Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Секса и ролята му в човешките взаимоотношения


Guest НиколаДамянов

Recommended Posts

:)

Всичко е от Бога!

Но мисли за Бог и Люби Го по време на секс и ако Любовта ти е Любов, секса липсва.

Няма похот, няма страст.

Буда е учил на безстрастие.

Съществуването на страст и поход неминуемо нараняват Бога. Но първо е нужно човек да си отговори "Що е то Бог?".

:)

Колкото до чедата - "Бог познава тези, който го познават" П. Иогананда

Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

:)

Всичко е от Бога!

Но мисли за Бог и Люби Го по време на секс и ако Любовта ти е Любов, секса липсва.

Няма похот, няма страст.

Буда е учил на безстрастие.

Съществуването на страст и поход неминуемо нараняват Бога. Но първо е нужно човек да си отговори "Що е то Бог?".

:)

Колкото до чедата - "Бог познава тези, който го познават" П. Иогананда

За кой бог ми говориш, Ники_ ? За този, койо дели добро от зло и посочва - това е добро и това зло... Много старозаветен ми стои и ми надъхва на фарисейство.

п.п. когато любя, за нищо не мисля, не успявам...

Линк към коментар
Share on other sites

:)

Всичко е от Бога!

Но мисли за Бог и Люби Го по време на секс и ако Любовта ти е Любов, секса липсва.

Няма похот, няма страст.

Буда е учил на безстрастие.

Съществуването на страст и поход неминуемо нараняват Бога. Но първо е нужно човек да си отговори "Що е то Бог?".

:)

Колкото до чедата - "Бог познава тези, който го познават" П. Иогананда

За кой бог ми говориш, Ники_ ? За този, койо дели добро от зло и посочва - това е добро и това зло... Много старозаветен ми стои и ми надъхва на фарисейство.

п.п. когато любя, за нищо не мисля, не успявам...

:hypocrite:

Може ухото да ти е накриво. Кой знае!?

:thumbsup:

Когото се Люби... Любовта трябва да се качи в ума или ако искаш мога да ти го кажа наобратно: ума трябва да се свали в сърцето. Получава се Велика разумност!

Тронът на Цяря на Славата се намира на Небето!

Христово съзнание - Съзнание на Любовта и ненасилието. Съзнанието е Дух, а Духът се намира все още в главата.

Дух, Душа и Тяло едно да станат.

Веднъж ти писах: 3 в едно, като нескафето!

:yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен, най-вече извода всеки го прави сам за себе си и всеки е в правото си, отговарящо на момента на еволюционно развитие във времепространството.

Ако за Силвето и за теб е нужна тази опитност, какво лошо има в това?!

Плбюс това едно раждане отваря сърцето. А за отвореното сърце красноречиво говорят делата (например мненията в даден форум), затова е казано, че по плодовете се разпознава най-добре кой-кой е.

Критерии обаче за повечето хора са Иисус Христс и Буда.

Поздрави, приятелю!

Линк към коментар
Share on other sites

:) С тантричния секс ми стана интерсно ,преди време събрах информация в нета има филмчета школи и така.

Е много се смях. В главата ми дойде като пример следното:Аз съм гладна и някой ми дава хляб ,но аз вместо да го взема и да го изям ,го гледам ,побутвам го мириша го и казвам че се храня.Крайния резултата е Хляба е цял ,а аз съм гладна.

Няма такова нещо плътска консумация с духовен отклик.

Който има сексуално желание консумира,който няма такова медитира.

А в дъното на всичко си е похотта.Сещам се за една притча бях я чела в "Наука за себереализацията",тогава много груба ми се видя ,но сега е подходяща за случая.

Един момък отива да иска една девойка ,тя била млада красива ,едни дълги коси едни румени бузи красота.

Тя обаче му казала сега няма да ти отговоря ,ела след три месеца.

Отишъл момъка след 3 месеца ,девойката -нищо общо.

А тя 3 месеца гладувала ,изкарала всичко от себе си сини кръгове под очите залинели косите няма я руменината.

"Сега искаш ли ме ?" Момъка си отишъл, не я харесвал вече.

