Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Случайности, съвпадения, поличби


Recommended Posts

Пожарникари, полицаи и лекари наобиколиха сградата

20120601.kdoypmzecp.jpg

Земните недра под България започнаха да се упокояват, но това явно не е достатъчно за спокойствието на гражданите. Седмица след последния по-сериозен трус София усети първото съществено поражение.

Около 15 часа днес се е срутила част от къща на пъпа на София - на улица "Гургулят" между булевардите "Патриарх Евтимий" и "Васил Левски". Свидетел на случилото се съобщи пред БЛИЦ, че в момента около сградата има полицаи, пожарникари и лекари. По информация на БЛИЦ в къщата има човек.

blitz.bg

Дано да няма човешки жертви!

4d4b894d62cfe78c42127b07f66e56b9_552x347.jpg

http://www.standartn...iya-151500.html

Потвърдено: В рухналата сграда е имало човек!

Клошар оцеля след инцидента на пъпа на София

Информацията на БЛИЦ, че в рухналата в центъра на София двуетажна къща е имало човек, бе потвърдена. Току-що колегите от "Булфото" съобщиха, че са забелязали от руините на сградата да излиза клошар, който на пръв поглед е жив и здрав.

Както БЛИЦ съобщи първи, разположената на улиците "6-и септември" и "Гургулят" - в района между булевардите "Патриарх Евтимий" и "Васил Левски", къща се срути около 15 часа днес. Очевидци разказаха, че малко преди инцидента са забелязали в сградата да влиза човек.

На място веднага пристигнаха екипи на полицията, пожарната и Спешна помощ. След като прегледът установи, че клошарят е жив и здрав, полицаите му прочетоха конско и го пуснаха да си върви.

По първоначални данни къщата е паметник на културата. От години насам обаче тя е изоставена и от доста време представлява опасност за гражданите. Въпреки че днес не е имало трусове, срутването със сигурност е повлияно от двете силни земетресения, усетени в София орез втората пловина на месец май, коментират съседи. Според тях от края на миналата седмица се е чувало скърцане във вечерните часове, когато в района било по-тихо от обичайното.

blitz.bg

Пиян в сграда-убиец изправи София на нокти

Патриарх Евтимий е "последният български цар", защото царят бяга от Търново, когато идват турците, а Евтимий остава.

...........

Наскоро последвало избиването на 110 столични първенци, събрани с измама от врага в една от градските църкви. Тогава патриархът, като истински бранител, смело изобличил лукавия управник, който не щади своите нови поданици и не уважава своята собствена дума. Заради тази му смелост завоевателят го осъдил на смърт чрез посичане при Лобната скала в Търново. Обаче става чудо, толкова необходимо като психологическа поддръжка както за патриарха, комуто предстои още да страда в продължение на останалия си живот, така и за нещастния народ, който в многовековното си робство не трябва да губи упованието си в божествения промисъл: в момента на убийственото замахване, ръцете на палача са вцепенили и мечът паднал на земята.

............

http://www.pravoslav...arh_Evtimij.htm

Значи, патриархът дал на българите Дух, да останат християни 500 години под робство,а Васил Левски е апостолът на свободата. Къщата е между двата булеварда.

А на "6 септември" се празнува обединена България.

На 01.06 е денят на детето.

"Ако не станете като деца, не ще влезете в Царството Божие".

Ако къщата е периода на турското робство, тя символизира Духовното освобождение на българите.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 144
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest Христо

ворфакс :

Нека Христо си го каже: Баба му е в паралелна вселена и от там се е протегнала и е манипулирала лотарията, освен това е избрала да умре на датата на която след това ще бъде тегленето, за да намекне на внучката, че парите са от нея. Доста извратено решение на бабата, ако питате мен.
Не е моя бабата. Може тази баба да е внушила на внучката си да играе (та барем чрез нея види поне частично осъществяване на мечтата си). Внучката е играла (на датата, на която бабата е избрала да и внуши да направи заявка за участие), възможно е бабата да е нагласила така, че внучката да я изберат. Относно спечелената сума - фактът, че момичето е мислило за тези 10 000 лева, може да е допринесъл тя да си тръгне с толкова. Възможно е по време на играта, бабата да е била в тялото на момичето, за да усети емоцията от играенето. :lol:
Линк към коментар
Share on other sites

ворфакс :

