Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Какво ми се случи ДНЕС ?


Guest НиколаДамянов

Recommended Posts

Guest НиколаДамянов

Здравейте!

Нека да имаме и една такава тема - ежедневник,в която който има нужда да си сподели изживяванията и случките от изминалият ден.Е разбира се,че случката,може и да е "преспала" една две нощи,... няма да се издребнява! :)

Въпроса е описаните събитията,които са ни впечатлили да са "пресни" и "свежи".

Нека повече да наблегнем на нещата с духовен привкус,които са ни накарали да се размислим или да направим определено нещо...Ако историите не са много лични,смятам че ще се получат добри общи разсъждения и различни гледни точки,което пък надявам се ще е от полза за всички!

Успех!

...продължение:

...А ето и един "личен пример",...то за днес е много рано,но все пак...

Вчера "попрелистих" форума и бегло ми попадна и молбата на Janeva там в една друга тема за енергийни атаки...Интересни са ми доста други теми и така на тази тема не обръщам много внимание,НО в 04.00ч./а по принцип не ставам да бодърствам през нощта/ нещо страшно ме напъва да ходя да пиша...и то точно за нейната молба за помощ...Интуиция...какво да прави човек трябва да се провери! :) Ставам и гледам Janeva на линия!/душица...не спи!/ Това не ми се беше случвало от години...В смисъл преди години с приятелите,които контактувах,ако имаха проблеми се будех така през нощта и си мислех или се молех,а после се установяваше,че действително е имало проблеми...Няма значение!...Е сега е по-лесно приятелите ми имат GSM-и и може да си бъбрим и по сред нощите,ако нещо е "напечено" ... :) Ех...какво удобство е тава техниката!!! /тук приличам на баба ми,когато я учех да набира на телефон с шайба,...но карай!-нали сме на "седянка" / :)

Това е и личният пример...да няма "хър-мър" както се "дочува"! :)

Дайте продължение сега,...а може и коментари.Кой каквото му душа поиска... :)

Редактирано от НиколаДамянов
Линк към коментар
Share on other sites

:feel happy:

Имам едно семейство приятели интелектуалци и се видяхме вчера в плод-зеленчук.

Те ме поканиха на чай и покрай разговорите за екология мислихме значението на думата разбирам.

разобрать - рус. - разглобявам

Показва разбиране с разглобяване на структурата.

Има неразглобяващо разбиране

схващам - обхващам обекта във външните му аспекти

comprendre (фр.) - същото, има контакт

осъзнавам - проникване на съзнанието в същността, без физически контакт

understand - (англ) - още по-добре, осъзнаване на същността и силите

Понимать е също много хубава дума близка до идеята за беден духом.

:)

Линк към коментар
Share on other sites

:feel happy:

Имам едно семейство приятели интелектуалци и се видяхме вчера в плод-зеленчук.

Те ме поканиха на чай и покрай разговорите за екология мислихме значението на думата разбирам.

разобрать - рус. - разглобявам

Показва разбиране с разглобяване на структурата.

Има неразглобяващо разбиране

схващам - обхващам обекта във външните му аспекти

comprendre (фр.) - същото, има контакт

осъзнавам - проникване на съзнанието в същността, без физически контакт

understand - (англ) - още по-добре, осъзнаване на същността и силите

Понимать е също много хубава дума близка до идеята за беден духом.

:)

Един "съвет":

НЕ се хващайте, да разнищвате - "Анал-изатор"

... от личен опит зная какво може да роди един "болен" мозък /в нашия случай/.

... тъпо, та дрънка,... ама весело.

Редактирано от бяса
Линк към коментар
Share on other sites

Днес сбърках от самонадеяност и веднага си получих корекцията. <_<

Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

Днес сбърках от самонадеяност и веднага си получих корекцията. <_<

Я разкажи де...нали сме на "седянка" тук! :)

Призовавам и останалите участници,които са решели просто така да си напишат нещо да го правят тук...

Тук е и идеалната тема за спам...не го правете навсякъде! :)

Като гледам какви постове има по сериозни теми...направо - нямам думи!

Е,... Теодора? В какво беше самонадеяна и още по любопитно е за корекцията.

Линк към коментар
Share on other sites

Ох, не питай, егото ми прави големи бели, корекцията беше и морална, и материална. Беше свързано с предстоящо мое пътуване и с дъщеря ми. Повече няма да кажа. :sleeping: Ненапразно по-миналата нощ сънувах мечка с мече - аз коткам малкото мече, а майката-мечка скочи насреща ми насмалко да ми захапе ръката, един човек наблизо я напъди. Отгоре на всичко в същия сън се ядосвах с едно куче (от тия малките, топчести, опулени, със сплеснати муцунки, дето хъркат, като дишат) че ми се разхождаше по леглото ми и го напика.

