Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Секса и ролята му в човешките взаимоотношения


Guest НиколаДамянов

Recommended Posts

Та така и с психотерапията, като терапия тя си е една нова наука, много работи и липсват, много работи тепърва ще се развиват, много хора предстои да разберат колко по- лесно е да се реши един проблем с подкрепата на професионалист ,отколкото с добрата приятелка.

Интересното е, че окултната психология и психотерапия са на хиляди години и са едни отработени науки.

Да, има окултна психология, но се учи по същия начин и подход като другите окултни науки. Всъщност май разделението на окултните науки е за леснота, иначе всички са взаимонеобходими. Май трябва да отворя отделна тема за това.

И днес има и окултни психотерапевти, но обществеността ги знае под други имена, най-често като астролози, но пък истинските такива са нищожен брой.

С раждането на съвременната наука се създава и "научната" психология, която не почива на никакви корени и наистина се "развива", т.е. преминава през проби и грешки, тотално отхвърляйки постиженията на духовните изследвания в областта. Пример са любимите теми на Фрой за стремежа на мъжа към майка си и за секса в основата на всичко. Наистина може да има някой, който да желае сексуално майка си, но в основата на всичко лежи усещането за архетипната майка, за сремежа към сливане с женското начало. А секса не е просто секс, а сексуалност, която като жизнена сила осигурява любовта и е всъщност изначалния стремеж за сливане между всички хора. Добре, че се появи Юнг с неговото усещане за алхимичното, за да върне осъзнаването на ролята на архетипното и митологичното в човека.

Друго нещо. На Запад например християнската църква е против "ровенето в главите" на хората, т.е. категорично против психоанализата. Имам едно книжле, където се обясняват всички "опасности" на "лошата" психоанализа :) Условията са отблъснали хората от разбирането, че за всяко нещо си има професионалист.

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

1- Та така и с психотерапията, като терапия тя си е една нова наука, много работи и липсват, много работи тепърва ще се развиват, много хора предстои да разберат колко по- лесно е да се реши един проблем с подкрепата на професионалист ,отколкото с добрата приятелка.

2- Да, има окултна психология, но се учи по същия начин и подход като другите окултни науки. Всъщност май разделението на окултните науки е за леснота, иначе всички са взаимонеобходими. Май трябва да отворя отделна тема за това.

3- Пример са любимите теми на Фрой за стремежа на мъжа към майка си и за секса в основата на всичко. Наистина може да има някой, който да желае сексуално майка си, но в основата на всичко лежи усещането за архетипната майка, за сремежа към сливане с женското начало. А секса не е просто секс, а сексуалност, която като жизнена сила осигурява любовта и е всъщност изначалния стремеж за сливане между всички хора.

4- Добре, че се появи Юнг с неговото усещане за алхимичното, за да върне осъзнаването на ролята на архетипното и митологичното в човека.

1- :thumbsup:

2- :thumbsup: , Да, моля, отвори такава тема.

4- Добре, че го има (имаше) Юнг!!!! :thumbsup::thumbsup::thumbsup:

3- Фройд ми е "слабост", защото според мен той, както и Ч.Дарвин, бяха лансирани гръмко, само и само за да се принизи ролята на църквата, морала, обществените норми. Сексът е нещо нормално и именно за това не трябва да се фетишира. Четох някъде съвременни терапевти от една авторитетна школа, които анализират живота на Фройд - ами с колко неврози и диагнози го окичиха, като се започне от мега сексуални проблеми, от неуравновесеност, че май имаше и садо-мазо компонента + педофилия. А официално би се отказал от секса около 40 годишна възраст, поради някакви лични проблеми с жена си.

И ако се изхожда от това - ами как може какъв човек да учи другите?

И сега да споделя нещо важно:

Преди време говорих с една психоложка именно по тема Фройд. ТЯ говореше за детската сексуалност и как и бебетата, и момченцата били сексуални.

След време ме светнаха, защо има една фраза: "Дай на момченцето, че да не му стане нещо!"

Не я разбирах тази фраза, а ми се изясни от китайската медицина. Да е жив и здрав Д-р Ван, макар и да ми е тъжно, че вече не живее в БЪлгария.

"Това което западната психотерапия вижда като сексуалност и възбудимост при бебетата и малките деца, е най-чистата изява на ян енергийте в детския организъм. За малките момченца е естествено да има периоди на временна възбуда с уголемяване на половия орган. Това означава, че в енергийната им система, и в съответния меридиан има много чиста ЯН енергия. Това не е сексуалност.

