Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Жената


Аделаида

Recommended Posts

Цитат(Силвия СД @ Dec 31 2007, 02:51) *

И може би ще има някога мъж, който напълно да разбере една жена. Този, който се опита да го направи напълно.

:thumbsup:

Може би по-точно е да кажем, този, който се осмели да го направи. И, който има достатъчно любов в себе си, за да поиска да я дари на жената :feel happy:

Любовта е даряване, а не притежание. И за това не е нужно да завоюваш трофеи, да трупаш бройки, а просто да знаеш какво искаш и как да даряваш нежност, разбиране, обич...

Достатъчно е един, единствен Мъж да отключи сърцето на Жената и тя ще побере цялата Вселена в него. Както и обратното.....

:3d_049:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Отговори 232
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Жената ли?

Тя е всичко за нас

Тя е стомната вода за жадния в пустинята

Тя е нежността, която ни гали когато изгубим кураж

Тя е тръпката, която ни води през всякакви препятствия и ни дава усещането, че сме живи

Тя е нещото, за което се трудим всекидневно

Тя е нашата радост, болка, трепет и възторг

Тя е нашата половинка, за да се почувстваме цялостни и завършени

Тя е Живот

Не мога без Вас, ЖЕНИ!!!

Обичам Ви безпределно и смирено падам в краката ви...

Ето такива неща е много хубаво човек да прочита от време на време !

Поздрави и за valintinus ! :3d_011:

Линк към коментар
Share on other sites

Жената ли?

Тя е всичко за нас

Тя е стомната вода за жадния в пустинята

Тя е нежността, която ни гали когато изгубим кураж

Тя е тръпката, която ни води през всякакви препятствия и ни дава усещането, че сме живи

Тя е нещото, за което се трудим всекидневно

Тя е нашата радост, болка, трепет и възторг

Тя е нашата половинка, за да се почувстваме цялостни и завършени

Тя е Живот

Не мога без Вас, ЖЕНИ!!!

Обичам Ви безпределно и смирено падам в краката ви...

Скъп Valentinus! Благодаря Ви! Бъдети щастливи!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Жената е богатство, което, ако го спечелиш,

ще те разори. :3d_139:

Жената е книга, на която предговорът е

най-интересен.

Жената е неповторимо творение,

от което няма спасение.

Ограничените жени са с неограничени

възможности.

Жената пази тайна, докато я научи.

Жените обикновено са на толкова години,

на колкото им се иска да са.

Жената може да ти открие такива недостатъци,

каквито още не си придобил.

Всеки мъж може да омръзне на жена си,

ако вече не ù е омръзнал.

Всяка жена може да те нарече идиот, но

само собствената го мисли честно.

Жените превръщат мъжете си в съпрузи

или в спомени.

Единствената жена, която търпим заради

друга жена, е тъщата.

Ако в една къща командва мъж,

то той не е женен.

Ако жените споделяха мъжките разбирания,

щяха да бъдат... мъже.

Източник: Народа

:3d_139:

Линк към коментар
Share on other sites

Kакво струва женското щастие???

Не е никак трудно да направиш една жена щастлива!

Трябва само да си добър:

1) Приятел

2) Другар

3) Любовник

4) Брат

5) Баща

6) Учител

7) Възпитател

8) Майстор готвач

9) Механик

10) Водопроводчик

11) Дизайнер на интериори

12) Модист

13) Електротехник

14) Сексолог

15) Гинеколог

16) Психолог

17) Психиатър

18) Терапевт

19) Остроумен

20) Симпатичен

21) Атлетичен

22) Нежен

23) Внимателен

24) Кавалер

25) Интелигентен

26) С богато въображение

27) Съзидателен

28) Благ

29) Силен

30) Разбиращ

31) Толерантен

32) Благоразумен

33) Амбициозен

34) Даровит

35) Смел

36) Решителен

37) Заслужаващ доверие

38) Съобразителен

39) Страстен

40) но преди всичко... ПЛАТЕЖОСПОСОБЕН.

