Jump to content
Порталът към съзнателен живот

ВИРТУАЛНА клиника за лечение на болести


Guest НиколаДамянов

Recommended Posts

  • Отговори 103
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Силвия: :feel happy:

Никола - ами да беше уточнил каква идея имаш, човече - това, което описваш е просто чудесно! Чула ти се е молитвата, защото си бил в тежко състояние, а тогава се чува, защото забравяш всичко и се концентрираш с дух, душа, ум, сърце и тяло! При теб е проработило - имаш добра карма :) ! Факт е обаче, че въпреки универсалността на такова духовно - именн одуховн олечение, с помощта на вяра, висшите сили, светлите суъщества - някога не работи - зависи от молещия - както ти казваш - дали му се чува молитвата!

Забелязъл съм, е при мен се чува, ако вибрирам на високо ниво - ако съм се въздържал, ако съм постил, ако съм се смирил и дисциплинирал духа си. Тогава се чува - тогава целия ми живот става молитва - едно че аз самия реагирам различн она нещата, но и реално привличам друг развой на събитията. Не знам дали ме разбираш, но предполагам, че да.

И все пак - ако става дума именно за клиника - духовна, каквато описваш - мисля че по-добре би било тези чисти хора с мощна вяра, светлина и духовна сила да имат и познания по психотерапия и медицина. Тоест, клиника работеща духовно, психологически и медицински - всички аспекти, всички нива на съзнанието!

И все пак - мненията на Кристиян, колкото и да ти се струват крайни, имат основания предвид социалната обусловеност в която сме! Дори да не става дума за тарифи и такси, но може би: "каквото имате на сърце" е добър вариант за благодарност. Нали тези лечители ще бъдат затрупани от молби за помощ, действията им изискват време и влагане - а духовното и материалното не бива да бъдат разделяни и противопоставяни, а интегрирани!

Всичко е възможно!!!

Линк към коментар
Share on other sites

Духовни клиники - странно ми е това понятие. Духът боледува ли?

Както и странно звучи идеята за виртуално лечение на телесни болести.

Виж, интернет простора е чудесно място, според мен, зе лечение на душевно болни...

Линк към коментар
Share on other sites

Духовна в смисъл, че се лекува с неговата сила, светлина и обич. Дали и Той боледува - аз приемам, че да. Не вярвам в съвършенството на т.н. Бог - вярвам, че и Той се развива - но това е за друга тема!

Линк към коментар
Share on other sites

Така съм съгласна - духът като лечител.

Вярно, има една такава тема тук из Портала. Не зная дали Бог се развива, но ако питаш мен, доста се е :) ... поотвил.

Линк към коментар
Share on other sites

Духовна в смисъл, че се лекува с неговата сила, светлина и обич. Дали и Той боледува - аз приемам, че да. Не вярвам в съвършенството на т.н. Бог - вярвам, че и Той се развива - но това е за друга тема!

Здравей, Орлине, както и всички четящи!

"Не знаете ли, че сте храм Божи и Дух Божи живее във вас!?"

Духът само може да се прояви и да изгради материя - физическо тяло.

Святий Дух е друго. Да се Свети Името Му!

Духът има Битейна Еволюция във Вечност. След като я приключи се връща при Бога (Отца), който Го е дал.

"И Духът да се върне при Бога, който го е дал. И седемте му светила върху Него..."

Духът изгражда форма, пребивава в нея и трупа опитност.

И Духът и Душата са видими. Всяка енергия е видима, защото има вибрация и трепти, движи се, т.е. притежава форма. Просто формите са по-финни.

Святия Дух е видим, Христовия Дух е видим.

Всеки човек е Дух, Дух Божи. Всичко е Дух, всичко съществуващо, като форма, е Дух Божи.

Но не всеки човек "притежава" Душа. Душата е възможността за завръщане, Тя е "билет" към Дома, там от където съм излязал и поел път на инволюция.

Всичко е Дух, защото Бог е Всичко!

"Бог е Дух" (става въпрос за Бог Отец)

Менталното аурично тяло е Духът. То е видимо, но е най-финно. Менталното тяло е съзнанието, независимо дали е осъзнато съзнание или неосъзнато такова.

Съзнанието на човек се намира в главата му. От съзнанието тръгват всичките проблеми и болести, като дават отражение на по-плътните ни тела.

Краткия ми опит ме е убедил в следното: Най-доброто лечение е лечението на ума (събуждане и просветление). Само той е този, който засенчва сърцето.