Взаимоотношенията ни са толкова повърхностни,а ние искаме да ги облечем с големите си думи и да ги направим нещо забележително.Ама дела трябва не думи.

Линк към коментар
Share on other sites

Сещам се за една притча бях я чела в "Наука за себереализацията",тогава много груба ми се видя ,но сега е подходяща за случая.

Един момък отива да иска една девойка ,тя била млада красива ,едни дълги коси едни румени бузи красота.

Тя обаче му казала сега няма да ти отговоря ,ела след три месеца.

Отишъл момъка след 3 месеца ,девойката -нищо общо.

А тя 3 месеца гладувала ,изкарала всичко от себе си сини кръгове под очите залинели косите няма я руменината.

"Сега искаш ли ме ?" Момъка си отишъл, не я харесвал вече.

Тази мома много умна е била. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Сещам се за една притча бях я чела в "Наука за себереализацията",тогава много груба ми се видя ,но сега е подходяща за случая.

Един момък отива да иска една девойка ,тя била млада красива ,едни дълги коси едни румени бузи красота.

Тя обаче му казала сега няма да ти отговоря ,ела след три месеца.

Отишъл момъка след 3 месеца ,девойката -нищо общо.

А тя 3 месеца гладувала ,изкарала всичко от себе си сини кръгове под очите залинели косите няма я руменината.

"Сега искаш ли ме ?" Момъка си отишъл, не я харесвал вече.

Тази мома много умна е била. :)

ПО-скоро момъкът е бил или много тъп, или е бил свикнал със самозадоволяването и момата не му е трябвала чак толкова вече :whistling:

Линк към коментар
Share on other sites

Сещам се за една притча бях я чела в "Наука за себереализацията",тогава много груба ми се видя ,но сега е подходяща за случая.

Един момък отива да иска една девойка ,тя била млада красива ,едни дълги коси едни румени бузи красота.

Тя обаче му казала сега няма да ти отговоря ,ела след три месеца.

Отишъл момъка след 3 месеца ,девойката -нищо общо.

А тя 3 месеца гладувала ,изкарала всичко от себе си сини кръгове под очите залинели косите няма я руменината.

"Сега искаш ли ме ?" Момъка си отишъл, не я харесвал вече.

Тази мома много умна е била. :)

ПО-скоро момъкът е бил или много тъп, или е бил свикнал със самозадоволяването и момата не му е трябвала чак толкова вече :whistling:

И аз в тинейджърските си години на няколко пъти правих дяволийката на тази девойка( не съвсем буквално , разбира се). Особено лесно е, когато не цениш кандидата. Сега смятам, че това е излишно и непростимо разхищение на енергия.

По-късно се кротнах, пристанах, родих деца, които също са палави девойки...Отглеждането им беше много по-трудно, отколкото да се направиш грозна. И не веднъж ми е докарвало кръгове под очите, и съм намирала сила да си върна руменината.

Човек трябва да даде своята лепта на физическия свят и да го уважава .Защото повечето хора имат разбиране за света чрез петте сетива . И как иначе ще ни опознаят, ако не чрез тях и нашия стремеж към Красотата на Всяко ниво - като стремеж към Божественото.

Красотата като външен вид, като поведение, като умения, като всички видове изкуство, взаимоотношения...По-съвършени ли ще сме, ако занемарим който и да било от тези аспекти, а ни е Дадено да ги имаме? Или просто недалновидни, докато сме млади и неблагодарни на по-късна възраст.

Да уточня, че и аз в момента се блъскам да дам материален израз на тези си разбирания, и все не успявам, ограничена от време и материя (, но нали пътят е смисълът?)

Относно секса - смятам , че когато се стигне до момента той да е спирачка в духовното развитие, сам ще си отпадне като изсъхнало клонче на здраво дърво. Никой не вдига много врява за изсъхнали клончета. Те също се включват в общото движение на материята.

Ако нуждата от секс е жива - нека действа принципът на ненасилието - това е вид танц, който изразява отношението към определен човек и към живота изобщо. Танцува се по желание, а дали танцът ще е красив, зависи от Отношението, то пък от духовността.

Думата "секс" е безсмислена и куха чуждица. Върнете се на нашето "любене", то самичко ще ви даде смисъла - действие за изразяване на любовта.