Да, много момченца си пипат половия огран, защото те могат да усещат енергията и като възбуда, сърбеж, напрежение. И като всяко дете - търси помощ от майка си, пита я, иска да се гушне, за да получи по-приятно усещане - точно както едно малко болно дете с дискомфорт се гушка.

Това явление е нормално и преминава самичко, енергията естествено се прелива и продължава пътя си. И колкото по-силна предрождена енергия има детето, толкова по-чести и по-дълги са тези явления.

А това значи, че и като порасне ще бъде много енергичен мъж!

Много исках да споделя това, само за ваша информация, а вие как ще се отнесете - с присмех, пренебрежение или упрек - то си е ваша отговорност пред съвеста и пациентите ви.

И ако това Фройд смята за сексуален стремеж към майката....

.......

И моля не ми "скачайте отгоре" с "професионални мачетета" - аз пак ще си остана фен на китайската медицина, защото именно само тя може да третира хомосексуалноста - като подобри и балансира ендокринната система на тялото, мъжете пак спонтанно започват да харесват жени.

И един истински случай:

Ученик на виден йога ( не помня дали беше Лахири МАхасая) му се оплаква, че не може да спре да мисли за секс, дори да се въздържа физически, мислите го нападали силно.

Един ден учителят го извикал в ашрама и му казал:

- Ти, нали изкаш да получиш реализация?

-Да, учителю.

- Ами в този живот може и да не я получиш, защото скоро ти е отредено друго... да се освободиш от това тяло след 10 дни... Ако искаш остани в ашрама в една стая специално за теб, ще ти носим храна и вода, а ти прави каквото искаш.

И така станало. Затворил се ученикът в една стая, ... а най-красивите жени, накичени и нагласени му носили храна и вода.

На сутринта на 11-я ден, той излязъл от стаята и запитал тревожно гуруто какво става.

А той го запитал за какво е мислил в тези дни, запомнил ли е кои красавици са му носили храна и вода.

А човекът не се и бил сетил за секс, и не забялязал нито една хубавица.

Редактирано от Viki3
Линк към коментар
Share on other sites

Секса и ролята му в човешките взаимоотношения, предназначение? ползване? практики? трансформации? цели?...

Интересно формулирана е тая тема.

В големия план на нещата ,сексът е механизъм за възпроизводство ,който съчетан с насладата като ефект върху физическия индивид осигурява този механизъм да работи.Защото ако я нямаше насладата ,току виж ,че вида (H. s. sapiens ) се е отказал да полва механизма и тогава се получава стоп .Няма възпроизводство на биологичния вид.А е ясно,че чрез възпроизводството всъщност се осъществява прехода на следващото стъпало.При това става дума не за просто възпроизводство,каквото наблюдаваме при едноклетъчните организми.Човекът има задача ,да осигури възпроизводство на вида ,при което се запазват всички съществуващи и се проявяват нови характеристики на този вид от съчетанието на два индивида.В процеса на порастване на човешкия род ,развитие и изкачване нагоре по стъпалата на еволюцията обаче се е получила неочаквана засечка.Отделни индивиди,а постепенно и цели групи хора започнали да фетишизират секса.Това изкривено отношение всъщност забавя хода на развитие на цялото човечество.И вместо да се върви към трансформация на насладата от секса и на сексуалната енергия в енергия на любовта ,нещата спират до секса .Това грубо материализиране на замисъла ,противоречи на цялостната концепция .То се оразява и на самия възпроизводствен процес.Същия става все по-труден,насилствено прекъсван,изкуствено манипулиран макар и с помоща на медицинските познания на човечеството.

Сигурно заради тази слабост на човешкия род - да се отклонява от пътя и да забравя да поглежда към небето ,все още сме подвластни на закона за карма,като единствен начин да не бъдат лишени абсолютно всички от право на поправка за грешка.Така,че отново стигаме до избора,който правим,като отделни индивиди.Избора е свързан с въпроси като:"Какво да бъде отношението ни към секса?" или "Как да се възполваме максимално от сексуалната енергия без да нарушаваме вселенските закони на реда и хармонията.Хубавата новина е ,че все пак и все още имаме избор,нали?

Редактирано от Klaudia
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

На влюбения - неговото желание. Осъществено, а особено пък отблъснато, то може да го превърне и в Гьоте, и във Ван Гог , и в Моцарт.

