Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Секс? Какво е отношението ви към него?


Иво

Recommended Posts

В младостта си (сега съм на 27) съм имала много трудни периоди. Допускала съм грешки, вървяла съм против себе си. Самата аз не зная защо се случи така. Това е въпрос, на който не съм си отговорила.

Но все пак собствените ти грешки ти дават най-големите уроци.

Имала съм свестни приятели, но по една или друга причина пътищата ни са се разделили. Нужно ми беше време да остана сама и да премисля. Така се и случи.

Сега имам семейство. Имам човек до себе си, когото обичам и с когото искам да прекарам живота си.

Според мен, когато срещнеш подходящият човек за теб и когато любовта е взаимна, то ти получаваш всичко, което ти е нужно. И тогава общуването с този човек е на духовно ниво, защото има любов, грижа и подкрепа.

А усещанията в секса, когато любимият ти човек те е обгърнал и си толкова близо до него: усещаш любовта, топлината. Губиш представа, че си отделен човек и какво точно се случва. Изпълва те топлина, сърдечната област прелива от нея и този поток отива към главата и те замайва. И спираш да мислиш. Това са моите усещания в този вълшебен момент, от сърдечната област нагоре. И след това заспиваш в прегръдките на любимият човек, който е единствен за теб, а и ти си единствена за него...

.....

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 941
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Какво друго се случва? Кои други съвкупления наричаме секс?

Насилие, изнасилвания...

Групов секс за удоволствие...

Групов секс в "религиозни" общности

Безразборни връзки с различни партньори...

Тогава страда душата.

За съжаление в света, в който живеем го има всичко това и кой знае какво още.

И тук се поражда въпросът как по подходящ начин да представим действителността на децата ни, как да ги научим да направят правилният избор, да развиват духовното в себе си и добродетелите си, защото е ясно, че не може да ги предпазим от всичко.

Редактирано от wonderful
Линк към коментар
Share on other sites

Хора, ще ми обясните ли защо в продължение на толкова много страници все свързвате секса с духовността - или това, което наричате духовно развитие, защото според мен първо всеки човек разбира различно нещо под духовност, и второ, тя не се развива - или си я имаш, или я нямаш.

Мисля духовността е директно възприятие на Божият Светий Духъ?

а за теб ?

Моят опит показва че духовността се развива.

Можеш да я имаш и да я загубиш.

Можеш да я усилиш. И др.

Защо говорите все за това дали секса възспира духовното развитие?
защото е експериментален факт в живота на много сериозни търсачи на истината

Ако едно естествено създадено от природата желание, един импулс за най-висша близост може да спре това развитие, какво развитие е то? Ако ще следвате някакво идея да станете по-добри и тя отнема половината радости от живота ви, и трябва да се откажете от почти всичко, което сте, това растеж ли е или падение?

Най висша близост не е сексуалната.

Невнимателните наблюдатели правят прибързани заключения.

Що за растеж има деградирало човешко същество което на 60 грохва и умира?

Не можете ли просто да кажете какво мислите за секса сам по себе си? За човека, с който бихте искали да бъдете?

първо разберете що за човек искате да бъдете

Линк към коментар
Share on other sites

Орлин, благодаря, много интересна позиция. Съгласен съм. :thumbsup: Само това за планината не го разбирам. :hmmmmm:

А за другото-който е привързан по някакъв начин към секса винаги ще намери безброй причини, за да го защитава. Това е очевидно. Човешкият ум е толкова хитър, че при всяка ситуация ще завърти така нещата, че да оправдае позицията си. Толкова векове сме се раждали отново и отново и сме правили това отново и отново, и накрая сме умирали до следващото връщане обратно...по-интересно е да направим някакъв пробив най-после. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Ами, хайде като начало да си изясним, какво точно разбираме под духовно развитие?! И духовност? Как изглежда един духовно развит човек? Как се държи? И какво е постигнал, към което ние трябва да се стремим? Какво има, което ние нямаме?

