Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Жената


Аделаида

Recommended Posts

  • Отговори 232
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:3d_101:?!?!почти мъжки ли?!?!!? :3d_065:
Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо6

Не мъжки. :D Има женски гласове, които са по - пискливи, други са по - плътни някак си. :D

Например гласа на тази мацка тук : махам линка понеже излиза и клипа. Ако искаш да разбереш кой глас визирам, тогава търси във вибокса следното : Имаш име - Деница. Нейният глас ми харесва повече от гласа на Калина Крумова дето водеше сутрешно предаване по СКАТ, а сега е депутат от "АТАКА". Гласът на Лора Крумова от НОВА ТВ:), например също ми харесва повече от гласа на Калинка. Така ми се струва, като че ли.

Редактирано от Христо6
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Какво се оказва?

Една инвитро процедура е скъпа, това го знаят всички. Много мъка и болка по неродени деца - и това е факт.

Но, има и други факти.

Така се случи, че покрай мои болежки, извън темата, се запознах с жени работещи в най-известния център за ин-витро в България, който работи денонощно, на пълни обороти.

И какво разбирам аз, повечето жени, отишли там, изобщо нямат здравословни или други проблеми, те са психологически и психосоматични, нямат никакъв физически реален проблем, че да нямат деца. Освен това, повечето споделят, че не правят и секс с мъжете си, интересно.

Каква е истината? Бих искала да обсъдим този проблем, но директно.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Какво се оказва?

Една инвитро процедура е скъпа, това го знаят всички. Много мъка и болка по неродени деца - и това е факт.

Но, има и други факти.

Така се случи, че покрай мои болежки, извън темата, се запознах с жени работещи в най-известния център за ин-витро в България, който работи денонощно, на пълни обороти.

И какво разбирам аз, повечето жени, отишли там, изобщо нямат здравословни или други проблеми, те са психологически и психосоматични, нямат никакъв физически реален проблем, че да нямат деца. Освен това, повечето споделят, че не правят и секс с мъжете си, интересно.

Каква е истината? Бих искала да обсъдим този проблем, но директно.

Не съм жена, но това не е само женски проблем. Ще споделя какво си мисля по въпроса.

Семейство може да няма деца по причина в жената или в мъжа, или и в двамата.

Но Ивета, да кажа, че няма материалистическо обяснение и няма как да го представя в този вид.

Създаването на дете е творчество, създаване на живот, създаване на още една активна част от Вселената.

Нито един човек не може да оцелее, ако не живее по законите изискващи поне някаква хармония със Вселената. Ако постоянно скачаш на бой в кръчмите, много вероятно е скоро да загинеш от нож в гърба. Ако не се грижиш за здравето си, ще живееш по-малко и т.н., и т.н.

Настройката на родителите, мисловна, енергийна и т.н се предава на децата. Нещо повече, при децата тези неща се засилват неимоверно. Една от причините е в общата засилена енергетика на хората. Ако в началото на миналия век енергетиката е била 15-20%, то сега тя е над 80%. По-силна енергия + грешен начин на мислене и грешен мироглед = по-малко хармония със Вселената, което означава или по-бърза смърт или нежизнеспособни деца, или много болни деца или въобще не се позволява да се зачене дете, защото това дете би било в ужасна дисхармония с Вселената. .

Децата като души може и да се намират преди раждането свързани със енергетиката на родителите си, но няма да се родят, докато родителите не се приведат в определена хармония със Вселената.

А пък децата ин-витро са си гавра със Вселената. Мислите ли, че те наистина имат душа и не са само его?!

....е, добре, ето и психосоматично обяснение, което може да бъде прието за що-годе материалистическо от съвременната психология. Езикът ни е психосоматичен. Това означава, че с едни думи може да изразим физическо състояние, от което да съдим за душевно и обратно. Например, главоболие и "боли ме главата от тебе".

