Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Секс? Какво е отношението ви към него?


Иво

Recommended Posts

Здравейте,

Бих ви била благодарна, ако ми обясните или ме насочите към съответна литература във  връзка с някои понятия, които  сте употребили?

Какво значи -"тантрични сексуални методи ..."? :angel:

Какви канали и центрове се отварят?:unsure:

ммм, темата е доста деликатна, но все пак да се има предвид нещата ги давам да са за информация, смятам практикуването на някои неща в тази връзка за нежелатени или неподходящи за наше време.

тантра е течение(направление) в индийската езотерическа философия и практика, свързана с различни техники и ритуали, които могат да активизират някои енергийни центрове (и чакри) и енергийни канали. има различни школи и степени (както акцентиращи на духовното), така и търсещи сили и удоволствия (вид черна магия)

в някои школи един от методите е различни медитации с партньор по време на сексуален контакт.

Има тантрични методи които може да се практикуват самостоятелно

(тантрични медитации)

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 941
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Благодаря на Иван за коментара - ами да, прав си, Иване, трансформацията не се прави от земния градинар, но от Божествения, от душата ни - затова е трудно да се обясни метода, защото философското му обяснение, колкото и да е добро, винаги ще е далечно от интуитивното приложение! Съвсем си прав, никакво насилие, само известно усилие, и то идва от настройката на носителите в хармоня с висшият принцип. Не може без усилия - no pain, no gain :) ! Така че нямаме никакви разминавания и несъгласия! Бог е Любов, Харе Кришна:)!

Благодаря и на Пришълец за съветите: ще ги послушам! Маточина съм пробвал - не работи, но за дървото, е ценна идея!!! Бъдете здрави - пращам светлина и любов на всички !!! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, приятели! Чудесни постинги.Направо предизвикват осъзнати преживявания и настроения, хе,хе!

Така си е , истинската любов всъщност е едно осъзнато състояние на съзнанието, а сексуалността е част от нея.Писах някъде напред , че три са влеченията - на ума, на сърцето и на тялото.Физическото привличане си е специфично явление и при нас жените по принцип е по трудно проявимо, защото става дума за вълни, трептения, флуиди.Ние сме по сдържани в това отношение. Близък интимен контакт добре е да допуснем само след добро опознаване и "препроверяване" дали си в хармония с другия.Важна е чистотата на контакта на всички нива, защото огромен процент от всички женски болячки/заболявания са следствие именно на нашето неразумно поведение в тази област ( нехармонични контакти на енергийно ниво които оставят сериозни отпечатъци/вреди на всичките ни тела.) Следват човешки разочарования. Добре е да сме наясно с личността( низшата природа) и душата (индивидуалността , висшата природа) - собствената и на другия в тези взаимоотношения. Добре го е написал Орлин, благодаря братко за споделеното.Когато тръгнеш от самосъзнанието към свръхсъзнаниети, тогава е спокойно леко да преживееш дълбочините на подсъзнанието и да трансформираш различните т.н.изкушения или инстинкти.Тогава и секса е свещенодействие.Прав си и за магнетизма на земните зодии и другото е интерсно. Както и да е.Запознатите с тантриските методи знаем, че те имат доста добри моменти, особено предварителната подготовка е много полезна за нас, стастните спонтанни славяни.

Отлична е книгата на Михаил Иванов "Сексуалната сила или Крилатият дракон"излезе през 1998г.Учителят е говорил по темата не много, защото тя действително не е била приоритетна за онези времена. Сега е свръх актуална, защото е вече цяла индустрия.Но това е като пробен камък, сито за всички който имаме верния стремеж към Истината.

Любов+Светлина+Мир+Радост

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Благост,

Благодаря ти и на тебе за хубавите думи - аз да те попитам къде останахте тези добрите жени които проверявате и чакате и се сдържате, както казваш? Аз цял живот все попадам на едни жени жаднии и за духовност, и за кариера, и за пари, и за мъже, и за секс, и въобще не сдържащи се... но аз си ги привличам такива - затова и се променям доколкото мога, защото от тези жени (гореописаните) може да се очаква чудесно приятелство, но не и повече. А истинската жена и мъж наистина са в нас - Ученикът е както мъж, така и жена - андрогин. Не хермафродит, но човек който балансира поравно двата принципа вътре в себе си! Има какво да се споделя по тази тема, наистина е възлова - ако не е разрешена правилно, цялата духовност остава само бля бля!!!