Линк към коментар
Share on other sites

А, максиме, забавно ми стана, че говориш за пристрастяване към секса, защото аз съм на 17 и още не съм пробвала. :):D:) Сега само си изразявам идеите. :) И се опитвам да разлбера с какво толкова ужасно свързвате бедния секс, та смятате, че може да спре развитието ви като човеци :D

Редактирано от chris
Линк към коментар
Share on other sites

Ами, хайде като начало да си изясним, какво точно разбираме под духовно развитие?! И духовност? Как изглежда един духовно развит човек? Как се държи? И какво е постигнал, към което ние трябва да се стремим?

Бхагават гита втора глава стихове 55. - 72.

не може да бъде накаран насила някой да се стреми

Какво има, което ние нямаме?

връзката с Бог например?

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Хубави въпроси, Крис!

Духовният човек има пълно спокойствие, хармония между емоции и мисли! Има мощна воля, безгранична Любов! Има Мъдрост, която качествено се различава от знанието, с което обикновено боравим! Духовният човек е търпелив, не се дразни, разбира, изслушва, смирен е! Такъв човек свети, буквално, енергийно, и емоционално! Излъчва радост и мир! Духовният човек знае неща, които е разрешено да се знаят след тежки изпити в това, което се нарича духовен Път! Духовният човек е силен. За него болката е нещо незначително! Такъв човек е истински човек, за разлика от спящите съзнания около него! Кръгът на познание на подобен човек е неизмеримо по-обхватен от нашия!

Сексът не пречи. Той е нещо прекрасно. Ако се прави с Любов, ако човек е верен и го прави с един човек, ако двамата се обичат истински, това е красиво!

В тази дисциплина, за която често пишем тук - духовността, има цяла наука, която учи, как да се съвмести духовността и сексът. Как да се прави така, че да е красив, чист, със светли мисли и чувства. Как да развива красотата и интуицията в теб! Това е част от тази наука. Тя обаче казва, че сексът може да се преживява и на по-вътрешно ниво, и така силата на радостта да бъде още по-мощна и да продължава безспир, да не се ограничава само до самия акт. Но, това е едно по-високо ниво и то се достига след известни усилия, радостни жертви и устрем!

Нищо лошо няма в секса. Просто има различни нива на преживяване. И човек трябва да знае какво иска. Какво иска не личността му, а душата му!

Линк към коментар
Share on other sites

А, максиме, забавно ми стана, че говориш за пристрастяване към секса, защото аз съм на 17 и още не съм пробвала.  :)  :D  :)  Сега само си изразявам идеите.  :)  И се опитвам да разлбера с какво толкова ужасно свързвате бедния секс, та смятате, че може да спре развитието ви като човеци  :D

Защо го приемаш лично, казах го по принцип, не беше насочено към теб. :) Не говоря за пристрастяване, а за привързване. Орлин обясни начините за използване на същата енергия в друг, по-възвишен аспект. Просто знам, че на мен нищо не би ми дал, нито пък аз мога да дам нещо особено полезно и ценно за някой друг в този процес. Лично мнение, не е трябвало да опитвам, за да имам това мнение, вътрешен усет, интуиция, никого не ангажирам с нищо.

Линк към коментар
Share on other sites

Привет Крис!

Ти притежаваш безценно богатство! Чистота и невинност! Поздравявам те и ти пожелавам да срещнеш истинската любов. Мъжът, който ще те обича, на когото ще можеш да вярваш. Едва когато си сигурна в човека, тогава му се отдай. Така ще разбереш какво означава тази дума.

Единствено, когато обичаш усещанията са много силни. Може само едно леко докосване до любимият човек да предизвика експлозия в теб. Защото се вълнува сърцето ти, съзнанието, защото този човек ти е скъп, защото го обичаш като себе си.

Любовта между двама души поражда интимност. Тя е причината за силните усещания между тях.

Какво би се случило при случаен контакт...Нищо! Презерватив. Ритъм, движения и някакво триене на нещо. И мъжът свършва. Това е. Не си заслужава да го изпиташ.

Светът ни е прекалено материален. Но това, което ни прави по-духовни са трепетите на сърцето, чувствата, които не могат да се купят с пари. Грижата за човека, добрата мисъл. Желанието да не вредиш на никого.

