Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Секс? Какво е отношението ви към него?


Иво

Recommended Posts

Здравейте,приятели!Здравей,Орле,приятелю!

Преди малко се върнах от работа и нямах намерение да пиша тук,но,е,не се сдържах. :D Виждам и други хора-Chezal,Таня-мислят като мен и те се опитват да ти кажат нещо,ако се вслушаш.Не е критика това,съветвам те в никакъв случай да не го приемаш така,това са добри приятели,с искрено съизживяване и разбиране и желание да подадат ръка,може би са минали по този или подобни трънливи пътища и отлично знаят какви опасности дебнат там,от опит го знаят и не си го стискат за себе си.

Представи си,че хората от целия свят са едно същество и ти си там,в цялото,как,като се раздадеш без остатък,ще си още по-пълен,там,в цялото.

Тогава изрази от рода на губя-получавам отиват там,от където са дошли.

Така по-лесно ще разбереш други гледни точки.Не само,че добре те разбирам,а гледайки през твоите очи се измъчвам дори двойно повече от теб,прочетох всичките ти разсъждения по темата,то си е драма направо,разкъсваща борба с плътта,достойна за уважение!Но едно не мога да разбера-как така прекрасен и чист човек като теб,позитивен,искрен,отворен,с възвишени цели,споделящ се-не може да пренесе тези си качества на друго ниво,в ежедневието.Любовта е висша вибрация,която не присъства на плътно ниво,нито на по-фини полета,нито е някакъв абстрактен слой някъде високо горе и далече.Тя няма нищо общо с формите и формалните ни възприятия и точно защото не е подвластна на никакви ограничения,прониква и в тези най-ниски форми.Не е необходимо да я отделяме и ограничаваме някъде горе в небитието,защото цялото битие е пронизано от нея,макар да не го усещаме както трябва с тези си сетива.Затова казвам,че е смешно да се опитваме да я подхранваме,ако нещо има нужда от подхранване,то не е любовта това нещо,нека да не я смъкваме така.Тя е толкова абсолютно цялостна и всеобхватна,че няма нужда да получава нищо.Обаче,ако успеем да се слеем с нея,се получава нещо неописуемо,трудно ми е да го дефинирам това състояние и не искам,за да не го разваля.Не съм допускала,че ще ми се наложи точно тук да го правя.Любовта трябва да бъде погълната,тя затова е любов,защото само дава,нищо не взема.Но,за да я погълнем,първо трябва да се отворим за нея,т.е.да го искаме,после,като се отворим,да се поизлеем навън,да се отпушим,да се отблокираме,да се прочистим.Тогава,така пречистени и празни от себе си,ще можем да я възприемем,без да я спираме,тя ще минава през нас и ще се разлива навсякъде около нас неограничавано,незамърсявано,незасенчвано

.Така,като се раздадем без остатък,ще получим повече от вечно даващата,ще просветнем един вид,те така си живеят сигурно учителите,духовно извисените хора в тези висши вибрации,затова,като малки слънца привличат около себе си ученици,приемайки потока й и разпръсквайки я около себе си,неподпушвана от нищо.Мисля,че,ако успеем това състояние да го поддържаме през повечето време,което по правило в този свят е ужасно трудно,ще се случи един малък рай на земята,ще се обичат всички истински,като братя и сестри,ще бъдем едно цяло,както учителите са едно цяло с учениците си-една душа.