Бъдете здрави, мили хора!!! :angel:

Линк към коментар
Share on other sites

Тогава и секса е свещенодействие.Прав си и за магнетизма на земните зодии и другото е интерсно. Както и да е.Запознатите с тантриските методи знаем, че те имат доста добри моменти, особено предварителната подготовка е много полезна за нас, стастните спонтанни славяни.

Може да е свещенодействие - за някого!!!

Предварителна подготовка за какво?

Спотанността е най- важна ,ако не става дума за действия нарушаваши логичния...ход за Кармата на човека!

Благост, може би изглежда че постояно ви се противопоставям ,но не е така!

Относно това,защо Учителят не е говорил за секса е дълга дискусия,която не и е мястото тук!!!

Откъде знаете какво е ставало в Изгрева и на Седемте Рилски Езера или Къщата в Айтос....?!

:angel: ????????....

Линк към коментар
Share on other sites

е за някои неща които са ставали на Рила има възпоменания на очевидци, и когато едно събитие се представя от различни гледни точки може да се придобие някаква представа.

Има описан епизод(или поне на мен ми е известен) че Учителя е изгонил от лагера на край езерата една двойка за секс там.

"Често хората се запитват коя е причината за тяхното нещастие. Не са изпълнили своите задължения. Някой е изпратен да работи за издигането на България. Той заема висок пост, става пръв министър, но забравя своето предназначение. Властта, славата, парите го заслепяват. Той казва: Не мога ли и аз, като всички хора, да се осигуря? Мисълта му вече се отбелязва в другия свят и той се свързва със земята. Много изкушения има на земята, които ограничават, свързват човека. Ако ангелите, изпратени с мисия на земята, са се поддали на изкушението, колко повече се изкушават обикновените хора. Аз не говоря само за светските хора, но и за религиозните. И те се изкушават. Страшно е, когато един министър или управляващ стане причина за пропадането на хиляди хора. Защо този министър трябваше да се заслепи пред славата и парите? Не казвам, че парите са причина за нещастието на народа. С парите той може да повдигне своя народ. Ще кажете, че народът е богат. Предпочитам да бъде той беден и честен, отколкото богат и безчестен. Един стар българин казал на сина си: Синко, знай, че богатството и на най-честния човек, спечелено с труд и мъка, е половината негово, половината на дявола, а богатството на безчестния човек принадлежи изцяло на дявола, заедно с човека. Честен ли е този, който се ползва от добитъка и същевременно го коли? Честен търговец ли е този, който е спечелил богатството си от кожите на добитъка? Колко пъти той е ставал рано сутрин да оре и копае земята, да приложи своя труд? Той е спечелил благодарение на тия кожи. И след това ще каже, че работи и печели честно. Не, неговото богатство се гради върху страданието на тези животни. Виждали ли сте какви сълзи се леят от очите на нещастните животни? И те чувстват, но никой не влиза в положението им. Днес хората не разбират даже положението на другите хора. На какво се дължи това безсърдечие? - На безлюбието. Кой религиозен или светски човек е дал път на великата Божия Любов в своето сърце и душа? Достатъчно е само за момент да отвориш сърцето си за тази любов, за да почувстваш страданието на всички живи същества. Само любовта може да изправи погрешките на човека. Питам: Как ще се оправи светът? Как ще се подобри животът? - Чрез любовта. Тя е метод, чрез който се разрешават всички противоречия. Аз не говоря за еротическата любов, от която страдат хората. Днес млади и стари не разбират любовта. Старите казват, че любовта е за младите; младите пък не я разбират. Аз говоря за любовта, която ражда живота. Това, което вие наричате любов, не е още любов. Когато любовта влезе в човека, тя внася в него разширение и мир, прави го здрав и силен. Който живее в любовта, не може да боледува. Ето защо лекарите могат да лекуват всички болести чрез любовта. Понеже безлюбието е причина за всички болести, затова любовта ги лекува. Аз мога да направя точна статистика, за да докажа истинността на моите твърдения."

Беседа от Учителя, държана на 17 юни 1923 г.