Какво да ви кажа, забелязвам, че ми се налага много да внимавам какво правя и какво говоря (та даже и какво мисля), и това особено в последните няколко годинии, че корекцията идва много бързо напоследък. Като казвам "корекция", нямам пред вид "наказание", а ответна негативна случка, имаща за цел да ме отклони от нещо, с цел да ми спести по-големи неприятности по-късно, ако продължа по кривия път. Освен това забелязвам, че като планирам и организирам нещо, имам повече успех ако се осланям на интуицията си, отколкото ако планирам и органзирам рационално, както съм правила досега. Чудни времена!

Много ви моля, мислете днес за мене с желание проблемът с дъщеря ми да се оправи.

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

Да ...Дано проблемът с дъщеря ти се оправи!

Знаеш ли,че такива проблеми "се дават" по принцип на по-силни хора...

Имам предвид,че ако трябва да се "коригира" нещо в човека т.е. за някакво "отклонение" от пътя ,който е определен,тези отгоре най-често използуват двата начина за подсещане - болести и деца!

Болестите при по силни и вироглави хора не сработват... :) Я оправдание ще се намери,я ще се напаснеш към болежката и ще си я носиш вече без да те "притеснява" и т.н. Тогава се минава към вторият вариант - учене на урока посредством "ахилесовата пета" - детето! Какво ли не би направил човек за детето си?!?

Сега ти пиша тези неща не за да те плаша и стряскам,а да се размислиш за произхода на проблема...Иначе сега ще се реши проблема /сигурен съм!/,но ще остане едно огнище,което след време може пак да се разпали!...Влизай дълбока в нещата и изкоренявай всички из основи.Попаднаха ми и постове от теб,в което пишеш за родови имения,пространства за любов...та ако не решиш проблема генерално,...нещата няма да вървят много на добре в бъдеще,а само ще се затлачват...

Пожелавам ти успех и късмет!

Линк към коментар
Share on other sites

Разбирам те напълно! Знам откъде идват неуредиците и дисхармонията, ама една глава, за какво по-напред.

в което пишеш за родови имения,пространства за любов...та ако не решиш проблема генерално,...нещата няма да вървят много на добре в бъдеще,а само ще се затлачват...
Но на твое място бих изразила последната мисъл така "следвай сърцето и мечтите си и нещата ще се оправят" :) Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

Днес за пореден път не можах да удържа юздите на буйните си класове. В един момент ми идеше да си взема партакешите и да си тръгна...тихо и кротко така както и дойдох. После 2 часа си търсих зимни обувки защото от утре тук ще газим киша, но нито един вид не ми станаха, дори 46 номер не стават. Върнах се с празни ръце. :thumb down:

Линк към коментар
Share on other sites

Хехе, получава се като колективен журнал, дневник. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Вчера и днес в Монреал падна 50 см сняг.

Наложи се всички да ринат сняг да изкарат колите си.

Зимният канадски национален спорт - отриване на коли, е в разгара си.

:3d_146:

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Разговор - седянка, казвате...

Не трябва да пишем тогава, щом ще е седянка, щото, ако си взема хурката, с кои ръце да мъча клавишите, сеща ли се някой, на седянка са повече работели и пеели, а покрай това някоя сладка празна приказка. Значи това тук остава да е само последното...

:3d_146:

Линк към коментар
Share on other sites

Вчера и днес в Монреал падна 50 см сняг.

Наложи се всички да ринат сняг да изкарат колите си.

Страхотно! И за тук в СИ България има шанс за обилен, макар и мокър сняг и има потенциал да натрупа 20 см, но може би в Лудогорието, за низините е доста съмнително. Сега вали студен дъжд, до сутринта трябва да премине в сняг и да вали поне 2 денонощия.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

Аз пък да се пофукам малко... Днес ми гледаха ! :)

Човека е от форума,ама не казвам кой е!Помоли ме да му дам данните си и да ми направи номерологичен хороскоп,а после даже ми го изпрати...

Ако има и някой друг да може да гледа на нещо...и ако казва само хубави работи да му дам и на него да ми гледа! :)

Здравей, Никола, Здравей, Приятелю!

...

Сега за номерологичния ти хороскоп:

Интересен човек си! Не ме изненада. Така и те усещах.

Пътят на живота ти е побран в троиката (3).

ЖИТЕЙСКИ ПЪТ 3

Универсално значение: Амбиции, ентусиазъм, импулсивност, оригинален интелект.

Положителни качества: Комуникативност, трудолюбие, естетизъм, амбиции. Ентусиазъм, добронамереност, щедрост, адаптивност.