Когато я има.

На Ван Гог - четки и бои.

На Гьоте - перо и лист.

На Моцарт - роял.

На влюбения - неговото желание. Осъществено, а особено пък отблъснато, то може да го превърне и в Гьоте, и във Ван Гог , и в Моцарт.

Което ни връща на момъка от притчата.

Какво станало с него? А с момата?

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

За скрупулите - страх, срам, неудобство, притеснение, тревога, неопитност, двоумене /дали - или .../ - прост съвет от анонимен:

любете се с човека, за който знаете, че ще Ви прости, ако се "издъните" :thumbsup:

... ако Ви каже: - " Няма значение" - премълчете, но си знайте, че не е така! :dancing yes:

... ако е "Вашият човек" - ще Ви стимулира всякак ... и пак ще се получи, каквото искате и двамата :thumbsup2:

Несъвършенствата, не бива да прерастват в комплекси. :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Тантрата била дрън-дрън, а в секса ставало дума за чиста похот. Това обаче си било част от живота и дори и семейства сме можели на тая основа да градим. Ще се гръмна. Толкова противоречия на едно място.

Сексът може да бъде нещо много красиво. Каква похот, какви пет лева.

Айде весели празници.

Линк към коментар
Share on other sites

Имам много знание, сигурно е, а не можах да го споделя на подходящ език. Съжалявам. Сексът - съвкуплението, просто се възприема различно от двата пола. Това е поне което мога да предам с ясни думи.

Който се грижи за изясняване на половите разлики за себе си... ще стигне и до изясняване на секса -- който, уж създава толкова проблеми но и движение и екстаз... (всъщност точно нашето възприятие прави всичко)...

Някой друг път ще споделя кои точно пасажи от Лазарев, от Щайнер, от някои книги на Джон Грей съм черпил биcери на познанието. Както от личен опит. Ако има интерес тук.

:feel happy::rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Докога черно и бяло?

Докога мръсно и чисто?

Какви взаимоотношения щяхме да имаме с хората, ако никой от нас нямаше баби и дядовци, майки, бащи, деца и , надявам се , внуци и правнуци :) ?

Или да се попитаме ,редно ли е да имаме духовна връзка с децата си , като са продукт на секс?

КОйто има очи, да ги отвори широко - духовността и физическият свят са неразделни в своето величие и велики в своята неразделност.

За Любо - аз лично чакам този обещан пост и ще се въздърж. от с. дотогава :) .

Още повече - името задължава.

Впрочем за тантричен секс с пълно сливане трябва и двете души да са много чисти и отдадени, в сравнение с него обикновеният е непохватно чиракуване.

П.П. За скрупулите - страх, срам, неудобство, притеснение, тревога, неопитност, двоумене - има ги във всяка сфера от живота. Защо ли в интимната сфера най боли? Защото болката е в Душата, много съкровена.

Редно е може би да се отвори отделна тема за това.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Късметче, права си. Но, за колко неща още хората не са достатъчно чисти?

Като чета, чета, чета - виждам в тази тема едно - за секса никак си още не са...

Линк към коментар
Share on other sites

Когато сърцето не участва

не светва ритуал свещен.

С докосване лъжливо нежно магията угасва

любовта е танц, свещенодействие,... поне за мен....

От опит ще споделя, че секс без чувство си е гадост. Питаш се - абе какво правя тук? Но когато е сливане на тяло и душа мисля, че и небето се отваря и чуваш вълшебна музика.

Идва и такъв момент, че не ти е нужен секс, търсиш други висоти, нуждаеш се от нещо възвишено. Живота те учи и дава знаци, които следваш ако и когато си готов... :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Не ми е нужен секс, за да обичам. Изобщо не ми е нужен за обичта!

Но когато любя мъж, скъп на сърцето ми, близостта на тялото, нежното докосване, вулканът, изпепеляващ всичко гнило и нечисто, сливането на туптенето на две сърца, безмълвното отдаване, за да се слееш с необята няма как да го избегна.

Понеже не съм светица. А само една жена съм. Просто жена.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз недоумявам тази тема защо толкова е дискутирана и най-вече толкова подлагана на менторство...

