Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Свръхсетивността и нейната задача в днешния материален свят


Креми (късметче)

Recommended Posts

Диди, откъде е цитата? Не бях срещала до сега такава трактовка на въпроса. А как в такъв случай стоят нещата с 5, 4 и т.н. чувства?

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 41
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Псалми 103 глава

1. (по Слав. 102)

Псалом Давидов.

Благославяй, душо моя, Господа,

И всички вътренни мои, светото му име.

2. Благославяй, душо моя, Господа,

И не забравяй всичките му благодеяния:

3. Който прощава всичките ти беззакония,

Изцелява всичките ти болести,

4. Избавя от тление живота ти,

Венчава те с милост и щедроти,

5. Насища с благости старостта ти:

Младостта ти се подновява като на орел.

6. Господ прави правда и съд

На всичките обиждани.

7. Показа пътищата си на Моисея,

Делата си на Израилевите синове.

8. Жалостив и милостив е Господ,

Дълготърпелив и многомилостив.

9. Не ще е противен за всякога,

Нито ще държи гняв в век.

10. Не ни е сторил според греховете ни,

Нито е въздал нам според беззаконията ни.

11. Защото колкото е небето високо от земята,

Толкоз е голяма милостта му към онези които му се боят:

12. Колкото отстои изток от запад,

Толкоз е отдалечил от нас престъпленията ни.

13. Както жали отец чадата си,

Така жали Господ онези които му се боят.

14. Защото той познава нашето създание,

Помни, че ние сме пръст.

15. Дните на человека са като трева:

Като цвят на полето, така цъвти.

16. Защото преминва вятърът над него, и няма го,

И мястото му го не познава вече.

17. А милостта Господня е от века

И до века върх онези които му се боят,

И правдата му върх синовете на синовете.

18. На онези които пазят завета му

И помнят заповедите му за да ги изпълняват.

19. Господ постави престола си на небето;

И царството му владее над всичко.

20. Благославяйте Господа, вси ангели негови,

Силни с крепост, които изпълнявате словото му

Като слушате гласа на словото му

21. Благославяйте Господа, всички сили негови,

Слуги негови, които изпълнявате волята му.

22. Благославяйте Господа, всички дела негови,

В всяко място на владичеството му.

Благославяй, душо моя, Господа.

...

Псалми 115 глава

1. (по Слав. 113)

Не нам, Господи, не нам,

Но на името си дай слава,

За милостта си и за истината си.

...

Осия 11 глава

9... Защото аз съм Бог, а не человек,

Свет всред тебе;...

...

Галатяни 5 глава

22. А плодът на Духа е любов, радост, мир, дълготърпение, благост, милосердие, вера,

23. кротост, въздържание: против таквиз нема закон.

24. А които са Христови разпели са плътта наедно със страстите и похотите й.

25. Ако Духом живеем, Духом и да ходим.

26. Да не биваме тщеславни, за да се раздразняваме един друг и един друг да си завиждаме.

Йоан 17 глава

22. И аз, славата която ми даде, дадох я тем; да бъдат едно както сме ние едно:

23. аз в тех, и те в мене; да бъдат съвършени в едно...

...

4. Аз те прославих на земята: свърших работата която ми даде да върша.

Иисус Христос

Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

"Третото и четвъртото тяло имат привиден стремеж към Бога,нереален,защото да говориш за Бога и да му се отдадвш,да посветиш живота си на Бога ,това са винаги различни неща.

Четвъртото тяло -знанието-не е способно за постигане на себепознание,защото себепознанието се нарича любов,а не знание.Себепознанието се нарича душа ,а не разсъждения.

Посвещението в петото тяло,във висшата душа означава да умреш за човешкия живот.Привидно да го има ,но дълбоко навътре в себе си ,в реалността да си умрял.

Интуицията се намира между шестото и петото тяло.Тя е несътворено слово ,което е скрито в свръхсъзнанието на човека.

