Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Разговорки


Донка

Recommended Posts

Eхаааа виж как хубаво си се разбираме :angel::thumbsup2: . От това което си написал също много много ми хареса т.е. намери отзвук у мен и това:

"...защото истинския боец е победител още при да влезе в боя и независимо от развоя на самата битка. Понякога и поражение е победа!" Амин.

:3d_039::3d_047::3d_015:

Така е разбирам те и реакцията ти е съвсем нормална. Не ти се сърдя. :)

Относно обаче победата или поражението.. ами с оглед на ситуацията и играта, боецът знае кога да победи и кога да бъде победен. :)

В случая боецът свирши това заради което писа - за материята, за мразенето на себето и отричането и пренебрежението, за отхвърлянето на живота, за липсата на любов към себе си и пр. все важни и истински неща.

На който му е дошло времето ще ги разбере. :) А на който не му е дошло ще продължава играта, ама неосъзнато.

Писал съм само истински неща и всеки който е почувствал болка е добре да направи анализ сам със себе си.

:king:

Не съм писал за да поругая, унижа или да наряня някой, а да го плясна може би за освежаване, за събуждане от сън, пък ако ръката ми му се вижда тежка.. то е защото има навярно главоболие или сънува кошмари. :)

Ники аз почти да не кажа въобще не съм чела това което сте си писали. Уважавам познанията на всички ви, но още повече благоговея пред Божественото във всеки един единственото което не ми допада е начинът/ подхода, но и аз имам на какво да се уча т.е. всички ние се учим и това няма край. Въпросът е да не тъпчем на едно място защото с познанията които всички имат се подхожда от гледна точка на Духът на Любовта и смирението представяш ли си какви невероятни чудеса, приказни могат да се сътворят!?! Както и да е. На мен например не ми харесва и ме предизвиква това: "Писал съм само истински неща и всеки който е почувствал болка е добре да направи анализ сам със себе си.

:king:

Не съм писал за да поругая, унижа или да наряня някой, а да го плясна може би за освежаване, за събуждане от сън, пък ако ръката ми му се вижда тежка.. то е защото има навярно главоболие или сънува кошмари. :) " Доста нагло ми звучи признавам, както и аз може да съм звучала по същия начин на много хора и така става цяла верига и няма отцикляне... Съвсем спокойно можеше да продължа "играта" да премигна с очички и да кажа - "Но нали се съгласих с теб, какъв е проблема icon9.gif!? Но не е въпроса в това. След толкова много време тук във форумите щеше да бъде прекрасно ако отношенията бяха претърпяли някакво развитие в положителна насока и подхода ни един към друг е малко по различен т.е. основаващ се на взаимното уважение и зачитане на другите, но както и да е. Нека спрем до тук. А по темата ще поздравя специално Багира с :

"14 И словото стана плът и пребиваваше между нас; и видяхме славата Му, слава като на Единородния от Отца, пълно с благодат и истина. space.gif"

Йоан 1 глава

Да, без да прочете нещата човек, и без да вникне в дълбочина, нагло му звучи. Така е. :) Не ти се сърдя, нито имам за цел да ти образувам мнение за мен, още повече, че вече си си изградила предварително.

Въпросът е вътре в човека нещата да са о.к., но ако не са значи е добре да опитва от думите на този, или на онзи стига да им има доверие. :)

Ако липсва доверие, то е важно същия да анализира защо. На постигналия му е все едно, приятелко, дали някой ще му има доверие или не. Светлината си тече и Слънцето не се натъжава от това дили има плажуващи или плажовате са пусти. То си грее.

На някои Слънчо пречи. Слагат очила, избягват го. Дигат чадъри, тенти. Други въобще не излизат денем. Обичат ноща и тъмнината. Хора всякакви. Слънцето обаче си грее без да бъде засегнато от подобни отнешения. Някой хора даже мразят Слънцето. Живота и Света е Шарен, пък и Слънца всякакви - едни светят в Червена Светлина (Синове Божи, носещи конфликти, войни), други са оранжави (Синове будещи страст или пък въздържание), трети предпочитат жълтия цвят (Синове даряващи мъдрост), четвърди бият на зелено (Синове пращащи Любов сърдечна), пети са сини (Синове изразяващи Истината), шести светят с индигови цветове (Синове Творци, Господари), седми светят във Виолетово (Синове носещи Мир и Благодат) и пр.

