите от вас да са по-компромисно настроени и по-смирени.

...

Ники, а какво ще се прави, ако всички са напреднали ?!?

Дай идея и за този вариант, защото на мен ми се виждат всичките напреднали,...което явно в даден момент също създава разногласия и проблеми.

Поздрави! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

...

Очаквам по-напредналите от вас да са по-компромисно настроени и по-смирени.

...

Ники, а какво ще се прави, ако всички са напреднали ?!?

Дай идея и за този вариант, защото на мен ми се виждат всичките напреднали,...което явно в даден момент също създава разногласия и проблеми.

Поздрави! :)

Ами...хрумва ми идея за нещо като обява(и):

"По-напреднали души търсят пропаднали съзнания, за да поддържат контраста по взаимно съгласие. Почасово."

"Клубът на духовно напредналите дарява гарантирано просветление на пропаднала в мрака душа, при условие, че пропадналата в мрака душа отговори правилно на въпорса: Колко духовно просветени са нужни за да запалят лагерен огън от една духовна искра. Пишете ни на адрес...."

" Клубът на духовно богатите изкопува изгодно камили и иглени уши за провеждане на благотворителни библейски опити. Събраните средства ще бъдат дарени на бедните духом- щото не е честно царството небесно да е само за тях пък!!!"

:rolleyes::)

Линк към коментар
Share on other sites

Ами...хрумва ми идея за нещо като обява(и):

"По-напреднали души търсят пропаднали съзнания, за да поддържат контраста по взаимно съгласие. Почасово."

"Клубът на духовно напредналите дарява гарантирано просветление на пропаднала в мрака душа, при условие, че пропадналата в мрака душа отговори правилно на въпорса: Колко духовно просветени са нужни за да запалят лагерен огън от една духовна искра. Пишете ни на адрес...."

" Клубът на духовно богатите изкопува изгодно камили и иглени уши за провеждане на благотворителни библейски опити. Събраните средства ще бъдат дарени на бедните духом- щото не е честно царството небесно да е само за тях пък!!!"

:rolleyes::)

Това не се счита за добър тон по форумите, но какво друго да кажа, освен: СУПЕР!!! :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

Ами...хрумва ми идея за нещо като обява(и):

"По-напреднали души търсят пропаднали съзнания, за да поддържат контраста по взаимно съгласие. Почасово."

"Клубът на духовно напредналите дарява гарантирано просветление на пропаднала в мрака душа, при условие, че пропадналата в мрака душа отговори правилно на въпорса: Колко духовно просветени са нужни за да запалят лагерен огън от една духовна искра. Пишете ни на адрес...."

" Клубът на духовно богатите изкопува изгодно камили и иглени уши за провеждане на благотворителни библейски опити. Събраните средства ще бъдат дарени на бедните духом- щото не е честно царството небесно да е само за тях пък!!!"

:rolleyes::)

Това не се счита за добър тон по форумите, но какво друго да кажа, освен: СУПЕР!!! :thumbsup2:

На мен ми дойде в състояние на ре бемол мажор (или си минор)...Честно казано, често зад добрия тон се крият зли помисли, а понякога пък, зад не много добрия тон се крие някаква поука, макар и пременена с ежедневен полуофициален циничен костюм....

Предложение за поздрав (от Печената Врачка):

"Отбора на Духовно Развитите Адапти Напипали Истинското Творческо Единство(за по-кротко: ОДРАНИТЕ), състоящ се само от по-напреднали, поздравява всички, които им дишат прахта с песента "Назад, назад душице непросветена"- по македонски фолклорни мотиви".

