Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Секс? Какво е отношението ви към него?


Иво

Recommended Posts

Ами,аз си мисля че секса е нещо много хубаво,само по себе си.С постоянен партньор или без-това си е лична работа.

Но въпросните драми за които се говори тук,според мен произлизат от едно единствено нещо.И то е,че повечето хора просто не познават собсвеното си тяло.Все още,по необясними за мен причини повечето хора смятат ,че мастробацията е "мръсно" нещо.А именно тя е ключа към подобен вид себеопознаване.

А това да се говори за секс.....ами това е тема като всяка друга.Има достатачно литература по въпроса.А ако има проблем....ами проблемите се решават като се ГОВОРИ за тях.

Никой не може да прочете мислите на другият човек.И единствения начин да разбере самия себе си и човека до себе си е да задава въпроси,много въпроси.Няма нужда всичко да става изведъж.Но е добре да се постави някакво начало.Пъвият въпрос може да бъде "Какво ми харесва на мен",а следващия да е "Какво ти харесва на теб".И така стъпка по стъпка.

Мълчанието е пагубно,за която и да тема от живота,особено що се отнася за толкова интимни неща.....

За това,говорете мили хота и не се притеснявайте да задавате и пак да задавате много,много въпроси :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 941
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Дааа, действително трябва да познаваме телата си ( и не само тях разбира се...а изобщо СЕБЕто си в различни ситуации, като част от ПОЗНАЙ СЕБЕ СИ !!! ) и да си ги обичаме и да им се радваме...такива каквито са...и после да си ги усъвършенстваме по добрия начин, ...ако искаме!

Тогава близостта с друго тяло/душа е вече одухотворена!

Мастурбацията не е "мръсна" дума за нас , а само дума... и е само един от ключовете към подобен вид себеопознаване.

Свят шарен, хора разни...и всеки си избира с какво и как да експериментира/ преживява...Само без привързване/пристрастяване...без зависимости...нали се стремим към Свободата....

Мозата, чудесно си го написала всичко ... само благо...добавям...че може да усещаш/четеш мислите на другия, всеки от нас го може , и ....стъпка по стъпка...но разумна ...кога по бърза , кога по бавна....И мълчанието си е вид реакция - кога добра , кога не съвсем , няма силно"пагубни" неща - има определени опитности и осъзнаване , а за задаването на въпросите...знам че с тебе се хармонизирахме...добре е да се задават....правилните въпроси , иначе времето...излита и енергията...изтича....относителни неща от реалността!

Важно е да познаваме , да обгрижваме, да обичаме и се радваме на телата си ... и да ги уважаваме....с чисти и достойни връзки/действия !

И всичко което трябва да се случи - се случва!

Любов + Светлина + Мир + Радост!

Линк към коментар
Share on other sites

Уточнявам още ПО-БЛАГО........ :dancing yes:

Естествено,че и мълчанието е вид реакция

Само казвах,че не бива хората да се страхуват да си задават взаимно въпроси.

Ти като си такъв умник,я кажи как да прочета мислите на шефа за заплатата ми :dancing yes:

Линк към коментар
Share on other sites

тя не е само вербална

Напълно съм съгласна с Ради :) - понякога, обаче, проблемът се състои именно в думите - те би трябвало да са в хармония с невербалното ни сексуално общуване. Точно на това никой не ни е учил и няма намерение да ни учи.

Точно обратното - често ние разчитаме само на усещанията си и на невербално предадените си мисли (Благост също има право) и като резултат влачим недоразумения, премълчаваме дребни проблеми, търпим взаимен дискомфорт...

Не че не искаме да споделим с партньора си, не знаем как да го направим или ни е внушено табу върху темата :(

Линк към коментар
Share on other sites

Абсолютно - много е ключов проблема с истинското общуване.

За да има общуване със сигурност трябва любов и разбиране, сливане с другия.

Физическото общуване е само следствие и проекция на духовното, негова материализация.

Линк към коментар
Share on other sites

Жената е различна с различните мъже. С един може да е пуританка, а с друг - куртизанка. Не казвам, че няма значение нейната индивидуалност, но една жена може да има повече от едно лице. Има значение с какъв човек правим секс, доколко се познаваме, доколко връзката ни има други измерения. Тогава и усещането е различно по дълбочина и обхватност, по начин на проявление.

Линк към коментар
Share on other sites

Индивидуалността е съществен момент в човешкото самоосъзнаване! Всеки иска да бъде уникален (докато не осъзнае, че това всъщност не е толкова важно. Не е нужно да се парадира и показва. И да не иска, всеки си е индивид единствен на планетата!)

