Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Секс? Какво е отношението ви към него?


Иво

Recommended Posts

Сексът и духовният път? Аз за кой ли път се убеждавам лично че когато тръгнеш в пътя, сексът е желателно да бъде намален, регулиран! Защо?

ПО принцип всеки човек е свързан с другите и всички сме едно цяло на енергийно ниво! Един ученик обаче поради повишеното си съзнание поема вътрешна отговорност по-голяма от тази на събратята си! Той се издига над тълпите и един вид ги тегли, дърпа ги с енергийните нишки с които е свързан за тях. Всеки човек е особено силно свързан с дадена група хора - приятели, съмишленици, роднини, родители... а ученикът съзнателно може да наблюдава тези връзки във връзка с различни свои състояния, според нивото и качеството на енергията и съзнанието си!

При по-продължително полово въздържание съзнанието се нагнетява, контролира се лесно, човек става спокоен и "нагнетен" - уравновесен във всякакви ситуации и случки. Тогава медитацията е силна и дълбока, интуицията бърза и проникновена. Появява се едно знание, което трудно може да бъде обяснено с думи - вътрешно знание че нещата са "точно така". При това положение ученикът пряко "тегли" свързаните с него хора - те стават също така по-хармонични и спокойни, преодоляват свадите помежду си лесно и бързо, живеят по-светло и радостно.

Обратно - ако ученикът си позволи да се отдаде на сексуално удоволствие, дори и да го прави с молитва и в медитация, с вътрешна работа и стремеж - резултатите са едно понижаване на духовното и душевното присъствие, на тяхната вибрация, и засилване на астралният елемент - съзнанието вече не е така бистро, бързо, силно, спокойно, организирано, интуицията се губи тотално. Аз от години се опитвам да съвместя секса с духовността - с помощта на източните методи може да се намали отрицателното му действие, но както се казва, "вълкът си остава вълк!" Та, когато ученикът се отдаде на сетивните радости, маймуната в него взема връх, тя е щастлива, весела, удовлетворена, пияна и дрогирана от удоволствието - но е пияна за сметка на силата на духа! КОгато това е случи - а при ученикът който върви по пътя си в градски условия, извън ашрамите - това се случва ... тогава хората свързани с него също "падат" - тази теглеща нишка, несъзнавана от тях, но само от ученикът, се отпуска, и сниженото ниво на съзнанието на ученика се пренася върху тях - директно - по невидим енергетичен път! Те избухват по-лесно, склонни са да се скарат, да проявят насилие и глупост и т.н.

Ще дам примери за това - може би утре! Обичам ви - бъдете здрави и силни!!! :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 941
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Орлине,

тези "енергийни нишки" за които говориш, аз ги наричам "групов Дух". Според мене докато човек е свързан с кой да е групов Дух .... ще "гледа", ще достигне, ще чуе Бога през крив макарон... :harhar: Съвсем друг е въпроса вече когато се "чуе " гласа на Бога. Това състояние според мене е съвсем различно от предхождащото го. ...:))))

Но за другите работи които говориш , ...ми не знам .....

:D

Линк към коментар
Share on other sites

Орлинчо, променяш се, братчето ми, направо ме изумяваш с най-новите си разсъждения, но не съм сигурна, че аз лично мога да ги приема за верни. Не че има значение какво приемам аз или не, но ми се доприказва, тъй де, предизвика ме.

И на мене хич не ми е до секс, когато мисля за духовните работи. То, мисленето ми де, може и да не е най-важното нещо, даже съм сигурна, че не е, макар да има някакъв смисъл и от него. Има и различни видове молитва. Повечето от тях е абсурд да свържа със секса. Има такова едно състояние, което в източните изповедания по-скоро биха нарекли медитативно. Тогава не се моля за нещо определено, а усещам любов и единение с всичко /от скромност не пиша Любов, освен това няма как да го опиша с думи/. Тогава пък е абсурд да мисля за секс, все едно едновременно да летиш високо в небето и в същото време да плуваш във водата.