И в секса е така-раздаване без остатък,стапяне,разтваряне на всяка клетчица от физическото и всяка частица от по-фините ни тела,изгубване,сливане пълно.И тогава,тази вътрешната ни жена или вътрешният ни мъж,според пола(изгубената ни половина)няма да остане неудовлетворена,зщото ще се запълни,ще"забременее"от любов.Отлично знаеш защо една бъдеща майка свети цялата,обляна е от светлина,изпълнена с любов към целия свят,излъчва я навсякъде,това не може да се скрие,така е и с високодуховните хора,адепти,учители и пр.Но те,тези учители,гледат на нас-учениците като на богове,както и майката гледа на детето си.Като погледне човек друг човек-богове и богини да вижда,а не тела,така ще е много лесно да се отдаде без остатък на човека насреща и да не се измъчва,че го прави,а да става доброволно и дори неосъзнато.Но,(винаги това "но"),за да се получи пълно сливане в отношенията между двама и отсреща трябва да гледат на човека като на бог или богиня,което си е голям късмет и се случва много рядко на практика,за съжаление.И тогава,ако такъв дар ти се даде,никакво учение,никакви духовни практики и нищо на този свят не ще успее да раздели това едно същество от две слети души.Духовните практики не ще ни изведат от грубата материя,от различни,дори и по-фини нива на сетивност,но пак ограничаващи ни,ако целта им е да облагодетелстват само нас,да ни карат да се чувствуваме по-добре,като се изолираме от света,че това си е бягство,но на по-високи нива,висше бягство го наричам аз.Затова Учителят Дънов е казал,че не трябва да ставаме отшелници,

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 941
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:D Ох,натиснах онзи бутон,без да искам,простете,но ще довърша.И,така,Любовта и секса,аз не ги деля.А Любовта,в общия и в частния смисъл на думата,си е най-голямото задължение,което сме поели,най-високата отговорност,с която сме се натоварили,най-тежкия кръст,който сами сме понесли.Търсим я,бленуваме я,за истинската,нали,е речта,а когато ни споходи,не знаем какво да правим с нея,плашим се,че няма да издържим на вибрациите й,не знаем как да я отстояваме,а не се сещаме,че тя иска само едно от нас-да се раздаваме без остатък.Този урок съм го чела в учебника на своя живот,добре съм го изстрадала и го споделям просто,нищо друго.

С най-добри и искрени чувства на обич,приятели :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

А Любовта,в общия и в частния смисъл на думата,си е най-голямото задължение,което сме поели,най-високата отговорност,с която сме се натоварили,най-тежкия кръст,който сами сме понесли.Търсим я,бленуваме я,за истинската,нали,е речта,а когато ни споходи,не знаем какво да правим с нея,плашим се,че няма да издържим на вибрациите й,не знаем как да я отстояваме

Любовта - за мен вече Тя не е задължение, нито отговорност, още по-малко кръст, който съм си сложила сама...(беше :( ) Сега я усещам като материята, от която съм направена, т.е. няма как да ме "споходи" :)

- и не се плаша от вибрациите, защото това е доказателството, че съм жива;

- и никой не може да ми я вземе, т.е. няма нужда да я "отстоявам";

Права си Силве -

Тя иска само едно от нас-да се раздаваме без остатък.
- и понеже сме изтъкани от Любовта, това означава да раздаваме нея - Любовта - без да я мерим, теглим и запасяваме, защото колкото повече излъчваме, толкова повече се възпроизвежда вътре в нас. :feel happy:

А по темата за секса - това е един от подаръците, които Творецът ни е оставил, за да се научим да живеем в хармония и щастие... Присъединявам се към всички, които го приемат като

Никола:

секса, в който влагаме любов, обич, топлина, възприемам го като себераздаване, като любов, като начин да докоснем с всичките си сетива един друг жив организъм, начин да го опознаем и да му позволим да ни опознае - любовен танц на душата и тялото вплетени в романтиката на сетивата и чувствата!

:feel happy:
Линк към коментар
Share on other sites

Радвам се че имаме общ език на който свободно можем да се изразим! Аз наистина от все сърце и съвсем открито и дори себеуязвяващо много пъти в по-горни постинги се опитах да изясня разликите във функциониране на различните полове във връзка с половата любов и духовния път! Ще се постаря да се въздържам по темата от тук нататък, освен ако нямам да кажа нещо наистина екстраординарно от личен опит.

