Jump to content
Порталът към съзнателен живот

08.12.2007 г. - На какво се дължат всички страдания


Guest Ла Горда

Recommended Posts

Всичките наши страдания и неразбирания се дължат на ония далечни, в миналото изпуснати моменти, когато не сме извършвали волята Божия, не сме я направили. И сега не вършим волята Божия както трябва.

Възлюбете Господа, НБ, 27.VI.1937 г.

:hmmmmm: Сигурно се дължат на 8 - ми декември :3d_146:

Поздрави на всички студенти :3d_041::3d_044::3d_047:

Линк към коментар
Share on other sites

.Всичките наши страдания и неразбирания се дължат на ония далечни, в миналото изпуснати моменти, когато не сме извършвали волята Божия, не сме я направили. И сега не вършим волята Божия както трябва.

Лошото е, че ни е станало навик. Сега трябва да положим сериозни усилия за да можем да трансформираме тази наши наклоности в положителни. Това става като постоянно следим за мотивите в действията си и за това дали те не навреждат на нас или на околните.

Линк към коментар
Share on other sites

Да, Станимир, както и за себе си разбрах, че не трябва да търся оправдания. Просто да следвам живота без усилие и да се забавлявам.........

И от мен честит празник, на всички, които са, са били и ще бъдат студенти, на всички, които се чувстват млади..... :3d_117:

Линк към коментар
Share on other sites

„Ще се развеселя“

Ще ви прочета само два стиха от 31-ви псалом: 23-ти и 24-ти стих: „Възлюбете Господа, всички преподобни Негови. Господ съхранява верните ... Имайте дръзновение и да се укрепи сърцето ви, всички, които се надеeте на Господа.“

Като обичаме Бога, отиваме при Него

Той също иде към нас :)

мотивите ни се оправят някак си сами :)

Линк към коментар
Share on other sites

"Страданието е признак на незачитане на Божиите закони в себе си. А това незачитане спъва човека в неговото развитие. Някой казва, че се обезверил. Няма защо да се обезверява. Обезверяването показва, че ти нямаш ясна представа за величието в природата. Ти никога не си срещал същество по-деликатно, по-внимателно, по-разумно от природата. Ако човек разбираше природата, той лесно би се справил със своите страдания. "

Из В начало бе Словото, 11 НБ, 14.II.1937 г.

"Ако искаш да разбереш смисъла на живота, непременно трябва да се смириш."

"Любовта, Мъдростта и Истината определят положението на човека."

"Като дойде известно страдание върху тебе, да ти е приятно. Ако сгрешиш, пак да ти е приятно. – Защо? – Защото имаш възможност да се изправиш."

Из Първичната храна, Утринно Слово, 1 март 1931 г.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

След като човек преодолее собственото си страдание, т.е. след като вече го е надскочил (това не означава, че то е изчезнало), му остава по-трудната задача - да преодолее чуждото страдание, страданието на ближните си.

Много мъчно ми става, когато се сетя за края на дните на който и да е човек. Във всяко око прозира доброта и тъжно е тя да бъде погубена неизявена.

Но Божия воля е това.

Линк към коментар
Share on other sites

Духовното невежество е голямо :(

"Жътвата е обилна, а работниците, малко" Господ

Вечният живот, това е смисълът. Ако в този живот, който живеете на Земята, не може да постигнете, да придобиете вечния живот, вие сте изгубени.

Възлюбете Господа

Много хора така са се забатачили, че ефективно блокират и опитите за помощ.

Трябва много мъдрост.

Благодаря на Бога че успяхме да създадем тази група.

С обич и уважение

:feel happy:

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Тъй, както е сложен нашия живот, ние виждаме навсякъде едно противоречие. Противоречието произтича от факта понеже ние търсим своето лично благо в света. Светът не е създаден заради нас.
Много съм била изкушена да помагам на другите и много съм страдала в резултат на това. Докато разбера, че страданията и болката ми не са предизвикани от нежеланието на близките на сърцето ми хора да приемат помощта ми. Причината за страданията ми бе самото мое намерение и опити да помагам на другия, оценяйки живота му като недобър, неправилен, оскъден и т.п. Сигурно защото съм си мислела, че светът е създаден по моите мерки. :sleeping:

Коя съм аз да помагам на друг човек? Ако само си помисля че съм го направила или правя или ще направя - вече съм "паднала от моркова". Аз дори на себе си не знам как да помагам съзнателно - слушам какво ще ми подскаже ситуацията. Слушам усещането си за спокойствие и любов. Понякога това означава да се дръпна и да не се намесвам....

