Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Секс? Какво е отношението ви към него?


Иво

Recommended Posts

  • Отговори 941
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ха хааа..хааа...

Латина, само така ти се иска.

Заблудаааааа.... ще ти се , ама ... ти си знаеш по-добре ... :harhar::sorcerer::thumbsup:

Цитирах ти ап. Павел и е прав да знаеш . Проверил съм го на практика. Да не дава Господ да го разбираш защо съм прав и защо го е написал ...батко Павел

.... :angel:

Линк към коментар
Share on other sites

Няма значение, аз се водя от опита си. А апостол Павел е бил човек, в чийто ум са били тогавашните порядки. Той говори за приличие, а то не е същото като днешното. Сигурна съм, че има други евангелия, които не са одобрени от официалната църква по ред "политически" причини и истината в тях не е нагодена или цензурирана. А иначе мога и без мъж, но ми е приятно да имам до себе си по-силен и мъдър от мене човек, който да ме уважава. В някои неща той ще ме превъзхожда, в други - аз него. Така може да се обогатяваме взаимно. Не харесвам като цяло по-слаби и глупави от мене мъже. Тоест, Бог да е с тях, не ги съдя, просто не желая да сме близки и да си прекарваме времето заедно.

Б/р/атко Оринави, ама наистина нямам нищо против мъжът ми "да ме покрива" / в смисъл да ме закриля, да ме учи, да се грижи за мене, да ме обича и уважава/, но през цялото време ще имам едно наум, че той просто е човек, а единствен Бог е над мене. Мъжът ми не ми е Господ, той може би просто е пратен от Него, дай Боже!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Оринави, значи аз съм нещо "мъжка" жена, понеже нямам нужда от мъж посредник между мене и Бога.  :P  :feel happy:  :D

Христос е, разбира се, Който примири Бога с човеците. Но това вече съвсем не е по тази тема. Посредникът не е просто човек.

Линк към коментар
Share on other sites

той просто е човек, а единствен Бог е над мене. Мъжът ми не ми е Господ, той може би просто е пратен от Него, дай Боже!

:thumbsup2::thumbsup2: Така си е сестричке! И когато е така и мъжът и жена му са щастливи - проверено! Когато мъжът е Господ за жената - само страдание ги чака... (пак проверено :( )

Линк към коментар
Share on other sites

Чувал съм, че тънките работи ги пишело по тънките книжки.

Пък тук тънката работа е "Що е секс?"

Според мене секс е обмяна на енергии.

На различни нива се обменят различни енергии.

Явно някои хора разбират думичката "секс " по чисто земно съдържание. Тогава и изводите са земни. Съответно в Духовните светове са неверни. Защото Там хората ..."нито се женат , нито се мъжат". Защото обмена на енергии е вътрешен в Монадата и Съзнанието само управлява образно "реостата" в различна посока на количеството и качеството на обмяната. При положение, че обмена е вътрешен , Монадата е независима от външнште условия, защото е над външните условия и само се движи в тях насам и натам по волята на Съзнанието.

Нещо подобно като атомен подводен ракетоносец извличащ всичко необходимо за съществуването си сам от самия себе си. Нещо като " Обект самодостатъчен" за съществуването си и независим от външните условия, защото не е произлезъл от тях, макар в тях да се е проявил

Редактирано от Оринави
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Модераторска бележка: товз мнение и следващите две са преместени от тук

:) Ами ще опитам:

Според мен ако в едно съзнание:

Истината е че, правенето на секс е един малко или много акт на насилие, двустранно насилие при това. ......и е чиста спекулация да твърдим, че има абсолютна любов.

То светът на това съзнание ще е населен с хора, които:

не умеем да работим заедно, нямаме търпение и толерантност един към друг. Големеем се, вярваме си лесно, харесва ни да си имаме собствена истина. Не търсим доказуемост. ..имаме емоционален народ, който лесно мрази.
В моето съзнание :

сексът е нежност, ласка, близост и съществуването на безусловна и абсолютна любов е ежедневие.