Същевременно не бива да се забравя, че е задължително:

1. Да не си ревнив, но без да оставяш впечатление, че нехаеш за нея.

2. Да се разбираш добре с техните, но в никакъв случай повече, отколкото с нея самата,

3. Да я оставяш да прави нейните си неща, но и да изразяваш интерес къде ходи и какво прави...

Особено е важно да:

Не се забравят рожденните дни, годишнината откакто сте заедно, от сватбата, абитуриенските балове, именните дни, менструацията й, датата на първата ви целувка, рожденните дни на любимите й леля, брат и сестра, на бабата и дядото й, на най-добрата й приятелка.

За съжаление изпълнението мо-та-мо на тези инструкции не гарантират напълно, че ще се чувства истински щастлива , понеже може да бъде обзета от усещането, че е нетърпимо обсебена от задушаващо перфектен живот, в следствие на което да се хвърли на врата на първия нещастник-животар, който намери!

Бог е казал: Обичайте ги!!!! ... НИКОГА НЕ Е КАЗВАЛ ''РАЗБЕРЕТЕ GI!''

НЯМА НИЩО ПО-ЛЕСНО ОТ ПОСТИГАНЕТО НА МЪЖКОТО ЩАСТИЕ

На мъжа му трябват единствено :

1) СЕКС

2) ХРАНА

Редактирано от mvm
Линк към коментар
Share on other sites

Мъж, мъж, но то зависи какъв е мъжа. Ако попадне на някой алкохолик, който я бие например. Или на някой, който я ограничава и малтретира психически, не физически. А това е по-лошия вариант. Да не може да изяви и изрази себе си. Темата е безкрайна. Човешките взаимоо

тношения са толкова различни, колкото ра

Линк към коментар
Share on other sites

Жената е щастлива, когато се научи да бъде свободно-щастлива - т.е.без щастието и да зависи от нечие присъствие в живота, от неговото отношение, поведение.

Линк към коментар
Share on other sites

Ако разглеждаме нещата от гледна точка на Земното си съществуване:

жената е жена, когато иска и си позволява да бъде такава;

жената е жена, защото "създава", за разлика от мъжа, който единствено може да "произвежда";

жената е жена, защото познава "истинския" живот, а мъжът се "докосва" до него чрез разума си.

Линк към коментар
Share on other sites

За щастие, това което Аделаида изброи по-горе на шега, е всичко, което жената не е. Или поне което не би трябвало да бъде. Разгледани от тази гл. точка, въпросните мисли могат да бъдат много полезни.

Линк към коментар
Share on other sites

За щастие, това което Аделаида изброи по-горе на шега, е всичко, което жената не е. Или поне което не би трябвало да бъде. Разгледани от тази гл. точка, въпросните мисли могат да бъдат много полезни.

Да, много се радвам, че един мъж обърна внимание на това...Защото това е по мнение на мъжете!!!

Разбира се, че жената е нещо много по-дълбоко, но дали пък не етръгнала да се превръща във това което е опасно...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Истинската жена ...

Истинската жена е умна и има високо развит интелект.

Истинската жена не се глези и лигави.

Истинската жена знае какво иска.

Истинската жена не мрънка, не се оплаква и не реве за глупости - тя може да е тъжна, но в никакъв случай не си го изкарва на околните и старае да не го показва.

Истинската жена не се напива, не използва наркотици, старае се да не пуши, а ако притежава някои от тези пороци то не ги проявява на публични места и се старае да не ги показва.

Истинската жена не се старае да изгради авторитет пред останалите, той си идва от самосебе си.

Истинската жена притежава изтънченост

Истинската жена се стреми към красивото и търси красотата във всяко едно нещо.

Истинската жена е силна личност и се справя сама с проблемите.

Истинската жена е практична.

Истинската жена поддържа себе си физически и духовно.