Така че човек сам си избира Слънцето, което да го топли, ако му липсва вътрешната светлина сам да бъде такова Слънце. Слънцата имат задача да правят така, че топлещите се сами да се превръщат в Слънца.

Механизми за това разнообразни и безчет. Методи колкото щеш. Тук пак си има ръзнообразие.

:)

Линк към коментар
Share on other sites

Ники позволих си да се "закача" въпреки, че доста премислях дали да го сторя признавам, правя го заради теб, заради душата ти и заради изстрадания си опит. Знам, че след това ще ми изприказваш 330 приказки и т.н...Приеми го като споделяне и не ми казвай нищо, на никой не дължиш обяснение не ти застрашавам нито знанията нито репутацията тук във форума и т.н.... Искам да ти кажа, че приличаш (не външно а и не те познавам лично въпреки че видях снимката ти) на един човек който много обичах и продължавам да обичам въпреки, че е в невидимия свят вече. Той беше...както и да е. Въпреки всичко което притежаваше най- близките му избягаха от него не заради нещо друго, не защото не го почитаха и не го обичаха, а защото ги мачкаше въпреки че ги обичаше безкрайно...Умря като самотник. Не ти го казвам сега защото ти пожелавам подобно нещо пък и самотата когато човек се уедини и нещо безценно, но се надявам че ще разбереш посланието ми т.е. ще го усетиш. Дано да чуеш това което не мога да изкажа. Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

Ники позволих си да се "закача" въпреки, че доста премислях дали да го сторя признавам, правя го заради теб, заради душата ти и заради изстрадания си опит. Знам, че след това ще ми изприказваш 330 приказки и т.н...Приеми го като споделяне и не ми казвай нищо, на никой не дължиш обяснение не ти застрашавам нито знанията нито репутацията тук във форума и т.н.... Искам да ти кажа, че приличаш (не външно а и не те познавам лично въпреки че видях снимката ти) на един човек който много обичах и продължавам да обичам въпреки, че е в невидимия свят вече. Той беше...както и да е. Въпреки всичко което притежаваше най- близките му избягаха от него не заради нещо друго, не защото не го почитаха и не го обичаха, а защото ги мачкаше въпреки че ги обичаше безкрайно...Умря като самотник. Не ти го казвам сега защото ти пожелавам подобно нещо пък и самотата когато човек се уедини и нещо безценно, но се надявам че ще разбереш посланието ми т.е. ще го усетиш. Дано да чуеш това което не мога да изкажа. Поздрави!

Ако става въпрос за репутация щях да я поддържам всекидневно. :) Видно в този форум не пиша често, за да изграждам и поддържам репутация и причината е... не ме интересуват подобни нещица. Човек, след като намери себе си - най малки проблем му е репутацията.

:)

"Закачването" - е ти сама знаеш защо и не е нужно да пиша нещо за него.

Така е, когато човек разбере, че няма нищо друго освен Него в Битието е самотно, но има нещо над това ниво, а има и още едно над второто. Но достатъчно излязохме от темата...

Хубаво е човек да има очи и за вътрешното, не само за външното, не че вътрешното не се проектира вън, в тялото, като форми и пр. но за да се направи вътрешен анализ, чрез външното си е необходимо Познание.

Снимката всъщност е много готина.

А и не се притеснявай за смъртта, толкоз. :D Аз съм и нея!

Ето нещо готино:

">
" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350">

Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

+

Ами...може да опитам да разкажа за пътя на Светлината...

...след което била сътворена материалната част от Душата- тялото, наречено "земя", която в началото била пуста и безвидна, или- неорганизирано Желание за наслаждение...

Няма да задълбавам в тази посока... :3d_059:

Как да събудим светлината ли? Вземаме едно парче стомана с кубична форма- примерно 20/20/20см- едно стоманено "паве"...

