Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Секса и ролята му в човешките взаимоотношения


Guest НиколаДамянов

Recommended Posts

Хитроста на змията
попадението е точно

От тук идва и проблема. Мъжа е потърсил самостоятелноста на аскета, в опит да надскочи слабоумието си породено от сексуална зависимост.

Мъжа е потърсил свобода от секса, от смъртния страх.

:thumbsup2::sorcerer:

Откакто съществува света пред мъжа стои задачата да развива ума си, интуицията си, по-точното си виждане върху живота, докато пред жената е задачата да развие в себе си сърцето, любовта и затова е в ролята на майка, затова съществува и малцинството.

Пред жената стои здачата на намали ума /хитроста си, егоизма си/ и да увеличи сърдечноста си. :sorcerer:

:thumbsup2:

После това половете биват равни, балансирани, без ... недостатък.

...Накрая и в двата случая се ражда вътрешното дете на истината и великата разумност.

:feel happy: :feel happy:
Линк към коментар
Share on other sites

Кристиян

Сексът при животните е както при нас хората- целогодишна "екстра" с първостепенно значение- доставяне на наслада, и поддържане на добро здраве....

Ето с това не съм съгласен. Прави го всеки ден и тогава ще видим колко енергия ще имаш. Това ще те изхаби за нула време. Все едно както храната - изяж 10 сладоледа и на другия ден ще лежиш болен с температура. Изяж 20 банана наведнъж и веднага ще лежиш с болки в стомаха. Изгледай 10 филма в едно денонощие, всеки филм по 1 час или по 2 часа продължителност и на другия ден ще ти е писнало от филми и няма да искаш да погледнеш телевизора.

Обратното, въздържането не би ти донесло никакви вреди, организмът има собствени механизми за регулиране.

Линк към коментар
Share on other sites

Жената е жена за да наблегне и развие положителните си женски качества - грижовност, всеотдайност, разбиране, търпение, мекота, съчувствие, състрадание, висша чувствителност и пр. Това не означава, че мъжът не трябва да притежава тези качества, но жените могат да ги развият по-лесно. Женските добродетели, като цяло са по-слабо проявени в света - както при мъжете, така и при самите жени. Балансът между мъжкото и женското начало се постига, като се причистват, развиват и възвисяват и двете, но както казах, по-лесно е на жената да развие женските достойнства, а на мъжът - мъжките. Важно е все пак да се преодолее съществуващата тенденция на подтискане на качествата на противоположния пол (а често и на собствения), дори и те да са положителни.

Женските качества са една основа, на която трябва да се опрат мъжките качества, за да добият правилна насоченост. Без тази основа те добиват разрушителност, градивността се губи. Ще спра дотук, тъй като това което написах не е точно по темата.

Сега за сексуалната енергия. Сексуалната енергия е тази енергия която се проявява посредством сакралната чакра на живите същества. Можем да говорим за творческа енергия, за психична енергия, за астрална светлина, за прана, за фохат, но ще бъде проява на абсолютно невежество да принизяваме тези енергии до сексуалната. Това е все едно да наречем похотта "Любов".

Сексуалната енергия е факт. Тя може или да бъде трансформирана, или да бъде подтисната, или да бъде изразходена. Нещата на теория са прости. Подтискането е винаги вредно. Освобождаването е най-лесното решение и е препоръчително ако не можем да я трансформираме, или я трансформираме но не изцяло. Всъщност, това мисля, че е най-правилния път: да се направят опити да се насочи част от сексуалната енергия за творчество или произволна дейност в полза на околните, като не се прекратява сексуалната активност, а мотивацията на която тя се основава се издигне на едно по-високо, духовно стъпало, където любовта се проявява в по-голяма степен, а чувственото удоволствие остава на заден план. Този междинен етап не може да бъде избегнат, тъй като в началото човек трудно може да насочи цялата си енергия в полза на останалите и въздържанието от сексуален живот би означавало подтискане.

Линк към коментар
Share on other sites

Седем поста - все мъже. А по-горе имаше 6 - 7 поста все жени. Върнете се да ги прочетете не дума по дума, а да усетите общото звучене, атмосферата.

Аз предпочитам да търся общото между половете, но тук...?

Явно и разликите са си важни, и като гледам човешката гмеж, добре че ги има.