Сега навлизам в света на теоретичните разсъждения. Секс и молитва едновременно? Успя да ме заинтригуваш. Любовта си е Любов, но към различните хора се проявява по различен начин. Трябва да обичаме всички, но естествено не с всички бихме правили секс. Другата крайност, че Любовта и сексът по принцип си пречат, също ми се вижда абсурдна. По един начин се обича приятел, по друг - родител, по трети - брат или сестра, по четвърти - враг... А как се обича любим/любима? Зависи колко е пораснала любовта. Само искам да уточня, че платоничната любов е саката според мене. Да ме прощават тези, които само нея смятат за чиста. Бог е благословил мъжа и жената да се любят. Ако всичко в този свят е единство от енергия и материя, все едно да отречете материята. Все едно да искате светлината на лампата, но без лампата, топлината на огъня, но без огъня... Щуротия!

Оттук нататък ще говоря само за себе си, защото за другите не мога. Според мене има човек на земята, когото бих любила и в същото време с цялата си душа бих се молила за него, в подобно на онова медитативно състояние на всеобхватна любов, което споменах по-горе. В такъв смисъл сексът не е лошо нещо, дърпащо ни надолу, а проява на любовта, която ни въздига. Това бих оприличила на сливане на стихиите - тази на земята /материята, представлявана от двете тела/, тази на водата /етерните тела, които се свързват с невидима нишка/ и тази на въздуха /душите/, с помощта на огъня /духа/ - стихията на Любовта. Мисля си дори, че ако двама се любят така, нищо чудно да си помогнат, да се излекуват един друг, да се усъвършенстват в любовта /не просто само в секса/ и да израстнат заедно духовно.

Пожелавам това на тебе и твоята приятелка от все сърце! Любете се с чиста и всеотдайна Любов! Бъдете щастливи! Такава Любов е благословена и носи добри плодове, включително духовни.

Ако се покажеш стиснат на любов и не я любиш, кака Латинка ще ти се скара!

Извинявай, ако съм прекрачила границата и съм проявила нахалство, беше от чувство на симпатия!

:feel happy: Любов+Светлина+Мир+Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Привет, Латина и Иване. Наистина добре звучи на теория това за любенето и съчетаването му с Любовта, със вътрешният и силен духовен път, пътят на ученика. Звучи чудно! Ако отворим книжка по секс. практики на Мантак Чиа или Тантра или Тибетска Тантра, ще прочетем същото - колко е нормално да се сливат двете начала, колко е полезно з тялото и духа и т.н. Изпитвам тези методи от 10-на години. Да, не е лошо - но се стига до едно ниво, и то не е много високо, когато знаеш, духа ти знае, че онова, мечтаното от теб знание и качество на Любовта, на силата и волята, на Истината - изисква жертва - прехвърляне на сексуалността на ново равнище. Нещо като отказване от месото - пак се храним, но с по-чиста храна. Не че другата е мръсна, просто е различно. Така и със секса - той е единствената движеща сила - просто силите му биват насочвани навътре - към Любовта. От тук нататък започва истинският път - до тогава е било само суетене на прага му. Тогава с човек стават промени за които малко може да се говори, а и не е нужно, защото това е личен път - може би. Говорейки от позицията на светлият път - гореказаното абсолютно важи за мъжете , а за жените ограничението до един мъж без отказ от физ. секс стига според мен. Е, човек не трябва да е фанатик - в нищо...

За секса и връзките с близките ни духовно и родствено хора:

Когато човек си позволи да служи на животното в себе си, срутва се не само той самия, но и тези които са му близки - свързани с него по невидим път. Мисълта ни, енергетичното ни състояние са по-важни и директно действащи отколкото си представяме! Пример от моя живот: Вчера си позволих "знаете какво" - правих го с молитва, със стремеж за трансформация не само на физическата субстанция, но и на чувството, но на фино ниво каквото и да прави мъжа, тази фина, много фина субстанция - духът - винаги страда от това и намалява качеството си. След това бяхме на ресторант с приятели - аз бях нервен и се ядосвах на всичко, макар и да не го показвах - на път за в къщи имах силни чувства на агресия и злоба - точно в същото време двама мои много близки роднини, между които винаги съм бил буфер и за които съм поел лична отговорност са се сбили жестоко. След малко получих тел. обаждане и разбрах какво е станало. Веднага направих връзката - това не са неща които мога да обясня с думи, но чувствознанието ми го узна начаса.