... на химика това му стига...но Ал(Химикът) не би спрял до тук...Той си е наумил, че от желязото може да получи малко сребро, малко злато, малко платина, и за десерт- философски камък...с който все още няма идея какво да прави- но не е лесно да си окултно обременен... :3d_135:

Та, отговорът на въпроса "кое може да събуди светлината?" е: звукът...Също както при спящия человек- кресни му в ухото, и ще го събудиш...Но, дали ще ти каже "добро утро" или ще ти фрасне един прав в 10-ката, стреснат и събуден точно на най-интересната част от съня, действайки инстинктивно в просъница, когато съзнанието и разума са все още по бели гащи, в човека се проявява инстинктивната природа- :3d_092:

Това е. Другото е въпрос на окултна хамалогия- ОХ за по-кратко...Окултния Хамалин- :3d_065:

А главния подбудител на Светлината в нас е самата Светлина, която Йоан описва в началото на евангелския си блог :):3d_167:

Кристияне, имам една молба бе човек. Като внасяш Светлина, имай малко жал към нас хората със слаби сърца. Ще почина от смях начи. Да не говорим че хич не ми се пишеше и голям зор видях да търся на работа кирилица и кирилизатори в нета. Hедей моля ти се, ще ме уволнят. Пускай по-помалкo светлината (крушката), че не ни понасят тия дози навендъж, ще получим шок. :D

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

Не очаквах, че ще използваш паве за описание, но останалото е каквото и аз, само с малко по-други думички, бих споделил като възглед по въпроса.

Дай да се позамеряме с философски камъни, може и да им открием приложението. И ние сме алкибици.

Че нали това правим: "Казана дума- хвърлен камък" :D ...ама не съм добър в поговорките и често ги обърквам, и не съм сигурен дали тази беше точно така или пък не беше "хвърлен камък- планина повдига", "казана дума- слепи ги ражда"...както и да е...

Хубаво е, че сте Ал кибици...Ал(Химикът) си има "сговорна дружина" обаче: Ал Джигит, Ал Джедай и Ал Фитил- а тези тримата са се амбицирали да драснат клечката на вавилонсакта кула- те са радикални фенове на теорията за големия взрив...и честно казано, голямото БУУУМ им апокалипсва... :rolleyes::D

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

Ама моля ти се, усмири ги. Не виждаш ли, че някои мислят вавилонската кула за фар?! Не можеш да ги оставиш без отправност в морето.

Мога, и още как...

0660519a0c0c1636de1bc35f0e25b91f.gif

097116ef1b6252cc7ca63d48836ed393.gif87e0156a94705012f409a083618740bb.gif

Отговорност поемат: Ал(Химикът), Ал Джигит, Ал Джедай и Ал Фитил

Адвертайзинг: Билетите за ВИП местата на фамилията АЛ Кибик свършиха...

Редактирано от Кристиян
Линк към коментар
Share on other sites

Ама моля ти се, усмири ги. Не виждаш ли, че някои мислят вавилонската кула за фар?! Не можеш да ги оставиш без отправност в морето.

Мога, и още как...

0660519a0c0c1636de1bc35f0e25b91f.gif

097116ef1b6252cc7ca63d48836ed393.gif87e0156a94705012f409a083618740bb.gif

Отговорност поемат: Ал(Химикът), Ал Джигит, Ал Джедай и Ал Фитил

Адвертайзинг: Билетите за ВИП местата на фамилията АЛ Кибик свършиха...

хехе, ами щото съм мръсник и тайно ги искупих :D е разбира се кихнах порядъчен рушвет, на който требва, но пък сега ще ги продавям на черно... ммм .. както подобава за десятък!

:D

А и смятам да организирам въпросните ощетени в покупка на билети за поклоници на Ел`моабет или познат в други съседни страни като Ел`конушма, щото те киБи-ците са си по начало уж монотеисти... , но дефакто...:D

Нека да не се сърдят де, щото материята си е така или иначе чарна работа за тех... :ph34r:

Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

"Устните на Мъдростта за затворени, освен за ушите на Разбирането." А Разбирането става в Мълчание. И Мъдростта е Мълчание. Пожелавам ни повече да мълчим... Тогава ще чуем словата на Незнайния Бог...

И това - беше пак - суета...