Бъдете здрави! :thumbsup2::yinyang::rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Изобщо, човек обича повече това, което е развито в него. За пример, някои хора обичат математика, а други не я обичат. В първите центъра на математиката е силно развит; във вторите този център не е развит. Някои хора са музикални, обичат музиката, защото музикалният център в тях е добре развит. Някои хора са избухливи, сприхави, смели. – Защо? – Главата при ушите им е повече развита, отколкото в ония, които са тихи, кротки. Центърът на смелостта в човека за пръв път е открит от учения Гал, който поставил основа на френологията. Той забелязал, че някои хора са по-сприхави и смели, но не могъл да намери мястото на този център. В помощ му дошъл един негов приятел, който развъждал кокошки и петли. Приятелят му забелязал, че някои петли са смели, големи борци, а други са по-кротки. Смелият, като влезе в борба, докрай устоява; кроткият скоро отстъпва. Той потърсил причината за тези прояви и намерил, че главата при ушите на смелите петли е широка. Като знаел вече това, Гал констатирал същото нещо и в хората. Главата при ушите на смелите хора е по-широка, отколкото на тихите. Най-много бият онези деца, на които главите са широки при ушите. Немирни са тия деца, но и от тях може да излезе нещо. Кротките хора са такива само при дадени условия. Излязат ли от тия условия, те стават буйни. За пример, водата в езерата е тиха, спокойна. В нея можете да се измиете ръцете и краката без никакъв страх. Обаче, ако дадете наклон на тази вода, ще видите какво може да направи тя. Христос, който беше един от най-миролюбивите хора на света, извади камшика и изпъди всички търговци от храма.
Беседа от Учителя, държана на 15 септември 1940 г., 5 ч. сутрин.

В някои хора центровете свързани със сексуалността по една или друга причина може да са по-развити (дори и от минали животи). Но тази енергия може да бъде насочена и канализирана да захрани по-висшите центрове, и в практическата френология има методи за това. Когато се концентрираме на един мозъчен център, повече кръв и енергия започва да приижда към него и постепенно силите и способностите, свързани с него по естествен или интуитивен начин могат да се проявяват. Милосърдието свързва човека с висши същества, в които няма страсти. Според Учителя човек главно трябва да развива центровете в предната част на главата(кудето е и центъра на милосърдието - на 2 см. над челото в средата) и горната част на главата, късето се намира центъра Любов към Бога, свързан със същества, произлизащи от Първичната Светлина. Енергията следва мисълта. За тоето често мислим, то ни влияе. Оттук дори еротичните центрове в задната част на главата да са развити, то със ежедневна съзнателна концентрация към центъра на милосърдието и на Божествената Любов, сексуалните енергии м огат да бодат постепенно трансформирани (или поне да не са доминатни в човешкото поведение). Това може да промени и аурата и излъчването на човека.

Любовта е висша вибрация,която не присъства на плътно ниво,нито на по-фини полета,нито е някакъв абстрактен слой някъде високо горе и далече.Тя няма нищо общо с формите и формалните ни възприятия и точно защото не е подвластна на никакви ограничения,прониква и в тези най-ниски форми.Не е необходимо да я отделяме и ограничаваме някъде горе в небитието,защото цялото битие е пронизано от нея,макар да не го усещаме както трябва с тези си сетива.Затова казвам,че е смешно да се опитваме да я подхранваме,ако нещо има нужда от подхранване,то не е любовта това нещо,нека да не я смъкваме така.Тя е толкова абсолютно цялостна и всеобхватна,че няма нужда да получава нищо.Обаче,ако успеем да се слеем с нея,се получава нещо неописуемо,трудно ми е да го дефинирам това състояние и не искам,за да не го разваля.

<{POST_SNAPBACK}>

Милосърдието е проявена Любов. Любовта има отношение и към най-малките неща. Тя е една велика наука за която трябва да се готвим. Дори само за да е готов човек да понесе присъствието и...

Сега аз искам да обърна вниманието ви към положителната страна на вашия живот. Не се изисква от всички да извършат едно и също нещо, нито да имат едни и същи знания и добродетели. Всяка добродетел има 35 милиона форми. Всяка форма, съчетана една с друга, образува нова форма. Да изучиш една добродетел и да я приложиш, това е голямо изкуство. Някой казва: „Аз познавам Любовта“. – Това е много казано. Любовта има 35 милиона форми. Ако броиш само, за колко време ще преброиш до 35 милиона? При умерено броене за една минута ще преброиш до 60; за един час ще преброиш до 3,600. Колко ще преброиш, ако всеки ден броиш по 12 часа? Направете изчисление да видите колко време ще ви отнеме само броенето. Може да си представите тогава колко време ще ви отнеме, докато изучите всичките 35 милиона форми на любовта! Лесно е да се каже, че познаваш известна добродетел. Ако броиш само формите ѝ, много време е нужно. Какво придобиваш, ако изучаваш формите на една добродетел? За изброяване формите на Любовта са нужни 810 денонощия, но понеже се брои само по 12 часа на ден числото 810 се удвоява. Значи нужни са за това броене цели пет години. Ако се брои дневно по шест часа, нужни са десет години.