Весела Коледа! Най-святото явление се чества точно чрез неговия най-земен момент - раждането.

Бъдете в едно земни и святи!....Вие сте!

Обичам ви всички!

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Хитър ход! Хитроста на змията, поради която накрая самата тя захапва опашката си.

Женете са по-умни, защото разполагат с по-дребни тела. От тук следва че жените са слабия пол, да но дефакто това не е така, защото дребните физически развиват по бърз и по-точен ум и така е още от време оно, от времето на динозаврите.

Обратно на логиката, т.е. алогично жените с по-развития си ум излизат пред мъжете по сила на пола. Умът е по силен от каквато и да е грамада мускули.

Казват, че сърцето човешко е колкото десница /юмрука на дясната ръка/.

Голям е мъжкия юмрук, и с пот на челото изкарва хляба си, които хряб жената печели /в миналото/ чрез по-лека, но не и по малко отговорна работа.

Голямо е мъжкото сърце, но малък е ума му и често мажа бива воден за нослето от жената. Това е да си загубиш ума по някоя хубавица...

наивни са били мъжете, а жените им твърде хитри, за да се издадат в хитроста си.

От тук идва и проблема. Мъжа е потърсил самостоятелноста на аскета, в опит да надскочи слабоумието си породено от сексуална зависимост.

Мъжа е потърсил свобода от секса, от смъртния страх.

А защо няма непорочно зачената жена?

Но хайде стяга наистена с тово хоро.

Откакто съществува света пред мъжа стои задачата да развива ума си, интуицията си, по-точното си виждане върху живота, докато пред жената е задачата да развие в себе си сърцето, любовта и затова е в ралята на майка, затова съществува и маицинството.

Пред жената стои здачата на намали ума /хитроста си, егоизма си/ и да увелици сърдечноста си.

С по прости думи - жената да намери мъжа в себе си, а мъжат да открие своята вътрешна жена.

После това половете биват равни, балансирани, без някув недостатък.

Ето защо от мъжа излизат религиите, науката, политиката и всичко което е свързано с размишлението, със съзерцанието, с работата на ума.

Мъжа ме е нужно изкачване към ума, а на жената и е нужно слизане към сърцето. Накрая и в двата случая се ражда вътрешното дете на истината и великата разумност.

Мъжа е тоси които се бори и изнася пред света, но той не би могъл да стори това ако няма велика стабилност в утешениети и задколисната подкрепа на нещо наречено жена.

Мъжът намерил и издигнал своята вътрешна жена и напълно равен на жената намерила и издигнала своя вътрешен мъж.

Винаги съществиват две стани на монетата, а т.е. има два начина за постигане на възнесение - единия начин е с край на ограниченията /тантра/, а втория е чрез издигане на ограниченията в самоконтролат /йога, християнство, ислям,.../

И двата начина са водещи до целта, но по пътя си те берат и хапват различни плодове - едните берат ябълки зелени и червени, докато другите берат ябълки червени и зелени.

Бъдете здрави и Бог да ви пази!

И стигнахме отново до основни понятия, по които са работели и са формулирани от чичко Фройд и бате Юнг, но пречупени през погледа на учението йога.

Ники, имаме си отделна тема за Анимус и Анима, някъде из форума психология. Но и тук става, идеално се вместват и тук така изложените от теб разсъждения.

Междувпрочем, Давидовата звезда с шесте лъча - хексаграм ли се наричаше, символизира точно това - цялостната личност, личността в пълнота - мъж, открил и отчетливо оформил жената в себе си и обратното, двата триъгълника един в друг с основа при жената горе и връх надолу и обратният, символизиращ мъжкото начало с основа долу и връх, сочещ нагоре - заедно представят нагледно един напълно зрял индивид, който не търси да запълни липси отвън, което не означава, естествено, че е спрял с търсенето си.

Линк към коментар
Share on other sites

Хитър ход! Хитроста на змията, поради която накрая самата тя захапва опашката си.

Женете са по-умни, защото разполагат с по-дребни тела. От тук следва че жените са слабия пол, да но дефакто това не е така, защото дребните физически развиват по бърз и по-точен ум и така е още от време оно, от времето на динозаврите.

Обратно на логиката, т.е. алогично жените с по-развития си ум излизат пред мъжете по сила на пола. Умът е по силен от каквато и да е грамада мускули.