Нека Христо си го каже: Баба му е в паралелна вселена и от там се е протегнала и е манипулирала лотарията, освен това е избрала да умре на датата на която след това ще бъде тегленето, за да намекне на внучката, че парите са от нея. Доста извратено решение на бабата, ако питате мен.
Не е моя бабата. Може тази баба да е внушила на внучката си да играе (та барем чрез нея види поне частично осъществяване на мечтата си). Внучката е играла (на датата, на която бабата е избрала да и внуши да направи заявка за участие), възможно е бабата да е нагласила така, че внучката да я изберат. Относно спечелената сума - фактът, че момичето е мислило за тези 10 000 лева, може да е допринесъл тя да си тръгне с толкова. Възможно е по време на играта, бабата да е била в тялото на момичето, за да усети емоцията от играенето. :lol:

Чакай значи да допълня. Бабата:

1. Контактува с хора от този свят, докато е мъртва.

2. Внушила е (приживе май) на внучката да играе на датата на която ще умре (ли беше), от което заключваме, че първо е знаела кога ще умре и второ, че докато е мъртва ще може да манипулира лотария и двете съвпадения да подскажат на внучката намесата на бабката.

3. Под "бабата да е нагласила така, че внучката да я изберат" не съм сигурен какъв е метода на избор, но вероятно се налагат малко телепатични внушения от дистанция, компютърни умения и там какъвто е механизма още.

4. Тук бабата вече е като в Терминатор 7 и нищо не може да спре. След като е направила де що може на този свят, остана и да дойде, да извади душата на внучката, да влезе вместо нея и т.н.

На печелившите честито!

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо

1. Контактува с хора от този свят, докато е мъртва.
Не знам, възможно е.

2. Внушила е (приживе май) на внучката да играе на датата на която ще умре (ли беше), от което заключваме, че първо е знаела кога ще умре и второ, че докато е мъртва ще може да манипулира лотария и двете съвпадения да подскажат на внучката намесата на бабката.
Не приживе, а приМъртве. Не е знаела кога ще умре (поне на нивото на логическия ум), току виж е въздействала върху играта, за да изберат унуката и.

Хмм, може да е замесено някакво друго безплътно същество, а не покойната бабушка. Може момичето просто да е доловила желанието на баба си, то да я е докоснало ( без бабата да взима участие), може да става дума за съвпадение което съдбата е използвала като инструмент за пробуждането на душата на внучката (пробуждане, което може и да е свързано и с укрепването във вярата в други реалности).

Линк към коментар
Share on other sites

Преди време с малката Маринка ( тя беше на 6 годинки) си играхме на една игра. Аз бях "нейната баба", и й говорех : "Как си, бабе? Какво правиш? Баба дойде да се сбогува с тебе. Дойде време да си ходи...", и така нежни думи, и от време на време по някоя сълза.

По-късно разбрах, че баба й по това време е изпаднала в кома. Иначе дъщеря й беше много притеснена, изобщо цялото семейство. Там имаше книга на Учителя, и аз вътрешно се помолих, и попитах какво ще стане, и след това отворих на случаен принцип. Падна се как майка лежи на смъртния си одър, казва последните думи на дъщеря си и след това умира...

Тогава майката на Маринка набързо си събра багажа и право на България.

Малко по-късно излезе една щастлива новина. Не било рак а кучешка тения. И аз си помислих "дано да съм сгрешил". Но Любка прекара последните няколко дни с майка си.

И така , сгрешил съм но пред казаното от Учителя.

Иначе когато вуйчо ми почина, дайде и беше недоволен, огорчен. "Пари, пари... Сърцето ли искате да ми вземете?". Изживяването не беше нежно и приятно като с бабата на Маринка.

Преди няколко месеца чувствах се зле, напрегнат , подтиснат. И около мене имах един приятел, обличахме се да си тръгваме от работа. "О, Божичко...", чак се изтръгна от мене. Не разбирах какво става.

Дойде Боби на другия ден, и ми разправя "Нашите не искали да ме притесняват. Вчера баба ми починала.."

И аз: "Около 5:00 часа ли?"

"Ще попитам". И после "точно тогава..."

И аз го питам:"А тя щастлива жена ли беше?"

"Ами, не. Даже наскоро братовчет ми я беше пребил.. Счупил й крака. Смятам да го накажа като се прибера..."

И казах му, че според мен, баба му е дошла да се раздели с него.

После един библейски тълковател ме обвини, че съм "викач на мъртвите", и съм презрен от Бога заради това. А той самия нямаше такива изживявания.