Нещастни човеци!

Сексът е секс. Надживейте изумлението от секса.

Влезте в обичането.

И в споделянето.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз недоумявам тази тема защо толкова е дискутирана и най-вече толкова подлагана на менторство...

Нещастни човеци!

Сексът е секс. Надживейте изумлението от секса.

Влезте в обичането.

И в споделянето.

Блажени са вярващите. :3d_146:

Надежда всяка тука оставете. :3d_120:

Мона, а как се споделя празнота... и страх от себе си...

Никак!

Линк към коментар
Share on other sites

Влезте в обичането.

И в споделянето.

Мона, а как се споделя празнота... и страх от себе си...

Никак!

И пълнотата също трудно се обяснява. Думите слагат ограничение. Обичта и споделянето се изживяват там между двамата - и са част от Танца на Вселената, а той се нарича Щастие-познат на цялата Природа и често изгубен от хората.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз недоумявам тази тема защо толкова е дискутирана и най-вече толкова подлагана на менторство...

Нещастни човеци!

Сексът е секс. Надживейте изумлението от секса.

Влезте в обичането.

И в споделянето.

Блажени са вярващите. :3d_146:

Надежда всяка тука оставете. :3d_120:

Мона, а как се споделя празнота... и страх от себе си...

Никак!

Мона /... ако смея/, го е казала;

да споделиш

да Се споделиш - каквото-такова, друго нямаш / малко - много ... и всички други антиподи, са само условности/.

... ако трябва се преподреди, но пак ще си си Ти. И си вярай - истински. Да знаеш, че някой Те харесва е добро начало, а Ти го знаеш! Извинявай, че "навлизам в самодивско", наистина "не ми е работа" - както кажеш! Но аз не вярвам, че си "в началото" :rolleyes: .

Асоцирам Те с необуздана Щедрост ...

/ за Мона - "намирам" прилика и разлика/

... и ще хармонираш със "Щастливеца" ...

/А. Константинов, няма място тук :rolleyes: /

...но само ако посмееш, ... да се подариш!

... дай си "зелена светлина" :hypocrite:

Линк към коментар
Share on other sites

Съзнателните дейности на човека, и изобщо- човешкото съзнание, функционира предимно сексуално- тук няма значение мъж ли си, жена ли си, дете ли си, дали си в климакс или те е енапънала простатата...

Там е работата, че сексуалната енергия е в основата както на виртуозния музикант, така и подхранва болната психика на серийния убиец- Самата сексуална енергия ни е дадена, за да я ползваме и да бъдем здрави, а ние взехме та я опаковахме в колет, и сложихме много бИлежки- къде предупредителни, къде поучителни, къде поставени в императив....а адресът на подателя и получателя най-често пропускаме...

Похот...Похотта не е само понятие отнасящо се пряко до сексуалните желания и фиксирането на действията в тази посока....Похотта е и в науката, и в религията, и в изкуството, и в основата на всибко стои отново сексуалната енергия...но похотта има значение само за тези, които са немощни пред страховете си, които са позволили на вината в тях да ги измъчва, или пък срамът да дефилира отвътре причинявайки вцепенение отвън....

Дори и когато излагам мненията си в този форум, основната енергия, благодарение на която постингите ми се появяват във форумните теми, е сексуалната енергия...

Огромни количества сексуална енергия потичат всеки път докато свиря, и благодарение на тази сексуална енергия като музикант имам възможността да импровизирам добре, така че почти няма музикант с който да не мога да свиря, при това- да стане нещо хубаво...Не намирам нищо странно в това, че в определени моменти когато свиря, практически достигам до сексуален оргазъм, при това такъв, който може да си ме държи и два-три дни...И ако на някой това му звучи похотливо- така да е...Сексуалното освобождаване на енергията в музиката през 60-те и донякъде през 70-те години доведе до появата на музика, музиканти, стилове и т.н., които и до ден днешен са актуални, някои музиканти и групи от онова време и до ден днешен "управляват" музикалните стилове и създават нови неща, с което пък, за съжаление, по-голяма част от по-младите музиканти не могат да се похвалят- те пък ползват секса не пряко в музиката, а във визията на музиката. Днес музиката предимно се гледа...слушането остана само за ретро-откачалките като мен, които са влюбени в магнитната лента...както и да е...