Имам и други, много ярки случаи, за които бих разказал, пълни със знаци и символика, но не мисля че трябва да го правя.

Всеки от нас е свързан с другите - ако си мислим че един алкололик вреди само на себе си, лъжем се - той повлича много други след себе си. Великите Учители, които са поели отговорност за цяла нация или дори планета се свързват с нейната съдба енергийно - както казва Иван, с груповият и дух, и от тяхните действия зависят всички! Ако Учителят расте, нацията също бива защитена и процъфтява. В по-малък мащаб това може да бъде показно при светците - местност в която живее светец е благословена и защитена - разбира се - ако той е решил да поеме хората под покровителството си, и ако те го почитат. Но може би това става автоматично, естествено. Както и да е, много се разписах - бъдете здрави и силни! Бог с вас и вие с Него! :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Ох, ето още един объркан спасител на света във фаза на повишен ентусиазъм, надявам се не мания.

Ти забрави ли старите уроци, понеже този път, дето си го захванал, си го захващал вече, нещо, за което си писал тук?

И аз съм чела за сублимирането на сексуалната енергия в духовна, но с категоричното пояснение, че не е за млади хора в репродуктивна възраст, че води до някои психични отклонения /и не само/, нещо, което ти вече знаеш. На човек трябва да му се даде това Отгоре, не да го решава сам, когато му се прииска.

Ако твърдо си решил все пак да експериментираш в това направление, по-добре според мене е да бъдеш сам, без жена до себе си. Грях имаш, ако не поливаш градината, която си задържал. Грях е да отнемаш нечия свобода по този начин, защото жената може дълбоко в себе си да се надява на нещо повече и нещо друго. Грях е да спираш живота й.

Не си отговорен за всичко, което става под небето. Двама се скарали - къде е тяхната отговорност за това? Виновно ли е окото, че вижда и ухото, че чува? Споко бе, човек! Аз предполагам, че у тебе се развива повишена сензитивност /за която явно сексът не е попречил/ и в твоето съзнание много ясно е нахлуло чуждото чувство на агресия. Предполагам, че си се молил за тези хора и се е създал духовен канал между вас, през който ти спонтанно регистрираш състоянието им. Нужно ти е да можеш да различаваш своите от чуждите състояния и да имаш защита. В противен случай си много уязвим и може да стане така ни в клин, ни в ръкав да бъдеш обземан от разни необясними състояния, което отстрани изглежда налудничаво.

Това, че си бил неспокоен, не означава задължително, че ти е виновен сексът сам по себе си, а вероятно чувството на вина, с което го правиш. Сексът се прави с любов, не с вина. Когато го направиш така, тогава да видим дали ще си разочарован. Молитвите не се изфабрикуват, те трябва да идват от сърцето. Много е важно да не стигаме до вътрешно лицемерие, да можем да се виждаме и приемаме такива, каквито сме, да се обичаме и промените в нас да стават от искрен стремеж към Доброто, а не от криворазбрано чувство на вина. Вината е игра на ума, а знаем колко лесно той греши. Вината е пряко свързана с разбиранията ни за нещата от живота, а знаем колко лесно и сигурно е да сме заблудени в това отношение. Аз наистина знам, че нищо не знам. Някои хора много бързо хукват да оправят света, което в най-добрия случай е забавно. Някой тук публикува разказа за пастора, който искал да оправи света, но като видял, че не може, смирил се и решил поне да оправи града си. Разбрал, че и това не е по силите му, затова решил да поправи близките и роднините си, но и там ударил на камък, не искали и да чуят. На смъртния си одър чак осъзнал, че ако беше усъвършенствал себе си, тогава може би с добрия си пример би могъл да помогне на близките си хора, тогава те с общи усилия може би биха променили града, в който живеят, после страната, а после, кой знае, може би света? Лошо го пресъздадох, но се надявам смисълът да не е убягнал при това.

