Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Секс? Какво е отношението ви към него?


Иво

Recommended Posts

:rolleyes: А защо да не допуснем, че любовта може да бъде "гореща" и вълнуваща и без страдания? Защо смятаме, че източникът на най-разтърсващите емоции е страданието? Или може би защото така са ни програмирали.... защо ли?

Ето например - сексът - нали сме в тази тема - ако сексът включи в себе си страдание - физическо или душевно, то автоматично блокира или осакатява, или изопачава до уродливост сексуалното преживяване. Имала съм и двата вида секс - мога да направя разликата между двата "огъня" - единият наистина изпепелява всичко добро и прилича на енергията, отделена при разпадането, другият е "огъня" на хармонично сливане, синтез - като на Слънцето. И двата процеса отделят огромна енергия, но са качествено различни.

Така е и с любовта - ако една любов изпепелява личността или душата, ражда агресия, то това вече не е любов, а робство на предразсъдъци, измислени идеали, обществени норми.

Мисля, че точно това са се опитвали да ни кажат класиците - и европейските и латиноамериканските. Друг е въпросът кой как ги разбира и тълкува (на другите).

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 941
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ако една любов не е изпепеляваща, то тя не е любов. А изпепелява това, което подлежи на изгаряне - тленността. Любовта, ако не те запали, каква любов е. Кафето, ако не е горещо, не е кафе, а боза.

Линк към коментар
Share on other sites

Тя Божията Любов ако беше така изпепеляваща...

Асоциацията с кафето не ми се струва уместна.

Каква асоциация предизвикват у вас думите "жива любов"? А "жив секс" ?

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

"Моят Господ не е Аллах.

Моят Господ не е Христос.

Моят Господ се казва Йована"

(Джоко Росич, интродукция към песента "Йовано, Йованке")

Линк към коментар
Share on other sites

Ако една любов не е изпепеляваща, то тя не е любов. А изпепелява това, което подлежи на изгаряне - тленността. Любовта, ако не те запали, каква любов е. Кафето, ако не е горещо, не е кафе, а боза.

Кафето аз студено го предпочитам, и хич не е боза, изпепеляващата Любов по-скоро е страст, но много важно е каво имаш предвид точно под изпепеляваща.

И още нещо ми е ентересно да знам, какво смятате вие за давственоста, табу ли е тя вече за хората или няма по-карсиво да се дадеш девствен/девствена на човека който обичаш с цялата си сърце или всъщност не?

Редактирано от adelaida
Линк към коментар
Share on other sites

Аделаида, аз мисля като теб: :thumbsup2: и за кафето, и за любовта, и за девствеността. Така че, нека другите да се изкажат, защото все ми се струва, че сме малцинство.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз мисля, че въпросът за девствеността е несъстоятелен.

Макар, че има много жени на 30 години и мъже, които са девствени. Оказва се, че сексуалното общуване е табу или табуирано от погрешно възпитание, от задръжки. После, колко двойки изобщо не правят секс и то млади хора. Всъщност, проблемът е много сериозен.

Как така никой не разбра, че чрез секса или чрез отрицанието му, човек наистина общува и е самия себе си. Защото, когато настъпи този момент, да лъжеш, е безсмислено. Когато всеки от нас, прави секс, той е себе си, колкото и да лъже, колкото и да увърта. Сериозна тема, но не е за тук според мен. Защото, за да се разбере другата страна, трябват и хора, които да говорят за сексуалните си проблеми, а за тях се говори най-трудно.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз казах , че за мен сексът е вид отношения , но никой не обърна внимание .

Кафето и аз го предпочитам студено . Обичам да се отдалечавам от жежките емоции , обичам тези въздушните ,намирам за много по - привлекателна интелигентността. Сексът наистина се случва в главата ,"минава през мозъка "както каза Мона .

А да не говорим за професионализмът , истински ме привлича .

Нямат шансове при мен глупави и неспособни мъже ,тц тц тц .

Линк към коментар
Share on other sites

Девствеността е чистота. Да дадеш чистота на любимия - най-красивият подарък. Не е табу, в никакъв случай, точно толкова, колкото и сексуалното общуване между двама, които се обичат истински. Любовта не започва от секса, но е непълна без него. Това смятам. Пък кафето кой както си го харесва, така да си го пие. Аз кафе, ако не е горещо, не го признавам за кафе.

Линк към коментар
Share on other sites

Силве, каква девственост за подарък. А какъв ще е подаръка на мъжа срещу теб???

Именно оттук идва свръхфиксирането вурху девствеността. Няма такова нещо. Митове за надмогване и за предоляване.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Ами имаше въпрос дали е табу. Как ще е табу. И може би за това момиченцата във Франция ги дефлорират още с раждането, за да се избегнат разни предразсъдъци, но според мен е неправилно и малко жестоко. За подаръци от мъж не съм мислила.

