Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Секс? Какво е отношението ви към него?


Иво

Recommended Posts

Благодаря ти! За Йехова видях аз, видях. Дори ми даде информация на два пъти. Сега пък аз чакам да му дойде времето , че да проуча въпроса обстойно. :D:feel happy::angel:

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 941
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Добре де - как може спермата да стигне обратно до бъбреците? До пикочният мехур и оттам навън, да, но до бъбреците - не съм сигурен. Да речем че стигне до там - какво им пречи? По принцип този метод трябва да се прави само с изтеглянето(така се казва на жаргон) - тоест да се тегли нагоре импулса преди да стане необратим и се стигне до свършване - а ако се стигне - специалистите препоръчват задържане с пръсти в точката между ануса и тестисите - тогава част от нея се връща обратно в тестисите, част се абсорбира от организма - как се абсорбира - не знам, но предполагам че влиза в пикочният мехур - за това трябва да ни осветят лекарите... ! Не знам каква може да е връзката между болката в кръста и този метод - къде си го чувал това, Любо? Общо взето секса както и всичко друго си иска тренировка - ако го изоставиш за по-дълго, формата ти пада. А ако обикновеният секс е тежък за тялото, то този вид за който говоря доста смекчава нещата. Според мен това е единственият вариант за мъж с някакви духовни стремежи. А ако някой го е спрял напълно защото е много духовен - то дали може да се нарече вече мъж? МОже би андрогин! Може би аз греша и това да е най-доброто състояние за духовният път. Аз съм пробвал, но не успявах да спра. Обаче познавам мъже - поне имащи мъжко тяло, които много добре се оправят без секс - и са много стабилни, и духовно извисени. Само че както казах вече не са толкова мъже, но нещо неопределено! Дали някой от мъжете във форума има опит в по-дълго въздържание - нека сподели - какво е чувствал? Но като казвам въздържание - говоря за пълно въздържание - без нищо... !

За изтеглянето за което споменавам по-горе има издадени в Б-я две много ценни книги - "Култивиране на половата енергия" - едната за мъже, другата за жени. Авторът е Мантак Чиа.

Линк към коментар
Share on other sites

Една друга податка - как мислите - какво да правят моряците, въобще мъжете принудени да са за дълго време разделени от половинките си? Както и съпругите им! Обикновено на корабите жените са много по-малко от мъжете, с изключение на най-добрите американски компании. Тогава моряците трябва или да бъдат напълно въздържани(колко от тях искат и могат да го напрявят, а и някой да иска, дали може да го направи? ) , или да ходят по пристанищата по разни "клубове"... или да мастурбират. Какво става на практика - повечето от тях повече или по-малко си ходят, разбира се без да казват на жените си - за пред тях са абсолютно верни :) ! Има някои които не ходят, но затова пък се самозадоволяват... Общо взето, последното е най-лошо, защото няма никакъв обмен на енергия, и много скапва организма - говоря за мъжкия организъм. За жените знаем че не е така. Та така - какво да правят горките моряци? И въздържанието лошо, пък и никой не може да го осъществи, и мастурбацията лоша, и ходенето по мочачи лошо - ами тогава? Ако договорът е 8 месеца? Чувал съм жени на моряци които знаят за посещенията на мъжете си по пристанищата и го приемат нормално, защото знаят че мъжът много по-трудно се справя с този тип лишение. Но дори и в този случай има нещо гнило - тогава какво семейство е това - от някакъв съмнителен "нов тип - освободено" ? На мен това не ми харесва. Както и лъжата и премълчаването също. А за жените на моряците какво да кажем - мъжете им работят без почивен ден - а те? Някои са верни - но дали са много ? Другите знаем какво прявят - т.н. мъж праща пари , а любовникът всъщност заема истинското му място в леглото и сърцето на "съпругата". Може би затова в развитите страни тази професия е най-презряната и неуважаваната... ! Какво мислите ? Само лично мнение - за мен честността е дори по-важна от физическата вярност ...

Линк към коментар
Share on other sites

Тантра е супер - но по-точно и ясно обяснение на всичко от Мантак Чиа не съм видял!

Линк към коментар
Share on other sites

Има някои които не ходят, но затова пък се самозадоволяват... Общо взето, последното е най-лошо, защото няма никакъв обмен на енергия, и много скапва организма - говоря за мъжкия организъм. За жените знаем че не е така.

Една жена ти казва, че не си прав. Това не изключва човек да остане верен. Тялото е немощно, а духът ... зависи от конкретния човек.