Истинската жена не купува какво да е и не използва какви да е козметични продукти.

Истинската жена обръща внимание на външността си - косата, грима, ноктите дори и на съвсем дребните детайли.

Истинската жена трябва винаги когато излиза навън да се старае да изглежда добре, да не слага стария скъсан анцуг дори да се налага да скочи “набързо до онзи магазин отсреща”.

Истинската жена е естествена.

Истинската жена не псува и не се държи като простачка.

Истинската жена знае кога да спре.

Истинската жена се старае да помогне на приятел, когато е в нужда.

Истинската жена не се сърди на гаджето си, когато то не е в добро настроение и не е в състояние да и обърне внимание в момента.

Истинската жена е благородна и достойна.

Истинската жена не спи с всеки който и хареса, а избира и преценя мъждете с които излиза.

Истинската жена не страда твърде много за изгубената любов.

Истинската жена обръща внимание както на външната, така и на вътрешната красота.

Истинската жена трябва да притежава поне малко романтичност.

Истинската жена няма твърде голямо самочувствие, ако то няма покритие.

Истинската жена е трудно достъпна личност, но не го показва външно.

Истинската жена може да притежава малка доза перверзност, но без да го показва пред всеки-само пред любимия човек.

Истинската жена трябва да притежава загадъчност и да не разкрива картите си докрай.

Истинската жена може да обича, но е трудно да се спечели любовта й.

Истинската жена може да има чувство за хумор, но да не е твърде прекалено.

Истинската жена не се смее/не плаче за глупости.

Истинската жена може да си позволява волности,но да не е твърде често.

Истинската жена не е високомерна-тя е добър приятел и е състрадателна към нещастията на другите.

Истинската жена е добра домакиня.

За истинската жена да е красива не е фикс идея,не прекарва по 15 часа пред огледалото.

Истинската жена успява да разпредели времето си.

Истинската жена може да казва "извинявай".

Истинската жена не носи по 3 тона грим и има чувство за вкус към всичко-дрехи/стил/музика и пр.

Истинската жена не се държи като курва (извинете за израза).

Истинската жена за нея може да се говори още много...

Истинската жена е жена в пълния смисъл на думата... само ако до нея има истински мъж.

Линк към коментар
Share on other sites

Всяка жена носи в себе си Истинската жена по природа.

Всяка жена е по своему Истинска....

Няма две еднакво Истински жени...

Нямам мерки и условия за Истинската .... стига само жената да чувства себе си Истинска... :3d_064:

Линк към коментар
Share on other sites

Приятели нека ,вижте нещо а може и да дискутираме някога

хубаво е да помислите над това

интересно е

важно е

"

Жената е помощник на мъжа. Тя е сърцето, което тупти. Мъжът трябва да пази това сърце Той трябва да намери едно сърце и да го премери, да види дали е за него. Чудни са хората като искат да се женят. Ако някой иска да се жени и дойде при мене, ще му кажа: Жената е едно сърце, което трябва напълно да отговаря на твоето, трябва да съответствува на твоето ребро, което Бог е извадил някога. Ти трябва да намериш това сърце, което напълно да пулсира с твоя ум. Сърцето на една жена, което не пулсира еднакво с ума на нейния мъж, тази жена не е за този мъж. И ако умът на един мъж не дава подтик на жената, този мъж не е за това сърце Това трябва да се знае от всички да не се заблуждават. Някои стари баби дават съвет на младите моми: Ти вземи този момък, че после ще го обикнеш. Това са глупави работи. Не трябва да се говори така. Бог е направил нещата точно. Той извади най-хубавото ребро от Адама и направи от него жената. Той направи жената така точно, да се съвпада добре. Дотогава Адам нямаше духовно сърце Той беше направен от пръст, но като влезе в него жената, и неговото сърце затуптя. Тя му стана сърце Тогава той се роди. Тогава и раят му светна и започна да мисли. Учен човек стана. До това време той нищо не виждаше. Сега у вас може да се яви противоречието защо Господ е допуснал тези работи? Като минат хиляди години, тогава ще ви говоря, защо Господ е допуснал това. Този въпрос и аз не съм разрешил, и аз го изследвам. Донякъде съм дошъл. Той е един толкова сложен въпрос, толкова тънък, че и аз дори нямам мнение за него. Сега всички си дават мнението, говорят за жената, но аз казвам, че това, което казват за жената, не е вярно. Това още не е жената. Има едно предание, според което се казва, че не е съгрешила Ева, но някоя си Лилит. Казва се, че Сит имал две жени, затова се явило двуженството, многоженството. И тогава изпъдил Бог Адама от рая за многоженство. Това е предание, което не трябва да се разпространява. Казва се, че тази Лилит морила всички деца, затова умирали децата на съвременните хора, тя ги душила. Така казва преданието, а дали е вярно или не, аз нямам мнение.

