Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Секс? Какво е отношението ви към него?


Иво

Recommended Posts

  • Отговори 941
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

А какво ще кажете за асексуалноста.Липсата на желание за секс.

Цитатът е от изказването на didi_ts.

Наблюдавам в себе си липсата на желание за секс от дълго време.Бях прехвърлила 35,когато я усетих за първи път.Помислих,4е е нещо временно и ще отмине...Но за съжаление,вместо да отминава,тя се задълбочава,а от там и нежеланието ми да общувам - не само с мъже...Заедно с липсата на желание за секс се роди и липсата на мотивация за много други неща,които носят радост в живота ни.Човекът,с който работя и живея,често ме упрекваше...,сега сякаш и той се е примирил...Вярно е,че имахме тежки периоди на неразбирателство и война помежду си.Сега,

сякаш всичко се намести.Но желанието ми за секс не се върна.Тъжно е,повярвайте ми!Възможно ли е,според вас,тази липса да е само резултат на хормонални изменения по чисто физиологични причини...Нямам сили да призная пред партньора си,че нямам желание за секс,макар че той го усеща...Около мен хората се събират и разделят и всичко,сякаш става с такава лекота,а за мен е просто невъзможно.Не искам да го залъгвам,нито пък да го наранявам... Какво бихте ме посъветвали?

Благодаря ви!

Обърни внимание на щитовидната си жлеза. Отиди на преглед при ендокринолог. Дано нямаш проблеми.

Линк към коментар
Share on other sites

Много хора се страхуват да си признаят, че им се прави секс. Не са директни, не са спонтанни. И се лишават от едно пълноценно общуване. Трябва да сме по-откровени и по-искрени със самите себе си, с желанията си. Като се замисля колко сподавени и спотаени страсти... Потиснатата сексуалност обикновено ужасно си отмъщава след време.

Да, но навярно е така защото хората се обиждат ако не им отвърнат със същото, защото има страх, защото са неуверени, несигурни.

А и ако говорим за постоянни партньори, не всички са еднакво сексуални, всике индивид има различна нужда от секс.

Линк към коментар
Share on other sites

Сега все повече сексуалната разкрепостеност се възприема като освободеност на съзнанието. Но при някои хора това може да е вторично избиване на по-дълбоки психокомплекси. Мой приятел участва в чужбинско семинарче за подобно разкрепостяване (без да се стига до масов секс) и ми каза, че действително подтиснатите извлекли полза, докато ония, които били и без това твърде отворени, взели да преиграват и да демонстрират "освободеността" си... По същия начин в Средновековието, формирало разни псевдомонаси и монахини и също Тартюфовци, освен подтискане и лицемерие в тази сфера паралелно си е имало и чисти подбуди - на хора, които просто не са искали да профанизират тези отношения, т.е. които не че не са били откровени, но не са имали вътрешен подтик да ги споделят широко. Въпрос и на темперамент, както отбеляза Мона, но също така и на степен на духовно развитие, на вътрешна цялост, на съобразяване със социалния контекст, което не винаги е белег на зависимост от него и т.н. :yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

Да,както винаги,сте прави! :thumbsup: И не че,не съм ги мислила всичките тези неща,за които ми пишете,но някак си все ми се струваше,че мога да се "скрия"...от себе си...Така е Благост - "истината" му е майката!А за онова,което съм подтискала,може би е вече късно...прекалено надълбоко е отишло и не мога да го стигна,за да го извадя...

Ще прочета препоръчаното от Любо.Ще послушам съвета ти,Силвия СД,ще отида при ендокринолог,но отдавна не вярвам в помощта "отвън"...

Извинете ме,ако нарушавам хармонията ви!Ужасно ме привличате,уютно ми е някак си при вас,но постоянно имам усещане,че не мога да ви стигна...

:hypocrite:

Линк към коментар
Share on other sites

Извинете ме,ако нарушавам хармонията ви!Ужасно ме привличате,уютно ми е някак си при вас,но постоянно имам усещане,че не мога да ви стигна...

