Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Жената


Аделаида

Recommended Posts

"Силата на любовта, която се излъчи от същината на Твореца, прие образ. Това не е днешната жена, която е израз на поляризирания живот на земята, а образът на субстанцията Любов, която първоначално е създала небесните селения. Животът се движи от най-висшите духовни мирове към материалната вселена и взима най-разнообразни форми. Любовта, един от трите Божествени принципа, е влязла в образа на Девата, която е космичната жена и изразява чистотата и светлината. В нея няма поляризация, защото тя съчетава двата принципа на Мъдростта и Любовта. Най-после стигаме до образа на земната жена, която е единият от двата полюса на живота — негативният, в който се проявява животът на положителния полюс. Така виждаме, че жената е носителка на живота и негова ваятелка. Но силата на първичните образи е в мъжа, който е положителният полюс и изразява принципа на мъдростта. Ум и сърце — това са други форми на мъжкия и женския принцип в поляризирания живот.

В мистичните глъбини на творението навлизаме в неизяснените понятия за смисъла и мисията на жената. Необятен е нейният свят, велики са възможностите й! Както Любовта е силата, която дава форма и дреха на идеите, които носи Мъдростта, така и жената облича във форма идеята на зародиша. Женският принцип е облякъл природата в чудните й дрехи; той е изявлението на скритата красота в недрата на творческия принцип.

Как чудно се изявява животът чрез жената! Тя е вестителката в храма на живота, тя е пазителката на свещения огън, който е символ на вечната любов в Творението. Каква чистота и живот носи тя на земята и с каква дълбока почит трябва да се отнасят към нея!

Жената, свързана така силно с живота, чува и разбира гласа на Твореца и го изявява на света. Тя е била непрестанен съветник на мъжа и това е нейното призвание — да облече в мисъл-форма смисъла на живота и да ги изяви на мъжа, който ги реализира със здравата си ръка.

Издигането на човечеството зависи от издигането на жената-дева, жената-майка, жената — духовен съветник на мъжа. В новата култура, която иде на Земята, на мъжа и на жената ще се гледа като на души — изявление на Бога. Тогава няма да бъдем ни мъж, ни жена. Новата култура ще бъде култура на Любовта, в която жената ще изпълни върховната си роля като неин изявител."

източник: Жената, Весела Несторова

Ето това, както и това:

Жените по правило са по-адаптивни, в здравословно отношение по много причини жената е много по-устойчива от мъжа спрямо влиянието на различните болестни фактори- жената е енергийно много по-устойчива и с по-ниско енергийно ниво спрямо мъжа. Ниското ниво на енергията по правило гарантира стабилността на една енергийна система.

При жените няма склонност да натрупват студ.- По-ниското енергийно ниво е предпоставка за това, че при добро здраве жените се отличават с естествено по-ниска температура от мъжете, поради което чувствителността на жената към външния студ е по-голямо, но нямаме натрупване на студ. Устройството от анатомична гледна точка е такова, че при жените имаме изразено натрупване на мастна тъкан под кожата, и в много малка степен натрупване около вътрешните органи (сърце, бъбреци, оментум и др.) докато при мъжете натрупването на мастната тъкан е дълбоко между мускулните групи, и по вътрешните органи, от което произхождат редица физиологични различия в хомеостазата.

ме провокираха да пусна тази тема.

Идеята ми е следната, нека всеки, който иска, знае и се сети нещо което е индивидуално и по-различно за жената да сподели своите впечатления имнения тук.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 232
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Извинете, Снегурочка, но подобно негативно изказване не подхожда на цвета на прекрасната Ви червена шапчица.

:3d_120: може ли Силви точно срещу Коледа такива изказвания помрачават настроението, мила. Пък и наистина не подхождат на червената шапчица даааааа :3d_093:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

... как да го кажа деликатно, ... няма да успея,... предварително се извинявам / с доза лицемерие :rolleyes: /.

Според мен, сама жена, не умее да обича себе си.

