Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Sign in to follow this  
Guest Еси

Парите - материализираната енергия - как да ги привлека?

Recommended Posts

Хайде ще дам един опростен вариант, ако моят трепет е да правя глинени панички, колко трябва да продам на месец за да докарам заплатата си сега? Как става това в БГ, когато голяма част от хората са си свили потребностите си и дават парите си за храна и отопление? За това ми трябва инвестиран капитал за който да не мисля поне 1 год., ако мислиш постояно за това което трябва да врущаш и др. текъщи сметки, как ще направиш паничка която някой да му се прииска да купи, просто ей тъй, защото му харесва?

Не знам дали темата е все още актуална, но понеже мечтите ни винаги са - си позволявам да се включа.

Знам защо не се получава при теб - трябва да мислиш за желанието си, не за парите. Напълно съм съгласна с Кристиян - нещата се случват точно така, но при условие, че успееш да се отървеш от очакването. И най-бързо се случват, когато изобщо не мислиш кога и как ще се случат. Ти прекалено много мислиш за всички евентуалности - НО, АКО.... и с това блокираш нещата. Говоря от опит - минала съм по този път и доста съм си блъскала главата да разрешавам проблеми, които сама съм си създавала.

Преди време, в кулминацията на такава главоблъсканица, в състояние на отчаяние си пожелах нещо, което в онзи момент беше абсолютно неизпълнимо за мен - да бъда на друго място (в Италия, страната на мечтите :) ) и да правя нещо, което обичам (да снимам, фотографията е моята голяма любов). Аз съм лекар, а да бъдеш лекар в България е висше изпитание за тялото и духа. Не можех да си го позволя нито финансово, нито като време, нито като отговорност към пациентите. Един месец по-късно в интернет се запознах с човек, с който намерих общ език. Италианец. Оказа се фотограф :) Хареса моите работи и месец по-късно ме покани в Италия да направим съвместно един проект. Пое всичките ми разходи, живях при родителите му - прекрасно място, прекрасни хора, прекрасни условия за творчество. И накрая дори ми плати труда :)

Ако бях започнала да мисля как да изпълня желанието си, такъв вариант дори нямаше да ми хрумне като възможен :) Светът е пълен с възможности - само трябва да мислим добре, преди да си пожелаваме :)

И един съвсем практически съвет.

Реализацията на твоята мечта не се нуждае дори от пари или да кажем - от съвсем малко. Ако ги нямаш, защото има моменти, в които човек не може наистина нищо да си позволи, с удоволствие бих инвестирала в това твое начинание (и аз съм почитателка на глината) :) Купи си малко глина, няколко бои, лак - най-необходимото. Те не са скъпи. Направи няколко глинени панички. Има магазини в София, където можеш да ги предложиш на консигнация. Един такъв, много любим на мен магазин, има на бул. Васил Левски, на пресечката с Хан Крум - Традиция, точно до английското посолство. Магазинът се посещава изключително от чужденци, има прекрасни неща. Последното, което си купих от там, бяха точно глинени купи във формата на цветове и листа - много красиви :) Две англичанки ме видяха и изкупиха всички от този вид, които бяха останали след мен :) И не мисли кое и как ще стане - следвай сърцето си и остави нещата да се случат по най-добрия за теб начин :)

Желая ти успех и наистина може да разчиташ на мен за всичко, с което бих могла да помогна :)

Редактирано от maggee

Сподели това мнение

Guest Еси

Хей, maggee, познаваме ли се, че с такава лекота ме "нацели"? :)

Благодаря ти!

Пожелавам ти красиви празнични дни!

бтв имаш страхотен сайт, дотави ми наслада!

Сподели това мнение

Хей, maggee, познаваме ли се, че с такава лекота ме "нацели"? :)

Благодаря ти!

Пожелавам ти красиви празнични дни!

бтв имаш страхотен сайт, дотави ми наслада!

Благодаря ти :)

Хубав празник и на теб, и на всички - това е ден, в който мечтите се сбъдват :)

Сподели това мнение

Напълно съм съгласна с Кристиян - нещата се случват точно така, но при условие, че успееш да се отървеш от очакването. И най-бързо се случват, когато изобщо не мислиш кога и как ще се случат.

Ако бях започнала да мисля как да изпълня желанието си, такъв вариант дори нямаше да ми хрумне като възможен :) Светът е пълен с възможности - само трябва да мислим добре, преди да си пожелаваме :)

:feel happy: :feel happy: :thumbsup:

Реализацията на твоята мечта не се нуждае дори от пари или да кажем - от съвсем малко. Ако ги нямаш, защото има моменти, в които човек не може наистина нищо да си позволи, с удоволствие бих инвестирала в това твое начинание (и аз съм почитателка на глината) :) Купи си малко глина, няколко бои, лак - най-необходимото. Те не са скъпи. ... и не мисли кое и как ще стане - следвай сърцето си и остави нещата да се случат по най-добрия за теб начин :)

Желая ти успех и наистина може да разчиташ на мен за всичко, с което бих могла да помогна :)

:3d_137::3d_044:

Сподели това мнение

Винаги съм наблюдавал,че има една непоклатима логика в събитията около нас.Обвързана разбира се и с нашите желания.Ако наистина искаш да се занимаваш с това, някой ден ще правиш точно това.Ако не се занимаваш това в момента,значи не му е дошло времето :thumbsup2:

Сподели това мнение

Бог изваял човека от глина и му останала малка неизползвана топка глина.

– Какво още да ти направя? - попитал Бог.

– Направи ми щастие - помолил човекът.

Бог не казал нищо, само сложил в ръката на човека останалата малка топка глина.

Сподели това мнение

А да попитам колко от вас работят това което е призванието им, печелят и не са в затруднение, финансово?

как сте си го извоювали?

Аз имам такава работа най страхотната работа на света :3d_146: И се чудя понякога това работа ли е наистина или всичко е на шега и парите си идват ей така като че ли от само себе си а усилията са част от играта. и ако започна да гледам на нея като - уф трябва да ставам пак съм на работа :3d_067: и магията и парите ще изчезнат.....

Сподели това мнение

Guest бяса

А да попитам колко от вас работят това което е призванието им, печелят и не са в затруднение, финансово?

как сте си го извоювали?

Аз имам такава работа най страхотната работа на света :3d_146: И се чудя понякога това работа ли е наистина или всичко е на шега и парите си идват ей така като че ли от само себе си а усилията са част от играта. и ако започна да гледам на нея като - уф трябва да ставам пак съм на работа :3d_067: и магията и парите ще изчезнат.....

:thumbsup::rolleyes:

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега
Sign in to follow this