От моя гледна точка пасторът отначало е имал много голяма гордост, макар и прикрита с добри намерения. Постепенно се е смирявал и смалявал, докато достигне до най-доброто и ценно нещо, което е дал на света от себе си - своята собствена поучителна история. Така той, макар и на смъртния си одър, е допринесъл за променянето към добро на много хора, на техните близки, на техните градове, на техните страни, на света. Семенцето, което е успял да посее, се размножава и дава още добри семена. В крайна сметка младежката му мечта може да се сбъдне, но само заради това, че накрая се е смирил достатъчно да не се изживява спасител на света, а първо да работи за собствената си душа. Понеже ние не можем да спасим никого, може само да помогнем в това. Да не изпитваме Бога и да не се опитваме да вземем правомощията на Всевишния.

Май да спирам, пак се увлякох. И на мене не ми харесва поучителния тон на постинга ми, но нямам време да го редактирам. Ще ми простиш ли за това? Мисля, че имаш силен импулс и посветеност да правиш добро, а освен това в тебе се събуждат много сили и способности. Прилича ми на летене от висшия пилотаж, когато машините не са много стабилни, но затова пък са по-маневрени. Ще ти стигнат ли уменията да се справиш или ще се сгромолясаш? Може би ще действаш по-внимателно и ще предприемаш разумни рискове?

Ако съм сбъркала по отношение на теб не се сърди, моля те, понеже не те познавам в действителност, а просто реагирам на думите, изписани от тебе!

Да бъде Божията воля и нека Бог да бъде с тебе и ти с него!

Трябва да имаш вътрешен Мир, иначе нещо не е наред. Както се казва:

"Мир Вам!"

:feel happy: Любов+Светлина+Мир+Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Здрасти, Латина,

За старите хора и сублимацията - те нямат много останало за сублимиране за съжаление - затова тя се прави от млади хора - на изток в школите на раджа йога например се приемат само девствени мъже и жени! Защо ли? Абсолютно права си за молитвата от сърце - аз по принцип се моля от сърце, с думи или без думи, но от душа. Чувство за вина нямам ни най-малко, нито някакъв фалшив морал. Само опит и обективни преживявания и чувства. Просто споделям - нали пишем тук за да споделяме. Аз нямам нищо за криене, поне що засяга само лично мен... А за жената до човек с някакви насоки към Истината - и тя може да има или да придобие същите, и хармонията не се гради само на секс. Аз говорих само за редуциране... Бабджи например препоръчва на семейните си последователи секс веднъж месечно - за нас, европейските полуживотни(слагам себе си в това число) това звучи като фантстика... но кой ги определя тези рамки? Планетат ни открай време се ръководи от братята на сянката - те владеят икономиката, политиката, медиите - цялата тази секс. пропаганда е тяхно дело . А те си имат ръководители от финият план - черната ложа си има своите черни ангели, господари - за тях човечеството е храна, добитък - и техните посредници - физическите им сътрудници - "другата ложа" - умело държи хората в невежество, манипулира ги н апсихично и физ. ниво, разгаря страстта, агресията, които служат за храна на техните невидими(за нас) господари! Ние сме образно казано "доени" енергийно. Единственият изход от това робство е ясното съзнание и чистият живот. За радост имаме спусната нишката на Великите Учители, и можем да ги следваме. Всички Велики Учители са изисквали и изискват целомъдрен живот от последователите си - и не става дума само за време и свобода от ангажименти, а за вътрешно енергетични процеси и работата на механизма на съзнанието!