Повече лица? Защо са му на човек повече лица! Мисля, че ако си искрен с хората, ще се чувстваш по-добре! Не мога да открия нещо по-добро от искреното отношение към света на хората.А любовта е част от тази искреност. Трябваше да минат години, за да разбера, че секс без любов е непълноценно участие в живота! Не ми се иска да се връщам в годините когато се лутах по този въпрос. Не искам да показвам друго лице, освен лицето си на влюбен мъж!

Има само едно измерение в интимните отношения. ЛЮБОВТА! Останалото е нещо подобно на проституция!

Линк към коментар
Share on other sites

:yinyang: А може би не задаваме правилно въпроса за секса!? Какво всъшност се случва когато правим секс? Зареждаме се с енергия, освобождаваме напрежението, създаваме дете,(по-скоро каним някой да ни бъде спътник в живота), търсим близост с друга душа?
Линк към коментар
Share on other sites

izgrev, всъщност сме на едно мнение. Нещата, които написах не са отражение на моите възгледи, говорех общо, по принцип. Не съм се занимавала с нещо дори бегло напомнящо проституция. Исках да кажа, че, дори да не говорим за секс, а просто за общуване, с едни хора човек се чувства по-свободно, а с други е по-стегнат. Изразите, които употребих, бяха просто за усилване на контраста /една от думичките срещнах по-нагоре във форума/. Имаме различни лица в смисъл, че възрастният човек се държи различно с различните хора. В една личност може да се съчетаят различни черти на характера, които се проявяват според условията. Сложна личност, както се казва. Тук не става въпрос за неискреност, а за различни, съответни на ситуациите и хората реакции. За да не се повтарям, ще кажа, че и преди съм писала по тази тема.Наистина много се зарадвах да прочета следното:

Не искам да показвам друго лице, освен лицето си на влюбен мъж!
Поздравявам те и ти желая ЛЮБОВ! :angel:
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря,Латина и ме извини ако има за какво:)))

Смятах, че говориш за сексуалното общуване.Не успях да приема, че става въпрос изобщо за общуването.Така, както го казваш, го приемам от сърце.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Цитирам част от едно мнение на Орлин в друга тема, което смятам, че е подходящо и за темата за сексуалността.

Друго, което буквално влудява човек искащ да следва пътя, е борбата с низшата природа, породена от мисли като: "човек трябва да подтисне желанията си", или "Ученикът трябва да избягва такива и такива мисли", или за "Абсолютната чистота"...  Искам само да споделя че от личен опит разбрах че човек(или поне аз) не е способен да се бори успешно с миналото си, с низшата си природа, с т.н. астрал, с подсъзнанието си, със малкият и продълговатият си мозък, в които е записана цялата информация не само на индивида, но на цялото човечество, и на цялата планета въобще! За да успее по този начин(чрез борба-директно противопоставяне) човек трябва да създаде в себе си дълбоко разделение, разкъсване на две части, да се огради от света и самият себе си, което често води последователите на този метод до психиатричните клиники или до някой манастир или пещера в планината - . Умишлено сравнявам манастира с лудницата! Защото не е методът в борбата - това е добро упражнение, но винаги обречено на провал - дори и да успее човек да подтисне по -низшата част от себе си в един живот, в друг ще бъде върнат при условия по-тежки от предишните- например някой отшелник може да се превърне в явен развратник в следващият си живот - защото от позицията на душата това носи равновесие и баланс на цялото! Така че трябва да разбираме как да постигнем "абсолютната чистота"? Именно "как" е въпросът? Учителят споменава за метода на духовната присадка - за трансформиране, за използване на всички енергии на чувствата и мислите които възникват у нас , за впрягането им, обяздването и опитомяването им, за работат с тях. Накратко: цялата сила на съвкупният човек се крие в подсъзнанието му, в астрала, в тялото това отговаря на хара центъра(долнатра част на тялото) и малкият мозък. В едно по-чисто общество и земя астралният свят няма да е този ад, пълен с какво ли не, както е сега, но ще бъде просто енергиен свят - витал(както го и наричат някои автори). Та, ако се отречем от него, от низшата си природа, от личността си - губим и цялата си енергия и ставаме изсушени пънове, виждащи само лошото в света и хората и бягащи и ограждащи се(та дори и с формули - като Елеазар) от самите себе си и от ... дявола! Значи, целта ни е да присадим висшата си природа, висшата си душа, свръх съзнанието си, индивидуалността си, върху подложката на подсъзнанието си - и да стане един правилен обмен между двете. Просто трябва да се научим не да убиваме и подтискаме страстите си, но да ги извисяваме, да трансформираме. Това е много тънък интуитивен преди всичко процес и ми е трудно да го обясня, но това е на което се уча...  Както поиконите Арх. Михаил стои върху гърба мна дракона и държи юздите в ръката си. Същата символика виждаме и в Индия - Богинята Дурга седнала върху тигър(висшият човек върху низшият). В духовният път има един важен момент: когато човек се устреми към чистотата, към висшият живот, колкото по-нависоко се издига в него, тоест в свръйсъзнанието си, във висшите сфери, толкова по-надълбоко се спуска в подсъзнанието и несъзнанието си. И това трябва да се знае, защоточовек си казва: откъде тези мисли, откъде тези ужасни страсти и ярост и насилие в мен? Те идват от цялото човечество, от общият склад на подсъзнанието. Затова когато човек се чисти вътрешно, той чисти и работи за цялото човечество... 