Отрицателни качества: Чувствителност, гордост, критичност, нетърпение, склонност към спорове. Чувство за превъзходство, лицемерие, повърхностност. Ревност, способна да доведе до крайности.

Важни промени или силно напрежение на: 21; 30; 33; 39; 42-43; 47-48; 51-52; 56-57; 61; 65-66; 70; 75; 84 години.

Това обикновено е съдбата на разкрепостените хора и тази на творците на изкуството. Тя предполага човек с отворен характер, който благоприятства общуването на всички нива.

Личността е любознателна и любопитна, всичко я привлича и дори най-дребните неща са обект на нейното любопитство. Тя е интелигентна, емоционална и бързо се ентусиазира. Способна е да застава начело на всякакъв вид дейности и най-често постига своите цели. По натура е Меркуриев тип - остава винаги жизнена и млада.

Човек, който върви по Житейски път 3 трябва да се научи да се отнася с щедрост и доверие към хората. Отношенията му с околните ще бъдат много добри в случай, че не се отклони по пътя на седмицата, която със своята интровертност и потайност налага ограничения и селективност в контактите.

Възрастта за най-пълноценна изява на личност с Житейски път 3 е между 30 и 52 години.

Душата ти желае девятката (9).

ДУШЕВЕН СТРЕМЕЖ 9

Положителни качества: Ерудиция, творчески заложби и интелект. Хуманност, идеализъм и всеотдайност. Състрадание, вярност, морал. Лидерски или организаторски качества.

Отрицателни качества: Субективизъм, нетактичност, максимализъм. Мнителност, повърхностност, егоцентризъм. Разрушителни инстинкти, склонност към крайности.

Обща тенденция: Стремеж към осъществяване на призвание или идеал.

Характерен за личност, чиито високи критерии, чувствителност, прикрита или изразена емоционалност често са причина за разочарования от действителността. Всяко нещо се преживява активно, пречупено през призмата на идеалите, мечтите и личното призвание.

Това е независим човек с творчески заложби и общочовешки интереси, нуждаещ се от повече свобода и жизнено пространство. Готов е на саможертва в името на определена цел, пренебрегвайки личния си живот. В ежедневието се води от своята интуиция, непреодолим стремеж към познание и желание да опита от всичко в живота, дори на много висока цена. Безпокойството, затварянето в себе си, нуждата от повече разбиране и склонността към крайности са причина за трудната приспособимост към действителността.

Обърната с лице към миналото, личността често се счита за неоценена, недостатъчно обичана или уважавана. Подтискайки чувствата си понякога тя е твърде непредвидима в поведението и решенията си. Разочарованията обикновено я водят до отчуждение, стремеж към нова среда, хора, далечни места и страни. В интимния живот очакванията от партньора са твърде големи или илюзорни - причина за идеализация на обекта на любовта.

При мъжете е възможна проява на Едипов комплекс, а при жените - комплекс на Електра.

Период на широко отваряне към света -> 19-21-годишна възраст.

Латентното ти Его, т.е. това, което си ти, ако надскочиш житейските въздействия и обвярзаност, ти, твоята най съковена същност, ти сам със себе си, е шестица (6).

Латентно Его 4

4 е символ на материалния свят и на първичната материализация, на земята, твърдостта, сигурността и равновесието. Числото 4 олицетворява Първичната сила и Справедливостта. То въплащава идеите за работа, избор, постоянство, завършеност, стабилност и осигуреност в семейството. 4 е Женско число с четири аспекта, имащи отношение към човешката еволюция - мисъл, чувствителност, сетивност и интуиция.

Положителни качества: Трудолюбие, упоритост, търпение, предвидливост. Организираност, сръчност, оригиналност. Дисциплинираност, градивност, чувство за отговорност. Издържливост, лоялност, прагматизъм, икономичност.

Отрицателни качества: Ограниченост, консерватизъм, грубост, маниакалност. Неприспособимост, нетактичност, подозрителност, скрупули. Алчност, мудност, деспотизъм. Домошарство и стремеж към абсолютна материална сигурност.

Сфери на възможности и придобивки: Добри перпективи за материалното благосъстояние и финасова стабилност с цената на много работа и икономии;

В определени случаи Латентно Его 4 е показател за трудности по социалната приспособимост, за противоречие или несъвместимост между целите и желанията с възможностите.

Професионални ориентири: Дейности и професии, изискващи последователност, твърдост и точност в работата, като:

• икономист, счетоводител, счетоводен експерт, данъчен инспектор и др.;

• магистрат, нотариус, юрист; полицай, следо-вател, военен;

• архитект, склуптор, строител, зидар, строителен предприемач и др.;

• учител, възпитател, историк, архивист, музеен консерватор и др. подобни.

