Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Секс? Какво е отношението ви към него?


Иво

Recommended Posts

Уфффф. :(:(:( Извинявайте много, ама какво мислите за секса сам сьс себе си. Мисля, че това е много долно нещо. Против себе си и против Бог. Изкривяване на личността ли е, ненормалност? Това е непростимо, нали? Как да се отьрве човек от него, още повече ако го е страх от истински секс??? :(:angry::blink::huh::o Сигурно няма да погледнете на това нещо с дабро око за което предварително се извинявам. Но това много ме измьчва пьк и кьде другаде да попитам??? :(

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 941
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Гостенино,

това нее секс, а онанизъм. Нали знаеш откъде идва думата - да, от онзи Онан, дето хвърлял семето си...

Сексът е обмяна на вещества и енергии между най-малко двама души, служещи си с органите на телата си. Сексът не е просто удоволствие и оргазъм. Накто знаете, в английски думата се използва за определяне понятието "пол".

Предпочитам по твоя въпрос за правилността на "ръкоделието" да се изкаже някой мъж, иначе рискувам да навляза в дълбоки води. Въпреки че имам известни наблюдения за вероятните последствия.

Линк към коментар
Share on other sites

Не мисля че някой има право да осъжда другия преди самият той да е над нещо ... Дали има мъж или жена на които да не им се случва да направят "ръкоделието"? Сигурно има - някои много добри в работата с психиката си източни хора - които наистина умеят да се трансформират.

Що се отнася за последствията от това при жените и мъжете: при мъжете са явни и наистина гадни, а при жените по-слаби, поради по-малката загуба на сила. И при двата пола обаче след това вместо доволство и хармония както след нормален полов контакт, се появява един вълчи глад за противоположния пол - но това е именно вълчи глад, който иска да изсмуче другия и няма нищо общо с нормалния взаимообмен.

Една моя приятелка казваше за това нещо, особено по отношение на мъжете: "Все едно да забиваш пирони с ютия - ще се счупи!" Освен това се създават мислеформи, които искат да бъдат поддържани и става един порочен кръг ... Но, както е казал Исус за Магдалена: "Който е безгрешен - нека пръв хвърли камък по нея!" Та така и по тази тема! Както винаги по тези въпроси - жените са шампионки - в смисъл че издръжливостта им и възможностите им безкрайно надхвърлят мъжките...

Линк към коментар
Share on other sites

Орлине,братче,Иисус не е казал това за Мария-Магдалина,а за съвсем обикновена жена,която е обвинена в прелюбодейство и на която дори името не се споменава-Евангелие от Иоан 8.

Никъде в Библията не пише,че Мария-Магдалина е била блудница.В такава я "произвежда" папа Григорий Велики на една великденска проповед през 591г.,а през 1969г.Ватиканът поправя грешката,но късно...Мария от Витания и Мария Магдалина са една и съща жена.Съпругите от Давидовия род,към който принадлежал Иисус,приемали титлата Мария,а това обяснява защо и майка Му и съпругата Му са носели това име.Тази жена е избраницата на Иисус и негова вярна спътница до смъртта,а и след това,ето защо не мога да стоя безучастно,когато се изкривява святия й образ.Разбирам какво искаш да кажеш,но моля,когато си служим с примери от Светата книга,да бъдем точни.В едно от гностическите евангелия-това на Филип,скрито от Католическата църква се казва:

"И спътница на Спасителя беше Мария Магдалина.Христос я обичаше повече от всички ученици и често я целуваше по устата.Останалите ученици се обиждаха от това и изразяваха неодобрение.Те Го питаха:"Защо я обичаш повече от всички нас?"Спасителят отговаряше и им казваше:"Защо не ви обичам като нея ли?...Велико е тайнството на женитбата-защото без него светът нямаше да съществува.Сега съществуванието на света зависи от човека,а съществуванието на човека-от женитбата."

Гостенче,не си най-гадната на света,но трябва да спреш с това.Ето какво ще ти цитирам,дано ти помогне:

"И когато се изправи,Исус й рече:Жено,къде са тези,които те обвиняваха?Никой ли не те осъди?И тя отговори:Никой,Господи.Исус рече:Нито Аз те осъждам,иди си,отсега не съгрешавай вече." Евангелие от Иоана.