Моят свят е населен с хора, които:

се смеят, разговарят с радост и интерес, помагат си, слушат се, прощават си, не се страхуват да питат и споделят своите мисли, обичат се безусловно, приемат се с различията си.... и с такива, които сега се освобождават от страховете и предразсъдъците си.... или се готвят да го направят.

Ще си позволя един контрапункт към следното:

Никой от нас не се е родил научен на нищо друго освен да диша, да суче, да му бие сърцето и някои подобни рефлекси. ...Очевадно е и е наивно да се мъчим да виждаме някаква предварително заложена информация, която ние видите ли само оставяме да се изяви.

Наивно е да си мислим, че ние "учим" децата на нещо. Всъщност ние в най-добрия случай осигуряваме благоприятната среда и стимули за функционирането на техните вродени механизми на адаптация към средата. Вече е неоспорим фактът, че:

Децата се раждат с вроден перфектен механизъм за овладяване на езиковата система на средата си. Ние изучаваме този механизъм, опитваме се да го включим по естествен път в усвояването на втория език.

Децата се раждат с перфектен механизъм за развитие на интелекта. Ние изучаваме този механизъм, за да осигурим необходимата му материална среда и максимална безопасна свобода на активност.

Когато се отнасяме към детето като към "табула раза", на която да напишем нашите знания и ценности и да очакваме от детето да ги възпроизведе, вместо да стимулираме естествените процеси, ние ги забавяме и дори блокираме.

Линк към коментар
Share on other sites

Донке,

нищо не си разбрала нито от думите ми за секса, нито пък има връзка между двата първи пасажа, които си цитирала. Извадила си всичко от контекста му, защото не умееш явно да четеш дълги текстове последователно. Това е причината да не разбираш писаното от мен и преди и сега. Липсва ти концентрация, без да искам да те обиждам, но ти сама го показваш като за пореден път не виждаш смисъла, който влагам.

И аз и ти правим секс поради причините, които ти си изброила, но това са усещанията в главата ти и моята Донке, това не е магия. Аз да се можем да правим секс така че да ни доставя удоволствие, то както вече казах са нужни съответните физиологични и анатомични обстоятелства, надявах се, че като на зряла и опитна жена не трябва да обяснявам особеностите на вагината й, поради което спрях само до там в обясненията си Донке, но ще почакаме тя да не може повече да се овлажнява след някоя друга година и тогава пак ще си говорим, какво ти е удоволствието от секса. А да си чувала за момиченца, които са тесни долу и изпитват панически ужас само като си помислят за секс. Или момчета на които им е тясна "крайната плът"? Само два от многото примери Донке!

А уж си педагог и опитна. Какво си видяла в тоя живот Донке? НЕ знам.

Не се заяждам по никой начин с теб, но съм изумен от това, че не разбираш това, което се опитах да кажа. Очаквах повече от теб. Ако сама не знаеш иди на кожен лекар и се консултирай с някои особености на половата система и като разбереш за тях, вярвам ще разбереш и защо нарекох секса: "правенето на секс е един малко или много акт на насилие, двустранно насилие при това"!!! Четеш през ред, малко опит, жалко.

А моите слова по никой начин не лишават света от онези хора, с които "твоят" свят е населен. Това че си забиваме главата в пясъка и нехаем за реалните причини и обстоятелства, а се радваме като диваци, на каквото ни е дадено днес без желание да го осмисляме не ни прави с нищо по-висши, за каквито опасявам се хора като теб се имат.

Редактирано от niko
Линк към коментар
Share on other sites

правенето на секс е един малко или много акт на насилие, двустранно насилие при това"!!!

Склонен съм да се съглася.

Това, че харесваме секса и го практикуваме не означава, че е нещо добро. И няма нужда да се заблуждаваме за това. Просто трябва да се приемем такива - грешни.

В писанията е казано, че секс, който не води до възпроизводство е содомия. Самото задоволяване сексуално е содомия.

Според Учителите сексуалното въздържание отворя вратите на Рая.

Сексът е изпитание.