За създаване на дете е необходима потентност, но не само от мъжа, а и от жената. Нужни са мъжка сила и женска сила. Мъжка сила и женска сила от психосоматична гледна точка не са само физическо проявление, но и душевни състояния. Мъжка сила като способност и грижа за семейството. Женска сила като отдаденост, топлина, опрощаваща любов.

Жена (използвам този пример, за да се разбере по-добре, а и пасва на времето ни), например, е голям шеф, служи си с с мъжки похвати и строгост, отдадена е на кариерата. строява домашните си или както сама една се изрази "имам чувството, че вече пикая права". Таква жена има много малка вероятност да има деца, защото й липсва отдаденост и опрощаваща любов. Липсва й женската сила, липсва й потентност да има деца.

П.С. Да не правиш секс с мъжа си означава също недостатъчна женска сила. Е как да имат сила да създадат деца след като даже нямат сила да правят секс?! :)

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Според мен си има определена причина някои жени да не искат да правят секс с мъжете си.Това говори много за мъжете им.

Женска потентност,какво е това понятие изобщо.

Жената трябва да пожелае да има дете, дали ще бъде инвитро или от мъжът до нея, това няма да определи дали детето ще има душа или не.Какви са тези недомислици.Естествено,че си има душа детето,независимо дали ще се зачене инвитро или по полов път.

Обаче много е важно енергията,която се влага ,цялостната настройка.

Една приятелка си имаше гадже и много искаха да имат дете,забременя,но пометна в третия месец.

Но истината е,че те наистина живееха като прасета,без някакви по- възвишени чувства,просто всичко беше сведено до животинското,секса,храната и съвсем първични потребности, като автор на този лайфстайл беше изцяло жената.

След една година като осъзнаха какво правят и двамата,наблюдаваха децата и отношенията на други наши приятели, разбраха ,че трябва да си променят малко настройката и светогледа.

И тя пак забременя, но роди с 2 месеца по- рано, много неоформено дете,аз лично се уплаших от снимките им във ФБ.

Абе изобщо за децата незнам, просто малко по - чиста енергия трябва, дори и случайно да се получи човек трябва пак да не е воден от най- ниските си страсти.Мен лично ме отвращават такива хора и отношения.Не че искам да ги съдя,просто аз за себе си, знам че не мога така,просто ме е гнус.

Жената е толкова важна,че дори не осъзнава ролята си в света, напълно.Малко са узрелите психически жени,осъзнатите жени.

Но пък тези, които са, са истински магьосници и много добре осъзнават това.

Жената може да бъде толкова магнетична,че да подлуди мъжете около себе си. Именно тези жени, които са изпитали силата си и не се блазнят от нея на всяка цена са истински силните и те много добре владеят живота си и имат животворно въздействие върху животите на хората около тях.Жената също е учител, но много малко мъже са подготвени за този факт и изобщо се докосват в пълно съзнание до тази страна на жената.

Духовната жена е с огромен вътрешен свят, тя облагородява всичко около себе си.Просто вдъхва живот и светлина на всичко, до което се докосне.

Радвам се,че познавам невероятни жени - творци, жени, които са се осъществили във всяко едно отношение.И като личности и в семейството и навсякъде.Възпитават цели поколения след себе си, формират нови генерации творци и т.н.Голяма е женската енергия,тя не просто ражда живот,тя трансформира на всякакви нива.

Ако мъжът е съзидателен,жената е поглъщаща и трансформираща, мека и обгръщаща с живот.

Линк към коментар
Share on other sites

Попитали Филип II Македонски, коя е била най - трудната война, която е водил в живота си. Той отвърнал, че най - трудната война е била с жена му. :lol:

Линк към коментар
Share on other sites

Освен това, повечето споделят, че не правят и секс с мъжете си, интересно.

Каква е истината? Бих искала да обсъдим този проблем, но директно.

Според мен една от причините е в храната.