Любовта превръща страданията на петото тяло в мъдрост т.е.страданията на висшата душав мъдрост.Така лщбовта.която преодолява страданията ,познава вкуса на Бога.Така петото тяло узрява.

В шестото тяло мъдрия е прекратил ума чрез пълно овладяванет.е. чрез пречистване.Не унищожение на ума,пречистване и така той е станал чист дух.

Шестото тяло е мъдрост по дълбока от света и по дълбока от вселената.Затова в Библията е казано ,че само на духа е дадено да узнае тайните на Бога.

Истинска медитация е в шестото тяло.Тука умът е отсечен от силата на безмълвието.Медитацията на шестото тяло е естетствено самопотапяне в собствения си чист дух."

Когато се появи моят Възлюбен,

с кои очи Го виждам?

С Неговите, не с моите,

защото никой, освен Него самия, не Го вижда.

Ибн Араби

Редактирано от Силвия СД
Линк към коментар
Share on other sites

"Шестото чувство или интуицията се дава на човека като дар ,никой не може да си я вземе или се дава или не,може да се работи ,за да се заслужи ,но ако някой сам каже че е развил интуиция ,се лъже много.

много хора намирайки се в четвъртото тяло твърдят подобни неща ,придобивайки знанието ,запознавайки се със сухата фактология ,се лъжат че знаят всичко ,но всъщност по този начин са много далеч от мъдростта ,знането само по себе си не носи свръхсетивност или допир с другите светове нито пък така нужната чувствителност.От много знания хората понякога изпадат в безверие,защото изпадат в големи заблуждения.Границата е много тънка и е хубаво човек да се вглежда между редовете на своето знание. "

Това не е нова посока на разсъждения. Когато Христос дава обяснения на учениците за смисъла на притцата за сеяча, на нашите съвременици би обяснил по сходен начин, както в цитирания текст от поста на Диди.

Освен това, целия постинг на Диди представя едно резюме на кое и да е евангелие.

"За първи път чувам това, в кардиологията други неща са на дневен ред... Кристиян, би ли могъл да кажеш за коя точно зона става въпрос? И защо смяташ, че това място е материалната основа на шестото сетиво?"

Аз твърдя също така, че има и сърдечно съзнание, което пък не само в кардиологията, но и в цялата медицина не е на дневен ред...Иначе- всеки атлас по анатомия дава възможност да се види много добре зоната, но все още не са открити тези 8 клетки от т.нар. "съвременна наука", които представляват зародиша на шестото сетиво, но ако следваме анатомичните указания в Стария и Новия завет, точното място и разположенвието на тези 8 клетки е нещо, което престава да бъде загадка, но, за съжаление, дори и да знам точно това място и разположението на тези клетки- приемете го както искате, но на всеки човек това се открива съвсем лично и поверително, стига да има желание, и да търси, и да не спира докато не намери...Но, едно много точно упътване е това, че сърцето представлява престол- всички указания посочват място, вдясно от престола. Също така сърцето съвсем физически има пропорции в златно сечение- с линийка, пергел и молив, може да се определи съвсем точно местоположението на "сърдечното съзнание", което е същото като "шестото чувство". Това считам за напълно достатъчно като насока. Правнилното място на всеки ще бъде показано, стига да има силно желание, чисто намерение, и воля да свърши нужното действие.

По отношение на интуицията- нима само бъдещето е "обхватът" на интуицията. Може да се предсказват минали събития, а бъдещето да си го припомняме- шестото сетиво е сетиво за времепространство (много неточно понятие, но пък засега е широко употребявано и популяризирано), а там времето няма линейно измерение, т.е. няма минало и бъдеще- всичко е само настояще. - Това всъщност е един от най-важните "ключове" за разбиране на съдържанието на писанието, което е написано от хора, но е Боговдъхновено, т.е. чрез интуитивното общуване с Твореца, поради което свещените писания не могат да изгубят нищо от силата и въздействието си, защото за тях не съществува линейното време...Буквите, думите в писанията се превръщат в Слово, когато се възприемат така, както са били написани....Излязлото Слово е мъртво в буквите и страниците на писанието, тъй както и четящият писанието е мъртвец по подразбиране (смъртта е гарантирана опция)- но писанието е и като празна делва, в която разумния ученик ще накара да налеят вода, и тя ще се превърне във вино...защото сватбата е по средата все още.....

