Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Секс? Какво е отношението ви към него?


Иво

Recommended Posts

:)

Здравейте приятели,

Условието на задачата беше подвеждащо.

Според мен никаква грешка не е направил Бог, когато е забранил на Адам и Ева да ядат от плодовете на Дървото на доброто и злото.

Нали знаете, че всяко нещо, което е забранено е много привлекателно.

По този начин Той ги е мотивирал сами да осъществят своето развитие- чрез непрекъснат стремеж към загадъчното и привлекателното,независимо от трудностите, през които е трябвало да преминат.

За какво развитие може да се говори в идеални условия. Всичко е еднообразно, съвършено и идеално, но едно и също... :thumbsup2:

Честит Свети Валентин!

Радост и щастие на влюбените!

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 941
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:1eye: Мъжленца, стига сте хленчили, че ви взимаме от енергията, защото излишъкът от енергия е не по-малко вреден от недостига. Вие ни лекувате и ние ви лекуваме. Всички печелят! :thumbsup2: 

:P А да се ползва сексуална енергия за духовни цели ми прилича на това да се ползва топ за пробиване на уши. :harhar:

Да, всички - невежеството, астралните твари, зомби съществуването, ограничеността, грубостта, агресията, беса, тясното съзнание, илюзията, лъжата... всички те печелят.

А за последното твърдение според което връзка между сексуалната и духовно - психическа енергия няма, ще се въздържа от всякакъв коментар, защото написалият го показва бездна и пропаст между разбирането си и действителното положение!

Психическа сила, духовна сила, мисловна сила, емоционална сила, огънят отвътре, сексуална сила - всичко това са проявления на една и съща сила действаща на различни нива... Дотук, спирам се - понякога се учусвам на липсата на разбиране което срещам...

Всъщност мнението ми важи само за стремящи се ... :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

Майтап бе, Уили!

Позицията ми е малко крайна и пресилена, за предизвикателство. Имаш нужда от противоположна гледна точка - поне така си мислех, но изглежда съм сгрешила.

Печелят Бебетата, Любовта, Животът, Бъдещето, Човечеството.

Всичко е енергия, но енергията бива различни видове, не е все едно с коя се работи и какъв е произходът й. Да не отричаме диференцираността и разнообразието в Живота.

Ако аз съм смирена, простила съм, допуснала съм Любовта в себе си и посвещавам малкото, което имам, то нека ме залее "Благодатният Дъжд" Отгоре! Говоря за молитвено състояние или вид медитация, впрочем най-точно е да се каже..., не, няма да го изрека. Може би все пак зная и съм преживяла Нещо?

Махалото се прехвърля от крайност в крайност, докато все някога се установи в равновесно положение. Тъй и човек от идея към идея...

Да, всички - невежеството, астралните твари, зомби съществуването, ограничеността, грубостта, агресията, беса, тясното съзнание, илюзията, лъжата... всички те печелят.

Те си съществуват и без секс, с енергията от лошите мисли на непорасналите душевно хора. Дори са по-често срещани при хората, които не практикуват любов дори и в най-приземеното й ниво - физическият секс. От такава неудоволетвореност какви проблеми стават, ако човек не съумява по друг начин да се уравновеси! Семейството за такива хора е много повдигащо. Те се учат да бъдат по-отговорни, да преодоляват егоизма си, да се раздават, да обичат. Любовните връзки понякога са порочни, но по принцип учат душата да обича, а Любовта е тази, която я храни и я кара да расте.

Не може да се проповядва на общите маси теория, която е достъпна само за малцина. Понякога някои от тези малцина също са в грешка относно себе си. Ако не ти е дадено Отгоре ... последиците няма как да са добри. Понякога хората много искат да са изключителни, но не намират верния път. Старая се да вземам по една доза Смирение на на закуска, обяд и вечеря, а също и между храненията. Искам да се науча да бъда смирена така, както дишам, постоянно. Ако човек е свободен от гордостта независимо под каква благовидна маска се е скрила, от колко лични амбиции и излишен разход на енергия би бил свободен! Тогава наистина би могъл да помага, но след като изцяло се посвети и приеме Божията воля в живота си, когато е готов просто да служи като съд за Божията благодат и като инструмент в Божиите ръце. За това е нужно не смирение, ами СМИРЕНИЕ.