Може да го превърне и в Хитлер, не се знае...

Линк към коментар
Share on other sites

На влюбения - неговото желание. Осъществено, а особено пък отблъснато, то може да го превърне и в Гьоте, и във Ван Гог , и в Моцарт.

Може да го превърне и в Хитлер, не се знае...

или в Отело...? ;)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Та така и с психотерапията, като терапия тя си е една нова наука, много работи и липсват, много работи тепърва ще се развиват, много хора предстои да разберат колко по- лесно е да се реши един проблем с подкрепата на професионалист ,отколкото с добрата приятелка.

Интересното е, че окултната психология и психотерапия са на хиляди години и са едни отработени науки.

Да, има окултна психология, но се учи по същия начин и подход като другите окултни науки. Всъщност май разделението на окултните науки е за леснота, иначе всички са взаимонеобходими. Май трябва да отворя отделна тема за това.

И днес има и окултни психотерапевти, но обществеността ги знае под други имена, най-често като астролози, но пък истинските такива са нищожен брой.

С раждането на съвременната наука се създава и "научната" психология, която не почива на никакви корени и наистина се "развива", т.е. преминава през проби и грешки, тотално отхвърляйки постиженията на духовните изследвания в областта. Пример са любимите теми на Фрой за стремежа на мъжа към майка си и за секса в основата на всичко. Наистина може да има някой, който да желае сексуално майка си, но в основата на всичко лежи усещането за архетипната майка, за сремежа към сливане с женското начало. А секса не е просто секс, а сексуалност, която като жизнена сила осигурява любовта и е всъщност изначалния стремеж за сливане между всички хора. Добре, че се появи Юнг с неговото усещане за алхимичното, за да върне осъзнаването на ролята на архетипното и митологичното в човека.

Друго нещо. На Запад например християнската църква е против "ровенето в главите" на хората, т.е. категорично против психоанализата. Имам едно книжле, където се обясняват всички "опасности" на "лошата" психоанализа :) Условията са отблъснали хората от разбирането, че за всяко нещо си има професионалист.

Това е защото теорията на Фройт е с една много специфична избирателна пропускливост.А именно игнорирано е духовното, защо.....:

"" "Философия на безсъзнателното" публикувана 1869 год.- тридесет години преди Фройд от фон Хартмън..........зад индивидуалното съзнание се крие космическо съзнание, което за повечето хора е "безсъзнателно", но може да се събуди и напълно да се осъзнае, а това превръщане на безсъзнателното в съзнателно е най- голямото добро на мъжете и жените.Че Фройд директно взема понятието Id от The Book of the Id"(Книга за То)на Георг Гродек, която се основава на космическото Дао или органичен универсален дух.Че... е, добре, това е дълга история, която силно ни напомня, че корените на модерната психология са в духовните традиции именно защото самата психика е включена в духовни източници.В най- дълбоките и недра откриваме не инстинкти, а Дух- и изучаването на психологията в идеалния случай трябва да е изучаване на всичко това - от тялото през разума да психиката, от подсъзнателното през самоосъзнаването до свръхсъзнателното, от съня през полубудносттта към пълната събуденост."К.Уилбър "Интегрална психология."

А Юнг се е опитал да хване точно пропуснатата част.

А Фройд е баща на една доста целенасочена психоанализа, слабостите на човечеството и справянето с тях.

Нагона изразен в сексуалност, дреме в първичната човешка природа и е много лесно да бъде поддържан, и е много трудно да бъде приспан, може да бъде трансформиран, ама идва въпроса - И защо?

Секса си е секс, там няма какво да се промени, ролята му в човешките отношения се изкривява все повече и повече. И колкото повече се изкривява, толкова повече се тръби, че това е нормалното състояние, това е стряскащото.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

 

... да кажеш, че секса е физиологична нужда, е като да кажеш, че облекчаването в тоалетната е щастие. Дори да го усетя, в някакъв момент, не бих се фукал, просто ... мога повече. И Вие. Дано сме повече от физиологията си, ако общувахме със нея само, то щеше само да се ...

:3d_097::3d_097::3d_097::3d_118:

Шапка ти свалям,човече!!!С едно изречение-подчертаното :) - си казал всичко!

Браво!

Линк към коментар
Share on other sites

... да кажеш, че секса е физиологична нужда, е като да кажеш, че облекчаването в тоалетната е щастие. Дори да го усетя, в някакъв момент, не бих се фукал, просто ... мога повече. И Вие. Дано сме повече от физиологията си, ако общувахме със нея само, то щеше само да се ...