  Та значи, на практика: давам пример със сексуалноста,защото той е най-ясен - отиваме на плажа и си лягаме и се изпълваме с благодарност за всичко, и щастие, и всичко е красиво, медитираме, молим се ... и изведнъж до нас сядат група тийн гирлс по монокини  с тела на богини и чар на магьосници ... какво става в нас? Ако човек върви по пътя на ученика и е в т.н. твърда школа, става следното: човек искрено се стреми да не се интересува от видяното, да се потопи в мисли за Бога и Вселената и т.н. - но кокото повече се стреми да не мисли за съблазняващите го девушки, толкова по-силни стават експлозиите в него и просто го изгарят отвътре. И дори да успее да се подтисне: скоро такъв човек избухва като бомба, защото подтиснатото в подсъзнанието само расте... И така , човек се намира в постоянни жестоки вътрешни борби и разкъсващи жестоки противоречия  и самообвинения, опитва се да води чист мисловно и на дела живот, и колкото повечес е стреми, толкова по-лошо пада и по-тежко се наранява - защото не знае, не познава самият себе си - не познава принципа на работа на съзнанието си... И ако успее с този(твърдият)метод, то ще е само ако се добере до по-висши възприятия и сфери, които ще запълнят празнотата в него и ще дадат радост на душата му - но дори и така да е, такъв човек ще донесе повече зло на света, защото ще увлече след себе си много хора, а далеч не всички ще могат да следват процеса...    А ето как реагира човек, запознат с метода на духовната присадка: човек вижда красивите тела и реагира по следният начин: възниква вълнение в него, тоест събужда се енергия - вместо да се противопоставя и огражда :feel happy: , тоест вместо да бяга от сянката си, човек с цялото си сърце приема ставащото в него, вижда от позицията на красотата - вижда девойките като богини, като ходещи цветя, дори и голи да са - дори и в половите им органи вижда изява на божественото, каквито те наистина са - вижда чистота и светлина- ключът е да няма никакво разделяне, противопоставяне, борба, но приемане, включване на възниикналите страсти в цялостното естество - един вид грубо казано, обезкостяването им - ние, душата, приемаме с отворени обятия страстите в нас, гнева, насилието и със силата на любовта си, на висшата си вибрация ги трансформираме в чиста любов, радост, спокойствие!  И така няма разделение и разкъсване в нас, но единство(йога). Когато ние самите станем по-единни и приемащи се, тогава започваме да приемаме и другите хора около нас все повече, да чувстваме единството си с тях! Аз тепърва се уча на този метод, но резултатите са явни и наистина е действащ и практически - но ако някой иска да схване метода в същината му, нека чете Михаил Иванов - той разработва идеите на Учителя Беинса и ги докарва до нашето ниво - дава ни възможност с малки стъпки постепенно да стигнем много по-далече, отколкото ако се оптваме да скочим направо до "абсолютната чистота"(при което само падаме иси чупим вратовете)! Това не е нов метод - добре известен е в източните учения - например в тибетск. будизъм цялото това визуализиране на гневни и страстни богове и богини, на демони и сношаващи се буди всъщност представлява вадене на скрити дълбоко в подсъзнанието наличности, трансформирането им в "пустота", т.е. любов, висшата вибрация. Не можем да избягаме от себе си, дори и да отидем в най- далечната пещера в Хималаите или на Рила(има ли пещери в Рила?)! 

п/п: скоро в Б-а ще излезе или вече е излязла книгата на МИхаил Иванов "Любов и сексуалност", част едно - или може и да е излязла вече... препоръчвам я горещо, както и всичките му останали книги...