Твърде много храни, напитки и бяла козметика съдържат завишено количество естрогени, което води до феминизация на мъжете.

Линк към коментар
Share on other sites

Какво се оказва?

Една инвитро процедура е скъпа, това го знаят всички. Много мъка и болка по неродени деца - и това е факт.

Но, има и други факти.

Така се случи, че покрай мои болежки, извън темата, се запознах с жени работещи в най-известния център за ин-витро в България, който работи денонощно, на пълни обороти.

И какво разбирам аз, повечето жени, отишли там, изобщо нямат здравословни или други проблеми, те са психологически и психосоматични, нямат никакъв физически реален проблем, че да нямат деца. Освен това, повечето споделят, че не правят и секс с мъжете си, интересно.

Каква е истината? Бих искала да обсъдим този проблем, но директно.

Според мен ,няма достатъчно голяма статистическа извадка за да се прави генерално заключение ,но дори и повечето да са на това полужение показва ,че връзката им не е сполучлива ,и все пак ще е жалко ако дадена връзка се крепи на сексът ,също и немисля че всекидневните сексуални отношения е признак за идеална връзка ,а по рядкото прилагане усилва усещанията според мен .Иначе сексът е прекрсно нещо и трябва да се прави с любов .

Линк към коментар
Share on other sites

Не помня дали съм задавал този въпрос. Вярно или истина ...шегувам се, вярно или невярно е според вас твърдението, че жените заглеждат и мъже, които не им харесват, заглеждат ги само от чисто любопитство, докато мъжете заглеждат по - дълго време само жени, които са им харесали ?

Линк към коментар
Share on other sites

Хахахах, абе колкото са любопитни жените, толкова са любопитни и мъжете.Дори ми се струва,че мъжете не само заглеждат жените, които не са точно техен тип.Експерименти от чисто любопитство си правят и жените и мъжете.

Редактирано от Inatari
Линк към коментар
Share on other sites

Хахахах, абе колкото са любопитни жените, толкова са любопитни и мъжете.Дори ми се струва,че мъжете не само заглеждат жените, които не са точно техен тип.Експерименти от чисто любопитство си правят и жените и мъжете.

няма как да не се съглася :)

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Емил от Льонеберя

Тия работи с ин витрото са абсолютни глупости. Чак недоумявам как чичката, дето ги измисли, получи Нобелова награда... бил помогнал на хиляди хора по света.

Да, бе, да. И един шоколад увива мармоти в станиол...

Наясно ли сте какво представлява една такава процедура?

А една жена, за да не иска да прави секс с мъжа си, не означава, че има някакъв велик проблем в него и че той е дИфектен, просто не се харесват... ми като не се харесват, пък кво правят заедно?

...

Противно ми става само като си помисля за ин витро...

Линк към коментар
Share on other sites

Освен при ин витро, крайности са налице и при често използваното цезарово сечение, когато няма изрични клинични данни. Една моя близка позната прибягна до него, поддавайки се на лекарска манипулация и предимно на своя страх и суета, че после няма да бъде така желана от мъжа си (!?!) Днес тя съжалява за това.

Смятам, че доста от проблемите се дължат на...снишаване на женствеността на едно вътрешно равнище (нараснали амбиции, демонстративно агресивно поведение, стремеж към зашеметяващи интелектуални подвизи и властни позиции в кариерата). Резултат? Нещастни жени и мъже в четирите посоки. Давайки си вид на крайно независими личности, умеещи да игнорират мъжкото присъствие и да го "заместят" по свой непълноценен начин е чиста проба театър, в който често героините не знаят, че сами се обричат.

Една жена, която не обича да прави секс с мъжа си, реално не обича себе си - най-вероятно, защото е избрала на първо място неподходящия, а още по-вероятно и защото се държи за страхове, които не й позволяват да се освободи от абсурдната връзка (или абсурдна вина?) и да бъде щастлива.