Добре, че не съм жена на моряк - и аз не знам правилния изход, ситуацията наистина е много трудна и неприятна. Знам аз какво бих правила - бих се мъчила. Вярност на всяка цена - зная, че не е лесно. Що се отнася до съпруга, в един момент човек престава да гледа на него собственически - дали от безразличие, дали от порастнала любов, дали от омраза дори. Как бих погледнала на това, ако той задоволява нуждите си другаде? Зависи на коя фаза от освобождаването на собственическото чувство съм, а също и причината за това. Една колежка навремето казваше за съпруга си: "Вземете го бе, вземете го!" B) Аз тогава не можех да повярвам на ушите си

:blink: , но след време я разбрах съвсем добре, от личен опит. :angry:

Такива ми ти работи... ;)

Линк към коментар
Share on other sites

Не мога да се въздържа да не отговоря на Орлин за моряшките семейства.

Една от най-близките ми приятелки е съпруга на моряк. Мъжът й е корабен инженер. Женени са от 8 год., но реално са живели заедно има-няма 3 г. Тя е на 32, той на....37, не помня точно :). А от 2 години са родители.

Тя

никога не е имала любовник. О, не, изобщо не е грозна, привлекателна, чаровна, умна, интелигента жена, с две висши образования, работи. Няма нужда от любовник. Има нужда от мъжа си. Особено сега, когато детето им расте почти без баща. Може би е по-особен случай - все пак трябва да добавя, че има развита свръхсетивност, която й носи необходимата стабилност. Но и преди да я развие, винаги си е била такава. То е до човека.

Той

Доколкото го познавам, мога да твърдя с убеденост, че той не е имал пристанищни похождения. Дори преди да стане съпруг. Приземен Овен, който изобщо не разбира от езотерика и не вярва в паранормалните способности на хората. Дисциплиниран, отговорен, сериозен и със страшно много задължения на кораба. Не знам как трансформира енергията си - в работа, в гняв, в нервиНо поведението си е до човека.

Казвала ми е - хич не ме интересува, какво прави по пристанищата, стига да не знам и да не ми лепне някоя болест. Тази тема за тях не е табу, просто изобщо не могат и да си я представят като действителна. Въпреки че са разделени дори по 8 месеца.

Пък то все нещо щеше да се чуе, нищо никога не остава скрито.

Този начин на живот им коства доста нерви, но явно така е трябвало да бъде. И не се оплакват. Е, само по малко, иначе идилията ще бъде прекалено подозрителна, нали ;)

Мисля, че са едно чудесно изключение.

Линк към коментар
Share on other sites

Орлин, това твърдение (за отделянето на сперматa и връщането и към бъбреците/пикочния мехур), съм го чувал от един познат и ми звуча недалече от реалността. Но може и да е далече, докато човек не е опитал сам; просто питах.

:)

Приятно и ведро обсъждане :).

Линк към коментар
Share on other sites

:))))))

Дааа... обсъждането наистина е ведро и приятно. Имах един познат човек казваше така ... :

.." Те.. Божийте тайни са велико нещо и Бог ги открива на комуто си иска само, нищо , че са простички....."

Като бях по-малък на село гледахме гладните прасетата как се "борят" с тиква. Велика гледка. Скъсвах ме се от смях......

:))))))

Линк към коментар
Share on other sites

:v: Иване, Иване....ведър+ приятен поздрав :thumbsup: от клуба на "прасенцата - борчета/ търсачи"!!! :dancing yes: Ми кво да се каже :rolleyes: някои са по напред с материала :thumbsup2: , други се ровичкат още :1eye: ...процеси ...процеси ... :hypocrite::angel:

:thumbsup2: Да бъде Виделина...в човешката глава...и по тази тема! Амин

:feel happy: Любов+Светлина+Мир+Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Нещо не ми стана ясно за прасенцата - или не искам да се досещам...

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря Благост за завета на св. Йоан Рилски Чудотвореца !!!! :hypocrite:

И аз нося това име и страшно много го почитам св.Йоан Рилски ( това е Беинса Дуно в предишно прераждане според мене) .

Та заради него ...Светеца да кажа простичко ...:

Прощавайте мене грешника , но св.Йоан го е казал по-точно от мене за този който отстъпи от Вярата Христова и поражда разпри. Пък там във Вярата Христова дори и темата за секса е казано в Православния канон кое как и кога и е ИСТИНА казаното в Канона от ..св.Йоан.

