Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Какво ми се случи ДНЕС ?


Guest НиколаДамянов

Recommended Posts

Не знам, някои неща като че ли са непроменими. Не знам как им се виждат на чужденците от страни, защото нашият град заради големите предприятия е пълен с чужденци. Сигурно странно изглежда гледката на паркинг в центъра където се спират от скъпи пре- скъпи коли манго накачурил булката с чаветата на допотопната каруца да шиба коня и опазил ни Бог да трепе народа. Пък и тези животинки обичат да се облекчават на всякъде, нали разбираш колко европейска гледка е това... Както и да е, но кога ще започне да се спазва законът за тормоз над животните, незнам, явно трябва доста да израстне обществото ни, а това става бавно...

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

И аз много се тормозя, като гледам как тормозят конете, хем ги товарят непосилно, хем ги бият, хем не се грижат за здравето им. Направо трябва да им ги отнемат. Време за зоополиция в БГ.

Линк към коментар
Share on other sites

карах колело, почувствах се като малко момиченце и не исках никога повече да се връщам в реалността:3d_097:

Ивета, прекрасно птиче, аз имам птица от пет години и я обожавам. Стана ми тъжно, моят папагал акто избяга го гонихме цял ден из обикновен панелен квартал , но го хванахме.

Линк към коментар
Share on other sites

Седя си през август в столицата, за да шофирам през целия град спокойно и да хващам зелените вълни на светофаите. Кеф! Съдбата се намесва и ми помага в това удоволствие - днес за пети път отивам до другия край на града за един формален подпис и за пети път ме връщат под някакъв предлог. Ще има и шесто шофиране през целия център в стил "Вятърът свири в косите ми" - това Орлов мост, това бул. България, това 3 - 4 поредни светофара по центъра ... аз ги минавам в каубойски галоп с усещането за свобода в безлюдната градска степ.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

От вчера имаме коте вкъщи. Доведоха го изневиделица, дадоха ми ваксина в ръцете и трябваше да я сложа незабавно. Батко Нет нали знае всичко, получих точни инструкции и я сложих. През нощта, както си му е ред, не спахме...

Ей го, дреме сега и страх ме хваща какво ще е нощес...

Имаме стратегия. Дъщеря ми прави опити да го умори с игри през деня, но не успява съвсем.

Моите планове са по-дългосрочни. Ще го направя дебел и мързелив котарак.

:3d_129:

Линк към коментар
Share on other sites

Моите планове са по-дългосрочни. Ще го направя дебел и мързелив котарак.

:3d_129:

Честито!

Ако не го кастрирате ще стане дебел и щур като моя. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Навремето имах котка, която отглеждах природно, в смисъл нито сме я ваксинирали, нито сме я кастрирали. Тепърва ще учим какво трябва да се прави. Този котьо е персийски, опашката му е дебела почти колкото самия него. Жал ми е да го кастрираме, не стига, че вчера го убодох два пъти. Първия път много мърдаше, докато правех опит да му сложа инжекцията с ваксината, затова извадих иглата да не я счупи и се наложи да го бода втори път. Обаче изобщо не се разсърди, веднага забрави какво му се е случило. Сега работи по едно перде...

:D:1eye::king:

Линк към коментар
Share on other sites

Пак синхроничност -

днес разбрах, че вероятно ще се наложи да подаряваме или поне да дадем на отглеждане временно най-малко 1 брой черен котарак, а може би и два. Има ли желаещи? Ако искате коте, което да ви свързва с мен или семейството ми, пишете на лични. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Величествено ято щъркели в небето по време на днешната Паневритмия. Те нямат нужда от курсове. Този Божествен танц си го знаят...

Линк към коментар
Share on other sites

Събуждам се тази сутрин с мисълта къде е котьо да ми помърка. След секунди дойде, намести се и започна. Блаженство! После ме облиза по носа. Чудесно разсънване! Хубаво е да си има човек домашен любимец, бях забравила какво е.

:wub:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Хора раняват, Бог лекува. Хора гонят, Бог приласкава. Хора спъват, Бог повдига.

Хора без любов, Бог не е с вас. "Ако Любов нямам, нищо не съм."

Днес насън беше излекувана наранената ми душа с чудна песен. Неимоверно по-красива от земните изпълнения, които открих. Нева санзу. Пях и аз.

За пореден път ми се отщя да бъда тук, но пак ме върнаха. Сигурно има причини.

Иска ми се всеки човек да бъде способен да се разплаква от болката, която е причинил другиму. Тогава светът не би бил толкова лош.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Днес бях приятно изненадан - непознато момче подари на мен и на други хора мартеници.

Но имаше и неприятно събитие, по - силно от горесподеленото. Присъствах на случайната смърт на диво прасе, което докато беше още живо и беше от към моята страна в автобуса, не съумях да заснема. Автобусът по едно време спря съвсем. Поне според слуховете на хора имащи изглед към другата страна, прасето било сгазено от идваща кола, при опита му да пресече. А шофьорът го натовари в багажника...слава богу не при саковете (явно ще се опита да изяде прасето, безплатна мръвка). Под влияние на слуховете, че може шофьорът нарочно да е блъснал прасето и че го е доубил, и че го е сложил върху саковете ни, аз си изпуснах нервите (за което сега съжалявам) и му викнах ядосано :"Как ще слагам прасе в багажника бе !!". За щастие не ме чу или се направи, че не ме чува. Няма смисъл от излишни разправии... :D От наблюденията ми върху него, струва ми се човек склонен на агресия към пътниците.Не че щях да му се дам де. :lol: Но все пак ми се ще да вярвам, че е било злополука, че не е било доубито - като е месояден човека, да си го изяде,безплатна мръвка все пак. По - добре, отколкото да го остави на платното или да го хвърли край пътя, или да си купи свинско от магазина.