Години наред, като хетеросексуален човек, съм проявявал крайно неразбиране спрямо тези, които не попадат в "мнозинството" на хетепросексуалните...но, когато "уволних" философията и психологията, които бях назначил на високи длъжности в хетеросексуалното ми съзнание, Природата ми преподаде уроци, които промениха разбиранията ми за сексуалността изцяло. Философията и психологията наблягат на мастурбирането, което понякога може и да е здравословно, но не винаги- нямам предвид физическото мастурбиране...Менталното е къде-къде по-така...но, ако попитате някой философ или психолог защо предпочита да се занимава с ментални мастурбации, ще отрече че точно с това се занимава....но единствения начин да го направи нали се сещате какъв е....Нямам нищо против философите и психолозите, но не се занимавам повече с философия и психология...

Преди време един мой приятел ми сподели един свой сън, който многократно бил сънувал- накратко става въпрос в съня за един огромен кораб, на палубата на който имало само мъже- корабът нямал платна, нямал гребла, нямал парен котел или друг вид двигател....В съня на приятеля ми той подобно на "скрита камера" започнал да слиза във вътрешността на кораба, и в трюмовете "камерата" му попаднала на нещо странно- корабът се задвижвал от енергия, освободена от женски оргазъм...Имало много жени, само жени, изпаднали в оргазмен транс (не се знае как са изпаднали в това състояние), и освобождавали енергия, която задвижвала кораба, и освен това- точно тази енергия направлявала посоката на кораба- нямало кормило...Приятелят ми е забележителен човек, и благодарение на него имах възможността дза разбера много важни за самия мен неща, и едно от тях е това, че Жената е истинския експерт по сексуалната енергия..и затова е страдала толкова много през вековете, че и до ден днешен...Жената е била малтретирана от нас мъжете, обвинявана, използвана, и принизявана, всичмките простотии на тема целомъдрие са поредния презерватив, който мъжете надяват на краткотрайно еректиралия си ентусиазъм...но пък не всички мъже...

Определено откакто се опитвам да разбирам Жената, и да общувам с Жената, знаейки че точно Тя е тази, която задвижва кораба и задава посоката му, имам възможността да общувам с много повече разбиране- както аз бивам разбиран, така и разбирам...и като се сетя какви граници съм поставял и какви стени съм издигал преди в общуването ми с другия пол...ми сктава и смешно, и тъжно...

В друга тема ставаше въпрос в едно мое мнение, че Жената като принцип е система с по-ниска енергия от тази на Мъжа като система, но явно не бях разбран правилно.

Имах предвид че Жената умее да влага енергията и с разума си да влага енергията във форма така, че да се освобождава от излишъците си и да поддържа по-ниско ниво на енергия, което практически прави Жената по-стабилна, по-устойчива, по-здрава, по-адаптивна, по-практична, по-умна....но за съжаление- и по-малтретирана...

Мъжката енергия е изобилна, но вярно е, че мъжете нямат толкова ум, и прахосват енергията си и създават едно голямо количество хаос- в науката, в изкуството, и във всяка една дейност....Вместо да вложат излишъка от енергия като инвестиция в Жената, мъжете си измислят философии, психологии, изобретяват религии и канони, догми, цели институции, чрез които да поддържат "хобито" си- да се саморазрушават, и в същото време да си осигурят пребиваване на палубата, и повечето от нас, мъжете дори и не знаят какво движи кораба....и най-вече- кое му дава посока...Знаят, че трюмът е за жените- "жените в трюма" е тема, дала поводи за много философски, психологични, и прочие мастурбации...и е разбираемо, че и до ден днешен щом стане въпрос за секса, първата работа на мъжа е да си бръкне в джобовете на панталоните, да застане зад някоя катедра, и да изнася речи за целомъдрието...докато почувства нужното облекчение...

Учудвам се на хората, предимно мъже, които до такава степен проповядват хетеросексуалността си, та чак това става подозрително....

