Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Вярвате ли в ЧУДЕСА?


Guest НиколаДамянов

Recommended Posts

Да. Желанието за чудо е за закоравелите материалисти. Желание за власт в скрита форма. Като в

Лука 23.8.

А Ирод, като видя Иисуса, много се зарадва, понеже отдавна желаеше да Го види, тъй като беше слушал много за Него, и се надяваше да види някое чудо да стане от Него

и

Лука 11

лукав е тоя род; търси личба, но личба няма да му се даде, освен личбата на пророк Иона;

защото, както Иона беше личба за ниневийци, тъй и Син Човеческий ще бъде за тоя род.

Има много неща, случки, ситуации, които първоначално с възторг и взривена до небето емоция съм определяла като чудеса, но това е било признак само на моето незнание. Това са само неща, които не си обясняваме...зад които не съзираме проявената закономерност и божествената искра...

:sorcerer::feel happy:

.

Нещата се промениха светкавично. Жената, която ме насочи извика управителката, която след известно суетене ми заяви тихо "Правим нещо нелегално." и отново ме вкара в системата. Междувременно, макар че никак не и беше работа това, въпросната жена с нейна карта се обади, съдейства ми да отседна в много луксозен хотел, хвана половината ми багаж, извика ми такси и каза, че ако имам някакъв проблем - да се свържа с нея. На другия ден, когато ме изпращаше, ми заяви, че ако е нямало къде да отседна, щяла да ме покани в дома си и че....най-големия подарък за нея била моята благодарност. ..."АЗ СЕ ЯВИХ КАТО ТВОЙ АНГЕЛ ТУК, НАЛИ ЗНАЕШ".

Това не беше чудо, зад всичко стои една божествена искра, и нашата неспособност да го прозрем винаги ще го дефинира като чудо. Чудесата са нужни само за невярващите.

icon12.gif:thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Интересно ми е кое дефинирате като "Чудо"?

Отговарям ;)

Всичко което докосва и вълнува душата ми е чудо другото е ежедневие.

Прекрасно е, че има какво да ме учудва, удивлява, остава без дъх.

Обичам чудесата, приказките, легендите всичко което ме пренася .... там някъде.

...защото си "дете" на Красотата,

наречи я "чудо", но ако я обясниш,

ще се научиш са я пресъждаваш.

..И после подарявай, подарявай,

да се умножава, че е малко кът.

Да. Желанието за чудо е за закоравелите материалисти. Желание за власт в скрита форма. Като в

Лука 23.8.

А Ирод, като видя Иисуса, много се зарадва, понеже отдавна желаеше да Го види, тъй като беше слушал много за Него, и се надяваше да види някое чудо да стане от Него

и

Лука 11

лукав е тоя род; търси личба, но личба няма да му се даде, освен личбата на пророк Иона;

защото, както Иона беше личба за ниневийци, тъй и Син Човеческий ще бъде за тоя род.

Има много неща, случки, ситуации, които първоначално с възторг и взривена до небето емоция съм определяла като чудеса, но това е било признак само на моето незнание. Това са само неща, които не си обясняваме...зад които не съзираме проявената закономерност и божествената искра...

:sorcerer::feel happy:

.

Нещата се промениха светкавично. Жената, която ме насочи извика управителката, която след известно суетене ми заяви тихо "Правим нещо нелегално." и отново ме вкара в системата. Междувременно, макар че никак не и беше работа това, въпросната жена с нейна карта се обади, съдейства ми да отседна в много луксозен хотел, хвана половината ми багаж, извика ми такси и каза, че ако имам някакъв проблем - да се свържа с нея. На другия ден, когато ме изпращаше, ми заяви, че ако е нямало къде да отседна, щяла да ме покани в дома си и че....най-големия подарък за нея била моята благодарност. ..."АЗ СЕ ЯВИХ КАТО ТВОЙ АНГЕЛ ТУК, НАЛИ ЗНАЕШ".

Това не беше чудо, зад всичко стои една божествена искра, и нашата неспособност да го прозрем винаги ще го дефинира като чудо. Чудесата са нужни само за невярващите.

icon12.gif:thumbsup2:

ПОнякога ме изумяваш, чак ти се "чудя"

... и съм благодарен, понеже ми е "кът".

Линк към коментар
Share on other sites

Интересно ми е кое дефинирате като "Чудо"?

