Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Какво ми се случи ДНЕС ?


Guest НиколаДамянов

Recommended Posts

  • 2 months later...
  • 2 months later...
Guest НиколаДамянов

"Няма празно пространство..." - пише в Компедиума на Християн Розенкройц. (valentinus от тук тук)

Много правилно твърдение, а и надявам се, че всеки от нас се е убедил, че Природата не търпи "празни" пространства...

С помощта на музика като тази в поста на valentinus и асоциациите, които клипчето създава, посредством снимки на съзвездия и галактики, избухване на свръхнови, и т.н.... много лесно може да се усети идеята за "пълнота" на Всемира,...Неговата необятност, ...Неговият живот, движение, развитие...

Гледайки клипа, човек осъзнава голямата роля на всички Учители и светли същества, които слизат на Земята, с една основна задача, да разширят съзнанието на земляните, които по този начин ще могат да се докоснат и усетят красотата, вечността и космическата хармония...

Тук може да се види ролята и мястото и на музиката, мантрите, молитвите...Неща, за които може да се говори много, но не това искам да кажа.

Мислите ми са по-скоро около това как се вписва човека, неговият живот, индивидуалност и мъничката ни Земя във този Всемир и космическа хармония ?

Земята! - една микроскопична брънка от многобройните и различни Вселенски организми,... но навярно и някой "орган" на Вселенски гигант, който живее, общува и се развива в хармония със своите събратя и близки.

Какъв орган е Земята ? С какво може да я оприличим от един човешки организъм например, като се има предвид Вселенския принцип за подобие и аналогична свързаност между нещата ?

Мозък ! - един важен орган, добре предпазен и съхранен в "черепна" кутия от много атмосферни пластове, където се дава възможност за "среща" на Духа и Материята. Вследствие на тази "среща", в човешкото тяло ("венеца на Божието творение" и "Божието подобие"), като резултат се получават трансформации и израстване в полюсен свят. Свят, който следва Вселенските принципи и подлежи на ТРОИЧНА регулация. Регулация в хоризонтал (баланса) и вертикал (израстване)... Може да се задълбае в тази насока, но не това си мислех.

Замята. Мозъка. Среща на духовното и материалното. "Венеца". Себепознание. Творчество. Израстване. Трансформации... Все ключови думи, които могат да обяснят и да дадат отговор на много въпроси, да разрешат много проблеми...

Все пак, защо точно мозък ? - (това се "питах" от сутринта :) ) Има много основания ... Като гледа човек Вселената и мащабите на нейното развитие в милиарди СВЕТЛИННИ години и ги съпостави със нищожните Земни хилядолетия, на човешкото съзряване (то е важното в случая!), се създава усещането за мигновеност ... Продължителността на разумното човешко съществуване на Земята, е нещо като Вселенски проблясък, искра... Та ние едвам от някакви си 5-6 или 10 хиляди години броим, тоест предците ни проявяват "разумност", отчитат времето, календари...Някой виждал ли е галактически календар ? (отплеснах се!) :)

От космична гледна точка, развитието и съзряването на "мозъка" Земя, е не само ефимерен, но той е и пряко свързан с духовното развитието на човека ...Все пак не ми се иска да съпоставям повече, защото всеки може сам да се позабавлява... Друго имах предвид, ...за мозъка...

Едно от най-важните неща в мозъка това е бързината на обработка на информация и изобщо комуникацията ? Навсякъде се говори, че мозъка има страшно голям капацитет и може да обработва, и съхранява колосална информация... Нека сега погледнем комуникацията на Земята, в космичен мащаб. Чрез Интернет и друга подобна комуникация, общуването на Земята става със скорост близка до тази на светлината, което ще рече, че за части от секундата ( 50-100 милисекунди), аз от компютъра си мога да контактувам и обменям информация със всяка точка от Земята. Е разбира се, че това не е възможно да го правя със Сибир или средна Азия или Африка, но нима и човешкият мозък е развит на 100%...? Всички твърдят, че ползваме 5-10% от капацитета му. Значи май нещата вървят "ръка за ръка" . Развиването на човешкото съзнание ще върви паралелно с полагането на повече кабели и оптични връзки и обединяването на всички континенти и населени места със високоскоростни трасета за обмен на информация. Май по този начин правим нещо като "гънки" ?!? :) При подобна инфраструктура комуникация на Земята, ако я погледнем "от високо", как ще я оприличим ? Ако сме някой доктор на физико-психичните науки, няма ли да се удивляваме на "бързата" комуникация в този орган Земя, гледайки, измервайки, и съпоставяйки Интернет скоростите с космичен аршин от някоя "близка" галактика...?!?