Някои верно смесват физиологичните нужди. И облекчаването.

Но виж колко интересно нещо. Как може да се комбинират разбиранията: "Храненето е щастие" и "Облекчаването в тоалетната не е щастие".

Та нали причината за облекчаването е храненето :)

Някъде бяхме говорили, че облекчаването е символ на даването и говори за способността на човек да дава. Ако човек се позапича често (егати и думата образна), то той трудно дава. Ако дава трудно, ще дава и трудно любов. И колкото и парадоксално да е, ако дава трудно любов, ще се скъпи и на секса, защото и секса е даване.

Та верно са свързани нещата.

Линк към коментар
Share on other sites

Някъде бяхме говорили, че облекчаването е символ на даването и говори за способността на човек да дава. Ако човек се позапича често (егати и думата образна), то той трудно дава. Ако дава трудно, ще дава и трудно любов. И колкото и парадоксално да е, ако дава трудно любов, ще се скъпи и на секса, защото и секса е даване.

Та верно са свързани нещата.

Много си прав,Божидар. :thumbsup: Толкова простичка истина,а не бях се замисляла-и сега като се замислих,чак страх ме хвана,щото излиза,че който е много дащен е дащен за всичко,и ако е прекалено щедър към мен може да се очаква,че е щедър навсякъе.Щедър на ласки,на комплименти,на секс...И какво излиза,че да получаваш от някого от всичко по много означава,че нищо от него не е само твое.Ама се оплетох в мисли и аз,но ми стана тъжно-няма пълно щастие :3d_161:

Линк към коментар
Share on other sites

Някъде бяхме говорили, че облекчаването е символ на даването и говори за способността на човек да дава. Ако човек се позапича често (егати и думата образна), то той трудно дава. Ако дава трудно, ще дава и трудно любов. И колкото и парадоксално да е, ако дава трудно любов, ще се скъпи и на секса, защото и секса е даване.

Та верно са свързани нещата.

Секса не е само даване, понякога е взимане.

Линк към коментар
Share on other sites

Сексът според мен е едновременно вземане и даване (погледнато на всички нива, не само на физическо).

Някъде бяхме говорили, че облекчаването е символ на даването и говори за способността на човек да дава. Ако човек се позапича често (егати и думата образна), то той трудно дава. Ако дава трудно, ще дава и трудно любов. И колкото и парадоксално да е, ако дава трудно любов, ще се скъпи и на секса, защото и секса е даване.

Та верно са свързани нещата.

Много си прав,Божидар. :thumbsup: Толкова простичка истина,а не бях се замисляла-и сега като се замислих,чак страх ме хвана,щото излиза,че който е много дащен е дащен за всичко,и ако е прекалено щедър към мен може да се очаква,че е щедър навсякъе.Щедър на ласки,на комплименти,на секс...И какво излиза,че да получаваш от някого от всичко по много означава,че нищо от него не е само твое.Ама се оплетох в мисли и аз,но ми стана тъжно-няма пълно щастие :3d_161:

Ееее, princessa, ама защо пък искаш само към теб да е дащен, а към останалите стиснат :) ; тогава ли само ще ти е пълно щастието? Ами нека и други се облажат :D.

То по принцип си е трудно да искаш нещо само за себе си. Или обратно - само за другите.

По някое време говорихме по подобен въпрос - някои жени искаха до себе си силен и властен мъж, обаче само към другите да е силен и властен, а към тях да е мек, добър, отстъпчив (т.е да се вслушва в желанията им и да ги изпълнява). Е, такова животно нЕма. :P

Пък за секса не се притеснявай, по-горе казах - струва ми се, че при него имаме и двата процеса: и даване, и вземане, тъй че

човекът следва да е добре и с двата процеса.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

NE MISLJ 4E SEXA E NAI-VAJNOTO V 4OVE6KITE OTNO6ENIJ. DORI NAPROTIV ,KOGATO 4OVEK SE OSVOBODI OT NEGO SE 4UVSTVA MNOGO PO- 6TASTLIV I SVOBODEN.DORI V BRAKA NE E ZADULJITELNO DA SE SLU4VA POSTOJNNO. TOVA GO KAZVAM OT LI4EN OPIT BEZ NAI- MALKO DA MI LIPSVA I SE 4USTVAM 6TASTLIVA. XORATA ,KOITO SA ZAVISIMI OT SEXA I NE MOGAT BEZ NEGO NAI -VEROJTNO SA OT PO- NISKO NIVO. AZ MISLJ 4E PRESKO4IX TOVA NIVO I SE 4USTVAM PO- SPOKOINA I PO -URAVNOVESENA. TOVA SE OTRAZJVA PO DOBRE I NA SEMEISTVOTO.