Линк към коментар
Share on other sites

Силвия, ти си цял Юдеулог. Наистина не съм сред най-големите почитатели точно на тази книга, признавам си. Казват че еврейското петокнижие, поне това което не се отнася до еврейския род и възпроизводството му, е един силно обобщен, съкратен и доста изменен брийфинг на древно шумерските записи... Що се отнася до новия завет - когато за пръв път четох четирите евнгелия, бях безкрайно завладян и докоснат до дъното на душата си от думите на мъдреца Йешуа. И досега така - велик Йог е той. А за другите части на новия завет - моето лично, силно субективно и никого неангажиращо мнение е че човек спокойно може да мине и без тях ... такъв фанатизъм, неправилно разбиране на нещата, например от този Павел, пък и на много други места, че ако му вярва човек истински, освен в психиатрията, другаде едва ли ще е подходящо място за него. Пак повтарям, това е само моето откровено мнение, нека никой не се засяга... кОгато някой ти казва да се бориш срещу дявола, тоест да се противопоставяш на сили далеч по-силни от теб, вместо да ги трансформираш: първо противоречи на собствения си учител, второ-говори за явно непознаване на човешката психика и начина на работата и.

Реагирам така, защото в Европа има някакво пристрастие точно към тази религия, но към екзотеричния и, опорочен до безобнразие вариант. Ключът към месиянството(християнството) е в Кабала. Обичам ви! :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Guest ми подсказа една подтемичка като сподели пристрастието си към самозадоволяването.

Наясно сме, че енергиите трябва да се трансформират. Има теории как става това, но практиката е нещо съвсем друго. Нека приемем хипотезата, че не знаем, не можем да трансформираме. Казват, че когато човек няма достатъчно занимания /учене, работа, хоби, спорт/, започва да се занимава с глупости / под глупост вкл. секса - ще ме извините, но за удобство :)/. Но не винаги е така.

Ето, ти имаш нужда от секс, тялото ти иска да получи онова удоволствие и задоволяване, което носи само сексът. Ако изключим трансформирането /което, както уточних, е доста мъгляво понятие/, остава да се прави нещо, което да води директно до получаване на физическо удоволствие. Да предположим, че нямаш приятел, възможните сценарии се оказват два: да правиш секс с когото ти падне, без да влагаш чувства, или да се задоволяваш сама. Кой вариат избирате? Кой от двата е по-добър вариант? Крайностите са нежелателни, разбира се - рискуваш да станеш асоциален или промискуитетен. На мен лично не ми изглежда много нормално да се впуска човек в разни връзки , основане единствено на секс...

Няма да се правя на сексолог, но ми се струва, Гест, че ти можеш да излезеш от това положение, ако позволиш на някой изключително нежен, романтичен и обичащ те мъж да се докосне до теб.

Линк към коментар
Share on other sites

Привет,

мисля че има едно недоразумение относно разликата между Исус и Христос.

Христос нито се е женил, нито е Йог, нито някакво подобно определение.

Той е Сина, Космическо Същество, което не произлиза от човешка еволюция и това, какво означава идването Му на Земята ще бъде изучавано от хората още дълго време.

Разбирането и приемането на Христос, е от ключово значение за нашата еволюция и духовно развитие, затова именно си позволявам тази забележка, която е малко извън конкретната тема.

Линк към коментар
Share on other sites

Имено, Ради - затова и писах за Исус, а не за Универсалния Дух Христос. А той е бил Посветен, бил е в Индия и Шамбала...

Милкана - трансформирането не е лесно, но то е ключът и е мъгляво понятие само за този който нито го умее, нито се стремйи към него. То е ключ към цялостното вътрешно израстване. Наистина отнема години за да бъде схванато, почувствано и овладяно! :)

:feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Няма да се правя на сексолог, но ми се струва, Гест, че ти можеш да излезеш от това положение, ако позволиш на някой изключително нежен, романтичен и обичащ те мъж да се докосне до теб.
Само, че аз не знам какво е истински секс, никога не сьм пробвала, макар и да сьм имала вьзможност и много ме е страх от него! :(:(:( И не мисля, че някой мьж има нерви да се занимава с мен. Пьк и не заслужавам.
Линк към коментар
Share on other sites

Ех,направих малко уточнение и се сдобих с определение...

Юдеизма мен не ме вълнува,както и будизма,само ги чета и се опитвам да ги разбера,но виж,християнството е друга работа-него го изповядвам.