Добре де, в "далечното" минало (преди 100 години) този междугалактически "учен-изследовател" гигатн, какво ли си е мислил за Земята, която е нямала почти никакви "гънки" ? А така е било хилядолетия наред ? (в най-добрият случай комуникацията се е разпространявала с чифтокопитна скорост :) ) Изобщо голям оптимист трябва да си при такава ситуация...И в този ред на мисли, песимистите хич не мога да ги разбера !

Накрая ще кажа, че мнението подхожда повече на тема като Мисля си … , която за жалост е затворена с основание, че не е форумна и ако искам да си мисля, трябва да си направя блог.Тъй като нямам вътрешна нагласа за личен блог и респективно няма къде да си мисля при затворена тема, предлагам размислите си тук.

Надявам се, че ще има хора, с които да се размислим заедно в тази насока и да дискутираме,... и то най-вече с ведро настроение и с чувство за хумор. Могат да се дадат много забавни примери около правенето на "гънки" на Земята...Може да се задълбочим и по-сериозно за ролята на Земята в космичен мащаб...Изобщо тема за размисъл и съпоставки има много в тази насока.

Надявам се, че и настоящата тема няма да бъде затворена, но тъй като не съм убеден в това, ще "клонирам" мнението в сайта www.bratstvoto.net ,....където поне за сега разрешават размисли и в отделни теми.

Поздрави.

Линк към коментар
Share on other sites

Размислите са хубаво нещо,а и твоите са мъдри.Но тук е форум и подобни дълги размисли са малко тежки ми се струва.То ако реша да напиша всички размисли,които ми идват като резултат от твоите размисли,ще се получи роман :huh: Мисля,си че нещо по-кратко е за предпочитане.И по-конкретно...Но това си е разбира се мое мнение и то по ретро Меркурий-той има навика да оставя размислите ни неразбрани от другите :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

Вчера прочетох това:

...

Твърдението за психиатрите/ психотерапевтите и заприличването им на пациентите им след продължителна работа е възможно да имат основания, макар и да са просто фолк твърдение. Аз обаче познавам и поддържам връзка с най-добрите психотерапевти в България, хора с 15-20 годишен опит в терапията на тежки психиатрични разстройства: Мадлен, Петър Василев, Боян Страхилов, Калин Цанов, Валерия Дилова и т.н. По-стабилни хора от тях не съм срещал! Именно защото спецификата на работата им ги кара да развиват тази стабилност, за да оцеляват!

...

Определено аз съм един от поддръжниците на подобни "фолк твърдения" ... :) Може да се види тук

където споменавам: "...При неразбиране, "помагачите" лечители и сие, трупат карма, която ги обременява дотолкова, че дори ТЯ ги смъква много под здравословното ниво на пациентите им..." Принципно нямам време много подробно да чета всички форуми, но тук улових намека и си признавам! :) Друг път ще се радвам, ако няма намек, а има по ясно изразена позиция или упрек дори...Няма проблем! Нека нещата да се разграничават по-ясно, а от там и позициите да са по ясни.

Между другото в цитираното мое мнение бях обосновал това си "фолк твърдение" но изтрих аргументите...Мнението и без това е "тежко", а примери има много... Изтритото се отнася за тежък развод на един водещ психолог, който беше живял такъв ад през семейният си живот, че на никой не му го пожелавам...Конфронтация...Психичен тормоз...Последствия за деца... Как ли се лекуват такива хора? Ходят ли при специалист колега или сами си изписват терапия? Лекуват ли се медикаментозно? А дали осъзнават, причините за "случките", които ги връхлитат? Изобщо "въртележката" е голяма...и ако човек се напъне да отговори на тези шеговити и реторични въпроси, може би ще се схване ролята на психотерапията и психологията, която се опитах да скицирам в друго едно мнение. Може би и там е ключа, как може да се лекува психотерапевт, но това е една друга тема. :)

Мисълта ми е друга... За цитираната Мадлен Алгафари...