Бъдете здрави, приятели!

:yinyang:

Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

Да, Ники! :3d_137:

Линк към коментар
Share on other sites

Възлюбил съм Истината, Орлине! Възлюбил съм Бога, нищо повече!

"За да получиш, трябва да дадеш." бг. филма - "Маргарит и Маргарита"

"Давайте и ще ви се даде." Библия, Нов Завет

"Даром получихте, даром дарявайте." Библия, Нов Завет

Всичко в човека е внос и нищо не е негово. Всичко е от Бога, спуснато от Небесата, всяка една мисъл дори.

Веднъж наблюдавах по телевизията една изключителна жена и красива бе картинката на спускащото се към нея Божествено, Висше Съзнание.

Когато се заслушваше във въпросите на зрителите, "водопада", идващ към нея, се свиваше и приемаше по-незначителни по широчина размери. Обратното се случваше, когато тя се замисляше и когато започваше да дава отговори на въпросите.

Имаше сливане. "Водопадът" се разширяваше при главата и на широшината на раменете и тя цялата потъваше в него.

"Отвори очите ми и ще гледам чудесата на твоя Закон." Библия

Човек има седем очи и е пълноценен едва когато прогледни и със седемте. (седемте чакри)

С най-голяма Любов, към вас, скъпи приятели!

"Мъдростта, която е отгоре,

първо е чиста, после - мирна,

приветлива, благопокорна, пълна

с милост и добри плодове,

безпристрастна и нелицемерна." Иаков 3:17

Линк към коментар
Share on other sites

Енергията е вечна,

материята е трайна,

тъкънта е частична,

разумът - относителен,

а съзнанието - съмнително.

...от такива субстанции, с такива характеристики сме сътворени. Как да ни е лесно?

...все пак -

С ъ з е р ц а в а й се, не бързай... и болежките ти първи ще се "уморят". Те просто - не са си "у дома".

Линк към коментар
Share on other sites

Енергията е вечна,

материята е трайна,

тъкънта е частична,

разумът - относителен,

а съзнанието - съмнително.

...от такива субстанции, с такива характеристики сме сътворени. Как да ни е лесно?

...все пак -

С ъ з е р ц а в а й се, не бързай... и болежките ти първи ще се "уморят". Те просто - не са си "у дома".

Парадоксът е че съмнителното управлява вечното :)

Май, малко се поотплеснахме от темата.

Линк към коментар
Share on other sites

Така е... виноват

... какво пък :feel happy:

Парадоксът е че съмнителното управлява вечното :)

Всяка нова крачка, крие риск. А парадоксите маркират границите на познанието /респективно неДОзнанието/ ни.

Редактирано от бяса
Линк към коментар
Share on other sites

Как се лекува душа?

И вяра ми остана, и любов имам, а не мога да открия пътя към себе си.

Киара, не съм специалист голям, но душата се лекува с Любов. Добре е да я имате вътре във Вас, но е наложително да дойде и отвън.

Страх, умора и обърканост - защо ги разделихте в три различни форума? Така е по-голям шансът да Ви чуят?

Отговор може и на лични съобщения.

:3d_046:

Линк към коментар
Share on other sites

Никола - ами да беше уточнил каква идея имаш, човече - това, което описваш е просто чудесно!

И все пак - ако става дума именно за клиника - духовна

Отдавна следя разговорите тук.Историята на Никола Дамянов е впечатляваща. Ако беше поставена в началото,щеше да спести доста думи и недоразумения.

А и темата трябва да се формулира иначе:

виртуален молитвен дом...? ...форум за измолване на здраве..?...чудесна идея!...Не я оставяйте да пропадне!

Още повече подобна ситуация вече е факт в поне един от форумите! Факт е и на много виртуални и реални места по света.

Така и темата за заплащането става излишна, поне за мен.

Самата полемика доказва, че лишени от петте сетива, а без тях и интуицията е слаба, хората по-трудно се разбират. Всеки прецежда сухото слово през призмата на някаква собствана опитност, неизвестна за другите ...и става разминаване. ...

Аз ,за себе си, ще ползвам положителните страни на виртуалното пространство, но ще съм нащрек за минусите.