в допълнение :angel:

Христос казва:Съвършеният нито се жени, нито за мъж отива". Срещал съм възрастни моми, които съжаляват, че не са женени. Те казват: Да бяхме женени, щяхме да имаме деца, да не сме толкова самотни. Срещал съм омъжени жени, които имали по няколко деца, но всички измрели. Те казват: Какъв смисъл имаше нашата женитба? Оженихме се, родихме деца, но нито едно не остана между нас. Пак сме самотни, както и по-рано. И мъжете, и децата ни умряха. Какво виждате, и неомъжената мома съжалява, и омъжената съжалява. Къде е спасението тогава? Питат ме, женят ли се хората на оня свят. - Там няма женитба; там никой не се жени, но раждат деца. - Как става това? - Понеже там живеят за другите, двама от тях, които се обичат, насочат мисълта си към някоя страдаща, грешна душа и - помагат. По тоя начин те се свързват помежду си. Душата на която помагат, е тяхното дете. Щом помагат на своя ближен, те считат, че са се оженили. Две души от оня свят трябва да се съединят, за да спасят една душа на земята. Това е една свещена мисъл, която трябва да държите в ума си. Само така ще се освободите от вашето еротично гледане на женитбата и на раждането. Начинът, по който хората сега се размножават, е последен. В бъдеще той ще се измени. Хората ще се размножават и ще раждат по нов начин, по-съвършен от сегашния. Както днес хората раждат, това е резултат на грешното състояние, в което се намира човечеството. Сега то минава през долината на греха. Женитбата на сегашните хора е женитба на грешни хора. В бъдеще тоя начин ще се измени.  :sorcerer:

10. Лекция на Учителя, държана на 1юни, 1932 г.

Линк към коментар
Share on other sites

енергията следва мисълта.

това за което мислим често ни влияе.

не е все едно за какво мислим...често:)

Любовта има 35000000 форми, хубаво е да се стремим към най-възвишените(според мен)

за да проявява човек някои качества, трябва да ги има развити в себе си. човек не може да бъде кравив, ако не еразвит центъра на красотата в неговия мозък.

Когато говорим за Любовта, Мъдростта и за Истината, известно количество клетки от човешкия мозък пречупват само лъчите на Любовта и ги възприемат в себе си; известно количество клетки от друг род пречупват и възприемат в себе

си лъчите на Истината.

“Влизане” НБ, 9 серия, том 2, Соф. 1930 г., стр. 43

оттук във връзка с гледната точка на Учителя че има какво да работи над човешката глава, може да се правят малки упражнения.

не че изведнъж всички биха моментално трансформирали сексуалната енергия, но "какпка по капка.." :sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

Много мнения прочетох досега,но основното за секса не успях да видя някъде коментирано.Замислете се-за какво е сексът?Незаменима част в отношенията на двама влюбени.Да,ама това всъщност не е само контактът между тях.Основната цел на секса е да се създаде ново човешко същество.Затова има такава мощна обмяна на енергия.Защото тя ще се влее в човека,който трябва да се появи.Затова се казват още:"те станаха едно","слаха се"и т.н.От двама души,които се обичат и дават всичко от себе си,дават любовта си при т.нар. секс(защото,според мен това не е особено подходяща дума,за това,за което става въпрос в момента).Всъщност ние сега сме измислили много начини,за да предпотвратим това,да изместим истинското значение на сливането на телата.Удовлетворението,което изпитваме всъщност е от това,че даваме живот.Предполагам голяма част от вас са чели "Анастасия" на Мегре.Там тя каза(по памет),че когато две тела и души се сливат с единствената цел да създадат нов човек,това влечение изчезва.Че изпитали веднъж това,което Мегре изпитва докато прави любов с нея,желанието да прави просто секс изчезва.Всъщност сексът се смята за низш,заклеймяван е от духовно извисените точно по тази причина-че всъщност ние сме изменили значението му.Той би трябвало да е нещо висше,защтото чрез него ние се доближаваме наи-много до Бог-ние създаваме така както той ние е създал.Но ние злоупотрбяваме с това,което имаме и затова вместо благословия,то става наше проклятие.Ние не можем да спрем похотта.Тълкуваме я погрешно,опитваме да я задоволим,а по този начин я разгаряме още повече.Опитваме да я пренебрегнем,опитваме да я забравим и търсим начин,а истинският начин е да намерим значението.А то е да дадем най-доброто от себе си с човека,когото обичаме най-много и да създадем едно същество изтъкано от любов,а не плод на желанието ни да потушим този огън в нас.Има още много да пиша по този въпрос,но ми е интересно какво ще кажете и вие.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, всички! Здравей и ти , Нот алоун. Почти подобно си мислех преди да се включа по тази тема , що не пишат за създаването на нов живот... дали да не го напиша Аз....после разбрах че това се подразбира и защо да се коментира , защото тука хората са действително много осъзнати, информирани, добронамерени и изобщо, като че ли първо може да им благодарим, може ако се сетим и да поздравим , и тогава да добавяме нашите си мнения.Българите понеже се мислим за много умни , даже не изслушваме другия и веднага...да допълним ...да ама може и по така...разбира се че може и така...и иначе и още по иначе.Колкото хора - толкова мнения ще има. И това е чудесното , чети и приемай доброто, поучаваи се от тези които са напред с материала...така се опитвам да си мисля аз.