Действително ли тя е един от най-добрите специалисти, а и Орлин го споделя това. Не я познавам... Не зная историята и... Чувал съм името и само в медийното пространство.

От два дни си мисля за едно нейно интервю в http://www.temanews.com/index.php?p=ema&am...=30&aid=656 и отговорът и на един много важен и ключов въпрос. Цитирам:

"А ако единият каже - аз може да имам и друг партниьор за определено време?

-Приемам го. Човек може да обича едновременно на много места. Ако някой се обижда от такава ситуация, то е защото чувства наранено егото си. Ако двама души се уважават и се обичат, в тяхната връзка няма проблем. Не мисля, че изневярата може да я развали. Но не трябва да остава скрита. Ако не си признаеш за нея, тя все някой ден ще излезе наяве и тогава доверието отива на кино. Много повече боли, когато се чувстваш излъган, отколкото когато партньорът ти е казал, че е бил щастлив за известно време с друг. Но това не значи, че тази ситуация трябва да се повтаря често. Говорим за двойка, в която партньорите са номер 1 един за друг."

Честно казано това ме озадачи много. Ключовете думи съм ги подчертал... Излиза че, ако партньорите са №1 един за друг, което значи, че държат изключително много на връзката си, е позволено да си изневеряват, стига изневярата да не е скрита.

Някой има ли коментар по този казус ?

Аз имам и той подкрепя напълно тезата, че Мадлен е истински професионалист психотерапевт, но искам да видя и други мнения, ако има ?!?

Ако няма, ...тогава ще си го коментирам сам, някой друг път. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Вчера прочетох това:

"А ако единият каже - аз може да имам и друг партниьор за определено време?

-Приемам го. Човек може да обича едновременно на много места. Ако някой се обижда от такава ситуация, то е защото чувства наранено егото си. Ако двама души се уважават и се обичат, в тяхната връзка няма проблем. Не мисля, че изневярата може да я развали. Но не трябва да остава скрита. Ако не си признаеш за нея, тя все някой ден ще излезе наяве и тогава доверието отива на кино. Много повече боли, когато се чувстваш излъган, отколкото когато партньорът ти е казал, че е бил щастлив за известно време с друг. Но това не значи, че тази ситуация трябва да се повтаря често. Говорим за двойка, в която партньорите са номер 1 един за друг."

Честно казано това ме озадачи много. Ключовете думи съм ги подчертал... Излиза че, ако партньорите са №1 един за друг, което значи, че държат изключително много на връзката си, е позволено да си изневеряват, стига изневярата да не е скрита.

Някой има ли коментар по този казус ?

Никола, аз имам коментар и исках да пиша още в същия ден , но изчаквах да имам повече време. Е, време няма, затова с 2 думи:

Правилната основа е еднаквата ценностна система.

Ако двамата партньори разбират секса като много стойностно и съкровено изразно средство на любовта, такива въпроси въобще няма да стоят пред тях.

Ако и двамата го разбират като приятно развлечение, което могат да практикуват с други хора , ако са се разбрали по този въпрос, проблем пак няма ( такова явление на практика не съм виждала, макар че си има наименование "Отворен брак" )

Най-често единият е на мнение за повече партньори, а другият не иска да скъса връзката и затова предпочита да се обяви за съгласен.

Тъй като в човека често се борят наколко същности, няколко идеи, възможно е по принцип да държи на един партньор, да го смята за партньора на своя живот, но да прояви моментно влечение към друг.

Тогава , според мен, е редно да действа според ценностната си с-ма.

Ако все пак не може да го преодолее и се поддаде на секс за една нощ ( не става въпрос за начало на нова връзка), най-хуманно е да обясни на човека , с когото си го е позволил, че това не е начало на нова връзка. А пред постоянния партньор да замълчи и да си носи гузната съвест сам. ( Тук не става въпрос за ежемесечни такива забежки - това би означавало различни ценностни с-ми, а те трябва да се уточняват в началото на връзката ... пък и партньорът ще разбере, ако се случва периодично).

Предполагам, тук ще ме атакуват , че честността е преди всичко.

Да.

Но не е инструмент за нараняване, за срутване щастието и спокойствието на другия. И не е параван за собствената слабост.