Много ми е приятно да ти пиша. Имам дъщеря, която е малка сега, но на която искам да кажа всички тези неща, когато порасне.

Ако имаш нужда от подкрепа, съвет, с радост ще се опитам да ти бъда полезна :feel happy:

Редактирано от wonderful
Линк към коментар
Share on other sites

Хубави въпроси, Крис!

Духовният човек има пълно спокойствие, хармония между емоции и мисли! Има мощна воля, безгранична Любов! Има Мъдрост, която качествено се различава от знанието, с което обикновено боравим! Духовният човек е търпелив, не се дразни, разбира, изслушва, смирен е! Такъв човек свети, буквално, енергийно, и емоционално! Излъчва радост и мир! Духовният човек знае неща, които е разрешено да се знаят след тежки изпити в това, което се нарича духовен Път! Духовният човек е силен. За него болката е нещо незначително! Такъв човек е истински човек, за разлика от спящите съзнания около него! Кръгът на познание на подобен човек е неизмеримо по-обхватен от нашия!

  Сексът не пречи. Той е нещо прекрасно. Ако се прави с Любов, ако човек е верен и го прави с един човек, ако двамата се обичат истински, това е красиво!

Много се радвам, че попаднах на този сайт, а аз наистина попаднах случайно, за да прочета мнение като това! Много е красиво! Щастлива съм!

Линк към коментар
Share on other sites

Защо говорите все за това дали секса възспира духовното развитие? Ако едно естествено създадено от природата желание, един импулс за най-висша близост може да спре това развитие, какво развитие е то? Ако ще следвате някакво идея да станете по-добри и тя отнема половината радости от живота ви, и трябва да се откажете от почти всичко, което сте, това растеж ли е или падение?

:feel happy: Благодаря ти, златно дете!

Е, трябваше Бог през устата на детето да ни каже, че

състоянието и развитието на духовността ни определя какъв ще бъде за нас секса

а не обратното.

Може ли сексът да пречи на развитието на духовността, ако наистина тази духовност се развива, а не е просто поза и жертва на живота в името на "извисяване над простолюдието"?

Ако това наистина е развитие на духовността, това развитие няма ли да включи и секса, точно защото

Сексуалната сила е силата на Любовта, идваща от най-фини измерения на живота. тя екондензирана любов, която се проявява през носителите на съзнание, в които живеем, в телата на животински бозайници. Сексуалната енергия е тази, която поддържа живота в нас.

:thumbsup: Орлин

И ако за да развиваме духовността си, се налага да презираме и да подтискаме секса, то дали това изобщо ще е развитие на духовността или по-скоро изпадане в зависимост от нея? :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

Донче, сестрице, напълно съм съгласна. Чудех се дали да напиша мнението си, защото пак някой ще ме осъди. Не можем всички да сме светци. Всеки прави каквото може и колкото са му силите.

За себе си ще кажа, че сексуалната сила и преживяване ми помогна да открия пътя към себе си и Любовта.

Напълно съм съгласна и с Орлин :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Здрасти, Хрис!

Ето как нагледно се представя разликата между мъжете и жените, тази тема за секса е своеобразна подтема на първата. Ти си момиче и затова се чудиш какво толкова ужасно има в бедния секс и получаваш отговори съответно:

- нищо ценно и полезно ... не мога да дам и не би ми дал

- губиш представа, че си отделен човек и спираш да мислиш

Как мислите, кое мнение е по - малко егоистично, като сме тръгнали да отричаме егото?

Като жена абсолютно споделям мнението на wonderful, но се опитвам да разбера и мъжете. Според мен те не свързват секса с любовта, делят ги двете понятия, понеже могат да правят секс само заради самото физическо удоволствие от него, докато жените го правят от любов. Е, има и изключения, разбира се и от двата пола, но общо погледнато е така. Затова се получават различни мнения. И понеже мъжете гледат на секса като взел - дал, много се страхуват да не дадат енергията си на някакви нисши астарали, които се хранели с нея. Мисля си, че ако обичат любимите си истински и не мислят за секса като нещо мръсно, а като проява на любовта, въобще няма да им дойде наум за такива неща, защото, както знаем, истинската любов огражда и на дъното на морето да се намираш не би станал жертва на тези същества, но понеже ние сме едни човечета такива по презумция не ни се полага да изпитаме истинска любов. Ама не ни идва наум, че човекът не е животно само и сексът може да не е проява само на нагони и страсти, но предимно с това се свързва за съжаление. Не зная дали има мъже, които да разсъждават по - различно, но поне аз не съм срещала до сега такъв, дано ти го срещнеш човека, който няма да мисли за придобивки и загуби като рече да те обича.