Казват, че сърцето човешко е колкото десница /юмрука на дясната ръка/.

Голям е мъжкия юмрук, и с пот на челото изкарва хляба си, които хряб жената печели /в миналото/ чрез по-лека, но не и по малко отговорна работа.

Голямо е мъжкото сърце, но малък е ума му и често мажа бива воден за нослето от жената. Това е да си загубиш ума по някоя хубавица...

наивни са били мъжете, а жените им твърде хитри, за да се издадат в хитроста си.

От тук идва и проблема. Мъжа е потърсил самостоятелноста на аскета, в опит да надскочи слабоумието си породено от сексуална зависимост.

Мъжа е потърсил свобода от секса, от смъртния страх.

А защо няма непорочно зачената жена?

Но хайде стяга наистена с тово хоро.

Откакто съществува света пред мъжа стои задачата да развива ума си, интуицията си, по-точното си виждане върху живота, докато пред жената е задачата да развие в себе си сърцето, любовта и затова е в ралята на майка, затова съществува и маицинството.

Пред жената стои здачата на намали ума /хитроста си, егоизма си/ и да увелици сърдечноста си.

С по прости думи - жената да намери мъжа в себе си, а мъжат да открие своята вътрешна жена.

После това половете биват равни, балансирани, без някув недостатък.

Ето защо от мъжа излизат религиите, науката, политиката и всичко което е свързано с размишлението, със съзерцанието, с работата на ума.

Мъжа ме е нужно изкачване към ума, а на жената и е нужно слизане към сърцето. Накрая и в двата случая се ражда вътрешното дете на истината и великата разумност.

Мъжа е тоси които се бори и изнася пред света, но той не би могъл да стори това ако няма велика стабилност в утешениети и задколисната подкрепа на нещо наречено жена.

Мъжът намерил и издигнал своята вътрешна жена и напълно равен на жената намерила и издигнала своя вътрешен мъж.

Винаги съществиват две стани на монетата, а т.е. има два начина за постигане на възнесение - единия начин е с край на ограниченията /тантра/, а втория е чрез издигане на ограниченията в самоконтролат /йога, християнство, ислям,.../

И двата начина са водещи до целта, но по пътя си те берат и хапват различни плодове - едните берат ябълки зелени и червени, докато другите берат ябълки червени и зелени.

Бъдете здрави и Бог да ви пази!

И стигнахме отново до основни понятия, по които са работели и са формулирани от чичко Фройд и бате Юнг, но пречупени през погледа на учението йога.

Ники, имаме си отделна тема за Анимус и Анима, някъде из форума психология. Но и тук става, идеално се вместват и тук така изложените от теб разсъждения.

Междувпрочем, Давидовата звезда с шесте лъча - хексаграм ли се наричаше, символизира точно това - цялостната личност, личността в пълнота - мъж, открил и отчетливо оформил жената в себе си и обратното, двата триъгълника един в друг с основа при жената горе и връх надолу и обратният, символизиращ мъжкото начало с основа долу и връх, сочещ нагоре - заедно представят нагледно един напълно зрял индивид, който не търси да запълни липси отвън, което не означава, естествено, че е спрял с търсенето си.

Външните търсения се запълват с вътрешни открития. Тогава търсенето приключва. Остава да се достигне до пълнотата и постоянно да се пребивава в Благодатта, без да съществува повече нестабилността на дуалността - клатушкането ту наляво, ту надясно.

Звездата на Давид или Витлиемската Звезда, или Звездата от големите аркани в Тарот е едно и също нещо.

Тя носи разбиране - скрития сефирот в кабала.

Конкретно йога не учи на това по начина който съм се опитал да опиша, в същото време учи но символиката, която ползва йога е съвсем различна.

Всички религии учат на това.

Юнг е минал през тях, за съжаление не съм запознат нито с трудовете на Юнг, нито с трудовете на Фройд.

Слаб съм в четенето и едва завърших средното си образование.

Всичко започва от кундалини. Там е съсредоточена вътрешната енергията способна да греобразува човека.

Имаме седем чакри - седем тела, през които кундалини се харчи в хоризонтал.

Дали ще се изхарчи през сексуалната чакра или през сърдечната, дали през третото око няма почти никакво значение.