Отговарям ;)

Всичко което докосва и вълнува душата ми е чудо другото е ежедневие.

Прекрасно е, че има какво да ме учудва, удивлява, остава без дъх.

Обичам чудесата, приказките, легендите всичко което ме пренася .... там някъде.

:feel happy::thumbsup2::thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest НиколаДамянов

До тук темата се покрива на 100% с тезата за: "на форум...като на раздумка..." независимо дали имате предвид Римската стена или Женският пазар...

Е нищо де ...! И от това да се "почеше" езика човек пак има полза. Предполагам,че на доста им е станало по-леко,...изразходили са ненужната енергия или просто са си уплътнили част от свободното време!Между другото и това е едно от най-ценните неща на виртуалните форуми.Представяте ли си в един "жив" форум докато се разберат хората за какво трябва да говорят и докото излеят това което са си намислили /нищо,че никой не го интересува за това/,...колко загубено време има само...А тук е лесно - всеки се е разтоварил вече и се връщаме към същността и изначалната идея! :)

Статистиката до тук - 26 мнения и нито едно не отговаря на поставените въпроси в темата?!?Учудвашо е,че дори и не се гравитира около фиксираните параметри... Дали това е рекорд..?!? ОК! Няма значение...Въпросите са реторични и шеговити и да не се засяга никой.

Все пак аз пак ще повторя и ако има някой може да се включи при желание...Темата е "вярвате ли в чудеса?" - и тъй като е много обширна и допуска доста фриволни интерпретации фиксирах един пример и дадох "определение",което пак що годе "фиксира" що е това "чудо" - понятието,което ще дискутираме. Копираме в съкратен вид:

"Кое е това нещо,което теб би те учудило или впечатлило със своята "невъзможност"...?Например: Ако аз съм на гости у вас ...пием по кафе,поприказваме си и когато си тръгна мина случайно през врата,без да си я отключил,това чудо ли ще е за теб или не ?"

и

"...ограничаваме "чудото" само като проява на личността... Значи "чудо" е съзнателно действие на човек,което към момента на извършване впечатлява със своята нереалност...т.е. има абсолютно нарушаване на добре познатите ни физични ,химични и др. закони според т.нар. "съвременна наука"

Е припомнихме и уточнихме параметрите...остава и да видим има ли хора,които вярват в такива чудеса и какво е обяснението на всеки един от нас за тях!

Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

Аз пък виждам чудеса навсякъде и те са точно проявата на божествената искра / :thumbsup2: jul /

Това, че нечие съзнание може да види чудо само ако и другите са го видели си е негов проблем. Има много знаци, които ни отварят вратата на един чудесен свят :whistling::sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

Аз пък виждам чудеса навсякъде и те са точно проявата на божествената искра / :thumbsup2: jul /

Това, че нечие съзнание може да види чудо само ако и другите са го видели си е негов проблем. Има много знаци, които ни отварят вратата на един чудесен свят :whistling::sorcerer:

:sorcerer::thumbsup2::thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

За мене всичко красиво е чудо. Всичко красиво е проява на сили, с които боравим, които опознаваме във все по-голяма и по-голяма степен, но никога няма да опознаем напълно. Как да не се преклони човек пред Безкрайността и цялото това разнообразие чрез което тя се проявява?! Зад всяка тайна на Природата се крие друга още по-велика и колкото по-налътре навлизаме в нейното царство, толкова по-прекрасни стават чудесата които Тя ни разкрива! Когато става въпрос за чудеса, всички ограничения отпадат. Нима не става същото и с издигането на съзнанието ни към висшите светове?!

Линк към коментар
Share on other sites

Чудесата са навсякъде около нас.

Днес имах най- малко 3,4 чудеса, които ме споходиха.

Понякога дребни наглед неща , са чудеса.

Чудно е ,че толкова рядко им обръщаме внимание.

Животът е прекрасен , приятели ! :3d_110:

Животът е цяло чудо на чудесата. Аз самата не спирам да им се учудвам. :3d_122:

Понякога ми се сервират в огромни количества.

Много чудати странности и чудности са ми се случвали . Неща много странни и нелогични наглед.

Странни срещи с хора , които променят нещата в живота ми в неподозиран аспект.

Толкова "high " е чувството ,че изобщо не мога да осъзная случващото се като чудо, понякога ми трябва малко време, за да

ги асимилирам чудесата.