Линк към коментар
Share on other sites

Макар да подкрепям мнението на Jul, не бих била толкова крайна и не бих осъдила. Все пак правото на избор има всеки. Всеки учи някакъв урок, това, как изглежда отстрани е само част от картинката...

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Емил от Льонеберя

Юл не е крайна, просто е права.

Ако комбинираме верни и неверни неща в едно мнение, то не се получава безпристрастно и балансирано.

Линк към коментар
Share on other sites

Ами аз изобщо не съм съгласна нито с мнението на Jul нито с това на Емил от Льонеберя.

Не сме в средновековието, за да "поставяме" отново жената на "мястото й."

Изцяло лично право на жената е дали ще зачене "инвитро", по полов път, дали ще роди с "цезарово сечение", особено когато това е абсолютно наложително, заради нейното здраве и т.н.

И много се радвам,че светът е достатъчно модерен и улегнал, за да стоят нещата по този начин.

Ами нормално е след като жените едва от 100 г. са приобщени към академични общности и също вземат Нобелови награди да се наслаждават и на интелекта си и на гениалността си и на семейството си.

Това са пълни глупости,че светът ставал по- нещастен от това.

Точно в тези гениалните жени се влюбват и гениални мъже,защо да са нещастни, се питам аз ?

Това че някоя жена е загубила собственото си усещане за развитие и притежание на блестящ ум я прави язвителна към тези, които го развиват. Това ,че даден мъж не блести с изключителни качества и попада в категорията "нищо оособено" и като таланти и като ум, също би го направил чувствителен към женските постижения в професионалното поприще.

Затова и в крайна сметка всеки знае какво го привлича в срещуположния пол.

Аз знам че мъж със средностатистически мозък, няма да ми задържи вниманието дори и за един ежедневен разговор, освен ако не съм принудена да общувам по един или друг начин.Но същия този човек би се сторил привлекателен на поне 50 жени, така че не мисля ,че бих могла да го направя нещастен, поради причината че не може да задоволи интелектуалните ми интереси и т.н.Просто за всеки си има подходящите хора.

Take care friends ! :3d_004::3d_031:

Редактирано от Inatari
Линк към коментар
Share on other sites

Жената може да бъде толкова магнетична,че да подлуди мъжете около себе си. Именно тези жени, които са изпитали силата си и не се блазнят от нея на всяка цена са истински силните и те много добре владеят живота си и имат животворно въздействие върху животите на хората около тях.Жената също е учител, но много малко мъже са подготвени за този факт и изобщо се докосват в пълно съзнание до тази страна на жената.

Духовната жена е с огромен вътрешен свят, тя облагородява всичко около себе си.Просто вдъхва живот и светлина на всичко, до което се докосне.

.........

Ако мъжът е съзидателен,жената е поглъщаща и трансформираща, мека и обгръщаща с живот.

Няма да се включвам в дискусията за инвитрото, но много ме заинтригува това мнение. Подкрепям с две ръце! Женското начало е велико, но истината е,ч е жените са го забравили или отрекли, защото светът е станал агресивен. А агресивността е присъща на мъжкото начало. Въпросът е жената да може постоянно да се преоткрива, да може да намира усоволствието в малките неща, които ще я накрат да сияе и да не ги отрича.

Обаче някъде прочетох пост за "ниските" и "първични" желания. Наскоро препрочетох една книга (Атинянката Таис) и там се описваше един ритусл, в който под въздействието на силна настройка, жената изпада в трескаво състояние, което я кара да проникне в най-тъмните кътчета на своята душа и да открие своите най-първични желания. Резултата след този "ритуал" беше, че душата се чувстваше освободена, тялото претоварено, но откри пред героинята истината, че когато човек признае своите най-низши желания и признае, че има и друга "лоша" страна, може да постигне баланс и да се чувства по-облагороден. Защото нали за да си щастлив трябва да опознаеш първо себе си. Така де, това е моята интерпретация на книгата. Но доскоро отричаш много неща в себе си и когато спрях и започнах да се наблюдавам внимателно, да оставам в тишина и да позволя различни мисли да завземат съзнанието ми, осъзнах къде са ми грешките в последно време и защо не се чувствах щастлива. Истината ме зашлеви яко като шамар, но се поотърсих и започнах да намирам време за себе си. Като резултат съм по-щастлива от когато и да било. Надявам се трансформацията ми да не е приключила и да ми предстои да преоткрия още свои качества.

