Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Секс? Какво е отношението ви към него?


Иво

Recommended Posts

  • Отговори 941
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

О'к, темата с за секса във връзка с Любовта. Да не излизаме от руслото и! Бог е Любов. А Мохамед е имал харем... :harhar:

Линк към коментар
Share on other sites

;) Секса си е баш животинското в нас. По колко пъти например правят секс животните на ден , някой знае ли. Има където правят само по веднъж в годината секс. Другото е ласка и игра. Не овладеем ли секса сме по лошо и от животните.А харемите на никога не са помогнали и са сбъркан пример. Може би това че се твърди , че не може без секс е манипулация. И че и без деца не може.Някои трябва да раждат и отглеждат, други не им е дадено и ще правят друго. Мисля, че всеки според съдбата си. :whistling:
Линк към коментар
Share on other sites

Ей, Орлине, стига с тоз Мохамед и харемите, че доста народ дразниш :D , дори и мен

Така де, ще вземат да си помислят, че ти е идол някакъв, и то заради жените, с които е разполагал., а пък ти си му нещо като поддръжник и последовател. То едва ли има мъж, който да не си е мечтал да има няколко жени, аме да ви кажа на вас,мъже, това е доста нездравословно желание, особено ако някоя от тези жени е като моя милост. Много секс ще да са правили харемаджиите, не ще и дума, ама ако и толкова Любов правеха...Ама не би. Харемът си е узаконена платен секс с узаконени наложници, дори не е любов с малко "л". Да, това е била думата - именно наложница, а не любовница - първата идва от ложе - тая, която споделя леглото ти, а втората дума идва от любов....Възможно е в един и същ момент да обичаме двама или дори трима души от другия пол, но не е нормално с всички да поддържаме еднакви отношения. И тук се намесва изборът. Често пъти любовта се бърка със страстта. Затова - внимателно.

Линк към коментар
Share on other sites

Така е Милкана! наложница - ложе. Аз например съм много прецизен в интимните си контакти. Тъпо е да ги сменяш , криво геройство е ,но имам познат - жиголо , а да знаеш какви ги приказваме за вас...като рибарите сме.

Има една смешка - коя е думата от която най - много се страхуват мъжете и думата която жените най -много обичат! С три букви!

Бравос на който познай!

Линк към коментар
Share on other sites

Всеки, ама абсолютно всеки има фантазии за секс с повече от една жена, както и жените за секс с повече от един мъж. И мисля че е лицемерие да го крием. Ако сме честни пред себе си, ще видим че именно нагоните ни са в основата на целият ни живот - искаме или не, те са там. Дори и когато вече физически не можем да ги удовлетворяваме, те пак са там, на мястото си! За радост, ако възнамерим, можем да ги сублимираме - така твърди и съвременната психология! Не че знам нещо - нищо не знам, затова си пиша, както и повечето от останалите двуноги... :1eye:

А - и още нещо - подтиснем ли ги - става още по-лошо, влизат в подсъзнанието и оттам ни разболяват най-безцеремонно. Това е факт! Така че, мио амигос - сублимиране, това е магическата дума. И честност пред себе си!

Милкана - може би и ти си имала някои фантазии също, предполагам, нали си човек на два крака... а те са поне толкова реални, колкото и действията ни, ако не и по-реални! Според мен истинският духовен път, както и истинският живот започва именно от едно най-откровено самоанализиране в цялост, самоопознаване, самоприемане. Според мен морала преподаван в някои философско морални учения води единствено до психопатологии, а ако някой е по-дтриктен и до шизофрения, тоест до разцепване на личността - един вид човек се стреми да е чист, но по неправилен начин - приема само светлата част от себе си, но другата изтласква - и става едно разделение в самият човек - това е резултат от фалшивата неправилна религиозност. На изток методите винаги са били други - не подтискане, но синтез, приемане на цялостната личност - прегръщане на животното в нас, с което сме неразривно свързани, искаме или не, тъй като не сме ангели(дори и да сме били преди да се въплътим :) )! И трансформиране, тоест насочване на това животно с юздите на вътрешният водач, истинското Аз в нас! Е, не казвам че трябва да спим с всеки с който ни падне, съвсем не - просто се иска правилно вътрешно отношение и познание на психичният ни апарат! Може би за да постигнем бленуваната и препоръчвана ни абсолютна чистота, трябва да знаем как да се държим с абсилютното животно, което засега е една голяма част от нас! Или може би вие сте различни?!?!?! Казват че и Учителите, щом вземат тела като нашите, а не са в нирманакая тела, и те имат проблеми с тази низша природа, с която сме обвързани неразривно ... ОМ

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup2: Здравейте! Празнично да се разпиша по темата, като че ли най най обсъжданата. Орлине, честит да ти е рождения ден с утрешна дата. Много пишеш за секса - значи много имаш да оперираш.Шъ съ центрираш - няма съмнение.Всеки мъж - от жена роден...от жена... рано или късно бива покорен/приютен :thumbsup:

Хареса ми питанката на Телемах, знам отговорачето на въпроса и имам усещането, че се познаваме ,щото този въпрос ми беше навремето много любим лаф.