Линк към коментар
Share on other sites

Като жена абсолютно споделям мнението на wonderful, но се опитвам да разбера и мъжете. Според мен те не свързват секса с любовта, делят ги двете понятия, понеже могат да правят секс само заради самото физическо удоволствие от него, докато жените го правят от любов.

Така е, но когато обичаш както Бог, не ти е нужно да включваш в това и секс. Не са необходими никакви условия, тогава има само свобода...когато обичаш някого не като жена, а като сестра...пак си готов да му/й служиш, но по Божествен начин...свободно и за двамата...без изисквания, и без очаквания. Учителят Беинса Дуно ни е дал насоката, която ни прави щастливи и свободни. :hypocrite: Хайде тогава, като любовта между половете е толкова важна, посочете ми, има ли поне 5% хора на тази планета, които да живеят заедно, да са сключили брак, и да живеят като брат и сестра, а не като мъж и жена? Всеки приказва колко е хубаво и възвишено да си с пратньор, но не пропуска да включва и другото...Не мога да си представя-отиваме на лятна духовна школа високо в планината, и се занимаваме с това...защото високо в планината било много полезно за мъжа :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

Защо ли има силна поляризация на този форум по маловажния въпрос за секса?

"разделяй и владей" Романите са били големи романтици.

Един поучителен техен роман е "Златното магаре" на Апулей.

Магарето е често използвано в беседите от Учителя.

Сигурно мъжкият поглед върху секса е като магарешки.

Докато женският е ангелски.

и тъй като ме обзема голям срам за това,

от по-нататъшни мнения ще се въздържа :)

Линк към коментар
Share on other sites

Като чета как всеки казва по нещо и обикновено е прав - макар и частично - си мисля, че като цяло нашето общество е изключително болно на тази тема. Ами че ние възприемаме и сексуалния, и несексуалния живот като нещо толкова условно и даже изкуствено! В миналото който е смятал, че е надраснал секса (или е решил да го опита това с риска да си остане с подтискането), той не го е обсъждал, а го е правил. Останалите са се придължали към определени норми, но без да се гърчат в агония, че не могат да бъдат абсолютни светци. Даже сред подтискащите канони, например католическите, един св. Франциск Азиски на младини е имал доста свободно държане, но после е бил изцяло абсорбиран от духовността. А в Махабхарата - това е много интересен епизод - един от най-големите светци, Вишвамитра, е бил съблазнен от една небесна дева и от връзката им се ражда... Бхарата. Е, от него тръгват и всички светски и духовни истории, описани така даровито във великото сказание на индийците. Думата ми е, че различните начини на живот и преходите между тях са се възприемали много естествено и на тях се е гледало по-различно... Какво толкова ни е объркало в тези насоки, дали действителните извращения на миряните и лицемерните "безбрачия" на духовниците? Нездравословния ни начин на живот? Възпитанието и образованието? Медиите? Нямам еднозначен отговор...

Линк към коментар
Share on other sites

А, ето - "и другото" - типичен пример за отделяне/разделяне на сексуален контакт и любов. И женското мнение -"любовта между две души поражда интимност". Нямам намерение да внасям разделение по полове в темата между мненията, но те са повече от видни. Да питам, тогава "духовните" мъже, като не ви интересува такова маловажно нещо като секса, какво правите в тази тема? Аз не се изживявам като ангел, нормален човек съм и когато съм влюбена, ме вълнува, не считам за нещо нередно физическата близост между двама, които истински се обичат. То си е красота. Орлине, поздравявам те за мнението, което ти цитира момичето по - горе и изобщо за честността и истинското споделяне. :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Сексът е вълнуваща тема!!! :thumbsup2:

Наистина темата за секса е една подтема на "Мъжете и Жените". Защото сексът е водещ фактор за разбиране на мъжкото и женското възприятие и модели, заложени им от самия живот и на емоционално, и на ментално ниво!