Линк към коментар
Share on other sites

.. :D

Ми какво да кажа , .... зашеметтяващо точно казано от страна на Орлин и зашеметяващо точно цитирано от Иво .

Ми този Орлин бил голям естет бре ...!!! Орлине, да не си "гларос"?? Но и да не си , много точно си го описал . Но защо употребяваш една думичка ... "присадка " .???

Учителят споменава за метода на духовната присадка - за трансформиране, за използване на всички енергии на чувствата и мислите които възникват у нас , за впрягането им, обяздването и опитомяването им, за работат с тях.

Ей това не го разбрах ... а бе разбрах го да си призная , но не го одобрявам . Не само , че го разбрах , но и много точно знам за какво става въпрос.Бих казал ...болезнено точно . И много смело го заявявам , че присадката е дяволска работа - нямаща нищо общо с Божественото учение . По лош от този термин не може и да се измисли . Това е много неточно и лошо нещо дето ти се върти в главата Орлине . Не виждам защо трябва да се бориш с Божествената си природа и да отричаш нещо което е напълно естественно . Виж Учителя колко точно е казал ..опитомяване , не борба за отрицание - това вече е отрицание на Божественната ти същност . Не мислиш ли ? . За мене е напълно естественно един нормален мъж да му "тръгне" погледа по някоя богиня . Това тебе притеснявали те ? Лично мене - не !!! Много точен език имаш за нещата , но според мене си объркал посоката на обожествяване на богинята иначе всичко много добре си го казал . В сайт по езотерика сме и мисля , че няма да сбъркам ако ти обърна вниманието към Богинята, да я търсиш вътре в тебе . И като я намериш няма нужда да се бориш с низшата си природа . При единение на Бога в тебе с Богинята в тебе низшата природа ...изчезва и ще прави само това което й заповядаш ти . Тогава онези ..девущки ... богини (....ееееееххх !!!! ) те самите ще се въртят около тебе като пумпалчета и ще си избираш по предпочитанията си тогава. Според мене ние мъжете сме облагодетелствани в това отношение защото можем да търсим Бога и Богинята вътре в нас , жените - не . Жените винаги търсят Бога вън от тях ....:))))) Ако има не съгласни само подменете Бога и Богинята с ....Ян и Ин енергиите . Но само за тези които не могат да се справят със синонимните термини ... При единение на Бога и Богинята в мъжа , според мене той вече гледа на жената не само като сексуален обект , но и като мислещо същество и по този начин се балансират чувствата от Астрала и мислите от Ментала в единна хармония на Мир и Любов във взимоотношенията на двама човека - мъж и жена имам впредвид . Според мене при балансирани и правилно носочени нагоре към Бога енергии външните богини Орлине не пречат на Богинята -царица , а й помагат . Така , че не виждам противоречие изобщо . Някои от монасите правят точно този грешка . Отричат Божествената съзидателна роля на природа на човека дадена му от Бог Отец като уж низша природа. Но това- сексуалноста , според мене е Божествена природа употребена за низши цели. Просто трябва да я обърнем за Божествени цели, защо да я отричаме ...това е глупаво . ПРисадката означава убийство на Богинята --- оооо... това е много тежка карма .... водеща право в ада .

Лично мнение само ......

Линк към коментар
Share on other sites

Сексът е начин за сливане. Ами затова сме разнополови. Ако нямаше смисъл за нашето развитие, просто щяхме да си останем безтелесни или ако с тяло - то еднополови, или безполови същества. Въпросът е, че всеки разбира секса различно. Казват, че всяко полово общуване създава на астрално ниво нещо като дете. Струва ми се, че това не е съвсем така. За да правиш секс с някого, трябва да си абсолютно наясно с последиците и да си ги приел, преди да са се осъществили. А не после да има реакции от рода - ама аз не искам това дете, ама защо съм се заразил/-а с еди какво си, ама защо не мога да се оттърва от тоя/тая и под. Разбира се, сексът не е само средство за създаване на поколение, в никакъв случай. То е част от живота ни, необходима за правилното протичане на енергията, положителната физическа сетивност води до достигане на енергиен комфорт. Но мисля, че ако човек няма постоянен партньор, трябва хубаво да помисли дали наистина има нужда от секс. За мен сексът е част от сериозната връзка и секс без чувства и такава връзка не съществува. Очертавам следния триъгълник /или кръг/: духовно разбиране, нужда от другия, любов - >секс-> духовен баланс.

Така мисля аз - жена с Венера в Скорпион. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Очертавам следния триъгълник /или кръг/: духовно разбиране, нужда от другия, любов - >секс-> духовен баланс.