Иисус е бил не само в Индия и Шамбала,а и на други места-в Египет,например,а за Христос казват,че бил и в сърцата ни,съгласни ли сте с това? :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Милкана!

Аз също мисля, че душата няма пол. Тя не е нито мъж нито жена.

Същността на човека е душата, а не тялото. Ние душите пребиваваме в земни форми ( тела ).

Бог ни е създал по свой образ и подобие, т.е. създал е душа.

На най-дълбоко ниво, когато правиме секс, ние го правиме сами със себе си.

Това е моето усещане.

Може би по-нататък ще се опитам да се обоснова.

Успех! :thumbsup:

Сексът е на ниво природа.

Природата се възпроизвежда. Възпроизводството е секс.

Азът е производно на природата и не може да съществува извън нея.

Сексът е процес осъществяван под контрола на аза и природата. Той се контролира от тях и не съществува извън тях.

Природата е основен фактор за възникването на аза. Дори да не иска да прави секс природата чрез химико-физични въздействия принуждава аза да се интересува от секса.

Когата природата се размножава тя се центрира върху удоволствието чрез аза.

Азът е съвкупност от привързаности в човешката памет и умира с физическата смърт на тялото.

Когато правим секс душата е наблюдател и е извън природата, аза и секса.

Душата е сърцевината на човешката същност и не се възпроизвежда.

По време на секс в природата има обмяна на енергия и по този начин се постига равновесие, баланс в човешкото тяло, което е на ниво природа.

Душата присъства в тялото, но то не присъства в нея.

Във върховия момент природата претапя аза той изчезва и затова еякулацията и оргазма са върхово изживяване на природата, защото аза е загубен ... временно.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Какво мислите за мнението, че по време на еякулация става убийство на вътрешно същество /у мъжа/, отнемане на силата му - от жената - вид вампиризъм?

Линк към коментар
Share on other sites

За вампиризъм едва ли може да се говори - така Господ е създал процеса...

Но ако мъжът истински се стреми към образуване на това, което някъде се нарича нирманакая, другаде тяло на светлината, на дъгата, на безсмъртието, на славата, тогава - да - представлява своего рода убийство. Будистите наричат свършването убийството на Буда!

А ако един търсещ мъж прави дете? Тогава просто трябва да свършва.. А ако не се получава с месеци?

Трябва ли въобще един искрено стремящ се към Истината да основава семейство? Това е силен и щекотлив въпрос. Обикновено Учителите избягват темата, а ако я засягат, то е само индиректно... Учителят Дънов например говори за тези неща п начин който позволява всеки да го разбира както си пожелае - много издалече и зобиколно. Срещал съм извадки от негови лекции обаче в които той казва: "Ученикът не се жени!" В същото време обаче казва че сега не е времето за манастири и не е дошъл да ни прави монаси! Един вид се получава като даване на две различни команди! Как да живеем в света тогава? Като стари ергени и моми пръскащи светлината в света? Звучи смешно, нали? Този въпрос засяга преди всичко търсещите мъже - първо защото степента на това търсене е по-голяма преди всичко при мъжете, второ защото механизмът на вътрешната алхимия е директно свързан със семето и неговата трансформация... а загубата му директно прекраъява и връща тази трансформация силно назад или въобще я довежда до начална точка ако загубата на субстанцията продължава...

Велики тайни има на този сват - ех, как да ги достигнем?

Толкова е тясно тук, толкова е душно в този свят, такова зомбовидно състояние се поддържа в масите - всички спят! Един общ сънс малки разновидносто в сънуването! Събуждане! Възкресение! Това са реалности!

Линк към коментар
Share on other sites

Орлине,разбирам добре терзанията ти,но виж какво е написал Виктор горе-тогава азът се стопява,загубва се и затова е такъв момента,схващаш ли?Духовната ти същност,това не е тялото,тялото си е от тази природа,много добре го е обяснил Виктор процеса-духовността ти няма да пострада,ако тялото ти прави секс с любим човек,в това да си сигурен.Няма смисъл тогава да се измъчваш като разсъждаваш,че еякулацията е вид убийство,все едно жените да казват,че когато са бременни,са наказани.