Това е лично мнение и не задължавам никого да се съгласява. :)

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

От два дни си мисля за едно нейно интервю в http://www.temanews.com/index.php?p=ema&am...=30&aid=656 и отговорът и на един много важен и ключов въпрос. Цитирам:

"А ако единият каже - аз може да имам и друг партниьор за определено време?

-Приемам го. Човек може да обича едновременно на много места. Ако някой се обижда от такава ситуация, то е защото чувства наранено егото си. Ако двама души се уважават и се обичат, в тяхната връзка няма проблем. Не мисля, че изневярата може да я развали. Но не трябва да остава скрита. Ако не си признаеш за нея, тя все някой ден ще излезе наяве и тогава доверието отива на кино. Много повече боли, когато се чувстваш излъган, отколкото когато партньорът ти е казал, че е бил щастлив за известно време с друг. Но това не значи, че тази ситуация трябва да се повтаря често. Говорим за двойка, в която партньорите са номер 1 един за друг."

Честно казано това ме озадачи много. Ключовете думи съм ги подчертал... Излиза че, ако партньорите са №1 един за друг, което значи, че държат изключително много на връзката си, е позволено да си изневеряват, стига изневярата да не е скрита.

Някой има ли коментар по този казус ?

Аз имам и той подкрепя напълно тезата, че Мадлен е истински професионалист психотерапевт, но искам да видя и други мнения, ако има ?!?

Ако няма, ...тогава ще си го коментирам сам, някой друг път. :)

Драги Никола,

според мен тук няма никакъв казус.Както и да ти изглежда казаното от М.Алгафари и подчертано от тебе,това е просто една възможност,зад която сигурно стои професионален опит.Няма смисъл да го извеждаме в генерална позиция .Сигурно има двойки,стигнали до задънена улица,на които точно такава постановка на въпроса помага.Това е само един жокер.Може и да не съм те разчела правилно,но след като оставяш да се досетим сами, какво точно те вълнува в т.нар. казус,ще изтърпиш надявам се и отговор,който може и да не е в твоята посока на мисли.

Според мен психолозите и психотерапевтите са като всички нас .И сред тях има спящи,има и събудени.Да обсъждаме кой е добър и кой не ,ще бъде осъждане.А нали тук и не само тук ние се учим да не съдим.Нека бъдем себе си и да позволим на другите също да бъдат себе си.

Все пак ще изкажа личното си мнение за Мадлен Алгафари,защото имам такова.Чела съм някои неща от М.Алгафари и те ми харесват.Намирам я естествена и търсеща.Нямам мнение за професионалните и възможности,защото не съм ползвала нито нейните,нито други услуги.Слушала съм я веднъж на живо по младежка проблематика като гост и тогава си казах,че обществото има нужда от такива хора,които могат да упражнят по естествен начин позитивно влияние върху група млади хора.(сега с това последното изречение не откривам нова тема и моля да не се хващаш за него.Аз пиша спонтанно и това дава отражение на прецизността на изказа ми).

Що се отнася до хората избрали за себе си една от професиите -психотерапевт или психолог ще се повторя ,че и те са като всички останали.Сиреч изобщо не са еднородни ,та да говорим за тях и да ги обсъждаме.За да разбереш какво имам предвид само ще ти кажа,че точно психолог по отношение на мен лично и на още две свързани с мене човечета ,наруши една от 10-те божи заповеди и можеше доста да навреди на всички,ако не бях открила Учението на Беинса Дуно,тоя форум и не бях застанала на пътя, по който вървя до днес.А дали пък точно това не беше моят добър шанс?Както всички тук знаем,нищо случайно няма и във всяко събитие,колкото и неблагоприятно да е то има зрънце благоприятна възможност.От тая гледна точка този психолог не ми е навредил,а даже ми е помогнал да се събудя.От позиция на днешните си възгледи шеговито ще кажа,че душата на тоя психолог,която изигра в моя живот ролята на отрицателния герой,може и да е най-добрата ми приятелска душа в другото измерение ,от където всички идваме и където отиваме.Кой знае какво лично споразумение сме сключили там.Важното е ,че аз успях да науча и отработя тоя урок.А дали другата душа спи или има шанс да се събуди,това не е моя работа.Не ми е във възможностите да помогна,но не искам да вредя дори с мисъл,т.е. тоя филм вече не ме възлнува.