Написах всичко това искрено и с добри чувства. Не мисля, че ходя в Светлината, че съм изцяло посветена, че съм смирена и в мене няма гордост. Някога е пробляснала светлинка пред мене, по-точно в мене и аз продължавам да я търся. Разказах ви малко за нея, доколкото можах.

:feel happy: Любов+Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

:feel happy: Да бе, много се връзвам нещо ... :1eye: Мир и Любов :feel happy::thumbsup2::rolleyes:
Линк към коментар
Share on other sites

Мирът и Любовта винаги си съществуват, само ние понякога не го осъзнаваме, понеже си слагаме едни такива очила, криви или огледални отвътре, в които виждаме не света такъв, какъвто е, ами илюзорните чудовища на собствения ум. Човек докато схване, че гледа през криви очила, пък и докато се научи да ги маха... ехе-е! ... Истинският свят е красив, справедлив, хармоничен, светъл, Любовта в него никога не отпада. Този свят е близо, край нас и в нас, само трябва да премахнем нещата, които ни пречат да го видим и осъзнаем. Пожелавам го на себе си и на вас!

"Никога не се съмнявай в Любовта Ми!" - мисълта е моя, може да я продължа някога в стих или песен.

Обичам ви и бъдете здрави!

Линк към коментар
Share on other sites

Нека кажа нещо и за така коментираната енергия. Малко съм учила физика и моята лична представа за това е, че само съставната част на енергията с най-висока честота на трептене може да циркулира през всички нива. Тези съставни, които са с по-ниска честота на трептене /с по-ниска вибрация/, остават на по-долните нива.

Образно казано, през голямата дупка може да минат и малкото, и голямото, но през малката дупка може да мине само малкото.

Вярно, че всичко е енергия и всичко трепти, но трепти с различни честоти.

Една задачка в този смисъл: защо по принцип хората не се преселваме в Другия свят с материалните си тела, а ги оставяме на земята? Материята също е проява на енергията, но има съставни с много ниски честоти на трептене, части, които са твърде инертни, затова я усещаме плътна по принцип.

Казвам по принцип, понеже има ситуации, в които тъй наречената плътна материя по духовен път може да се размекне, да се дематериализира и отново материализира, да се премества, да изчезват някои неща, после да се появяват те самите или други, които са "дошли от духовния свят". Говоря за явления от типа на пси-хирургията, духовното лечение, възкресяването, левитацията, телекинезата и т.н. Правилата си имат изключения, които са достъпни за малцина избрани и които хората наричат "чудеса". Тези "чудеса" обаче се подчиняват също на реални закони, владеенето на които не е достъпно за мнозинството хора.

Бит 4:17 И Каин позна жена си, която зачна и роди Еноха: и Каин съгради град, и наименува града Енох, по името на сина си.

Бит 5:21 Енох живя шестдесет и пет години и роди Матусала.

Бит 5:22 А откак роди Матусала, Енох ходи по Бога триста години и роди синове и дъщери.

Бит 5:24 И Енох ходи по Бога и не се намираше вече, защото Бог го взе.

Ето един, когото изглежда Бог е взел при Себе Си с материалното тяло. Забележете, имал е деца /т.е. правил е секс/, ходил е по Бога.

В примера за пси-хирургията духовната сила, с която се лекува, е нещо като лазера в хирургията, като силно концентрирана светлина, която разделя частиците материя. Да се появи нов зъб например за една нощ на мястото на болния /познавам такъв човек/, нужно е да се е появил първо в духовния свят и после да се материализира. Нещо като материализация на мисъл-форми, но в конкретния случай ставаше въпрос за нещо по-различно, за отговор на молитва. Когато се молим, мисъл-формите на по-висши и силни същества може да се реализират. Страхувам се да кажа, че сам Бог ни чува и отговаря на молитвите ни, според вярата ни, според това, дали е правилно това, което искаме и дали сме го заслужили. Лично в моя живот се е случвало да получа подарък като изненада, без да съм го искала, без да съм се молила, без да съм го очаквала.