Много силно е мнението на Донка, че "Състоянието и развитието на духовноста определя какъв ще бъде сексът!" Така е. И за двата пола, но най-вече за жената. Жената не губи сила при секса, за нея той е нещо напълно естествено. Защо да има противопоставяне на духовност и секс? Няма смисъл! Това е типичен женски светоглед, изхождащ от женската енергетика, която диктува и женската психика! Най-важното за жената в секса е да обича. За нея той е продължение на Любовта - и то съвсем естествено и така и е заложено от Природата. Поне докато е чиста и непокварена. Да обича мъжа, да му се възхищава, да го обгърне не само с вагината, но и със сърцето си. Ако мъжът дава етерна енергия през долния си център, жената интензивно излъчва емоционална или любовна енергия през сърдечния си център. Там тя е емисивна, положителна, даваща. Жената, дори и да е стремяща се към духовност, трудно разбира процесите в психиката на един мъж, диктувани от енергетичните движения на либидото му! Освен ако може интуитивно да влезе в кожата на мъжа и да усети енергийния поток и процеси в него. Тези процеси определят и мъжката психика. Мъжът по време на секс приема емоционалната топлина на жената, той се нуждае от нея. Приема и чистата Любов (Буддхи), поне ако жената е чиста и може да му я даде. Жената се нуждае пък от вниманието на мъжа и от пълнотата, която получава от него - на етерно, ментално и духовно, атмично ниво! На етерно ниво получава чувство за сигурност и стабилност, на ментално, чуство за подкрепа, обгрижване и внимание, и на атмично - воля!

Наистина сексът е обмен не само на физическия, но и на душевен и духовен план. Енергиите на двамата са като двойна спирала, която се слива в едно. Но - както казва Донка - преживяването на секса зависи от изфинеността на съзнанието на двамата, от способността им да Обичат въобще, да се обичат един друг истински, да умеят да се извисяват над ума. Но - наистина да се извисяват над него, а не да се валят под него, в безумието на страстта и похотта! А, за да го правят, е нужно да могат да сублимират похотта. Да я издигат до Любовта. Те са от едно и също тесто. Сублимацията е алхимичен процес на рафиниране на похотта до чистото и състояние на Любов! Жената обикновено го може много по-лесно. Защото изначално е свързана именно с Любовта - с Будичното тяло, което при нея е емисивно. Разбира се, тук не говоря за чисто инстинктивните самки, които често срещаме наоколо.

Мъжът, от друга страна, е представител на другата линия на космическата спирала- на Волята, на Разума и на Силата. Подходът на мъжа е друг - мъжът има нужда да се бори, да си поставя препятствия и да ги преодолява. Така е устроен. Това му диктува силата в него. Силата на духа. Тази сила, проявена на физическо и етерно равнище при него има нужда от известно обуздаване, от обръщането и към Източника. При жената това вече е така. Жената затова и не се стреми кой знае колко към духовност. Тя по природа си е духовна, или по-скоро - душевна. Или поне принципно е такава. Липсва и само елементът на духа, на висшата воля и сила.

На мъжът пък му липсва тази, висшата Любов - затова я търси в секса. Чрез него той я получава по един непосредствен, но груб начин, във вида на кондензирания и субстрат - страстта и сетивното удоволствие.

Няма смисъл да отричаме визията на противоположния пол - по-добре е да я разберем и усетим.