Печената Врачка веднъж ми рече: "Не е нужно леля да правиш крачка напред- достатъчно е да убедиш някой да направи крачка назад...Що да се хабиш и да бъхташ за напредък бе леля- твоя напредък го осигуряват другите, стига да им позволиш да направят крачка назад като те издигнат за авторитет- като си станал доктор нали минаваш за авторитет пред клиен...пациентите де, нъ`л тъй?!...Айде сега дай 50 лева и по-живо и по-здраво. Другия четвърът ела пак, да ти поизчистя малко кармата...щото, леля, е се сърди, ама на вас хирурзите много карма ви се лепи...Не ме гледай тъй леля, аз не съм запълнила няколко декщара гробище като теб- тъй че, трябва да си знаеш мястото леля...Кармичното изчиистване ще ти струва 500 лева- а до тогава, ходи да изкараш пари от клинични пътеки..че и твойта не е лесна леляяяя, не е лесна...Преди да изкарам комата и аз санитарка в болница бях и уважа`ах докторите, ама по време на комата трима светии и Господ ми отключиха дарбата, и от тогава дати кажа леля, спрях да ви уважавам аз вас учените и докторите - светът има нужда от балами и непросветени,та затова има и такива като нас- с дарби, да ви оправяме- хе-хе-хе...Да знай`ш обаче, откак ми махнаха жлъчката- всичко ям и съм наред леля, наред съм..."

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

Аз мога да споделям мнението си само за Печената Врачка Цецка- ПВЦ (тя няма против да я наричам така съкратено, щото е известна както в реалното, така и във виртуалното пространство, с оглед на не й правя реклама..а и понеже имало някои, дето я издирват по повод "разплата", дори било желателно тези, които говорят и пишат за нея от трето лице, да споменават само инициалите й...а и щото конкуренцията й според нея, не СПИ /леляяяя, не СПИИИИ!!! Ако беше на мое място до сега да си беше лял куршума направо от пистолета леляяя...да не ти разправям какви са се навъдъли- хеле пък онези кокони от канал 3...Те всичките са в женски род леляяя- карма...Ти на таквиз кажи ми мо`ж ли да вярваш. Лъъъжат леля, лъжат- ей ма на, честен кръст...хем съм и врачка- да не речеш после, че не съм ти казала леля.../- отпуска се на приказка жената, особенокато реши да си крънка едни таблетки, дето със зеленва рецепта ги дават по аптеките...). Като казах веднъж на ПВЦ, че ей тъй навестявам виртуалното пространство, където славабогу не се пише на ръка- та може да се разчете туй дет го пиша, и понаписвам по нещо тук и там, тя взе да ме кандардисва освен за таблетки на зелена рецепта и за това, да съм напишел книга за нея- естестевно, ако съм съгласен, щяла да ме таксува с голяма отстъпка когато я посещавам да ми почиства кармата от "хирургичния обор"...Та, чудя се аз, струва ли си или пък не... "Интервю с вампир"- звучи перспективно, а и Холивуд направи филм, та книгата започна да се харчи, ама "Интервю с врачка"- някак си мнооого неубедително звучи- така й рекох аз..."Ами опитай бе леля, опитай- то нали знаеш, както в хирургията- не отвориш ли корема, не знайш к`во му е на човека...Та и с туй така- опитай, пък, то ще видим...

Та, още се питам...а кочана ми със зелени рецепти намалява... :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

:3d_075: Аз на кафе глеам на боб познаам леляяяя :rolleyes:
:rolleyes: Лельо, какъФ да бъде бобецът? Има бял, черен, кафяв, шарен, смядовски, добруджански, тракийски, родопски, ситен, едър- от зрелия бобец. От зеления съм чувал, че има жълт, зелен, веян, невеян, завеян. Има още варен, несварен, в гювече, в тавата, в тенджерата, на салата. Поне тези видове знам.

Питам, за да знам от кой бобец ти са по-силни виденията лельо. За да ти е по-ясна "картинката " лельо. Аз щото получавам по-силни "видения" от варения бобец. И после съм няколко дни в несвяст от "ангелите" носещи "виденията" :3d_073: . И по тази причина предпочитам друг да ми "гледа".

Линк към коментар
Share on other sites

...

Очаквам по-напредналите от вас да са по-компромисно настроени и по-смирени.

...

Ники, а какво ще се прави, ако всички са напреднали ?!?

Дай идея и за този вариант, защото на мен ми се виждат всичките напреднали,...което явно в даден момент също създава разногласия и проблеми.