И тъй, от вас се иска да разбирате същината на живота. Това се постига чрез специални методи, в които е скрит истинският живот. Детето не може да прескочи детството си и изведнъж да стане юноша; юношата не може да стане изведнъж възрастен, и възрастният не може изведнъж да стане стар – последователност е нужна. Тоя закон на последователност съществува във всички области на живота. Ето защо, за да разберете една велика истина, трябва да сте развили съответни чувства и способности в себе си. Също така трябва да имате и съответни органи, чрез които да възприемате и предавате онова, което придобиете и което сте придобили. Това са първите стъпки към окултната школа. За да развие своите чувства и способности, своите органи на възприемане и предаване, ученикът трябва да стои далеч от всички мисли и чувства, които го спъват. Това са страхът, гневът, злобата, омразата и други. Който мрази, той сам спъва развитието си. Който прави зло на другите, прави зло на себе си. Като говорите за морал, преди всичко трябва да го приложите към себе си. – Защо е нужно да живеем добре? – За да развивате правилно своите чувства и мисли, както и органите на своята душа.

Беседа от Учителя, държана на 2 октомври 1921 г. в София

Що се отнася до секса и сексуалната енергия, нещата са много дълбоки и трябва да се подхожда много внимателно. Да, действително може да се губи енергия, за енергията се държи строг отчет в природата. Имайки предвид разпространението на литература свързвана с даоските учения, описваща семеотделянето от мъжа като изчерпващо, е подходящо според мен да се избягва това да не стане огнище на невроза “сега ако еакулирам ще загубя енергия” и др.

Но има една малка подробност. Не е задължително секса или интимността да завършват със загуба на енергия.(и при мъжа и при жената може да се работи за съхраняването и). Това е напълно постижимо. (Оргазъм без еакулация/загуба на енергия (изхождайки от факта че в повечето случаи в съвременния свят сексуалния контакт не цели създаване на потомство)). И оттук въпроса може да бъде сведен до това - КАК. за това има методи и обсъжданото по горе тибетско упражнение не смятам че е най-подходящо, имайки предвид изискванията свързани с него. Когато се говори за тантра, това е наука която има практически методи за работа със енергии. А оргазма и отделянето на ендорфини(биоопиати?) не е най-важното. Удоволствията ограбват човека, и това според мен може да е канал по който също се губи енергия. Целта на интимността не трябва да бъде удоволствието. Като се спомена на пробиване на уши с топ, дали не бихме могли да отнесем това сравнение и за предизвикването на приятни усещание чрез секс. Накои дали не правчт секс за да свалят напрежение...

Според мен човек трябва да бъде естествен, дори Учителя е давал в смисъл, че млад човек не може да бъде свят. Подтискането и самоусъждането могат да действат разрушително и изчерпващо, както и прекомерната загуба на енергия при секс, дори и с партньор.

Следователно, за да се съдаде цел или някакъв висок идеал в живота на човека, той непременно трябва да свърже мисълта си с друго някое същество, а после и двамата заедно да отправят енергиите си към трети висок, възвишен център - С. Този център, този обект може да бъде Бог. Само при това положение човек може да се освободи от противоречията. Тъй щото, когато двама души се обичат, те трябва да отправят енергиите си към трети център -С, общ и за двамата. Този център трябва да бъде някакъв висок идеал или някое възвишено същество, което да е състояние да регулира енергиите на съществата А и Д. Иначе, остане ли да преливат енергиите си един в друг, те ще се сблъскат, ще експлоадират,  ще се изгубят в пространството.