Това се опитваше да обясни Кристиян.

В който и хоризонтал да се излее - енергията се счита за изгубена. Енергията не се губи само когато продължава по вертикала - към Отца.

Тази енергия е въпросния змей или змия, които дават гордостта в човек, възгордяването, липсата на смирение, което ни кара да мислим, че сме открили топлата вода.

Силве, всичко е още преди хилядолетия измислено и ние можем само да го преоткрием за себе си.

Времето отделено за себесравняване и състезателни дейности, времето в премерване на личностно достойнство е само наивно изхарчено време.

Търси вертикала. В хоризонтала ще си губеща.

Признание не ще получиш. Признание се дава за съкрушен дух и съкрошенно сърце.

До тогава човек си остава егоистичен горделивец.

Енергията на кундалини е онази змия описано в Стария Завет:

14. И рече Господ Бог на змията: Понеже си сторила ти това, проклета да си от всичките скотове и от всичките животни на полето: по корема си ще ходиш, и пръст ще ядеш през всичките дни на живота си.

15. И вражда ще поставя между тебе и жената, и между твоето семе и нейното семе: то ще ти смаже главата, и ти ще му нараниш петата.

Битие 3 глава

Издигането на кундалини не е повод за гордост, защото:

9. и не мислете да думате в себе си: Отца имаме Авраама; защото казвам ви, че Бог може и от тези камене да въздигне чада Аврааму. Матей 3 глава

Както навярно се досещата камъните предстваляват точно първа чакра, а кундалини се намира там, когато е все още спяща, разбира се.

Честичко си напомням тази притча, защото когато се събудих видях, че само аз съм спал:

Лука 18 глава

10. Двама человека възлезоха в храма да се помолят, единът Фарисей, а другият митар.

11. Фарисеят се изправи и молеше се в себе си така; Боже, благодаря ти, че не съм както другите человеци, грабители, обидници, прелюбодейци, или както този митар:

12. Постя дваж в седмицата, десетък давам от всичко що придобия.

13. И митарът като стоеше из далеч не щеше нито очите си към небето да подигне, но биеше се в гърдите си и думаше: Боже, бъди милостив мене грешному.

14. Казвам ви, че той слезе у дома си оправдан повече нежели онзи; защото всеки който възнася себе си, ще се смири; а който смирява себе си, ще се възнесе.

Пътят е тежък и продължителен. Бъди внимателна! Това е да си буден, когато ти е засилено вътрешното внимание към собствените погрешки и когато внимаваш повече да не ги допускаш.

Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

:yinyang:

"Time to say good bye" .

Във сърцето ме удари,

щом отекна във безкрая

"Time to say goоd bye".

Пред компютър в нощна риза,

неподготвена ме свари,

в миг ме цялата прониза

"Time to say good bye".

Знам, че много обич дадох,

ала не очаквах много,

плисна ме и ме замая

"Time to say good bye".

А звездите чудно мигат

в нощния безкрай.

На талази се издига

"Time to say good bye".

През компютъра квадратен,

хладен, интер-необятен

I will touch you. Как - не зная.

Never say good bye.

:hypocrite: Разрешавам и ще се радвам да дискутирате горния пример на преобразуване на една енергия в друга.. :feel happy: в унисон с темата. Лека нощ и добро утро, :)

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

...но само ако посмееш, ... да се подариш!

Красиво звучи.

/мога вече, мисля/

... само тъй ... си заслужава!

... да се пише; и чете

и особенно - да е !!!

В който и хоризонтал да се излее - енергията се счита за изгубена

Бих попитал "Ники";

... ако "допуснеш", че съм жив човек -

ами ... тялото ми излъчва топлина,

ами ... децата ми.....................,

ами ... трудът ми.....................,

ами ... всичкото общуване.......,

ами ... /добави Ти нещо - за да поввярвам, че си истински :rolleyes: / - шегичка

как да се "опазя от загуби"? :3d_157::3d_159:

... така ли? :3d_012:

Питам от чисто любопитство - от най-детски тип. :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Докога черно и бяло?
Докога мръсно и чисто?
Какви взаимоотношения щяхме да имаме с хората, ако никой от нас нямаше баби и дядовци, майки, бащи, деца и , надявам се , внуци и правнуци smile.gif ?
Или да се попитаме ,редно ли е да имаме духовна връзка с децата си , като са продукт на секс?
КОйто има очи, да ги отвори широко - духовността и физическият свят са неразделни в своето величие и велики в своята неразделност.