Аха... суета е. Само мъничка поправчица: Незнайният Бог това е суетата. Знайният Бог не е суета, а Истина - защото Го знаеш от къде идва и накъде отива. Напротив Устните на Мъдростта са отворени, но за който има Уши. Да, Разбирането става в Мълчание обаче. Ми да помълчим тогава и да помислим... ако може и ви е приятно да мислите разбира се. Пък дано съм успял да го кажа без суета!?

Линк към коментар
Share on other sites

Къде е средата между мълчанието и суетата? Каква е идеята на тази тема? Може би да говориш без да мислиш?

Редактирано от petarstankov
Линк към коментар
Share on other sites

Това, което виждаш тук, е било изговаряно в други теми, които са имали по-съществени идеи, но сигурно е счетено за нещо подобно на твоето "да говориш без да мислиш" и е телепортирано тук.

В смисъл такъв, че май малко по-други въпроси трябва да зададеш и на малко по-компетентни звена в йерархията...

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте приятели :)

Отдавна се опитвахме да измислим как да ограничим спама в темите, но в същото време да оставим всеки свободен да публикува личните си разговори.

В тази тема ще прехвърляме всички постове, чието съдържание не отговаря на обсъжданата тема.

Ако ви се прииска понякога понякога просто да си почешете езиците без да спамите - мястото е тук!

Разбира се, правилата на форума, важат и за тази тема - моля, прочетете ги още веднъж внимателно преди да хвърлите нещо "весело" тук.

:3d_146::3d_046:

Линк към коментар
Share on other sites

Багира -

Eто какво става, ако човек се вторачи много в различията...

"Католиците си имат един Бог, мюсюлманите — друг, юдеите — трети, лютераните — четвърти, православните — пети. И там колко общо сте?

Игор, 4 клас"

из великолепната "Деца пишат писма до Бог" , за която четох в електронно списание Маргарита

Мнение #21

Багира, благодаря :3d_041::3d_044: .

За първи път ни се чете част от тях на една лекция в София и всички бяхме мноооооого възхитени :) . С твое позволение ще си ги преместя в блога защото съм решила там да си слагам такива ценни бисерчета :) . Поздрави!

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

Добре де Fut не мога да разбера защо казваме все Бог,а не Богиня. :3d_168:

Защо смятаме че Бог е старец,а не че Бог е дете?

Нали Бог е най-красивото и най-чистото нещо на света.

Бог не е мъж.Мъжът е силата,а Бог е преди всичко любовтта.

Линк към коментар
Share on other sites

Казваме Бог, тоест в мъжки род, защото живеем кажи речи в мъжки свят, ерата на патриархата, която е започнала преди 6-7 хил. години, преди това е имало матриархат.Наложил се е начина за говорене за Бог в мъжки род.

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

Прочетох нещо току-що. Тиха музика от друг духовен форум. Цитирам го. А модераторите, ако преценят, могат да го изтрият.

"Благодаря ти, майчице, че ни напомняш наистина важните неща.

Исках да добавя още... Гурудев казва: Най-важното е да обичаш.

И става дума не само за чувството ЛЮБОВ, но както казва Садху Махарадж, любовта при нас е В ДЕЙСТВИЕ!

А както Гурудев казва: любов = служене.

Той казва и: любов = болка, но това е друга тема...

Понякога сутрин се събуждаш - празен и пуст. Като че не виждаш причина да станеш от леглото и да започнеш някак и този ден... Понякога вечер е толкова безнадеждно, че не ти се вярва, че ще се съмне пак.. и пак....

Но това се случва единствено, когато виждаш само себе си. Веднага щом се сетиш, че съществуват и други хора и че много от тях може би имат нужда от теб, откриваш смисъл във всичко.

Затова - да, най-важното е да обичаш! Най-важното - това са връзките, отношенията между съществата. Това превръща света от студената и пуста сцена на моноспектакъла на твоя личен "духовен" път - в топъл, дишащ, жив, разтреперан свят от струни на чувства, в който да, може би наистина любов = болка...... Но има толкова много неща, които можеш да направиш за тези около теб и дори за онези, които са далече от теб... Най-малкото нещо са няколко топли и нежни думи....

Любовта е даване, не искане. Дано никога не забравяме това.

