Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Секс? Какво е отношението ви към него?


Иво

Recommended Posts

Mar 31 2005, 19:23 Пост #4  тема Любов и Обич

Здравей, отново! Подсещаш ме за следното:

Влеченията на Ума - пораждат Уважението!

Влеченията на Сърцето - пораждат Дружбата !

Влеченията на Тялото - пораждат Страстта!

Трите заедно - пораждат Любовта! .... човешката... и трите заедно/изключително рядко се съчетават и са почти невъзможни за по продължително време...

Във всяко едно приятелство/харесване/привличане/влюбване - ако се научиш да различаваш КОЕ от тези влечения е преобладаващо...ще си наясно с нещата.

Темата тук е за СЕКСА!

Третото влечение - на телата- поражда страстта или секса...(говорим само за чисти, естествени, спонтанни вибрации/пориви/желания...)...може да няма 1.Влечения на Ума ( дори да са с различно образование двамата партньори, професионални интереси и т.н.), 2.може да няма и голямо привличане на чувствата ( дружбата, приятелството..това си е платоничната любов...няма значение колко е учен или еди какъв си даден човек ..на теб ти е леко и светло и можеш да прекараш вечност с него без да имаш "интимни" импулси,,,просто ти е добре..)....тук има 3. Привличане на телата...и ако го има в чист вид ..също е много и изключително ценно, защото то може да "събуди" ...1. и 2.

и няма възрастова разлика, образование, религия...и т.н. които могат да противодействат..... въпрос на осъзнаване, способност за различаване и оценяване... и светло отдаване....

Любов + Светлина + Мир + Радост !

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 941
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Аз се интересувам от секса като част от пълната любов и не смятам, че се отклонявам от темата, като пиша за това. Едно вярно куче ще стои гладно и дори може да умре от глад, но ще приеме хляб само от ръката на своя господар. При секса става въпрос за много по-сериозни неща от едно ядене, затова аз не съм склонна да гледам на него просто като на задоволяване на физиологични нужди. Получава се единение и обмен на енергии с много по-голямо значение, отколкото ако ядеш храна, приготвена от някой и поела от неговите вибрации. Без храна със сигурност ще умреш, но без секс може да се живее. Не съм инвалид в това отношение, но ще изчакам времето и човека.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей! Нямаме разминаване в разбирането и мисленето! И мен ме интересува тройцата ! Може би в изказа и нагласата за възприемане, но слава Богу че сме различни ..но благи! Мислиш ли че сме търпеливи и издържливи! Просто защото знаем че си струва! Поне така мисля аз! А разните там думи където ги пишеш са си плод на твоята престава (отклонявам, инвалид , нужди) даже не съм си ги и помисляла!Прости ако нещо не е съвсем точно! Удоволствие е да общуваме... почти като частен канал! Някъде бях чела/чула...че до 2012 на Земята нямало истински мъже...? Ти какво мислиш по въпроса?

Любов + Светлина + Мир +Радост!

Линк към коментар
Share on other sites

Всичко е точно. Когато пиша нещо тук, отговарям не само на един човек / в случая на тебе/. Нямало истински мъже до 2012 година - щуротия според мене. После от небето ли ще паднат изведнъж? Да не обиждаме мъжете. Макар, че съдбата ме е събирала с мъже, от които аз съм повече мъж. В подобна ситуация слабият духовно мъж все пак иска да се чувства мъж и започва да претендира за превъзходство по неправилни начини.Абе, направо прибягва до различни форми на насилие. Иска да го зачитат без всъщност да го е заслужил. Тъй като всъщност отворихме нова тема, а аз нямам много време, ще цитирам тук нещо написано по-рано.

"Таз корона тежка на главата ми е грешка!

Лъв от женски род"

"Кой е достоен за короната?

Човек с повече от мене любов, мъдрост, сила и смелост, готов да служи и да се раздава!

Не някой подъл, лицемерен, мързелив, самолюбив, страхлив, слаб и глупав плъх, клюкар, инатлив и злобен, ..., само защото имал У хромозома!"

Ако мъжът обича, зачита, грижи се и закриля една жена, той вече е в позиция над нея, защото е приложил силата си с любов и добрина. Боже, къде го!

Хайде, ще продължа друг път. Да не се взимаме прекалено на сериозно, нито това, което пишем, че понякога даже от умора може да сгрешим в изказа. Радвам се да съм с вас!

