Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Секса и ролята му в човешките взаимоотношения


Guest НиколаДамянов

Recommended Posts

Сдруги думи нямаш желание за секс, което не знам дали е точно целомъдрие :hypocrite: . Може би това имаш предвид че съзнанието функционира в по висше поле :sorcerer:

Предлагам в темата да пишат хора, които са правили секс в последните три месеца, а не да се разтягат басни обрамчени с розова дантела.В отношението си към секса човек проявява най-големите си страхове и фобии, тук човек е самият себе си в най-чист вид.

Линк към коментар
Share on other sites

Ако хората, водещи полов живот не могат да разберат онези, които са избрали целомъдрието, то те го правят вероятно поради простата причина, че не могат да преодолеят още концентрацията си върху физическото като едва ли не единствен израз на любов между половете. За повечето от нас предизвиква объркване изказването, че е възможно мъж и жена да изразяват любовта един към друг по други начини, при това поставяйки отношенията си в служба на всичко, което ги заобикаля, а не само на себе си. Нека тези, които не разбират, поне да бъдат мъдри и да не се опитват да отсъждат за едно нещо у другите с аршин, който не му подхожда, какъвто е аршинът на физическата любов като мерило за блаженството, което човек изпитва при единението с Бога.
:feel happy:icon12.gif

Последното е в пъти по-голямо, а като продължителност, не може да има и сравнение.

П.П. Не ме питайте откъде знам това, защото чета само Книгата в себе си. На малко по-земен език формулирано - спомням си го.

:sorcerer::feel happy:

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Ако взема да ида на среща с жена, която ми е харесала, и нося в главата си не повече от 10% от това, което се теоретизира тук, жената ще се разпищи и избяга. Може и в полицията да се обади, знам ли?

И какво лошо има в това човек да се стреми да му е приятно с партньора? - аз не разбирам.

Линк към коментар
Share on other sites

Сдруги думи нямаш желание за секс, което не знам дали е точно целомъдрие :hypocrite: . Може би това имаш предвид че съзнанието функционира в по висше поле :sorcerer:

Предлагам в темата да пишат хора, които са правили секс в последните три месеца, а не да се разтягат басни обрамчени с розова дантела.В отношението си към секса човек проявява най-големите си страхове и фобии, тук човек е самият себе си в най-чист вид.

И аз това щях да предлагам, а и ще те допълня - правили секс, но не само под форма на неправене във "висшите полета" на фантазиите си.

Линк към коментар
Share on other sites

Сексът...

Сливането на душите и е нещо прекрасно.

А иначе духовната импотентност води и до физическа такава.

Вендор е прав - за секса - или добро, или нищо.

Линк към коментар
Share on other sites

Сдруги думи нямаш желание за секс, което не знам дали е точно целомъдрие :hypocrite: . Може би това имаш предвид че съзнанието функционира в по висше поле :sorcerer:

Предлагам в темата да пишат хора, които са правили секс в последните три месеца, а не да се разтягат басни обрамчени с розова дантела.В отношението си към секса човек проявява най-големите си страхове и фобии, тук човек е самият себе си в най-чист вид.

Ауууу Вендор, това беше леко грубо. Няма да се държа като ощипана по розовата дантелка, а искам да ти кажа че секса е Божия благословия и ако то проектираш в нея страхове и фобии..........не знам трудно ми е да коментирам.

Линк към коментар
Share on other sites

жена, която ми е харесала... жената ще се разпищи и избяга. Може и в полицията да се обади, знам ли?

:3d_146:

Линк към коментар
Share on other sites

Ако взема да ида на среща с жена, която ми е харесала, и нося в главата си не повече от 10% от това, което се теоретизира тук, жената ще се разпищи и избяга. Може и в полицията да се обади, знам ли?

И какво лошо има в това човек да се стреми да му е приятно с партньора? - аз не разбирам.

:3d_146::3d_146::3d_146:

Как ме развеселяваш само, пич. Чак в полицията, аахахаааааа, няма да отиде, но, ако е истинска жена и слуша горните многовъзвишени духовни щуротии, просто няма да повтори срещата, ахахахаааааааааа.