Имаше тема за сексуалността, в която предимно за това ставаше въпрос- че сексът бил "законен" или "нормален" само ако участващите са мъж и жена...Не е била "изваждана" наскоро, но ето, тази тема съдържа в заглавието си и това- ролята на секса в човешките отношения....

Отношенията между хората зависят от секса, и сексуалната ориентация. Има ли хомофобия- има естествено...Дори сме стигнали до там, че да създадем ДИАГНОЗИ за различните по отношение на сексуалността си. "Различните"- опитваме се с ръце в джобовете да проявим разбиране, или да бъдем толерантни- днес това е модерно...но сме ли наистина такива? Не е ли факт, че повечето с "различна" сексуалност са избутани в гета, включително и виртуални, а на места като това да речем, дори и да има сред потребителите "различни" в сексуалните си предпочитания...те в повечето случаи се страхуват да представят себе си такива, каквито са- и с право...защото ние, "нормалните" хетеросексуални люде, ще им натрием носовете с цитати, с писания, с удоволствие ще изземем функциите на Божии Съдии, за да размахаме пръст...след което да си бръкнем в джобовете и да удовлетворим нуждата си от целомъдрие...Да, визирам в повечето случаи мъжете, защото Жената винаги е проявявала много повече разбиране към сексуалните "различия" и предпочитания- да, Жената знае как да приема и да трансформира сексуалната енергия, и поради това, дори и да не е хетеросексуална в предпочитанията си, успява да "менажира" сексуалността си под носа на Мъжа, който в повечето случаи е или сляп, или с ангажирани ръце в джобовете- сещате се ...нуждата от целомъдрие понякога са си чисто физиологически...

В обобщение, която и тема да поставим със съдържание "секс", то тя е болна тема по принцип...

Мъж-Жена-секс-брак-възпроизвеждане-религия-философия-психология....Едно порочно "хоро", на което някои дори не знаят как са се хванали, но дори и да не им харесва, смеят ли да напуснат това хоро?

Защо трябва да е нормално сексът да е нещо между жена и мъж, защо трябва да е само между една жена и един мъж, защо мотивът му трябва да е възпроизвеждане, защо бракът трябва да като "книжка за правоспособност", и какво общо има това с духовността...намирам общо само с понятието "власт"...

Не може ли между двама мъже, или между две жени, или между трима мъже или пък между двама мъже и една жена, или пък обратното..изобщо- възможности много има, да има духовност? Природата еволюира отдавна, но въпреки това, че непрекъснато тя ни показва, че сме болни точно в сексуално отношение, и в същото време без никакъв срам, вина, и страх показва че сексът не е възникнал поради нуждата от размножаване- размножаването става и без секс; показва ни че полът е възпрос на избор, показва ни че само няколко вида птици са моногамни, отдавна тези теории, че размножителния период е единствената въздможност за сексуално общуване в животинския свят се оказаха въздух под налягане...Сексът при животните е както при нас хората- целогодишна "екстра" с първостепенно значение- доставяне на наслада, и поддържане на добро здраве....

Всъщност, ако трябва да бъда конкретен, ще се наложи да напиша, че най-разпространената форма на изнудване и подкуп, както и най-разпространената форма на нетолерантност между хората е сексът- това е основната му роля в човешките взаимоотношения, както и средство за практикуване на "власт", за причиняване на болка и страдание, за заблуда и самозаблуда, и тук-там за удоволствие, радост, развиване на творчество, за създаване на отношения в които доверието е всъщност признак на еволюционно потребление на сексуалната енергия...но, преди всичко сексът е най-ефективния инструмент, който ползват и в политиката, и в религията, и в науката, и в екзо, мезо- и ендотеричните учения, в рекламата, предлагат се много варианти за "безопасен" секс, а в темите за дискусия сексът е като "хуба-буба"- дъвка-чудо, с която си организираме състезания за надуване на най-голям балон...

Порнографията, проституцията, и прочие "греховни" сексуални прояви са занимания, в които похотта е много по-малко отколкото "целомъдрените" духовни, религиозни, философски, психологични, морално-етични и прочие дейности, които най-често са "изборни" и с "мандати",или пък са "законни" форми на съжителство, в които пък намесваме понятия като обич, любов и т.н. защото обслужват властта- а похотта е обезпечена с власт, защото така може да си узакони "его оргазмите"....

