Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Какво ми се случи ДНЕС ?


Guest НиколаДамянов

Recommended Posts

Не е лоша идеята ти Латина. Въпреки, че последно време ме е налегнал един мързеееееел... Ама ще го преодолея, щом е за идеята. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Въпреки, че последно време ме е налегнал един мързеееееел... Ама ще го преодолея, щом е за идеята. :)

И мен :( Можем ли заедно да го преодолеем? Така де, някои други градове са го преодолели поне в барче. B)

Редактирано от Максим
Линк към коментар
Share on other sites

На барче може...мммда. Ей тук някъде в градската, тъкмо ми е близо. :D

Стига бе! И на мен ми е близо, да не се окаже че живеем врата до врата :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Аз току що издирих коя е нашата съфорумка-съгражданка. Станала е вегетарианка по същото време, когато и аз. С малки дечица е, но може би ще намери час да се видим. Може до срещата пак да завали сняг, знае ли се... :3d_032:

Ами като не ви се ходи на платото, може и на барче в градската - и на мене ми е съвсем близо. А нашето плато си е голяма планина за мене, понеже трудно го изкачвам. :3d_015:

Линк към коментар
Share on other sites

Радвам се, Азбуки, виждаш свят, част си от света. Ще пия чай от лайка още сега за тебе. Трябва да уча, в събота имам изпит - класически и възстановителен масаж от БЧК. Това е първата стъпка, искам да науча и да мога още много! :D

Линк към коментар
Share on other sites

Ох, аз искам вкъщи и никакви изпити повече, че ми писна вече с тия мойте сто образования. Отивам по този повод да зубря. Приятно купонясване.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Хе, здравейте! Скоро не съм се появявал. :D Как сте, бъбрите ли си?]

Ха добре дошъл съгражданино :thumbsup2: С Латина ставаме трима шуменци :rolleyes: Май имаше и още някой зад кадър, който се издаде че се разхождал в градската по време на големия сняг през януари...Още малко и да вземем да си направим среща на форумците в града, а?

Ееее, че аз не съм се крила! :3d_146: Още лятото ви се представих, че съм от Шумен. И ако има среща съм на линия :3d_137::v:

Да се разходим в планината! :thumbsup2: И огън ще си напалим, и чай ще пием! :thumbsup: ]

Ти на това плоско плато планина ли му викаш :hmmmmm: Абе хубаво си е!

Ааааа, не ни обиждай платото Макс, плоско неплоско, аз много си го харесвам, и съм благодарна, че има къде да излезнем сред природата. А на Латина идеята е чудесна! :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Предлагам първо една среща в барчето, да се опознаем. Само да не е по-рано от събота вечер, дотогава съм заета. Петя, много се радвам, че и ти си на моя акъл! В краен случай може двете да се качим, може и с децата. Ама кой бяга от една прекрасна разходка?! :D

Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

Да разкажа и аз една случка преди около седмица!

Бях си прочистил организма и постих ...решавахме важни и ключове въпроси за един човек.

Всичко вървеше нормално и на добре,а аз си бях в движение и си работих както обикновено.

При едно пътуване с колата ме спря КАТ. По принцип карам нормално и в повечето случаи медитативно...т.е. когато пристигна на мястото,за което съм тръгнал,не си спомням какво ме е впечатлило по пътя! :)

Та единствено се "събуждам" когато има КАТ или инцидент с някой и трябва да реагирам...

В случая ме "събудиха" присветващи фарове на други шофьори и очаквано в далечината видях полицаите,намалих на 60км. - и се приближих...

Спряха ме,..."Документите!" , "Бихте ли ме последвали?" - отидохме до радара и ми показаха превишение на скоростта с 20 км.

От скоро сложили знак ограничение 40 км. и моя "автопилот" нали пътува често по този маршрут не съм му задал новите координати и така карайки с остаряла база данни ме направи закононарушител.