Тогава, когато вие обичате, за кого обичате – за хората или за вас? Вашата любов, която вие създавате, за кого я създавате – за хората или за вас? За вас са я създали. И при това искате да покажете, че вие обичате другите хора. То е второстепенно. Всеки един човек е само един пробен камък за вашата любов, за да се познае колко тя е силна. Любовта ви, след като се прояви, тя остава пак за вас. Ако вашата любов не може да ползува самите вас, тя никога не може да ползува и другите. Ако вашата любов може да ползува вас, тя може да ползува и другите. Ако вашата истина, която имате вие, не може да ползува самите вас, да ви ръководи, то тя не може да ползува и другите. Ако вашето знание не може да ползува самите вас, не може да ползува и другите. То е един закон, който трябва да го имате предвид.

Може би това е ключът - защо не вършим Божията воля както трябва? Искаме да покажем как обичаме другите, искаме да покажем как те се ползват от нашата любов, искаме нашата истина да ръководи другите, нашето знание да ползва другите. На пръв поглед звучи благородно, погледнато от друга страна звучи гордо и суетно - "Това е моят морков!" :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

Тъй, както е сложен нашия живот, ние виждаме навсякъде едно противоречие. Противоречието произтича от факта понеже ние търсим своето лично благо в света. Светът не е създаден заради нас.
Много съм била изкушена да помагам на другите и много съм страдала в резултат на това. Докато разбера, че страданията и болката ми не са предизвикани от нежеланието на близките на сърцето ми хора да приемат помощта ми. Причината за страданията ми бе самото мое намерение и опити да помагам на другия, оценяйки живота му като недобър, неправилен, оскъден и т.п. Сигурно защото съм си мислела, че светът е създаден по моите мерки. :sleeping:

:sorcerer::rolleyes:

Коя съм аз да помагам на друг човек? Ако само си помисля че съм го направила или правя или ще направя - вече съм "паднала от моркова". Аз дори на себе си не знам как да помагам съзнателно - слушам какво ще ми подскаже ситуацията. Слушам усещането си за спокойствие и любов. Понякога това означава да се дръпна и да не се намесвам....

В някакъв аспект, щом пътищата ни се срещат, има защо да сме заедно.

Коя си ти?

Всички се учим. Методите стават по-добри с практиката.

Тогава, когато вие обичате, за кого обичате – за хората или за вас? Вашата любов, която вие създавате, за кого я създавате – за хората или за вас? За вас са я създали. И при това искате да покажете, че вие обичате другите хора. То е второстепенно. Всеки един човек е само един пробен камък за вашата любов, за да се познае колко тя е силна. Любовта ви, след като се прояви, тя остава пак за вас. Ако вашата любов не може да ползува самите вас, тя никога не може да ползува и другите. Ако вашата любов може да ползува вас, тя може да ползува и другите. Ако вашата истина, която имате вие, не може да ползува самите вас, да ви ръководи, то тя не може да ползува и другите. Ако вашето знание не може да ползува самите вас, не може да ползува и другите. То е един закон, който трябва да го имате предвид.

Може би това е ключът - защо не вършим Божията воля както трябва?
:sorcerer:

Искаме да покажем как обичаме другите, искаме да покажем как те се ползват от нашата любов, искаме нашата истина да ръководи другите, нашето знание да ползва другите.

Свързването на знание с "нашето" не е задължително :)

"Притежаваме" ли и един атом? Едва ли.

На пръв поглед звучи благородно, погледнато от друга страна звучи гордо и суетно - "Това е моят морков!" :hmmmmm:
Морковът става "мой" когато има мисъл за това

и вие, кога изпълните всичко вам заповядано, казвайте: ние сме слуги негодни, защото извършихме, що бяхме длъжни да извършим.
Марко 17:10

Без вътрешно ръководство, нещата са значително по-трудни, все пак.

Молитвата може да свърже душата с невидимия свят.

Даниил 12:10:

Мнозина ще се чистят и избелят и бъдат опитани

А нечестивите ще вършат нечестие

И никой от нечестивите не ще разбере.

Но разумните ще разберат.

Не трябва да има очаквания, да се остави на Божията воля.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...