Модераторска бележка: Моля пишете на кирилица и с малки букви!

Редактирано от didi_ts
Линк към коментар
Share on other sites

Младо момче съм,атлетичен,мн ми се прави секс,гледам жените и ги събличам в поглед,не съм правил секс пак от стоо месеца,но ми пречи,взимам триптофан,подтиска апетит и намаля либидото,от нова година,край с личните оргазми,няма смисъл,не съм жувотно , предпочитам концентрацията пред тази натрапена нужда наречена секс.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Не мисля че в сексуалния живот има някаква полза или вреда. Той е в групата на първичните потребности, наред с храненето, облеклото, дишането и т.н. Интензивността му зависи от възрастта, а начина му на проявление или изживяване зависи от степента на духовното развитие. Има хора които живеят с идеята да задоволяват най- вече първичните потребности. За тях нещата са ясни - днес трябва да правя секс и правя секс, така както трябва да ям и ям. Проблема идва когато се опитваме да си обясним физиологичните потребности от гледната точка на духовните потребности.

Линк към коментар
Share on other sites

Не мисля че в сексуалния живот има някаква полза или вреда. Той е в групата на първичните потребности, наред с храненето, облеклото, дишането и т.н. Интензивността му зависи от възрастта, а начина му на проявление или изживяване зависи от степента на духовното развитие. Има хора които живеят с идеята да задоволяват най- вече първичните потребности. За тях нещата са ясни - днес трябва да правя секс и правя секс, така както трябва да ям и ям. Проблема идва когато се опитваме да си обясним физиологичните потребности от гледната точка на духовните потребности.

Не мога да сложа секса при първичните потребности .

Без секс организма може да живее пълноценно . Тук става въпрос за лични предпочитания . И кой му харесва да си го прави .

За пръв път съм имала такъв контакт на 17 , както и опити след това с мъже от различни възрасти . Но определено не съм имала потребност от секс , единствено заради партньора съм се съгласявала .

Съвсем друго щеше да бъде , ако нямах потребности от храна . Зависимостта от храната ни поставя в отвратително ограничение , защото хранителният ресурс се контролира от хора , които искат да манипулират човешките маси .

Днес мога да правя или да не правя секс и от това няма да последва нищо , но ако днес не ям ще съм отпаднала, ако утре не ям ,може и да припадна , ако продължа да не ям , тялото ми няма да може да функционира . Ето това е гадно , че не сме проектирани да съществуваме само от въздух и вода .

Линк към коментар
Share on other sites

Ako говорим за секса в една двойка, то той е много важен за здравината и стабилността на връзката. Сексът е израз на любов и близост, която даваш на един специален човек и е различна от тази, която даваш на приятели и близки. Това е нещо много интимно. Разбира се, че има и такива, за които това е професия, но не говоря за тях. Физиологията е така устроена, че полови хормони се отделят до една определена възраст и моето наблюдение е, че когато сексът в двойката куца, така че да не са задоволени потребностите на единия, то неминуемо се променят отношенията в нея. И ако не се потърси помощ, то тази връзка постепенно се разпада.

Линк към коментар
Share on other sites

Сексуалната енергия или кундалини може да се издигне и да се превърне в творческа. /Както Мойсей издига змията в пустинята.../ Като начало на една връзка е добре, но разумността все пак трябва да надделява над физиологията...

За съжаление днес секса е превърнат в мощно оръжие и той продава/купува, манипулира...:feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Секса и ролята му в човешките взаимоотношение!

Важна тема...Дори бих казал - една от ключовите теми!Ако човек може да си отговори пълноценно и обстойно на всички маркирани въпроси,то той би си спестил много мъки,дерзания и страдания...

Трудността относно говоренето,обясняването и съветването по тази тема идва от това,че при хората либидото си променя с промяна на възрастта,...а отделно то се проявява с различна сила при различните хора...Следователно всеки се опитва да разяснява "фактите" от своята си "камбанария" и объркването и противоречията стават тотални!Може би първо трябва да стъпим на някаква по-обща и неоспорима основа и тогава да градим някакви тези-решение относно възникнали или възникващи проблеми в тази област.