Понеже виждам,че тук списват и хора избрали професионалния път на психолога ще използвам възможността да им кажа нещо.Винаги съм се чудела,защото е нужно точно те,които са човешките душеприказчици ,в писмени изяви и устни ,по медиите ,да използват толкова много чужди на българския език термини.Това претрупване на думи ,които човек не разбира ,важност ли е ,за по-голяма тежест ли се прави или е професионален етикет.Като се почне -вербален ,интровертен и т.н.На сина ми веднъж от психолог беше връчена детска диплома за нещо като летен лагер .Аз прочетох текста няколко пъти и търсих думи в речниците ,за да разбера какво точно значат.Детето беше на 12 години.

Така,че драги психолози и психотерапевти,уважавам професията ви.Убедена съм,че е важна.Има много нуждаещи се хора ,които не са имали късмета и шанса да преминат през дадено изпитание сами.Както казва М.Алгафари в горното интервю,вие давате жокерите.Понякога на човек му е достатъчно някой да го изслуша и да насочи съвсем леко мисълта му така,че да започне да намира все по-успешно себе си и да лекува емоционалното си тяло.Вие сте тези професионалисти.А за останалото,което се дискутира в тоя форум,вие сте като всички нас.

Поздрави от мен на всички.

Редактирано от Klaudia
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest НиколаДамянов

Благодаря на късметче и Klaudia за мненията...Разбирам ви и можем да направим дискусия в посоката на коментара на казаното от Мадлен, но не такава ми беше целта ... Подобна тематика сме дискутирали в други теми и не натам исках да отиде разговора. Личното ми мнение е точно обратното...!

Между другото настоящето мнение беше написано още в деня когато написах горният пост , просто изчаках малко за да видя други мнения, а пък понякога нещата стават по-хубави когато отлежат...Поне така казват. :)

Идеята ме беше повече да има психология... На базата на изказано мнение (в случая на Мадлен) по някой основен и ключов въпрос (в случая взаимоотношения във една връзка, семейство), можем ли да направим нещо като психологичен "портрет" на човека, от който да си направим правилни изводи за различни неща...(в случая за професионализма говорим).

На базата на подобни разсъждения в предният пост, аз направих извод, "че Мадлен е истински професионалист психотерапевт".

Мои мотиви, доводи и размисли за този извод не писах, защото очаквах мнения в тази посока, и евентуално "включване" на психолози. Май не съм оценил факта, че все пак искам коментари между/за колеги, което разбира се че е притеснително и неудобно. Кой иска да си коментира колегите?, ...макар че коментарите могат и да се в положителна посока. Няма значение. Ще опитам да развия мислите си без дискусия... като ще защитя моето основание и убеждение за истинският профисионализъм на Мадлен.

Малко предисловие... Не съм чел нищо за Мадлен, но Орлин ме интригува с неговото мнение и едно от първите неща, което ме впечатли от гугъл това беше цитираното нейно мнение ...тоест ако партньорите са №1 един за друг, то могат да се чувстват щастливи и да имат и други връзки (не много често ?!?!), при единственото условие това да не се прави скрито.

Първата мисъл която ми мина през главата е, че Мадлен е момиче от провинцията и че мъжът и е влиятелен, заможен и властен човек.

Попрелистих гугал и това излезе вярно...Враца, връзка с роднини от едно селце, мъж - Надал (син на сириец и българка), един от основателите на "ку-ку", силна личност, изпълнителен директор на БНТ (медийна власт) и сътрудник на ДС (не като упрек, а за подчертаване на властовите позиции).

От тук може да се направи психологичен "портрет", но тъй като аз не съм професионалист, ще го разкажа като приказка, която може би ще подкрепи моите изводи. :)

Приказката... Идва младата Мадлен в голяма София. Години на свиреп фолк, групировки и в "мътните води" на перестройката... Има обаче ясна цел и усеща своето призвание за мисията си в "прането на души" както казва. Истинските психолози и терапевти са със заложба...Образованието просто "отключва" в тях нещата.

Как може да се реализира плановете си Човек в такава несигурност ? - Два начина.

Първият (лесен) е на "въртиопашката".Хубава си, интелигентна си, ...любовници, спонсори с пари, колкото щеш. "Сърфираш" между тях, получаваш помощ, изучаваш се, правиш успешна кариера...