Ето ви една ситуация:

Има духовно разбиране

-не само разбиране -

има влечениие-

има обич-

Има даже Любов -

невероятна и необяснима-

човешка и уязвима.

Разбираемо секса е такъв

каккъвто предполагаме-

хармонизираш енергиите

разчистващ всички блокади

даже освобождаваш

"The snake in the root chakra..."

Тогава връзката се пркъсва

поради външни обстоятелства-

семейства.религии,служебни причини...

Секс без любов може даже да доведе до депресиращи

състояния/цитирам по памет,мнение, което прочетох някъде/

или не...?

knight3.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Страннико,

не знам дали сексът без любов води до депресия, но любов без секс - определено. Особено ако няма как да балансираш излишъка от енергия. Просто те смазва с цялата тежест на земното притегляне.

Линк към коментар
Share on other sites

Ще отговоря на Иван - цитирам:

Ей това не го разбрах ... а бе разбрах го да си призная , но не го одобрявам . Не само , че го разбрах , но и много точно знам за какво става въпрос.Бих казал ...болезнено точно .  И много смело го заявявам , че присадката е дяволска работа - нямаща нищо общо с Божественото учение . По лош от този термин не може и да се измисли .  Това е много неточно и лошо нещо дето ти се върти в главата Орлине .  Не виждам защо трябва да се бориш с Божествената си природа и да отричаш нещо което е напълно естественно . Виж Учителя колко точно е казал ..опитомяване , не борба за отрицание - това вече е отрицание на Божественната ти същност . Не мислиш ли ? . За мене е напълно естественно един нормален мъж да му "тръгне" погледа по някоя богиня . Това тебе притеснявали те ?      Лично мене - не !!!    Много точен език имаш за нещата , но според мене си объркал посоката на обожествяване на богинята иначе всичко много добре си го казал . В сайт по езотерика сме и мисля , че няма да сбъркам ако ти обърна вниманието към Богинята,  да я търсиш вътре в тебе . И като я намериш няма нужда да се бориш с низшата си природа . При единение на Бога в тебе с Богинята в тебе низшата природа ...изчезва и  ще прави само това което й заповядаш ти . Тогава онези ..девущки ... богини (....ееееееххх  !!!! )  те самите ще се въртят около тебе като пумпалчета и ще си избираш по предпочитанията си тогава. Според мене ние мъжете сме облагодетелствани в това отношение защото можем да търсим Бога и Богинята вътре в нас , жените - не . Жените винаги търсят Бога вън от тях ....:)))))  Ако има не съгласни само подменете Бога и Богинята с ....Ян и Ин енергиите . Но само за тези които не могат да се справят със синонимните термини ... При единение на Бога и Богинята в мъжа , според мене той вече гледа на жената не само като сексуален обект , но и като мислещо същество и по този начин се балансират чувствата от Астрала и мислите от Ментала в единна хармония на Мир и Любов във взимоотношенията на двама човека - мъж и жена имам впредвид . Според мене при балансирани и правилно носочени нагоре към Бога енергии външните богини Орлине не пречат на Богинята -царица , а й помагат . Така , че не виждам противоречие изобщо . Някои от монасите правят точно този грешка . Отричат Божествената съзидателна роля на природа на човека дадена му от Бог Отец като уж низша природа. Но това- сексуалноста  ,  според мене е Божествена природа употребена за низши цели. Просто трябва да я обърнем за Божествени цели, защо да я отричаме ...това е глупаво . ПРисадката означава  убийство на Богинята --- оооо... това е много тежка карма .... водеща право в ада .

Лично мнение  само ......

Здравей, Иване, не знам защо си ме разбрал погрешно, съгласен съм с теб - точно това и казвам, че не трябва да се борим със себе си, а да трансформираме! Прав си! А за метода на духовната присадка - това е метод даден от Учителят Беинса Дуно - става дума именно за трансформиране, а думата присадка е само маниер на изразяване, образен символичен начин на говорене - сравнява се вътрешнят процес на работа на съзнанието на човека с градинарският метод на присаждане на благородно плодородно дърво върху дива подложка на диво дърво. Тогава резултата е много издържливо и жизнено и плодородно дърво, Ако благородното дарво се развие от семка, то е по-слабо и по-млко плодородно и по-малко жизнено и е неустойчиво на болести! Та затова става дума като се говори за присадка - не борба, но трансформация, изтънчаване на естествените животински импулси на животинското тяло в което живеем и използването им от НАС, от ЧОВЕКА в това тяло, в този животински биологичен, носещ милионолетни програми, които не могат да се преодолеят и подтиснат, но само да се използват! И великите учители на човечеството са имали трудности в този процес, та камо ли ние!