:hypocrite:

Моника, защо се извиняваш? Ето аз ти подавам ръка. Само да не се окаже, че аз съм след теб и ти да трябва да ме дърпаш нагоре. :)

Прегръщам те! Имай вяра, че всичко ще бъде наред.

Линк към коментар
Share on other sites

Моника :thumbsup: Отново се възхищавам на искреността ти, не всеки би споделил подобен проблем... а той е важен за теб.

И аз съм имала същите периоди, в които дори мисълта за секс ме отвращаваше и те винаги бяха след конфликти у дома. После ми беше много тежко и се опитвах да върна старата страст, интимност преди конфликта - ефекта беше това, за което говориш. Само веднъж се случи друго... Няма а изпадам в подробности как се "оправиха" временно отношенията ни, но желанието ми за близост с него се върна за година (до следващото разваляне на отношенията) - сега си мисля, че това се случи, защото аз се бях отказала окончателно да възстановявам интимността ни от преди брака - смятах я за "виновника" за капана, в който сама бях влезнала. Имах усещането, че това съм нова аз, с нов съпруг, с нови сексуални усещания - желанието беше по-силно отпреди, може би компенсираше... не знам. Вълната му предизвика прилив на творческа енергия и много радост във всекидневието ми - танцувах, пеех, смеех се, играех с децата ми.... докато ревността не показа грозното си лице отново след около година.... и срина всичко.

Сега обичам себе си и като жена, която прави секс - не само като майка, приятел, професионалист, домакиня... Преди пренебрегвах това свое лице... дали заради възпитание, дали заради ревността... дали времето ни беше такова...

Надявам се моята искреност да ти помогне с нещо... ти си знаеш с какво...

Линк към коментар
Share on other sites

Моника, може да е само период, да е временно - или човекът да не е този, който те възбужда, или пък да не е сексът най-важното между вас, или си просто по-спокойна натура, което е чудесно, или спокойно можеш и без секс - нещо, за което много хора мечтаят, но не могат да постигнат... Зависи от много неща - от теб, от психиката ти в момента или въобще, от здравето и хормоните, от темперамента ти като цяло. Зависи и от партньора ти също. Сексът въобще може да се прояви във вида на фина нежна радост от взаимното присъствие и сърдечна топлота... Ако бях ясновидец аз ил идруг от форума, щеще да е по-лесно. Ще ти пиша на лично съобщение нещо !

Аз също съм имал периоди на сексуален срив - поради обстоятелствата, и поради лично желание, живеех близо две години без секс. Беше ми много трудно. Желанието така и не изчезна, беше като постоянен зъбобол. Това обаче ме караше да търся, да се моля, да медитирам... Когато обаче се върнах към секса след този две годишен период - опалянкааа - в началото не вървеше. Олеле мале, ами сега..Тези две години борба и потискане бяха създали устойчиви мислеформи, нагласи, хормонални промени, и после ми трябваше време да се върна към нормален секс! Време да го приема отново безусловно позитивно, да му се отдам, да променя създадените ментални установки на борба против него... Разбира се и партньорът е много важен - да те привлича сексуално! Може с някоя(го) да се разбираш много добре, но да я няма сексуалната тръпка. А с друга само гласът и и аурата и да са достатъчни, за да загориш - при това не само външността е важна, а и енергията. Енергията, която се проявява във вид на темперамента на човека, миризмата(сексът е много интимно свързан с обонянието), глас, движения, чар, емоционалност и разбирания. И когато хормонално се оправят нещата и си с правилния човек, тогава всичко е тип топ! :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Много са постовете по темата и ако повтарям някой, моля да ме извините. А че мислим еднакво с част от участниците няма съмнение.