А Мона, както винаги, е права, Вендор също - за секса не се говори ей, хора, както за любовта, говорилните са за импотентнциите.

Линк към коментар
Share on other sites

И какво лошо има в това човек да се стреми да му е приятно с партньора? - аз не разбирам.

Интересно е развитието на тази тема. Показателно, бих казала.

Приятно=секс? Ами ако за някой има и по-приятни неща от това? Остави го да живее и не се коси.

Това, което много хора не разбират, е защо човекът, избрал целомъдрието, не се отказва от него. За тях най-големият кеф е максимумът на това, което могат да си представят. Тоест следва логически, че отказалият се е импотентен и пълен нещастник, та затова не практикува височайшия кеф. Мда.

Само да поясня, аз не практикувам целомъдрие, но съм го практикувала в минали животи, а и без това разбирам смисъла на преодоляването на зависимостта от физическото за духовното израстване. Преодоляване не означава отричане. Логиката не е 01010101 (на тази логика карат машинте). А който се съмнява в моята духовна и друга... потентност да гледа да не ме срещне, защото на повечето мъже им става малко горещо, особено на онези, които не са разбрали още че "това не е онова".

За астролозите, една задачка във връзка с моя хороскоп: Плутон в осми дом, в тригон със Слънцето, тригон с Венера, тригон с асцендента, секстил с Марс, секстил с МС, секстил с Нептун, квинтил със Сатурн, биквинтил с Юпитер. Господарят на хороскопа ми е в Скорпион, също в осми дом. Северен възел на Луната в Скорпион. Темата ми е "чужда" - от много животи насам.

Дотук беше моят принос, веселете се :thumbsup:

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Сексът...

Сливането на душите и е нещо прекрасно.

Мона, много си права - сливането на душите е нещо прекрасно, но... (как мислиш?) колко от пишещите тук познават какво представлява човешката душа, а не тънат в догадки като Уитмън, който казва: "Ако тялото не е душа,//то какво ли всъщност е душата?"

Разбирам тези приятели, които ни обявиха за ненормални... разбирам ги защо не могат да ни разберат... Няма как да стане - поне в настоящия етап. Няма лошо - всеки е прав от своя зрителен ъгъл. Нима си виновен, че не знаеш как изглежда един връх, преди да си го качил?...

Линк към коментар
Share on other sites

сексът е някакъв вид творческа енергия

Според мен - напротив - Любовта е източник на творческа енергия. За по-силен не се сещам. А секса /технически/, едва ли е твърде различен, него бих оставил в "санитарната дистанция",

Вълнува ме обаче - малоценна ли е Любовта, обречена на "непорочност" /безсексие/, защото се прокрадна и това. Очаквах във подобен Форум /сега като си мисля, ... без да имам право/, че е възможно хората да се обичат /не задълително, но ако се случи.../, без скрупули за "непълноценна" връзка

Линк към коментар
Share on other sites

Мона, много си права - сливането на душите е нещо прекрасно, но... (как мислиш?) колко от пишещите тук познават какво представлява човешката душа, а не тънат в догадки като Уитмън, който казва: "Ако тялото не е душа,//то какво ли всъщност е душата?"

Разбирам тези приятели, които ни обявиха за ненормални... разбирам ги защо не могат да ни разберат... Няма как да стане - поне в настоящия етап. Няма лошо - всеки е прав от своя зрителен ъгъл. Нима си виновен, че не знаеш как изглежда един връх, преди да си го качил?...

А може и тези приятели да те разбират, но да са разбрали и още една истина, която ти не си...

Например, че стигнал висок връх, друго не ти остава освен отново да слезеш в низините, но да ги вече осмислиш от позиция на видял и върхове. А също, че на високите върхове е самотно и студено и от големите височини може и свят да ти се завие... Постой още малко там и ще разбереш и ти.

Линк към коментар
Share on other sites

Развитието на тази тема си е чиста зоолгия в стил Подводни и Великолепната седморка. :whistling: А какъв пир пада в някои по-ниски измерения на астрала... Новогодишно празненство - хам-хум!

Линк към коментар
Share on other sites

Развитието на тази тема си е чиста зоолгия в стил Подводни и Великолепната седморка. :whistling: А какъв пир пада в някои по-ниски измерения на астрала... Новогодишно празненство - хам-хум!