Аз му казах, че не ги викам, те сами си идват, когато Господ ги изпрати да ми кажат нещо. Обясних му и защо:

"Преди време, държах ръката на човек, който умираше. Аз вече се бях обадил за линейка. Но вътрешно във мене битуваше желанието да съм като Христос. Да го спася и възкреся както е направил с Лазаря. И започнах да се моля с "Отче наш". А Гришата започна да избистря поглед и набираше сили, и се повдигаше държейки се за ръката ми. Тогава изведнъж се усетих и изрекох "Господи, да бъде волята Ти". И Гришата умря...

И обясних, че аз не съм спасител. Тука съм за да извърша на Господа Волята... Всъщност, и Христос това е правел.

Редактирано от mecholari
Линк към коментар
Share on other sites

Kогато вуйчо ми беше в болницата, и майка ми се беше много притеснила за него. И аз седях си на компютъра, а тя дойде и "Как мислиш, вуйчо ти ще се оправи ли?". . Замълчах и й казах "Има неща, които са неизбежни и необходимо е да се приемат..." А тя не можа да го понесе и "изви". А може би, това беше нейния начин.

Баба ми, беше болна от диабет. И затова, минах през аптеката и й купих един шоколад. Тя лежеше на леглото а подпийналите ми роднини я закачаха Така и не разбраха как се разделихме.

След време майка ми я беше сънувала на двора на село, отива в къщата на вуйчо ми (този, където още си е жив). И майка ми викала по нея "Майко, майко..." А тя не се обърнала.

На другия ден вуйчо ми споделил "Бе, вчера сънувах майка. И чувах гласа ти "Майко, майко...", а майка каза да не викаш, дошла е мене да ме види..."

Казвам го това във връзка с мъртвите, случайностите, съвпаденията, спасителите, човешката воля и Божията Воля.

Линк към коментар
Share on other sites

Местя си нещо, което е по темата:

Съдбата не ни учи. Живота ни учи. Съвпаденията не са уроци. Случайностите не са божа вест. Когато предположа, че една монета ще падне на ези и това се случи, това не ме прави пророк, нито проводник на сили от отвъдното, нито инструмент да наказвам, поучавам или нещо такова останалите.

Линк към коментар
Share on other sites

1. Контактува с хора от този свят, докато е мъртва.
Не знам, възможно е.

Откога стана възможно? Нека аз да ти отговоря. Тези и много други митове станаха възможни, когато хората проядоха разни гъбки, напушеха се с разни треви и си инжектираха разни химикали. Скандинавската митология е създадена от хора видяли ефекта върху елените от малките червени гъбки, които похапвали. Ако ги питаш тях, дали наистина са летяли, напускали тялото си, срещали божества, получили прозрения, то те ще ти се зекълнат, че всичко това е реалност и самата истина. Онова, което ще пропуснат е да ти обяснят е, че това са описаните странични ефекти на наркотиците, които са приели.

Хмм, може да е замесено някакво друго безплътно същество, а не покойната бабушка.

А може това да са пълни глупости.

Линк към коментар
Share on other sites

Местя си нещо, което е по темата:

Съдбата не ни учи. Живота ни учи. Съвпаденията не са уроци. Случайностите не са божа вест. Когато предположа, че една монета ще падне на ези и това се случи, това не ме прави пророк, нито проводник на сили от отвъдното, нито инструмент да наказвам, поучавам или нещо такова останалите.

Хората наричат нещата с различни имена - ти каква разлика виждаш между "Животът ни учи." и "Съдбата ни учи.". В крайна сметка съдбата е това, което ни се случва в живота ... А какво би си помислил, ако някой не един път и не два пъти, ами непрекъснато познава (знае) какво се е паднало ези или тура? Случайност? Съвпадение?

Линк към коментар
Share on other sites

Хората наричат нещата с различни имена - ти каква разлика виждаш между "Животът ни учи." и "Съдбата ни учи.". В крайна сметка съдбата е това, което ни се случва в живота ... А какво би си помислил, ако някой не един път и не два пъти, ами непрекъснато познава (знае) какво се е паднало ези или тура? Случайност? Съвпадение?

Съдба ми звучи като предопределеност, като присъда, като сценарий, който трябва да следваш. А живота е низ от възможности, предоставящ ни безброй възможни сюжети.

Статистически няма пречка някой да познае един милион пъти подред дали ще се падне ези или тура.

Линк към коментар
Share on other sites

Хм, що така се съмнявам, че са много сюжетите, да не говорим пък за безброй.