Поздрави! :)

Според мен, ако всички са напреднали, тогава нямаше да има нищо за правене, а от това по-хобаво няма. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Ще се опитам да дойда, където и да е, само бъдете така добри едни към други и намерете компромис, който да доведе до единение, а не до разделение!

Очаквам по-напредналите от вас да са по-компромисно настроени и по-смирени.

Бъдете здрави!

Всички търсят доброта, компромис, единение ... Интересно е защо не ги намират. Все чета приказката за едно племе, което се опитвало да извади по заповед на владетеля си една златна чаша от дъното на едно море, пък тя не била там, а на върха на една непристъпна планина, само отражението и се виждало в морето ...

Ники, защо поставяш условия? Не можеш ли да приемеш, че всеки ще дойде точно такъв, какъвто е?Лош, безкомпромисен, разделен?

Здравей, Багира!

Приемам всякакви образи и подобни и безподобни. Въпросът е те дали се приемат сами себе си и помежду себе си. На "мен" да ти кажа честно ми е все едно. :rolleyes:

Те искат да са щастливи, нали?

Ако това е тяхното желание, то затова написах онези работи в онзи пост, който си визирала! :rolleyes:

Помислих си, че може да е от полза, но може и да съм се объркал.

Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

Според мен, ако всички са напреднали, тогава нямаше да има нищо за правене, а от това по-хобаво няма. :)
Хм, има възможност да бъдеш жестоко разочарован. Може да се окаже, че колкото си по- напреднал, толкова повече неща за правене има. Иначе- каква полза от напредването?
Линк към коментар
Share on other sites

Пирамидата си е с върха нагоре, но въпреки, че основата и лежи върху земята, че и под, тя не се крепи на нея, а напротив, износва тежестта и. Затова, колкото по-нагоре се намираш, толкова по-малко са останалите камъни в равнината ти, а тежестта, която ти виси отдолу е по-голяма.

То и т.нар. "напредване" с това се измерва - с обема на работата, която вършиш. Колкото повече си се забравил в служба на Светлината, толкова по и светличко ти е...

Линк към коментар
Share on other sites

tomodashi

Eдинственият начин да си жив на този свят е ако преминеш на страната на злото.Англичаните са завладяли света,защото са знаели че всичко е готика,всичко е зло.Вампири,вещици,върколаци,чудовища,това е истинската същност на хората.Генетика,пари,власт,разврат,без пощада към слабите и глупавите.Всичко е зло.

1048051252330949643_s.PNG Томодаши маани ги тез караконджули бре, че станааме цела компания и ша Вииш ти к'во ш'ти са случи кат та згащим по късни доби нЕкОя нощ 11581037081981479218.GIF

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

Има тема ''защо участваш в този форум?''

Основно за да прочета нещо, но последно време дългите постове ме дразнят и ги отминавам, явно съм станал мързелив и в четенето

или пък е друга причината. Чудя се. :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

:blink:

:3d_075: Аз на кафе глеам на боб познаам леляяяя :rolleyes:
:rolleyes: Лельо, какъФ да бъде бобецът? Има бял, черен, кафяв, шарен, смядовски, добруджански, тракийски, родопски, ситен, едър- от зрелия бобец. От зеления съм чувал, че има жълт, зелен, веян, невеян, завеян. Има още варен, несварен, в гювече, в тавата, в тенджерата, на салата. Поне тези видове знам.

Питам, за да знам от кой бобец ти са по-силни виденията лельо. За да ти е по-ясна "картинката " лельо. Аз щото получавам по-силни "видения" от варения бобец. И после съм няколко дни в несвяст от "ангелите" носещи "виденията" :3d_073: . И по тази причина предпочитам друг да ми "гледа".

:blink: Аз от толкоз гЛиЕдАнИе това не съм го сКиВаЛа, май съм нещо недоскив вече (професионално заболяване). :hmmmmm: Ми аз съм скромна по принцип, но на к'в каеш на такъв ша ти погледна леля, ай ни са кахъри.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...