"Изгубва се" в суетата, мнимият покой, "погребва се", /похабява се/ и вехне в песимизъм. Сигурно със право, т. е. - идва И естествено. Жената е "отворена валентност". Сякаш, е орисана, да бъде "некъдърна" в егоизма :rolleyes: , което пък е потенциал /трамплин/ , до който мъж достига трудно - "преподрежда" го "женското", което е "добил" с усещанията "по пътя".

На Жената, трябва И "обект" - мъж, дете, .... за да "овеществи" /онагледи/, да "материализира" Любовта си. Което е О'К,... но, според мене, има и "уловка". И м е н н о поради всеотдайността си, любовта И може да бъде обсебваща. В Любовта си Жената може да е, sorry, безскруполен егоист. Та Мъжът, макар "преподреден", е хубаво да си остане Мъж /да се държи естествено :thumbsup2: / . Да не остане "пюната костилка", а да бъде още "пълноценен плод" и отправна точка за децата, че може - Майка им, с обсебващата си "любов" и грижи, ... да ги ... "осакати", да узурпира дучичките им, както "учат PINK FLOYD - "да им натресе всичките си беди" /страхове/.

Та на Темата:Жената ...

... Тя е Мъжката Необходимост - респективно - самосъзната недовършеност /половинчатост/ :feel happy:

... / в частност/ - "моята" Жена - /нали съм си наглец :rolleyes: / - бих казал: ... "Тя" е моята завършеност.

:sorcerer: ..."магията", която ми е "дадена", ... аман, но е пак Любов. Колкото повече се убеждава, че е обичана - толкова по-дълбоко ме допуска в себе си. Но, "потъвайки" в Нея, даже и в блаженство, корена си не откъсвам и "въздух дишам" - за да бъда "плод". За да остана това, което е избрала, търсила, намерила.

Жената е - Небе и Бездна,

покварена или Светица,

смях и сълзи,

студ и топлина,

безутешност и Покой.............. зависи от ...

Линк към коментар
Share on other sites

Жената за мъжа е другостта, тъй както и мъжа за нея. И винаги ще е отсрещния бряг на реката - живот, докато не заплуваме навътре в морето - любов, където бряг няма.

И ще видим, че Небето е и Бездна, а Бездната - Небе и това, което толкова много ни плаши, всъщност най-много ни привлича. И винаги ни постига.

Линк към коментар
Share on other sites

Толкова сте прекрасни.Като ви срещне човек проявявате женското си начало а то е нежно и красиво, а после като проявите мъжкото..........Силвия е права не казвайте че обичате а  го правете.

Редактирано от mihailo
Линк към коментар
Share on other sites

Според мен, сама жена, не умее да обича себе си.

Никой, който твърди, че си е самодостатъчен, е способен да обича, тъй щото умението да се обича, се развива и хармонизира в присъствието на противоположния пол.

Мъжът и жената се допълват като в картина от пъзел,съставена от различни парченца,изграждащи цялостния образ на Любовта.

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен, сама жена, не умее да обича себе си.

Никой, който твърди, че си е самодостатъчен, е способен да обича, тъй щото умението да се обича, се развива и хармонизира в присъствието на противоположния пол.

Мъжът и жената се допълват като в картина от пъзел,съставена от различни парченца,изграждащи цялостния образ на Любовта.

:thumbsup: Именно!

Имам предвид, че мъжете често си внушаваме мнима "независимост" и "освободеност" от Жената. Което си е илюзия, незрялост. Може би породена от лош опит. Кой знае?

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен, сама жена, не умее да обича себе си.

Никой, който твърди, че си е самодостатъчен, е способен да обича, тъй щото умението да се обича, се развива и хармонизира в присъствието на противоположния пол.

Мъжът и жената се допълват като в картина от пъзел,съставена от различни парченца,изграждащи цялостния образ на Любовта.

:thumbsup: Именно!