И накрая искам да направя един обратен завой отново към любовта-чувство. Защото колкото да се опитваме да служим, нищичко почти от любовта няма да успеем да изразим. И макар да приема формата на изявената добрина, любовта е много повече, много повече, неуловима и далеч отвъд всичко в този свят. И ако се чувстваме, че отново нищичко не сме успели да изразим от своята любов, че не сме успели да я приложим на дело нито към децата си, нито към любимите хора около нас, нито в служенето си към Бога, нека се надяваме, че те въпреки всичко я чувстват и да не забравяме все пак какво казва Той: "Те са Ми толкова скъпи не заради познанието си, не дори и заради служенето си, а защото Ме обичат".

Любовта в крайна сметка е чувство. Не просто струна, тя е цялата цитра на душата. Песента й е неуловима, неприложима, непрактична.... но носи най-голямата радост и сладост за всички, които някога са я чули...

Най-важното е да обичаш...."

Линк към коментар
Share on other sites

Добре де Fut не мога да разбера защо казваме все Бог,а не Богиня. :3d_168:

Защо смятаме че Бог е старец,а не че Бог е дете?

Нали Бог е най-красивото и най-чистото нещо на света.

Бог не е мъж.Мъжът е силата,а Бог е преди всичко любовтта.

ЩЕ ТИ ОТГОВОРЯ САМО АКО И ТИ МИ ОТГОВОРИШ НА ВЪПРОСА: ДОБРЕ ТОМОДАШИ, ЗАЩО Е НУЖНО ВИНАГИ ДА РЕВЕШ? :huh:

Линк към коментар
Share on other sites

ЩЕ ТИ ОТГОВОРЯ САМО АКО И ТИ МИ ОТГОВОРИШ НА ВЪПРОСА: ДОБРЕ ТОМОДАШИ, ЗАЩО Е НУЖНО ВИНАГИ ДА РЕВЕШ?

Защото се чувствам като дете на което другите хора са му взели играчките. :3d_013:

И няма с какво да си играя,няма как да се развивам защото хората са ми взели играчките. :3d_168:

Я и ти седи по цял ден без цел и ти ще се разревеш. :3d_013:

Линк към коментар
Share on other sites

Защо смятаме че Бог е старец,а не че Бог е дете?

Нали Бог е най-красивото и най-чистото нещо на света.

Бог е преди всичко любовтта.

tomodashi,

сега те прочетох, а завчера си мислих и аз като теб, че достоен да се залови за ръката на мъдрец е дете.

Мъдростта е по-следна, а всяко дете все е за после от следното.

Линк към коментар
Share on other sites

Лелеееее :D Много е забавно да се чете тази тема. Намирам я за най-интересна от всичките - и най-просветляваща. Ффффърчат пера начи... майтап няма. :D

Линк към коментар
Share on other sites

Разбира се, правилата на форума, важат и за тази тема - моля, прочетете ги още веднъж внимателно преди да хвърлите нещо "весело" тук.
Линк към коментар
Share on other sites

ЩЕ ТИ ОТГОВОРЯ САМО АКО И ТИ МИ ОТГОВОРИШ НА ВЪПРОСА: ДОБРЕ ТОМОДАШИ, ЗАЩО Е НУЖНО ВИНАГИ ДА РЕВЕШ?

Защото се чувствам като дете на което другите хора са му взели играчките. :3d_013:

И няма с какво да си играя,няма как да се развивам защото хората са ми взели играчките. :3d_168:

Я и ти седи по цял ден без цел и ти ще се разревеш. :3d_013:

Обещанието си е обещание :feel happy: .

Имало едно време, в древността, по времето на Атлантида, една приказно-вълшебна, Божествена царкиня. Тя сключила свещен съюз с един от тамошните царе (Велик посветен) и от тази свята и пречиста връзка се родил Хермес Трисмегист, един от най-големите мъдреци, посещавали някога Земята. Оттогава (казва преданието) Любовта има вечно влечение към Мъдростта и тя насочвала душите, които търсят Истината и които имат правилен подход към нея (Мъдростта). За неразумните души тази богиня се превръщала във Фата Моргана, т.е. във фатална любов или поне така е според преданието, което по спомен ти препредавам. :)

http://vbox7.com/play:ee354a13

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...