Преди време като медитирах върху въпросите за секса ми се даде една случка,която до голяма степен ми изясни нещата...Малко смешна,но ще споделя!Имах малко кученце /Тара/ - бяло,женско /сибирска лисица ми казаха,че било/,което един път го нахраних с хляб на улицата и то ме последва до нас...Не се притесни да влезе и във входа... и в апартамента и така заживяхме заедно.Никога не съм го връзвал при разходки с изключение,когато беше в период на разгонване...Та точно за този период искам да ви разкажа...Забелязах,че докато стигне да кулминацията да допусне мъжко куче до себе си, Тара мина през един много обстоен период "на проучване"...подушваше и едва ли не "кокетничеше" с всички кучета,които срещахме...проявяваше изобщо голям интерес! Много от кучетата също и отвръщаха с високо вирнати опашки,но евентуално когато Тара вече загубеше интерес и не дърпаше повода на каишката да ги "преследва" ...нахалниците бяха прогонвани от мен!До тук всичко нормално,но Тара се "влюби"...Вярно ви казвам! Харесаха се с едно кученце -болонка,...бяло,къдраво,симпатично,...и непрекъснато седящо на една тераса на втория етаж на две улици от нас.А болончето как я харесваше - просто и представа си нямате!!! Още в далечината като се задавахме по улицата то беше скимтене,то беше виене...стоеше на задните си лапички,...скачаше като тези кученца в цирка по цялото пространство на оградената с железни пръчки тераса! "Влюбената" Тара изгуби интерес,към другите кучета и все на там ме дърпаше да ходим..,а онова мъниче на три пъти щеше да скочи от вторият етаж за да ходи да се подушат,да си играят,...да се любят може би... Какво "любов" само...Представих си "Ромео и Жулиета" само,че този път Ромео беше на терасата и щеше да се хвърли отгоре и не му пукаше,че ще се размаже долу ...искаше своята Жулиета,която като че ли със скимкане,палаво разхождане и пишкане под терасата издайнически подсказваше,че това е "кучето на живота" и ...Сериозно ви казвам ,че ако на 2-3 пъти не хвърлях пръчки от долу по терасата,онзи мъник щеше да се хвърли отгоре промушвайки се между железата ! Каква любов само...каква саможертва,каква отдаденост... и то забележете - при две животинки,които имат колективно съзнание,а не като при човека - индивидуално...

Колко много подобни примери срещнах след време като тази "любов",но вече хора бяха главните герои...Виждах доста подобни неща почти ежедневно!От тази случка възникнаха и доста въпроси в мен,на които търсих отговори и светлина.

Първият и основен въпрос: Защо е цялата тази колосална полова енергия,която ни е дадена и под чийто напор бихме направили неща,които в обикновено състояние дори не бихме помислили за тях? - Единственият отговор е репродуктивна функция!Значи нашият Творец за да се "презастрахова" ,че няма да "увиснат" изпълнението на всички природни закони и най-вече този на кармата, е вложил изключително голяма енергия във етапите от възпроизводство на индивидите от по висш клас...Това поражда много емоционални стихии и чувства,...които "принуждават" индивидите да се размножава.

Това е и първият извод: Секса е даден за увеличаване на популацията! И допълнение...най-общо: Секса го разглеждаме за сега като много силен първичен елемент,заложен най-общо в бозайниците,който спомага за размножаването,...което пък гарантира изпълнението на кармата и други природни закони...Перфектен замисъл на нашият Творец и напълно в унисон със Вселенският закон за "Запазване на енергията",за който споменавах в други постове!

Важен момент от тук нататък е разграничаването на животинското от човешкото начало...Например задавали ли сте си въпроса: Защо животните имат точно определени дни в годината,в които те биха могли да правят секс...да се размножават? Представяте ли си ако за тях беше в сила "разрешението" за ползване на секса по всяко време?...Та те нямат индивидуално съзнание,не могат да планират...не носят отговорност и до какво щеше да ги доведе тази взривоопасна полова енергия,ако нямаше "възбрана" за ползване...Направо не ми се мисли! :)

ОК! Ами ако сложим обратното равенство - за човека,който се е хванал единствено за сексуалните енергии пораждащи щастието,което му е дадени "по дефиниция" и което произтича от целите на неговите репродуктивни функции...