Но за вярването в чудеса , като че ли най- вече в тях вярвам.

И чудесата на които ние самите сме способни. Ние можем да правим чудеса. В необятни и необясними наглед посоки.

Всеки човек е способен на чудеса. Способен е и да вярва в тях.

Весели празници и се пригответе за една изпълнена с чудеса Коледа!

:3d_109::3d_044:

Линк към коментар
Share on other sites

А пък преди Силвия пишеше ,че вярва в Дядо Коледа ,а сегааааааааа.Какво става? :3d_093:

Линк към коментар
Share on other sites

А пък преди Силвия пишеше ,че вярва в Дядо Коледа ,а сегааааааааа.Какво става? :3d_093:

Инче, не си ме разбрала правилно, сладур. Аз само продължих твоята мисъл, защото ми харесва - няма какво да вярвам в чудеса, те ми се случват непрекъснато. Да заявявам вяра в чудеса е все едно да кажа, че вярвам в съществуването на слънцето. Не вярвам в чудеса, аз зная - те съществуват. Не вярвам в тях, опитвам се да си ги обясня.

Линк към коментар
Share on other sites

Чудото винаги е оправданието на неуките, или е успешна бизснесстратегия...

Божествената наука изключва "неуки", и не се занимава с бизнес...

Линк към коментар
Share on other sites

Мисля, че първо трябва да се определи понятието чудо - и това определение е индивидуално за всеки.

За Еси чудото е Всичко което докосва и вълнува душата ми е чудо, другото е ежедневие. Прекрасно е, че има какво да ме учудва, удивлява, остава без дъх.

За Кристиян Чудото винаги е оправданието на неуките, или е успешна бизснесстратегия... Божествената наука изключва "неуки", и не се занимава с бизнес...

За мен чудото е това, което, случвайки ми се, ме кара да си помисля в момента "Това е чудо!". И съм сгласна и с Еси - това е нещото, което е докоснало душата ми, и с Кристиян - да, ако знаех и разбирах всичко, вероятно чудото нямаше да е чудо за мен.

Но аз живея в този свят, следвайки своя път, вслушвайки се в своето сърце, и да - вярвам в чудесата.

За мен чудо е, че любимото ми цвете, подарено ми от пациент с любов и признателност, цъфна през есента, а по принцип цъфти в началото на лятото. А този цвят има особена символична стойност за мен.

Чудо е, че в продължение на 3 години всеки път, когато виждах любимия си мъж - няколко пъти седмично, през всички сезони, дори при облачно време и бури, всеки път изгряваше слънце.

И вярвам, че чудесата се случват на всички, които вярват в тях и си позволяват да ги забележат.

Линк към коментар
Share on other sites

ако знаех и разбирах всичко, вероятно чудото нямаше да е чудо за мен.

Тогава ще има други чудеса, много по-прекрасни.

Ако наистина сме разбрали в известна степен нещо, неговата същност, предназначение, място и взаимоотношения с всичко останало; когато разберем дори и непълно механизма на цялото творение, където всичко е така брилянтно организирано и подредено и все пак свободно за развитие и ако наред с това осъзнаем, че това е една безкрайно малка част от цялото великолепие на Вселената, тогава ще разберем, че и това което познаваме само по себе си е чудо, част от едно още по-голямо чудо, и че в действителност познатото не е чак дотам познато.

Линк към коментар
Share on other sites

"Един англичанин разправя една своя опитност за чудния начин, по който получили хляб. Той прекарал няколко дни с една група индуси в една гъста, мъчнопроходима гора. В това време хлябът им се свършил. Един от индусите ги запитал: „Какъв хляб искате, европейски или нашенски?“ Англичанинът казал, че искат европейски хляб. – „Добре, след един час ще имате топъл европейски хляб.“ Наистина, след един час пред тях стоял топъл, бял европейски хляб. Как и откъде е дошъл този хляб, англичанинът не разбрал. Без фурна, без брашно и работници, хлябът стоял пред тях. Те яли и благодарили на Бога за чудото, което видели. На запитванията, откъде дойде хлябът, индусът мълчал, не казал нито дума за обяснение.

Някои хора вярват в чудеса, а някои не вярват и искат обяснения."

Из Човек и природа

Линк към коментар
Share on other sites

Аз винаги съм вярвала, а и преди да осмисля думата вярвам, те са ми се случвали - неочаквани, странни и красиви, истински.