За секса мисля, че трябва отделна тема, тъкмо може да се порасъждава кога той престава да бъде удоволствие за партньорите, кога се превръща в задължение и кои са причините.

Линк към коментар
Share on other sites

...

Изцяло лично право на жената е дали ще зачене "инвитро", по полов път, дали ще роди с "цезарово сечение", особено когато това е абсолютно наложително, заради нейното здраве и т.н.

И много се радвам,че светът е достатъчно модерен и улегнал, за да стоят нещата по този начин.

....

Има си такова понятие "модерност" в социологията. Това е по-прикритият еквивалент на материализма.

Има много ефекти, ако жената зачене по нормалния начин или роди "ин-витро"; ако жената роди нормално, или с цезарово; ако жената роди, или направи аборт. Но тези ефекти явно не са достатъчно "модерни", за да им се обърне внимание.

Ще кажа само, че един "модерен" аборт изсмуква енергията до чветвърто коляно.

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Днес сексуалността се ползва масово за контрол, за въздействие, купува-продава...

Ние не можем да не сме и физически проявени, ясно е, но поне да опитваме да повдигнем ниските си, животински страсти до нещо по-красиво...

Поздрави и благодаря на jasmin и inatari за постовете :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

."..На второто ниво, прониквате по-дълбоко във физиологичния процес на раждането. Раждането е първо (на първо място) мозъчен процес. Когато една жена ражда от себе си, активна част в мозъка й е примитивната част. Това е тази част, която имаме заедно с всички бозайници, частта, която отделя необходимите хормони. Една жена ражда активно, когато тя може да отделя собствените си хормони, или, с други думи, когато тя не се нуждае от вливане на синтетични хормони, или друг вид медицинска интервенция. Дейността на примитивна част от мозъка, предполага намаляване на задръжките, идващи от "новия" мозък, неокортекса. Факторите, които могат да нарушат този процес мозъка, тази промяна в нивото на

съзнание, като например шум, ярка светлина, и присъствието на непознати, не са лесно отстраними в контекста на съвременната акушерска единица. Идеалната среда за активно раждане осигурява на майката неприкосновеност на личния живот, полумрак, тишина, и в същото време, близостта на опитен човек.

Третото ниво "активното раждане" се отнася до поведението, което обществото като цяло, има към раждането. В нашето общество раждането е напълно под контрола и отговорността на лечебните заведения. Бременните и родилките са наречени "пациенти". Съвременните акушерки, обучени в акушерски звена, не са просто майки помащи на други майки. Когато едно новородено бебе не е здраво, лечебното заведение се смята за отговорно. Концепцията за "активно раждане" се представя от жени, които искат да приемат обратно на контрола и отговорността за раждането. Те считат, че лечебното заведение е ресурс, който трябва да се използва при конкретни обстоятелства. Какво провокативно предизвикателство в момент, когато негативните странични ефекти на акушерството са все повече и повече известни!"

След като раждането е мъзъчен процес, защо интелектуалките си определят планово секцио ?
"Раждането е по същество естествена телесна функция която се проявява доста спонтанно и непринуено в края на бременността. Тя е част от непрекъснатата еволюция, която започва с правенето на любов и зачатието и завършва с нарастващата независимост на детето от неговата майка по време на първите няколко години от живота му.
Целият процес за зачеването на бебе, бременността, раждането и майчинството е част от сексуалния и духовния живот на една жена, и е основно вкоренен в естественото и необезпокоявано разгръщане на редица физиологични реакции. Най-добрият начин за една жена да се подготви да влезе в майчинството е като работи върху собственото си тяло.
:3d_039:

Редактирано от Eshavt
Линк към коментар
Share on other sites

Има си такова понятие "модерност" в социологията. Това е по-прикритият еквивалент на материализма.