От секса тръгнах, къде отидох... Какво да кажа, за да свържа нещата? Едното не пречи на другото според мене. Важно е какви мисли и чувства произвеждаме, със или без секс. Сексът сам по себе си не е лошо нещо, Бог е наредил така нещата и го е благословил. Важно е с какви мисли и с какво отношение се практикува, дали е с правилния /за момента/ човек.

Който иска, да се стиска! :P

Бог да ви благослови, вашите мисли и чувства, вашите родени и неродени деца, вашата половинка или партньор, намерени вече или все още очаквани! :feel happy::D:thumbsup2::smarty::angel:

Линк към коментар
Share on other sites

Аз мисля, че Любовта и нейното въплъщение, което е с много имена трябва да слушаме. Любовта, когато ни изпълни ставаме чисти. Отношението ни към света е чисто от умствени спекулации за минало и бъдеще и философствания. Любовта ни прави чувствителни, всичко си идва на мястото. Имаме Заповед - да се обичаме!

Линк към коментар
Share on other sites

Любовта ни прави чувствителни, всичко си идва на мястото. Имаме Заповед - да се обичаме!

Тъй вярно! А сега да го приложим на практика!

По отношение на Любовта грешки не са изключени, затова и толкова различни мнения по темата. Няма как всички да са верни.

Философстването може и да няма особен смисъл, но затова пък да е приятно, поне за "дървения философ". Останалите може и да се подразнят.

Вярно, че на едно по-високо ниво минало и бъдеще не съществуват. За спекулации не съм помисляла, дори се питам - знам ли всъщност що е то спекулация и как се прави?! Не ми е толкова сложен начинът на мислене, доста по-елементарно съм устроена. Виж, на грешките от незнание и неумение съм царица. Петьо, не разбрах защо спомена изобщо тази дума, "спекулация". Мисля, че думата "заблуда" е по-точна. Ще ми обясниш ли, моля?

:blink:

Линк към коментар
Share on other sites

Бог е Любов

Хм, опитваш се да ме убедиш, че ти не знаеш, какво е Любовта, че аз да ти казвам. Това всички си го знаят какво е. Просто докато сме ще си го напомняме на нас и на околните - Бог е Любов, който не обича нарушава Закона. Който изпитва страх от Закона, значи в момента не чувства Любов. Който не чувства в момента Любов, значи не спазва в момента Заповедта. Друг Бог не съществува освен Любовта. Искайте и ще ви се даде. Искайте от Небето Духа да слезне върху вас. Радвайте се с радващите се. Хей хей, ха ха ха :)

Линк към коментар
Share on other sites

Добре, Петьо! Макар че аз за друго питах, но както и да е. Два монолога са по-добре от нищо, все е някакъв вид общуване. Все пак слушам внимателно това, което ми казваш и даже съм съгласна, но си останах без отговор на въпроса. Ако искаш, де. Смешки, смешки! :feel happy::D:feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Не по темата! Но беше цитирано:

Бит 4:17 И Каин позна жена си, която зачна и роди Еноха: и Каин съгради град, и наименува града Енох, по името на сина си.

Бит 5:21 Енох живя шестдесет и пет години и роди Матусала.

Бит 5:22 А откак роди Матусала, Енох ходи по Бога триста години и роди синове и дъщери.

Бит 5:24 И Енох ходи по Бога и не се намираше вече, защото Бог го взе.

малка част от битие, където не се говори за битието на някакви хора, а за изграждане на човека, падението му, първоначалното посредничество на Древната църква и нейното падение - Кайн олицетворява разделянето на Вярата от Любовта ( убийството на Авел ) и произтичащите последствия, а след това продълйаване на разделенията и раждания на сектите и ересите... Естествено това си е пак нечие субективно мнение и не е задължително да се задълбочавате в него. С абсолютна сигурност мога да кажа обаче, че Свещенните писания не са някаква си хронология. Че исках да кажа в темата за секса, че Кайн няма нищо общо със секса, ама аз пък не съм бил там вероятно...
Линк към коментар
Share on other sites

Guest Гост_Орлин_*

Една извадка от книга на Михаил Иванов:

"Посветените от всяка епоха винаги са работили с енергиите на любовта. Преди всичко, те се въздържат от всякакви физически отношения с партньора си докато не придобият правилното отношение към него, докато не се научат да гледат на него като на божество. Както Посветеният, така и партньорката му години наред работят заедно за да се издигнат до по-чисто божествено ниво, и когато придобият пълен контрол върху половата си сила и стигат дотам да гледат на другия като частица от Божеството – тя като проява на Божията Майка, той – на Небесния Баща – едва тогава те си позволяват да изразят любовта си във физически съюз и да се потопят в небесно щастие. Те могат да прекарат цели дни в такъв съюз без ни най-малка умора и особено, без никакво неразбирателство между тях, без никаква сянка на ревност и разочарование. Радостта която те изпитват при такъв акт е неописуема. Чрез сливането с любимия си те се намират в безкраен субтилен съюз с Божеството: тя с Небесния Баща, той с Божията Майка. При тези условия физическите процеси стават толкова божествени, че от такава двойка се излъчва най-фина чиста светлина." :thumbsup2:

Още: "Посветените знаят че когато преживяват любовта на такова фино ниво, радостта и любовта която изпитват при това е неизменна. Посветените не отхвърлят любовта, но просто не се задоволяват с чисто физиологичния и аспект, с животинския инстинкт, който толкова лесно се възбужда и задоволява и води до всякакви отклонения и аномалии, до толкова омраза. Докато хората остават на нивото на инстинктите си, те никога няма да познаят устойчива истинска любов, никога няма да постигнат свободата и да живеят в блаженство и безсмъртие." :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Аз пък говорих за всички " личности " в Битие и мисля, че се разбра. За Кайн казах, че е началото на този процес и той ражда следващото разделение, а то по-следващите... Но вече си мисля, че няма значение... Нали Писанията отговарят на зададения въпрос, а този си го задала ти, тъй че и отговора е твоя...

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Гост_Орлин_*

От същата книга на Михаил Иванов: "За да можете да се впуснете във физическа любов без опасност за себе си или партньора си, трябва да сте много високо еволюирали. Има йоги които са постигнали такова майсторство чрез техника наричана в Индия Тантра Йога, която ги прави способни да сублимират половата си енергия, така че те дръзват да се спуснат в дебрите на собственото си подсъзнание и изследват глъбините на инстинктите, страстите, чувствеността си и дълбоките води на удоволствието. Да, те са толкова силни и чисти, че могат да се гмуркат в най-дълбоките недра на природата си и благодарение на смелостта си да се завръщат със скъпоценни перли. Те са подобни на ловци на бисери, които се гмуркат в океана за бисерни миди, без да се заплетат във водораслите или да бъдат изядени от акулите. Но експерименти от подобен род не са за всички. Преди да можете да срещнете лице в лице тази сила, трябва да имате пълен контрол върху нея. Аз не ви съветвам да опитвате, но просто ви обяснявам тези неща."

Още: "Само когато сте достигнали висините на суперсъзнанието и опитали любовта която е разпръсната навсякъде из вселената, любовта която е самата квинтесенция на Бога, тогава сте свободни да правите каквото си искате, защото тогава нищо не може повече да ви нарани или изцапа, вие не можете вече да прегрешите. Но ако не сте достигнали това ниво, не опитвайте това дълбоко гмуркане! На планетата има много малко същества които са способни да се гмуркат в дълбините на природата си за да трансформират и сублимират, да осветят и обогатят находките които открият там. Това се нарича “срещане на двата края”, най-високият и най-ниският край. Но ако проникнете в подземния свят преди да сте навлезли във висшия, ще бъдете съкрушени защото няма да имате нужната ви защита, броня, оръжия. Няма да имате нужните ви инструменти за да трансформирате материята на ада в перли, злато и бисери. "

Струва си да се замислим над тези думи според мен...