Човек може да обича и без въобще да лежи на сексуалните отношения!

Тогава, когато те липсват обичта се превръща в наистина неопетнена Любов и мръсотията изчезва.

:smarty::yinyang::smarty:

Линк към коментар
Share on other sites

Човек може да обича и без въобще да лежи на сексуалните отношения!

Тогава, когато те липсват обичта се превръща в наистина неопетнена Любов и мръсотията изчезва.

:smarty:  :yinyang:  :smarty:

Браво Синева! Подписвам се с две ръце под казаното от теб. :) Сами трябва да изберем накъде искаме да се движим-към Божествената си природа, или да се връщаме отново и отново назад към животинската природа. Повечето хора сключват брак, за да "узаконят" сексуалните си отношения. Малцина са тези, които живеят заедно на едно по-високо ниво, отвъд секса. Сексът е нещо много примамливо, много силно, но много измамно. В крайна сметка те оставя с празни ръце и със сълзи в очите. Така смятам аз. Същата енергия, която напира да излезе навън, може да се трансформира в творческа по-висша енергия. Неслучайно, когато човек е зает с работа, когато твори, в него няма мисли от сексуално естество. Ето защо за мен пример са целомъдрените хора, на които безкрайно се възхищавам.

Линк към коментар
Share on other sites

Сексът е изпитание.

Човек може да обича и без въобще да лежи на сексуалните отношения!

:thumbsup:

Ето с това съм съгласна. Ако не успеем да разберем истинската красота и смисъл на секса и неговото "съответствие" на Любовта, той ще си остане за нас съвъкупление с привкус на изнасилване и задоволяване на физиологични нужди. Точно такъв ще бъде и животът ни - външният - битка за оцеляване, за задоволяване на физиологичните ни нужди, за власт и надмощие над другите и т.п. Такъв външен живот неминуемо ще доведе до агресия от всякакъв вид. И в тази агресия ще заровим глави, убеждавайки себе си и другите, че ТАКЪВ е света и такова животно като безусловна и абсолютна Любов "нема и не може да има", а тези дето я усещат, с презрение ще обявим за "слепци", че не виждат реалностите - т.е. Злото. Че и в "правия път" ще се пробваме да ги вкараме.

Тогава, когато те липсват обичта се превръща в наистина неопетнена Любов и мръсотията изчезва.

НЕ сексът е мръсотията, която опетнява Любовта! Мръсотията са човешките отрицателни мисли и емоции - осъждането, презрението, отричането на красотата на това, което сам Бог ни е дал. Наречем ли го веднъж с думата Грях - от красота наистина вече в грях го превръщаме. :(

Благодаря на модераторите за преместването на постингите в точната тема. :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup:

НЕ сексът е мръсотията, която опетнява Любовта! Мръсотията са човешките отрицателни мисли и емоции - осъждането, презрението, отричането на красотата на това, което сам Бог ни е дал. Наречем ли го веднъж с думата Грях - от красота наистина вече  в грях го превръщаме.  :(

Да? :hmmmmm:

А може би ни го е дал, за да ни изпита, чрез него? На кое ли ще заложат човеците, на материята или на духовното? Ще се подлъжат ли по удоволствието, което материалното носи? Ще станат ли идолопоклонници /хора обичащи, привързани и зависими от творенията, и забравили за Твореца./?

“Грях е всяко нещо, което позволява на човека да забрави Бога” – каза учителят.

“Бог избира онези, който Го избират.”

“За онзи, който се е отказал в сърцето си от всичко, за да търси вечното в любящия Бог, е ненужно и даже пречка да се жени. Но изобщо, аз не съм против един истински брак. Двама души, които встъпват в съюз, за да си помагат взаимно по пътя към Бога, поставяйки своя брак върху истински фундамент: безусловна дружба. Жената е водена преди всичко от чувството, а мъжът от разума; в брака тези две качества трябва да се допълват. В наши дни няма много истински душевни връзки, понеже младите хора не са обучени духовно. Защото те са емоционално незрели и несигурни; обикновено се влияят от мимолетни сексуални възбуди или светски съображения, като не вземат предвид висшата цел на брака.” И продължи: “Често казвам: първо стъпете здраво на пътя към Бога, след това ще бъде късно да сгрешите, ако пожелаете да се ожените!”