Изразът, с който се показваш на света е двадесет и две (22).

Двадесет и две е върховното число в номерологията, завършека на човек.

Израз 22

Строител, търговец от голям мащаб. Учител, писател, практичен реформатор. Политически лидер, даржавник. Експерт м практическато сфера. Директор, организатор. Благодетел.

22 открива нови земи и строи пътища, за да се стига по-лесно до тях. Добре контролира цялото и отделните му части.

Приятелката ми е с Израз 22. Ако съдя по нея вие сте доста специални човеци.

Поздрави, Приятелю!

Линк към коментар
Share on other sites

�”а си призная, изкуших се, че това е нещо, което правя всеки ден (сравнителната лингвистика и древните езици тоест):

Имам едно семейство приятели интелектуалци и се видяхме вчера в плод-зеленчук.

Те ме поканиха на чай и покрай разговорите за екология мислихме значението на думата разбирам.

Сега разбрах! Аз съм интелектуалец! :dancing yes: �”обър старт на деня.

разобрать - рус. - разглобявам
Всъщност тук лежи индоевропейския корен *bhere - санскрит bharati, гръцки ferô, латински ferо. Значи нося. В случая раз-насям, представката си е славянска. Интересна етимология.

схващам - обхващам обекта във външните му аспекти

comprendre (фр.) - същото, има контакт

Ами това по-скоро означава нещо като "вземам, хващам заедно, едновременно" (с-хващам, com-prendre). На старогръцки sullambanô (аналогична структура на думата) означава обхващам, обобщавам, а "разбирам" е katalambanô - поемам надолу (kata). Повод за размисъл е и латинското intellego - събирам, свързвам помежду. Не мисля, че с-хващането е по-повърхностно от разбирането, тъй като когато човек е с-хванал цялото, тоест съзнанието му е успяло да обеме всичките взаимовръзки, което от своя страна е възможно само чрез интуицията (липсва драматично в западната научна мисъл), няма нужда да го разглобява на части, нито пък има нужда да го "храносмила", както правят гърците. Просто го схваща и му е ясно.

understand - (англ) - още по-добре, осъзнаване на същността и силите

Ето тази думичка не ми е била никога ясна. Как ти е хрумнало това за силите е отвъд моята интелектуална мисъл :rolleyes: Нещо като "стоя по-долу" или нещо от сорта. Немците с това тяхното verstehen сигурно затова ни приемат ни предават, но основно знаят на кое къде му е мястото - положителна черта понякога, но основно служи на технокрацията. Залагам на тези, които не разглобяват, а свързват.

Но най-много ме кефи санскрит: vijanati - хем виждам, хем знам :) В първоначалното си състояние хората не са имали нужда да разбират (разглобяват) и да схващат (пак да събират), защото всичко изначално са знаели (и виждали).

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

Все пак да не забравяме че темата е " Какво ми се случи ДНЕС ?" ...Хей...! Дайте и малко случки...не само "седянка"-четанка ! :)

Още от вчера мимоходом и "случайно" чух по Нова ТВ,че ще има някаква мома /в сутрешният блок/,която ще се оплаква от това,че е малтретирана и тормозена от приятеля си...Възникна малко любопитство в мен да погледам този казус.Пределно е ясно за какво ще става дума и къде са причините,но все пак...пожелах си го,ако има начин да го гледам.След това - работа,други ангажименти,късно си легнах снощи...забравил съм...заспал съм.

Сутринта ме събуди SMS на една позната в 8.20 часа за да сме говорили нещо по скайпа...ставам да се обличам,...пускам телевизора и пожеланото интервю,току що започва.Много "случайности" много нещо се е заредило от вчера...:)

А и съм по подробен,защото все пак тук си е като на седянка,щом като и Силвия взе фурката.../макетата,нямат буквата Х ,а моя корен е от там/.Е аз не мога да преда,но ще опитам да плата ...Гледал съм мама как го прави,а тя е много добра...та може да ми се удаде и на мен.Като цел ще си поставя да уплета по едно сукманче на дамите тук от "седянката" - така за спомен! :)

Пак се отплеснах ...като на седянка,де...

Та бях стигнал до интервюто на малтретираната мома Добруджанка от приятеля и.Имали връзка от 18 месеца,влюбили се,тя е знаела,че той се занимава с незаконни неща...установила,че около 4-6 месец нещата не вървели...Той имал болезнена ревност,ограничавал и свободата да вижда приятелите,да излиза,да ходи на работа,...опити да я раздели с близки и заплахи,че ще ги отвлича и пребива.След 6-тия месец е започвал и да я потупва...Е някога ревността му е достигала до лудост и дори има медицинско с няколко шева на ръката и безброй скандали и много синини по тялото... ОК !