И все пак, приятно съм изнедадан от получената мартеница. Има го доброто у хората.

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Снощи пък ми се случиха интересни неща ,бяхме се събрали колегите в едно заведение аblank.gif директорката малко закъсня ,и като влезна ми вика ела бързо да ти покажа нещо отвънка ,почнах да отгавам ,птичка ли е ,животичне някакво ли е ,излезнахме отвънка и вика гледай нагоре, гледам нищо няма blank.gif , след малко се появи една светеща точка ,викам това е самолет ,но пък след това една друга жълта точка отнякъде излетя викам втори самолет ,и я настига и се сляха за малко ,после още една и тя ги настигна ,наредиха се първо в права линия ,после и други точки взеха да идват ,и за първи път явно бях свидете на най обикновенни НЛО-та :)blank.gif ,интересно беше де и се движеха плавно като се настигнаха ,после малко се доближиха ,оказаха се кръгли поне отдолу така се виждаха ,но немигаха като по филмите де ,имаха светещ жълт крък отдолу със свтещи линии по радиуса ,наподобяваха македонското знаме отдолу ,смисал като изключим червеният цвят .

Линк към коментар
Share on other sites

Снощи пък ми се случиха интересни неща ,бяхме се събрали колегите в едно заведение аblank.gif директорката малко закъсня ,и като влезна ми вика ела бързо да ти покажа нещо отвънка ,почнах да отгавам ,птичка ли е ,животичне някакво ли е ,излезнахме отвънка и вика гледай нагоре, гледам нищо няма blank.gif , след малко се появи една светеща точка ,викам това е самолет ,но пък след това една друга жълта точка отнякъде излетя викам втори самолет ,и я настига и се сляха за малко ,после още една и тя ги настигна ,наредиха се първо в права линия ,после и други точки взеха да идват ,и за първи път явно бях свидете на най обикновенни НЛО-та :)blank.gif ,интересно беше де и се движеха плавно като се настигнаха ,после малко се доближиха ,оказаха се кръгли поне отдолу така се виждаха ,но немигаха като по филмите де ,имаха светещ жълт крък отдолу със свтещи линии по радиуса ,наподобяваха македонското знаме отдолу ,смисал като изключим червеният цвят .

:) И аз описах по подобен начин летящите, светещи, китайски фенери, когато ги видях за първи път :) Във Варна обаче направиха вечер на светещите, летящи, китайски фенери, а цяло лято по южното черноморие в 12 часа вечерта на различни места пускаха десетки подобни красоти.

Линк към коментар
Share on other sites

Като се замисля отдолу леко са наподобяваха фенер ,при нас се случи към 19.30 ,движението им беше плавно иначе ,определено се движеха и разумно ,но както и да е не е кой знае какво ,макар че усещането да ги видя беше приятно ,щеше да е новина ако бяха осъществили контакт :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

Днес имах ранно сутрешно приключение с кучета.

Отивам да хвърля боклука и що да видя, четири големи гладни кучета ровят боклуците край казана. Поглеждам, не изглеждат агресивни, по-скоро предпазливи. Казвам си, "Аз лъв ли съм или що?!" и право напред. Наобиколиха ме, обясних им човешки, че нямам нищо за ядене и хвърлих торбите. Едното ме близна приятелски по крака, завъртяха опашки. Останах много доволна от себе си и от тях, разбира се.

Прибирам се и казвам на съквартирантката: Бас ловя, че ти нямаше да хвърлиш боклука, щеше да върнеш торбите обратно!

Преди няколко дни много се накефих! Награбих и нагалих едно улично бяло коте, и му се обяснявах на висок глас колко е хубаво! По едно време се усетих, че не съм сама на улицата. Две баби на пейката отсреща ме гледаха, сякаш съм превъртяла! Леко гузна пуснах котето и продължих.

Какво да правя, като си нямам животинка вкъщи!!!

Линк към коментар
Share on other sites

" Не е важно какво казваш на тревата, можеш и да си измисляш разни думи. важното е чувството, че 'и се радваш и че се отнасяш с нея като с равна" Дон Хуан Матус

Това мисля беше от " Пътуване към Икстлан", а го има в подписа на Атлантида :).

:))) Вчера се разхождахме с майка и тя тъкмо ми се оплакваше, че нещо я задушава и едно булонче се изниси зад нея и я близна по крака. Много на бързичко я отпуши и се изниза :))). Ха сега де защо не близна мен, а нея? :)))

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Елфче, чак сега се усетих, че кучето ме близна по коляното, което ме боли от известно време... Да извинявате, ама не съм срещала доктор, който толкова бързо да разбере какво ми е, че и да започне да ме лекува...

:3d_125:

Тази вечер една жена на пейката ми каза лек за шипове, който й е помогнал за десет дни. Просто всеки ден си е подпирала гърба на дъбовото дърво, което е пред техния вход.

:3d_097:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...