Вторият (труден) е на избора на семейство. Избираш подходящ мъж на децата, но и за плановете си,...тоест трябва да е не само любещ баща, но и влиятелен човек с възможности. Да, но как ще "вържеш" такъв мъж до семейното огнище? Трудна работа. По силите е за малко жени този избор и успяват само тези които психологията им е "в кръвта" и за това са призвани. Мадлен е една от тях.

Гениална формула за да задържиш напорист, властен, задоволен мъж при себе си ...Как ? Дай му свобода ! Свободата е едно от най-обвързващите неща понякога. Така убиваш тръпката по "забранения плод", създаваш уют, хармония и комфорт, а с любовта си и всеотдайността си притъпяваш либидото, което си е вече "кротко агънце". Е това го знаят всички, но не са добри психолози.

Какво липсва? - липсва единственото "ограничение" да няма тайни и всичко да е споделено. Е-хааа ,че това не е ли заветната мечта на всеки мъж ? Че, ако имаш несподелена връзка с любовница, това връзка ли е ?!? За какво си говорят (хвалят) най-често мъжете "по мъжки" в света ? Значи в случая можеш да си споделяш спокойно пред приятели без да се притесняваш, че някой ще те "топне" , защото жена ти вече е информирана за твоето ново "щастие". Мечта на стотици милиони мъже по свата, но дали искат да са в позицията на "рогоносци" и дали искат жените им да споделят за нейното ново щастие с някой нов колега от съседния офис... Друга тема, която няма да нищим сега. :) Убеден съм обаче, че Мадлен не изневерява, а дори и да го направи никога не би споделила. Така си мисля...

Още малко за "споделянето" на тайните при изневярата... Това е ключовият момент, който ме накара да се убедя, че Мадлен е голям професионалист. Няма нерешими проблеми, просто нещата трябва да не са "узрели"...Мъжът не трябва да е хлътнал до безумие по въртиопашката, която го прави най-велик, най-голям, единствен, и най- ...най- ... За да стане "най-" е нужно обаче време, общуване, много срещи, секс , "доказване",...и в крайна сметка мъжа се "пречупва". Добрият психолог по-рождение обаче (Мадлен), е изчистила този проблем. Ако се "атакува" една любовна авантюра още в зародиш (споделянето дава тази възможност), един мъж трудно би се "пречупил" и изоставил жената си и децата си. Гениално измислената притурка "споделяне" + "свобода", добра основа за запазване на връзка, брак и съответно много добър атестат за психотерапевт, който го докаже на практика. При Мадлен и това е доказано. "Здраво" семейство, две деца, завършва психология в университета, специализация в чужбина, успешна кариера, офис-лукс, пари, добра реализация, клиенти... Така е, ако си "постелеш" добре предварително, или както се казва да стъпиш на здрава основа.

От друга страна, споделянето на връзките на партньора и решаването на подобни казуси с любовници, може да те усъвършенства само допълнително професионално...Трупане на личен опит, не е ли най-важно, дори и повече от дебели учебници ?!? Изобщо "изпипана" работа - човек знаещ какво иска, знаещ към какво се стреми и постигащ висок професионализъм.

Резонен е въпроса ? А Цената ...? (не става въпрос за пари!) За нея само Мадлен може да каже. За някой е висока, за други е поносима, за трети си заслужава...

Едно съм сигурен обаче, че е неприятно, когато започне да се "плаща"... Кризи, "дупки", нерви, "амортизация", други проблеми...Никога не става пълна трансформация на чувствата при изневери. Допълнително натоварване с клиенти. Остават вредни "наслагвания", които натрупани и ..."и малкото камъче обръща колата", особено когато човек е стигнал своя "пик" на реализация и мечти.

Накрая - нещо може да се каже за "изход" при хипотетични кризи,... най-общо казано и обобщено за подобни случаи. Едно неангажиращо мнение. Психоаналитика трябва да разбере по точно своето място и роля. Окултен поглед за нещата да придобие, и ... съответно прозрение.Опитах се да напиша мнение за това тук. Себенаблюдение, стремеж към духовно усъвършенстване и съответно като следствие, корекции на съществуващата ценностната система и разбиране...Ново осмисляне на връзката и взаимоотношенията. Нови критерии...Сложни неща.Това са малко отвлечени и "нереални" постановки, но "Аз ...да се кажа!" :) :) , както казваше баба ми, светъл път и мир на душата и...