Темата я следя винаги когато мога , но на трета и четвърта страници ми стана много интересно, не удържах и се включих, за СЛИВАНЕТО и за още много неща се пише и загатва, не си чела всичко по темата. Разбрах че Никога не можем да кажем всичко в едно изречение/постинг, все ще има нещо да се добавя , а когато казваш "пропусна това или това.." все едно че му казваш - ти си пропускащ/малко глупав , пък аз съм допълващ//не толкова глупав.Недоизказаното аз си го добавям мислено като чета добрите постинги. Даже не е нужно да се задават въпроси. Важното е че осъзнаваш много неща.За което отново на всички съзнателни порталци - благодаря ви мили и добри хора.

Линк към коментар
Share on other sites

Ом Ами, кой не обича да говори и мисли за секс - който не обича е мъртъв! Само че секса може да се изживява и на по-фино ниво! Нека кажа по памет мнението на хора по-истински от нас: " На чела(ученикът) не му се разрешава никакъв вид секс. Не искам да се впускам във физиологични и енергетични подробности, но само ще кажа, че по време на секс през надисите протичат ветровете на страстта и сексът в духовният път води единствено до черна магия". Още от същият автор: " Долните центрове на тялото са пряко свързани с най-висшите проявления на духа и всяка злоупотреба с тях е грях против светият дух!" Още от същият автор: " Дори и най-високите адепти на окултизма и алхимията се нуждаят от креативността на женската енергия и се заобикалят с любящи ги жени, които подхранват вътрешното им развитие - но горко на адепта, ако престъпи границата и се впусне в полово общуване с тях - очаква го или пълен провал, или спускане в черната магия!" Това беше от Блаватска! А ето какво казва прекрасният Учител Омраам Михаил Иванов относно секса(по памет, но твърде близко до оригинала): " В древните Делфийски и самотракийски мистерии е имало специални служителки в храмовете: весталки. За пред простолюдието тяхната роля е била да поддържат огъня в храма. Но каква е била работата всъщност: те били 13 - 20 годишни млади девствени момичета(задължително девствени), ролята на които била да поддържат вътрешният огън на адептите. Именно вътрешният огън. Те били прекрасни танцьорки и владеели изкуството на магическият танц. Мъдреците били възрастни мъже - те се събирали и весталките танцували пред тях, като постепенно се разсъбличали докато не танцували съвършено голи, разкривайки всичките си прелести... Вътрешният огън в адептите се събуждал, сокът на младостта потичал в тях и тъй като владеели изкуството на вътрешната трансформация, дни след това те били изпълнени с вдъхновение и поетично настроение! Разбира се, случвало се някой да не успее да удържи дистанция и да се впусне в бездната на сладострастието!" Още от същият автор по темата за Тантра: " При половият акт човек се спуска дълбоко в дебрите на подсъзнанието си, той е като гмуркач, който вади бисери. Ако гмуркачът не е добре екипиран с костюм и оръжия, той бива изяждан от акулите. Така и ученикът, ако не е добре екипиран с добродетели, Любов и спокойствие, при секс бива разкъсван от астралните акули - похот, сладострастие, ревност, насилие, бива изсмукван от астралните вампири, на които служи за угощение! Всички нещастия на света идват от любовниците, от любовните двойки: те отварят вратите на астрала и дават пир на демоните: ако бяхте ясновидци и можехте да видите как около любовниците се тълпят астрални духове и пируват за сметка на любовниците..." Но доколко сме ученици, и доколко само искаме да бъдем, това ние си знаем. Аз лично чувствам че в надрастването на секса е лостът за продвижение в пътя, но доколко съм готов да го изпълня на практика, това е друг въпрос! Такива ми ти работи, братчета и сестрички! |Желая спокойствие!!! Ом

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Информацията, която давате в постинга си, са неща, които съм си мислила, (имах своите съмнения) но не знаех, че са описани някъде.