Логичен /и ключов/ въпрос е: Защо е търпяла всичко това момата...т.е. повече от година и нещо "тормоз" ??? Сигурен съм,че на много жени от седянката е убягнал отговора който е разковничето на целия проблем.Отговора: "Еми вижте...той след това се променяше,...след 5-10 минути яда му минаваше и пак се започваше с цветя,романтика...и т.н." /доказване на любов по всякакъв начин/

Значи след всеки АД ,който се случва на момата в нея проработва ?!?! женската "интуиция",която слуша сърцето си,...и която е изградила шаблона за романтика и красота във връзката си,...и ...ясно!!!Отново грешка!

Защо пиша всичко това ? - От няколко дни чета от женското съсловие тук неща подобни на тази случка. Е вярно,че случката е крайна и вярвам,че не сте толкова малоумни и "интуицията" да ви лъже 1-2 години и да се купува с цветя и романтика,...НО то е достатъчно да ви излъже и 1-2 пъти,за което пък съм сигурен на 100%,че ви се е случвало... Определено забелязах обаче,че на усета си разчитат и доста от мъжете тук,което е също съвсем нормално,но не чак толкова силно изразено...

Не...Това не е просто критика! Преди всичко искам да съм конструктивен... Искам да се замислим по-дълбока върху нещата и да обърнем внимание на теми като "идеала ми за семейство..." и "оправданието..." и да не пишем просто празни работи там...или да отхвърляме неща,които може да ни наведат на мисли,касаещи нашите грешки...или може би мисли,които трябва да променят закостенелия ни начин на живот или самоналоженият ни шаблон! Това много боли! :)

Въпросите на дневен ред са: Как да съединим чувството,усета,който ни идва с някаква разумност,...за да можем да сведем до минимум такива заблуди като на Добруджанската мома...? Как бихме разграничили реалността,в която се намираме от "реалността",която е породена от нашата интуиция и желание...? Как да превъзмогнем субективизма в нашите взаимоотношения и да се почувстваме наистина щастливи за по-дълъг период от време,а не за месец-два...,година-две ...и след това с всички сили да се стремим да търсим оправдание на своята неразумност!

Е ...малко дълго мнение излезе,но..."на седянка като на седянка" - както се казва!

Ще ми е интересно да чуя някое мнение или случка от тези с фурките, а няма ли да се включат и други моми и момци,ако не с коментари поне със интересни случки ...! :)

Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

Сега разбрах! Аз съм интелектуалец! :dancing yes: Добър старт на деня.
True! :thumbsup2::feel happy:

разобрать - рус. - разглобявам
Всъщност тук лежи индоевропейския корен *bhere - санскрит bharati, гръцки ferô, латински ferо. Значи нося. В случая раз-насям, представката си е славянска. Интересна етимология.

:feel happy:

схващам - обхващам обекта във външните му аспекти

comprendre (фр.) - същото, има контакт

Ами това по-скоро означава нещо като "вземам, хващам заедно, едновременно" (с-хващам, com-prendre). На старогръцки sullambanô (аналогична структура на думата) означава обхващам, обобщавам, а "разбирам" е katalambanô - поемам надолу (kata). Повод за размисъл е и латинското intellego - събирам, свързвам помежду.

:feel happy: :feel happy:

Не мисля, че с-хващането е по-повърхностно от разбирането, тъй като когато човек е с-хванал цялото, тоест съзнанието му е успяло да обеме всичките взаимовръзки, което от своя страна е възможно само чрез интуицията (липсва драматично в западната научна мисъл), няма нужда да го разглобява на части, нито пък има нужда да го "храносмила", както правят гърците. Просто го схваща и му е ясно.
Схващам ~ приятелско, дружелюбно изследване :sorcerer:

Без интерес към цвета на долното бельо :3d_146:

Външните аспекти са и същност.

Което обектът благоволи да разкрие - това, обичаме и сме доволни.

understand - (англ) - още по-добре, осъзнаване на същността и силите

Ето тази думичка не ми е била никога ясна. Как ти е хрумнало това за силите е отвъд моята интелектуална мисъл :rolleyes: Нещо като "стоя по-долу" или нещо от сорта. Немците с това тяхното verstehen сигурно затова ни приемат ни предават, но основно знаят на кое къде му е мястото - положителна черта понякога, но основно служи на технокрацията. Залагам на тези, които не разглобяват, а свързват.