Правилно!...Това е изключително преживяване и изживяване,НО ТО Е МНОГО МАЛКО КАТО ВРЕМЕТРАЕНЕ! Колко време е един екстаз? - Блаженството,което се получава при секса е различно за жени и мъже,...но при всички случаи е крайно малко като времетраене и от тук и ГОЛЕМИЯТ ПРОБЛЕМ: Хората вместо да осъзнаят своята същност и да търсят екстаза и блаженство в други неща са зациклили в тази изначална даденост /секса/ и хилядолетия се стремят да я "усъвършенствуват", "обогатяват","развиват" ...което е просто крайно грешно! От тук са се получили и големите аномалии в човешкият разум,който генерира все нови и нови неща,с които да удължи този екстаз и блаженство...Размислете се за порнографията,проституцията,мазохисти,... и всякакъв вид извратености които се сетите...На всичко това генезиса е в изпитването на все по дълго и по дълго...,все по-често и по-често ...КРАТИЧКОТО щастие от половото общуване!Колко са наивни тези хора...Това е една голяма заблуда и утопия,защото предназначението на секса не е за удоволствие,макар че той носи такова,...а е за размножаване!

Може много да се говори по темата...Има много изводи,...но много неща се натрупаха и ще спра до тук!

Накрая ще ви кажа,че и хората имат също ограничение в секса ...нещо като "човешки период на разгонване" като при кученцата и други животинки.Замислете се малко...Значи при животните то е по един-два пъти в годината,...а при хората този период е фиксиран ориентировъчно от полово съзряване до климактериума, ...а като се има предвид,че и женските яйцеклетки и мъжките сперматозоиди са ограничени като количество,...излиза,че даденото ни "щастие" е все пак временно..Какво са 30-40 години такова "щастие" във галактически мерки или светлинни години... и то е много относително дали можеш да го изпиташ...В повечето години търсиш я подходящ партньор,я сродна душа,я човек "който ти допада сексуално" и ...времето си отлита...загубва се!... Нямам думи! - Можете ли да си представите нещастието на тези семейства и двойки,на които взаимоотношенията по между им се крепи на добрият секс? /популярна фраза "секса крепи семейството"/...А като се има предвид,че секса е в главата/мозъка/ на човек,...и този мозък ежедневно търси удължаване на "върховното щастие",което в повечето случаи се изразява в минути...можете да си отговорите и на въпроса за "здравината" на съвременните връзки и защо хората се разделят дори вече и след 2-3 "проби" ,а да не говорим и за "разтоварващият" секс за една нощ... Колко ли неща /оправдания/ може да измисли един "заболял" мозък,заразен от сексуална манящина ... ???Отговора е - безброй много неща могат да се измислят,но резултата е винаги един и същи - РАЗОЧАРОВАНИЕ !!! Екстаза и върховното чувство породено от сексуалните взаимоотношения са крайни величини и е голяма заблуда и глупост,човек да се опитва да ги прави безкрайни...

Моето лично мнение и че всичко е на финала ...т.е. заблудите в скоро време ще отпаднат,защото скоро хората ще започнат да изпитват подобни състояния на екстаз и върховно усещане,но не по сексуален път...! Все повече хора искат да осмислят живота си и да се докоснат до нещо по Истинско..до нещо по-трайно...до щастие и екстаз изразени в по-дълъг период от време,а не като ефимерните наслади от сексуалните общувания...

Съжалявам за дългото мнение,но...не можах да се спра! :)

Все пак се надявам,че някой ще има търпението да изчете всичкото докрай,а може би ще се намерят и хора,които мислят по подобен начин! :)

Поздрави и приятен ден!

р.р.Писах и обмислях мнението повече от два часа,моля Ви отделете му повече от две минути преди да публикувате някакво мнение! :)

Страхотно ,браво толкова добре казано и на 100процента го подържам.

Линк към коментар
Share on other sites

Няма нищо грешно унаследено или порочно в сексуалната връзка мехду мъжа и жената. Когато се практикува с чиста любов сексуалната дейност не е грях и не разхищава Божията енергия. Обаче в света ,в който живеем е трудно сексуалните отношения да се запазят чисти. Една от причините за това е рекламната индустрия силно повлияна и подпомагана от определени тъмни сили. Тази рекламна индустрия постоянно бомбардира хората с образи , внушения и неуловими енергии насочени към усилване на сексуалното желание.Нещо повече, много хора са израснали в такава нездравословна среда с програмирано виждане и отношение към секса като нещо, което трябва да се задоволява без всянакви граници и благоприлична мярка.