... нека "лудите се налудуват" ...

Линк към коментар
Share on other sites

Мона, много си права - сливането на душите е нещо прекрасно, но... (как мислиш?) колко от пишещите тук познават какво представлява човешката душа, а не тънат в догадки като Уитмън, който казва: "Ако тялото не е душа,//то какво ли всъщност е душата?"

Разбирам тези приятели, които ни обявиха за ненормални... разбирам ги защо не могат да ни разберат... Няма как да стане - поне в настоящия етап. Няма лошо - всеки е прав от своя зрителен ъгъл. Нима си виновен, че не знаеш как изглежда един връх, преди да си го качил?...

А може и тези приятели да те разбират, но да са разбрали и още една истина, която ти не си...

Например, че стигнал висок връх, друго не ти остава освен отново да слезеш в низините, но да ги вече осмислиш от позиция на видял и върхове. А също, че на високите върхове е самотно и студено и от големите височини може и свят да ти се завие... Постой още малко там и ще разбереш и ти.

Силвия, можеш да заблудиш, че си била на върха само някой, който не е бил. Едно е да познаваш пътя по карта - друго е да си го извървял. То е все едно да се опиташ да заблудиш зен - учител като му дадеш интелектуално обяснение на коана, който ти е дал... А що се отнася до мен - аз съм в низината - кой ти каза, че съм на върха?

Линк към коментар
Share on other sites

Мона, много си права - сливането на душите е нещо прекрасно, но... (как мислиш?) колко от пишещите тук познават какво представлява човешката душа, а не тънат в догадки като Уитмън, който казва: "Ако тялото не е душа,//то какво ли всъщност е душата?"

Разбирам тези приятели, които ни обявиха за ненормални... разбирам ги защо не могат да ни разберат... Няма как да стане - поне в настоящия етап. Няма лошо - всеки е прав от своя зрителен ъгъл. Нима си виновен, че не знаеш как изглежда един връх, преди да си го качил?...

А може и тези приятели да те разбират, но да са разбрали и още една истина, която ти не си...

Например, че стигнал висок връх, друго не ти остава освен отново да слезеш в низините, но да ги вече осмислиш от позиция на видял и върхове. А също, че на високите върхове е самотно и студено и от големите височини може и свят да ти се завие... Постой още малко там и ще разбереш и ти.

Силвия, можеш да заблудиш, че си била на върха само някой, който не е бил. Едно е да познаваш пътя по карта - друго е да си го извървял. То е все едно да се опиташ да заблудиш зен - учител като му дадеш интелектуално обяснение на коана, който ти е дал... А що се отнася до мен - аз съм в низината - кой ти каза, че съм на върха?

Прочети си поста още веднъж, по-предния също...

Ако сам не се разбираш, приятелю, аз не мога да ти помогна.

Сори!

Линк към коментар
Share on other sites

Матей 7 глава

12 . И тъй, във всяко нещо, както искате да правят человеците на вас, така и вие правете на тех, защото това е законът и пророците.

13. Влезте през тесните врата; защото пространни са вратата и широк е пътят, който води в погибелта, и мнозина са които през тех минуват.

14. Понеже тесни са вратата и стеснен е пътят който води в живот, и малцина са които ги намерват.

15. Пазете се от лъжовните пророци, които идат при вас с овчи дрехи, а отвътре са вълци грабители.

16. От плодовете им ще ги познаете; бере ли се от трънки грозде, или от репеи смокини?

17. Така всяко добро дърво прави добри плодове; а лошото дърво прави лоши плодове.

18. Не може добро дърво да прави лоши плодове, нито лошо дърво да прави добри плодове.

19. Всяко дърво което не прави добър плод отсича се и в огън се хвърля.

20. И тъй от плодовете им ще ги познаете.

21. Не всеки който ми казва: Господи, Господи, ще да влезе в царство небесно, но който прави волята на Отца моего, който е на небеса.

22. В онзи ден мнозина ще ми рекат: Господи, Господи! не в твоето ли име пророкувахме, и не в твоето ли име бесове изгонихме, и не в твоето ли име много чудеса сторихме?

