Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Секс? Какво е отношението ви към него?


Иво

Recommended Posts

:thumbsup2: Много изобилна с нежност + топлота + хармония на всички нива да ни е 2006!

Благодаря на Диан и Венци за постингите! Имаме единомислие!

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост ! :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 941
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  Милкана - може би и ти си имала някои фантазии също, предполагам, нали си човек на два крака... а те са поне толкова реални, колкото и действията ни, ако не и по-реални!

Чак сега попаднах на този ти постинг,Орлине.

Моля да се прави граница между фантазия и реалност. Фантазиите затова са фантазии, защото не са истински. Ти като бъдещ психолог как мислиш - ако човек започне да осъществява фантазиите си, какво ще стане с него?Според мен има два варианта - или ще ги унищожи, или ще попадне в омагьосан кръг.

На мен човешките желания не са ми чужди, нямам претенциите да водя свят и неосквернен от похот живот, сексът е нещо твърде приятно. Но много държа каквото давам, това и да получавам. Когато става дума за съпричастност, връзка между двама души /между две души/, фантазиите помагат без да нарушават тази връзка.

Злоупотребата с фантазиите, злоупотребата със секса води до доста неприятни последствия. Не смятам, че си струва жертвата.

Сигурно твърде много очаквам от мъжете и съм прекалена идеалистка. Не мога да искам всички да са като мен.Но това, което аз мога да направя е, да имам Един. И ако този Един може да е същото за мен, ще имаме шанс за духовно израстване. Дори с помощта на Нашата обща сексуална енергия.

Линк към коментар
Share on other sites

Фантазиите не само че не са нереални, но са по-реални от действията. Защото работят на ниво чувство, мисъл и волеви импулси, а те са първооснова на физическите. Цялото физическо измерение е материализирана мисъл - и всяка произведена от нас мисъл има тенденция за материализиране.

Положението е следното - живеем в тела под наем - тела на бозайнхици, които искат да разкъсват и убиват, искат да правят секс без задръжки, искат да унищожават всичко което се изпречи на пътя на задоволяване на удоволствието им! Това е константен факт - ако човек е достатъчно честен и смел да погледне в себе си, ще види че е така. Един ден тези тела ще се изфинят - и с наша помощ, благодарение на труда ни, и благодарение на цялостната промяна на планетата, която ще навлезе в по-тънко състояние и условията ще станат по-благоприятни за хармонично развитие. А дотогава, по-точно - сега -в сегашното си състояние на съществуване, можем да правим следното: Ние, самосъзнанието, което стои зад мислите, чувствата, страстите, агресията се намираме между два лагера - този на миналото, на животното, наричан от религията дявол, и между този на висшите ни предусещания, Любовта, Братството, Единството, Хармонията, Висшите структури, т.н. Бог. Кокото по-развит е един човек, толкова по-силно проявени в него са тези висши структури, тела, принципи. Но колкото и развит да е човек, дори и Учител да е, му се налага да има някаквио отношение към животното в себе си, което няма никакъв морал и етика и иска само да яде, да се съвъкуплява и се осигурява материално... Ако това животно биде силово, волево подтиснато, ако се плашим от присъствието му и отричаме изначалната си връзка с него, тоест ако съзнанието ни отхвърля проявленията му поради морала си, импулсите на животното, на астрала, на старите ни мозъчни структури биват изтласквани обратно - и кокото по-морален и волеви е човек, токова по-лошо става, токова повече се невротизира човек - токова повече се раздвоява, разцепва се - оттам и огромното количество попълнения в психиатриите, вкарани там от религиите или общественият морал и култура... Истината е да приемем съществото си в цялост, да се разтворим както за висшото, така и за низшето в нас. Всички "мръсни" мисли в нас, страстите ни и злобата ни представляат злото в нас - но то е като корените на дървото - имаме нужда от него, иначе ще пресъхнем...така казват Великите. Просто съзнанието ни трябва да стане един Силен и ловък трансформатор, който да преобразува грубите импулси на подсъзнанието и да ги изпраща към свръхсъзнанието! Ако някой от вас няма подсъзнание, няма агресивни и страстни мисли, нека пише, ще ми е много интересно. Сигурно такъв човек е имал отстраняване на голяма част от старите си мозъчни структури...:)! Така че, Милкана, фантазиите съвсем не са нещо безобидно - те са реална материя, по-реална и силна от тази която можем да докоснем физически!!! Това което пишеш че искаш да се посветиш на един е нещо невероятно, направо фантастично - дано да е така наистина. И, да, това е начинът в живота - и е постижим само ако човек знае как да работи със съзнанието си! И аз това искам - дано да срещнем съдбата си! Бъдете здрави!

