Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Какво мислите за любовта от първо чуване?


Ванката

Recommended Posts

Интересно ми е едно нещо..Казват,че жената обича с ушите си...Може би е така.Какти има любов от пръв поглед,защо да няма и такава от първо чуване?Казвам го не защото имам нужда от струя чист въздух между зъбите си,а защото ми се случи...Не,няма да разказвам,моля ви..Но искам да прочета мнението ви относно това....

Линк към коментар
Share on other sites

Ще пренебрегна интересната двусмилица ..... и ще ти отоговоря така - по гласа ще го/я познаеш...

Или усетиш.

Една любов идва неусетно и се събуждаш или оглушал, или онемял. Но, влюбен.

Това, което ти се е случило е прекрасно, че и поучително....

:3d_053:

Линк към коментар
Share on other sites

Ми кво да ти кажа, какви ли не чудеса стават по земята ... та защо пък не ;)

(ама да не от някой "горещ" телефон, а? ;)

Гласът е много силен енергиен носител, може да ти е "проговорил".

:whistling: ... има гласове които много обичам ... ама чак да се влюба :rolleyes:

Каквото и да е успех ти желая! :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Ще пренебрегна интересната двусмилица ..... и ще ти отоговоря така - по гласа ще го/я познаеш...

Или усетиш.

Една любов идва неусетно и се събуждаш или оглушал, или онемял. Но, влюбен.

Това, което ти се е случило е прекрасно, че и поучително....

:3d_053:

:thumbsup2:

истинския любим/а е този, който...Е... когато очите ти са затворени...

:feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Интересно ми е едно нещо..Казват,че жената обича с ушите си...Може би е така.Какти има любов от пръв поглед,защо да няма и такава от първо чуване?Казвам го не защото имам нужда от струя чист въздух между зъбите си,а защото ми се случи...Не,няма да разказвам,моля ви..Но искам да прочета мнението ви относно това....

Щом казваш, че ти се е случило, значи е възможно. По принцип не би трябвало да има някакво значение по какъв начин се осъществява първоначалното взаимодействие. И погледът и гласът могат да бъдат носители на сериозен заряд от психична енергия. На мене ми е по-интересно ако ти или някой друг сподели усещанията, които е изпитал наред с любовта в този момент - както физическите, така и емоционалните. Също така настроението в което си била преди "срещата" и след нея - радостна, спокойна, превъзбудена, поуплашена или нещо друго.

Линк към коментар
Share on other sites

Мога да споделя нещо подобно което се случи с мен преди мноооооого години.

Виждайки един мъж разбрах къде се намира слънчевият ми сплит защото "там" нещо се обърна.

Имахме връзка няколко месеца, после страдах няколко години :)))

Обичам го и до днес! Прияте ли сме, той е един от важните мъже в живота ми!

Линк към коментар
Share on other sites

Иване, на мен ми се случи скоро нещо подобно - не мога да ти кажа дали се влюбих (още не съм определила какво е и май не искам да го определям и май-май никак няма да го о-предел-я), но след като чух гласа на един човек, аз..... онемях. Обръщам внимание на жестове и гласове, но повече на очите държа какво ще открия там, не мислих, че един глас толкова дълбоко може да ме развълнува, чак ми изчезна и чувството за хумор, а него го губя изключително рядко, то беше... като изникнал от нищото кътан спомен, като нещо толкова познато, като дом... и аз се завърнах там...

Неописуемо е.

Редактирано от Силвия СД
Линк към коментар
Share on other sites

Мисля, че не е само със слуха...

Човек може да се влюби и при пълната тишина, която съществува тук в интернет... и любовта му ще бъде съвсем същата, както ако има физически присъствие.

Може да се влюби само от представата за човека отсреща.

Любов е, в сърцето е, както да обичаш бог без да го чуваш.

Но ако може да чуе да другия, да го види, да го докосне... тогава разбира се е по - приятно :P

Линк към коментар
Share on other sites

И аз мисля, че не е точно слухът.. Да, случи ми се да се влюбя в човек от интернет, след 5-6 часа чат и един разговор, след две-три снимки, които ми показаха човек, който физически не е мой тип. Просто го усетих с цялото си същество. Най-силната любов в живота ми - единственият човек, с който съм била себе си. Разбиране без поглед и без думи.. когато се видяхме имахме усещането, че винаги сме били заедно, времето и пространството загубиха смисъла си. Усещането да се завърнеш у дома, да намериш себе си. И безкрайната пустота, когато другият не е до теб.

Линк към коментар
Share on other sites

Всичко, което се случва има смисъл, когато се изживява и се обезсмисля в опити за осмисляне.

Не искам, не искам да тълкувам сънищата си. Стига ми това, че ги сънувам.

Просто живея живота си и срещам себе си по познати, но забравени от много напластен прах в душата, места.

Не в глас може човек да се влюби, а в това, което достигне до слуха му.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 11 months later...

Интересно ми е едно нещо.. Казват,че жената обича с ушите си... Може би е така. Както има любов от пръв поглед, защо да няма и такава от първо чуване? Казвам го не защото имам нужда от струя чист въздух между зъбите си, а защото ми се случи... Не,няма да разказвам, моля ви.. Но искам да прочета мнението ви относно това....