Поздрави.

Линк към коментар
Share on other sites

......

По какъв мъдър начин само Бог е гарантирал на хората екзистенц минимума?

И колкото да е голяма ножицата между богати и бедни,човек винаги може да намери

начин за препитание (стига да не го мързи).Няма начин богатите да механизират до

такава степен процесите,че просто един обикновен и беден човек да остане гладен и

без работа........

......

Мислейки си така сега чета мисълта:

"Светът страда не от липса на блага, а от тяхното неправилно разпределение!" jul

което определено не ми се струва правилно.

Всичко си е разпределено и то много правилно!

На всеки се дава толкова колкото му е необходимо за да може да "порасте"! :)

Днес научих свързания с това закон и виж как попадам точно на съответната тема.

Дори не е "екзистенц минимум".

Някой го наричат "необосновано свръх-снабдяване" или просто "излишъците на света".

Не просто за нуждите на всеки има "екзистенц минимум", но има и малко отгоре....за всеки случай :)

...който търси намира:)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest НиколаДамянов

Днес една хармонична групичка от няколко човека (последователи на Учителя!) ще се качат на Мусала, по случай 22-ри декември...Запознатите знаят за какво става дума.

Зная от няколко дни за това тяхно начинание и искрено се моля за тях, да им е леко и безпроблемно качването, а утре сутрин да направят един хубав наряд от най-високата точка на Балконският полуостров - връх Мусала.

Който желае може да се включи със светли мисли и енергийна подкрепа, а утре сутрин (в 7 ч.) да се включи и в общата молитва... Може и със свои думи (т.м.),...може и със светли мисли или просто с изречени добри пожелания...

От утре денят започва да "набъбва"... :)

Желая на ВСИЧКИ участници в портала повече Светлина в умовете им, която също така да расте прогресивно...Нека през следващата година всеки да направи по една сериозна стъпка напред и нагоре по Пътя, който си е избрал.

Успех, Здраве, Светлина и Любов желая на всички!

Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

Днес една хармонична групичка от няколко човека (последователи на Учителя!) ще се качат на Мусала, по случай 22-ри декември...Запознатите знаят за какво става дума.

Зная от няколко дни за това тяхно начинание и искрено се моля за тях, да им е леко и безпроблемно качването, а утре сутрин да направят един хубав наряд от най-високата точка на Балконският полуостров - връх Мусала.

Който желае може да се включи със светли мисли и енергийна подкрепа, а утре сутрин (в 7 ч.) да се включи и в общата молитва... Може и със свои думи (т.м.),...може и със светли мисли или просто с изречени добри пожелания...

От утре денят започва да "набъбва"... :)

Желая на ВСИЧКИ участници в портала повече Светлина в умовете им, която също така да расте прогресивно...Нека през следващата година всеки да направи по една сериозна стъпка напред и нагоре по Пътя, който си е избрал.

Успех, Здраве, Светлина и Любов желая на всички!

Малко уточнение ...

Групата вече е на върха. Безпроблемно са се качили. Заредени са с енергия и ентусиазъм и са много доволни. Благодарят на всички, които са ги подкрепили с добри мисли.

Молитвата (наряда) е утре сутринта в 7.50 часа (не в 7.00 !). Който иска може да се включи.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Обади ми се по телефона една позната,с която не сме се виждали и чували отдавна,за да ми каже колко много се безпокои за мен.Защо се безпокои-не каза.Още се чудя какво искаше да ми каже...:angel:

Линк към коментар
Share on other sites

Пътувайки в трамвая станах свидетел на нещо неприятно(поне за мен!).Млада майка с около 1 годишно бебе го тъпчеше със "Зрънчо".За около 15 минути детето излапа цялото пакетче.