Аз далеч не съм ангел, и въобще не се поставям в категорията на учениците - само мечтая за това - затова и споделям тук - преди всичко така си изяснявам сам на себе си позициите си - нещо като електримен дневник ... :), а ако послужи някому, толкова по-добре! Бъдете Здрави!

Линк към коментар
Share on other sites

Току що видях ЛС. Благодаря, олекна ми, почувствах се добре! Желая същото и на тебе!

Прав си за пропагандата. Ако не е това масово промиване на мозъците със секс, щеше да има по-малко проблеми, особено за младите. Голяма част от учениците смятат за нормално ... ох, не ми се говори, нали знаете какво става с тях. Някои от тях стигат дори дотам да се продават за пари и не го крият. Или, както наскоро чух в една песен: "Права е жената, знае си цената!" Значи, колкото по-скъпо се пласира една жена, толкова повече уважение заслужава?! Аз на такива им викам к..., но за някои това наистина е "житейска мъдрост", заемаща основно място в ценностната им система.

Напоследък откривам за себе си, че не усещам нужда от секс и го правя по-скоро заради партньора ми, понеже не искам да се измъчва и да се чувства зле. Дотолкова искам да съм сама, че направо ставам за отшелник. Това може да се дължи на проблемите, през които минавам, а не че съм станала по-духовно извисена. Прозвуча ми смешно това последното.

Що се отнася до електронния дневник - да, така е и за мене. Дано имаме сили не само да споделяме, мислейки че ще обогатим с нещо другите, но и да приемаме това, което идва като отговор към нас. Понякога наистина боли. Може не всички отговори да са адекватни и ценни, но си струва човек да проверява, забравяйки понякога нараненото си его. Говоря за себе си.

Излязъл от репродуктивна възраст човек не означава все още стар, без сексуална енергия за сублимиране. Чела съм за някои, които поемат Пътя след като са отгледали децата си. Не е зле да съобразят избора си с партньора в живота, според мене. Добре, че не всички литват към небето още девствени с отричане от секса, че отиде ни човечеството! :harhar:

Бог да е с тебе и ти с Него! Тогава няма за какво да се тревожим.

Мир и Любов!

Линк към коментар
Share on other sites

Искам да допълня нещо.

Представете си безкрайния Божествен океан от енергия. Нашата сексуална енергия е смешно малка в сравнение с нея. Направо е смешно да съпоставяме двете неща и да си въобразяваме,че Бог има нужда от подобно лишаване от наша страна, или че ние с енергия от такъв произход ще постигнем нещо кой знае какво. Само мъките и лошите последсвия от тях остават.

Бог има нужда от посветени и отворени души. Бог има нужда от чисти съдове, отворени канали, през които да протича Неговата мощна енергия, хора, които да са предани на Делото Му. Човек може да служи независимо от възрастта си, от социалното си положение, дори независимо от физическото си здраве. Тялото е немощно, а Духът е силен.

Това ме навежда на мисълта, че сублимирането на сексуалната енергия изглежда е сатанинска измишльотина. Нима Бог е слаб и ще бъде спрян от нещо, което Сам е благословил? Не се подигравайте с Него, не осъзнавате ли каква мощ има, че е Всесилен? Живейте нормално, както Бог е отредил! Не ставайте за поговорка в очите на света заради разни странности, понеже така няма да ви уважават и на никого няма да помогнете с нищо. Най-много да произведете още няколко странни като вас. Не говоря тук за разумен и здравословен живот, който може да бъде добър пример за всички, стига да не е в разрез със здравия разум. И без фанатизъм и тесногръдие, разбира се!

Помислете за Мощта на Бога и не мерете мускули с Него!

Смирение, Посвещение, Прошка, Любов, Вяра, Надежда!