Линк към коментар
Share on other sites

Значи, Орлине, да, много добре знам за мисъл-формите и връзката им с фантазиите, които са наши мисли. Но понеже сме разумни, а и ако сме малко по-духовни, можем сами да направляваме коя фантазия ще получи форма и коя не. Аха, знам как ще ми опонираш - то подсъзнанието ги оформя тези мисли, те вече си имат достатъчно енергия, нищо че не са физически осезаеми. Действат си на фино ниво и ни атакуват. Май ще е най-добре изобщо да нямаме сексуални фантазии, просот да си караме така без тях, да си правим каквото искаме наяве, така де, вместо да ползваме "заместители", айде, напред с пълна пара. Щото се оказва, че фантазиите са толкова вредни, колкото и ако ги осъществяваш напр.с няколко лица /едновременно/. Хайде да запитам тогава - кое е по-лошото?

Линк към коментар
Share on other sites

Няма лошо - животът е красив. Зависи какво иска човек. Ако иска семейство от ортодоксален тип, разбира се че ще трансформира фантазиите си - ако може...! Има и семейства от артистичен тип, които приемат своите и на половинката си любовни приятелства за нещо напълно нормално. Аз само мога да им се възхищавам, защото аз самият съм от ортодоксалният тип! А за фантазиите - както осъществяването им, така и подтискането им води до проблеми - решението е по средата - в сублимирането им! Светъл ден!

Линк към коментар
Share on other sites

Да, отвъд тях е - но те не изчезват, просто биват прихванати от съзнанието и пренасочени към свръхсъзнанието . СТава едно рафиниране, взема им се силата и импулсите, и се вливат в молитвата, медитацията, висшите чувства и стремежи! Тогава временно това тягостно напрежение и давление на фантазиите и старстите изчезва, извисено до по-висши състояния на съзнанието. Но скоро пак се появява. Предполагам че когато човек е наистина опитен в работат ана съзнанието си, този процес няма прекъсвания, а е плавен и непреривен - като един добре смазан механизъм - в случая този на съзнанието! При мен засега е още на пресекулки - уча се! Бъдете здрави!!!

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup2:

Голямо движение по темите днеска, да ни би щото е Богоявление,ааа :P Здравей, Орли! Ами то, ученото си е учено!

Но колкото и развит да е човек, дори и Учител да е, му се налага да има някаквио отношение към животното в себе си, което няма никакъв морал и етика и иска само да яде, да се съвъкуплява и се осигурява материално... Ако това животно биде силово, волево подтиснато, ако се плашим от присъствието му и отричаме изначалната си връзка с него, тоест ако съзнанието ни отхвърля проявленията му поради морала си, импулсите на животното, на астрала, на старите ни мозъчни структури биват изтласквани обратно - и кокото по-морален и волеви е човек, токова по-лошо става, токова повече се невротизира човек - токова повече се раздвоява, разцепва се - оттам и огромното количество попълнения в психиатриите, вкарани там от религиите или общественият морал и култура... Истината е да приемем съществото си в цялост, да се разтворим както за висшото, така и за низшето в нас. Всички "мръсни" мисли в нас, страстите ни и злобата ни представляат злото в нас - но то е като корените на дървото - имаме нужда от него, иначе ще пресъхнем...така казват Великите. Просто съзнанието ни трябва да стане един Силен и ловък трансформатор, който да преобразува грубите импулси на подсъзнанието и да ги изпраща към свръхсъзнанието! Ако някой от вас няма подсъзнание, няма агресивни и страстни мисли, нека пише, ще ми е много интересно. Сигурно такъв човек е имал отстраняване на голяма част от старите си мозъчни структури...! Така че, Милкана, фантазиите съвсем не са нещо безобидно - те са реална материя, по-реална и силна от тази която можем да докоснем физически!!!

:o Фантазиите са погълнали много много мъдри и чисти и вярващи хора - особено когато станат твърди вярвания /убеждения / пристрастия и самозаблуждения :) време и енергия гълтащи! И накрая и фантазьора - хоп!Тези четири съзнания са и нещо като кръста в нас. Има едно колело с определено движение с постижение - квадратурата на кръга , така казват въртящите го! :blink:

Да бъде Виделина!

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

:whistling::whistling::thumbsup2: Гледах филм за :dancing yes:

това не го написах аз.

