Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Медицинска астрология


Recommended Posts

Здравейте,

Много моля ако някой може да помогне и да ми каже кои домове, планети и

аспекти трябва да гледат при предстоящя операция /т.е. дали да се прави или

не/. Чувал съм че се гледа разположението на Луната, но във Соларния или

в Лунарния хороскоп трябва да се гледа.

Благодаря предварително на всички!!!!

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 40
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

За операции се гледат транзитите на луната. Не трябва да е в Скорпион или в знака, отговарящ за дадения орган. Не трябва да е в 1ви или 8ми дом.

Не се препоръчва и да е в Стрелец поради бавно съсирване на кръвта, а в Риби поради евентуални проблеми с упойката -съответно не трябва да има напрегнати аспекти с вашия Нептун/упойка/ и Плутон/операция/.

Успех: Милена

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Мисля, че ще е интересно, а и полезно, да съставим декумбитура или карта за началото на дадено заболяване и да проследим развитието му.Така в движение ще се учим и ще придобиваме полезен опет.

Линк към коментар
Share on other sites

Ето готов пример на 08,03,08 19,30h. паднах в банята в резултат 3 пукнати ребра в дясно 2 отново в дясно но отпрет дълбока порезна рана на прасеца вдясно.Роден съм на 02,08,1961  12,30hгр.Тутракан

Това е травма но също е и болест.Иначе в допълнение към казаното не трябва да се допуска хирургическа намеса на 23 лунен ден ,освен ако е животоспасяваща.Добре операц

иите да се планират при падаща луна.

Редактирано от mihailo
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря на mihailo, за приведения пример.

Много интересен случай от астрологична гледна точка.

При съставянето на декомбитурата е видно разположението на Сатурн в Дева.Сатурн отговаря за скелета на човек, а Дева, анатомично отговаря за гръдния кош, което включва ребрата.С влиянието на Сатурн в този знак, се подсказва проблеми с цялостта на костите в тази област, секстила с Марс показва внезапността на случилия се инцидент.Също така Марс управлява и върха на 8-ми дом(хирургичнара намеса).До известна степен Лъв също управлява контузената област, господаря Слънце е в 6-ти дом в съвпад с гоподаря на дома Уран.

Марс е важен фактор в тази декомбитура, като символ на порезни рани, изагаряния и мускулната тъкан управлявана съзнателно.Той прави тригон в широка орбиса с Меркурий, стария господар на Водолей, който управлява точно пищяла и в комбинация дава нараняване на пръсеца.Тъй като декумбитура е част от хорарната астрология, прави впечатление съвпада на Меркурий, Нептун и Венера, което прави този дом и знак доста натоварен и следователно порезната рана е много сериозна.Нептун е символ точно на водата, а Венера на ликса, красотата, което показва от своя страна мястото на произтичането на нещастието.

Редактирано от Вендор
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Темета е интересна. Предлагам ви още един пример, дано е полезен :)

Счупен крак - под глезена - на 30.01.08 около 20:30 часа като счупването не беше тежко, единствената намесса от медицинска страна - гипс за 30 дни.

Това е от мен, хубав ден!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 months later...

Съвпадът на Марс със Северен Възел дава по-голяма активност и енергия за усвояване на качествата на Зодиакалния знак, в който попада Северният възел.

Да, интересно!Аз имам съвпад в пети дом на Марс, Юпитер и Северен възел.Марсчето и Северния възел са ми в Лъв, а Юпитер и Сатурн в Дева.Мнооого обичам сладко! :lol: И когато съм в стрес или тъжна, немога да спра да ям.Единственото нещо ,което ми помага , ече редовно спортувам,не ме мързи.Но от сладкото немога да се откажа! ;)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 8 months later...

Само по тези данни аз лично не мога да кажа нищо за здравето му.

Не зная на каква възраст е синът Ви, но по това съединение (важно е и колко точно е, на кой градус в Скорпион и на кой в 11 дом се намира) мога да предполагам, че животът и обстоятелствата ще го тласкат към хора: приятели, съученици, колеги, които няма да му влияят особено благотворно от една страна и с които ще има конфликти и/или интриги, от друга. Но много зависи и какви други аспекти има към това съединение.

Линк към коментар
Share on other sites

Сина ми има плутон в съединение с черна луна в Скорпион в 11дом.Дайте съвет за здравето му.

Що за нездрав въпрос!! какво очаквате да ви се отоговори? Здравето на сина ви е в неговите ръце а не в абстрактна интерпретация на случайни хора.

Линк към коментар
Share on other sites

Само още едно напомняне, погледнете и 6-ти дом - господар, планети, както и аспектите между тях. Иначе се присъединявам към горните две мнения. Не се тревожете, този съвпад още не е повод за тревога.

Линк към коментар
Share on other sites

Нищо страшно няма в комбинацията. Просто много активна работа на изчистване и опознаване на собствената сянка. В зависимост от аспектите към другите планети и особено към Луната, това ще става по-лесно или по-трудно и ще има връзка с приятелското обкръжение - примерно да попадне сред "лоши" такива, за да се научи на много неща. Колкото по-дълбока тъмнината, толкова по-голям потенциалът за светлина. Важното е да няма страх, а Плутон (при това в собствения си знак Скорпион) по-скоро говори за смелост и сила да се гледа под повърхността на нещата!

Мойта черна Луна е в съвпад с pars fortunae и в тригон с Луната...

Не си мислете за "черната" луна като за нещо "лошо". Това е активен принцип в живота, който носи полезни възможности за развитие, както и всички други сигнификатори. Времето на тъмния детерминизъм в астрологията отдавна е отминало.А въпросът и аз мисля, че беше формулиран... елементарно.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Безпокоя се за сина си защото освен черна луна17гр. в съединение с плутон20гр. в 11дом,те са в опозиция на меркурий16,56 в телец в 5 дом.Меркурий е управител на 6 дом,а е в 5.Луната е в 0гр.и 33.в близнаци.Освен това луната прави квадрат с марс4гр. и 28. в риби.Нервите са му в лошо състояние и ме е страх от по лошо.Успокоява ме факта,че юпитер е в рак6гр.16.и е в 7 дом,а също така акцендента му е стрелец.Има и венера21гр.и 54. в риби в 3дом.А луната има и тригон със сатурн25гр.и 17. в козирог.Синът ми е на 19 години.Още съм в началото в астрологията,затова искам съвет.Благодаря на всички предварително.

Линк към коментар
Share on other sites

Нищо не може да се каже по тия неточни и откъслечни данни. Трябва целия хороскоп. Човекът е нещо цялостно, както и хороскопа му - не е сумата от градуси и прочие.

Линк към коментар
Share on other sites

Моля, дайте дата, час и място на раждане на сина Ви.

По тази допълнителна информация, която сте дали, аз по-скоро бих се притеснявала за друго, не за здравето му, но всеки коментар така, без точни и пълни данни е меко казано безотговорен, така че се въздържам да кажа каквото и да било повече.

Ако по някаква причина не желаете да дадете тези данни, разбира се, това е Ваше право, но темата става безсмислена. В такъв случай се обърнете за индивидуална и конфиденциална консултация към професионален астролог - тук все пак е форум.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...