стр. 226, МОК "Добри навици", том 2, год. 2, изд. 1994

Може да се работи паралелно по няколко направления – с мозъчните центрове с концентрация, с дълбокото дишане – за регулиране на жизнените енергии, с гимнастически упражнения и упражнения в неподвижност, често мислено повтаряне на медитативни формули, примерно: “Господи, стопли сърцето ми с Твоята Любов”. (А също така и някои билки – чай от риган или маточина или лавандула)

И накрая, една китайска поговорка: “Изминаването на хилядата ЛИ започва от първата крачка”... :sorcerer::smarty::thumbsup1:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Благост,

"Ние можем и е добре да говорим и споделяме деликатно, с трепет и уважение за нежността , за сексуалните си желания и проблеми.....както си говорим по темата за дишането - храненето - радостта и духовността." - напълно съм съгласна и подкрепям твоето мнение по въпроса...

Аз считам, че не е много правилно човек да се опитва да трансформира сексуалната си енергия някъде другаде а напротив би следвало да я изразходи по нормален начин,а ако е и с подходящия партньор считам, че това е едно от най-блажените удоволствия, които Бог е отредил на човека...

И наистина тази тема въобще в живота ни не би следвало да бъде табу, но ми направи впечатление, че в темата са се включили повече жени отколкото мъже, странно защо?

Линк към коментар
Share on other sites

Мъжете са на мнение, че жената никога не може да разбере мъжа...

Линк към коментар
Share on other sites

жената е полово по силна от мъжа

не случайно "силните" и "умните" мъже не могат да раждат

една позната сподели с мен преди 20на години

сега хората не правят любовни обяснения както едно време. Единственият начин да изразят чувствата си е чрез секса. Защото там всички чуства са наяве.

бих добавил още, не правят рицардки постъпки, не посвещават поезия на любимата, нито серенади и пр.

Според мен е че вместо да тестват чуствата си, защо не се самовъзпитат и станат отново способни за безсмъртно творчество

Може пък по добре да им тръгне живота

Линк към коментар
Share on other sites

Мъжете са на мнение, че жената никога не може да разбере мъжа...

До определено ниво си е така! И мислите и чувствата се зараждат и протичат по малко по-различни начини при мъжа и жената! Нормално е да не могат един друг да се разбират напълно! Това е до определн момент от личностното развитие, и/или развитието на отношенията. Те са обвързани... Па иначе има и рицарчета тук таме, сигурно?! Ама пък и рицарството е малко по-друго, щото вятърните мелници са поизчезнали...

Линк към коментар
Share on other sites

А-ааар щом има принцеси, не може да няма и принцове :king: Нищо, че тя е с памучна пола на воланчета, а той с дънки. Принцът се познава по това, че носи цвете, а принцесата - по това, че се радва на цветето.

Линк към коментар
Share on other sites

рицарството е малко по-друго

Рицарството е много висок идеал за отношенията между хората.

Мислейки го първото което ми идва на ум е

усет за правилна дистанция.

Майката е тази, която дава живот и на най смелия и силния. Защо?

Какъв е после дългът на смелия и силния?

Да е благороден.

Линк към коментар
Share on other sites

Предварително ви казвам, че ще напиша нещо несвързано, просто ще нахвърля някои впечатления. Ако Любовта е даване, а сексът понякога е израз на любов, то няма лошо, съвсем логично е човек да се раздава при това, и то без да хленчи. А то иначе се получава - "давам ти нещо, ама ми свиди, ще обеднея". Хем не може да го стискате, понеже то естествено напира да си излезе, хем изпитвате вина при това - ама недейте, Природата така е наредила, не сте виновни. Знаете ли какво всъщност искате? Хем да спасявате света, хем да не се ощетите по никакъв начин. Вие ако не можете да направите поне един човек щастлив, къде ще спасявате света? Отдаването като загуба ли го приемате? Не, даденото с любов не се губи, разберете най-накрая, който не е разбрал. Що се отнася до това колко често да го правим, в тоя ред на мисли ще кажа, че по-добре по-често, за да не се измъчва никой от партньорите. Т.е., ако единият иска веднъж в месеца, да прояви любов и да се съгласи с другия, който иска три пъти седмично. Няма да се измъчи прекомерно, даже може да му хареса, ако се справи със задръжките и чувството на вина. Аз лично не желая да измъчвам човека, когото обичам, а да го правя щастлив. Сексът е доказано полезен, а липсата му в живота на човека - вредна. Всякакви други ала-бала-ници целят да оправдаят отклонения от природните закони. Сексът не пречи на духовното израстване, по-скоро би помогнал, особено ако е с любов, според мене. Тези мъже, на които не им достига енергия, нека пробват зареждане отгоре, през висшата чакра, а не отдолу - ще получат не просто енергия, а много повече, но и за това си има условия.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте :)