Всички нещастия на света идват от любовниците, от любовните двойки: те отварят вратите на астрала и дават пир на демоните: ако бяхте ясновидци и можехте да видите как около любовниците се тълпят астрални духове и пируват за сметка на любовниците..." Но доколко сме ученици, и доколко само искаме да бъдем, това ние си знаем.
Какво става по нататък?

Как тези астрални духове - вампири, демони пируват за сметка на любовниците?

Ако гмуркачът не е добре екипиран с костюм и оръжия, той бива изяждан от акулите. Така и ученикът, ако не е добре екипиран с добродетели, Любов и спокойствие, при секс бива разкъсван от астралните акули - похот, сладострастие, ревност, насилие, бива изсмукван от астралните вампири, на които служи за угощение! Всички нещастия на света идват от любовниците, от любовните двойки: те отварят вратите на астрала

Кой го твърди горното?

Бихте ли ми дали линк или да посочите источника и автора.

Благодаря?

Линк към коментар
Share on other sites

:v: Здравейте, приятели!

Aug 3 2005, 20:55

Отлична е книгата на Михаил Иванов "Сексуалната сила или Крилатият дракон"излезе през 1998г.

В нея кратко, точно и ясно са дадени тези неща.

Може да се прегледа и “Българският Чикунг или яйцевидното стопяване” изд.Хелиопол, 2003

www.imadrugpat.org Нова психология и т.н..

Любов+Светлина+Мир+Радост

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, страннице - авторът е Михаил Иванов, а по-горе съм цитирал Блаватска. Желая здраве!

Линк към коментар
Share on other sites

Доколкото ми и известно Рудолф Щайнер, основател на Антропософията, съветва да се внимава с Блаватска и въобще с теософията.

Учителя има изнесена една лекция с име: "Пояснения върху окултизма, спиритизма, теософията, мистицизма и християнството". Ето малък цитат от там: "Теософията е учение за примиряване на противоречията в света... Има противоречие между теб и Бога; трябва да го примириш! Ако не можеш да го направиш, не си теософ... Теософията има седем начина на разглеждане. Така също и окултизмът, и мистицизмът имат своя външна и вътрешна страна. Теософското общество сега разбира само външната страна организирането. Теософията приготвя ония форми, които могат да се нарекат анатомия на теософията... Прочее, както окултистите, тъй и теософите, и мистиците, и християните трябва да се делят на бели и черни. Някой ще рече: Аз съм теософ. - От кои от белите или от черните? "От белите". - Можем тогава да се разберем. "От черните". - Ще остана на особено мнение. Какво от това, че сте спиритисти, теософи, мистици или християни; ако сте от черните, светът е пълен с такива... " (беседа държана на 12 февруари 1920 година от 07 часа.)

Според трябва много да се внимава, когато се смесват различни езотерични източници, да се пипа с пинсети, че огън има там. Същото е и със сексуалността (да минем по темата). Тя е огън, който може да бъде всепоглъщаш и изпепеляваш. Правилно разбрана и приложена обаче може да бъде огън пречистващ, извисяващ, пробуждаш, трансформиращ. Но както казах в едно мое предно мнение по темата, според мен готови рецепти за това няма. Въпроса е индивидуален и е изцяло зависещ от съзнанието, нивото на развитие, периода от живота, кармата и доста други фактори. Великите Учители са ни дали пример с живота си, но все пак всеки да си знае мястото и нивото. Човек трябва да проучва, да мисли и да намери решението за себе си или поне решението за дадения етап от живота/еволюцията си.

