Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Секс? Какво е отношението ви към него?


Иво

Recommended Posts

  • Отговори 941
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

няма значение с какво бельо са ангелите.Ако беше с дълга бяла рокля повече ли щеше да ти прилича на ангел?Стига с тези ограничения.Ангела може даже да е гол и пак ще е ангел.Хареса ми снимката заради това ,че е ангелче сточщо на облак в небесата.Какво общо има това с отношението ми към секса?Щом смятащ,че хората тук просто си говорчт,защо и ти правиш същото.Мислех ,че хората тук са добрички,а не агресивни и груби.Обиди ме!

Линк към коментар
Share on other sites

Ако съм те засегнала, съжалявам.

Опитвам се да мисля логично, само това. Ролята на "добричка" не ми отива. Пред добротата предпочитам истината.

Линк към коментар
Share on other sites

Хей, Хей, Анелия, а ти защо се обиждаш?? Трудно бих се обидила в подобна ситуация. Светът не ми дължи нищо, хората са напълно свободни да изразяват своето лично мнение, усещания, впечатления и ако те противоречат на моите представи за "добро", на моите идеи и послания, защо това ще ме наранява или настървява срещу тях?

Колкото и да се взирах, не успях да съзра агресия и критична нотка в думите на Мона. Може би и тя като мен не беше видяла белите крилца на жената "ангел" от снимката, повече впечатление прави предизвикателно-еротичния й взиращ се поглед от аватара.

И аз като теб усещам това за критиката. С критиката надали се постига много. Но с искреността със сигурност. Стига да не се обиждаме, когато отсреща я прилагат спрямо нас :)

Линк към коментар
Share on other sites

Просто имам чуството ,че ми се присмива.А мен ме е срам от проблема.Осмелих се да го споделя,защото не мога да видя погледите ви и се престраших.Чуствителна съм и лесно се обиждам като ме критикуват или се отнесът към мен с надсмешка.Такава съм.А за Мона - не съм се настървила ,просто искам да разбера защо има отрицателно мнение за мен.

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup2: Анелия!

Напоследък ме изумява и разплаква от радост зрелостта, мъдростта, която ни носят тук младите ни приятели!

Да, Анелия, точно така е, мила! Истината е в добротата и в безусловната Любов. Разбирането и подкрепата са проявленията на Любовта в живота ни, в отношенията ни и те ни помагат.

За ангела в човека - права си и тук! И това има много общо със секса. Ангелът в нас е чистотата и любовта, свободата и добротата, с която се отнасяме и правим всичко, включително и секс с нашия любим човек. За ангелите няма нищо мръсно, щом то е от Бог на човека дадено. Сексът е красота и доброта и щастие и събужда Божественото в нас, когато оставим ангела си да ни води в него... не човешките предразсъдъци и страсти.

За искреността - поздравления! Това е начинът да се освободиш от тежестите си - да ги споделиш. Обърни се назад в детството си и се опитай да си спомниш дали нещо или някой в ранните ти момичешки години не ти е оставил тази "котва" с добрите намерения да те предпази от нещо опасно... Дали авторитет за теб не е предизвикал това отношение. Ако успееш да откриеш нещо такова има начин да се освободиш от него... Пиши, мила, тук наистина много те обичаме и уважаваме! :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Разбирам те, повярвай ми. И то защото ми е много близък твоя проблем. Не съм стигала до отвращение от секса, но съм блокирала и губила интерес преди време, това е свързано с много фактори, при мен има пряко отношение и какво съм "донесла" и като нагласи на майка ми. Вероятно и по време на бременносттта е имало влияние, но и не само. Тя е по-студена, трудно бих казала, че се е отпускала в сексуално отношение и дали е изпитвала удоволствие.

Всичко се промени.

Вярно, нужни са старания, желание и способност да погледнеш по-директно към проблема. Мисля, че твоята искреност, смелостта ти да го признаеш е една истинска крачка напред :thumbsup: и те поздравявавам.

Ще ти споделя нещо, което незная дали пряко се интересуваш, но може да ти бъде от полза.

Сексуалните проблеми имат пряка връзка с баланса на ІІ енергиен център, т.нар. Сексуална чакра е когато тя е блокирала - а това е преобладаващ проблем при наистина голяма част от хората, това дава пряко отражение върху изживяването и на радостта от жизнения процес. Тя има връзка и насочването на творческата енергия в човека. Когато Втора чакра е в дисбаланс, е подтисната радостта, виталността в цялостен аспект..бидейки също така център на дуалността - добро/лошо и пр. има пряка връзка и със склонността ни да съдим, ревнуваме, отнасяме собственически, преди всичко има връзка с чувството за вина, срама и подтиснатостта..общо взето все фактори, които ни ограничават по Пътя.