Искам да задам въпрос..

Ако може да се избира между два варианта:

Да си с човек с който секса е много силно и вълноващо преживяване..,и след него човек се чуства освободен и изпълнен едновременно..,но нивото и сферата на общуване за вас двамата е само в тези граници и не успява да се разпростре по на широко.

..или..

С човека до теб да се чуствате като семейство...толкова близки,като едно с една душа..,но да липсва всякакво желание за секс...

Може ли изобщо да се избере вариант от тези или трябва търпеливо да се чака..трети..?

:unsure:

Линк към коментар
Share on other sites

Чакай третия. И да ти кажа от опит - без секс може да се живее доста дълго и не се умира от липсата на такъв. Както не се умира и от наличието му. Но при липсата на любов, направо си си жив умрял. Ако погледнеш на секса като по - голяма близост с любимия, нищо мръсно и лошо няма в това, а напротив, засега, докато сме още в земна човешка форма, това е начин също да изразим любовта си към любим човек и тогава е прекрасен като проява на любов, това също от опит ти го казвам.

А иначе, аз съм на принципа " по - добре да си гладен, от колкото да ядеш какво да е и по - добре да си сам, отколкото да си с кого да е".

Та, моят съвет е - чакай търпеливо третия вариант и да знаеш - винаги има такъв, а търпението пък, винаги се възнаграждава.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ти за отговорът Силви. :D

Знам че си права.И винаги съм се възхищавала на хората ,които имат смелостта да чакат/достатъчно силна вяра/и търпението за това.Една част от мен също вярва..,и най- вече в това че не съм сама и никога няма да бъда и какъвто ми е пътя ще си го извървя,важното е да обичаш,а за това винаги се намират хора :feel happy: ...Но така говори само едната половина от мен.. :1eye: ...

Ето един въпрос, който може да бъде според мен ключ за разбиране на тази тема, а именно: Сексуалното желание може ли да бъде задоволено със секс?

Ами отговорът на това попринцип е - НЕ,но само ако разглеждаме секса като физически упражненя,като аеробиката например,кара те само да се потиш и да се чустваш временно изцеден,но за съвсем малко..Аз обаче никога не съм разглеждала секса така,за мен той е много повече..Чувала съм че това е присъщо на жените...най малкото е ако не си близък с този човек/не се обичате/,трябва поне да я има тръпката..,което пък..аз лично го чуствам също като някакъв вид сливане на душите..и това ме навежда на един въпрос..,защо с едни хора те обливат силни вълни на желание само от един поглед,а с други тези вълни никога не идват...? :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

когато и четирите основни тела на мъж и жена са в хармония,

имаме идеално взаимодействие

по-сетне, поради различната скорост а прогреса,

те могат да станат "out of sinc" в една или повече области

Затова Дънов съветва двамата да се развиват духовно :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Просто нямам сили да прочета всичките 23 страници изписани за секса ,но обещавам ще го направя ,в най-скоро време .

Ще си спестя толкова четене на специализирана литература ,ако го направя.

Дори като се замисля откривам много предимства в тази алтернатива.

Секса ,да се наслаждаваме на телата си и духовно . Умеем ли да изпитваме духовна наслада от секса . Сигурна съм ,че много хора могат да го правят .

Може ли секса да се превърне в празник на духа ? Да избухнат неподозирани емоции и отклик на духовни стремежи . Един вид да задоволим ,не само ,тялото си но и духа. Духовно да се почувстваме близки ,когато правим секс.

