Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Вярвате ли в ЧУДЕСА?


Guest НиколаДамянов

Recommended Posts

Раждането на едно бебенце,залеза,музиката няма да престанат да ме удивляват и очароват. Почти всеки ден носи някое малко вълшебство.

До колкото си спомням черната или бялата царица казваше на Алиса ,че успява да повярва в няколко чудеса още преди закуска. И аз така. :whistling:

Бе сгладне и честлинните камбурси

търляха се и сврецваха във плите

съвсем оклесни бяха тук щурпите

и отма равапсатваха прасурси...

А сега как може да се преведе на обичаен език това?

Ами само чрез чудо - в случая на Хъмпти Дъмпти

по "Алиса..." на Луис Карол

Линк към коментар
Share on other sites

Да се уточним за какви чудеса говорим.

Раждането на бебенце или изгряването на Слънцето не е чудо - то е само предизвестеното чудо на живота...

Аз, когато говоря за чудеса - имам предвид наистина чудо.

Метафора - да е юли, да се събудиш и да погледнеш през прозореца - да видиш, че сняг е навалял. Чудо.

Линк към коментар
Share on other sites

Чудесата, истинските чудеса... не са ли мънички и често незабележими...?

Или сме дотолкова свикнали с тях, че ги подминаваме като нещо нормално.

Любовта например.

Линк към коментар
Share on other sites

Чудесата, истинските чудеса... не са ли мънички и често незабележими...?

Или сме дотолкова свикнали с тях, че ги подминаваме като нещо нормално.

Любовта например.

илюстрация http://www.youtube.com/watch?v=vKQLfaV8bSI

Линк към коментар
Share on other sites

За мен въпросът "Вярвате ли в чудеса?" е еквивалентен на "Вие невежи ли сте?". Затова и ми се стори странен цитата от Учителя, който е дала малко по-горе Ася. Отворих беседата, която е посочила и зачетох по-нататък:

Чудеса съществуват за безверниците, за невежите; обаче за истински вярващите, за учените не съществуват чудеса. Те знаят, че всичко, което става в природата и в живота, се подчинява на разумни закони.

Да, но не е дадено да познаваме всички закони и да разбираме всичко в света, в който живеем. Докато стигнем до този момент, можем да се порадваме на чудесата :)

Линк към коментар
Share on other sites

Всичко сътворено с любов върши чудеса.

А дали вяра, или сърце ни е нужно за да видим всички онези чудеса творение на любовта?...

Склонни сме да повярваме в чудесата сътворени от човека,но не и в самия Човек, като чудно творение на любовта...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 9 months later...

Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса. Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо. Айнщайн

Линк към коментар
Share on other sites

Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса. Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо. Айнщайн

Чудо е че изгубих външна връзка с теб. Чудо е че времето показа истината. Чудо е че си мислех за теб и ето, днес попаднах на теб. Ето това е едно реално чудо. Е как да не вярвам в чудеса!?!...

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

Да, но не е дадено да познаваме всички закони и да разбираме всичко в света, в който живеем. Докато стигнем до този момент, можем да се порадваме на чудесата :)

:3d_022:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 years later...

Много е изтъркан лафа : "По Коледа стават чудеса !" Какво мислите за него, истина ли е ? Имате ли примери в тази насока?

Изтъркан е да. С него се опитват дани продават рекламите

Линк към коментар
Share on other sites

Наскоро ми се въртеше в главата :"просто годините не ми личат" и се чудех от коя реклама е, не можех да се сетя. Като я видях се сетих. За конкретната реклама не се сещах, но фразата ми се е запечатила.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

snapback.pngКристиян, на Dec 2 2007, 15:24, каза:

Днес, в понятието "чудо" включвам много малко неща, които нямат нищо общо с тази тема.

Ако е въпрос за оцеляване при обстоятелства, в които повечето хора не биха оцеляли- живота ми е пълен с такива, още от кърмаческа възраст- да, казваха всички че е "чудо" за това, че като 6-месечно бебе, което не може да пълзи дори, когато обърнах кошчето си върху мен- метално кошче, с дюшек, възглавници, завивки, дрънкалки и играчки, съвсем сам съм се измъкнал- т.е. повдигнал съм го, и съм пропълзял 3-4 метра, за да се скрия под спалнята, без да "надам глас"- е, вярно че от напъването цялото ми лице, врат и тяло, бяха в червени петна- спукани капиляри от напъване; наричаха чудо и това, че с луксирани 1 и 2 шийни прешлени (плюс други доста понатрошени кости)- паднах от височко като дете докато играхме на един строеж, и децата с които бях,спретнаха "индианска шейна", и все друсане и т.н., ме оставиха пред входа, звъннаха и избягаха, о после в болницата, ортопедът, преди да се заеме с "наместването" на шийните ми прешлени, беше казал на нашите, че се заема с мен само заради това, че след като не съм починал намясто, както всеки порядъчен хлапак на мое място би сторил, явно ми е ден, в който ми върви..та докато не се е изнизал този ден, да вземе и той да се пробва в наместванвето, защото според него шансове откъм страна на науката е нямало, но след като до тук нещата са тикова...кой знае, може пък и да извадя късмет....е, извадих- още едно чудо..Имам много "чудеса", на които им отнех статута на чудеса..

Чудеса няма- има неща,

има неща, които не разбираме по какъв начин се случват и защо- наричаме ги будеса, защото съзнанието ни няма нужното знание, и нужните инструменти с които да работи...но, ако човек започне да опознава себе си, и да оборудва съзнанието си с нужния инструментариум, "чудеса" наистина няма.

Единственото чудо на чудесата е Живота, а той няма нищо общо със съществуването- в добро физическо/психическо здраве, или в болест. Животът е чудо, което не познаваме- поради което, най-голямото чудо за мен е това, да видя човек, който Живее...такъв все още не съм видял....

Невероятно ме изкефи как е описано, браво!

Редактирано от the_keeper
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...