Дежурни въпроси: "Еми сега... ?!?" , "Имам ли други актове","Какво работя?" ,"Знам ли колко са високи глобете и колко точки губя?" - полицейски въпроси които въртяха около това да се досетя,че има и друго разрешение на въпроса...Като си спомних,че миналият ми акт за една изгоряла крушка на фар, с доста голяма трудност ми го написаха /питаха и дежурния на Софийско РПУ /,а после чаках талона си 4-5 месеца ми стана много неприятно.

Попитах може ли да ми напишат нещо в момента и да платя веднага,но разбрах,че такива опции се предвиждат в близкото бъдеще. Ужас!

Остана ми възможността да платя "почерпката" ,за която ми намекнаха като "разумен" вариант ...- ПЛАТИХ !

Взех си документите,продължих ...ама нещо ми свито,гузно,гадно отвътре...Такова свинско състояние не си спомням от кога не съм имал!

Сигурно от поста и пречистването,но със всеки километър съвестта ми все повече ме гризеше...Въпроси...въпроси...

Как мога да ги корумпирам? Защо не съм си понесъл отговорността? Може ли да решавам такива кардинални въпроси за познатите си,а да се подавам на такива дребни изкушения? Има ли значение - шофьорска книжка,акт,пари,наказание...- важното е човек да е чест!

Започне ли да ми говори така съвестта аз много много не чакам ... :) Ясно е,че може да намеря хиляди оправдания и в закона и в неуредиците и съвестта на полицаите,НО не го правя!

Набих спирачки.Обратен завой - отивам да си оправям грешката още днес,докато е "прясна" ! :)

Върнах се двайсетина километра,а полицаите като ме видяха май свят им се зави! /трима бяха/

Дадох на шефа им пак документите с думите: "Почерпката си остава като приятели,но съвестта ми проработи и искам да ми напишат акт,защото си го заслужавам!"

Тези щяха да припаднат! :) Та то луди по пътищата много,но чак пък такъв като мен най не бяха срещали... :)

Казах,че не съм поставено лице...,увериха се,...уточнихме нещата и че просто искам да си понеса отговорността,за което,ако трябва пак ще ги почерпя...

Голям майтап - нарушителя да се натиска да го глобят,а полицаят да се дърпа и да не иска ...Бях готов и на втори "рушвет" дето се казва,само да изпълнят задълженията си ...а те "НЕ та НЕ!!!" :) Били си ме "отчели" вече някъде по документите и връщане назад нямало... ОК!

Еххх ...трудно се изправят погрешки,...трудно се "пере" съвест, а колко по лесно беше да си намеря някакво оправдание?!?

Примирих се и си тръгнах...Беше ми все пак по леко!

Поне направих опит да се поправя,...макар и неуспешен да беше!

Та ...такива ми ти работи ...

Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

Аз бих излязла от ситуацията по друг начин.

Можеш да споделиш ...

И аз като си правих равносметка след дни имах различни хрумки,но там на място обстановката е доста подтискаща,а беззаконието и ширещата се ненаказаност страшно много те тикат към оправдание ...

Мислех си,че по лесно щеше да бъде,ако не им обяснявам,а просто да се върна на "изходно положение" до знака с ограничение 40км. да мина пак с превишена скорост и тоя път да им кажа "Вече рушвет не давам,поправям си грешката...Пиши,че бързам!" :)

Какво ли щеше да стане ?!? Голям майтап май .... :)

Тогава и нямаха да ми се оправдават,че са ме "отчели" вече! :)

Е на човек му идват "гениалните" решения все... "след после" - както се казва!

Линк към коментар
Share on other sites

Човек реагира адекватно сега, не после. Сега е силният момент и той точно показва твоето състояние. На теб, за да го видиш. И да си прибереш акта, Господ от тия човешки вземания-давания не разбира. Него го интересува, ти видял ли си грешката си или не.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...