Би ми било интересно да "чуя" какво мислиш една година по-късно :)

Линк към коментар
Share on other sites

Интересно ми е едно нещо.. Казват,че жената обича с ушите си... Може би е така. Както има любов от пръв поглед, защо да няма и такава от първо чуване? Казвам го не защото имам нужда от струя чист въздух между зъбите си, а защото ми се случи... Не,няма да разказвам, моля ви.. Но искам да прочета мнението ви относно това....

Би ми било интересно да "чуя" какво мислиш една година по-късно :)

:D Аз така се влюбих в моят мъж.Приех го като знак,когато ми се обаждаше преди са се съберем,нарочно продължавах разговора само за да го слушам.Направо се разтапям дори и сега когато го слушам.Много често си мисля за това му действие в/у мен и не мога да си го обясня,просто го приех и се наслаждавам на хубавото чувство което предизвиква в душата ми.

Линк към коментар
Share on other sites

Ами за мен няма нищо чудно и неестествено,защото и аз съм го преживявала.Влюбвала съм се в "глас",както ми се е случвало и да разлюбя заради "глас".И до ден днешен си спомням за това момче,което според майка ми "било най-доброто" от приятелите ми,ама как да заповядам на слуха си! :D То е все едно да заповядаш на сърцето си!

Линк към коментар
Share on other sites

Като зърнах темата и несъзнавано я прочетох, като в чуване в-то го замених с ч... То в последните години сексът си стана за здрасти. С този интернет и модерни средства за комуникация що изневери и ревност и провалени бракове се индуцират, ум да ти зайде. Е, плодородна нива за терапевтите... като знам, че в едни щати 90% от браковете завършват с развод в първите три години след сключването им... както и да е. Аз съм малко старомоден на тази тема, ама пита ли ме някой...

След първо чуване: 1) зависи колко си самотен/а и колко ти липсва любов. Това може да го има и при външно супер брак (привидно), 2) зависи дали си от типа "влюбчива личност", тоест дали ти липсва любовта дълбоко вътре в теб и несъзнавано търсиш да я компенсираш с външен заместител, който винаги се появява, разбира се. Но и бързо омръзва, 3) ако си хистрионна личност, се стремиш отчаяно да предизвикаш влюбване в теб - колкото се може по-бързо и от повече обожатели, толкова по-добре (виж в темата за личностовите разстройства), 4) наистина има гласове, които те карат да се влюбиш... за жените мъжки глас наситен със сигурност, сила, увереност и плътна ниска дикция, за мъжете женски глас наситен с чар, нежност и съблазън, мекота и приемане...

нерядко обаче гласът се обработва и шлифова целенасочено и не винаги е показател за реалните личностови качества, които внушава.

Линк към коментар
Share on other sites

Прав си за съжаление или не,Орлине! :thumbsup1: Не само гласът,въобще външната "обвивка" нерядко може да се окаже червива отвътре. :3d_134:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Материята е прекалено сложна и субективна :)

Аз лично не мисля, че имам достатъчно опит, за да коментирам :) 

Поздрави :) 

Линк към коментар
Share on other sites

Вярвам че има, не съм се влюбвал, но наскоро изпитах няколкоминутно вълнение от един красив и нежен глас. :)

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

От първо чуване гласът може да те заплени, обаче аз бих посъветвала автора на темата да се опита и да се види лично с дамата.

Защото аз си изпатих веднъж така запленена от един глас, и после като го видях господина, триста пъти съжалих.

Също често ми се случва ако само чувам телевизията, да харесам гласът на някой водещ, но като отида и го погледна , не ми харесва въобще.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Ха, много интересно. Като музикант не мога да не се заслушвам във вибрацията на всеки глас, с който общувам. Интерсено е да споделя, че усещам лъжата при произнасянето й, именно от промяната на тембъра . Ако има музиканти във форума, ще ме разберат. НО, никога не ми се е случвало да се увлека от глас. Да се наслаждавам на трептенията в гласните или характерното произнасяне на определени букви, да, но увлечение, любов????Това си е истинско преживяване. Интересно как ли се изживява подобно чувство породено от звука.

Между другото има цяла наука в Индия (Пакистан , Иран) свързано със сунитските философски течения и музикалната теория, която е посветена изцяло на ораторското изкуство. Та, основният постамент на това великолепие е, че всеки човек притежава определен тон (в рамките на четвърт тон) който изразява най-силно неговата лична сила и магнетизъм. Съответно на това има техники за овладяване и откриване именно на тази обертонова честота, която да даде възможност на изучаващия, да успява да повлиява върху слушателите по този начин. (Написаното е в потвърждение на по-горе казаното, че има мъдри, интуитивни хора, които успяват да овладеят гласа си и чрез него да увличат)

Но, също така да направя малко отклонение, красотата на тембъра е етическо понятие, свързано с етнически признаци. Правило ли ви е впечатление,че в Русия например жените се опитават да говорят максимално "по детски", с тънък, висок глас. Което е смешничко понякога от здравите руски тьотки....а в Германия или Англия, колкото е по-плътен и дрезгав гласа (визирам женският) е толкова по-секси?????

Линк към коментар
Share on other sites

...

Правило ли ви е впечатление,че в Русия например жените се опитават да говорят максимално "по детски", с тънък, висок глас. Което е смешничко понякога от здравите руски тьотки....а в Германия или Англия, колкото е по-плътен и дрезгав гласа (визирам женският) е толкова по-секси?????

И с какво се свързва това?

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...