И да добавя. Писанията ми не са насочени конкретно и лично към Орлин. Напомни ми за един човек, който се надявам някога да се освободи от оковите, в които сам се е заключил. Орлин в сравнение с него е като орел, летящ в небето. С пожелание за здраве към всички! :feel happy::thumbsup::thumbsup2::D:1eye::dancing yes::P;)

Линк към коментар
Share on other sites

Да, океанът от енергия е велик - абсолютно! Но сексуалната енергия е всичко което ни е дадено от този резервоар. Бог, някакъв абстрактен Бог за който говориш, аз не познавам и пет пари не давам за него! Интересувам се от този Бог който живее в мен и който ми казва как да живея. Сублимирането на сексуалната енергия е част от това което вътрешната ми същност(в пълна хармония с Великите Учители и Учения) ми сочи като целесъобразна посока в нищожният ми и смешен живот на мъничка ограничена едва мъждукаща свещичка в безпределната бездна на непознатото. Дали човек може да служи със скапан мозък като резултат от секс. разврат това е ясно! Далеч не всеки успява в пътя, но ни остава да не спираме да опитваме, за да можем в някой от животите си да успеем повече от настоящият. В секса няма нищо лош, както и нищо добро, ккато и във всичко друго в живота. Има действие - резултат. Някой иска да бъде средно статистическа марионетка - държи се като такава. Някой иска да разчупи оковите на невежеството - прави съответните стъпки - а в тях му трябва всяка частица енергия! Какво значи да живеем нормално? Нима светът е нормален? Светът е сляп и обсебен - светът спи! КОе е нормално - ограниченията на наложените ни изкуствено норми и разбирания? Ако според теб опитите за събуждане са сатанинско дело - нека така да бъде - не ме интересуват понятията и приказките за Добрият Бог и лошият Сатана - те са част от същата система за контрол, която обсебва човека! Има само Истина и стремеж към нея!!!!!!

:thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Ясно е за мене, че не си усещал никога да те прониква Божествената енергия, а тя идва отгоре, през върха на главата, ако трябва да го опиша физически. Имам такова преживяване, което доведе и до излекуване на стара болест, и до подобряване на отношенията в рода ни, и до моето лично израстване. Просто не можех да повярвам, но беше факт. Напълно съм уверена в казаното от мене не само заради личния ми опит, а и защото след време той намери потвърждение в различни духовни учения. Не си ли чувал за духовното лечителство и по какъв механизъм се осъществява? Сексуалната енергия не е единствената, с която би могъл да разполагаш. По-точно е да се каже - да се дадеш на разположение за действието на Святия Дух, от което само ще спечелиш. Ще спечели и светът, но не по твоя начин, а според Божията воля!

Линк към коментар
Share on other sites

Привет, Латина - :feel happy: ! Струва ми се че духовните лечители - ясновидци и магове, са именно тези мъже които са успели да пренастроят съзнанието си така че да трансформират сексуалната си енергия! Жени лечителки - много - но на по-низше ниво! Само статистика, не съм сексист! Енергията наистина идва от висшите сфери през върха на главата, но се акумулира в долните центрове или се губи през тях. А тези долни центрове, и при двата пола имат функции различни от физическата копулация и за да се проявят те е желателна изветна пренастройка на съзнанието и начина на живот! Иначе ще чувстваме с тях само при триенето между двата епидермиса... :) ! Ама ти не ме вземай на сериозно, аз съм най-долният грешник и най-окаяният стремящ се ... да ме просто Господ ... :thumbsup1:

Линк към коментар
Share on other sites

Човек може да бъде канал за действието на Святия Дух, но може да се даде и за действието на други, тъмни сили, с "помощта" на които могат също да се правят едва ли не чудеса - ясновидство, лечителство, телекинеза, какво ли не! Мерси от такива способности - предпочитам да си остана жалък и слаб земен червей, който осъзнава това. Бог избира да действа чрез чисти хора, а "тъмните" гледат да подлъжат такива, които имат някакви проблеми, примерно с гордостта, агресивността, жаждата за власт, за слава, за пари..., често неосъзнати и скрити зад добри мотиви. Имаше някаква приказка за добрите намерения... /някакъв път към...не си спомням какво/

Човек трябва да различава кои са дошли при него да му предлагат нещо. Щото и аз можеше преди близо петнасет години да стана екстрасенс, ама добре, че отказах! Усетих нещо нечисто и освен това осъзнах, че щом имам и капка агресивност в душата, може да навредя някому почти без да се усетя. А ме е ядосал, а съм го погледнала накриво, а му станало нещо. После иди, че оправяй нещата. На този етап големи сили не ми трябват, нито искам да виждам или да знам много. Стремя се към това Любовта да царува в душата ми. Жалко, че още не съм успяла.