Линк към коментар
Share on other sites

Ето къде намерих отговор ....заповядайте..... и продължавам да чета.

"Внушават ми, че всеки човек приема космическа енергия (божията любов и благодат), която идва отгоре във вид на светлина, преминава през неговото тяло и оттам — в земята. Обръщат ми внимание, че чо­век изразходва неразумно получената космическа енергия. За да може да еволюира духовно, той трябва да я натрупа и съхрани в себе си. Едва тогава ще достигне до висши възможности и ще придобие висши знания, как да яравлява.

Показват ми чаша със седем нива (дъна). Тя стои пред мен и аз я наблюдавам. Под чашата свети и грее сърце, в което е първичният космически дух. Обясняват ми, че, за да може да се напълни тази чаша догоре, не би трябвало стените й да пропускат, т. е. космическата енергия трябва да се натрупва в нас и да не се изразходва.

Питам какво означават различните нива (дъна) в чашата.

Обясняват ми, че човек, който е самотен космически дух, когато напълни своята чаша на I ниво (осъществява връзка с партньор (приятел, съпруг), чувства се в единство с още един дух и изразходва енергията си предимно за удовлетворяване на телесните потребности (храна, полов нагон), защото има минимален духовен контакт.

При II ниво човек се свързва с група или племе и изразходва част от енергията си за обща цел за добро или за зло.

При III ниво той става част от народ и може да изразходва повече от своята енергия за своя народ - за водачество (политическо или духовно).

При IV ниво човек се чувства част от човечеството и служи на тази част чрез своя творчески дух, т. е. изразходва енергията си за творчество — за добро или за зло.

При V ниво човек чувства единството с цялата земна цивилизация (хора, животни, растения). Той може да изразходва енергията си за цялата цивилизация — за съзидание или разрушение.

При VI ниво човек добива способност да вижда видимо и невидимо и става част от видимия и невидимия свят, използва енергията си (включително и на ниво биоенергия) за добро или за зло.

При VII ниво човек се слива с космическите сили и става част от космическата цивилизация. Той получава способност да управлява всички енергии, като изразходва своята биоенергия или за запазване, или за унищожаване, разграждане на света.

Показват ми как от чашата може да изтече енергия за добро или за зло (вдясно или вляво), т. е. енергията, която се приема, е една и съща, но от нравствеността на индивида зависи за какви цели ще я из­ползва.

Показват ми човек в поза „лотос" и ми обясняват, че при тази поза космическата енергия се натрупва и зарежда тялото, а не изтича в земята, тъй като стъпалата, от които тя преминава в земята, са обърнати нагоре.

Съветват ме да задържам повече енергия в себе си и да не се изтощавам и пилея за обикновени лични неща.

„Енергията, която привлича всички, е Любовта" — ми казват.

Из "Свръхсетивното познание" М.Везнева (spiralata.net)

Също там интересно: тълкуване на глаголицата и връзка с българската история и развитие.

Мило Късметче, за свръхсетивността можем да прочетем мнения само на лаици, мошеници и пишман-адепти, като мен например.

"Разбулените тайни са обезценени

и осквернени, губят сила те

затуй не хвърляй на свинете перли

и рози на магаретата - не!"

източник "Алхимичната сватба на Християн Розенкройц" том І, Розенкреюс перс, София, 2006.