„Колко са щастливи нозете на онези, които проповядват мир и благовествуват доброто!“ Питам ви сега: Какъв трябва да бъде вашият идеал? Ако вие обичате една жена, за кого (какво) трябва да я обичате? Кой създаде тази жена? Ще кажете, че природата я създала. Добре, съгласен съм, обичайте тогава природата повече, отколкото жената. Или ще кажете, че жената е създадена от Бога. Добре, обичайте тогава Бога повече, отколкото жената. Същото се отнася и до мъжа. Кой създаде мъжа? – Природата. Обичайте тогава природата повече, отколкото мъжа. Ще кажете, че Бог създаде мъжа. Обичайте тогава Бога повече от мъжа. Това е разрешението на въпроса. Не е въпросът да обичате жената или мъжа, но трябва да обичате повече Онзи, Който ги е създал. Обичайте повече причината, обичайте повече Твореца от онова, което Той е създал.

И понеже днес хората обичат повече жената и мъжа от природата и от Бога, които са ги създали, вследствие на това върху главата им са се струпали най-големи нещастия. Тази е погрешката на техния живот, която те трябва да изправят."

Колко са прекрасни нозете

Линк към коментар
Share on other sites

:feel happy: Учителя :3d_161: За Лилит досега съм чувала само веднъж от един мъдрец който не е вече на този свят. Това е добра подсказка от Учителя :thumbsup: Благодаря ти BlueHawaii :3d_043: Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

Истинската жена ...

Истинската жена е умна и има високо развит интелект.

Истинската жена не се глези и лигави.

Истинската жена знае какво иска.

Истинската жена не мрънка, не се оплаква и не реве за глупости - тя може да е тъжна, но в никакъв случай не си го изкарва на околните и старае да не го показва.

Истинската жена не се напива, не използва наркотици, старае се да не пуши, а ако притежава някои от тези пороци то не ги проявява на публични места и се старае да не ги показва.

Истинската жена не се старае да изгради авторитет пред останалите, той си идва от самосебе си.

Истинската жена притежава изтънченост

Истинската жена се стреми към красивото и търси красотата във всяко едно нещо.

Истинската жена е силна личност и се справя сама с проблемите.

Истинската жена е практична.

Истинската жена поддържа себе си физически и духовно.

Истинската жена не купува какво да е и не използва какви да е козметични продукти.

Истинската жена обръща внимание на външността си - косата, грима, ноктите дори и на съвсем дребните детайли.

Истинската жена трябва винаги когато излиза навън да се старае да изглежда добре, да не слага стария скъсан анцуг дори да се налага да скочи “набързо до онзи магазин отсреща”.

Истинската жена е естествена.

Истинската жена не псува и не се държи като простачка.

Истинската жена знае кога да спре.

Истинската жена се старае да помогне на приятел, когато е в нужда.

Истинската жена не се сърди на гаджето си, когато то не е в добро настроение и не е в състояние да и обърне внимание в момента.

Истинската жена е благородна и достойна.