Струва ми се ,че мъжете могат много повече могат да изпитват духовна наслада от секса . Или по смели са , незнам .

Линк към коментар
Share on other sites

Точно мъжете се оплакват, особено по-сензитивните и стремящите се към издигане и отърсване от земните изкушения /секса/, че сексът не ги обогатява духовно, а ги ограбва енергийно. Така че не знам кой в крайна сметка печели от този род физическо-емоционални упражнения :))))

Линк към коментар
Share on other sites

Може би наистина не трябва да прекаляват, понеже доста енергия им е нужна след това да заредят батериите. Мисля си и друго - въпросните астрални същества /нито съм ги виждала, нито ги знам какви са, ако ги има/ няма да се хранят от енергията на мъжа, ако той правилно с любов я концентрира към партньорката си, а не го прави заради самото правене. Същото важи и за нея към него. Чела съм за сливане между двамата партньори на различни нива и тогава енергията им се издига като общ стълб нагоре. При такова любене не виждам как ще намажат и въпросните астрални същества. Това мнение беше просто игра на ума. Който знае повече, да сподели, ако иска.

Линк към коментар
Share on other sites

Сексът не е играчка.

Възможно е да се използва за бърза еволюция, но литературата по

въпроса е по скоро повърхностна, често подвеждаща.

Това може да стане след 12--16 години пълно въздържание, включително

от мисли, книги и порнографски филми и гледки и живот на самоконтрол.

След това човек е наясно със себе си и "удоволствието" от секса

се възприема трезво.

Не е възможно за мен да дискутирам нашироко темата тук.

Желая ви здраве.

Линк към коментар
Share on other sites

Да, може да стане и не е необходим кой знае какъв контрол, когато човек е надраснал тези неща или как да се изразя, не знам, не, че не го вълнува сексуалния контакт, но той определено не е водещия и през всичките тези години не се сеща дори за подобни неща, ами си е останал като едно дете, което се радва на живота и нищо не иска от него. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Трудно постижимо е, освен ако човек не си е така устроен по природа. Умението да се въздържаме и да се владеем има голям смисъл. От друга страна имат смисъл и бебетата, и децата - казвам го като майка, която горе-долу на млади години, когато му е времето, ги е родила. Най-общо казано - не е лесна борбата с хормоните, с подсъзнателните инстинкти, с реалните нужди на физическото тяло. Владеенето е полезно за всеки, но който напълно се лишава от сексуален живот, дано наистина да спечели достатъчно, че да не съжалява някой ден, когато поостарее.

Линк към коментар
Share on other sites

А може и да е устроен страхотно по законите на тази природа, но неговата природа да е над тях и тогава е лесно. :) И на печелбарство не сме тръгнали.

А за майчинството трябва да сме поозрели.

Линк към коментар
Share on other sites

То че е добре да сме поузрели, добре е. Нито е добре да сме зелени, нито презрели, да окапем. Всяко нещо с времето си, когато даде Бог. Различно за всеки, никому не натрапвам своите разбирания, утре и за мене те може да са други.

Печалбарство?! Дано такъв човек достигне истинската Божия Любов, която е над всяка друга, иначе не си е струвало да замени реалния живот с лъжлив. Такава печалба имах предвид, не печалбарство. Продължавам да мисля, че нормалният живот, както го е наредил Бог още за Адам и Ева, не пречи на духовното израстване.

Много мъдрост намирам лично аз в живота на животинките. Понеже ние сме и животни. Ако пренебрегваме тази част от себе си, сами се осакатяваме - пак подчертавам, лично мое мнение. Засега живея с пълното съзнание, че имам тленно тяло, не трябва да го съсипвам, а да се грижа и да го пазя, защото както казват основателно: "Здрав дух в здраво тяло!". Това не изключва да се владее човек, но в някаква градивна степен, не деструктивна, понеже някои са склонни да отиват в крайности. Свободни са да го правят, разбира се, тяхна работа.

А че без секс може да се живее нормално дълги години, не отричам. Обаче със секс е по-добре, ако е по правилен начин. Тука за прекаляване и ненормалности в каквото и да е отношение не си говорим.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...