както в "Stand up for your right" Боб Марли

духовната същност която прави да живееш :sorcerer:

Raison d'être.

When we understand, даваме подкрепата си безусловно на тази безсмъртна същност отвътре.

Unconditional from understanding that we are all - One.

Приятелят изразява друг аспект на Бога.

understand - Compassion. True support.

Но най-много ме кефи санскрит: vijanati - хем виждам, хем знам :) В първоначалното си състояние хората не са имали нужда да разбират (разглобяват) и да схващат (пак да събират), защото всичко изначално са знаели (и виждали).

точно попадение :feel happy: :feel happy:

icon12.gif

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Значи след всеки А�” ,който се случва на момата в нея проработва ?!?! женската "интуиция",която слуша сърцето си,...и която е изградила шаблона за романтика и красота във връзката си,...и ...ясно!!!Отново грешка!

Не съм гледала предаването, но както представяш фактите, изглежда ми не на любов и романтика, а на страх. Страх от репресалии, ако се опита да го напусне. �”а, и такива ги има. Ако е говорила за любов пред камерата, момата е искала да разкраси малко грозната картинка на таз връзка.

Я да пробва с azbuki тоя разбойник! Ще го разпердушини и ще го изхвърли навън още на третата вечер! Сигурна съм че покрай всичките знания има и черен пояс. :) Освен това интуицията ми подозира че azbuki е зодия Скорпион.

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

Не съм гледала предаването, но ...

Това е нещо нормално в интернет пространството... да се изказва човек неподготвен и без да знае за какво става въпрос!

И тъй като тук е като на "седянка" - нямаш никакви проблеми! :)

/между другото,ако гледаш предаването,ще видиш,че си в грешка.../

Линк към коментар
Share on other sites

Не смятам, че неподготвеността е нормална за интернет пространството, я виж какви ерудирани личности срещаме, хе-хе ... :P

Да не би грешката да е в твоето (едностранчиво?) представяне на предаването? Ще си призная, че съдбата на добруджанската мома не ме мотивира чак дотам че да пиша дисертация или да смазвам противници в дебати, нито даже да гледам самото предаване, та ето затова не мисля да се подготвям повече по тази тема.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

Е само на мен ли ми се случват "случки" или просто не ви се пише ?

Добре де ...няма проблем,но с риск да стана досаден ще ви разтегна още една ... "прясна и топла". :)

След като публикувах случката " Добруджанската мома" си сърфирах във форума...почивах си и...хоп "гръм и мълнии"!!! попаднах на темата " Кратък разказ на един живот" http://www.beinsadouno.com/board/index.php...ic=2852&hl= ,в която писах вчера.Много ме заболя!Почувствах се виновно и неловко.Имаше две поста след моя на Impulsa и Донка,които като ги прочетох се почувствах зле... Излизаше,че с моя пост аз не съм състрадателен,не ми пука за горките хорица,а само размахвам пръст и с назидание викам "Така им се пада", "Бог е справедлив" Това не беше изобщо така!А разбиващото изречение : "с нашата любов и с преживяването на чуждата болка,с желанието да покажем любов и да помогнем ние всъщност съумяваме да покажем на нещастния човек,че любов има,има добро и дори по някакъв невербален метод да му обърнем внимание на по-дълбокото вникване в проблема." направо ме натъжи много...

Не ...не,че нямах смелост да си призная грешката или да се извиня,ако бях сбъркал,а просто ми стана мъчно и тъжно когато се върнах назад и си припомних обстоятелствата при които бях написал поста.../аз винаги ровя назад и правя ретроспекции за да откривам грешките си и да се стремя да не ги повтарям/

Спомних си,че когато прочетох поста на ris_78 и разказа на случката,която погледнато си е една трагедия,а после и поста на valentinus,който уважавам с негови предишни изказвания се породи в мен много силен импулс да напиша нещо,...тъй като се стремя да не се подавам само на импулси попрочетох пак трагедията и като че ли ми се даде светлина с примери за всеки един човек ...и то с много ясни окултни зависимости.Имайки предвид,че и вдъхновението ми ме беше сполетяло и още незапочнал да пиша се оказа,че съм накрая...значи всичко беше наред!

Действително поста ми се видя малко остричък,...опитах да го поправя...и както винаги започна да става една каша...тафталогии,обърканост,...каша от която и аз започнах да губя смисъла.Реших - остър...неостър пускам мнението такова!

Това е историята на поста,който с право ме уличава в бездушие и несъпричастност към страдащи хора...Много лошо!

Интуицията ми ме бе излъгала и ми е кофти,тъжно,тягостно...Все пак аз не съм Бог,а обикновен човек и е допустимо да греша,...но все си ме боли много когато правя грешки и страдам...