Още от същия автор: "Тази сутрин говорих за науката за сублимиране на половата сила, която в Индия и Тибет се нарича Тантра йога. Тантра йога включва разнообразни методи и аз искам да ви посоча един от тях за да придобиете някаква представа за тази наука. Години наред младият йоги изучава природата на любовта – той пости, медитира и прекарва часове в дихателни упражнения. Когато той е добре подготвен се избира младо момиче което практикува същите методи и двамата живеят заедно в една стая в продължение на четири месеца. Младият йоги и се посвещава напълно, гледа на нея като на въплъщение на Божията Майка и дори не си позволява да я докосне. След като изминат четири месеца, те започват да спят в едно легло, но все още без да се докосват, като четири месеца спят от едната страна, и четири от другата. След цялото това време, когато са постигнали пълен контрол върху себе си, те започват да се целуват и сливат физически, но с такава чистота, че съюза им продължава с часове без еякулация.

Очевидно, не всеки може да разбере защо е всичко това и обикновено още щом почувстват тази сила, хората бързат да я освободят. Но, според науката на Тантра пилеенето на тази субстанция води до смърт, докато сублимирането и до вечен живот. По този начин някои Посветени постигат безсмъртие. Това не е начин на изразяване – те наистина постигат безсмъртие.

Но аз искам да повторя че не препоръчвам тези техники, особено на западните хора. Има йоги, които са стигали много далеч при трансформирането на сексуалната си енергия, но според мен не е нужно да се използват такива екстремни практики. Има и други методи които сега ще ви обясня. Както ще видите, нашето учение стига много по-далеч от старите традиции които превръщат мъжа в евнух, както и от онези традиции които се представят за тантристки, но тласкат към най-груби сексуални ексцесии. В предишният век в Англия е живял окултист на име Алистър Кроули, който благодарение на техниките, използвани от тибетските тантристи станал черен магьосник и докарал някои от партньорките си до умопобъркване. Той придобил някои сили, но до какви низости е стигнал … !" :yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

Венци, не винаги те разбирам, но какво да се прави...

Орли, представените от тебе извадки ми харесаха, меко казано. Нещо ми се губи в разбирането, заинтригува ме ... явно ще прочета книгата по-скоро, отколкото си мислех.

Посветените? Аз съм обикновен човек, но знам ли докъде ще стигна още тук и в този живот? Има хора, които по човешки толкова се „отклоняват” в посока на „духовното”, че започват да презират плътската част от любовта, считат я за нечиста, заради нея отричат и останалото, което би могло да означава примерно грижа, уважение, зачитане, саможертва, прошка, ..., просто всеотдайност, просто неугасваща Любов. Бих добавила – възхищение, радост,обожание… Може би в последната дума е разковничето, обожание или обожествяване, но както уточнява често Благост – по правилния начин. Обожествяване не вместо Бог. Един е Бог над всички нас и чрез нас. По принцип се уча във всеки човек да виждам Негова проява, проява на волята Му. Но има разлика, когато става дума за този, с когото съм готова да слея живота си. Може да ми се даде някога да опитам и да разбера? Е-ех, припомни ми как съм мечтала за такава връзка!

"Само когато сте достигнали висините на суперсъзнанието и опитали любовта която е разпръсната навсякъде из вселената, любовта която е самата квинтесенция на Бога, тогава сте свободни да правите каквото си искате, защото тогава нищо не може повече да ви нарани или изцапа, вие не можете вече да прегрешите. Но ако не сте достигнали това ниво, не опитвайте това дълбоко гмуркане! На планетата има много малко същества които са способни да се гмуркат в дълбините на природата си за да трансформират и сублимират, да осветят и обогатят находките които открият там. Това се нарича “срещане на двата края”, най-високият и най-ниският край. Но ако проникнете в подземния свят преди да сте навлезли във висшия, ще бъдете съкрушени защото няма да имате нужната ви защита, броня, оръжия. Няма да имате нужните ви инструменти за да трансформирате материята на ада в перли, злато и бисери.

...

Има йоги които са постигнали такова майсторство чрез техника наричана в Индия Тантра Йога, която ги прави способни да сублимират половата си енергия, така че те дръзват да се спуснат в дебрите на собственото си подсъзнание и изследват глъбините на инстинктите, страстите, чувствеността си и дълбоките води на удоволствието.