Интересно ми е да чета мненията на братята и сестрите по тази важна тема! Ето какъв е личният ми опит, след доста години на самопроучване и разследване и самоанализ по въпроса със или без секс по духовният път:

Секса е тази същата любов, която извира от Божественият свят, която слиза все по-ниско и ниско докато за нас се превърне в секс - първичната есенция на тази любов е в секса, затова толкова го търсим и се отдаваме на него, независимо какво решаваме с главите си! Една поетична метафора: както река Ганга при извора си е чиста и мощна, кристално бистра и блестяща, когато слиза надолу и надолу, повлича със себе си различни наноси и отпадаци, и когато стигне до равнините е нищо повече от една кафява кал, бавно течаща надолу! Така и Любовта - слизайки през различните планове към по-гъстите и плътни слоеве на материята, събира със себе си техните утайки и когато ние се докоснем до нея под формата на секс, тя вече е силно примесена със груби страсти, ревност, похот, а по-долу дори и с жестокост и насилие (дотам не съм стигал, но знам че е така). Лошо няма - естествени неща - така е устроен света на който сме гости. Но, ето че ние, хора на два крака решаваме да се стремим към истината и по определени енергетични и психологически причини трябва да се отнесем правилно към въпроса за секса, така че да не ни бъде нито трън в очите ако се опитваме да го отречем, нито наркотик, когато се спускаме към него като жадни пътници през пустинята. Както винаги истината е в третото решение - по средата, в златната среда на тесният път! На практика:

Преди около 12-на години започнах да чета Петър Дънов, но тъй като той рядко споменава въобще думата секс, или ако говори за това, говори завоалирано, така че различните хора според нивото си го разбират всеки както си иска - та, четях, стремях се, но между секса и духовността не правех ни най- малка връзка, и се отдавах на това удоволствие кокото се може повече. И на определен етап от живота лошо в това няма - ако човек не е прероден махайоги :), това е нормална опитност, дори и за търсещият духовността докато е още съвсем млад. С времето обаче започнах все по-ясно да чувствам разликата в бистротата на съзнанието, на бодростта и свежестта и светлината след здрав рабочии крестянскии секс, как говорят братя русские... Тогава ми попаднаха книгите на Мантак Чия, както и 10-те книжки на Кастанеда, където той изрично подчертава директната вразка между силата на съзнанието, на духа, на второто внимание и практикуването или непрактикуването на секс. И аз си казах - не веднъж, хиляди пъти - о'к, няма повече - но, първо че жената с която бях не искаше и да чуе за това, второ аз самият ги вземах тези решения само интелектуално, но цялото ми естество копнееше за преживяванията на секса. Та, прочетох книжките ма Мантак Чия за Сексуалната Алхимия, както и кое що по Индийската Тантра, научих техниката на издърпването и циркулирането, и започнах една ежедневна бясна практика на такъв вид секс - без еакулация, с издърпване, въртене на енергията - беше си на мястото - чувствах се щастлив - всъщност този тип секс, който правих кам 10-на години, ми е носил невероятни преживявания на върховна хармония и сливане с партньорката, ватрешна хармония и радост, едно състояние да не искаш нищо, просто да седиш спокоен, да си, просто да си и да си щастлив - това са положителните ефекти след такъв секс (има и отрицателни). А по време на самият секс мъжът е способен на практически неограничени оргазми, което е разбира се, изключително привлекателно и ПРИСТРАСТЯВЩО! Както и времето на правене се увеличава доста. При мен лично всички тези преживявания съвсем не бяха механични - техниката беше механична, но чувствата много по-дълбоки! И има огромно значение жената с която мъжът го прави с една жена съм бил много потентен и способен, с друга не е вървяло много, всяка жена има различен вкус на енергията си и мъжа е или в съвпад, в хармония с тази енергия, или не чак дотам, или въобще не е в съвпад - когато го правиш по този начин да кажем час и повече ти даваш много енергия, но и много получаваш и после около 3 дни чувстваш партньорката си вътре в себе си - есенцията и, аромата и (не на парфюма и, но самата енергия, не знам как да го обясня). Освен това, наблюдението ми е че тази обмяна е повече или по-малко качествена в зависимст от такива неща като съчетаемост на кръвната група - например жените от нулева група дават енергия на поразия и са благословение за мъжете! Както и зодията - огнениете зодии жени обикновено почти не се потят и имат т.н. сух оргазъм, тоест на ниво енергия това е неотделяне на енергия. Тогава мъжът трудно се обменя с тях, но само допринася за техният огън - тоест повече дава! ТА значи, не може да се каже еднозначно - добро или лошо, черно или бяло, има си добрите и лошите страни. Лошата страна е че макар и този похват в секса да е много по-добър от обикновеният, мъжът все пак губи много сила и въпреки че приема много от жената - нейната енергия не може да замени неговата собствена - не може пълноценно да бъде абсорбирана и да се превърне в част от собственото му съзнание, каквато е неговата собствена сила. Разбира се, този тип секс води до един баланс много пооо-пълен от еакулационният... но въпреки това намалява качеството и бързината на вибрациите на мъжа - губи се това тънко усещане за красотата на цветята, на живота, губи се устремът за помощ на хората, губи се голяма част от ясността на съзнанието, страха по-често обзема човека, ревността го напада. Въобще става едно слизане в астрала - би трябвало да е възможно да се включи секса, да бъде част от любовта (той всъщност си е), но състоянието на планетата в настоящият момент, обгърната от черен мисловен егрегор, тежките емоционални диви облаци правят много трудно това съвместяване (говоря стриктно от мъжка гледна точка - за сестрите - после ще кажа!) - защото такъв секс с енергийна работа прави човек изключително вътрешно отворен, възприемчив за всичко заобикалящо го, отваря каналите(нади), но в същото време отслабва волята. Но, когато нашата планета стане по-нормална, по-чиста и космически хармонична и мъдра, това разделение не би трябвало да съществува! Но за духовно търсещите тази вътрешна алхимия е добър компромис. Другата ложа използва секс практики с вампиризъм и който не иска да си усложнява кармата, не трябва да си го позволява. Друга опасност е че на запад ние практикуваме само с книги, без наставник, който да вижда какво става в нас, без учител ясновидец, който наистина да може да ни насочва и ръководи - и такъв секс пристрастява човека като наркотик, защото действително хилядократно увеличава удоволствието - например при мен сега липсата на секс води до безсъние. Айде кажете ми как да се справя - всички тези отворени до дупка канали прокарват енергията директно нагоре и въздържанието само за около седмица води при мен до това, че главата ми се пръска от сила, и колкото и да се опитвам, не мога да я сваля надолу... та така, без учител е много опасно! Сега, също от личен опит мога да споделя, братя и сестри, когато човек съумее да се свърже с вътрешният висш принцип в себе си - с душата си - чрез метода на духовната присадка (даден от Учителят), тогава всички жени или мъже стават прояви на този вътрешен принцип и човек чувства че те са само негови отражения и хубостта и привлекателността им само помага на човек да се устреми още по-силно към вътрешният си принцип. Религиозните наричат този принцип Бог (доста изтъркана и пълна с какви ли не илюзии думичка), душа, теософите - будично тяло. За мъжа той е женски принцип, за жената майка - това е вътрешният Бог към който се стремим! И в зависимост от еволюционното си ниво, човек в един момент разбира че цялата радост която получава от секса идва от този вътрешен принцип и ако може да контактува с него директно, не му е нужно да го търси извън себе си - и тогава оргазма става постоянно състояние на живота - едно силно радостно състояние на вътрешна хармония! Така че вапроса за секса е, многозначен и не може да се каже да или не, черно или бяло - зависи от еволюцията на човека, от кармата му, от насоката на живота! Тези стремежи и изследвания са за търсещи истината, а за другите хора и секса, и месото и виното, и всичко друго си е съвсем нормални и нищо лошо и осъдително няма.

За жените и секса: Ами , аз почти не съм бил и чувал за жена уморена от секс - говоря енергийно, не мускулно! Дори и жени които стигат до десет оргазма нямат такава загуба на сила, каквато има мъжа. Жените представляват матерята, земята, а земята винаги е готова и иска (поне вътрешно) да бъде оплодена и орана. Жената е крагът с безкрайната му сила, а мъжът е точката, която лесно се изтощава. И двете си имат мястото и значението. За жената сексът по много естествен начин, без почти никакви усилия и техники е съвместим с духовността - достойно за възхищение и преклонение! Но за мъжа стремящ се към духовността по отношение на секса се очаква нелека трансформация и усилия. Но затова пък мъжът стига по-далеч в духовният път, именно благодарение на тези усилия (поне в потенциал)! Жената е много по-добър природен медиум и виждащ на по-ниско ниво, но мъжъ с нужната дисциплина може да я задмине - по простата причина че е представител на духа! Но, всъщност сме души, и когато трябва сме в тела на жени, когато трябва в такива на мъже ... просто си учим уроците! Е, много писах, счупих си пръстите от щракане по клавишите... Светъл ден на всички !