Линк към коментар
Share on other sites

Айде сега, не всичко, което пише Везнева ми се струва вярно и не съм й голям почитател, ама си има доста полезни неща там. Опитвам се като чета нещо да не се сравнявам с автора подсъзнателно, а да видя какво умно има да каже (по моему умно) и другото си го пропускам през ушите. Всички сме пишман адепти, нека се толерираме и да не се възгордяваме.

Линк към коментар
Share on other sites

Мили valentinus,

сърдечно благодаря, усетих грижовността като топло одеало на раменете си. Позволи ми да го ползвам по друг начин - ще го окача на мачтата и ще управлявам по-умело, защото вече съм на лодката и целта е зад хоризонта.

По душа романтична, по неволя практична, предпочитам изядени рози и живо магаре вместо увяхнали рози и умряло от глад магаре. :)

За перлите...изисква повече време за интерпретация.

Във Везнева ми хареса прегледността на нивата - забождам ги като пилони и пускам фантазията и мисълта да танцуват около тях най-непредсказуеми пируети. Но пилоните са необходими за ориентация, не да се ограничавам с тях. Ако не са на точното място, нали затова е дискусиията.

Относно нивата:

Защо една домакиня и майка (2. ниво) почти винаги разполага с много силна интуиция(5.-6.ниво)

Защо един отличен творец зарязва творчеството(4. н.) и се впуска в политика(3. до 1. ниво) ?

Как намествате в тази скала Дебелянов, Левски...и който друг ви хрумне - не само положителни личности?

Едно "лабораторно" упражнение ще ви наведе на интересни мисли.

Отивам да практикувам в живия живот, пък до което ниво стигна :rolleyes: .

Един истински въпрос - трябва ли енергията да се събира , за да се достигне по-горно ниво , да не се пилее за дребни и лични неща и как всеки за себе си го прилага на практика?

Сърдечен поздрав!

Линк към коментар
Share on other sites

Мили valentinus,

сърдечно благодаря, усетих грижовността като топло одеало на раменете си. Позволи ми да го ползвам по друг начин - ще го окача на мачтата и ще управлявам по-умело, защото вече съм на лодката и целта е зад хоризонта.

По душа романтична, по неволя практична, предпочитам изядени рози и живо магаре вместо увяхнали рози и умряло от глад магаре. :)

За перлите...изисква повече време за интерпретация.

Във Везнева ми хареса прегледността на нивата - забождам ги като пилони и пускам фантазията и мисълта да танцуват около тях най-непредсказуеми пируети. Но пилоните са необходими за ориентация, не да се ограничавам с тях. Ако не са на точното място, нали затова е дискусиията.

Относно нивата:

Защо една домакиня и майка (2. ниво) почти винаги разполага с много силна интуиция(5.-6.ниво)

Защо един отличен творец зарязва творчеството(4. н.) и се впуска в политика(3. до 1. ниво) ?

Как намествате в тази скала Дебелянов, Левски...и който друг ви хрумне - не само положителни личности?

Едно "лабораторно" упражнение ще ви наведе на интересни мисли.

Отивам да практикувам в живия живот, пък до което ниво стигна :rolleyes: .

Един истински въпрос - трябва ли енергията да се събира , за да се достигне по-горно ниво , да не се пилее за дребни и лични неща и как всеки за себе си го прилага на практика?

Сърдечен поздрав!

Мило Късметче,

Можеш да пилееш колкото си искаш енергия за събиране на опитности.

Когато тръгнеш Нагоре, ще ти се дари енергия от съвсем друг вид :hypocrite:

Вальо

Линк към коментар
Share on other sites

Когато тръгнеш Нагоре, ще ти се дари енергия от съвсем друг вид :hypocrite:

Хм, мисля, че тези там "горе", както се изразяваме на несъвършения си език, ще се озорят особено да разберат що е то движение "нагоре". Не мисля, че понятието пространство им казва нещо, ама ако си вярваш, давай :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Шестото сетиво в човека е органически зародиш- да, съвсем физически си съществува, в дясното предсърдие на сърцето, в малък участък, който дори и сърдечните хирурзи не смеят да "пипат", защо по неизвестни все още за науката причини, тази малка зона при минимално дразнене причинява смърт- никой не знае за какво служи, защо това място е толкова специално- просто е открита въз основа на закономерностите, а те са нищо повече от повтаряемост на едни и същи явления, при едни и същи условия и обстоятелства.