Линк към коментар
Share on other sites

Целият духовен път, когато човек наистина встъпи в него, по нанагорната пътека, е ходене по ръба на бръснача и преминаване през изпитанията на така наречените "черни", като единствената водеща светлина остава вътрешната интуиция - човек остава самотен(вътрешно), неразбран, никакви книги повече не могат да помогнат, но единствено гласът отвътре, и има проправяне на тежък път в неизвестното(за ученика неизвестно). Предполагам че някъде там по този път тежък и рискован, през тези необятни вътрешни области човек среща Учителят си - в моменти на изнемога и максимално напрежение! Само предполагам, защото съм далеч от там, само го чувствам смътно. Всички човешки понятия отпадат, човек наблюдава света и хората, тяхното зомби - подобно спящо съществуване и никой не може да му даде съвет или ръка, но единствено вътрешното същество - висшият му Аз. Тази вътрешна самота е факт в пътя, ако човек наистина тръгне по него, защото се издига като Орел над Враните и врабците и пищенето на взаимното им хапане и кълвене и настойчивият им взаимен полицеиски контрол над съзнанието престават да му действат - поне не със същата сила като преди. Велик е пътя, но иска много смелост и устрем...

Относно Щайнер и Теософията - същото което Щайнер говори за Теософията говорят и теософите за Щайнер - обявяват го за тръгнал по тъмната пътека... Така че нека примиряваме привидните противоречия и съвместяваме противоположностите... и слушаме тихият глас отвътре!

Линк към коментар
Share on other sites

Така че нека примиряваме привидните противоречия и съвместяваме противоположностите... и слушаме тихият глас отвътре!

По принцип аз съм изцяло "за" интегралния подход в духовния път. Просто бях длъжен да кажа, че има различни мнения за теософията, а нека всеки сам да намери истината за себе си. Различните гледни точки разширяват кръгозора.

Иначе по темата за секса, като гледам колко пъти е била разглеждана, явно има голям интерес. :angel: Наистина въпроса е важен не само за духовно търсещите, но и за всеки обикновен човек.

Поздрави,

Иво

Линк към коментар
Share on other sites

Относно астралните духове - те се хранят с нашите страсти за да могат да продължават живота си в астралната сфера. Понеже те в същността си са по-фини, но не могат да се освободят от стар стремеж към материята се опитват да се задържат в Астрала като по-близък до материята и го правят посредством нашите чувства. Много често те самите успяват да ги предизвикват за да консумират. Сексът е едно от многото предизвикващи такива чувства неща и не съм сигурен, че е възможно чувствата да са толкова фини, че да не са консумирани от астралните духове. Все пак при пълна липса на похот ще липсва и секс, а похотта е съвсем груба страст. Така че колкото и фино да си усещаш половия акт, ти си си похотлив и даваш нужните консумативи на тези заблудени същества. Но как да не правим Любов, след като изпитваме Любов... Те и от любов се хранят тея, но не и от Любов...

Линк към коментар
Share on other sites

Сега разбирам за6то много древни ордени отдават голqмо зна4ение на секса и имат много сексуални култове. Според Сексолозите ако има6 физи4еска и психи4еска болка най доброто ле4ение е секса. Правили са опити като пример 6те дам опитът със студената вода, а именно 4е когато си потопи6 ръката в студена вода 6те издържи6 мнго пове4е време с потопена ръка когато прави6 секс от колкото ина4е. Когато те боли не6то и по4не6 да се възбужда6 сексуално болката намалqва на 50% а когато постигне6 оргазъм болката по4ти или напълно из4езва. Доказано е 4е един 4овек който има минимални интимни контакти не е съвсем психи4ески здрав, страда от безсъние и други не6та... А и все пак се размножаваме, по този на4ин се продължава кръвната линия, расата и се предава знанието. Нормално е всеки след нас да нау4ава пове4е не6та и по този на4и да предава това което е нау4ил след него. По този на4ин Исус в съ6ност според мен е не толкова синът господен колкото полити4ески вода4 какъвто е бил и Иоан Кръстител, запазва кръвната си линия 4рез Мария Магдалина, и не слу4айно древните ордени я по4итат толкова и имат безброй култове в нейна 4ест, както и към Изида, Венера и други жени....Все пак по онова време религията е била политика. Благодарение именно на секса сме стигнали до момента в който водиме диалог по между ни.