За Любо - аз лично чакам този обещан пост и ще се въздърж. от с. дотогава smile.gif .
Още повече - името задължава.

Впрочем за тантричен секс с пълно сливане трябва и двете души да са много чисти и отдадени, в сравнение с него обикновеният е непохватно чиракуване.

П.П. За скрупулите - страх, срам, неудобство, притеснение, тревога, неопитност, двоумене - има ги във всяка сфера от живота. Защо ли в интимната сфера най боли? Защото болката е в Душата, много съкровена.
Редно е може би да се отвори отделна тема за това.


smile.gif
Късметче - отговарям на хубавото ти мнение и интереса ти. smile.gif

Познавам три автора, които изхождат от различни наблюдения и от там разсъждения.

 
Линк към коментар
Share on other sites

Изключително . Благодаря. Моят скромен принос - снимки на скулптурите :

http://www.ktb.net/~bewier/Medici-wp.html

Линк към коментар
Share on other sites

Изключително . Благодаря. Моят скромен принос - снимки на скулптурите :

http://www.ktb.net/~bewier/Medici-wp.html

Радвам се че имаме стойностен и смислен диалог като човеци от двата пола. Моля се като оптимистичен глупак той да продължава. :v:

Линк към коментар
Share on other sites

Диалог, дискусия, защо не? В началото не мислех да се задържам много в тази тема , но интерпретирането на секса в изкуството е забавно:

Kaто погледнах по-задълбочено горното "произведение", забелязах, че на пръв поглед мъжкото и женското начало са едно до друго и съвсем близо. В действителност обаче нямат никаква допирна точка на физическо-материално ниво, защото мъжкото е закачено на здрава кука, свързана със стената, съответно земята, а женското виси във въздуха и двата края на съмнителното въже са в нищото. :3d_065: А в реалния живот често е обратно.

Може би авторът е изобразил връзката на земен мъж и въздушна жена?

Аз, като воден знак, оставам да си немея и давам две крачки назад. ;)

(П.П.Закачката е съвсем добронамерена.)

Линк към коментар
Share on other sites

Любо, благодаря за тази информация, изключително интересно ми беше :thumbsup2:

Затова понякога пишат, че Кармата на Жената е Мъжът, а Кармата на Мъжът е Жената!

И според откровенията на Кармата, наистина се наблюдава такова едно редуване, макар и да има изключения, дължащи се на по-дълбоки причини."

_____

Другият автор от който съм черпил познания за половете е Лазарев. Цитат:

"- Когато говорим за пълно равенство между мъжа и жената, се

подразбира равенство на всички нива. Логично ли е? Логично. Ето така, в изтънчения информационно- енергиен план жената влияе на мъжа шестдесет-седемдесет процента, а мъжа на нея, тридесет-четеридесет. Тоест, казано на прост език, зависимостта на мъжа от жената е два пъти повече. Защото когато жената иска пълно равенство във вътрешно или на физическо ниво, това означава общо неравенство.”

Абсолютно съм съгласна :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 months later...

Искам да препоръчам по темата книгата "Мистерии на сексуалността" на Атис Флорид.

Това е анализ върху теория на Р.Щайнер и поета Новалис.

Един интересен и интелектуално достъпен поглед върху произхода,развитието ,целите и очакванията от нас в сексуалните отношения.

Двете течения в които ние сме участници и устремения ни ход в грешното течение или по -скоро не грешно а остаряло.

Дали сме готови да се погледнем в дълбочина и какво трябва да се случи с нас ,за да се получи промяната.

Линк към коментар
Share on other sites

Секса и ролята му в човешките взаимоотношения...

Дълбоко се замислих над заглавието на темата поставено по този начин...нима секса изпълнява роля, и мъжа и жената също се вмъкват в някакви роли?...така някак логично се заключва от заглавието.Според Отношението ти към секса, то той е Метод за продължаване на рода, НО ключа е в Начина по който Изразяваш себе си,т.е на какво ниво Споделяш себе си, така можеш да разбереш Как обичаш и как си обичан.В прав текст, дали секса за теб е похот и креватна гимнастика или дълбок екстаз на споделяне, сливане на душите.Оттук вече женствеността и мъжествеността са Следствия от начина по който Обичаш! Т.е. качествата които си развил като личност се отразяват на начина ти по който обичаш.Затова и се ''отключва'' различното отношение към секса, поради различното отношение на хората едни към други.