Липсата на желание понякога се появява при самотните (предпочитам думата единствен) родители поради криво разбиране на чувствата, които ще породи в децата ни една наша евентуална връзка с друг мъж/жена или по-скоро баща/майка . Налагаме си ограничение, което не е необходимо. Макар че децата понякога, в желанието си да се запази състоянието на семейство с втори родител, реагират малко агресивно. С моите момчета се шегуваме, че сега, след такъв основен ремонт съм готова за подвизи. :3d_038: Шегичка, бе мамо! :3d_059:. Даже ме канят да излизам и да се срещам с приятели. Правят проверка каква съм мацка :3d_028:, как изглеждам, одобряват.

Но сериозната им реакция е, че ако с един човек не ти е провървяло в живота, това не означава, че нямаш право на втори опит. Осъзнали са, че идва един момент в който те ще имат свой собствен живот (включително сексуален) и не е редно да очакват от родителя да стои сам, защото и той е човек :3d_046: .

А иначе сексът е красота! В нормални условия представлява изключителна проява на Любов и обвързаност. Бог сигурно е мислил така, защото е позволил в резултат на това да се появят деца. Сексът си е чудо във всяко отношение. И чудесата не бива да се снижават до дребни удоволстия. Когато правим секс трябва да изпитваме нещо към другия. Унизително е да го купуваш.

Линк към коментар
Share on other sites

Радва ме че има поне опити за взаимопомощ тук, и искреност - тя е съществeна. :feel happy:

Има и още нещо. Мисля че жените допреди 50 години са били здраво потискани, както и по времето на комунизма (по-възрастните да кажат така ли е било ? :rolleyes: ). Сексът се е приемал като нещо мръсно, а какво да кажем за женската сексуалност... :3d_077: ??

От петнайсетина години вече са други времената, но възпитанието и традициите оставят отпечатък в психиката. Затова аз много гледам да се просвщавам в тази насока, и не разчитам на скованото възпитание на родителите ми което са ми дали в тази посока, пълно с предразсъдъци и бариери. Добре че приятели ми помагат..., желая ви същото. :)

Линк към коментар
Share on other sites

отношението ми към секса е много отрицателно.За мен секса е "мръсно нещо".Гнуся се от секса.Понякога го правя само заради партнйора си ,но се чуствам ужасно след това и в повечето случай се разплаквам.Чуствам се използвана,унижена и изтръпвам от срам.

Но това понякога се променя.Веднъж на 2-3 месеца усещам желание за секс и мога така да се развихря,че сама не мога да се позная.

Линк към коментар
Share on other sites

"Хората са ангели с едно крило , двама трябва да се прегърнат , за да полетят!"- толкова хубав подпис имаш Анелия, толкова приятен е подаръкът на Любо, слушай нежната музика и бавно, много бавно нещата ще си дойдат на мястото. Първо е любовта. Обичай се така, както се обича малко дете, обичай силно детето в теб, жената в теб, бъдещата майка.

После ще можеш и желаеш да дариш любовта си на човека, с когото ще полетите заедно и ще танцувате танца на влюбените.

Много е голяма силата ни, тя е там, в сърцето, тупти, пулсира, обгръща ни, прелива...

:3d_053:

Редактирано от wonderful
Линк към коментар
Share on other sites

Анелия, ти имаш отрицателно отношение към секса. Това за мен е сериозна травма. Но това е друга тема, сериозна тема, опасно бягство дори.

А защо аватарът ти е толкова еротичен и подканящ? Чисто сексуален. Как си го "превеждаш" самата ти, на твоя език.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Секс-зависи чувството и намерението-това го прави разлчно...

И ако надминеш едно връхче в единствено телесните и емоционални усещания..достигаш до правене на Любов...може и духа си да издигаш и познаеш .....особено когато вземеш повече от отговорното решение да обичаш ..да се извисите заедно /духовно..да познаете ..../..

Може и да правиш Любов с някой които не си взел решение да обичаш тук и сега..../защото това е и въпрос на решение в даден момент тук и сега..../....

Вероятно за всеки е различно...

и Това е израз...с любов да е......