Линк към коментар
Share on other sites

Ами да, болката намалява, както при вземане на дрога - но какво става след това ?!?! Секса е привлекателен, защото се отделя голямо количество енергия - и след приключването му, когато възбудата затихне, цялата празнота зейва зловещо, и тъй като природата не търпи празнота - тя се запълва от страх, страсти, нервност, злоба, гняв, грубост... И аз се питам защо сме така противоречиво създадени на тази планета - всичко хубаво и приятно е вредно и пагубно - не ми харесва това - но правилата на играта са далеч по - силни от моите харесвания или нехаресвания... Не сме особено съвършено божие творение, безспорно! Но развитието на съзнанието е бавно, от живот в живот - и ако човек иска да скочи прекалено високо и далече, неминуемо пада, така че, нека я караме по-спокойно! Както казвате по-горе;"не е толкова черен дявола!" :)

Линк към коментар
Share on other sites

Нормално е всеки след нас да нау4ава пове4е не6та и по този на4и да предава това което е нау4ил след него. По този на4ин Исус в съ6ност според мен е не толкова синът господен колкото полити4ески вода4 какъвто е бил и Иоан Кръстител, запазва кръвната си линия 4рез Мария Магдалина, и не слу4айно древните ордени я по4итат толкова и имат безброй култове в нейна 4ест, както и към Изида, Венера и други жени....Все пак по онова време религията е била политика. Благодарение именно на секса сме стигнали до момента в който водиме диалог по между ни.

Религията се използва от политиката и СЕГА.

СЕКСА се използва от политиците за въздейсвие върху общественото съзнание и сега.

/Четох в една документална книга ,че когато е трябвало да източат един от шадърфаните в Рим -по- точно във Ватикана- на дъното намерили труповете на много новородени бебета.Дали това са били някакви ритуални убийства или просто заличаване на следите от злоупотреба с сексуални удоволствия /някой ден архивите на Ватикана може и да проговорят./

Линк към коментар
Share on other sites

Не съм съвсем съгласна със следното твърдение:

Секса е привлекателен, защото се отделя голямо количество енергия - и след приключването му, когато възбудата затихне, цялата празнота зейва зловещо, и тъй като природата не търпи празнота - тя се запълва от страх, страсти, нервност, злоба, гняв, грубост... И аз се питам защо сме така противоречиво създадени на тази планета - всичко хубаво и приятно е вредно и пагубно - не ми харесва това - но правилата на играта са далеч по - силни от моите харесвания или нехаресвания...

Подобни усещания се получават след секс без достатъчна емоционална и умствена връзка преди това, като секс между непознати. Не е задължително да има празнота, която да зейва. Ако е изградена душевна близост и е налице физическо привличане, сексът пост фактум не се усеща като грешка. Двамата се чувстват преизпълнени с радост, удовлетворени и силни, а не изчерпани. Зависи дали си с подходящ човек. Не се получава с всеки. Мисля, че водещо чувство при това трябва да е желанието да се даде израз на любовта, а не да се използва другия. Когато и двамата са настроени да дават, всеки от тях ще спечели, ще се получи такъв обмен на енергиите, че никой да не бъде ощетен, а и двамата да се уравновесят. Мъжът ще получи от жената липсващата му женска енергия, жената - липсващата й мъжка. Аз така си представям нещата. Освен това при секса е нужно търпение, двамата да се нагодят един към друг.

Линк към коментар
Share on other sites

latina, здравей

Тoва, koeto казвате важи само за някакъв идеален случай.

Сякаш за мъжете / в смисъл -MALE/ няма значение дали е Голямата Любов или не.

Сексът е секс. :hypocrite:

Сякаш няма значение и за тези /MALE ili FEMALE/, които използват секса за магически цели.

А иначе СЕКСЪТ дава

ULTIMATE POWER>>>>>>>>>. :smarty:j0397995.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Ами кажете ми и на мен как да я постигна тази Ultimate Power, защото аз доста години се опитвам да го включа в духовният път, но никога не успявам истински, дори и да е с любов, дори и усещането след това да е чудно, винаги е за сметка на по-фините, тънки чувства, като тези за красотата, за любов и помощ към ближния, състрадание, спокойствие, равновесие, търпение, яснота и бързина на съзнанието... Но при жените съвсем не е така, и е нормално да има разминаване в мненията. Респект и преклонение пред великото женско начало!!!

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...