Линк към коментар
Share on other sites

Малко по нагоре в постовете си Любо е изнесъл много добре една от теориите на Щайнер ,която под малко по различен поглед е развивана и представяна и от други духовни учения.

С превъплащението си Земята е преминала през 3 метаморфози:

През Сатурновата степен-Топлина-Воля

Слънчевата степен-Светлина-чувства

Лунната степен-вода-мислена

В настоящия момент Земната мисия е да развие любовта ,затова нашата планета е планетата на любовта.

Но в днешното материално време е много трудно да стигнем до правилния смисъл на понятието Любов.

При което материализмът в наши дни е изместил понятието за любов като го е приближил максимално до понятието за сексуалността,въпреки че двете нямат нищо общо.

Следователно доста отдавна вече размножителните сили които трябва да са основните действащи в половите отношения са изцяло покрити от сексуалните сили ,които качествено ни обвиват на този етап.

Попаднах на един много точен пример по този повод:

"Когато например разглеждаме понятията "локомотив" и "прегазване на хора"като две взаимоно свързани понятия,логически това е толкова умно,колкото и днешното сливане на понятията за любовта и сексуалността,тъй като при известни обстоятелства нещата външно могат да изглеждат близки едно до друго.Обаче това произтича не от някакви научни предпоставки ,а от нелогичното и дори болно мислене на нашето време"Р.Щайнер

А сексуалните отношения имат доста съществена роля в човешките отношения.

Но наша е работата да ги насочим в прогресивната посока.Те са най-низшата проява на отдаване ,но все от някъде трябва да се тръгне :).

Като това важи само и изцяло са сексуалните сили ,размножителните сили са нещо съвсем различно.

Редактирано от didi_ts
Линк към коментар
Share on other sites

А сексуалните отношения имат доста съществена роля в човешките отношения.

Но наша е работата да ги насочим в прогресивната посока.Те са най-низшата проява на отдаване ,но все от някъде трябва да се тръгне :).

Като това важи само и изцяло са сексуалните сили ,размножителните сили са нещо съвсем различно.

Не разбирам какви са тези по-различни размножителни сили?... :unsure:

Секса е Творчески акт, а това дали е осъзнат или не, е друг въпрос. Различно е Отношението към него, оттам и начина по който боравиш с енергията.

p.s. Нека мила didi_ts, оставим за малко настрана Щайнер(въпреки,че ми е любимец),етапите на Земята и прочие, и остави да говори Жената в теб...

Линк към коментар
Share on other sites

:) жената в мен може да говори всичко ,както и у всеки ,но не това е толкова важно ,когато човек има потребност да разбере в дълбочина нещата личното му отношение претърпява трансформации.

Иначе не би имало смисъл да говорим изобщо по между си.

Секса е творчески акт ,да.Но кога?

Чрез освобождаването на сексуалните сили,които вече не са свързани със зачеването,те започват да служат само на егоизма.

Простичък въпрос към съвременния човек,кога идва желанието за секс?

И колко пъти това желание е свързано с желанието за размножаване?

И когато не е какво е?

Желание за лично доволство -егоизъм.

Когато сексуалните сили се използват от човека,за да зачене едно дете,партньорите са в служба на еволюцията.

"Детето е сбъдването на любовта"

Когато във физическата любов партньорите търсят средство ,за да попречат на идването на едно дете ,ясно е че половият акт тръгва в друга посока.

Това е началото ясно е половия акт е творчески акт ,но колко и как хората разбират това.

За съжаление все повече започваме да служим на своя егоизъм (не само в тази област),а после си запушваме ушите и очите и включваме избирателна пропускливост на информацията.

"Словото претърпя еволюция в хода на времето:магическата сила отслабна,интелектуалния смисъл се превърна в обикновена комуникация,образът потъна в думата и думата застина в едно физическо тяло -буквите от азбуката."Атис Флорид

Същото е и в сексуалните отношения.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...