Не обичам да правя забележки,но този път наистина едвам се сдържах.Не съзнава ли тази майка че обрича сладкото си бебе на болести?!Уж на много места се говори и пише за здравословното хранене на децата,а една 20 годишна жена да не го знае.Жалко за старанието на толкова хора да ограмотят тези,които не подлежат на ограмотяване!:angry:

Линк към коментар
Share on other sites

Днес е уникален ден за мен. Осъзнах неща, които касаят развитието ми в определени области години назад. Чак си спомних времето, когато бях на 16 и къде съм била тогава, къде съм сега, акквон съм чувствала тогава, какво чувствам сега. Едно такова моментно "просветване", в което човек вижда живота си досега като на лента и вниква с мисъла на собствения си филм. И разбира смисъла на много неща. Повратен момент, в който се осъзнава и е готов да поеме в нова посока.

Осъзнаването касаеше "двете жени" в мен. Луната и Лилит. Двете се събраха. Погледнах звездите - днес Венера ми е върху Черната Луна в хороскопа, а Луната транзитира през наталната Луна. Пресъздават така един прекрасен тригон в натала и го доизграждат до триъгълник с Нетун и Хирон във Водолей. И прожекцията на живота ми тръгна пред очите ми. И разбрах за какво става дума в този филм и защо е било всичко.

Дълбоко трансформиращо преживяване. Ако преди последния Великден темата беше животът и смъртта, които помирих, преди този Великден темата е Ева и Лилит. Жената във всичките й аспекти.

Линк към коментар
Share on other sites

Днес поситех един разсадник и си накупих много цветя за градинката, засадих ги, полях ги и адски много им се израдвах! Обичам Ви цветленцаааа!!!

Линк към коментар
Share on other sites

Напълно непознато момиче ме заговори в метрото и разменихме контакти.

:)

Много хубаво изживяване беше, свястно ми се стори момичето ;) Не ми се бе случвало преди такъв тип запознанство, съвсем изскочило някак :whistling:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Днес ме обвиниха в лъжа, щракнаха капана. Чувствам се много зле, не зная откъде ми дойде.

Много е гадно да те изкарат какъвто не си. Гадно е да си отворил сърцето към някого, а той да мисли лошо за тебе и да не ти вярва.

Линк към коментар
Share on other sites

Днес ме обвиниха в лъжа, щракнаха капана. Чувствам се много зле, не зная откъде ми дойде.

Много е гадно да те изкарат какъвто не си. Гадно е да си отворил сърцето към някого, а той да мисли лошо за тебе и да не ти вярва.

Разбирам те напълно. Веднъж споделих нещо подобно с един приятел, а той само ме попита.- А на теб за какво ти е чистата съвест? Нищо повече не ми рече, дано този въпрос помогне и на теб така както помогна и на мен. Та мисълта ми беше, не е най- важно кой в какво ни обвинява, важно е съвестта да не ни разобличава. Не е никак лесно, но пък е тесен път... ти знаеш icon12.gif. Поздрави!

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Така е, съвестта ми е чиста за това, но боли от загубеното доверие, защото има две страни в отношението. Питам се, трябва ли да остана там, където съм сега, щом не ми вярват. И този въпрос отваря много други, отново съм без път пред себе си. Може и да не е случайно. Зная, че тези дни ще са много важни за мене, щом силите отгоре, и добрите, и лошите, са се активирали така.

Да бъде Божията воля!

Линк към коментар
Share on other sites

Латина,мила!Била съм много пъти в такова положение и разбирам какво става в душата ти.Опитай се да простиш на човека който го е направил и мисли за Добрите хора - има и такива,повярвай!Много е трудно,но съм сигурна,че ще успееш.С теб съм - вярвам ти и те подкрепям!

Линк към коментар
Share on other sites

Доверието ще се изгради постепенно ти само гледай към Христос и ще устоиш, вярвам в това и аз като Гранат съм с теб и те подкрепям. Това е изпит който ще издържиш с отличен. Щом ти се дава значи си готова за него. Да! Да бъде Волята Божия!

П.П. Латина, доверието е нещо което се гради най- трудно и най- лесно рухва. Знаеш че в този свят нещата се виждат смътно (ти знаеш...) за това гледай към Истинската светлина, Тя ще те опъти и насочи (знаеш че това не са само празни думи) бъди истинна и Го следвай, а изпитанията знаеш че ни утвърждават. Сигурна съм че всичко ще се нареди:hypocrite:. Прегръдки и не отпадай духом.Божията Любов за която си отворила сърцето си ще уреди нещата по Божествен начин:yinyang:.

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...