Случват ми се и сега, напук на моите скептични прогнози. Скепсисът ми е опроверган.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз винаги съм вярвала, а и преди да осмисля думата вярвам, те са ми се случвали - неочаквани, странни и красиви, истински.

Случват ми се и сега, напук на моите скептични прогнози. Скепсисът ми е опроверган.

:thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

За мен въпросът "Вярвате ли в чудеса?" е еквивалентен на "Вие невежи ли сте?". Затова и ми се стори странен цитата от Учителя, който е дала малко по-горе Ася. Отворих беседата, която е посочила и зачетох по-нататък:

Чудеса съществуват за безверниците, за невежите; обаче за истински вярващите, за учените не съществуват чудеса. Те знаят, че всичко, което става в природата и в живота, се подчинява на разумни закони.

Точно това е и моето мнение по въпроса.

Линк към коментар
Share on other sites

Чудеса съществуват за безверниците, за невежите; обаче за истински вярващите, за учените не съществуват чудеса. Те знаят, че всичко, което става в природата и в живота, се подчинява на разумни закони.

Точно това е и моето мнение по въпроса.

Здравей, Диана!

Това, "че всичко, което става в природата и в живота, се подчинява на разумни закони" не е ли само по себе си чудо?

:rolleyes:

Чудо е създаването на Света, на Битието. Едва тогава се ражда Закона. Законът е плод на чудото.

Бог Сам по Себе Си е чудо и по чудесен начин е намерил да Се прояви. От тук следва, че цлалата Му проява е чудо.

Според мен е така.

Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

Да, ама това е съвсем различна трактовка на въпроса :)

А в тази тема се визираша главно това, че има някакви "обикновени" неща и други, които да са в графата "чудеса".

Е, за мен графите не са две, ами една обща - което на практика си написал и ти :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Аз обаче, никога не бих могла да повярвам в едно чудо - когато разумен човек и глупак спорят (ако това изобщо може да се нарече спор) и глупакът се съгласи с разумността на чужди доводи. Ей това чудо и със собствените си очи да го видя и с ушите си да го чуя, няма да мога, джанъм, да повярвам в него. :3d_146:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей отново.

:)

За мен не съществуват обикновени неща, защото нищо не се повтаря на 100%, нищо не е еднакво на друго.

Разбирам думата "обикновено", като нещо което се приповтаря, което е било, което се е случвало, което е съществувало. Необикновени са нещата, който са различни, които нямат повтаряемост.

Самото чудо е това, че Вечността на Проявата е в неповторими мигове и форми, че сама по себе си Тя е просто нещо, нещо съвършено, а простото нещо събира цялата сложност на нещата.

Трудно се правят простите неща.

Хората можем безкрайно да усложняваме, но когато нещата опрат например до прегръдка, без задни мисли, без показност, без скрити помисли, ако нещата опрат до една приятелска усмивка, до едно "здравей", до доброта, до любов... нещата стават сложни. Защо?

Защото простото нещо е сложно за изпълнение, имено защото е съвършено.

Простите неща са чудеса и често биват "препани камъни", защото са твърди и не подлежат на разбиване към по-опростен вид, не подлежат на разпад.

Ако вземем например водата - просто нещо, което е съвършено. Все още подобна течност не е създадена от хората. Водата е чудо. Ами кръговрата на водата? Ами агрегатните и състояния? Ами възможностите, които предлага?

Да вземем например пчелния мед - просто нещо. Все още по-съвършена материална храна не е създадена от хората. Ами пчелното семейство, като структура и ред, като единство и задружност?

Да вземем например Светлината на Слънчо - просто нещо, ала по-съвършено не е създадено от хората. Светлината е чудо.

Самата природа е чудо, ако някой не мисли така нека се опита да я сътвори поне в собствения си дом.

Поздрави, приятели и вярвайте в чудеса, защото само те са способни да възпроизведат енергия за съществуването. Чудесата са чудеса даващи и раждащи живот, надежда, ...

Чудото на първичния импулс в Бога още преди да го има Всичкото.

Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

Раждането на едно бебенце,залеза,музиката няма да престанат да ме удивляват и очароват. Почти всеки ден носи някое малко вълшебство.

До колкото си спомням черната или бялата царица казваше на Алиса ,че успява да повярва в няколко чудеса още преди закуска. И аз така. :whistling:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...