Парамаханса Йогананда

Кой от нас мисли по време на секс за Бог?

Защо ли всички учители, са били в постоянен пост включително и в сексуално отношение?

Защо на секса казват - низки страсти?

:hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

"...И създаде Господ Човека, мъж и жена Го създаде..."

Когато замечтая със затворени очи

твоите очи отсреща пак ме гледат.

Нахлуваш в спомени и в мечти

и твоето лице от неизказана любов е бледо.

Жена съм аз, а мъж си ти. -

Какво ли повече да искаме?

Живеем прагматично, в безлюбието си

желания съвсем човешки да потискаме.

И неприлично е да си жена,

и в женственост от плът-безплътна да догаряш.

Мъжът е по-прието да има и права,

макар и той от страх желанията да затваря.

Предпочитаме да бъдем там,

където има показност и нещо материално.

Но любейки се всеки си е сам,

дори да няма обич, топлина, не е фатално.

Сега сме роби на разни правила,

стремеж към положения обществени.

Забравихме, че ти си Мъж, а аз Жена

любов и топлина умират девствени...

'95г.

Според мен човек трябва да преживее секса, емоцията, да почувства другия. Едва, когато е готов, да направи следващата стъпка. Т.е. необходимост от нещо по-възвишено и духовно. Не е ли част от пътя? Но трябва да е осъзнато...Има опасност обаче, да се пристрасти към това ниво...

"...И любовта ни сякаш по- е свята,

защото трябва да се разделим..."

Д. Дебелянов

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен човек трябва да преживее секса, емоцията, да почувства другия. Едва, когато е готов,  да направи следващата стъпка. Т.е. необходимост от нещо по-възвишено и духовно.  Не е ли част от пътя? Но трябва да е осъзнато...Има опасност обаче, да се пристрасти към това ниво...

А ако го е направил още в предишен живот, трябва ли и в този да минава през него? Не е ли възможно да усеща вътрешно, без да трябва да набира този опит(защото вече го знае от предишния), че вече трябва да направи крачка по-нагоре?

Линк към коментар
Share on other sites

Според нивото. То говори, то определя и то изисква необходимите му опитности. Бог винаги избира най-доброто и най-подходящото преживяване за всеки по отделно. :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup:

Само дето за Бог май няма

горе - долу

малко - голямо

низше - висше

силно - слабо

първи - последни

добри - лоши....

Това май бяха на Егото класации....

Не се знае още коя е "следващата стъпка" и дали тя не е да открием нов смисъл на нещо, което сме усвоили в предишен живот...

А и мисля не по стълба се качваме, а в спирала се движим - хоризонтална... Опитности събираме, съзнанието си разширяваме... Бог за мен не е високо, той си е тук, при нас - но е навсякъде, а ние само в една точка.

И сексът не е "низко", а духовността "висше" - все са опитности и струва ми се като са в синхрон, е най-добре. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Това е твоето ниво и твоята опитност моите не съвпадат в случая!

Умът!

Умът извършва милиарди "магарии", за да се излъже сам в това - кое е вярно и кое не е. Умът е част от физическото и е логично да държи на своята част и на своето място. :feel happy:

Какво се случва по време на секс? Отделят се хормони, които хранят мозъка и му дават наслада. Това е един вид наркотична зависимост. :feel happy:

Какво става по време и след оргазъма? Пропит от телесното удоволствие, забравяш за Бог. След това се чувстваш изхабен и като "изцеден парцал".

Колко ценна енергия си пропилял? Тази енергия може да се отдаде на духовното развитие, защо да я губим! :smarty:

Някой ще каже, че сексът понякога го зарежда и го прави жив. Да, познавам и такива, за които всичко се крепи на секса. Когато видиш човек, който е зависим и е приел кокаин, разбираш близостта на примера.