Линк към коментар
Share on other sites

Ами да - нали за да не те завладеят тези същности, трябва да си силен, а секс. сила е именно силата на волята! И освен това, при начинът на живот на ученика човек става позитивен и светъл, със силна аура и броня от чистота! Така че - пътят е един! И енергията е една, проявяваща се на различни нива - ако я загубим, губим всичко - тя е Божественото в нас! Тя е живецът - светият дух! ОМ

Линк към коментар
Share on other sites

а секс. сила е именно силата на волята!

Може да си закалиш волята, като овладяваш сексуалната си сила, но аз не бих сложила знак за равенство. Има и други начини човек да си калява волята.

За разпознаването на добро и зло не е нужна толкова сила, колкото чистота. Чистият по сърце, колкото и да е слаб спрямо чуждите сили, има закрилата на Бога.

По пътя на ученика може да върви примерно разведена жена с деца и приятел или семеен мъж с четири деца, или просяк, който се храни с остатъци от храна, или мултимилионер, който може да има всичко, но дарява голяма част от богатството си за бедните и слабите ... всеки! Има една жена, понастоящем работеща като готвачка в една закусвалня, която преди години помогна и на двете ми деца. Тъй стана, че падаха на главичките си, изкривяваха им се вратлетата, а това съвременната официална медицина го оправя с операция. Като малка често удрях брат си по главата... Още не разбирам напълно смисъла на това децата ни да страдат за нашите грешки.

В човек с обикновен на пръв поглед живот може да се крие високо посветен или ученик. Стремежът към екзотиката ми е чужд. Ти казваш ОМ, а аз ОХ, трябва вече да приключвам! Всичко добро! :sleeping:

Линк към коментар
Share on other sites

Би ми било много интересно да чуя вашият коментар по тези две теми!

http://forum.all.bg/showflat.php?Cat=0&Num...e=0#Post1099276

и

http://forum.all.bg/showflat.php?Cat=0&Num...e=0#Post1127981

Линк към коментар
Share on other sites

Какво ми е мнението? Ами доста цинизми изчетох, което не ми хареса. И аз съм за любовта в секса. Отговорът на загадката и аз го знам, само че е друг: повторение! Не е добро единият да е доволен, а другият да се измъчва. Ако обичаш някого и си обвързан с него, ще направиш каквото му е необходимо, за да бъде щастлив, доволен, уравновесен, спокоен. "Няма лоши жени, има само недолюбени." Има истина в това. Говоря и за секса, но не само за него. Първо люби душата на жената, после тялото й. Има жени, на които ще им хареса нежен и любящ мъж в леглото, а не груб тъпкач. Тъй че има шанс да намериш това, което търсиш. Успех! Не се съмнявам, че ще го имаш, но по-полека с цинизмите, ако търсиш жена от последния тип. Подобен език оставя впечатление за лоши и плашещи чувства в душата ти, а те не се връзват с мечтаното щастие в главата на една нежна романтичка.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря, но мога ли да получа малко повече информация за тези плашещи чувства в душата ми? Не можах да разбера, какво общо имат темите с моето търсене и полов акт с жена? Мислех си, че разглеждам секса...но явно друго се е получило!