Линк към коментар
Share on other sites

Тц, тц, тц паак само жени по темата, къде сте бе момчета, какво ще кажете Вие???

по принцип може и мъжа да бъде девствен, не само жената и това да е взаимен подарък, както казва Силвия СД.

Сега въпроса с опита наистина е на място, но има и нещо друго, че повечето жени свързнат първият път с болката, с неприятното усещане и пр..?Да, но този първи път може да е бил в миг на голяма и силна Любов и в да не се свързва с това, а деа и нещо страхотно, нещо като подарък и за двамата. това е смисъла да пазиш девствеността си и да се дадеш на онзи когото наистина обичаш.

Мона е права, ча такива теми са свързани с много откровение.

Редактирано от adelaida
Линк към коментар
Share on other sites

Ако една любов не е изпепеляваща, то тя не е любов. А изпепелява това, което подлежи на изгаряне - тленността. Любовта, ако не те запали, каква любов е.

Познавам си в горните думи зависимостта, която вгорчи 45 години от живота ми.

О, да именно любовта, която не изпепелява, а синтезира, слива, е истинската любов. Смея да твърдя това, защото макар и малко късно и позволих да се случи в живота ми. Сега ги познавам и двете - и изпепеляващата и възраждащата - втората, както казва Станимир(!!) е проява на Божествената Любов.

Да твърдим, че няма такава или че тя е непълноценна - напомня ми за оня виц за шопа и жирафа - "такова животно нема и не може да има" оти по наше село го нема....

Първо опитайте от двете, момичета, и после решавайте коя е по-пълноценна. Аз опитах и реших за себе си.

За девствеността - според мен дали е подарък за любимия могат да кажат само мъжете.

За личния си опит - девствеността ми и предразсъдъците свързани с нея (прочетох ги в някои постове по-горе) беше със сигурност спирачката, която ме "предпази" да изживея пълноценно ранната си младост.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз също много уважавам девствеността!

На запад смисълът и се е позагубил, но все пак не е забравен. Някъде в Джон Бейнс и Спас Мавров бях чел, че до дефлориранет ожената е свързана силно с баща си, а след това първият мъж поставя в нея матричен отпечатък, който тя носи през целия си живот. Дали е точно така, не знам - не съм виждащ :) Девствеността обаче е нещо свещено, поне за мен. В интерес на истината не съм бил с девствено момиче - в тези години под влиянието на медиите началната възраст за започване на сексуални отношения се снижи много...

И наистина сексът е вид общуване. Общуване между силата на мъжа и съзнанието на жената. На по-фин тези двете се обръщат и преплитат подобно на днк - тоест мъжът чувствено става рецептивен (съзнание), а жената емисивна (сила), на ментално ниво мъжът отново е емисивен (сила), а жената емисивна (съзнание) и т.н. Това е велика магия. Аз съм много чувствителен и като г оправя винаги сърцето ми се отваря максимално. Сега от доста време съм моногамен, но когато не бях, с всяко момиче, с което съм бил, винаги преживявах дълбоко сърдечно влюбване. В смисъл, че никога не е било единствено механичен секс. Чувал съм, че повечето мъже не са така...

А за страстта - според мен страстта се прелива естествено в Любов ако има отворен канал за това - етерно и духовно!

Линк към коментар
Share on other sites

:) сексът си е секс ,и колкото и да ни се иска да е нещо възвишено , не еее :3d_139: .

А какво ще кажете за асексуалноста.Липсата на желание за секс.

Линк към коментар
Share on other sites

Тц, тц, тц паак само жени по темата, къде сте бе момчета, какво ще кажете Вие???

по принцип може и мъжа да бъде девствен, не само жената и това да е взаимен подарък, както казва Силвия СД.

Мона е права, ча такива теми са свързани с много откровение.

Мъжете се изпокриха, защото те по-трудно разкриват себе си, по-трудно говорят за своите чувства.

За себе си ще кажа, че никога не съм съжалявал за избора си. Нито за миг!

Както наскоро една жена ме обвини: "Не ти вярвам, че нямаш потребност. Не се вземай толкова насериозно, защото ще паднеш. Нищо друго не те интересува освен благоговеенето пред твоя духовен учител". Но комент. Не ми вярвай, твоя си работа. И ми размаха заплашително пръст...

:hypocrite:

Линк към коментар
Share on other sites

Да пиша и аз нещо, след като има женски призив :). Сексът е в света на животните ако няма дълбока интимност. Който иска да остане при тях - прав му път. Обаче аз съм човек и искам да ми е ясно пред очите а не лепкаво, да дишам а не да тъна в блато без въздух. Мисля че в последно време твърде много се говори и "проповядва" секса, твърде малко Любовта по медиите. И хората тръгват да се "доказват" в тая област, а доказват в общи случаи комплексираността си и спрялото си индивидуално развитие - с цялото си сляпо служене на медиите.