"

Това е изключително ценно и се потвърждава от предишните ми представи, само с изключение на едно нещо - инструмента за постигането му. Няма нужда само и единствено от сублимиране на сексуалната енергия, това е човешки метод, твърде слаб и рискован, и както казваш, владеенето му с нечисти мотиви води до много лоши последствия. Духовното пречистване отваря каналите между низшия и висшия аз, самият човек обаче не е пасивен участник в този процес. Да, нужно е себевладеене, в частност на сексуалната енергия, но не в това се състои цялото решение. Според мене правилният начин е да се допусне Бог, или иначе казано Святият Дух, Любовта да действа в нас, пътищата между подсъзнателното и надсъзнателното да бъдат свободни, човек да бъде "нахранен" и изцелен по този начин. Тогава сме в пълна безопасност. Мисля, че въпросните йоги са ползвали съответната техника по-скоро като инструмент за постигане на себевладеене, както въздържането от храна или нещо друго желано. По този начин постепенно са ставали способни да владеят себе си, вътрешните си територии, но истинските постижения се дължат именно на връзката им с Бога.

Освобождаване от недостатъците, отрастване на добродетелите, вградени във всеки от нас, слушане на съвестта, правене на добро ... едва ли бих могла да изредя всичко, а и вече стана твърде дълго. Ще си поговорим пак.

:feel happy:

Най-любимия ми псалом:

Псалми 23

1 (По слав. 22). Давидов псалом.

Господ е Пастир мой;

Няма да остана в нужда.

2 На зелени пасбища ме успокоява;

При тихи води ме завежда.

3 Освежава душата ми;

Води ме през прави пътеки заради името Си.

4 Да! и в долината на мрачната сянка ако ходя

Няма да се уплаша от зло;

Защото Ти си с мене;

Твоят жезъл и Твоята тояга, те ме утешават.

5 Приготвяш пред мене трапеза в присъствието на неприятелите ми,

Помазал си с миро главата ми; чашата ми се прелива.

6 Наистина благост и милост ще ме следват

През всичките дни на живота ми;

И аз ще живея за винаги в дома Господен.

Линк към коментар
Share on other sites

Наистина красив псалом, Латина - напоследък си мисля за библията. Учителят е препоръчвал да се препише на ръка псалом 91 и да се носи винаги в джоба. Казват че без изключения помага в беда и опасност.

За секса - мисля че единствения проблем с него е изкривеното състояние на планетата ни - ако не беше ръководена от ниско астрално ниво и обгърната от черна аура, спокойно и естествено би бил съвместим с Любовта, вместо да бъдем смукани от астралните твари както сега. Така че вината не е само наша, на малките хора,а и на тези които са допуснали толкова време планетата ни да бъде в такова сгърчено сляпо и невежо положение. Къде го Архангел Михаил който все ще идва да побеждава ламята? :) Май нещо се скатава, а ние смъртните слаби човеченца теглим ярема наложен ни от тъмнината. Е, добър урок е това - казват че планета като нашата си е цяла рядкост... но, какво ли знаем ние, а?

Както пише и Венци - ние сме мъртви - живеем в свят извън живота и реалноста - а само негова проекция - в дуализма, в една проекция за НАС - истинското НАС - в Мая. Има една компютърна програма за 3Д анимация - Мая Анлимитед - нещо такова ... :lol::feel happy::D

Линк към коментар
Share on other sites

ако говорим за секс трябва да знаем . 4е има и разру6ително баздействие. :( за да кажем. 4е знаем какво е секс е необходимо да се запознаем с неговите граници(колкото и да не ни се иска) правете любов.създавайте любов и и се наслаждавайте :v:

Моля пишете на кирилица! Мнението е "преведено" на кирилица от модераторксия екип.

Линк към коментар
Share on other sites

Орли, благодаря, че ме насочи към 91 псалом! Не му бях запомнила номера, но преди години по време на големи изпитания всеки ден четях молитвата "Отче наш" и няколко псалма, един от които беше този. Изпитах голяма радост, вяра и вдъхновение, четейки го отново. :angel:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

В една далечна Земя от незапомнени времена мъдреците спорели за истините в живота. Размишлявали върху житейските криволичещи пътеки и капаните, скрити под краката им. Вслушвали се в шума на листата, в звуците на животните, гледали, търсели, хвърляли се от една крайност в друга, тълкували знаците и се борели с живота живеейки. Един ден, както спорели отново за необходимостта от плътката наслада, от ползата й и от вредата й, решили да попитат Царицата. Тя знаела всички отговори на всички въпроси, но отговаряла само тогава, когато позволявала да й се зададе Въпросът. Попитали я, защото знаели, че този път ще получат отговор.