Линк към коментар
Share on other sites

отношението ми към секса е много отрицателно.За мен секса е "мръсно нещо".Гнуся се от секса.Понякога го правя само заради партнйора си ,но се чуствам ужасно след това и в повечето случай се разплаквам.Чуствам се използвана,унижена и изтръпвам от срам.

Но това понякога се променя.Веднъж на 2-3 месеца усещам желание за секс и мога така да се развихря,че сама не мога да се позная.

Обичам да плача, защото когато плача чувствам някаква чистота, и наистина се получава нещо такова, че при плач усещам по-силна Любов

не съм сигурен, но наистина съм усетил по себе си, че когато плача всъщност и се радвам......... не точно това искам да кажа........... но........... не насочваш ли мисълта си към Възлюбения точно в тези моменти на скръб..................?????????

Линк към коментар
Share on other sites

отношението ми към секса е много отрицателно.За мен секса е "мръсно нещо".?#8220;нуся се от секса.Понякога го правя само заради партнйора си ,но се чуствам ужасно след това и в повечето случай се разплаквам.Чуствам се използвана,унижена и изтръпвам от срам.

Но това понякога се променя.Веднъж на 2-3 месеца усещам желание за секс и мога така да се развихря,че сама не мога да се позная.

Анелия, ти имаш отрицателно отношение към секса. Това за мен е сериозна травма. Но това е друга тема, сериозна тема, опасно бягство дори.

А защо аватарът ти е толкова еротичен и подканящ? Чисто сексуален. Как си го "превеждаш" самата ти, на твоя език.

Същия въпрос ми изникна и на мен в главата, като прочетох какво си написала и гледайки аватара ти който крещи "СЕКС", интересно...

Иначе подобни проблеми могат да са следствие на много неща, но на първо място е какво е в теб, в мозъка ти и на второ много зависи от човека са който си, партньора ти.

Редактирано от adelaida
Линк към коментар
Share on other sites

отношението ми към секса е много отрицателно.За мен секса е "мръсно нещо".Гнуся се от секса.Понякога го правя само заради партнйора си ,но се чуствам ужасно след това и в повечето случай се разплаквам.Чуствам се използвана,унижена и изтръпвам от срам.

Но това понякога се променя.Веднъж на 2-3 месеца усещам желание за секс и мога така да се развихря,че сама не мога да се позная.

Мисля че жените допреди 50 години са били здраво потискани, както и по времето на комунизма (по-възрастните да кажат така ли е било ? ). Сексът се е приемал като нещо мръсно, а какво да кажем за женската сексуалност...

От петнайсетина години вече са други времената, но възпитанието и традициите оставят отпечатък в психиката. Затова аз много гледам да се просвщавам в тази насока, и не разчитам на скованото възпитание на родителите ми което са ми дали в тази посока, пълно с предразсъдъци и бариери.

Мисля, че Любо много точно е намерил причината. И според мен Анелия вече се отърсва от натрапените и предразсъдъци и бариери. Доказателство за това е, че вече е осъзнала проблема и постепенно започва да освобождава естествената си сексуалност... Скоро сама ще излезе от пашкула си и ще познае истинското себе си. :3d_053::3d_049::3d_057:

Линк към коментар
Share on other sites

Някой ще ми отговори ли сериозно или след всяко едно изрчечение следват безкрайни фрази и тълкувания, обикновено безсмислени и нямащи общо с пробллема. Приказките по принцип ми писнаха, а на вас не знам.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Противоречие. Искаме да се покажем модерни сексуални, а не обичаме и не знаем секса. Имат го много хора.

Редактирано от Любо
Линк към коментар
Share on other sites

Анелия, ти имаш отрицателно отношение към секса. Това за мен е сериозна травма. Но това е друга тема, сериозна тема, опасно бягство дори.

А защо аватарът ти е толкова еротичен и подканящ? Чисто сексуален. Как си го "превеждаш" самата ти, на твоя език.

аватарът ми е ангел:)затова съм го сложила.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...