Пък нека тук "учените" да я борят темата като прасенца как борят тиква да я захапят със зурлите си. Колкото и да я борят , тази тема е в категорията "медецински феномени" и не се поддава никак на езически тълкователи и изследователи, пък ако ще и свиня на джамия да сее качи ...все е тази ... :P Канона и абсолютно точен и ИСТИНЕН. Може да го направиш без да го разбираш, достатъчно е само да повярваш ... защото .." Повярвах и ми си вмени за оправдание" - казал го е пак Беинса Дуно ...като ап. Павел

........

Линк към коментар
Share on other sites

Това се казва въпрос Ради.. :thumbsup1:

Нищо не съм решавал самичък, просто видения след тежки пости и тежки изпитания като Дар от Бога е информацията . Ако във виденията си съм бил излъган и аз лъжа сега, но за себе си съм сигурен, който иска да не вярва - негова си работа . Но съм го "виждал " Светеца как си говори с животните .......

Мисля казах достатъчно......

Линк към коментар
Share on other sites

Ами, благодаря, вече ще си мълча и ще си говорим само за високо възвишени неща - а за мръсният секс - табу! А тайничко - тогава може - както имаше едно популярно българско списание;"Насаме" ...

Линк към коментар
Share on other sites

Ами, благодаря, вече ще си мълча и ще си говорим само за високо възвишени неща
Орлине, ти прописа в рима... И освен това си правиш твои си асоциации...

Купидон обича и помага на всички...всички ... търсещи ЛАСКА+НЕЖНОСТ+СПОДЕЛЕНОСТ душички...!!! :angel:

Ще ти пише точка за докачливост и своенравност или "неизвинено" отсъствие...и ще ти прати ..стреличка...фнимавай... :dancing yes::P:harhar:

а  за мръсният секс - табу!А тайничко - тогава може - както имаше едно популярно българско списание;"Насаме" ...

Многооо те моля....проветри си :whistling: изказа , трансформирай епитетчето пред думичката СЕКС...ти го рече...че е такъв ...досега нямаше писан :1eye: такъв епитет :o:blink:

Да не би подсъзнателно ти да имаш точно такова отношение към тази форма на общуване между човеците... защото и "любовници"... звучи грубичко (изцапаничко!)...но ГАЛЬОВНИЦИ ми звучи по хармонично, или пък считаш , че огнението което преживяват телата е за пренебрегване и подценяване... :huh:

:feel happy: Любов+Светлина+Мир+Радост

Линк към коментар
Share on other sites

За ГАЛЬОВНИЦИТЕ

Това е думата в родопските говори :), но смисълът вложен в нея е ВЛЮБЕНИ, които се обичат, ГАЛЬОВНИЦА е ЛЮБИМА. ГАЛЬЕМ значи обичам.

Линк към коментар
Share on other sites

А ти как мислиш, Викторе :)

Разбира се, че душите не са нито мъже, нито жени - поради простата причина, че нямат детеродни органи. Затова се въплътяват в тяло, защото иначе подобна поляризация, конфронтация и сливане няма как да им бъдат познати. Опа, споменах поляризация, това е полът. Също като при полюсите + и -, северен и южен... Всъщност мисля си /без да съм имала прозрения или видения за това/, че душите също са поляризирани и в този смисъл ПОЛови, но на друго ниво. Освен това душата, когато е Там, носи силния отпечатък на последното земно превъплъщение и съзнанието за женска или мъжка характеристика. Докато се отърси от него през времето на почивка и учене. Това, че нося панталон не означава, че съм мъж :) Така и душата - превъплътява се ту в мъж, ту в жена. По този начин преминава през свят, който иначе е недостижим. В този смисъл ние, въплътените души имаме шанса да постигнем повече, или да се сгромолясаме с по-голям трясък от душите, които не са се виждали като човеци земни.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Милкана!

Аз също мисля, че душата няма пол. Тя не е нито мъж нито жена.

Същността на човека е душата, а не тялото. Ние душите пребиваваме в земни форми ( тела ).

Бог ни е създал по свой образ и подобие, т.е. създал е душа.

На най-дълбоко ниво, когато правиме секс, ние го правиме сами със себе си.

Това е моето усещане.

Може би по-нататък ще се опитам да се обоснова.

Успех! :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

пол и полюс са сродни думи, но назовават различни обекти...

Линк към коментар
Share on other sites

Правим секс сами със себе си?

Страно! Винаги съм мислел, че се сливам с душата на любимото за мен същество!

Защото секса се усеща с тяло, но се прави с душа и от душа. Поне аз така го схващам.

Някой ще ме просветли ли по един неясен за мен въпрос! Създадени сме по Негов образ и подобие! Как би изглеждала една душа? Може ли душата да има образ? Това твърдение изисква някаква видимост за душите ни!

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...