Има много ефекти, ако жената зачене по нормалния начин или роди "ин-витро"; ако жената роди нормално, или с цезарово; ако жената роди, или направи аборт. Но тези ефекти явно не са достатъчно "модерни", за да им се обърне внимание.

Ще кажа само, че един "модерен" аборт изсмуква енергията до чветвърто коляно.

Божидаре, въпреки,че ми е абсолютно скучно това , което пишеш в тази тема, а и не само тази, виждам ,че пак квалифицираш и поставяш етикети на моите мнения и точно поради тази причина ще ти отговоря.

Абсолютно криворазбрано третираш и социологията и модерността, а и материализма.

Някакси ти липсват основни базисни знания за всяко едно от тези неща, не виждам защо изобщо ги обсъждаш, след като природата на всяко едно от тях като понятие ти убягва.

А пък за модерната социология изобщо не отваряй уста,защото може някоя голяма глупост да изскочи оттам.

Това е моят най- приятелски съвет, седни прочети,помисли пак тогава пиши.Все си мисля,че ще узреят някакви по- адекватни заключения, съотвестващи на същността на нещата в теб.

Незнам на каква възраст си, но по остарелия модел на мислене мисля,че е над 50, а лошото е че за тези 50 не са се случили основни съзидателни процеси в главата ти и като мъж и като дух.

Така,че ти пожелавам успех, виждам ,че имаш някакво израстване все пак от първоначалните ти мнения и поведение, но като психика си точно на 15.Това е, което имам да ти кажа лично към теб.

"Модерност"- в социолията не съществува като понятие,да ти разкрия под секрет, хахахаха.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Емил от Льонеберя

След като раждането е мъзъчен процес, защо интелектуалките си определят планово секцио ?

Велика мисъл! Ще си я запиша!
Линк към коментар
Share on other sites

Емил от Льонеберя, това си го мисля аз :))

ето едно пердсказание от Мама Шиптън

Мама Шиптън записвала пророчествата си като поеми, но, за разлика от стиховете на Нострадамус, нейните думи не са толкова трудни за разтълкуване. Пророчицата умира през 1561 година. Ето едно от нейните пророчества за Последните времена (на настоящата епоха):

Във едни от времената далечни и чудни,

жените ще изглеждат напълно налудни.

...

На мъже ще се правят, панталони носят,

Къдриците си режат, като че ливади косят.

Крачат безсрамно, нагло въртят си очите,

досущ вещици, липсват им само метлите.

Мъжете възседнали са ръмжащи лами,

които поглъщат реколтата сякаш сами.

Хората вече летят, като птиците на юг,

Не помнят нито що е кон, ни що е плуг.

Горните знаци ще се виждат от всеки,

до тия бъдни дни водят всички пътеки.

Любовта ще погине, сватбите ще намалеят.

Народи чезнат, малко бебета ще се смеят.

Съпругите стареят сред кучета и котки.

А мъжете са лакоми свине, съвсем не кротки.

В година деветнайсет и двайсет и шеста (1926)

къщите не ще бъдат от леки пръти и слама.

Някъде тогава се задава и Войната голяма,

в която огън и меч ще свистят над земята.

Когато картините оживеят и звуци издават,

лодки като риби в дълбините морски ще плават.

Когато мъже в железни птици подпалят небето,

половината свят, цял в кръв, ще е в небитието.

И всички тия, дето края на тоя век дочакат,

да не чакат още – бягството си да не протакат.