Линк към коментар
Share on other sites

Моля те, кажи как, че чувствам недостиг на енергия за важните неща, а сексуалната понякога пречи. От тибетските ритуали има едно наистина ефикасно упражнение, но не е за млади хора, защото последиците били необратими.

Линк към коментар
Share on other sites

тибетските ритуали според мен в наше време не са най подходящия метод за работа с енергиите, още повече последното упражнение.

за трансформиране на сексуалната енергия един от най подходящите методи може да е дълбокото дишане (както през едната и другата ноздра, така и със дълго задържане колкото се може при задържан въздух, с изправен гръбначен стълб (седейки или стоейки)).

след постигане на около 1 минута задържане на въздуха постепенно,

може да се пробва да се произнесе молитвата "Отче Наш" на едно вдишване, задържане и издишване. след малка почивка това може пак да се повтори и така десет пъти един след друг.

след десетия път предполагам че е слабо вероятно да има някакви проблеми със сексуалната енергия.

(чрез молитва с дълбоко дишане може да се получи естествено трансформиране)

също така работа с центъра на милосърдието - да се насочат енергиите от задната част на главата (където е сексуалния център) напред и нагоре.

За милосърдието :angel:

"Следователно, за да се съдаде цел или някакъв висок идеал в живота на човека, той непременно трябва да свърже мисълта си с друго някое същество, а после и двамата заедно да отправят енергиите си към трети висок, възвишен център - С. Този център, този обект може да бъде Бог. Само при това положение човек може да се освободи от противоречията. Тъй щото, когато двама души се обичат,

те трябва да отправят енергиите си към трети център -С, общ и за двамата.

Този център трябва да бъде някакъв висок идеал или някое ъзвишено същество, което да е състояние да регулира енергиите на съществата А и Д. Иначе, остане ли да преливат енергиите си един в друг, те ще се сблъскат, ще експлоадират, ще се изгубят в пространството."

стр. 226, МОК "Добри навици", том 2, год. 2, изд. 1994

tri1.gif

Тройката

Линк към коментар
Share on other sites

Представям си го така. Двамата обменят енергии помежду си /триъгълникът има основа/. Те могат да слеят тези енергии до някаква степен в общ поток и така да ги изпратят нагоре. Могат също да имат връзка с Бога и поотделно. Ако всеки гледа на другия като пратеник или част от Бога, тогава трите точки се сливат и се получава символа на Слънцето. Как би могло да се изтълкува това?

От малкото, което зная за тъй нареченото състояние самадхи, възможно ли е двама, слели в едно душите си, да го постигнат заедно? Не съм чувала за подобно нещо. Зная, че е трудно и за сам човек.

Линк към коментар
Share on other sites

Моля ви, замислете се към какво точно се стремите! Практическите упражнения не променят съзнанието, могат само до някъде да помогнат за създаване на условия... Пренасочване става като пренасочиш - правиш го ако искаш. Какво искаш? Доколко? " По делата ( плодовете ) им ще ги познаете "

Упражненията могат всички да ги правят, ама... Не те са важни... Пък и не става отведнъж.

Линк към коментар
Share on other sites

когато бвама се обичат, и се отнасят един към друг като брат и сестра(не като мъж и жена), това може да съдейства и на тяхното духовно развитие.

"Когато двама или трима са събрани в Мое име, и Аз съм с тях"

Линк към коментар
Share on other sites

Моля ви, замислете се към какво точно се стремите! Практическите упражнения не променят съзнанието, могат само до някъде да помогнат за създаване на условия... Пренасочване става като пренасочиш - правиш го ако искаш. Какво искаш? Доколко? " По делата ( плодовете ) им ще ги познаете "

  Упражненията могат всички да ги правят, ама... Не те са важни... Пък и не става отведнъж.

Именно практическите упражнения могат да изменят някои неща в съзнанието, и даже не само в него, но и даже в физическото, етерното и астралното тяло.

Който редовно и ежедновно практикува (ежедневна практика) той може да стане все по малко зависим от някои условия.(поне 1 час дневно)

(а ученика работейки духовно, помага и на други същества)

Линк към коментар
Share on other sites

Целта ни значи е да си изменяме телата. Тези диалектични тела, тях ли ще заздравяваме? Нали трябва да се освобождаваме от диалектиката. Паднахме, а сега трябва да се върнем. Пак ще споменавам природния окултизъм - там няма спасение. Астралът не е висшо жизнено поле, а просто по-фино измерение на диалектичното такова. Затова все приказвам и аз за заблуди...