Та... така омърлушен и мислейки как да се извиня или какво да направя друго ...звънна GSM-ма..."Имаш ли кафе?..." Стара моя приятелка намирала се на 5 минути от офиса и иска да говорим нещо...ок! затварям всичко...тежко-нетежко,гузно-негузно стягам се и ...пием кафе!

Светлина ! ...Познатата ми се връщала от медицинска академия,оставила чичо си там,диагноза рак и ще му правили още изследвания...Неприятна история.Минавала най-вече да си побъбрим,защото знаела,че преди доста години се занимавах с такива случаи...

Боже мили тази жена как ме изстреля в миналото...просто не е истина!!! Предизвика ме и се спомних един много фрапиращ случай...Съпруга дойде да "ходатайства" с познати да лекувам мъжа и от рак на белият дроб ..."Евстатиева тръба" мисля,че се казваше образованието,при което рака "изял" повече от 1/3 от дроба и го чакат да умре след мах 1-2 месеца.Условието им беше да не се казва на болния истината... просто да си го лекуваме и да му е лесно...бяха му предписали и морфини и мн.силни болкоуспокояващи...Много труден казус,но човек се учи от грешките си,нали ...Приех!

Резултатите бяха добри ...човека се "ококори",както казват...спря доста от лекарствата /цяла шепа бяха/,започна за планува някой неща,празници...,а аз не виждам нищо позитивно!!! Можеш ли да излекуваш някой който не ти помага? - Абсолютно НЕ ! Не не ме беше яд за загубена енергия,време...всичко си беше на място и го имаше в изобилие,просто не ми се искаше нещата да се по трайни и човека да се включи.Съпругата обаче беше много СЪСТРАДАТЕЛНА... казваше колко е бил раним...,колко е бил страхлив,как ако е научил то нямало да го понесе психически...Ужас !!! Не ...не ужас,а УЖАС НА ЕНТА СТЕПЕН !

Значи през деня лекувах съпруга,а след обяд "преговарях" със състрадателната съпруга и ...най-накрая се предадох...Станах и аз състрадателен и с голямо сърце и се съсредоточих върху това да му е по-леко на човека и да не го боли,а не да си научи урока,който му е определен отгоре!

Приключих планираното...Разделихме се! ... След около 7-8 месеца ми се обадиха пак..."състраданието" ни го беше довело до легло съпруга и беше казал,че само Николайчо му помага да го викнат...Ходих един път в тях...Трагедия!Да умреш в такава заблуда и невежество...е направо ужас...Аз бях съучастник в това нещо и не направих каквото трябва !!! Едвам се отървах с извинения,че не мога да поемам повече случая /това беше и истината/...След няколко седмици съпругата ми каза ,че мъжът и си е заминал ... Отново се върнах назад в историята на случката...премислих всичко детайлно и РЕШЕХ : От тогава вече не лекувам ! Изключения правя само за близки и познати,които знаят,че трябва да искат и да се помолят първо,...второ - че не съм състрадателен,а много строг и суров ако трябва,...и трето - ако лекувам,не приемам някакви условия! Това е !

Е дълга случка,която си я припомнихме с моята позната...Тя беше много доволна...Спомнихме си и за други 1-2случки с добър край...Направихме си изводи и обсъдихме варианти за чичо и евентуално какви шансове има...С една дума каза,че много и са "светнали" нещата и си отиде в прелестно състояние... А моето състояние вече беше също много по добро !!! :)

Благодаря на Господ за "случайното" гости,за да ме отърви от мислите ми...и упреците към себе си,че не съм бил състрадателен и човеколюбив...

Вече не съжалявам за поста,който написах снощи ...Мисля,че всичко си е на мястото и то ...МНОГО НА МЯСТО! :)

Е това е ...Колко само много обичам такива "случайни" срещи,с които и двете страни получават светлина по въпросите си и проблемите си ...

Много съм доволен и не мога да спра да се възхищавам на това Божие Творение,което наричаме Живот,на тази Разумност...,на тази Любов!

Пожелавам Ви на всичко да имате хубави и светли дни,които да осмислят вашето съществуване тук на Земята...Това прави и човека Щастлив! :)

Поздрави и приятна вечер на всички!

Линк към коментар
Share on other sites

Днес определено беше лудница при мен, но свърших доста работа и съм доволна!