Линк към коментар
Share on other sites

Силвия, просто изразявам обективен опит, който няма нищо общо с абстрактни разсъждения! Любовта разбира се е всичко, но когато един търсещ се стреми да разшири обхвата и, мъдростта идва на помощ. Има си утвърдени процеси за развитие на вътрешни нива на съзнание, които зависят от пола и са директно свързани с тялото и неговата функция! Ти знаеш за Дао и Тантра системите - не преоткривам колелото. Ако си говорим за любов като такава която поддържа слепотата на ограничеността - да, няма проблем - много романи са написани за такава любов и много сълзи са изплакани! За тази другата - коато изисква и самодисциплина, и цялостна трансформация, и прехвърляне на някои функции на вътрешно ниво - за нея малко е писамо и малцина са успели да напреднат в този път! По-горе в темата сме писали за разликата в пътя според пола. Разлики има! Бременността е свещен процес - не виждам връзка с някакво наказание! Бях писал по-горе - мога добре да разбера жените, чувствам ги, защото аз самия имам силно изразено дясно мозъчно мислене. Понякога обаче съм поразен как жените не можете да разберете мъжете ... особено за вътрешните неща... :dancing yes:

Н ете виня - нормално е! Подобно мнение съм чувал от много жени! При жените развитието на вътрешните тела не се възпрепятства от секса с любим човек - тов ае факт. При мъжа обаче - дори да се прави с любов и пълно отдаване и влюбеност - съществува друг физико псих. механизъм който просто спира процесите на формиране на новите носители на съзнанието! Така е! Може да се прави без еякулация и това донякъде смекчава нещата, но истинското развитие започва когато сексът се прехвърли вътре в самият мъж! Не знам ка звучи, може би странно, но за известно време съм го наблюдавал в себе си.. преди да го прекъсна при секс с жена. Това чувство което се изпитва по време на правене на секс - за минути или часове - се прехвърля в целия живот. Целият живт, цялото ежедневие става секс - нагонът се сублимира във вътрешна радост. И тя расте с времето, започват да се сформират носители, тела, да се откриват способности ... Не съм стигал далеч в този процес, макар че много искам. Винаги съм се връщал назад засега!

Ако си мислим че великите йоги, светци и Учители не правят секс поради морални причини, се лъжем. Няма никакъв морал в това, но чиста енергетика и действие - вътрешно развитие, долавяно емпирично!

Сега, доколко ние можем да сме като тях, е друг въпрос! Аз силно обичам жените(приятелката си- верен съм и) и затова се и връщам назад ... И все пак, такава радост и спокойствие, сила и увереност не съм получил от никоя жена както от тази вътрешната - която представлява противоположният ми полюс - в едките дни и седмици, когато съм успявал да се сублимирам за да бъда неин слуга и предан ученик...

Обичам ви!

Линк към коментар
Share on other sites

Приятелю, Орлине, свали си от "Спиралата" книгата - "петимата тибетци", ако не си я чел я прочети!Тя ще ти е от полза.В нея са описани тибетски методи за трансформирането на сексуалната енергия при мъжа.Това наистина и велика и мащна енергия и който я овладее.......!

Линк към коментар
Share on other sites

Да- това е ключовата енергия в живота въобще. Сексуалната сила е и психическа сила. При секс мъжът губи много, получава малко. Защо е така, това Господ си знае! Търсещите Истината мъже от хилядолетия са забелязали това и връзката на овладяването на тази сила с продвижението си по пътя, с извеждането му от чистата теория към жиивата практика!

Загубата на семе в частност прои мъжа води до директен регрес към старите познати модели и схеми на мислене и чувстване. Сега съм бясно зает, но по-късно ще споделя повече...

Обичам ви, приятели!

Линк към коментар
Share on other sites

Обикновено Учителите избягват темата, а ако я засягат, то е само индиректно... Учителят Дънов например говори за тези неща п начин който позволява всеки да го разбира както си пожелае - много издалече и зобиколно.