Трябва ли да се храним, заради самото ядене или трябва да се храним, за да поддържаме тялото си живо и здраво? Същото е и със секса. Той трябва да служи само на възпроизводството на видът - човек.

И ако някой е оплетен в мрежите на собствения си нарко-ум, е добре за него да потърси истината в древните свещени текстове на Божиите послания, съществуващи във всички религии и в житеиските примери на Учителите!

:smarty:

“Светът те съблазнява с лошите си обичаи, но той не поема отговорността за грешките, които се извършват въз основа на тези обичаи. Така че, защо искаш да подариш цялото си време на този фалшив приятел – света? Отделяй по един час на ден за научно изследване на своята душа. Не заслужава ли Бог, комуто си задължен за своя живот, семейство и пари и за всичко друго, една двадесет и четвърта част от твоето време?”

“Дъждът на божествената милост не може да се събере върху планинския връх на гордостта, но той се стича лесно в долините на смирението.”

“Човечеството има само един истински враг – невежеството. Нека всички ние да заработим заедно, като взаимно си помагаме и си вдъхваме кураж, за да победим.”

“Докато сме пленени от телесното съзнание, ние живеем като пришълци в една чужда страна – каза учителят. Нашата родина, обаче, е вездесъщата сила.”

“Повечето хора са заплетени в материалните неща – каза учителят. Ако въобще мислят за Бога, то е само тогава, когато Го молят за пари или здраве. Рядко Го молят за най-висшия подарък: да гледат Неговия образ и да усещат преобръщащия допир на Неговата ръка.

Бог познава хода на нашите мисли. Той не ни се открива дотогава, докато не Му пожертваме последното си земно, светско желание, докато всеки от нас не каже: “Татко, води ме, приеми ме като Твой!””

“Човешкият ум прилича на кон; затова е добре човек да го върже, за да не му избяга.”

“Хората са много изобретателни в своето невежество.”

“Бог не се обижда от твоите грешки, а от твоето равнодушие.”

“Ще почувствате, че всички неща ви разочароват, когато вие ме разочаровате.””

Казано от Йогананда

Редактирано от Синева
Линк към коментар
Share on other sites

Това е твоето ниво и твоята опитност моите не съвпадат в случая!

Какво се случва по време на секс? Отделят се хормони, които хранят мозъка и му дават наслада. Това е един вид наркотична зависимост.  :feel happy:

Какво става по време и след оргазъма? Пропит от телесното удоволствие, забравяш за Бог. След това се чувстваш изхабен и като "изцеден парцал".

Колко ценна енергия си пропилял? Тази енергия може да се отдаде на духовното развитие, защо да я губим!  :smarty:

първо, не е задължително да се губи:P

(това че интимността трябва да завършва с оргазъм и с загуба на енергия под формата на клетки, дали не е МИТ! или просто повечето хора да не са осведомени/готови за това че има и друг начин...

отвъд страстта и удоволствието, когато гледаш на партньора като на Божествено проявление, а не като активатор на ендорфини/бионаркотици.

Повечето хора в това прераждане според мен не са готови за използването на секса само за възпроизводство, и причините мисля че са много сериозни.

Интимността може да бъде врата към Тишината.

И когато Тишината докосва... няма нужда даже от оргазъм...

"Когато двама или трима са събрани в Мое име, там и Аз съм с тях"....

"Следователно, за да се съдаде цел или някакъв висок идеал в живота на човека, той непременно трябва да свърже мисълта си с друго някое същество, а после и двамата заедно да отправят енергиите си към трети висок, възвишен център - С. Този център, този обект може да бъде Бог. Само при това положение човек може да се освободи от противоречията. Тъй щото, когато двама души се обичат,

те трябва да отправят енергиите си към трети център -С, общ и за двамата.

Този център трябва да бъде някакъв висок идеал или някое ъзвишено същество, което да е състояние да регулира енергиите на съществата А и Д. Иначе, остане ли да преливат енергиите си един в друг, те ще се сблъскат, ще експлоадират, ще се изгубят в пространството."