- Царице, кому е нужна възбудата на чреслата ни, защо така ни омайва и погубва душите ни, защо не престава ,щом направим децата, нима е излишък, загубен на вятъра? Попилян стремеж, погубен порив?

А тя само се усмихнала и започнала песента си:

- Ето ви Извор. От него блика вода - чиста, неосквернена, силна и животворна. Водата е буйна като игриво дете, но тя потича и се успокоява, люляна от ритъма на земята. Дали ще стане на блато или ще потече като река, вие решавате, вие определяте, вие искате. Този Извор е във всеки от вас. Ако сте слаби и безволеви, ако се отдадете на спокойната сласт на нейните обятия ще потънете в кал и тиня и колкото повече ритате, толкова по-лесно ще потъвате. Блатото на вашите страсти ще ви погълне. Дайте посока на водата от Извора, не я спирайте, не я задържайте за себе си, не се валяйте в измамната й топлина - нека има брегове, нека има мостове, овладейте я и направете така, че да стигне до своето Море... Не можете да запушите извор, няма такава тапа, която може да спре бликащата Същност. Пуснете я, но не я изпускайте! Знайте къде отива и как отива. Поспрете на някое мостче, хвърлете камъче и ще видите, че то няма да спре потока, няма водата да прелее бреговете си - само ще се разсмее за миг и ще продължи по пътя, който трябва да следва. Да, знам, трудно се копаят канали, трудно се укрепват брегове, по-лесно е да се оставите на течението, което обаче не течение, а водовъртеж. Изборът е ваш. Не отричайте, не отхвърляйте, а работете. Защото когато Реката се влее в Морето, обзорът ще ви разкрие смисъла да сте хора.

Линк към коментар
Share on other sites

:)

Здравей Милкана,

Благодаря ти за чудесната приказка. Много е поучителна.

Аз също искам да ти предоставя нещо за размисъл /и на всички от форума, разбира се/- едно писмо от "Писма от тихия град" на Андрей Гуляшки.

Ето какво пише Андрей Гуляшки за влюбването и любовта:

“Това чувство – особена възбуда на нервите вероятно – най –напред прави света да изглежда по- красив. Може например да си минавал всеки ден покрай една рекичка и тя да не ти е правила никакво впечатление. Просто да не си я забелязвал. Но влюбиш ли се – като че ли изведнъж отново откриваш тази рекичка и тя не е вече същата, каквато е била по- рано. Тя ромоли, тя пее, тя милва бреговете си и ти се чудиш как не си чул досега този ромон, тази песен, как не си забелязал тази милувка. Стоиш, стоиш, слушаш рекичката и сърцето ти се пълни с благодат...

Гледал си равнодушно залезите, а влюбиш ли се – залезите се превръщат в празник. И звездите стават по- златни, когато се влюбиш, а месечината – по- очарователна, а гората, огряна от светлината й – вълшебна. За пръв път се вслушваш в чуруликането на славеите; песента на щурците, това по- раншно скрибуцане, сега се превръща в песен, която те кара да мечтаеш. На алените рози си гледал с пренебрежение, а влюбиш ли се – дъхът им те опива и без да искаш, опираш устни до кадифените им листа. Дори въздухът, който обвива света, и той не е същият вече, и макар да си е все така прозрачен, имаш чувството, че в него е разтворена понякога златиста, а друг път розова виделина. Дъждът, който винаги ти е бил противен, сега, като че ли кротко те люлее и те унася ту в сладки мечтания, ту ти навява натежала от спомени тъга.

Влюбиш ли се – ставаш по- добър. Изпитваш желание да кажеш всекиму ласкава, приятна дума. Ако си спортист- стараеш се да постигнеш нов рекорд; ако си поет – да напишеш такова стихотворение, че любимата да изпадне във възторг и всички да те хвалят- целият свят.