Лека нощ и добро утро - по-мъдро от вечерта. :feel happy:

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Никола,

Малки перфорации, на специфични места в областта на антрално-пилорната зона и дванадесетопръстника, имат тенденция за спонтанно затваряне- където има "проблем" в перитонеалната кухина, има "голямо" и "малко" було- оментум, който се придвижва и "залепва" "дупката"- това обаче се случва когато перфорацията е точно на определени места, и ако не е много голяма. С по-прецизна диагностична апаратура и установяване на точната локализация, размер , и давност- а давността е отчетлива, защото началото- от опита си знаеш, че е все едно са те "наръгали с нож", така че има описани методи за консервативно лечение...дори в "Спешно отделение" имаше една серия, в която младият д-р Картър настоя за ненамеса, и си изпроси "конско от "старите кучета"...но, точно това беше и основния акцент- всеки пациент е уникален случай, и понякога, дори и с риск да ти теглят конско, че у нас дори и да те уволнят, може да защитиш тезата си, и да оставиш да речем човмека под наблюдение- щом е в болница и на легло,

и има тенденции за подобрение и без операция- нужно е да се използва всичко, за благото на пациента, и естественво- колкото по-щадящо е, толкова по-добре.

Аз не съм "старо куче", почти на 37г. съм, но в началото когато започнах да работя като хирург в малък град, имах цели три такива случая за кратък период от време...при липса на достатъчно добра апаратура за диагностика- въпрос на интуиция и умение да изчакваш. Да действаш или да не действаш- и двете могат да са както в полза, така и във вреда на пациента.

Така че, тук няма място за мистификация или категория "чудо"- но, кой каква поука може да си извади от подобна случка, до какви заключения да достигне и т.н., си зависи от самия човек.

Иначе казано- изводите всеки прави според чисто субективните мотиви на съзнанието си.

-------------

Понеже по-горле стана въпрос и за аура и душа, ще изложа и моето мнение:

Аура има всичко- и кутия с цигари има аура, и бутилка със сок има аура- но, това са все неодушевени предмети. Аура и Душа не са едно и също нещо. Аурата е феномен на отразена светлина- вземете едно СД, и си поиграйте с него и светлината от електрическа крушка- това е естеството на на аурата- човек има 7 основни СД-та, които се "въртят" и всяко има специфична информация, но "цвета" който отразяват е отражение на енергийното приемане/отдаване. Жизнената енергия- прана, ки, ци, чи, няма нищо общо със специфичната структура- Душа. Навсякъде, въ ввсяка форма има жизнена енергия, дори и трупът лишен от живот има аура, чиите цветове се променят спрямо степента на разлагане.

Сутраман- това е нишката, която свързва физическото тяло с Душата. Само тази нишка е видима в някои случаи.

Линк към коментар
Share on other sites

Когато Душата се проявява във физическото тяло, то процеса е видим аурично.

Душевното тяло е част от аурата.

Да всичко има аура, но всичко свети с различна по цвят и яркост светлина.

Едно умиращо тяло свети все по-слабо и по-слабо. Мъртвата форма, т.е. формата, която е напусната от Духа е с постоянно отслабваща аура.

Всяка материя е форма на проява на Духа и е нармално да притежава енергия. Без енергия няма форма.

Душата има общо с аурата и е видима. Всичко е проекция и изява във физическия свят.

Човек може ясно да различи човека, който е придобил Душа.

Най-вече по плодовете се познава. (ако липсва зрение)

Приятелю, Кристияне нали не забравяш Хермитическия принцип - Каквото горе, такова и долу!?

Микрокосмосът е еднакъв по порядък с макрокосмосът.

:thumbsup:

Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

:sorcerer: Здравей, Никола! Благодаря ти, че отвори тая тема и може би фактът, че не уточни още в началото каква ти е точно идеята, е също от полза - видяха се по-разнообразни мнения относно леченията - физически и душевни, оф- и онлайн... Дано да има някаква полза от тях; аз лично бих приветствал всяка една голряма или малка инициатива, която може да се приложи скоро на практика. може и да не е проличало за всеки, но аз не съм тук за разтуха, а защото се надявам, че можем да си бъдем взаимно полезни. Убеден съм, че можем, друг е въпросът, че за това е необходимо именно този вид мотивация да е на преден план. Не се получава с хора, които са тук само заради чата и разнообразието от впечатления. Не се получава и когато очакваме всички да ни адмирират и да се съгласят да реализират някоя идея точно така, както я виждаме самите ние. Но редица надявам се полезни начинания сме успявали с някои сътрудници и приятели да придвижим донякъде, като се съгласим само в най-принципните положения и решим и да работим, не само да си говорим за тях. Подробностите винаги са се нагласяли от само себе си, когато сме успявали в тази най-базисна настройка; когатоне сме успявали, нищо по-нататък не е прогресирало по-далече от хубавите идеи и приказки. Както от тук, така и от темата за семейството и вероятно от другаде - виждам, че малко си поразочарован от участниците тук; въпросът ми е - имал ли си други очаквания?! Аз признавам, отначало ги имах в повече, но след като за много месеци активно участие получих само 5-6 писма на лични, касаещи евентуално обдсъждане на конкретни практически стъпки... Наистина, колкото и да е свръхчовешко, най-добре е да нямаме предварителни очаквания, тогава няма и да се разочароваме. А и да си даваме сметка, че личният опит, колкото и в нашите си очи да е убедителен, не е вездесъщ; че казаното от другите може би по-скоро допълва, а не конфронтира нашата собствена позиция. По конкретния въпрос - не случайно тематиката тук на много пъти се отклоняваше от същността - явно е, че даже и да има колективен ресурс за придвижване на дело в тази посока, той е далеч от узряване. (Може пък да са посети някои семенца?!) Аз засега искам да изкажа благодарност на всички участвали, както и за техния принос извън тази тема и също извън нет-пространството, независимо дали този принос е главно в областите за лекуване приоритетно на тяло, ум или душа... :thumbsup1: Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

:sorcerer: Здравей, Никола! Благодаря ти, че отвори тая тема и може би фактът, че не уточни още в началото каква ти е точно идеята, е също от полза - видяха се по-разнообразни мнения относно леченията - физически и душевни, оф- и онлайн... Дано да има някаква полза от тях; аз лично бих приветствал всяка една голряма или малка инициатива, която може да се приложи скоро на практика. може и да не е проличало за всеки, но аз не съм тук за разтуха, а защото се надявам, че можем да си бъдем взаимно полезни. Убеден съм, че можем, друг е въпросът, че за това е необходимо именно този вид мотивация да е на преден план. Не се получава с хора, които са тук само заради чата и разнообразието от впечатления. Не се получава и когато очакваме всички да ни адмирират и да се съгласят да реализират някоя идея точно така, както я виждаме самите ние. Но редица надявам се полезни начинания сме успявали с някои сътрудници и приятели да придвижим донякъде, като се съгласим само в най-принципните положения и решим и да работим, не само да си говорим за тях. Подробностите винаги са се нагласяли от само себе си, когато сме успявали в тази най-базисна настройка; когатоне сме успявали, нищо по-нататък не е прогресирало по-далече от хубавите идеи и приказки. Както от тук, така и от темата за семейството и вероятно от другаде - виждам, че малко си поразочарован от участниците тук; въпросът ми е - имал ли си други очаквания?! Аз признавам, отначало ги имах в повече, но след като за много месеци активно участие получих само 5-6 писма на лични, касаещи евентуално обдсъждане на конкретни практически стъпки... Наистина, колкото и да е свръхчовешко, най-добре е да нямаме предварителни очаквания, тогава няма и да се разочароваме. А и да си даваме сметка, че личният опит, колкото и в нашите си очи да е убедителен, не е вездесъщ; че казаното от другите може би по-скоро допълва, а не конфронтира нашата собствена позиция. По конкретния въпрос - не случайно тематиката тук на много пъти се отклоняваше от същността - явно е, че даже и да има колективен ресурс за придвижване на дело в тази посока, той е далеч от узряване. (Може пък да са посети някои семенца?!) Аз засега искам да изкажа благодарност на всички участвали, както и за техния принос извън тази тема и също извън нет-пространството, независимо дали този принос е главно в областите за лекуване приоритетно на тяло, ум или душа... :thumbsup1:

Ще дойде този ден... :thumbsup2::thumbsup2::thumbsup2:

Семенцето зрее... :)

Поздрави

Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

Здравейте!

По принцип писах,че темата за мен е приключена,но явно ще се наложи още някой доуточнения.

Към Орлин Баев и късметче : относно споделеното за моя паритонит и идеята за темата: "Никола - ами да беше уточнил каква идея имаш, човече...", "Историята.... Ако беше поставена в началото,щеше да спести доста думи и недоразумения"... ще се наложи да цитирам Добромир,защото мнението ми се покрива напълно с неговото: "Благодаря ти, че отвори тая тема и може би фактът, че не уточни още в началото каква ти е точно идеята, е също от полза - видяха се по-разнообразни мнения относно леченията - физически и душевни, оф- и онлайн..." т.е.Целта е всеки да си каже непредубедено и свободно мнението си,което не би се случило,ако аз започнех с опитности и случки...Мисля,че нещата така се изкривяват от гледна точка на "свободното" разсъждение на човека!