Да са живи и здрави панталоните с джобове...все пак в тях дрънкат семки и бонбонки- т.е. нещо, което може да се сее, и в същото време да е сладичко....Само трябва да бръкнеш с ръце в джобовете, и да възкликнеш "да живее целомъдрието"..."и бидетата с огледала за обратно виждане"- това е уместна добавка в някои случаи, но понеже е сакрално-тантрична, си оставам в неведение относно просветлението, което се крие в тези мъдри слова, които съм запомнил от рубрика "обяви" на издавания преди мнооооого години вестник "Ку Ку"

Линк към коментар
Share on other sites

Разсмя ме добре на ранина :3d_146::3d_102:

с това не съм съгласен:

Порнографията, проституцията, и прочие "греховни" сексуални прояви са занимания, в които похотта е много по-малко отколкото "целомъдрените" духовни, религиозни, философски, психологични, морално-етични и прочие дейности, които най-често са "изборни" и с "мандати",или пък са "законни" форми на съжителство, в които пък намесваме понятия като обич, любов и т.н. защото обслужват властта- а похотта е обезпечена с власт, защото така може да си узакони "его оргазмите"....

<_<:3d_146:

но и не чувствам особен дискомфорт, не и повече от колкото четейки Ошо

Весели празници!

:sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

Хитър ход! Хитроста на змията, поради която накрая самата тя захапва опашката си.

Женете са по-умни, защото разполагат с по-дребни тела. От тук следва че жените са слабия пол, да но дефакто това не е така, защото дребните физически развиват по бърз и по-точен ум и така е още от време оно, от времето на динозаврите.

Обратно на логиката, т.е. алогично жените с по-развития си ум излизат пред мъжете по сила на пола. Умът е по силен от каквато и да е грамада мускули.

Казват, че сърцето човешко е колкото десница /юмрука на дясната ръка/.

Голям е мъжкия юмрук, и с пот на челото изкарва хляба си, които хряб жената печели /в миналото/ чрез по-лека, но не и по малко отговорна работа.

Голямо е мъжкото сърце, но малък е ума му и често мажа бива воден за нослето от жената. Това е да си загубиш ума по някоя хубавица...

наивни са били мъжете, а жените им твърде хитри, за да се издадат в хитроста си.

От тук идва и проблема. Мъжа е потърсил самостоятелноста на аскета, в опит да надскочи слабоумието си породено от сексуална зависимост.

Мъжа е потърсил свобода от секса, от смъртния страх.

А защо няма непорочно зачената жена?

Но хайде стяга наистена с тово хоро.

Откакто съществува света пред мъжа стои задачата да развива ума си, интуицията си, по-точното си виждане върху живота, докато пред жената е задачата да развие в себе си сърцето, любовта и затова е в ралята на майка, затова съществува и маицинството.

Пред жената стои здачата на намали ума /хитроста си, егоизма си/ и да увелици сърдечноста си.

С по прости думи - жената да намери мъжа в себе си, а мъжат да открие своята вътрешна жена.

После това половете биват равни, балансирани, без някув недостатък.

Ето защо от мъжа излизат религиите, науката, политиката и всичко което е свързано с размишлението, със съзерцанието, с работата на ума.

Мъжа ме е нужно изкачване към ума, а на жената и е нужно слизане към сърцето. Накрая и в двата случая се ражда вътрешното дете на истината и великата разумност.

Мъжа е тоси които се бори и изнася пред света, но той не би могъл да стори това ако няма велика стабилност в утешениети и задколисната подкрепа на нещо наречено жена.

Мъжът намерил и издигнал своята вътрешна жена и напълно равен на жената намерила и издигнала своя вътрешен мъж.

Винаги съществиват две стани на монетата, а т.е. има два начина за постигане на възнесение - единия начин е с край на ограниченията /тантра/, а втория е чрез издигане на ограниченията в самоконтролат /йога, християнство, ислям,.../

И двата начина са водещи до целта, но по пътя си те берат и хапват различни плодове - едните берат ябълки зелени и червени, докато другите берат ябълки червени и зелени.

Бъдете здрави и Бог да ви пази!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...