Има много начини да се освободи. И е много важно, защото това има пряко отношение към протичането на жизнените сили в нас, пряко отношение към нагласата ни и за света и взаимодействието ни с него. Към живота.

Споделянето, искреността, способността да проникнеш в проблема е едно прекрасно начало. Този център със санскритското име Свадистхана е като "скачен", пряко свързан с V център - чакрата Вишудха, която се намира в областта на гърлото. Те се допълват и като цветове - ІІ чакра прелива в оранжево, V в допълващо синьо. Когато едната е в дисбаланс, това дава пряко отражение и блокира другата. По същия начин, когато едната се освободи, хармонизира и втората.

Смятам, че затова, когато Силвия по-горе даде съвет за преглед на щитовидната жлеза на Моника, беше много логично и намясто, макар, че нейните мотиви вероятно са били в друг диапазон. Това не го казвам за теб, не се притеснявай, само правя аналогия.

Нещата при теб ще се подобрят, сигурна съм, вече си им дала ход :)

Редактирано от jul
Линк към коментар
Share on other sites

Жул е много умно момиче, не от сега съм го забелязала. Да, не само от тривиални медицински съображения подадох горната идея на жената, точно и чакрите имах предвид. Всъщност всичко е свързано. Отказът от секс, отказът от контакти с хора, нежеланието за живот е свързано с втора чакра, но тя е пряко свързана и с пета, така че, преглътнатите неща имат обратна връзка. Жената беше споменала нещо за подтискане, това ме насочи там - към тиреоидеята, а и апатията пряко е свързана с проблеми там. Но тези проблеми може да са и взаимновлияещи се - пряка и обратна връзка има винаги.

При Анелия проблемът е друг, но не ми се обсъжда публично.

Линк към коментар
Share on other sites

Някой ще ми отговори ли сериозно или след всяко едно изрчечение следват безкрайни фрази и тълкувания, обикновено безсмислени и нямащи общо с пробллема. Приказките по принцип ми писнаха, а на вас не знам.

Няма да се нарека сериозна, но ще се опитам много кратко да вметна нещо в темата. Няма да боравя с "големи понятия" и теории. Ще предпочета обобщени мисли, в които има и много реални наблюдения. Ограничена съм и от виртуалността на диалога.

Та: Първото ми право на мнение-Душата няма пол! Тя преминава през различни опитности - и мъжка и женска.Тук на земята.

Да, Мона това е "Танц на Вселената". За него всеки жадува.За него, обаче, трудно може да се говори. Щом е танц, то е изкуство. За изкуството се говори, но първо е възприемането, после преживяването и т.н. За това изкуство думите не достигат.

Дори за себе си човек трудно може да си обясни с мисловни форми онова, което е преживяване във вътрешния му свят.Та там в него, водеща е не сферата на АЗ-а, а сферата на сексуалността.Най- добре това се "вижда" при наблюдаване взаимоотношенията между малките деца и неповторимата им, неподправена борба за "надмощие".При тях няма "дрън-дрън и тинтири-минтири", няма го и реалното преживяване от секс-акта. В полето на споменатата "битка" има много и различни чувства: симпатия, емпатия са едни от основните, които се проявяват чрез добронамереност или агресия...Целта на "завладяващите боеве" е конкретно дете.То често дори не подозира това. За секс ли говорехме?

ДА! "ГОЛЕМИТЕ" не могат или не искат да говорят за секс.Да не си признаваш си е чиста проба лицемерие, демагогия - все в смисъла на:"Не ме гледай какво правя, а слушай какво ти говаря!" Отколе е и това, а?

Признато или непризнато, лицемерие или друго, осъзнато или не...мнооооого са стреличките/семейство,общиство,приятели,училище.../, които години наред атакуват и целят все тая сфера/ най-накърнимата/, а тя е всевластна над всички други.Следите остават!Никой и с нищо не може да ме убеди, че може да компенсира липсата на секс,да пренасочи тази енергия или успешно да потуши отрицателни преживявания.За сега.Фройд не е началото на човешкото търсене.Будистките монаси ли? И нашите монаси са стигнали до там/?/

Изчаках и четох, но в тази тема виждам, че трудно ще си изясним същността на проблема за секса, отношението ни към него и най-малко в споделянето на личните преживявания./страх от мненията на другите или да не се окажем в позиция на пациенти/.