Сексуалното сливане, когато е правено с искрена любов, всъщност е едно от най-силните преживявания достъпни на физическия човек. Поне теоретично, сексът би могъл да бъде естествена част от Пътя на търсещия развитие човек. Но, тъй като планетата ни не е нормална, а е обсебена от мрак и невежество, това е трудно осъществимо. Затова, дори и най-влюбените двойки, дори въоръжени с най-добрите сублимационни техники, биват смукани от енергийни вампири. Това се усеща директно от мъжа, поради устройството на организма му и излъчващата му функция по време на секса. И когато мъжът не успява да извиси съзнанието си до висшите региони на битието по време на секса - или поради нежелание, неумение, или поради невъзможност поради тежката психична атмосфера, която не може да пробие, тогава чрез него, през него - в жената проникват астралните ларви, елементарии и елементали. Мъжът става техен проводник - и те цапат жената. Това са реалности. Жената най-често не чувства съзнателно тези влияния. Но - така толкова по-лесно те работят в нея.

Максим - за планината писах като за свято място, чисто от кошмарната аура на планетата, където сексът може да бъде чист, невинен и непорочен. Той си е такъв всъщност. Но състоянието на планетата ни, ръководена умишлено така, че да се поддържа човешкото невежество и да се раздухват до максимум животиснките прояви в човека, изкривява действието и резултатите от този свещен акт! Не всичко зависи от малки хора като нас. Затова и сред търсещите са възникнали методите за целомъдена сублимация, за брамачария. Защото те, макар и неестествени, при съществуващите психични условия, са по-сигурни. Но - със сигурност са неестествени! Казвам го, въпреки че съзнавам действеността им. целомъдрието е като изнасилване. Изнасилване на изначалната ни природа. Но, респективно на психо -кондицията на глобуса ни - вероятно едно оправдано изнасилване, по причините, които изложих по-горе. Нещо като горчиво лекарство. След време човек свиква с лекарството то действително му носи излекуване. Ако го прилага правилно! При целомъдрието нагнетяването на либидото е голямо и тази сублимация, която се извършва при алхимичния секс естествено, при целомъдрието става с голямо напрежение. При целомъдрието жената търси опората, сигурността и закрилата, пълнотата, от която се нуждае, от вътрешния си противополюс, Анимус, Бог в нея. Мъжът търси блаженството и радостта от вътрешната жена в себе си - Анима, Богинята в него! Всъщност, за някои целомъдрието не е толкова страшно. Познавам много такива хора. Ти, Максим, си един от тях. Възхищавам ти се!

Ако обаче състоянието на нещата във физическия дом, в който живеем беше нормално, нямаше да има нужда от целомъдрие... Сексът е наистина едно цяло с Любовта! Разделението е изкуствено. Но, не сме ние тези, които са го инициирали... Зависи от сили, много по-големи от нас.

Нека Божията Любов царува в Света!

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен , човек отдава по голямо значение на секса до определена възраст и на определено ниво на развитие.

Всъщност идеалните човешки отношения се изграждат на комбинацията между Дух(интелекта, мисълта) , Душа(чуствата ,характер) и Тяло( секс, външни белези).

Мисля ,че ако липсват едно от трите компонента, връзката между мъжа и жената не може да се усъществи пълноценно( най- общо казано).

В тези три компонента се вклучват разбира се : общи интереси, възпитание и среда.

От друга страна, колкото повече човек развива мозъчните си клетки, толкова по малко го интересуват ,животинските инстинкти.

До сега не съм чувала за човек, който е пристастен към секса, да е и духовно издигнат( т.е.да е станал филосов или научен работник и т.н...)

Линк към коментар
Share on other sites

Ами философите и научните работници просто си насочват енергията надругаде. Те дори често не познават май много от секса. А за да си пристрастен към нещо, трябва то да ти дава някакво моментно успокоене, което не откриваш другаде в света, и обикновено то смяташ, че те спасява от проблемите ти, от които искаш да избягаш.... Докато философите и научните сътрудници са толкова погълнати от работата си, те нямат време да бягат от живота си и да се чудят с какво да запълнят дупката, те са твърде заети да изследват молекули и вечни въпроси, и затова изобщо не се насочват натам....

И какво, Орлине, ти искаш да кажеш, че вие мъжете губите много енергия при секса, затова това е пречка за духовно развитие ли? Или от какво идва противопоставянето на секс и духовност при мъжете?