стр. 226, МОК "Добри навици", том 2, год. 2, изд. 1994

Редактирано от Sendero
Линк към коментар
Share on other sites

"Когато двама или трима са събрани в Мое име, там и Аз съм с тях"....

едва ли е препоръка за групов секс??

Линк към коментар
Share on other sites

Интимността може да бъде врата към Тишината.

И когато Тишината докосва... няма нужда даже от оргазъм...

"Когато двама или трима са събрани в Мое име, там и Аз съм с тях"....

стр. 226, МОК "Добри навици", том 2, год. 2, изд. 1994

:thumbsup2::thumbsup2: Благодаря, Сендеро, за красивите думи! Наистина е врата към Тишината, когато интимност и Любов се слеят. :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

На изток е познат и съществува вид Йога наречена Тантра.

Ето нейната същност:

Човек, кой то практикува Тантра Йога, вярва, че сетивата могат да бъдат ползвани за постигане на екстатично прозрение. Сетивата не бива да се отричат, а трябва да бъдат преобразени така, че вместо да водят човека все по-дълбоко в паяжината на света, да му помогнат да се върне обратно по стъпките си към извора. Тази основна разлика във възгледите кара привържениците на Тантра да ползват методи и да предприемат действия, които се отклоняват от много религиозни подходи. Той може да медитира сред трупове, да се отдаде на оргийни ритуали или да изпълнява магически церемонии, предназначени да привлекат присъствието на Божественото.

Ако ги наблюдава, обикновеният човек може да прецени тези действия като първобитни, чудати или светотатствени.

Ала не е възможно да съдим за тези неща отвън. Зад всяко действие се крие съответното вътрешно условие, което трябва да бъде изпълнено и което по принцип е невидимо. Но каквото и да е съдържанието на даден ритуал, колкото формален и спонтанен да изглежда, той е предназначен да подхранва радостния израз на енергията, която поклонникът на Тантра поглъща, тъй като тя е освободена, за да способства за растежа му.

С други думи хората практикуващи Тантра залагат на едно отдаване на сетивните възприятия, на едно насищане от възприятията и извличането на енергията, която те предоставят. Смисълът на всичко това е въпросната енергия да бъде насочвана към градеж на духовното израстване.

Също се залага на едно пренасищане, в което умът ясно вижда, че смисълът на живота не се състои в сетивността.

“Ще почувствате, че всички неща ви разочароват, когато вие ме разочаровате.”

Казано от Йогананда

Това одобрение, което демонстрирате към разбирането за секс е нищо повече от умствена заблуда. Умът - тази палава маймунка, този необязден кон. :feel happy: Само така му се ще на умът! Ще му се, ама не!

В подкрепа на твърденията ми са Светите Писания и точно това ме прави спокоен и сигурен в тях. :smarty:

Редактирано от Синева
Линк към коментар
Share on other sites

:D Нека всеки е спокоен за себе си и за опитностите си, предлагам. :feel happy:

За мен заблудата е когато си сигурен, че опитността на другия е заблуда, а твоята е истината.

Прав е Синева, че докато Умът ни участва в интимността, това ни отдалечава от Любовта. Но дали интимността или Ума е този, който ни отдалечава? А може би има и опитности, в които интимността може да се води от Любовта, а не от ума?? Или пак да кажем :

"такова животно нема и не може да има! Грях е да се мисли така! Грях е да се слага интимността до Любовта" ??? :( Това дали ще е разширяване и крачка напред или напротив - стесняване и крачка към средновековния догматизъм? :hmmmmm:

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

Според нивото. То говори, то определя и то изисква необходимите му опитности. Бог винаги избира най-доброто и най-подходящото преживяване за всеки по отделно. :feel happy:

Трябва ли да се цитирам сам? :D:D:D

Линк към коментар
Share on other sites

Това одобрение, което демонстрирате към разбирането за секс е нищо повече от умствена заблуда.

Това не го ли написа Синева? :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...