А за сливане на темата с мнения за секс/?/ при животни ИЗОБЩО НЕ СЪМ СЪГЛАСНА! Нищо, че някои казват, че човекът е животно.Морското конче изминава най-дългия път до женската, без да я познава.Аз, обаче, едва ли ще излъча такава миризма, че да дойде при мен уелския принц/а и кой ли е той/.

"Разкрепостяването" не означава разбиране за секса. Разбирането е част от собственото ни опознаване.Пътят е дълъг, а сексът е ПРОБЛЕМ.

Не казах мнаго, ама написаното стана дългичко-извинете ме, не можах да го "свия" повече.

Накрая ми се ще да споделя, че ми харесва българската дума "любене". Ах, този фолклор! Синтез на форма и съдържание.

Линк към коментар
Share on other sites

Анелия, ако се обръщаш към мен, аз нямам сексуални проблеми, а и не съм сексолог, че да решавам чуждите, нито психолог. Защо не се опиташ да си отговориш сама на въпросите. Но си задай правилните. Уважавам интелигентността ти, мисля, че сама можеш да си отговориш.

Линк към коментар
Share on other sites

[При Анелия проблемът е друг, но не ми се обсъжда публично.

Какво имаш впредвид с това изречение тогава.Благодаря ти за съвета.Няма да разказвам за проблемите си повече,добре.Разбрах вече ,че се иска само мнение без лични случки.Знам,че не си сексолог и психолог и не искам да ми казваш какво да правя,само си споделих проблема.Да,аз ще си го реша сама-никой друг не може да го направи вместо мен.Исках подкрепа,разбиране.

Моля те,кажи ми мнението си.

Линк към коментар
Share on other sites

Какво имаш впредвид с това изречение тогава.Благодаря ти за съвета.Няма да разказвам за проблемите си повече,добре.Разбрах вече ,че се иска само мнение без лични случки.Знам,че не си сексолог и психолог и не искам да ми казваш какво да правя,само си споделих проблема.Да,аз ще си го реша сама-никой друг не може да го направи вместо мен.Исках подкрепа,разбиране.

Моля те,кажи ми мнението си.

Всъщност - тъкмо личните случки са най-ценното във всички теми - другото е цитиране и общи приказки. Не че и те нямат мястото си - но ако тези абстрактни разсъждения не са конкретизирани с преживявания от личния ни живот - положителни, отрицателни, духовни, емоционални и когнитивни,- са само сапунени мехури!

Мисля, че ако не споделяме много много, то е преди всичко. защото се страхуваме от разкриване! Понякога основателно, защото мисълта е реална сила и мисловното въздействие е реалност. Някои дори пишат зад никове, което според мен е недопустимо за духовен форум. Така че, ако се разкриваш - бъди силна! Аз лично имам тенденция да бъда прекалено открит и съм съжалявал за това. Но - струва ми се, че ако сме затворени и постоянно предпазливи - какъв е смисълът от социалното общуване - било то и в електронен вариант?

По отношение на Мона - често е язвителна - съзнателно или не. Споделям това ти мнение! С това не казвам нищо отрицателно за Мона - уважавам я, но констатирам нещо, което и на мен ми е направило впечатление - сякаш иска да каже - вижте колко много знам и мога, като така се пази от някои предразположености в нея, които пък вероятно идват от прекомерни изисквания и очакване за перфекционизъм - а те от своя страна се залагат в ранните години от авторитетните възпитаващи фигури. Така изглежда - макар и само като предположения, разбира се... Мона, не те критикувам, обичам те, наистина и от сърце! Но - наистина нараняваш често!

Линк към коментар
Share on other sites

:3d_146: Орлин, бъди щастлив, че тук, с мен не са баща и и баба ми - щеше да има шоу. Вероятно сме характеропати, ами такива сме. И майка ми - и тя Леле!!!

Но много често, именно язвителността провокира и е отключваща. Особено по отношение на секса и на всичко, свързано с него. Има и други случаи, но предпочитам този метод и както виждам, действа.

Линк към коментар
Share on other sites

Привет, Орлине!

Не ми харесва да заемам преднамерена защитаваща позиция, обаааачеее...