Истинската жена не спи с всеки който и хареса, а избира и преценя мъждете с които излиза.

Истинската жена не страда твърде много за изгубената любов.

Истинската жена обръща внимание както на външната, така и на вътрешната красота.

Истинската жена трябва да притежава поне малко романтичност.

Истинската жена няма твърде голямо самочувствие, ако то няма покритие.

Истинската жена е трудно достъпна личност, но не го показва външно.

Истинската жена може да притежава малка доза перверзност, но без да го показва пред всеки-само пред любимия човек.

Истинската жена трябва да притежава загадъчност и да не разкрива картите си докрай.

Истинската жена може да обича, но е трудно да се спечели любовта й.

Истинската жена може да има чувство за хумор, но да не е твърде прекалено.

Истинската жена не се смее/не плаче за глупости.

Истинската жена може да си позволява волности,но да не е твърде често.

Истинската жена не е високомерна-тя е добър приятел и е състрадателна към нещастията на другите.

Истинската жена е добра домакиня.

За истинската жена да е красива не е фикс идея,не прекарва по 15 часа пред огледалото.

Истинската жена успява да разпредели времето си.

Истинската жена може да казва "извинявай".

Истинската жена не носи по 3 тона грим и има чувство за вкус към всичко-дрехи/стил/музика и пр.

Истинската жена не се държи като курва (извинете за израза).

Истинската жена за нея може да се говори още много...

Истинската жена е жена в пълния смисъл на думата... само ако до нея има истински мъж.

Как съм пропуснал това :unsure:

... знам обаче как го открих. Гледах ретроспекция, на постовете на Силвия, с нелепата (от моя страна) загриженост - кога спи. Както и да е.

От този пост ми впечатление, че е взискателна към себе си. Но това, което най-много ми хареса, е прилагателното >истинска<, защото описаните неща са всъщност, съвсем реално постижими (истински) - без пресилени метафори, подгонили (иначе необходимата идея за) Съвършенството. Това, на-истина много ми допада.

*

И все пак, по отношение на темата, ще си позволя, една умерена метафора, от гледна точка на един нормален, средностатистически (и с претенция за свестен) мъж.

Жената, за мен, е един пожизнен университет, в който всички изпити се вземат по милост. Неук и сиромах остава този, който иска само диплома с печат "преминал".

Редактирано от бяса
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ти, приятел, за загрижеността. :) Споко, аз също спя, но когато сънят ме споходи, а не когато е определено общоприето време за това.

Горните мисли не са мои, постнах ги в темата от едно женско списание, но ми се понравиха по същите причини, които ти споменаваш - някак много истнински са.

Пропуснато е само едно - истинската жена не забравя да се усмихва винаги. Защото усмивката е нейното вътрешно състояние.

Поздрав за всички жени, които пишат и четат в сайта и за мъжете, които умеят да ценят жената с вълшебното изпълнение на една ... истинска жена:

">
" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350">

Линк към коментар
Share on other sites

Силвия СД :thumbsup2:

Описала си идеалната Жена, но съм сигурна, че има мъже, които дори и да я срещнат няма да я видят, защото не знаят какво искат... :feel happy:

Е, дано достигна до този образ :3d_031: може би,... някога....

Линк към коментар
Share on other sites

Но защо да го достигаш - това, което виждам аз за теб е, че ти си жена в пълния и красив смисъл на думата.

Знаеш ли, Хами, на мнение съм, че всеки мъж заслужава жената до себе си, както и тя него.

Линк към коментар
Share on other sites

Наяве

на Любовта, която в плът ми се яви

В календарната любов не вярвам,

не вярвам в Първата или във Вечната,

мини през мен, аз пътят Ти проправям,

защото знам! Какво е, да намериш всичкото?

(така беше)

Не вярвам в любовта със прилагателни,

че всяко „по-„ на дявол ми прилича,

без помен обещание, без вричане

си тук. Отдавна вече. Притча. Истина.