----------------------------------------

Теоретично - да, но аз бих се замислила.

Линк към коментар
Share on other sites

Ами дефинирай бульона и инжектирането на мисли. Бульона не се прави от мисли, нито се инжектира.

интересен буквализъм проявяваш за форум, който се основава на невидими правила :)

Има много случайности, неслучайности, поличби, но те имат смисъл, само ако участникът/ наблюдател може да ги види, а в противен случай губят смисъл. Друг въпрос е, че в последно време се нароиха много менте "декодери".

Редактирано от Вятър*
Линк към коментар
Share on other sites

Доста хора заявяват в публичното пространство, че биха могли да разпознаят неслучайността, подадена под формата на знак/поличба и същите твърдят, че биха могли да разшифроват съобщението за даден получател/държава/народ и т.н. Често се случва да изискват заплащане за отгатването на смисъла ;) Още по- често тълкуванията на тази сериозна бизнес група нямат много общо със смисъла на посланията ( ако въобще е имало такива).

Но има и по- опасна група на "безплатните спасители", които щедро ни натрапват грешни изводи:)

Ако едно послание се появи и бива разпознато като такова, то съвсем не е задължително да е възможно да съзрем и съдържанието на въпросното "съобщение". Но всеки от нас има таланта да съедини посланието със смисъла.

Редактирано от Вятър*
Линк към коментар
Share on other sites

Аз имам най-хубавото, най-доброто желание и най-великия

стремеж да свържа всинца ви с Цялото, с Бога!

Това е най-хубавото, което искам да ви дам.

Аз не искам да ви уча как трябва да се обичате един друг. На

това могат да ви научат и други.

Аз искам да ви посоча пътя, начина как да направите връзка с

Първичната причина на нещата в Божествения свят – с Цялото!

Учителя

Хората, които нe са свързани съзнателно с Духът , нямат критерии за Истината. Защото, когато някой вдъхновено запее за Майка си, сърцето ти трепва „Ей, това е сестра ми...“.

Редактирано от mecholari
Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо

ворфакс във връзка с това от кога е възможно "умрели" да правят внушения на живи :

Откога стана възможно? Нека аз да ти отговоря. Тези и много други митове станаха възможни, когато хората проядоха разни гъбки, напушеха се с
Сигурно е възможно, откакто е възможно веществата да преминават в различни състояния.
Линк към коментар
Share on other sites

През болката и страданието се раждат нежните Слова.

Eвангелие от Йоан 19 глава

25 А при кръста на Исуса стояха майка Му, и сестрата на майка Му, Мария Клеопова и Мария Магдалина.

26 А Исус, като видя майка Си и ученика, когото обичаше, който стоеше близо, каза на майка Си: Жено, ето син ти!

27 После каза на ученика: Ето майка ти! И от онзи час ученикът я прибра у дома си.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Вчера дочух от стаята на родителите ми мъжки глас от някакъв филм (нямах си и на идея кой е филмът и за какво става дума в него). Мъжът говореше с някаква жена. Аз започнах да римувам някои от репликите му (за една се сдържах, щото щеше да се получи нецензурно

:lol:

). В стихоплетствата ми употребих думата "наркотрафикант", малко след това продължаващият да говори мъж, изрече думата "дрога"... Синхроничност.

Линк към коментар
Share on other sites

Ако съвпаденията в живота на един човек се увеличат, това какво означава ?

Че се е увеличила наблюдателността му, както и желанието да вникне в/разбере нещата, които го заобикалят.

Съвременните хора искаме/стараем се да изявим предимно своята собствена воля и мисъл, без да забелязваме какво точно става около нас (забелязал ли си колко хора възприемат нещата не каквито са, а каквито са им казали/обяснили, че са) и на практика оставаме затворени в собствения си умозрителен свят.

На прав път си :thumbsup1:

Линк към коментар
Share on other sites

Вчера сутринта без абсолютен повод сънувах мой познат, който не съм виждал от години и с който не съм говорел още по от отдавна. Били сме в една детска градина, после сме учили в едно даскало. Помня как въпросното момче ми каза преди доста време, че е фен на Италия и италианците са му втория по любимост отбор след българския. В съня не е ставало дума за футбол. Вчера вечерта Италия отстрани Германия от европейското. А аз бях прогнозирал, че Германия ще бие. Чак сега осъзнавам какво може да е значело сънуването на това момче...подсказка за довечершния мач.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...