Линк към коментар
Share on other sites

Двама се срещат не само с телата си, а и с душите. Огорчение, агресия, отхвърляне спрямо жените... Аз винаги имам едно наум, ако някой мъж говори срещу която и да е жена като жена /понеже и жената е човек/, с която е поддържал близки отношения /не задължително интимни/ - бивша приятелка или съпруга, сестра, майка... Иде ми наум: аз може съм следващата виновна и с мене да стане така, и за мене да говори по подобен начин. Често хората реагират спрямо моделите в ума си, а не толкова спрямо реалните хора, които имат насреща. За да ти върви с жените трябва да ги заобичаш, да ги приемаш такива, каквито са, да не ги отхвърляш. Аз например навремето направо мразех мъжете. Да го преодолея ми помогна бившият съпруг, който впоследствие направо ме намрази под влияние на майка си и ме докара дотам, че и аз него да намразя, та се обвиняваме взаимно и до днес, направо не ни е възможно да проведем дори един нормален и смислен разговор. Не поздравява поне от "възпитание", дотам са стигнали нещата. За разбиране и извинение има да чака-а-ам... :harhar: ... от умрял писмо.

Линк към коментар
Share on other sites

Абсолютно си права, Латина, сестричке! Нямаме никакво разминаване! Аз мога напълно да погледна света през твоите очи, през тези на жена с цялата специфика на женското възприятие и енергетика на женското тяло, на майка и грижовна любовница. Опитай се и ти да влезеш в моите обувки(get into my shoes). Има една разлика в енергетиката на половете, както и на цялостното излъчвне на едното и другото начало(м. и ж.). Затова и има известни акценти върху определен начин на живот, подходящ за определени тела и психики от единият или другият пол.

А за половата сила - тя е всичко - няма друга сила - тя се проявява и като духовна, и като психическа, и като физическа, като чувствена или по-висша Любов! Тя е духът в нас! При жените това не е толкова явно по причина че при половото общуване не изпитват загубата и и така по-трудно от личен опит могат да направят връзката с горните изводи! Мъжът е като светкавица - освобождава заряд и изчезва - докато презареди за следващата буря... :) ! Жената е като нежната влага на морският бриз - ппостоянно присъства и плавно се прелива в светлината на утрото, и във здрача на залеза! Така е и в психо-духовните им характеристики. Има разлика в подхода към нещата на мъжа и жената - но двамата заедно образуват Цялото ! :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

:)

А`ре стига уеее... момче, ти си объркал нещо професиите !!!  :hypocrite:

Ми ти си бил само за психо-лирика. Ако се понапънеш, Хеменгуей ще ти диша прахта ... :))))))

Верно !!! 

Незнам дали да благодаря или да плача. Не познавам Хемингуей, може ли да ми кажеш къде да намеря нещо за него?

А по темата.

Латина, аз не те познавам и от един пост ще ми е трудно да се изкажа така както ти се изказа за мен. Но ти си знаеш, все пак може и да имаш талант да познаваш хората от писанията им. Що се отнася до моделите в разума, права си това е неоспоримо.

Орлине, искаш да направиш добро впечатление или да покажеш, твоята Анима?

Линк към коментар
Share on other sites

Не се притеснявам от това да сгреша по отношение на някого, това е съвсем естествено в интернет-пространството. То човек сам себе си не може да опознае, камо ли друг от няколко изречения. Ако има нещо, извинявай, Пако! Ние просто си приказваме. Това е стерилно, не е заразно, надявам се няма никакви отрицателни последици. А писанието на Иван - дали всъщност беше към тебе?

Орлин, аз не бих сложила знак за равенство между моята или нечия друга сексуална енергия /за която си мисля, че е с органичен и физиологичен произход/ и Божествената енергия. Навремето познавах по дишането /имаше нещо като сумтене - не ясно, разбира се/ кога на бившия ми съпруг му се качваха хормоните и му идеше времето да ме "напада". Никакъв Господ нямаше участие при него за тая работа.

Линк към коментар
Share on other sites

Орлине, не ги слушай :D

Според мен си прав и много точно описа психофизическите различия между нас и жените! А и за мъжката мощ си прав! Попадение в десятката!

Линк към коментар
Share on other sites

Не мога да разбера кой на кого пише, добре, че от време на време някое име се вижда!

Латина, благодаря за обяснениета, без тях човек може да си мисли всичко ;)

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...