В бисерчетата имаше как майката и таткото правели секс и бебето ги видяло и казало "Като свършите, може ли да ми донесете вода?" :)

Линк към коментар
Share on other sites

Tук Хер Фройд би се изказал подробно за бъдещето на детето, което е свидетел на сексуални сцени! Според него сексуалността е заложена в човека от самото му рождение - проявява се в три фази - орална, впоследствие преминава в анална, и накрая в генитална. Първо кърмачето изпитва орално сексуално удоволствие при сукане, по-късно се прехвърля в анално удоволствие при отделяне на фекалиите. В началото то има пложително отношение към тях и ги дава като подарък на майка си, и едва по-късно бива приучено към амбивалентно отношение към нещата и хората- че те могат и да дават удоволствие, и да причиняват болка. По-късно детето преминава към гениталният стадий на сексуално удоволствие - започва да се пипа-и получава първите заплахи, че ще му го отрежат ако не спре да се пипа - и се залага т.н. кастрационен комплекс - на много нива - на най-ниско - директен страх от кастриране и ужас от това, присъщ изтласкан подсъзнателно при всички зрели мъже, а на по-фино ниво - вина от стремежа към удоволствие! Наистина сме противоречиви твари - Ангелите ряпа да ядат...! Според психологията детето е нарцистично егоистична егоцентрична био-машина за получаване на максимално удоволствие - на всяка цена, с всички средства и максимално манипулиране и терор над околните. Между другото, като цяло - на това ниво си остава и по-голямата част от човечеството - засега. Ще пиша още - има какво да се каже за човешката сексуалност - често тя е "ядката на неврозите" и ключа за отстраняването им.

Исках само да ви питам - как мислите - защо детето което наблюдава секс между родителите си обикновено се травмира силно?

Линк към коментар
Share on other sites

Детето се травмира, защото гледайки и слушайки правене на секс, то го възприема като борба, бой, схватка, при която близките му същества се боричкат, охкат и стенат - това неминуемо ще предизвика уплаха. Бащата застрашана майката или обратното.

Линк към коментар
Share on other sites

:v: Здравей,Милкана!

Относително е...от отношението субективното зависи , от нагласата на мама и на тати и... от позата хехе :1eye:

Питам аз... вече малко без глас :що не чувате,елате,ааа ... какво правите :huh:

Отговор - тати гушка мама :harhar:

Моят импулс :D и аз искам да се гушкам с вас :P Вземат ме с нежност :)

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

:king::1eye::feel happy:
Линк към коментар
Share on other sites

:v: Децата са "истински" безгрижи деца докато има кой да ги обгрижва, гушка, да им сменя памперсите , да ги храни.

За вече порасналите деца знам, че който от нас съумее да съхрани вътрешното дете в себе си е винаги радостен. Тя и Радостта е на степени.

От радостта до глупостта - понякогаш са много неразделни. някой път го чувствам туй второто състояние.

:) Петьо, що е това написаното на немски.Татко ми казваше да го уча, щот света говорел английски, а Европата - немски...ама аз по планините и върхове се скитах.Та подскажи преживяването си, моля.

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Само това знам на немски, Благост-ке. То беше една емоционална реакция/закачка към цитата на Орли :) от Зигмунд Фройд. Преживяването че съм тук сред приятели е страхотно. :)

Линк към коментар
Share on other sites

No more sex :angry::angry::angry: Грешници такива :blink::blink::blink:

Всички заедно в паранирвана :ph34r:B):thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

:v: Малко хумор от архивите:

Деца се "надхвалват" кой какво и колко има у тях :) Представяте си го нали, да не изреждам надхвалването :D

Идва ред на едно скромничко, свитичко...:

:unsure: Пък ние си имаме всичко! :P Татко ходи наскоро командировка и донесе някакъв трипер. Мама каза, че само това ни липсвало. :harhar:

Трипер= венерино заболяване ...три+пер...три-перя :harhar:

То това си е по темата за смеха , ама Орли подаде вопъл- призив към грешниците, та рекох за безопасността и чистотата в интимните близости...да постна малко някоя венерина смешка ! :thumbsup:

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Учителя ни е казал, че от разстояние може да се обичаме :D

А през лятото на Рила трябва да внимаваме с привързването към това кой от кой портал е.

Линк към коментар
Share on other sites

Май се изчерпи темата "секс"?Щом се започнаха баналностите,.....! Това е добре :D

Сега .....начало на практическото приложение на знанията, натрупани с толкова старание!

Готовииииииии...СТАРТ! :harhar:

Линк към коментар
Share on other sites

:angry: Всички останали теми да се затворят. Може би целия портал - и да остане само лични съобщения от интимен характер. :D:D:D
Линк към коментар
Share on other sites

:v: Какъв ли е критерият за баналности? Тя темата е ниизчерпаема :v:

Туй с ЛС та от интимен характер ме развесели , щот не ги харесвам ЛСта - бавнички са! та се сетих за трите неща които се правят много много бавно и вдъхновено - дишането, храненето и секса :blink:

:feel happy: Любов + Светлина+Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Привет на баааавните !!! :sorcerer::sorcerer::sorcerer:

А вие "бързите" , знаете ли как се превежда на български името "Аргос" и "аргонавти" ??? Макар, че имена не се превеждат , ама ..карай да върви лафчето.

"Аргос" = "Бавний"

"аргонавти" = "бавни моряци"

Щото баба ми казваше, че хубавите работи ставали бааавно ... :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...