Има една смешка - коя е думата от която най - много се страхуват мъжете и думата която жените най -много обичат! С три букви!

Бравос на който познай!

Това е малък изпит за средно мръсно подсъзнателно мислене.....виц номмер две от серията.Първият ... някога догодина ще го напиша при време и импулс. Та отговорчето е, т.е. думата с трите букви, от която мъжете най се страхуват , а пък жените много обичат е...ОЩЕ! ОЩЕ! ОЩЕ! на куб....оле оле оле :thumbsup::thumbsup::thumbsup:

Искрени,съкровени и светли да са настроенията ни в интимните взаимоотношения през 2006 .Амин

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

СЕКС- низша природа!

СЕКС- животинското в нас!

СЕКС- гадост!

Интересно, колко ли ще са епитетите за секса в отрицателна светлина, ако сериозно разровя всички постинги? Много.

Ама много-много!

Защо ли толкова много ни е страх от секса? Какво му пречи на духовно извисения, че аз, низшия,гадния, животински построения организъм ..... на воля? И не ме е еня какво мисли пуританина! Нито духовно извисения!

Не знам защо, но мисля, че това е личен избор на всеки човек! И сега, четейки колко са гадни и близо до животните хората, които се радват на добро здраве и сексуална мощ, започвам да се съмнявам в човешкия си произход! А аз си го харесвам!! И не мога да бъда съгласен с изказаните мнения в негативен " спектър "!

:) Лично мнение, с което не се съобразявайте....моля!

Линк към коментар
Share on other sites

"... всички ... процеси в природата около нас, всичко, което се разиграва във въздуха и водата, не е нищо друго, освен процеси в духовния свят, които се проявяват чрез това, което става във физическото. Те са откровения на духовни процеси, които са истинската действителност, реалността. Нищо не е реално, освен духовния свят и чак когато във всички неща и процеси ние можем да познаем духовното, тогава наистина сме познали реалността. Всичко във физическия свят има само стойността на подобие на онова, което стои зад него и това е духовния свят. Ние трябва да се научим да наблюдаваме по този начин всички процеси в животинското и растителното царство, както и всичко, което виждаме в човешкото царство, всичко, което прави впечатление на разума, на интелекта. Всички тези неща не са нищо друго освен подобия и чак този, който се научи да ги разгадава, достига до действителността, до реалността."

Из книгата "Изживявания в свръхсетивния свят" от Рудолф Щайнер

Линк към коментар
Share on other sites

Отец въобще не го интересува как си оползотворяваме Живота. Неговата воля е хаоса да се върне от главите ни в сърцата ни, за да се наредят взаимоотношенията ни, и да растем във светли дни.

Линк към коментар
Share on other sites

:)

Здравей Изгрев,

СЕКС- низша природа!

СЕКС- животинското в нас!

СЕКС- гадост!

Интересно, колко ли ще са епитетите за секса в отрицателна светлина, ако сериозно разровя всички постинги? Много.

Ама много-много!

Защо ли толкова много ни е страх от секса? Какво му пречи на духовно извисения, че аз, низшия,гадния, животински построения организъм ..... на воля? И не ме е еня какво мисли пуританина! Нито духовно извисения!

Не знам защо, но мисля, че това е личен избор на всеки човек!

Не се самообвинявай!

Щом ти харесва и не ти пречи да растеш духовно, мисля че няма причина да не се радваш на този вид общуване.

Ако секса те прави по- добър,по- одухотворен, стимулира те към творчество, повишава вибрацията ти, доближава те до Бога, тогава всичко е на мястото си.

Опастността е, ако се пристрастиш, защото тогава няма да имаш възможоност да оцениш положителния ефект на този акт между душите, което пък е предпоставка за сигурно заземяване и вместо да еволюираш, е възможно още повече да затънеш в гъстата материя, където управляват низшите мисли и чувства.

Но това е също въпрос на избор. :)

Бог ни е дал и тази свобода.

Бъди здрав и весело посрещане на Новата година!

Таня

Линк към коментар
Share on other sites

Да, няма правилно отношение тук в Новото Общество. Идеалът на Бог е дечицата Му-душите да са вечно спокойни, наслаждаващи се. И този идеал е въплътен в новите същества, на които е царството небесно. Понякога така става, че някои забравят, че Живота е Истината. Нека се обичаме - така ще си върнем изгубената невинност. Нека този форум да е слънце.