Опасенията ми от разказаната случка,че няма да се разбере правилно се оправдаха...Очаквах да има хора,които да се "изкушат" и да се изразят мнения за "чудо","нещо уникално" и т.н. Само Кристян е подходил много прагматично и земно и това е правилното нещо!

Затова и трябва да внимавам в бъдеще какво пиша,защото опитности от този род могат да развият негативни резултати...култ или нещо подобно,което винаги пречи на приемане на обективната действителност.Принципно обаче,когато човек е в хармония с Божественият замисъл и го разбира правилно, за него всички неща са нормални и обясними ...,а "чудесата" се търсят и преследват от хора,което имат по-малко вяра в себе си!

Към Добромир: за моите очаквания и дали съм се разочаровал? - Не мисля,че съм се разочаровал поради факта,че големи очаквания съм нямал.Писах,че темата е в много суров вид и ми беше интересно,кой как ще види истинските "препъни камъчета" при осъществяването на такъв проект...Тук усещанията ми се покриха напълно обаче - дискусията беше повърхностна и се центрира най-вече върху пари и възнаграждение,което е най-несъщественото нещо /според мен/...Е нормално е! Днешният свят се движи от стремежа към материални ценности,така че това не трябва да ни учудва.Общо взето,ако се замисля по дълбоко...смятам,че не само съм нямал някакви очаквания от темата,но не съм се и надявал да се разбере това,което е заложено като идея.Това обаче не е проблем! Защо ли ?- Защото Истината се разбира трудно,а когато е в писмена форма - е почти невъзможно!Тогава защо пишем? Защо са форумите като този? - За да се "маркират" дадени идеи в т.нар. "теми на размисъл",в които всеки един от нас като търси определени "ключове" ще си отговари /в момента или след време/ на съществуващи въпроси или проблеми...Това е принципно!

Имайки предвид това мое убеждение, аз пиша по вдъхновение и без очаквания в повечето случаи...т.е. всичко което ми е в главата в момента си излива на клавиатурата. Нямам предварителен план или специална подготовка...ползвам предимно личен опит и се "моля" да не излезе голяма глупост ! :) Това е.

Към Кристян:

Напълно съм съгласен с теб,че описаният случай от мен не е някакво чудо,а и съм чувал от твои колеги тезата,която сподели и обоснова.Има и малко разминаване обаче от рода на това,че в такава ситуация /самозапушваща се дупка на перфорирала язва/ ,болният трябва да е "фиксиран" на легло /минимум движение/,постоянен лекарски контрол,стомаха трябва да е празен,а за храна и вода-никакви! /знаеш защо?/,...тук няма да говорим,че трябва да има и някакво медикаментозно лечение за очистване на стомашната кухина,защото е факт,че при всички случаи там изтича нещо си от стомаха,което може да доведе до "отравяне" на кръвта и т.н. ОК!Дано това уточнение не доведе до нови обяснения и нови доуточнения,ЗАЩОТО АЗ приемам,че съм имал "добра карма" /както спомена Орлин по-горе/ и съм отървал кожата! :) Между другото и за това се чувствам МНОГО щастлив,...Такива случки ми се случват често и не само на мен,а и на мои приятели и познати,...а като включим,че и проблеми нямам за разрешаване...мога да събирам само "благородна" завист от посетителите тук .... "за преработка"! :)

Пожелавам на всички тук да имат само "добра карма" като мен и да са много щастливи! /искрено го казвам/

Накрая един въпрос: Кое е това нещо,което теб би те учудило или впечатлило със своята "невъзможност"...? Е ще те помоля за по кратък отговор с примери,...а не общи разсъждения,които между другото са ми много интересни и ги чета с удоволствие.Интелигентен и ерудиран човек си с добър изказ....Та... конкретно на въпроса: Кое нещо можеш да наречеш чудо ?...Например: Ако аз съм на гости у вас в Пловдив...пием по кафе,поприказваме си и когато си тръгна мина случайно през блиндираната ви врата,без да си а отключил,това чудо ли ще е за теб или не ? /между другото доста мeнтета са се навъдили от тези блиндирани врати...вместо с оребрени шини вътре слагали само вата...така се оплакваше един познат,но да не разводняваме.../

Успех на всички!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...