:whistling:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей ... orlinji !

Толкова писане..., не мога да не го уважа и трябва да отговоря .

Новопознати приятелю ...orlinji , ама никак не съм те разбрал погрешно . Струва ми се, че след дългото ти писане... мога да кажа с чиста съвест ... даже много добре съм те разбрал . Но нямаше начин как да напиша отговора по друг начин . Много явно си ме разбрал . Но да уточня някои нещица , ако може ?

Петър Дънов предполагам не е писал по дискутирания тук въпрос може би защото не е имал разрешението на Беинса Дуно . Силно разграничавам съдържанието на двете имена и за това така написах мисълта си . Което предполага , че сложноста на проблема е висока . Нямам впредвид механиката на процесите за които си писал, нито за енергийното съдържание на тези процеси . Според мене става въпрос за просветляване на Духа - изначално сътворената божествена единица . При просветляване на Духа според мене се получава разрешение за просветляване на Душата и Тялото на последващ етап от Еволюцията на човек . Според мене си пропуснал точно този момент и аз имах точно това впредвид . Прекрасно те разбрах и за градинарския процес на ашладисване на дръвчетата . Но и тук мненията ни по въпроса се разминават тотално по съдържание на явлението ашладисване . Пропускаш според мене един много характерен момент от този градинарска операция ашладисване . А този момент е , че ашладисването се прави от "градинаря " в оргиналния процес , а това е Бог Отец . А Бог Отец не "ашладисва" никога . Защото той е съвърщен като Творец на Творението си - Човека . Божествените методи за подобрение не са толкова груби и жестоки . Не забравяй , че Любовта е основен градивен принцип във Вселената . Според мене Бог Отец може да преобразува творението си чрез промяна в микрокосмоса на създанието си и по този начин покажи моща си на Творец и Съзидател във Вселената . И при това без да оставя видими следи при работата си. В случая ти ми предлагаш ашладисването да стане чрез земен градинар , а това си е насилие и опит за подмяна на вота на Създателя към кого ще благоволи Волята му на Съзидател . Ето ти още един повод и причина да се преклоним към великия Промисъл на Твореца . Защото си е остовил правото Той да избира към кого ще благоволи Волята Му .А пък ние земните създания можем само да се подчиним на Волята Му . Ако не искаме - както си направил ти .... боли главата ако няма около тебе богини . Ми точно това съм имал впредвид когато писах по темата... Като земен човек може и да съм объркал нещо в приценката си , но много дълбоко се съмнявам по мое лично мнение . :))))))

Извинявам се за стила ми на писане по темата ..... предполага усилие на волята за четене и осмисляне . Това съм и целял .

Иван

Линк към коментар
Share on other sites

Общо взето, практикуването на тантрични сексуални методи може да даде отваряне на канали и центрове, което понякога може да е сериозен пробем, и в случай че факта е налице, е желателно да се вземат конкретни сериозни мерки (говоря от опит!)

предполагам че неслучайно Учителя не е акцентирал на тези практики, нещо което е давал в поясненията към Завета за Цветните лъчи " Христос е последната врата" и че Завета на Цветните Лъчи е метод на Христос.

От това какви методи се правят, може да има движение в едно или друго направление.

(за пример - формулите и Елеазар - според Рудолф Щайнер медитативното вгъбяване в силата на Словото може да доведе до тенденция към откъсване от света и асоциалност. Условията и енергиите сега се различават от тези в Древна Индия. Учителя е давал също работа с формули, (и на ватански), но освен това и МНОГО ДРУГИ методи, което не е случайно, и според мен едно от нещата е да се развива Ученика в Школата балансирано и хармонично)

общо нещо - общо балансиране на енергиите (дишане, гимнастически упражнения(и паневритмия)

смяна на различни методи, касаещи различни планове (физически, духовен и Божествен)

в твоя случай предполагам че може да помогне също и упражнението с допиране на гърба до дърво ("Беседи и упътвания 1919 г.)

и също пиене на чай от маточина(регулиращо)

Линк към коментар
Share on other sites

Общо взето, практикуването на  тантрични сексуални методи може да даде отваряне на канали и центрове, което понякога може да е сериозен пробем, и в случай че факта е налице, е желателно да се вземат конкретни сериозни мерки (говоря от опит!)

Здравейте,

Бих ви била благодарна, ако ми обясните или ме насочите към съответна литература във връзка с някои понятия, които сте употребили?

Какво значи -"тантрични сексуални методи ..."? :angel:

Какви канали и центрове се отварят?:unsure:

knight3.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...