Линк към коментар
Share on other sites

Плътта никога не е в услуга на Духа.

Сексът не може да те направи по-духовен.

Всички учения,работещи в тази насока са спекулации.

Просто прекалено много им се услажда удоволствието от секса за да го забранят като аскетите и му приписват духовни качества.

Има една наука ТАНТРА ,но в нея няма нищо сексуално.

Това е най-несексуалното нещо,за което съм чувала.

Имам един приятел,който казваше :

"Когато те сърби,почеши се"

Та така и със секса.

Не е нужно да му приписвате качества,които няма.

То е плътско удоволствие,което няма да те отведе до Бога.

Бог е вън от всякакъв екстаз.

Защо обаче повечето религии го отричат ?

Защото в човешката природа е да се отдава прекалено на удоволствията.

Удоволствията заставят на Пътя до Бога и ти пречат да виждаш ясно.

Еми това е :)

Линк към коментар
Share on other sites

не осквернявайте Духа!
Сексът не може да те направи по-духовен. Всички учения,работещи в тази насока са спекулации.

Дааааааааааааааааааааа бе! Може!

Но защо ми се струва, че Рудолф Щайнер не би се съгласил с тези твърдения?

всичко, което се разиграва във въздуха и водата, не е нищо друго, освен процеси в духовния свят, които се проявяват чрез това, което става във физическото. Те са откровения на духовни процеси, които са истинската действителност, реалността.[/
Линк към коментар
Share on other sites

:)

Здравейте приятели,

Предлагам ви нещо много интересно и ценно относно истините за секса и духовността, до които истини е достигнала авторката на книгата "Кундалини и чакрите" Женивиев Полсън чрез собствените си изживявания.

СЕКСЪТ И КУНДАЛИНИ

/Кундалини-Еволюционна енергия, водеща ни към просветление, към прибложаване да Бога-стр.13/

Сексуалната енергия е по- нисшата октава на божествената енергия. Хората , които акцентират върху своето духовно израстване, вероятно ще осъзнаят с огорчение , че техният полов живот също е засегнат издъно. Някои чувстват Бог като "проверяващ4 уникалността и истинността на желанието им да се развиват духовно. Това е нормален процес- когато се отвори енергията на едната октана, тя резонира и в останалите. Но за да избегнем преследването на бъдещи партньори по улицата, ще постъпим мъдро, ако трансформираме чрез медитация сексуалната енергия в по- висша форма или я разпръснем по цялото тяло и с помощта на ума я видоизменим в целебна, вътрешна сила, в съзидателност, възторг, блаженство, привързаност или просветление. Някои проповядват въздържание по време на издигането на Кундалини или прочистването и считат това за начин да се приведе сексуалната енергия на по- високо ниво. Аз мисля, че това е избор за всеки. Енергиите в епохата на Водолея са достатъчно интензивни, за да позволят сексът и духовният растеж да са в хармония.

по време на мощен духовен растеж или прочистване на Кундалини, на повърхността могат да излязат спомени от минали прераждания, които да доведат до изпитването на силно влечение към хора, с които сте били в сексуален контакт в предишно прераждане. Някои хора считат, че сексуалните взаимоотношения от минал живот трябва да продължат и в настоящия. това съвсем не е вярно! Бъдете дискретни и носете отговорност към своята енергия- вие може да се изразходвате или да бъдете увлечени в усложнени отношения. Ако това се случи на вас или на вашия партньор, не се отчайвайте. Осъзнайте новите въздействия и изчакайте преди да направите някаква пормяна, за да видите как енергиите се разпределят и установяват.

Връзките, които възникват по време на ускорен растеж, обикновено не са трайни.

...

напрежението и стресът, съпровождащи освобождаването на Кундалини често ускоряват разпадането на връзки, които не са здравословни. В тези случаи партньорите трябва да преминат през период, предхождащ раздялата, и да се подготвят с любов и съчувствие за нея. Много по- добре е една връзка да приключи с положителни емоции- вие може да срещнете този човек в друг живот!

Кундалини влияе върху секса по много начини...

Сексуалната енергия може да бъде разгърната в много различни направления, извън ролята й в сексуалните контакти: съзидателност,по- големи умствени способности, просветление, вътрешна сила и наслада от живота. Извън ограниченията на сексуалния нагон, човек преоткрива секса като един от начините за изява в живота. По време на порчистването на Кундалини, вие трябва да се възприемете като полово същество и да осъзнаете ролята на сексуалната енергия за духовното ви развитие.

.../стр.31-33/, изд.АРАТРОН,1996

Линк към коментар
Share on other sites

: съзидателност,по- големи умствени способности, просветление, вътрешна сила и наслада от живота.
Съгласен съм с това, въпреки , че го вадя от контекст!