Линк към коментар
Share on other sites

Целта ни значи е да си изменяме телата. Тези диалектични тела, тях ли ще заздравяваме? Нали трябва да се освобождаваме от диалектиката. Паднахме, а сега трябва да се върнем. Пак ще споменавам природния окултизъм - там няма спасение. Астралът не е висшо жизнено поле, а просто по-фино измерение на диалектичното такова. Затова все приказвам и аз за заблуди...

За да се възприемат някои висши енергии и да може човек да стане възприемчив към някои по-висши степени на съзнанието, в повечето случаи трябва подготовка, която може да трае години. Упражненията могат да помогнат именно за това, те се донякъде средство, не целта.

но ако нямаш средствата, как ще стигнеш?

По Благодат в Царството Божие не се влиза, трябват знание и Мъдрост.

Линк към коментар
Share on other sites

Значи, целта ти е да възприемаш енергии. Възприемай на воля. Понеже става уморително ще кажа само това: " Моето царство не е от този свят ", " Никой не дохожда при отца ми освен чрез мене " - по памет и смисъл.

Линк към коментар
Share on other sites

Значи, целта ти е да възприемаш енергии. Възприемай на воля. Понеже става уморително ще кажа само това: " Моето царство не е от този свят ", " Никой не дохожда при отца ми освен чрез мене " - по памет и смисъл.

"Казвам: за да се справи със слабостите си, човек трябва да уравновеси силите в своя организъм. Това значи, да постави равновесие между ума, сърцето и волята си. Този е пътят, по който човек може да стане господар на своите мисли, чувства

и постъпки." (“Ново разбиране”, УС, год. 2, том 1, 1932 г., изд. Соф. 1949 г., стр. 314)

Линк към коментар
Share on other sites

"Да възкръснеш - това значи да бъдеш господар на всички елементи, на всички сили, на всички мисли, на всички желания, на всички свои мисли." (“Сила и живот” 1 сер., НБ, изд. Соф., 1993 г., стр. 130)

Учението на Учителя е практическо. То не е само "Повярвай и ще бъдеш спасен". Освен вяра има и Любов, Мъдрост и Истина.

Линк към коментар
Share on other sites

:1eye:

Ставаше въпрос все пак за секса и отношението ни към него. Ще бъда по-конкретен ...

Става въпрос за Ян и Ин енергийте или мъжката и женската сексуална енергия. На хормонално ниво това са Х и У хромозомите , за тяхното проявление при мъжа и жената .

Та, .. като нормален мъж харесвам жените и имам положително отношение към хетеросексуалния живот . Е... отделен е въпроса вече това как се побира и тълкува и прилага в окултизма .

Някъде по някакъв повод бях чел , че човек когато развива окултни способности , техниките се предавали по трансцедентален път.

Някой говореше тук във Форума за ДНК молекулата ( сексуалното проявление на моликулярно ниво ) . Сиреч извличане на по-финните енергии .....:)))

Линк към коментар
Share on other sites

sigurno vi se e sluchvalo da sreshtnete chovek, koito vi privlicha, vliubvate se, bivate izvestno vreme s nego, a kogato po-kusno se zamislite, se okazva, che ako ne ste bili vliubeni v tozi chovek, edva li bihte namerili koi znae kolko obshti temi, chuvstvo na udovletvorenost ot obshtuvaneto si s nego i t.n... tova li e fizicheskoto privlichane spored vas?

a sluchvalo li vi se e i da znaete che tozi chovek ne e za vas i vupreki tova da produljavate da tursite kontakt s nego...v takiva situacii vinagi sum ubedena che privlichaneto e fizichesko i vse pak mislq che ima i nehsto drugo, koeto podtikva kum tursene na tozi chovek...kakvo e to spored vas?

Линк към коментар
Share on other sites

simonkurt, пишете на кирилица...май има правила...да ги уважаваме....няма да ти чета поста...губиш ми времето.....

Ivo....

ох господи докато правиш секс за това ли си мислиш как се извличат енергиите

е това ми хареса....то големи сексолози специалисти се изписваме...направо ме накара да се смея на глас.....благодаря ти веселяк, сега вече лека нощ и помисли за технологиите и духовността!

Любов + Светлина + Мир + Радост!

