Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Идеалът ми за семейство и семейни взаимоотношения


Guest НиколаДамянов

Recommended Posts

Аз се питам нещо друго: защо е нужно да има митологизиране на семейството, защо е необходим идеал то да съществува?!

Защо е нужно да има изобщо идеали, т.е. митове!

Ако ние, като човеци не намерим това идеално "семейство", или този "идеален център на битието си" вътре в себе си, не е нужна външна преекспонация.

Нито съществува идеално семейство, нито идеален човек. В момента, в който това се осъзнае , човек ще стане и по-свободен, и по-толерантен.

Линк към коментар
Share on other sites

Моето семейство е още младо, скоро отбелязваме една година от както сме женени, но това не означава че не съм мислила за идеала ми за семейство.

За мен духовен идеал (не само за семейството) е едно прекрасено средство за духовен растеж. Нека обясна какво разбирам под духовен идеал: това е посока към която аз осъзнателно решавам да поема и обективно използвам да oценявам моите постъпки и живота ми. :angel:

Например, един мой духовен идеал е да се науча да умалявам грешките и недостатъците на хората, и да увеличавам тяхните добродетели. В момента в който установих това като мой идеал, аз започнах да измервам растежа си спрямо това което правя и това което искам да правя. Живота ми бавно, но сигурно се променя оттогава.

Идеала ми за семените отношения сега е свобода...да давам свободата на човека до мен да бъде себе си. :wub:

Линк към коментар
Share on other sites

Не съжалявай.

Може би ще стигнеш до правилната формула, а с това ще промениш и характера си към по-добро.

Дано успея да стана по-твърда и по-малко отстъпчива!

Линк към коментар
Share on other sites

В едно партньорство е нужно всеки да има лично пространство и да не се лишава от най-любимите си хобита, навици, .....

Но трябва и да има израстване - заедно преодоляване на слабостите.

В едно семейство (независимо дали с подпис или без) с появата на :3d_108: децата :3d_086: се появява темата за саможертва и самоконтрол, превъзмогване и на умора, свръх преумора, на леност, вземане на много отговорни решения, преодоляване на страхове, поемане на отговорност....

...Светът става друг.... :3d_102:

П.П.: Едва ли някой ще стане идеален,

и за това в живота ни обикновен и реален

ние се учим да общуваме и да работим в екип.

Преди може и да са митологизирали семейството, но то е било нужно за оцеляването на хората.

Едва жена не може да се справи сама в онези времена без нейното или на съпруга й семейства.

Не ми се и мисли как е и до сега в арабския свят или Индия - как би се справила сама жена с 5 деца...

Редактирано от Viki3
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...