Стереотипи които съм "измедитирал": на първосигнално ниво, жената е привличана от мъж, който сякаш има добро, лъчезарно настроение и по този начин прилича на нейната сексуалност (емоционална, чуствена), а всъщност просто е в добра духовна и физическа, и в по-малка степен чуствена и емоционална форма. Мъжът пък е привлечен от заоблените "големи" форми и от благоволението на жената които неща приличат нa наговата сексуалност. Докато всъщност жената няма толкова голямо и силно физическо тяло като мъжкото и просто е по-емоционална...

Към това идват и чуствените усещания от секса - нещо подобно на "взаимно хранене" :) После идват културата, техниката, Кама сутра и познаването на чуждия и собствения пол. И най-после висшата нежност и интимност - Любовта, когато Тя е там, сексът е просто едно от нещата, с лекота получаващи се, случващи се, а не правени. Това е мое мнение. :)

Aз в тази посока се движа, макар и да имам опит за сега само от по-първичните преживявания. :3d_144::3d_168::3d_002:

Редактирано от Любо
Линк към коментар
Share on other sites

Ако една любов не е изпепеляваща, то тя не е любов. А изпепелява това, което подлежи на изгаряне - тленността. Любовта, ако не те запали, каква любов е.

Познавам си в горните думи зависимостта, която вгорчи 45 години от живота ми.

О, да именно любовта, която не изпепелява, а синтезира, слива, е истинската любов.

Сплав се прави от нагорещени до течно състояние метали.

Линк към коментар
Share on other sites

А какво ще кажете за асексуалноста.Липсата на желание за секс.

Цитатът е от изказването на didi_ts.

Наблюдавам в себе си липсата на желание за секс от дълго време.Бях прехвърлила 35,когато я усетих за първи път.Помислих,4е е нещо временно и ще отмине...Но за съжаление,вместо да отминава,тя се задълбочава,а от там и нежеланието ми да общувам - не само с мъже...Заедно с липсата на желание за секс се роди и липсата на мотивация за много други неща,които носят радост в живота ни.Човекът,с който работя и живея,често ме упрекваше...,сега сякаш и той се е примирил...Вярно е,че имахме тежки периоди на неразбирателство и война помежду си.Сега,

сякаш всичко се намести.Но желанието ми за секс не се върна.Тъжно е,повярвайте ми!Възможно ли е,според вас,тази липса да е само резултат на хормонални изменения по чисто физиологични причини...Нямам сили да призная пред партньора си,че нямам желание за секс,макар че той го усеща...Около мен хората се събират и разделят и всичко,сякаш става с такава лекота,а за мен е просто невъзможно.Не искам да го залъгвам,нито пък да го наранявам... Какво бихте ме посъветвали?

Благодаря ви!

Линк към коментар
Share on other sites

@Monika Karagjozova:

Според мен, не може да се даде генерален отговор на малкото инфо което си дала :)

Надявам се че ще ти помогнат някои от следните web-статии и форуми:

Сексуална инволюция

За редкия секс и асексуалността

форум "Секс, еротика и капка любов"

СЕКСОЛОГИЯ

:) :)

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup2: единомислие

После идват културата, техниката, Кама сутра и познаването на чуждия и собствения пол.

И най-после висшата нежност и интимност - Любовта, когато Тя е там, сексът е просто едно от нещата, с лекота получаващи се, случващи се, а не правени. Това е мое мнение.

:feel happy: даааа + взаимното привличане + общуване с нежност + усет + естественост / взаимна освободеност си е хармонично огнение , което се случва + човеците участват без "усилие".

:yinyang: Моника, истината и само истината + по благия начин.

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Редактирано от Благост
Линк към коментар
Share on other sites

Много хора се страхуват да си признаят, че им се прави секс. Не са директни, не са спонтанни. И се лишават от едно пълноценно общуване. Трябва да сме по-откровени и по-искрени със самите себе си, с желанията си. Като се замисля колко сподавени и спотаени страсти... Потиснатата сексуалност обикновено ужасно си отмъщава след време.

Линк към коментар
Share on other sites

"Много хора се страхуват да си признаят, че им се прави секс. Не са директни, не са спонтанни. И се лишават от едно пълноценно общуване. Трябва да сме по-откровени и по-искрени със самите себе си, с желанията си. Като се замисля колко сподавени и спотаени страсти... Потиснатата сексуалност обикновено ужасно си отмъщава след време." Мона

Прави ми се секс! :3d_062::3d_063::3d_059:

Редактирано от Орлин
Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...