Езотеричните твърдения са, че точно там, в тази малка зона, се намира единствения остатък от Божествената ни природа- един Божествен праатом Светлина...там всъщтност, в тази "ясла" се ражда Христос..там, където са животните..с които по принцип общуваме със сърцето си. Ако Христос трябваше да се роди в ума- щеше да има свободна стая, и кой да бабува щеше да има...но, няма...а в обора кога ли се сещаме да влезем..Както и да е- нашето съзнание е зависимо от 5-те сетива, и се подчинява на това, което те му предложат, Христово Съзнание може да има само като функция на това шесто сетиво.

Хм,странно. :rolleyes:

Доколкото на мен ми е известно термина "свръхсетивност" се свързва с определени елементи на мозъка и техните функции. Под този термин попадат както пророчество, ясновидство,евристичност,съновидения,така и всички прояви на екстрасензорни дейности. Според една от теориите, преминаването на неутрино(елементарна частичка) през Хипоталамуса и силициевия кристал в него, неутрино активира кристала, който започва да трепти с високо амплитудна енергийна вълна,която вълна е източник и причинител на свръхсетивна екстремална дейност на мозъка.

"Енергията, която, отдава неутрино, е колосална по мощност спрямо нормалните енергии, с които работи в ежедневието мозъкът. Получава се свръхмощна енергийна вълна, способна да унищожи мозъчните неврони. Тази енергия чрез системи от древните дялове на мозъка се извежда навън, за да се предпази кората от шок и разрушение. Мястото, през което вълновият поток напуска черепната кутия е посоченото от древността междувеждие /третото око/. В някой от случаите процесът протича и с обратна вълна, която, реализира вход на информация, проявена като ясновидство и прочие екстрасензорна проява. "

........

"Може би не е случайно, че изключването на петте външни сетива активизира шестото - ЕПИФИЗАТА - този център на паметовата дейност, единичен като орган. А ако там наистина се намира Душата, тоест интелектуалният център, селекциониращ ежедневната ни дейност и предаващ я по време на Парадоксалния:сън в Космоса, където се намират постоянните водещи структури на еволюционното ни развитие? Случайно ли е твърдението на езотеричните науки, че което преживеем през деня, нощта го превръща в достояние на боговете?! А твърдението на Христос: "Нищо тайно няма, което да не стане явно на Отца Ми"? Митологиите и религиите понякога разкриват пред нас с изумителна точност съвпадения и закономерности, които може би не са въобще случайни. Според Р.Щайнер всяка нощ, по времето на дълбокия сън, Астралното и Етерното тяло напускат физическото и осъществяват връзка с Космоса... "("Свръхсетивност",Спас Мавров)

Линк към коментар
Share on other sites

Когато тръгнеш Нагоре, ще ти се дари енергия от съвсем друг вид :hypocrite:

Хм, мисля, че тези там "горе", както се изразяваме на несъвършения си език, ще се озорят особено да разберат що е то движение "нагоре". Не мисля, че понятието пространство им казва нещо, ама ако си вярваш, давай :thumbsup:

Приемам поправката, може би е по - правилно "навътре", но и то е толкова правилно...просто всички сме възпитани в културното влияние на Библията, а там се употребява "нагоре", ""небето", "Планината", та един вид по традиция :rolleyes:

Шестото сетиво в човека е органически зародиш- да, съвсем физически си съществува, в дясното предсърдие на сърцето, в малък участък, който дори и сърдечните хирурзи не смеят да "пипат", защо по неизвестни все още за науката причини, тази малка зона при минимално дразнене причинява смърт- никой не знае за какво служи, защо това място е толкова специално- просто е открита въз основа на закономерностите, а те са нищо повече от повтаряемост на едни и същи явления, при едни и същи условия и обстоятелства.