Имам предвид, че мъжете често си внушаваме мнима "независимост" и "освободеност" от Жената. Което си е илюзия, незрялост. Може би породена от лош опит. Кой знае?

За съжаление не са малко и жените, които си внушават подобна мнима " независимост" и "освободеност" от Мъжа. Яростните феминистки движения са нагледен пример. И мисля, не незрялостта и лошия опит, виж илюзията-да, са породили това внушение на отделеност, а прикриването и недопускането до Знанието за изконните неща.

Сетих се за книгата на Пиер Дако-"Жената и нейната дълбинна психология", в която задълбочено се разглежда темата за мъжете и жените.

Линк към коментар
Share on other sites

Така

и не ги разбрах жените, не вярвам да има мъж

който някога напълно да ги е разбрал.

А защо ти е? Просто бъди мъж до жената.

Приемливо. Те това и искат(търсят) жените мъж до себе си

е някои де.

А за разбирането си права, че не нужно.

Линк към коментар
Share on other sites

Разбирането е много нужно. Всъщност, то е най-нужното. Всеки мъж може да бъде до жената.

Никой още не е разгадал напълно Венера. Под сярната й обвивка се крие райски свят. Но до него ще достигне само този, който издържи на серните изпарения в атмосферата й.

И може би ще има някога мъж, който напълно да разбере една жена. Този, който се опита да го направи напълно.

Линк към коментар
Share on other sites

И може би ще има някога мъж, който напълно да разбере една жена. Този, който се опита да го направи напълно.

Разбирайки първо себе си.

Мисля, че това е едновремен и двупосочен процес, неотделим. Разбирайки другия, разбираме себе си и обратно.

И определяща е не непогрешимостта ни в това, а волята да го правим.

Линк към коментар
Share on other sites

Жената ли ?

Направих цяла колекция от дрехи - склуптури, която се нарича Матриархат , и все - още съм в началото на изследването на Жената .

Мисля ,следващата ми да бъде Етно , но етното в целия свят , да се опитам да уловя онази, световната жена. Световната душа на жената. Или тези качества , които обединяват целия женски род , независмо от етноса , от народността ,от географското положение .

Само ,че аз ще започна излседването си наобратно , от географското положение, народността , етноса , културата и накрая ще видя общото . Ще видим каква жена ще излезе от цялата работа.

Като художник ми допада много повече женското тяло , за рисуване , пресъздаване и търсене.

Просто мъжкото с всички тези мускули , изпъкнали кости и ставни връзки , възлести усуквания на плътта , направо ме изморява от подробности . Докато женското тяло с плавните си форми е много по - чувствително към движението , към емоцията , към идеята, а това ме освобождава да мисля абстрактно , идейно , отвлечено .

Разбира се мъжете .....това е друга история .

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Жената ли?

Тя е всичко за нас

Тя е стомната вода за жадния в пустинята

Тя е нежността, която ни гали когато изгубим кураж

Тя е тръпката, която ни води през всякакви препятствия и ни дава усещането, че сме живи

Тя е нещото, за което се трудим всекидневно

Тя е нашата радост, болка, трепет и възторг

Тя е нашата половинка, за да се почувстваме цялостни и завършени

Тя е Живот

Не мога без Вас, ЖЕНИ!!!

Обичам Ви безпределно и смирено падам в краката ви...

Линк към коментар
Share on other sites

Жената ли?

Тя е всичко за нас

Тя е стомната вода за жадния в пустинята

Тя е нежността, която ни гали когато изгубим кураж

Тя е тръпката, която ни води през всякакви препятствия и ни дава усещането, че сме живи

Тя е нещото, за което се трудим всекидневно

Тя е нашата радост, болка, трепет и възторг

Тя е нашата половинка, за да се почувстваме цялостни и завършени

Тя е Живот

Не мога без Вас, ЖЕНИ!!!

Обичам Ви безпределно и смирено падам в краката ви...

Това са неща, които жената прави,

за да благодари на мъжа,

съвпадащ с образа в мечтите й.

което говори много

за автора. :king:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...