Ти изучаваш психология и би трябвало сам да си наясно, че обидчивостта, ранимостта са проблеми на самата личност, на приемащия. Не смятам, че проблемът е в "язвителността" на Мона. Тя както и да ме нарече, каквото и мнение да изкаже, от мен зависи доколко ще вникна в думите и, как ще ги интерпретирам спрямо своето съзнание, опитност, възприятия..по-точно.. от мен зависи и дали ще се обидя. Мисля, че прямотата й е много трудно смилаема за голяма част от участниците тук, поради което я окачествявате като груба или агресивна. Хората не обичат да бъдат "оголвани" от истината. И бързо си измиват ръцете.

Обидчивостта е признак на противоречия и дисбаланс, недостатъчно обич на самата личност...и.."язвителността" отвън не е нищо друго, а язвите в този, който ги е приел за такива.

Линк към коментар
Share on other sites

Да, Ина, права си - двустранно е! Хич не съм цвете за мирисане и аз. Писах това за Мона като странична отметка, нищо повече! Моята личност е доста така да се изразя, холерично нервна и затова и драсвам бързо... И съм прекалено чувствителен за грубостта, дори да се поставя зад думи на Истина. Истината може да бъде поднесена и в по- подходящ контекст. Нали ако сменим контекста, се приема и възприятието за Истината, дори действително да е истина, а не само защитни механизми!

Давайте - атакувайте - имам нужда !

А, не видях, че Мона е отговорила - редактирам си мнението - Мона, благодаря ти за доброто излъчване и мнение! Обичам да се обичаме и да сме добрички!!! Поздрави сърдечни от мен!!!

Редактирано от Орлин
Линк към коментар
Share on other sites

Ехо , Орлине !

Май се обърка , този път не бях аз а Jul .

Моето мнение по въпроса е , че все пак не всеки иска да бъде разголван . Всеки иска пространството си , спокойното си пространство. Само запазете спокойствие ,без нерви и тревоги .

А иначе Мона е супер проницателна . :3d_146:

Ще ми се да я предизвикам да ми направи анализ на аватара ми . :3d_146:

Редактирано от Инатари
Линк към коментар
Share on other sites

Човек реагира на обидата, когато почувства, че неговото лично пространство е нарушено. Съображения от типа "не съм виновен/виновна, че той лесно се обижда" служат само за оправдание на агресията (дори и добронамерена). Щом видим, че сме нарушили чуждото пространство ще се отдръпнем, иначе отнемаме свободата на другия. Мона явно се имаш за голям психолог и може би имаш основание за това, но кой ти дава право да решаваш, че трябва да отключваш подтиснати чувства или спомени на човек, който дори и не познаваш лично? Още повече, че никъде не забелязах Анелия да те е молила за това. Иначе за мотивите ти съм дълбоко убеден, че са доброжелателни.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

...да, има пряка връзка между втората и петата чакри..така че, сексът си е вид общуване, и понеже съм на работа, реших да начукам един ред по темата...защото не знам кое повече ми харесва- сексът, или писането...но, така или иначе, и двете са конвертируема "валута" в човешките взаимоотношения...Ако имах рецепти, на 99% от пациентите си бих изписал секс по 3 пъти дневно...защото повечето болести идват от нередовен секс, и от неправилно отношение към секса... :3d_060::3d_125:

Линк към коментар
Share on other sites

Секс три пъти дневно не е ли малко много. Лично аз не бих имала желание по толкова пъти. Дори и всеки ден също ми е много, ако е редовно.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

"много" и "малко" са понятия, които със сигурност са твръде относителни- кой колкото може да "носи"..но пък сексът нали е най-малко с двама...така че, тук комунистическия лозунг "всекимо според нуждите, и всекиму според възможностите" може да свърши работа, но не ви съветвам да си го окачите над спалнвята и да имате календар на "петеилетката"... :3d_040:

Линк към коментар
Share on other sites

Секс три пъти дневно не е ли малко много. Лично аз не бих имала желание по толкова пъти. Дори и всеки ден също ми е много, ако е редовно.

:3d_139: така е.Но честотата на желанията на мъжете и на жените са различни.За съжаление от 5 год работя изцяло или предимно с мъже :) ,честно да си кажа ,незнам дали от време на време има мисъл за нещо друго.Особено сега с началото на летния сезон :3d_057: но комент .

Само че това трябва да е така ,защото ако и те са като нас ще има много обидени жени :3d_157: ,защото за разлика от нас на тях им е почти невъзможно да симулират желание.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...