(така е)

докато ми вярва, ще ме има всякак - цитат

някой попита: това не е ли изискване?

Не. Вярата е онази осъзната аксиома, без която нещата се саморазпадат. Дори без външа намеса.

***

Истинската, жива вяра, си има напрактика съвсем емпирична функция. Вяра никой не може да ми подари, както не може да ми вмени недоверие. Може само да ме има или да ме прогони. И в двата случая е О*К. Защо?

Какво имам аз? ... или тя.

Имам само това, което наистина имам. Само това, в което не се съмнявам, че имам. Себе си - и това, което съм. Имам само това, което не мога да изгубя - себеусещанията си. А аз помня.

Помня всяко пълноценно изживяване - помня подробно, поетапно, пълноцветно, не толкова с логичната, колкото с асоциативната си памет. В асоциации се е случвал цял нов свят - необятен и неописуем. Утрешен свят, който думите, музиката или Изобразеното изкуствено (шегичка) :rolleyes: , неизбежно в някаква степен профанизират. Затова, за себе си приел съм че:

това със "авторството" е илюзия

житейски сложена условност.

Не съм родителят на думите,

понятията даже - сянка са,

бар код, контур на

непосилна (често) стойност.

... но и ключ към всякакво общуване.

***

Вярвам, че всеки е едно потенциално прекрасно себе си и нечий (понякога в началото неподозиран) разкош.

*

Веднъж роден - натрапен - "открадвам" малка част от света, изграждам го по свой образ и подобие. Лесно е, ако си наясно със себе си. После всичко е заслужено. Има и бонус. Изграждайки света си, продължавам да изграждам и себе си. А това е, според мен, перфектно адаптирания начин за себепознание. Което пък е база на всяко лично щастие. Затова винаги симпатизирам и уважавам дълбоко, всяка чужда активна позиция, колкото и да не ми харесва понякога.

П.П. Никой не изговори съмненията си. Приемам, че не съществуват.

Редактирано от бяса
Линк към коментар
Share on other sites

Ето една приказка за жените:

Защо плачат жените?

Малко момче попитало майка си, „Защо плачеш?"

„Защото съм жена?", отговорила му тя

„Не разбирам", казал той. Неговата майка само го прегърнала и казала „ И никога няма да разбереш"

По-късно малкото момче попитало баща си, „ Защо мама сякаш плаче без причина?"

„Всички жени плачат без причина", само това могъл да каже баща му.

Малкото момче пораснало и станало мъж, но все още се чудел защо плачат жените.

Най-накрая попитал Господ: „Господи, защо жените плачат толкова лесно?

Господ отговорил: „Когато създавах жената, тя трябваше да е специална. Направих раменете й достатъчно силни да поемат тежестта на целия свят, и въпреки това достатъчно нежни, за да даряват удобство. Дадох й вътрешна сила да издържи раждането на дете и отхвърлянето, което много пъти идва от децата й. Дадох й твърдост, която й позволява да продължава напред, когато другите се отказват и да се грижи за семейството си дори при болест и изтощение без да се оплаква. Дадох й чувствителност да обича децата си въпреки каквото и да се случи и въпреки всички обстоятелства, дори когато детето й я е наранило много.

Дадох й сила да помогне на мъжа си да преодолее грешките си и я създадох от неговото ребро, за да защити сърцето му.

Дадох й мъдрост, за да знае, че добрият съпруг никога не би наранил жена си, но понякога изпитва нейната сила и нейното решение да бъде непоколебимо до него.

И накрая, дадох й сълза, под която да се приюти. Това е нейно уникално право, за да го използва, когато има нужда.

„Виждаш ли, сине", казал Господ, „красотата на жената не е в дрехите, които носи, фигурата, която има или в начина, по който си сресва косата.

Красотата на жената трябва да бъде в нейните очи, защото това е пътят към сърцето й - мястото, където любовта обитава

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...