23. И тогаз ще им обявя: Аз никога не съм ви знаял; махнете се от мене вие, които работите беззаконие.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

Истинското целомъдрие може да се практикува само с Учител.

То представлява един естествен процес,при който се заживява в голяма хармония...,съществува неземно единение...

и се получава колосална светлина,правеща човека неизмеримо щастлив!

В този си етап от развитие за човека не съществуват енигми,...има яснота за всичко,което го интересува и вълнува...

Съзнанието е до толкова чисто и ангажирано,че елементарната похот,страст,либидо са трансформират почти на 100% още с появяването им...

Вдъхновението и творческите импулси на човек са на много високо ниво,а енергиите буквално бликат от тялото....

Без този етап - целомъдрието,човек не може да прескочи "бариерата" !!!

Линк към коментар
Share on other sites

Така е, адаш!

Самата дума "целомъдрие" е красноречива.

Хайде да раздвижим още малко темата.

Кой ще каже какво е секс?

Секс, сексуалният акт или още половият акт (коитус) е сексуално проникване, сношение между двама души. В по-широкото си значение думата означава не само съвкуплението (акт с проникване, копулация, при животните - съешаване), но и всякакъв интимнен физически контакт с цел удовлетворяване на сексуалното желание.

"физически контакт" - Що е физика? Що е контакт?

Някое от седемте тела на човек излиза ли от физиката на нещата?

Що е секс тогава?

Какво става при секс, ако не обмен на видове енергия?

Само с половите органи ли се извършва секса?

Задължително ли е, за да има секс, да се ползваме от половите си органи?

Пчелата прави ли секс с цветята?

Фройд е прав изключително много за това, че всичко в света е секс и лежи и се развива благодарение на секса.

"Във Вселената се извършва непрекъснат секс - Светлината се опитва да проникне и прониква, а Тъмнината я поглъща и обгражда." Ошо (Бхагаван Шри Раджниш).

Животът обаче се дъжи на Светлината, на енергията.

Бъдете здрави!

Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

Единението ти с някой друг може да е толкова дълбоко на духовно равнище, че да стопи всички мисли за друга форма на "контакт". Това изживяване е свързано с безмерно и неизказуемо щастие и пълнота. Предполагам, че всяка двойка би могла да се стреми към тази степен на хармония. Това не отрича семейния живот и зачатието на децата, а е просто етап в отношенията.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Чудно ми е защо толкова ви ''боде'' секса?

темата ми заприлича на тази ''С партьор или без в духовното развитие''

Не забравяйте че ако го нямаше т.е е липсвал при родителите ни сега нямаше да

се говори за нещо по възвишено .

Човек може да си расте със/бес секс .

Да си преставим че всички са ''целомъдрени''

секс(физически) липсва при всички хора тогава какво ?

Линк към коментар
Share on other sites

Понеже Дафни е нашата будна съвест за стила на комуникация, сетих се за един античен роман: Дафни и Хло. Превеждахме пасажи от него едно време по старогръцки. В него става дума за двама младежи, които се влюбват и откриват любовните ласки сред стадата на полето, докато са далеч откъщи. Чувствата в тях търсят израз, те се прегръщат и се целуват, но не знаят как да продължат. Хло в един момент иска повече, но не знае КАКВО. През една от зимите, през които те са разделени (и по цели нощи мечтаят да дойде слънцето и да ги избави от страданието на раздялата... нещо такова превеждахме... много красиво беше) Дафни успява да се "информира" и "обучи" как се прави тази физическа любов, тоест научава за "продължението". Когато отново се вижда с Хло обаче той се колебае дали да й каже какво е научил, защото не иска да отнеме нейното целомъдрие, което е важно тя да запази до брака си. Момчето е с много скромен произход и се съмнява дали ще успее да спечели ръката на Хло от родителите й. Въпреки това, от любов към нея той се въздържа да я посвети в тайните на физическата любов (въпреки, че тя го иска), минава през неимоверни изпитания, но накрая съдбата им се усмива и те се женят. Страстите на всички други поклонници на Хло биват заляти със.... студена вода, з акоето в романа има множество смешни истории. :rolleyes:

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...