Ако искаме да запазим нашата сексуална връзка чиста или сме решили да нямаме такава връзка, имаме нужда да защитим нашето енергийно поле и нашето умствено и емоционално тяло от бомбардировките на сексуални внушения и енергии.

Защитата трябва да започне с решение. Трябва да проумеем ,че сме атакувани агресивно и зловредно със сексуални внушения и трябва да решим, че не искаме да се подчиним на това програмиране. Трябва да решим да избягваме такива внушения ,доколкото това е възможно.Също е много важно да използваме инструменти и формули за защита на нашето енергийно поле дадени ни от нашите Духовни Учители.

Това, че няма нищо порочно унаследено в секса не означава , че можем да го практикуваме ,колкото на нас ни се иска без да платим съответната цена за това. Животът в материалната вселена се основава на решенията ,които вземаме как да използваме ограничените ресурси, с които разполагаме.Когато отделяме време за една дейност това става за сметка на друга дейност, за която остава по-малко време. Когато отдаваме преобладаващо време и енергия в сексуална дейност то неминуемо това става за сметка на времето и енергията ,които бихме насочили за нашето духовно развитие и израстване.

Трябва да знаем, че има два вида сексуално желание. Нашия низш разум е като компютър, който управлявя физическото ни тяло. Този компютър осигурява оцеляването на тялото и това включва размножаването, затова нисшия ум е програмиран да иска секс през цялото време. Много хора се отдават на това желание и целият им живот се върти около секса. Проблемът идва от това , че желанието за секс на нисшия ум е ненаситно и то не може да се задоволи никога. Отдадем ли се на това ненаситно желание отваряме врата към нашето енергийно поле за внушения от външния свят. Ставаме уязвими за определени низши сили , търсещи начини да нахлуят и завладеят енергийното ни поле. Те също имат ненаситно желание за секс и търсят начин да проектират това желание върху нас. Разрешим ли това да се случи целият ни живот ще употребен в задоволяване на това ненаситно желанието за секс.

Когато душата се спуска да изследва материалната вселена тя има желание да опита всичко свързано с възможностите на физическото тяло, включително и секса.

В това няма нищо грешно и порочно,но еважно да се знае, че желанието на душата за секс е утолимо, а не ненаситно хелание. В смисъл, че след като душата е имала достатъчно секс тя може да реши да използва своето време и енергия за по-духовни цели. Най - нормално нещо е по време на един живот душата постепенно да губи желанието за секс и да започне да фокусира вниманието си към духовни дейности. Има много души изцяло преодоляли желанието за секс в предишни превъплащения и са готови да се откажат от това желание за постоянно.

Най- важното нещо, което трябва да се налрави преди някакъв опит за сюблимиране на сексуалната енергия е да се определим къде се намираме в цялата тази ситуация.Веднъж взели твърдо решение по отношение на това как гледаме на сексуалната активност и дали решаваме да я прастикуваме или не, ще имаме много по-добър шанс да избегнем външното влияние, а така също и ненаситното желание на низшия ни разум.

Много важно е да направим усилие да имаме вътрешна яснота за нашето отношение към секса. По нататък можем да използваме техники за сюблимиране на сексуалната енергия , но сега нямам време да пиша за тези техники.

Редактирано от KirilChurulingov
Линк към коментар
Share on other sites

:3d_137: ,Кирил!

Аз ще го кажа по следния начин:Жизнената енергия е определено количество и когато се изразходва усилено само в долните чакри не и се дава възможност да се издигне нагоре.При духовна работа и усилени мисловни процеси енергията се издига в горните чакри и за долните остава малко.Така че отказът от секс идва по естествен път,просто няма нужда от него при духовно напредналите и при по-интелигентните души.Не случайно ниско интелигентните индивиди имат много деца-

те и само това правят....По-интелигентните не прекаляват с размножаването...

С риск да ме изтрият модераторите ще цитирам мой приятел:"Прост човек,е... му се.":P

Линк към коментар
Share on other sites

Привързаноста към секса може да е продиктувана от истинско и чисто желание за вътрешна пълнота, при все това търсейки пълнота чрез секса ние си гарантираме сами, че тази цел никога няма да бъде постигната. Нито едно човешко същество от този свят не може да замени нашата Христова същност. Илюзия за пълнота може да бъде създадена, която да замени чувството на душата за самотност, но нито една подобна замяна не може да донесе на душата истинска пълнота. Царството Божие е в нас.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...