Да се спасяват по горите и високите планини,

по мочурища и сред диви, забравени старини.

Защото бури идват с тътен, океаните бушуват,

когато Габриел покаже колко хората струват.

И когато своята тръба чудодейна той надуе,

стари земи гинат, нови изникват – ще се чуе.

Един пламтящ дракон виждам да лети на небето,

шест пъти обиколи земята, изчезва му опашлето.

Хората треперят от страх и пълно отчаяние

при всяко негово явяване, пред силното сияние.

Седем дни и седем нощи ще се наблюдава,

хората ще гледат нагоре прииждащата слава.

Вълни се надигат, с поглед не можеш ги обхвана,

от бреговете сушата отхапаха – точно тъй стана.

А навътре ще почнат да ръмжат планините.

И трусове ще люлеят равното в низините.

Нахлуват морските води, забързани и лудешки.

Като потоп заливат земите и звучат нечовешки.

Човечеството се свива по местата блатисти,

Брат брата ругае, а думите – никак нечисти.

Зъбят се един на друг, бият се, убиват,

докато храната си по хълмовете укриват.

Погрознели от ужас, на лъжи са способни.

И убиват крадци, насилници, все себеподобни.

Хората бягат далеч от внезапните наводнения.

Трепят, насилват, кървави реки от престъпления.

А всичката пролятата кръв от човешки ръце

ще придаде на сушата тъжно, отвратено лице.

И когато драконовата опашка се отдалечава,

човек забравя, смее се, животът продължава.

За хората е късно – твърде късно за изкупление.

Човечеството е заслужило туй изтребление.

Усмивки, прикриващи човешкото високомерие,

ще ядосат боговете, те на хората нямат доверие.

А те, боговете, обратно дракона ще пратят

да запали небето, опашката му ще разклатят.

И тя ще се откъсне, земята ще удари и пробие,

а сред хората и цар, и роб ще тича да се крие.

Но скоро хората от бърлогите си ще изникнат,

водата ще чезне и ще търсят извори да бликнат.

И преди океаните на бреговете да преминат

мнозина от силната жажда ще се споминат.

И ще се напукват и цепят наново земите.

Не вярвате? След време това ще проверите.

А на някаква суша, която е много далече,

виждам хора – о! – твърде малко са вече.

Ще напуснат свойто сигурно възвишение,

ще бродят по земята и ще бъде брожение.

И който оцелее, не ще намери нищо готово,

ще трябва да гради човечеството наново.

Каквато знаем я днеска, не ще бъде земята,

твърди, сухи и пусти са на океаните дъната.

Не всяка от душите човешки ще загине,

щом опашката на дракона мине и замине.

Водата не всяка от земните суши ще скрие,

а на места ще мирише, море не ще ги измие.

Ще се разлагат трупове – зверски и човешки,

тревите съхнат, и за тях времената са тежки.

И тия, дето им е писано да продължат живота,

с години за дракона ще си спомнят с неохота.

Но времето намира начин спомена да чисти.

Не вярвате? Ще бъде писаното на тия листи!

Ще се яви една змия сребриста на небето,

преди да почнат новите градежи на полето.

От нея същества с лик невиждан ще слязат.

И в общение с хората поумнели ще влязат.

Тези създания и по своя разум са различни,

ще просветят човека, всички ще са прилични.

Новата раса ще говори, а човек ще се учи

как с любов се живее и че така ще сполучи.

Ще дойдат децата със второто зрение,

Божествен дар за новото поколение, което

ще расте красиво, скромно и когато е готово,

Златната епоха ще е почнала наново.

Опашката на дракона явява се знамение

за човешкия край, за бъдещото падение.

А преди това пророчество да проверите

мен като вещица на кладата ще изгорите.

Тялото се пърли, свободна става душата,

Мислите, че богохулства ми ръсят устата.

Грешите! За написаното нека всеки научи.

Каквото прочетохте, това и ще се случи.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...