Езотеричните твърдения са, че точно там, в тази малка зона, се намира единствения остатък от Божествената ни природа- един Божествен праатом Светлина...там всъщтност, в тази "ясла" се ражда Христос..там, където са животните..с които по принцип общуваме със сърцето си. Ако Христос трябваше да се роди в ума- щеше да има свободна стая, и кой да бабува щеше да има...но, няма...а в обора кога ли се сещаме да влезем..Както и да е- нашето съзнание е зависимо от 5-те сетива, и се подчинява на това, което те му предложат, Христово Съзнание може да има само като функция на това шесто сетиво.

Хм,странно. :rolleyes:

Доколкото на мен ми е известно термина "свръхсетивност" се свързва с определени елементи на мозъка и техните функции. Под този термин попадат както пророчество, ясновидство,евристичност,съновидения,така и всички прояви на екстрасензорни дейности. Според една от теориите, преминаването на неутрино(елементарна частичка) през Хипоталамуса и силициевия кристал в него, неутрино активира кристала, който започва да трепти с високо амплитудна енергийна вълна,която вълна е източник и причинител на свръхсетивна екстремална дейност на мозъка.

"Енергията, която, отдава неутрино, е колосална по мощност спрямо нормалните енергии, с които работи в ежедневието мозъкът. Получава се свръхмощна енергийна вълна, способна да унищожи мозъчните неврони. Тази енергия чрез системи от древните дялове на мозъка се извежда навън, за да се предпази кората от шок и разрушение. Мястото, през което вълновият поток напуска черепната кутия е посоченото от древността междувеждие /третото око/. В някой от случаите процесът протича и с обратна вълна, която, реализира вход на информация, проявена като ясновидство и прочие екстрасензорна проява. "

........

"Може би не е случайно, че изключването на петте външни сетива активизира шестото - ЕПИФИЗАТА - този център на паметовата дейност, единичен като орган. А ако там наистина се намира Душата, тоест интелектуалният център, селекциониращ ежедневната ни дейност и предаващ я по време на Парадоксалния:сън в Космоса, където се намират постоянните водещи структури на еволюционното ни развитие? Случайно ли е твърдението на езотеричните науки, че което преживеем през деня, нощта го превръща в достояние на боговете?! А твърдението на Христос: "Нищо тайно няма, което да не стане явно на Отца Ми"? Митологиите и религиите понякога разкриват пред нас с изумителна точност съвпадения и закономерности, които може би не са въобще случайни. Според Р.Щайнер всяка нощ, по времето на дълбокия сън, Астралното и Етерното тяло напускат физическото и осъществяват връзка с Космоса... "("Свръхсетивност",Спас Мавров)

Не е странно, освен разсъдачното мислене, дислоцирано в мозъка има и емоционално мислене, дислоцирано в сърцето /има и трето, в таза/. Именно тези различни видове мислене се допълват и изграждат менталното ни тяло :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

didi ts и Silviya :thumbsup2:

Кристиян е прав, че за да продължи нагоре, т.е. да се отвори "кристалчето", "епифизата" тази енергия трябва да премине първо през сърцето, точно в онзи център, за който говори Кристиян.

Защото висшето знание се дава само на онзи, който е "отключил" сърцето си.