Линк към коментар
Share on other sites

.. :P

IvoDWvio ,

От незапомнени времена мисълта е отличавала човека от животното . Никога не се взимам за специалист. Но се опитвам непрекъснато да научавам по нещо ново .

Старая се мисълта ми да работи непрекъснато , дори и когато спя . Нещо като медитация по пътеката към съзнателен живот .

Твое право е да постъпваш както намериш за добре. Всичко е въпрос на еволюция и личен избор .

До колкото умея да чета сайта се казва " Порталът към съзнателен живот" . Ако търсиш несъзнателното - имаш прово на избор все пак . Ми направи го - избери какво те влече и го следвай ... :D

Линк към коментар
Share on other sites

Рядко в историята на човечеството толкова много се е показвало наяве и говорило за секса и сексуалността. Без да бъде знак за жизненост, тази натрапчивост е израз на някаква неудовлетвореност , тъй като статистиката потвърждава  това което милиони възглавници не могат да споделят….през 1976 г. в проучване на Hite  пишело, че от всеки 10 американки 7 не получават оргазъм по време на сексуален контакт, 8 от 10 жени мастурбират и 95% достигат без усилие до оргазъм. Според други изследвания 60 % от жените считат че  неумението на мъжете е основната причина и т.н. 95%  мъжете не правели разлика между еякулация и оргазъм. Повечето жени са фригидни, именно защото мъжете имат преждевременна еякулация.....

Индийският тантризъм и китайският даоизъм са пределно ясни и детайлни...само да има кой да прилага...даже в Библията пише " Не разпръсквай семето си напразно!" ...........

Доказано е , че здравословния и процъфтяващ сексуален живот е добра основа за физическото и психическото здраве.

източник - мои записки...хе хе

Любов + Светлина + Мир + Радост !

Линк към коментар
Share on other sites

Физическото удоволетворение е сравнително за кратко и не е гарантирано. С неподходящ партньор няма дълбочина на чувствата и хармония. Сексуалната връзка с някого само за "да бъдем здрави" е голяма грешка според мене. Рисковете са големи и страхът е голям. Човек не е психически здрав докато се страхува от евентуални нежелани дълготрайни последствия. Всичко, което казваш е вярно, но само с подходящия човек. Съгласна съм, че не трябва да бъдем егоисти, а да помислим и за радостта на другия.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Латина! Благодаря ти, това което си написала е отлично потвътждение на другото! Навярно 100 % от жените сще са с отговор "Да"

на всяко от твоите изречения! Което доказва разните там проучвания.

Физическото удоволетворение е сравнително за кратко и не е гарантирано. С неподходящ партньор няма дълбочина на чувствата и хармония. Сексуалната връзка с някого само за "да бъдем здрави" е голяма грешка според мене. Рисковете са големи и страхът е голям. Човек не е психически здрав докато се страхува от евентуални нежелани дълготрайни последствия.

Любов + Светлина + Мир + Радост

Линк към коментар
Share on other sites

Физическото удоволетворение е сравнително за кратко и не е гарантирано. С неподходящ партньор няма дълбочина на чувствата и хармония. Сексуалната връзка с някого само за "да бъдем здрави" е голяма грешка според мене. Рисковете са големи и страхът е голям. Човек не е психически здрав докато се страхува от евентуални нежелани дълготрайни последствия. Всичко, което казваш е вярно, но само с подходящия човек. Съгласна съм, че не трябва да бъдем егоисти, а да помислим и за радостта на другия.

Първо, това че секса е за здраве и за удоволствие дали не е концепция, която се приема от част от съвременното общество(цивилизация).

Важно е как са нещата от езотерична гледна точка.

Общо взето Библейското "плодете се и се размножавайте" според мен е по-различно от "правете си химиотерапия със мозъчни ендорфини"(дано да не звучи силно казано, но дали няма даже вид пристрастяване и към това).

При сексуалния контакт се получава сливане на аури, кармичен обмен и др. Това е много сериозен въпрос, а не просто нещо за разтоварване.

Въпроса е дълбоко окултен, и е желателно според мен да се изследва сериозно от всеки, който иска да се развива правилно.

Що се касае тантрата - има методи за трансформиране на сексуалната енергия заедно с партньор, но друг е въпроса колко хора са готови да се правят с тези енергии по този начин и доколко тези тантрични методи са съвместими с методи на на Школата на Учителя.

Със възпроизводителната енергия е свързана Луната, за да се освобождаваме от Луната - връзка със Слънцето

(там 100% разумен живот:)

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...