За всички големи личности, които познавам, се говори, че са били зависими от женско присъствие! Любовта е играела решаваща роля за творчеството и за пълноценния им живот!

вие трябва да се възприемете като полово същество и да осъзнаете ролята на сексуалната енергия за духовното ви развитие.

:thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

:) Ясно е , че няма ясност! От многото четене и разна информация само се задръстваш още повече , същото и с цитирането за секса, енергии, кундалини - кой каквото прочел и разбрал недоразбрал пишем ли пишем.

За себе си знам със сигурност , че нямам ли дълбоко осъзнато желание за близост/секс - не я допускам , просто секса го пропускам. :whistling:

Иначе се усещам зле и омърсен. :thumbsup: Независимо от позата, начина или размера на бюста :harhar:

:v: Любов + Светлина + Мир + Радост

Линк към коментар
Share on other sites

Дреме ми за Рудолф Щайнер!

Аз не признавам авторитети.

:harhar:

Макар и несвързано с темата на този форум, но считам тази позиция за много правилна. При сегашното пре-изобилие от информация включително и в духовното, опасността от цитиране вместо собствено учение от живота е много голяма. А едва ли и най-богатата жътва от цитати си струва труда, защото всяко откритие в духовното е нещо лично.

Това именно го прави неразбираемо за науката, която е на обективна основа. Това обаче означава че както духовния източник е много възможно да е бил субективен, така и ние можем да го разберем субективно, според текущите си представи за нещата. Така може да се случи да четем едно и също нещо след години и да имаме съвсем различни изводи. Така чв трябва да бъдем много внимателни, защото може да се загуби време и усилия. Повечето учители и писатели работят и описват своите лични виждания, а те в много глояма степен зависят от техния път. Аз намерих че ако се разгледа този път може много неща в ученията им да се обяснят много просто.

Например в случая на Щайнер препоръчвам неговата автобиография, има я в мрежата. Аз доста време намирах произведенията му за полезни, макар и трудни за разбиране, докато на едно и друго място намерих явни абсурди. Например че пръстените на Сатурн са само зрителна измама, че Луната се променя и материално, така че Луната по времето на Цезар не е тази, която наблюдаваме ние. По това време бях в една група на антропософското общество и ги попитах, но какво можеха да обяснят те? Имат си център, колеж, училища, няма сега да ги затворят. Така е и с много други лидери. Други пък с литературни способности симулират посвещение както покойния Кастанеда и неговия дон Хуан, или само намират загадъчни личности като Мегре и неговата Анастасия. Както и да е, каквото писали, писали, но всеки трябва да отговаря за себе си като чете и да не става наивник (в добрия смисъл на думата). И с най-добрите възможни намерения, но най-трудно е за всекиго да погледне сам себе си, затова трябва да го погледнем ние.

За много години, всички да са силни и щастливи! :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Вие трябва да се възприемете като полово същество и да осъзнаете ролята на сексуалната енергия за духовното ви развитие.
:) Ясно е , че няма ясност! От многото четене и разна информация само се задръстваш още повече , същото и с цитирането за секса, енергии, кундалини -  кой каквото прочел и разбрал недоразбрал пишем ли пишем.

За себе си знам със сигурност , че нямам ли дълбоко осъзнато желание за близост/секс - не я допускам , просто секса го пропускам.  :whistling:

Иначе се усещам зле и омърсен. :thumbsup: Независимо от позата, начина или размера на бюста :harhar:

:v: Любов + Светлина + Мир + Радост

Телемах, извинявам се за цитата, но там не става въпрос за секс, а за сексуална енергия.

Мисля, че има разлика.

Линк към коментар
Share on other sites

Тук стана по-интересно. Включихме и Щайнер в секса... :harhar: Ама доста добре...

Дааааааааааааааааааааа бе! Може!

Но защо ми се струва, че Рудолф Щайнер не би се съгласил с тези твърдения?

Малко странно в общуването се намесват подобни фрази и въпреки, че вероятно показват собствената ни позиция - не са изказана собствена позиция...

Дреме ми за Рудолф Щайнер!

Аз не признавам авторитети.

Би било това да е много полезна позиция, ако се опира на конкретни критерии, дано е така!
Този Аз го признавам и обичам като себе си.
И това би могло да полезна позиция, но с включени допълнителни критерии... Това си е лично мнение, разбира се. Но Щайнер е типичен пример за Вехтия човек, дори не типичен а много силно изразен! Освен явното му прекалено привързване и предоверяване на Акашовите хроники, цялата му окултна дейност някак размазва граничната линия между Дух и Душа и е повече "вкарваща" отколкото "спасяваща" от Света... Може и още да говоря, но много ще разровя въглищата, а не искам да се впускам в субективен и за двете страни спор и то за подобна деликатна тема. Уважавам Щайнер, но времето му изтече вече и реката не е същата.
Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...