За съжаление, макар и да достигнем някои високи нива, трудничко се задържаме там, защото живота ни тук и сега понякога не го позволява.... Има решение, да се отдръпнем от обществения живот, но все пак елементарните физическо-парични нужди са приковаване в този свят.... :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Най-мощния инструмент за проява на Любовта е мисълта. Това, че мисълта при хората не е достатъчно развита и в резултат на това, на своя егоизъм и егоистични желания, човек взема предимно погрешни решения е друг въпрос. Мисълта е като коритото на река, през която трябва да протече любовта. Ако това корито не е достатъчно дълбоко и широко, ако по него са се образували наноси от тиня и боклуци, любовта няма да може да протече през него. Колкото до сърцето, знаем че сърдечната чакра има своето по-висше съответствие в центъра на теменната чакра. Сърцето е център на човека на всички нива на съответствие. То е свързано с потока на живота идващ от душата и преминаващ през теменния център. Потокът на съзнанието остава в мозъка. Все пак нека се има предвид, че това което обикновенно хората възприемат като любов е по скоро в областта на желанията и емоциите и е свързано със слънчевия сплит, който представлява сбор от сакралната чакра и тази в основата на гръбнака. За да може енергията на слънчевия сплит да бъде издигната до сърцето, любовта на човека трябва да бъде лишена от какъвто и да егоизъм. Сърцето също така съответства на Будхичното тяло и на човешката душа. Може би затова, то се свързва с интуицията. То е и център където са натрупва висшата психична енергия, резултат от воденето на живот изпълнен със себеотрицание, алтруизъм, състрадание и съчуствие към другите. Това води до някои прояви на свръхсетивност и други "свръхестествени" способности. Все пак насочването на тази енергия се извършва с помощта на висшите аспекти на човешкия ум и воля, а любовта обуславя съответното нагнетяване на енергията и на принципа на магнита осъществява нужната връзка. Трябва да се разбере, че волята, умът и сърцето трябва да действат в единство. Нито едно висше постижение не е възможно ако между трите няма баланс.

Линк към коментар
Share on other sites

Добре изглежда да е човек свръхсетивен. Обаче има странни неща. Знае се, че в разни примитивни племена свръхстивността си е всъщност сетивнот- за тях е естествена и масова. Ако проследим исторически как стоят нещата, може и да се окаже, че свръхсетивността е нещо, което по-скоро човекът е имал и е закърняло. От тази гледна точка ключът към "издигането" (добре, движението навътре ! :) ) ще да е другаде. Вероятно човешкото същество е изгубило това сетиво поради неправилно действие, или употреба. Такова действие може да бъде нарушеното равновесие между приемането и отдаването на енергия.

Линк към коментар
Share on other sites

Най-мощния инструмент за проява на Любовта е мисълта... като коритото на река, през която трябва да протече любовта.

:feel happy:

Сърцето е център на човека на всички нива на съответствие. То е свързано с потока на живота идващ от душата и преминаващ през теменния център. Потокът на съзнанието остава в мозъка.
:thumbsup2:

което обикновенно хората възприемат като любов е по скоро в областта на желанията и емоциите и е свързано със слънчевия сплит, който представлява сбор от сакралната чакра и тази в основата на гръбнака. За да може енергията на слънчевия сплит да бъде издигната до сърцето, любовта на човека трябва да бъде лишена от какъвто и да егоизъм.

:thumbsup2:

Сърцето също така съответства на Будхичното тяло и на човешката душа. Може би затова, то се свързва с интуицията. То е и център където са натрупва висшата психична енергия, резултат от воденето на живот изпълнен със себеотрицание, алтруизъм, състрадание и съчуствие към другите. ...любовта обуславя съответното нагнетяване на енергията и на принципа на магнита осъществява нужната връзка.
:thumbsup2:

свръхсетивността е нещо, което по-скоро човекът е имал и е закърняло...

:thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Здравейте!Късметче-звучи ми като дар от някой който не мога да видя.но ме кара да се усмихвам и да се радвам.Радвам-дар вам!

"Един истински въпрос-трябва ли енергията да се събира за да се достигне по-горно ниво.?"Според мен не.не трябва-егоизма не е възможност.Радостта е в даването. :3d_047:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...