Борец ли си за тържеството на един благороден идеал – отиваш в боя, без да му мислиш много. Дори да не си храбър по душа- биеш се като истински храбрец.

Времето- и то променя измеренията си, когато си влюбен. Ако си с любимата- тече ужасно бързо, непоносимо бързо.А когато я очакваш- минутите се превръщат в часове.

Всичко споменато се отнася еднакво и за мъжа и за жената.

А сега, пак във връзка с тази магия, ще ти доверя нещо, за което мъжете не обичат да приказват и което жените, особено младите- не знаят. Работата е в това, че магията действа с пълна сила в душата на мъжа и е нейна всевластна господарка до оня чуден миг, когато любимата му се отдаде. От тоя час нататък магията постепенно губи силата си, тя заприличва на балонче, прободено с игла.

Тя започва да се стопява като пролетен сняг. Кога по- бързо, кога по- бавно, но неизбежно. Сексуалното опиянение у мъжа обикновено не трае повече от няколко месеца. Следват една, две, три “горещи” години, а сетне настъпват добрите делници. Разбира се, има изключения, но аз обръщам внимание върху това, което се среща най- често в живота.

Магията се превръща на обич- дълбока и трайна, но само при едно условие – когато между партньорите съществува душевно сродство.

Но какво значи “душевно сродство”?

Душевното сродство не означава в никакъв случай еднаквост. Пази боже! Еднаквостта във вкусовете, житейските цели, поривите – това разяжда обичта, както сярната киселина – желязото.

Сродството на душите – има го когато жената съпричаства във вкусовете, целите и поривите на своя партньор и живее с тях. И обратно- когато мъжът съпричаства във вкусовете, целите и поривите на своята партньорка и живее с тях. Казвам “съпричаства” – това в случая е най- простата дума, най- баналната.

Жената не трябва да разчита на секса, тя дълбоко и фатално се лъже, ако си въобразява, че сексът свързва за дълго партньорите.

Кислородът, който дава трайност на обичта във времето – това е сродството на душите; това сродство не може да бъде заменено с нищо, то няма заместител. Затова не трябва да се бърза към онзи чуден миг, след който магията започва да се свива като балонче, прободено с игла. Голямата, неповторимата красота, е в изчакването.

Изчаквайки, славеят пее най- хубавите си песни, поетът пише най- хубавите си стихове, а спортистът постига най- високия си рекорд.

Това би трябвало да знае всяка влюбена жена!"

Линк към коментар
Share on other sites

Таня,

чудесно е и истинно това, на което си се позовала.

А приказката...тя изникна самичка. Седнах и написах това, което видях, докато си говорехме с моя любим.

Линк към коментар
Share on other sites

:)

Радвам се за тебе,Милкана, че си влюбена. :angel:

Разбрах, че ти си измислила приказката и затова именно се включих с писмото на Андрей Гуляшки, когото много уважавам като познавач на човешката душа.

С това писмо исках да ти пожелая да бъдеш достатъчно прозорлива, за да можеш да запазиш състоянието си на влюбеност до безкрайност.

Открай време и поети и писатели са писали под порива на Любовта.

Тя е тази , която ни кара да творим- кой деца, кой песни, кой картини или скулптури.

Тя е тази, която ни кара да преплуваме морета и океани, да изкачим стръмни планини, да прекосим бързи реки, да се качим на реактивни самолети ... и какво ли още не е в състояние да ни накара да направим, което не бихме направили, ако не бяхме влюбени. :D

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Кратък цитат от книгата на Михаил Иванов: "Любов и сексуалност", част първа:

“Всичко е в това да знаем какъв е идеалът ни, какви искаме да бъдем. Ако искате да бъдете силни, да станете велики души и духове, ако искате да откриете духовния свят и да общувате с Небето, тогава ще трябва да намалите и дори да се откажете напълно от удоволствията и да се научите да изфинявате половата сила. Но ако не притежавате този висок идеал, тогава за вас ще бъде ненормално да се въздържате, да бъдете целомъдрени и девствени, това вероятно ще ви разболее, защото няма да има разумна причина за вашите усилия.”

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...