Здравей Орли,

Предлагам ти един цитат от беседата "Две думи", от "Вехтото премина",стр.260, мисля, че е точно по темата. :D

"Бог не се нуждае от нищо друго, освен от нашите сърца. И в новата куртура всеки трябва да посвети сърцето си на служене на Любовта. Това не потразбира, че трябва да напуснете живота си , да станете отшелници. Вие трябва да се стремите към красивия, към великия живот. Не мислете, че като станете отшелници, ще бъдете добри. Добротата на човека седи в сърцето, което той е посветил на Любовта. В това сърце блика светлина, в това сърце блика живот. Човек с такова сърце знае, кой от какво се нуждае и може да му помогне. Отдето мине, той знае вече какво трябва да прави. Целият ден, от сутрин до вечер, той е зает да помага. Аз разглеждам въпроса от мое гледище. Ако река да ви съдя, че не сте направили това или онова, не съм на правата страна. Важно е какво аз мога да направя, затова разглеждам въпроса за себе си, като казвам: това, което е вярно за мене, е вярно и за вас. Някой казва:аз съм болен.-Следвайте моя път и всяка болест от вас ще изчезне.- Ама не съм учен.- Следвайте моя път и наука ще придобиете.- Как да го следваме?- Изучавайте ме. Елате при мен и както постъпвам аз, така постъпвайте и вие. Аз съм търсил ред методи, пътища и видях, че друг път, освен този на Любовта, няма. Като влезете в Божия път, всички болести, всички страдания ще изчезнат. Щом дойдете до този път, ще постигнете всичко, каквото душата ви желае."

Линк към коментар
Share on other sites

ами хубаво, остава да го следваме този път. Той не е нещо чисто абстрактно. Остава си такова докато само четем книжки. Когато пожелаем да направим дейсвена промяна, цялото ни подсъзнание излиза наяве и колккото се издигнем в светлината на стремежите си, едновременно се потапяме в блатото на ада си - собствен и на цялото човечесвтво. И най-често падаме, за да избягаме в уюта на тясното си ограбничено привично съзнание! Да продължиш е мъжетство! Благодаря за хубавия цитат.

Прочетох и "Петимата Тибетци" -Мерси на Синева- в двата варианта, както е дадена в спиралата. Красиво. Едно време търсещите са пазели всичко в себе си и дори им е било забранявано да говорят за пътя си - сигурно е имало защо... Сега всичкосе вади наяве. И все пак, когато човек е неукрепнал в пътя си, може би е по-добре да мълчи за преживяванията си, докато укрепне, както едно семенце, което за да се развие, има нуждата от опазване и внимание. КОгато преживяванията станат силни и явни, тогава може да бъд есподеляно повече - ако се стигне до такива преживявания... Току що изтрих критика ...няма смисъл - Обичам ви!

Линк към коментар
Share on other sites

За шестия ритуал:

"Не е пренорьчителпо също, да се започва шестият ритуал без искрени намерения. Човек, който не е достигнал своята сексуална зрялост и който трябва да води борба, за да устои, не е още способен да трансформира и извиси репродуктивната си енергия. В такъв случай, тази зле управлявана енергия ще се превърне във вътрешни противоречия. Шестият ритуал е отреден единствено за тези, които са достигнали сексуална зрялост и които искрено се стре¬мят към по-високи цели".

"За огромното мнозинство от хората, самотническият ергенски живот не е подходящ избор и трябва да се придържат само към първите пет ритуала. Те, в крайна сметка, могат да ви помогнат да преосмислите целите си и да изпитате истинско желание да станете свръхмъж или свръхжена. В този момент, е важно да се решите на нов начин на живот и да направите крачката без да се колебаете, без да поглеждате назад. Пред тези, които ще успеят да го сторят, се открива пътят кьм истинските учители, използващи жизнените сили, за да постигнат това, което желаят."

"Но, повтарям, не мислете да извисявате сексуалното си желание, преди да сте готов да изоставите физическите си нужди, за да можете да се облагодетелствате от предимствата на това висше овладяване. Тогава, този или тази, който направи крачката, ще види усилията си увенчани с успех".

И така, братя и сестрички, нека дерзаем, и ако да падаме, нека ставаме и уякчаваме нозете си, докато успеем да разтворим крилата си и мощно да ги разтворим в служба на Великите !!! ОМ

Линк към коментар
Share on other sites

Ако говорим само за секса като средство за физическо задоволяване на тялото без да са вложени никакви чувства, то тогава мнението ми е, че е само един егоистичен начин да вземем от друго живо същество онова, което сами сме неспособни да си дадем. А ако говорим за секса, в който влагаме любов, обич, топлина, възприемам го като себераздаване, като любов, като начин да докоснем с всичките си сетива един друг жив организъм, начин да го опознаем и да му позволим да ни опознае - любовен танц на душата и тялото вплетени в романтиката на сетивата и чувствата!

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...