А за Вальо - аз чисто и просто зададох много важни според мен въпроси, за да си изясним за какво си говорим. Да си изясним понятията. И питам, може би не знам нещо много ценно, което вие знаете, затова питах какво разбирате под духовност и в какво се изразява тя според вас. Затова можеше да ми отговориш, вместо да ми казваш, че който не се стреми, не може да бъде накаран насила.

Добре, връзката с Бог, а как разбираш Бог тогава? А връзката с него?

В крайна сметка само Орлин се зае да отговори на въпросите ми, мерси... :)

Редактирано от chris
Линк към коментар
Share on other sites

Затова, дори и най-влюбените двойки, дори въоръжени с най-добрите сублимационни техники, биват смукани от енергийни вампири. Това се усеща директно от мъжа, поради устройството на организма му и излъчващата му функция по време на секса. И когато мъжът не успява да извиси съзнанието си до висшите региони на битието по време на секса - или поради нежелание, неумение, или поради невъзможност поради тежката психична атмосфера, която не може да пробие, тогава чрез него, през него - в жената проникват астралните ларви, елементарии и елементали. Мъжът става техен проводник - и те цапат жената. Това са реалности. Жената най-често не чувства съзнателно тези влияния. Но - така толкова по-лесно те работят в нея.

 

Това с астралните ларви, елементарии и елементали ми звучи жестокичко казано. Ако астралната ларва е мисъл, желание, как може да проникне, когато пет пари не даваш за нея(извинявай за израза). Прочетох какво означават тези понятия. Оставам с впечатление, че вие нямате реални проблеми, а просто си блуждаете по цял ден във форума или в окултната литература. Когато преживееш наистина тежки моменти в живота си, когато се намираш на границата на живота и смъртта, тогава осъзнаваш кое е важно за теб. Другият успешен начин е да имаш дете.

И тук се замислям вие от добрите ли сте или от лошите.

Споделих ви, че обичам човека до себе си, а какъв беше отговорът.Когато правим любов съм застрашена от астралните ларви, елементарии и елементали.

Защо трябва да цапате красивото...

Аз също виждам лошото в нашият свят, но кое е то за мен: злоба, завист, подлост, измама, злоупотреба с власт, престъпления, хора, секти и пр.

А що се отнася до пристрастяването към секса-не страдам от зависимости. Не пия алкохол, не се друсам и пр.

Важното е, че имам интереси, които са реални и магьосничеството не е сред тях.

А вие от кои магьосници сте? От лошите или от добрите(ако въобще има такива)?

Или сте от виртуалните енергийни вампири?

Без лоши чувства. Бог е любов.

Редактирано от wonderful
Линк към коментар
Share on other sites

Това с астралните ларви, елементарии и елементали ми звучи жестокичко казано. Ако астралната ларва е мисъл, желание, как може да проникне, когато пет пари не даваш за нея(извинявай за израза).

Споделих ви, че обичам човека до себе си, а какъв беше отговорът.Когато правим любов съм застрашена от астралните ларви, елементарии и елементали.

Защо трябва да цапате красивото...

:thumbsup: Изразът ти е точно на място и да ти шушна, че не си сама. И аз си задавам като твоите въпроси, а отговорът може и да е - от интерес към цапането или от страх от цапащите. B)

Линк към коментар
Share on other sites

И тук се замислям вие от добрите ли сте или от лошите.

Важното е, че имам интереси, които са реални и магьосничеството не е сред тях.

А вие от кои магьосници сте? От лошите или от добрите(ако въобще има такива)?

Или сте от виртуалните енергийни вампири?

Без лоши чувства. Бог е любов.

Изразих собствено виждане, което е доста по-различно от общоприетото, и това автоматично президвика негативна реакция. Защо? Аз съм обикновен човек, не се занимавам с никакви алхимии. Просто съм решил да работя в друга насока, и нищо повече. Когато един мъж търси прекалена близост с жените, те започват да се чувстват неловко. Когато един мъж се е посветил на други аспекти от живота и не гледа на жените като на жени, а като равни-без страст в очите, пак е лош...защото не им обръща достатъчно внимание. Те искат да бъдат ухажвани, да бъдат център на внимание. Бъдете самодостатъчни, вие сте прекрасни и сте щастие сами по себе си. Не е нужно нищо външно.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...