Линк към коментар
Share on other sites

Много ме заболя!Почувствах се виновно и неловко.Имаше две поста след моя на Impulsa и Донка,които като ги прочетох се почувствах зле... Излизаше,че с моя пост аз не съм състрадателен,не ми пука за горките хорица,а само размахвам пръст и с назидание викам "Така им се пада", "Бог е справедлив" Това не беше изобщо така!А разбиващото изречение : "с нашата любов и с преживяването на чуждата болка,с желанието да покажем любов и да помогнем ние всъщност съумяваме да покажем на нещастния човек,че любов има,има добро и дори по някакъв невербален метод да му обърнем внимание на по-дълбокото вникване в проблема." направо ме натъжи много...

Не ...не,че нямах смелост да си призная грешката или да се извиня,ако бях сбъркал,а просто ми стана мъчно и тъжно когато се върнах назад и си припомних обстоятелствата при които бях написал поста.../аз винаги ровя назад и правя ретроспекции за да откривам грешките си и да се стремя да не ги повтарям/

Спомних си,че когато прочетох поста на ris_78 и разказа на случката,която погледнато си е една трагедия,а после и поста на valentinus,който уважавам с негови предишни изказвания се породи в мен много силен импулс да напиша нещо,...тъй като се стремя да не се подавам само на импулси попрочетох пак трагедията и като че ли ми се даде светлина с примери за всеки един човек ...и то с много ясни окултни зависимости.Имайки предвид,че и вдъхновението ми ме беше сполетяло и още незапочнал да пиша се оказа,че съм накрая...значи всичко беше наред!

Действително поста ми се видя малко остричък,... :3d_146: опитах да го поправя...и както винаги започна да става една каша...тафталогии,обърканост,...каша от която и аз започнах да губя смисъла.Реших - остър...неостър пускам мнението такова!

:3d_146::sorcerer:

Това е историята на поста,който с право ме уличава в бездушие и несъпричастност към страдащи хора...Много лошо!

Интуицията ми ме бе излъгала и ми е кофти,тъжно,тягостно...Все пак аз не съм Бог,а обикновен човек и е допустимо да греша,...но все си ме боли много когато правя грешки и страдам...

:3d_156::3d_013:

и ...пием кафе!

Светлина ! ...Познатата ми се връщала от медицинска академия,оставила чичо си там,диагноза рак и ще му правили още изследвания...Неприятна история.Минавала най-вече да си побъбрим,защото знаела,че преди доста години се занимавах с такива случаи...

:)

Условието им беше да не се казва на болния истината... :(:thumb down: просто да си го лекуваме и да му е лесно...

...,а аз не виждам нищо позитивно!!! Можеш ли да излекуваш някой който не ти помага? - Абсолютно НЕ !

:thumbsup:

Съпругата обаче беше много СЪСТРАДАТЕЛНА... казваше колко е бил раним...,колко е бил страхлив,как ако е научил то нямало да го понесе психически...

Значи през деня лекувах съпруга,а след обяд "преговарях" със състрадателната съпруга и ...най-накрая се предадох... :thumb down: :thumb down: Станах и аз състрадателен и с голямо сърце и се съсредоточих върху това да му е по-леко на човека и да не го боли,а не да си научи урока,който му е определен отгоре!

<_<

...Трагедия!Да умреш в такава заблуда и невежество...е направо ужас...Аз бях съучастник в това нещо и не направих каквото трябва !!! :(

...премислих всичко детайлно и РЕШЕХ : От тогава вече не лекувам ! Изключения правя само за близки и познати,които знаят,че трябва да искат и да се помолят първо,...второ - че не съм състрадателен,а много строг и суров ако трябва,...и трето - ако лекувам,не приемам някакви условия! Това е !

:thumbsup:

... с добър край...Направихме си изводи и обсъдихме варианти за чичо и евентуално какви шансове има...С една дума каза,че много и са "светнали" нещата и си отиде в прелестно състояние... А моето състояние вече беше също много по добро !!! :)

Благодаря на Господ за "случайното" гости,за да ме отърви от мислите ми...и упреците към себе си,че не съм бил състрадателен и човеколюбив...

Вече не съжалявам за поста,който написах снощи ...Мисля,че всичко си е на мястото и то ...МНОГО НА МЯСТО! :)

:yinyang::3d_141:

Много съм доволен :) и не мога да спра да се възхищавам на това Божие Творение,което наричаме Живот,на тази Разумност...,на тази Любов! :)
:whistling:

Пожелавам Ви на всичко да имате хубави и светли дни,които да осмислят вашето съществуване тук на Земята...Това прави и човека Щастлив! :)

Поздрави и приятна вечер на всички!

Благодаря и да ти се връща :sorcerer::thumbsup:

Кармичните струпвания са трудни за разрешаване.

Постът ти от вчера беше хубав, но наистина му липсваха няколко заключителни думи.

Днешният пост дава пълнотата както бе необходимо.

Отново благодаря.

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...